1 Zuid-Korea is in opmars Rampdag voor ploeg Peter Post Talen zwaar gewond Commissie WVC wil vier touwen om boksring Mellaard over acht meter EeidaeSouoa/nt ~T)0 en Wassenaar ft. et lege handen Clan Vrijenesse draaft supersnel )AMESHOCKEYTEAM WINT WELISWAAR RUIM, MAAR: PATRICE ESNAULT WINT MIDI LIBRE Sportwereld Podpinka duikt onder Frank Rijkaard breekt Mundialito-toernooi af S 'ORT DONDERDAG 25 JUNI 1987 PAGINA 9 7 de s HAAG Honkbal-hoofdklasser ADO gisteravond op eigen veld niet opgewassen Giants. De gasten uit Diemen zegevier- r wee uiteindelijk met 6-0. Al na de eerste slag- ft keek de thuisclub tegen een achterstand 3-0 aan, die in de vierde (5-0) en zesde in- ngen (homerun Jaco Mossel, 6-0) werd ver- blessi t. Werpcijfers ADO: Mark Hardiek: 6-6-9-2; ,ts: Peter Callenbach: 13-3-6-2. In Hoofd- #4 i ging koploper Sparta verrassend met 14-6 -ruit tegen Pioniers. In de eerste klasse B jor Wassenaar de uitwedstrijd tegen Euro en C i met de duidelijke cijfers 11-1. bekei ID Nicols 23-32; Neptunus 24-32; Sparta, Gi- 2-30; Pirates, Tijgers 23-27; Pioniers 24-15; HCAW UVV. ADO 23-12. Twee miljoen WVC voor Thialf uit culturele pot DEN HAAG Thialf BV heeft voor de overkapping van de kunstijsbaan in Heerenveen twee miljoen gulden uit het fonds cultuur, maatschappelijk werk en volksgezondheid (CMV) van de sportto- talisator ontvangen. Het bedrag, oor spronkelijk drie miljoen, is in de aan loop naar de bouw in 1986 toegezegd door de vroegere staatssecretaris van het ministerie van WVC, drs. Joop van der Heijden. De som, een onderdeel van de zestien miljoen gulden overheidssub sidie waarmee het 34 miljoen kostende Friese project werd gefinancierd, is niet ten laste gekomen van de sportbudget- ten van het ministerie of van de toto- lottogelden. WASSENAAR Waar moet dat heen met de tweejari gen. In de tweede koers van het jaar bracht de hengst Clan Vrijenesse onder niet eens zulke gunstige omstan digheden een kilometertijd op de klokken van, let wel, 1.18.9. De vraag is nu wie dit jaar nog kans ziet om deze tijd aan stukken te rijden. Clan Vrijenesse, gereden en in training bij de man in topvorm Hugo Langeweg, is een pure draver en snelde als een vorst over de Wasse- naarse baan. Tijden die nog niet zo lang geleden tot de onmogelijkheden leken te behoren en goed waren voor een kampioenschap in de oudere klasse. Achter Clan Vrijenesse ging Crebas Bas verrassend als tweede over de finish. Verrassend omdat deze pupil van kampioen- trainer Smeding onder regio stond van Marga Schlan- gen. Smeding zelf moest met Clay Dirt genoegen ne men met een derde plaats. Emiel Mellaard. AMERSFOORT Emiel Mellaard heeft het oudste nationale atletiekrecord verbeterd. De atleet uit Spijkenisse sprong gisteravond op de kunststofbaan van Altis in Amersfoort 8 meter en 2 centimeter ver. Met die sprong werd de 21-jarige Mellaard (AAC) de eerste ver springer in Nederland, die de acht-me- ter grens doorbrak. Het oude record stond sedert 17 septem ber 1956 in de boeken. Op die dag sprong Henk Visser in Boekarest 7,98 meter. Een afstand die pas in 1986 in ge vaar kwam. Mellaard evenaarde de top prestatie vorig jaar twee keer, op 13 juli in Amsterdam en op 6 augustus in Ko blenz. Mellaard eindigde vorig jaar bij de Eu ropese titelstrijd in Stuttgart als vierde. Op basis van die klassering was de at leet al zeker van uitzending naar de we reldtitelstrijd in september in Rome. Cooman Nelli Fiere-Cooman heeft haar eerste 100 meter-wedstrijd op buitenbanen van dit atletiekseizoen in winst omgezet. De indoor-wereldkampioene liep in het Oostenrijkse Schwechat de sprint bij een tegenwind van 1,1 meter per secon de in ae matige tijd van 11.43 seconden. De Westduitse Ute Thimm werd tweede in 11.51. ?rs u ken ko jaar ?nta ^AMSTELVEEN Wan neer de Nederlands hoc- CiV! keydames volgend jaar ten Sin Seoel een nieuwe gooi t ret doen naar olympisch de i goud, mag men een pitti- J ge confrontatie verwach- ten met het thuisland. ml( Het hockey van Zuid- HH Korea is namelijk in op- ov« mars. De cijfers van gis- er teren in Amstelveen - 26 een verlies van 5-0 tegen noed Oranje - doen weliswaar anders vermoeden, maar nee 4 toch konden de Aziati- :n a sche speelsters het Ne- l&ts derland één helft heel lastig maken. al w „Die gaan straks voor een medaiSe spelen", voorspelde n Marjolein Bolhuis-Eijsvogel. spr\ hebben eindelijk eens irettig kunnen hockeyen. Zuid-Korea speelt aanvallend en is technisch bekwaam. Bo vendien switchen ze heel erg i goed. Ze bewegen supersnel, °°f kortom, het is echt spectacu- lair". belc R n. Bolhuis, met twee treffers weer de meest productieve Oranje-klant, werd in haar woorden bijgestaan door haar enoi coach. Ook Gijs van Heumen, die met zijn ploeg door de Zuidkoreaanse dames on langs in Edinburgh nog op ovc een verliespartij van 3-2 f werd getracteerd, loofde het tei spel van de tegenstander. ,Dat wordt daar volgend jaar .fa len heksenketel. Ze hebben iet voordeel van het thuis- spelen. Reken maar dat je het moeilijk krijgt als er dertig duizend toeschouwers op de tribune zitten". Niet populair Met die opmerking deed Van Heumen overigens de wenk brauwen van zijn gehoor enigszins fronsen. Een paar uur eerder had de Zuidko reaanse coach Young Chae You immers opgemerkt dat hockey totaal niet populair is in het Aziatische land. Zuid- Korea telt slechts 1600 hoc- keysters. „Maar", wist Van Heumen kenbaar beter, „dat maakt in die landen niet uit. De toeschouwers hebben geen verstand van zo'n sport, maar komen toch naar het stadion. Die lui spelen nog voor de zon". Hockey kent in Zuid-Korea een stormachtige ontwikke ling. Tot 1979 was de sport op last van de regering zelfs verboden voor dames. De overheid achtte hockey voor het vrouwelijk geslacht een te gevaarlijke bezigheid. Na dat Zuid-Korea als organisa tor van de Spelen '88 werd aangewezen, is een ijverig begin gemaakt om de schade in te halen. Coach Young Chae You, die samen met zijn nog belangrij kere team-manager Young Jo Park bij zijn dames de wind er flink onder heeft, is overigens niet al te mede deelzaam als naar zijn ploeg wordt geïnformeerd. In ge brekkig Engels wil hij wel iets kwijt De 37-jarige èx-in- terational, met een myste rieuze glimlach om de mond hoeken: „Ik ben zeker niet tevreden. Er valt nog veel te verbeteren. Maar we zijn ook nog niet erg lang bezig. De speelsters zijn nog jong". Dat laatste klopt, want de selectie van zestien speelsters telt drie 24-jarige „routiniers". Niet één hockeyster is jonger dan 21. De ploeg leeft onder het juk van een ijzeren disci pline. „Maar", zegt de Neder landse begeleidster van de ploeg, „het gerucht dat de meisjes na een nederlaag Sophie von Weiier evenaart record Lisette Sevens AMSTELVEEN Sophie von Weiier heeft het inter landrecord van Lisette Se vens geëvenaard. De 28-jari- ee speelster van Hilversum bereikte tegen Zuid-Korea het totaal van 125 interlands. Oranje, aanvankelijk zonder de gepasseerde Helen van der Ben, telde ook een debu tante. Annemieke Fokke van HGC viel bij een stand van 1-0 (43e minuut) in voor Mar jolein de Leeuw. Fokke be streed uitblinkster Won Sim Jin met succes en Nederland voerde de score snel verder op. worden geslagen, is nergens op gebaseerd". Waarvan acte. Competitie In Zuid-Korea, waar sporten als honkbal, boksen, judo, ta feltennis en voetbal veel na drukkelijker in de schijnwer pers staan, wordt overigens op kleine schaal aan competi tie gedaan. Eens in de twee maanden worden er wedstrij den gespeeld op de in totaal vier kunstgrasvelden. De overige dagen worden gevuld met een intensieve training. „We oefenen drie uur per dag", zegt Young Chae You, wiens gezelschap zich in Am stelveen weigert over te ge ven aan de Nederlandse pa tat-cultuur en derhalve lou ter rijstgerechten tot zich neemt. „Behalve op de zon dag. De meeste speelsters le ven rondom SeoeL Negen meisjes van de huidige selec tie werken en de overigen studeren. We krijgen een re delijke financiële steun van de bond". Niet erg duidelijk zijn de Zuidkoreanen - vorig jaar overigens wel knap winnaar van de Aziatische Spelen - over hun eigen ontwikkeling. Ze beweren geen gebruik te maken van video-appara- tuur. „Maar", betwijfelt da- mescoach Tim Steens van Europa-Cuphouder HGC deze stelling, „hun spelvor men zijn vaak copietjes van die van andere landen". Overigens telt de ploeg een wel zeer ruime begeleiding. Dagelijks zitten zeven in fleurige trainingspakken ge hulde Koreanen tijdens de strijd om de Champions Trophy naast elkaar op de tribune. Driftig krabbelen zij talloze aantekeningen op pa pier om er straks in net thuisland hun voordeel mee te doen. Over een iaar zal blijken hoe nuttig de strijd om de Champions Trophy - waarin de luid kwekkende Zuidkoreaantjes tot nu toe twee punten veroverden - is geweest. DENNIS MULKENS Nederland - Zuid-Korea 5-0 (1-0); 6. Marieke van Doom 1-0, 48. Llsanne Lejeune (strafcorner) 2-0, 49. Sop hie von Weiier 3-0, 51. Marjolein Bolhuis 4-0, 67. Marjolein Bolhuis 5- 0. Scheidsrechters: Jean Robertson (Gbr) en Solobrar Hernandez (Spa). Toeschouwers: 1.750. Nederland: De Beus; Lejeune; Van Manen, Nieuwenhutzen, Holsboer (Van de Ben); Van Doorn, De Leeuw (Fokke), Bennlnga; Ohr (Abenda- non), Bolhuis, Von Weiler. einig elangstelling M&aterschapronde OORBURG In de Haagse kx ielerregio zijn twee organisa- es in de weer met het organi ek ren van wielerwedstrijden. at is de Stichting Organisatie pj, lortevenementen in Zuid M olland (SOS) en de Stichting fielerpromotion. In 1982 be- on laatste stichting. Iedereen vofl roeg zich af waarom het no- ig was dat de groep onder lei bei 'ng van Kees Kegge zich in i wielerorganisatie moest aal lan storten. De nieuwe stich- ?e„ ng zou voor het nodige spek- rJ( titel gaan zorgen. Dit jaar rt ond zelfs een profronde op wedstrijdkalander die rond 7n,iet Binnenhof moest worden iet ireden op 30 april. tn an dit alles is niets terecht n ekomen. De Stichting Wieler- romotion is ook niet meer an een clubje van gezellige on ïensen die niets meer en min- 'm Ier doen dan een tweetal niet «aardige wedstrijden in el- rsI aar te zetten. Eén van die h* 'edstrijden is de Waterscha- 'ronde van Zuid-Holland voor 'm unioren en amateurs. Zowel w ran de kant van de renners als 01 'an het publiek was de be- i angstelling hierbij gisteren '3' «et al te groot. De plaatselijke 4 itiddenstand brengt voor deze r3i wedstrijd met start en finish in iel voorburg aardig wat geld op afel. De vraag is echter hoe 1 ang ze het nog volhouden. on Want voor dit soort wieler- w redstrijden is hier in de rand- tod geen grote behoefte. lij de amateurs over 170 kilo- d neter zegevierde Rob Sienders Zevenbergen) voor Patrick lol (Hoeven), Tonnie Akker- w «ans (Zevenbergen) en Henk 'jf lansen (Delft). Dit viertal had be op de finishlijn veertien Secon al den voorsprong en lieten een 'e* lijd noteren van 3 uur 48 mi- J"1 'uten en 26 seconden. André. van Reek (Lisse) werd vijfde, oij de junioren zegevierde net li» vorig jaar de man uit de listrictsploeg van Zuid Hol- and 1, Wilco Zuiderwijk, voor W. Oosterink (Ede) en Frank JBoele (LiSse). LAAX De voorlaatste etappe van de Ronde van Zwitserland eindigde rampzalig voor de ploeg van Peter Post. John Ta len belandde zwaar ge wond in het ziekenhuis van Chur, Didi Thurau werd uit de gele trui gere den en tenslotte strandde de machtsgreep van Peter Winnen op één seconde van de Amerikaan Andy Hampsten. „Wat een ellende", mopperde Post in het wintersportoord Laax. De ploegleider was het ergst onder de indruk van de valpartij van John Talen. De neo-prof was in Italië en Zwit serland een openbaring voor Post gebleken en wellicht was zondag in Geulle alles in het werk gesteld hem te belonen met het Nederlands kampioen schap bij de beroepsrenners. Het aftreden van Didi Thurau als klassementsleider was geen verrassing. De Westduitse in dividueel kreeg alle steun van de Panasonics. Zijn persoonlij ke klimcapaciteiten waren on voldoende voor het parkoers van de negende etappe, dat na de Albula (eerste categorie) een lange afdaling en een heu velachtige finale telde. De laatste zes kilometer leidden weer bergop naar Laax. Bij de start ging het Westduit se troetelkind ervan uit, dat de gele trui hem zoveel extra sti mulans zou geven, dat hij de Zwitserse ronde wel kon win nen. Op de Albula raakte Thu rau vier minuten achter op de ontsnapte Parra en bijna drie minuten op een pelotonnetje met de overige kanshebbers. Hij riskeerde alles in de afda ling en kreeg hulp van de Zwitserse spoorwegen. Vlak voor het groepje met Winnen, Hampsten en de ingehaalde Parra gingen de spoorbomen gedurende veertig seconden dicht om een bergboemeltje la ten passeren. Peter Winnen had op de Albu la vastgesteld, dat „ploegmak- ker" Triurau geen concurren tie voor hem vormde. Hij be klom de hoogste top ingetogen, spaarde zijn krachten voor de finale, wanneer hij de voor hem gerangschikten Hamp sten, Giovanetti en Parra zou aanvallen. Hij deed het achter een vroeg ontsnapt kopgroep- je, waaruit de Italiaan Alessan- dro Paganessi voor de Belg Jan Nevens naar de etappeze ge reed. Winnen moest twintig secon den goedmaken op Thurau, acht op Hampsten, zes op Gio vanetti en één op Parra. Drie kilometer voor de eindstreep in Laax, Thurau lag al ver achter in het uiteengeslagen peloton, achtte hij de tijd geko men de drie klevers af te schudden. Winnen plaatste een demarrage en gaf alles. Hampsten bleef achter, Parra ook, maar de Zwitser Seiz trok het handjevol kanshebbers naar het achterwiel van de Nederlander. Anderhalve kilometer verder demarreerde Winnen op nieuw. Nu was niemand Dij machte zijn wiel te houden. Winnen hield een gaatje tot de eindstreep. Het bleek zeven seconden te zijn. Andv Hamp sten, de Amerikaan die vorig jaar winnaar werd, profiteerde van de argeloosheid van Par ra. De Colombiaan trok Hamp sten aan zijn wiel naar ae eindstreep, terwijl hii uit takti- sche overwegingen het initia tief aan de Amerikaan had moeten laten. „Parra heeft mijn karretje in de poep laten lopen", oordeelde winnen fel. Hij was danig teleurgesteld. ,Jk heb gespeeld en verloren", concludeerde hij. Midi Libre Patrice Esnault heeft de Ron de van de Midi Libre gewon nen. De Fransman kreeg de overwinning door het opgeven van zijn ploeggenoot Michel Bibollet, twaalf kilometer voor de finishplaats Carcassonne. In het tweede deel van de laatste etappe had de Spanjaard Juli an Gorospe het bergklasse- ment van de dag gewonnen en daarmee acht bonificatiesecon den veroverd. Dat was vol doende voor de eerste plaats in het eindklassement, omdat Es nault gedeeld tweede was ge worden met zijn ploeggenoot Bibollet die hem op deTibeslis- sende" col van de eerste cate gorie was voorgegaan. Esnault kreeg daardoor slechts twee seconden bonificatie en* eindig de daardoor gelijk met Goros pe, die hem op punten zou hebben verslagen. Door het af stappen van Bibollet werd Es nault echter tweede in de dag rangschikking van de klim mers en dat was goed voor vijf seconden tijdwinst en tegelij kertijd drie tellen voorsprong in het eindklassement op Go- rpspe. John Talen. FOTO: SP LAAX Een tuimeling in de afdaling van de Albula-berg heeft gisteren een abrupt einde gemaakt aan de avonturen van John Talen in de Ronde van Zwitserland. De neo-prof uit Spijkenisse werd ernstig gewond per helicopter naar het ziekenhuis van Chur gevlogen. Daar werd vastgesteld, dat hij een zware hersen schudding en wonden aan het achterhoofd had opgelopen. Van botbreuken, waar aanvankelijk eveneens sprake van was, bleek geen sprake. Talen werd op de afdaling intensive-care gelegd. Net voor de beklimming v^p de Albula was Talen zeker gewor den van de zege in het tussensprint-klassement Talen stortte zich onverschrokken in de diepte, slipte, viel en moest naar het ziekenhuis. Zo kreeg de Ronde van Zwitserland toch nog zijn - traditionele - ongeval. Drie jaar geleden viel Peter Winnen in een ravijn. Vo rig jaar moest Sean Kelly van de Tour de France afzien door een valpartij en werden drie Italiaanse renners geschept door een auto. Dit iaar prezen de Zwitsers zich al gelukkig met alleen een val van Walter Delle Case in een ravijn. De Italiaan kwam met de schrik vrij. Talen trof het gisteren minder goed. Stevenhaagen en Theunisse naar Tour LAAX Gert-Jan Theunisse en Peter Stevenhaagen heb ben zich in Zwitserland in de ploeg van Jan Gisbers voor de Ronde van Frankrijk gereden. Zij kregen de toezegging na de twee Spanjaarden José-Luis Laguia en Pedro Delgado, de Zwitser Stefan Mutter, Steven Rooks, Gerrie Knetemann en Adri van der Poel. Voor de negende en laatste plaats zijn nog drie renners kandidaat: Gerard Veldscholten, de Zwit ser Jörg Maller en de Belg Wim Ar ras. Jos Lammertink, die zondag in Geulle zijn nationale wie- lertitel bij de profs verdedigt, krijgt bij Transvemij nog dit iaar steun van twee noordelij ke topamateurs. Eddy Schurer uit Bakkeveen en Dick Dek ker uit Hoogeveen, beiden 19 jaar oud, treden binnenkort toe tot de ploeg van Jules de Wever. RIJSWIJK De boks- sport heeft, aldus een in ternationaal onderzoek, tussen 1979 en 1985 aan 39 personen het leven ge kost. Al voor het bekend worden van dit alarme rende getal trok de Ne derlandse Boks Bond (NBB) aan de bel bij het ministerie van WVC, met het verzoek op rijkskosten een Commissie Veiligheid Boksen in het leven te roepen. Dat was in 1984, juist toen in de Tweede Kamer dit hete hangijzer aan de orde was. Precies drie jaar lang studeer de een gezelschap van acht personen namens het ministe rie op „veilig boksen" en giste ren werden op het departe ment in Rijswijk de aanbeve lingen openbaar gemaakt. Middels een boekwerk van 72 pagina's. Meest „opzienbaren de conclusie hierin: „Elke ring zou voorzien dienen te zijn van vier in plaats van drie ringtouwen". Veel verder dan een advies over 24,4 meter extra touw is de commissie na drie jaar stu die niet gekomen. Een budget van driekwart ton ten spijt. Toch toonae NBB-directeur Paul Hartog, zelf deel uitma kend van de groep, zich „erg blij" met het rapport En na mens WVC vond ambtenaar Van Gorzel: „Ik heb er respect voor dat er geen keuzes zijn gemaakt". Een vriendelijke vertaling van de kwalificatie „vaag", die leden van de NBB, aanstaande zaterdag in alge mene vergadering bijeen, on getwijfeld aan de opsomming van adviezen zullen geven. Zo kon aan de (internationale) discussie over het nut van hoofdkappen ook door de Ne derlandse onderzoekers geen eind worden gemaakt. „Er dient onderzoek te worden ge daan naar de mogelijke functie van de hoofdkap, de vormge ving en het meest gewenste materiaal en absorptievermo gen", luidt letterlijk de nogal voor de hand liggende aanbe veling. Voorzitter drs. L.S.M. Jorritsma, directeur sportza ken van WVC, en de zijnen kwamen tot eenzelfde slotsom bij het onderwerp „handschoe nen". Het rapport vermeldt dat „onderzoek naar de kwali teit van leer of een vervan- g;nd materiaal" gewenst is. et WVC-comité raadt verder onder meer aan: „nader onder zoek naar een afzonderlijke sectie beroepsboksen", „schei ding tussen scheidsrechters voor het amateur- en beroeps- boksen" en „het ontwikkelen van nadere criteria en proce dures voor de verstrekking van licenties". Gortdroge am li- te narentaai. waar geen pugilist iets aan heeft Ondanks de be zoeken van commissieleden aan Londen, Stockholm, Karlsruhe en Kopenhagen. Al leen het streven naar wettelij ke bescherming van de titel „boksen" lijkt enig perspectief te bieden. Het vergroten van de veilig heid voor vuistvechters zou volgens de zeven heren en ene dame (van wie de helft met een titel) mede kunnen wor den bevorderd door „het for muleren van standaardeisen voor medische keuring" en drie jaar piekeren leverde ver der op dat „gedurende het ge hele verblijf van internationa le ploegen bij toernooien een ervaren ringarts beschikbaar moet zijn". Verder bedacht het achttal dat „de NBB zou die nen te overwegen over te gaan tot het aanstellen van een hooggekwalificeerde trainer- /coach". Een wat achterhaald advies, want juist tijdens de vorige maand in Turijn gehouden wereldkampioenschappen is gebleken hoezeer Nederlandse (top-)boksers hechten aan hun eigen coach. Aan een bonds coach (die jaarlijks 100.000 gul den kost, zo becijferden de commissieleden) is niet be paald behoefte. Dat ondervond bijvoorbeeld Stan van den Driessche onlangs tijdens het Holland-toernooi in Rotter dam, waar hij optrad als ploeg leider. Juist Van den Dries sche fungeerde als één van de gesprekspartners van de com- missie-Jorritsma, want uiter aard werden ook insiders ge raadpleegd. Zoals bijvoorbeeld Rudy Koopmans. De NBB mag zich gelukkig prijzen dat de nationale boks- sport al sinds 1953 geen dode lijk slachtoffer meer heeft ge ëist. Toen overleed een bokser (Jan Remie) die kort tevoren in België tegen het canvas was gegaan, maar verzuimd had dit te melden. Hij stond bin nen twee weken weer in de ring, iets wat nu niet meer mogelijk is. „Geconstateerd mag worden dat over het alge meen de NBB een beleid voert gericht op zo verantwoord mo gelijke sportbeoefening, in casu veilig boksen", conclu deerde de commissie tevens. ROB LANGEVELD Schaken De grieperige ti telverdedigster Heieen de Greef heeft de strijd om het Nederlands dames-kampioen schap verlaten. Ze wordt ver vangen door Erika Belle. Volleybal De nationale da rn esploeg heeft ook de tweede van vijf oefenwedstrijden te gen Frankrijk gewonnen. In Vriezenveen werd het 3-1. Algemeen De Universiade in Zagreb kost Joegoslavië cir ca 290 miljoen gulden. Meer dan 5000 atleten uit 120 landen nemen deel aan de sportwed strijden voor studenten, die van 5 tot en met 19 juli wor den gehouden. VoetbalSlask Wroclaw heeft de Poolse beker gewon nen. Slask versloeg GKS Ka towice op strafschoppen (4-3). Het duel was in 0-0 geëindigd. HAZERSWOUDE Andras Podpinka is ondergedoken in België. De jonge Hongaarse ta feltennisser had juist zijn con tract bij landskampioen Dext- ro/Avanti met een jaar ver lengd. Uit teleurstelling over de afwijzing van zijn dispensa tie-aanvraag voor opneming in de nationale ploeg, heeft hij Hazerswoude verlaten. Geen krant ontvangen 7 Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllll iiiniuiiiitimiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiuu ROME Frank Rijkaard heeft het Mundialito-toernooi in Milaan verlaten. Na een te lefoongesprek met zijn mana ger Cor Coster is de Ajacied naar Nederland teruggekeerd om aan zijn contractuele ver plichtingen bij de Amsterdam se club Ajax te voldoen. Bij AC Milan-president Silvio Berlusconi heeft Rijkaard zich verontschuldigd voor zijn plot selinge vertrek. Rijkaard heeft in het Mundia lito-toernooi twee wedstrijden meegespeeld met AC Milan. De Ajacied heeft daarbij zo'n foede indruk achtergelaten at de helft van de Italiaanse topclubs onmiddellijk bereid is hem een uiterst riant contract voor te leggen. Rijkaard wil het liefste naar Milaan, waar komend seizoen ook al Van Basten en Gullitt spelen.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9