Amerikaanse omroepen vrezen „kijkmeter" Opkomst en ondergang van een band I lüjpiO/TELEVÏSÏË ZeidoaQowumt Brusse van S-journaal Elsevier WERK VAN DOE MAAR PITCH: NIEUWE DRAMASERIE VOOR JONGEREN OP TELEVISIE 7 1 Duitsland I ^EngelandT 4 Satelliet-TV Radio DONDERDAG 25IUNI1987 PAGINA 17 iUM Peter Brus- ifdredacteur van het urnaal, zal per 1 sep- zijn functie verwisse- r die van adjunct- lacteur bij Elsevier >n Elseviers Magazi- Hij heeft dan precies aar bij het journaal ge- Uit ae journaalredac- 1 een vertrouwenscom- worden gevormd, die lezt directeur Ed van Wes- op zoek gaat naar een ,°n Pr- iko Voor middag-tv geen hoger kijkgeld SCHIPHOL De omroepbij drage hoeft niet met een tientje te worden verhoogd om mid dagtelevisie te behouden, als met ingang van april volgend jaar Nederland 3, het derde tele visienet wordt ingevoerd. Dit heeft minister Brinkman (Cul tuur) op Schiphol meegedeeld bij terugkeer van een reis naar Canada. Brinkman denkt dat er geen financieringsproblemen zullen komen. De procincies gaan namelijk de regionale om roep betalen. De berekeningen worden thans gemaakt Volgen de week gaat de bewindsman met de uitkomsten ervan onder de arm erover praten met het NOS-bestuur. NEW YORK Met hun programmering voor het ko mende winterseizoen hebben de grote Amerikaanse om roepen NBC, ABC en CBS al rekening gehouden met de invoering van de „kijkme- ter" voor het vaststellen van de kijkcijfers. Maar de om roepen zijn bang voor het nieuwe systeem, dat ingrij pende gevolgen kan hebben voor de reclametarieven van de verschillende program ma's. Al dertig jaar werken de drie grote commerciële omroepen met A.C. Nielsen Co. voor het bepalen van de kijkcij fers, die in Amerika dan ook Nielsen-cijfers worden ge noemd. Drie maanden voor het begin van het nieuwe seizoen hebben de omroepen hun contracten met Nielsen nog niet verlengd en CBS heeft zelfs voor een jaar een contract getekend met AGB, een Europese nieuwkomer op de Amerikaanse kijkcij- fermarkt Nielsen heeft besloten in sep tember de nieuwe „kijkme- ter" in te voeren, die het kijkgedrag beter vastlegt dan het televisiedagboekje dat nu wordt bijgehouden door de medewerkers aan het onder zoek. De kijkmeter legt niet alleen vast hoe laat en voor welk programma de tv wordt aangezet, maar ook wie de tv aanzet. Die bepaling van leeftijd en geslacht van de kijker is van groot belang voor adverteer ders, die zich graag richten op het meest kooplustige deel van het publiek. Bovenaan de lijst van adverteerders staan vrouwen van 18 tot 49 jaar, gevolgd door mannen van dezelfde leeftijdscatego rie. De omroepen vinden dat de tijd rijp is voor zo'n kijkme ter, maar de uitslagen van de eerste, experimentele metin gen wijken zo sterk af van het bestaande systeem, dat zij niet bereid zijn voor drie jaar te tekenen, zoals Nielsen wil. „Als we tekenen en ermee doorgaan betekent dit dat we ons economisch lot in han den leggen van wat nu op zijn best een experimenteel en op zijn slechtst een niet werkend systeem is", aldus David Poltrack van CBS. populariteit van verschil- i ]e Nederlandse bands en nieuwsgierigheid van veel oanl naar het privêleven van "^r idolen bracht de NCRV "J*" et idee een dramaserie te luceren rondom het wel |en) vee van een Nederlandse ,eef popgroep. Switch is de naam van de band en de serie die deze omroep vanaf februari 88 wekelijks op het scherm brengt. De meeste nummers van de groep zijn door de ex- -Doe Maar-leden Ernst Jansz en Jan Hendriks gecompo neerd. De plotselinge opkomst en het waanzinnige succes van Doe Maar zal de 34-jarige Hetty Heyting voor ogen heb ben gehad, toen ze het scena rio voor de serie schreef. Een' gesprek met de geestelijk moeder van „Switch 1/ STERDAM „In dit 'V haal zijn ambitie en de|de onverenigbare et« otheden. In feite bij- sk ze elkaar. Het plotse- >vp g verkregen succes 7^ akt de leden van de «-Joep kwetsbaar. Het tal, it uiteindelijk tot de jn^ lergang van de groep". raai zegt Hetty Heyting, die x schrijfster van stukken a r radio en televisie een in- .1 ikwekkende staat van f ïst heeft opgebouwd. Met spanning volgt ze de wikkelingen rondom 3eri ntch", een nieuwe Neder- i dse serie over de handel en I idel van een popgroep, 1 L irvoor momenteel opna- i worden gemaakt. „Er zit ieni I van mij in", laat ze we- aar aan het einde van een ge- rte. ïk in haar bovenwoning in psterdam. audities zijn honderden •ren verschenen voor een deze tv-serie. Er wordt gelet op natdrel spel en vertrouwdheid met mu- Een acteur die niet weet een gitaar vastgehouden ft, worden viel al snel af. lopmuziek mag dan een ige dertig jaar oud zijn, il televisie-series over de (on)mogelijkheden van een groep heeft dat niet geleid. Oudere jongeren herinneren zich ongetwijfeld nog slappe produkties als The Monkees en The Partridge Family. Ne derlandse schrijvers en dra maturgen hebben zich tot nu oe niet gewaagd op dit ter rein. Niet zo verwonderlijk overigens, want het maken van een dergelijke serie blijkt, zoals de makers van „Switch" ondervonden, een hele inten sieve en geldverslindende klus te zijn. Het idee voor een serie over een popgroep is afkomstig van Ruud Keers, hoofd van de afdeling drama van de NCRV. Een team, bestaande uit regisseur Jelle van Door nik, Danielle Lunenborg, Anne van der Staak en Hetty Heyting („Dat ik er zelf niet op gekomen ben....") werkte het verder uit Als je onder de vlag van de NCRV opereert kun je niet zomaar alles klak keloos op de buis brengen en met die wetenschap in het achterhoofd werd besproken wat wel en niet mogelijk is. In mei vorig jaar is Hetty Hey ting vervolgens aan het schrijven gegaan. Cultuurprijs Dat de Amsterdamse deze werkopdracht van de NCRV kreeg, zal bij insiders weinig bevreemding wekken. In het verleden heeft ze doop het schrijven van of acteren in se ries als 'De Familie Knots', 'Farce Majeure', 'Oma Flad der' en 'Kanaal 13' bewezen heel wat in haar mars te heb ben. De getoonde kwaliteit re sulteerde in 1985 in een on derscheiding, te weten de 'Cultuurprijs van Hilversum'. Die kreeg ze op grond van haar televisie- en radio-akti- viteiten, met name voor de jeugd. Het succes van Doe Maar mocht Hetty Heyting dan ge ïnspireerd hebben, voor de rest vertoont het verhaal van „Switch" weinig gelijkenis met dat van Ernst Jansz en Henny Vrienten. De geschie denis van Switch wordt in tien delen verteld. Nick Du bois (gespeeld door Hugo Hae- nen) verlaat na onenigheid het ouderlijk huis en belandt in Rotterdam. Al gauw komt hij als toetsenman terecht bij Switch, een band die voorna melijk covers speelt op brui loften en partijen. Maar Nick is ambitieus en vindt dat Switch een eigen geluid moet laten horen. Als de band uit gebreid wordt met Scarlet (Gwen Eckhaus), een fotomo del dat goed kan zingen en basgitaar speelt, verandert Switch van koers. Het nummer dat Nick ge schreven heeft na de dood van zijn vader wordt een hit. Dat is het begin van een ui terst succesvolle periode van de band. Zoals met veel bandjes loopt het echter slecht af met Switch. Het succes lijkt ten koste te gaan van het per soonlijk geluk van de muzi kanten. Er ontstaan ingewik kelde liefdesaffaires binnen de band, er zijn meningsver schillen, er is sprake van ja loezie en er worden veel leu- Sens geschreven door de rod- elpers. Uiteindelijk strandt het schip. Popscene Hetty Heyting: „De popscene is me niet vreemd. In het be gin van de zeventiger jaren zong ik in diverse bandjes. Uit die tijd maar ook van later dateren nog diverse contacten en vriendschappen. Verder ben ik in verband met opna men voor jeugdelpee's regel matig in platenstudio's ge weest. Tenslotte zijn miin er varingen, die ik op de klein- kunstakademie en met diver se theatergezelschappen op deed, zeker van nut geweest bij het schrijven van dit stuk." Bij een succesvolle popgroep komen al gauw gedachten bo- vendwarrelen van een we reldje, dat beheerst wordt door sex, drugs en rock and roll. Geldt dit ook voor Switch? „Min of meer", zegt de schrijfster. „Wat dat eerste betreft, groopies zul je niet of nauwelijks zien. De liefdesaf faires spelen zich binnen de band af. Naakscènes en vloe ken hoef je ook niet te ver wachten. Het moet ook zon der kunnen". Hetty schrijft Switch eerst groot, maar schrijft de groep ook de goot weer in. Dat doet ze niet alleen als scenario- Foto: Dijkstra schrijfster, maar ook als jour naliste van een roddelblad. In die rol zal ze in de serie te zien zijn. Zij zegt daarover: „Je zou Switch een spel van tegen strijdige belangen kunnen noemen. De band heeft eerst de journalisten nodig, later is het precies andersom. Het ene groepslid wil alleen maar mu ziek maken, de ander speelt mee voor de gezelligheid, ter wijl de derde wereldberoemd wil worden en daarvoor alles aan de kant zet. Al die ver schillende belangen en karak ters maken Switch uiteinde lijk kapot". HENK WANINGE ^lederland^ NEDERLAND 1 EO 15.30 WMtbrook hocpital, serie. Af1.1Nood oproep (Dis tress call). Een ex-sport- man die verlamd is geraakt heeft alle hoop op herstel opgegeven 15.55 Gestrand in het zand, ze vendelige serie. Afl.1: Pech! (Encounter in the desert). Jessie en Sophie maken met hun vader per landrover een tocht door de woestijn. Tijdens die tocht begeeft de landrover het... 16.20 Amerika in vogelvlucht (America the way I see It), documentaire over de Amerikaanse samenle ving, zoals die wordt ge zien door èén van de bui tenlandse bezoekers 17.10 Kinderkrant, kinderpro gramma met Lanny van Rheeen WimdeKnijff NOS 17.30 1A6-Joumaal. Met Maart je van Weegen EO 17.46-18.00 Tijdsein-buiten land, actualiteiten IOS 18.15-18.30 De moskeeën in Nederland, deel 2 EO 19.00 Nathalie (Little girt on the farm), tekenfilmserie. Afl.26: Onder een dak. Guus en Tim gaan samen met Nathalie op zoek naar baantje op een boerderij 19.24 Het evangelie naar Johan nes, twaalfdelige serie van een bijbelstudie over het evangelie naar Johannes. Afl.1: Allen die Hem aan genomen hebben. Presen tatie: Henk Binnendijk. (Herh.). N08 20.00 Journaal en weerover- zicht EO 20.28 mDe vlucht van de trom petkraanvogel (Right of the Whooping crane), do cumentaire over de vlucht van deze vogel naar het broedgebied in Canada 21.20 Tijdsein, actualiteitenru briek. Onderwerpen o.m. de PUM. Het woord staat voor een Projekt Uitzen ding Managers en is een Nederlands initiatief, waarbij managers in de VUT en met pensioen voor korte tijd uitgezonden wor den om te assisteren bij probleemsituaties in de Derde Wereld. 21.48 STER-reclame 21.55 China vandaag. Dr. Jona than Cao vertelt over de spectaculaire groei van de christelijke gemeente in China. Presentatie: Feike ter Velde 22.30 Het bouwen van een pij porgel (Voices in the wind), documentaire over het bouwen van orgels en de verschillende technie ken die daardoor gebruikt worden. Gastheer: David Suzuki 23.10 Tenslotte: Een woord tot besluit N08 23.20 Journaal 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 17.45 Paspoort voor Turfcen 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 I 18.30 18.45 19.00 Seéamstrsat m Jeugdjournaal 20.40 22.30 22.45 23.00 NCRV NCRV zeil en surf tv, met o.a. Scheveningen World Invitational; Holland Surf Pool Wedstrijden in Eg- mond en Noordwijk en Olympische zeilploeg in Hyeres(Fr.) It's all in the game, spel- programma gepresen teerd door Hans Brian. De teams komen uit Zeist en Amsterdam en worden bij gestaan door Peter Koete- wijn en Nico Haak. De mu zikale omlijsting wordt ver zorgd door Piet Veerman. Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Buntz voert een dag lang het be vel op bureau Hitl Street en maakt een record aantal arrestaties. Belker arres teert een hulpje van een drugsdealer, die hem in zijn been bijt miets anders dan Los Vast, Documentaire over de sloppenwijk Cité Soieil van de Haïtiaanse hoofd stad Port au Prince. Jan Rietman en een camera ploeg o.l.v. Bert van der Veer registreerden de ar moede waarin de mensen in die sloppenwijk leven. Uiteindelijk doel is dat vooral jongeren door mid del van de Foster Parents Fanclub, een scholen-pro- ject op Haïti gaan steunen door per dag een kwartje over te maken. Gerard Jo ling, Nico Haak, Anita Meyer en Patty en Angela van de Dolly Dots vertellen waarom dat hard nodig is. CD Het water komt, filmre portage over de Alblasser- waard. Presentatie: Maar ten Schakel NOS Journaal Den Haag vandaag Studio Sport extra. Hoc key. samenvatting van de vandaag gespeelde wed strijden om de Champion Trophy in Amstelveen Nieuws voor doven en slechthorenden Jgi^ n 1 L i 7'; 17.40 Centennial, 12-delige OH Amerikaanse serie naar het Met: Brian Keith, Lynn Redgrave. Alex Konrad, e.a. Afl.9: De misdaad (The cri me). (Herh.). De familie Wen dell is berucht voor het oplich- van heel goedgelovige mensen. Dit leidt tot een ze nuwoorlog tussen sheriff Dumi- re en de jonge Phillip Wendell, die loyaal wil blijven aan zijn ouders, maar de sheriff als een heid ziet. Nieuwe Tik Tak. Afl.30. (Herh.). zestiendellge Ameri kaanse serie. Afl. 3: De spits broeder. Met: Debbie Allen, Lee Curreri, Erica Gimpel e.a Kwizian, tips voor koken en lekker eten. Vandaag: In de In dische keuken. Presentatie: Etienne Cocquyt Juk» Box Programma van da Liberale Syndicale Omroepvereniging Mededalingen Kunst-zaken Matlock, dertiendelige Ameri- 3 kaanse serie met o.a. Andy Griffith, Unda Prul. Steve In- wood, e.a. Afl.4: De rechter (The judge). Rechter Carter Addison is een belangrijk man, die één zwakheid heeft: Joan ne, zijn minnares. Addison beeft een luxueus appartement gekocht voor Joanne. Wanneer y hij verneemt dat de ontrouwe f Joanne precies daar een ande re man ontvangt, is de jaloerse rechter buiten zichzelf van woede. Hij vermoordt Joanne en zorgt ervoor dat de minnaar wordt beschuldigd. Matlock neemt de verdediging op zich. Panorama Dallas, Amerikaanse serie over het wel en wee van de familie Ewing. Met Larry Hagman, Lln- da Gray, Victoria Principal, e.a. Afl.: Oorlog en vrede. p-23.15 Nieuws en Coda: Etude nr. 7 opus 25, van Chopin, uit gevoerd door Katrien Verbeke, plano en Mark van Aken, cello BF 1 Vacaturebank La boïte aux images. Met o.a. Chocky en Mr. Hiccup Journaal Ce eoir, regionaal journaal Journaal Autant «avoir, Vanavond: Train ou autocar L'éta meurtrier, Franse speel film uit 1983 van Jean Becker. Met: Isabelle Adjani. Alain Souchon. Suszanne Flon e.a. Een jonge vrouw speelt met de gevoelens van alle mannen in het dorp. De brandweerman Pin Pon is zo onder de Indruk van haar, dat hij haar laat wo nen in zijn ouderlijk huls. Dit wekt de nodige spanningen op Lumière Bleue. Vandaag: No Woman's Land, documentaire uit 1986 van Bernadetta Saint- Réml over een vrouwelijke on dernemer in de wereld van het zware transport Le triomphe du serpent, de goschiedenis van de wereld In oen paar minuten, videofilm van Jan Vroom an uft 1986 >43.50 U pnii «oculml. DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Komische Geechichten met Georg Thomalle, sketches. Vandaag: Tommi und das Schnupfen. Met: Georg Tho- malla, Walter Kohut, Petra Schröder e.a. (herh.) 16.45 Urmel sus dem Eis, poppen spel van de Augsburger Pup- penkloste. Afl.1: Der Eisberg 17.15 (SSuper Drumming (1), de grootste slagwerkers ter we reld en hun muziek. Met: lan Paice, Louie Bellson, Cozy Po well, e.v.a. Presentatie: Pete York 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, actualiteiten 18.25 Lotberg, serie. Afl.: Auf Leben und Tod 19.00 Hart aber herzlich, serie. Af).: Die rote Hantel. 19.57 Programma-overzicht 20.00 (STagesschau 20.15 Dia Drogsn-Story (2) Katz und maus, Rausgiftwege in Deutschland, documentaire over de invoer van drugs in Duitsland 21.00 Der 7 Sinn 21.03 Extratour, live amusements programma met Hanns Joa chim Friedrichs en Harald Schmidt. Gasten: Gary Moore, The Pretenders. Gary Human, e.a 22.30 Tagaathoman, actualiteiten 23.00 ARD-Sport extra: Internationa le tenniskampioenschappen van Engeland 23.15 Tatort, misdaadserie. Met: Manfred Krug, Horst Michael Neutze, Rolf Pulch, e.a. Afl.: Ir- ren ist tödlich. (herh.) In het woud wordt een jonge vrouw dood aangetroffen. Het spoor leidt naar de kolenhaven, waar nog een lichaan van een man is gevonden. Was het een on geluk of een moord? Hoofd commissaris Ströver houdt al les voor mogelijk 00.40 Tagesschau 00.45 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.30 Ferienkalendar, tips en amu- 16.05 16.30 17.00 17.15 17.45 18.56 19.00 19.15 21.45 22.10 23.30 Reich der wilden Tiara, na tuurfilm over de zee-otter Maine Mutter, daine Mutter, jeugdserie met Eileen Brennan, Robe Lowe e.a. Afl.: Geteiltes Haus is halbe Freud Haute. Aansl.: Aus den Lén- dern Tala-Hluatrlarta: aktualiteiten, sport en amusement Dia Falie dee Harry Fox, serie met Jack Warden, Penny Pey ser, John Rubenstein e.a. Afl.: Witwentrëume (1). Aansl.: heu- te-Schlagzellen Dia Falie daa Harry Fox, deel 2 Programma-overzicht Haute (SDelnetwegen, amusements programma met Udo Jürgens en het Orkest Pepe Llenhard. Gaste: Sonja Klmmons Aus Forschung und Technik, reportage van de Aerosalon Parijs 1987 Live, Oe ZDF-talkshow vanuit de Alte O per in Frankfurt. Ge spreksleiding: Amei ie Fried en Trutz Beckert Apropos Film, aktueie fllmru- Dennis Weaver speelt de hoofdrol in de Amerikaanse speelfilm „Duel". Duitsland 3 om 20.15 uur. Foto: archief briek 00.15 Die Strassen von San Fran cisco (The Streets of San Francisco), Amerikaanse poli tieserie met Kari Malden, Mi chael Douglas, Darleen Carr e.a. Afl.: Die Ausreisserin. De 15-jarige Chris gaat op een dag heimelijk naar San Fran cisco om haar vader te zoeken, die zij van jongsaf niet gezien heeft. Als ze eindelijk voor zijn deur staat, hoort ze binnen een schot. Een man strompelt dodelijk gewond naar buiten. Wanneer blijkt dat de dode niet haar vader is, vergeet ze ineens het signalement van de man die ze zag weglopen 01.05 Hout# DUITSLAND 3 18.30 19.00 20.00 20.15 21.45 22.10 22.55 23.55 00.05 Telekolleg II. Physik, Feld und Atom, cursus natuurkunde. Afl.11: Atommodelle Hat programma mat de muia Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau en weerbericht Film am Donnerstag: Duell (Duel), Amerikaanse speelfilm uit 1972 van Steven Spielberg. Met: Dennis Weaver, Jacqueli ne Scott. Eddie Firestone e.a. Eer man vertrekt 's morgens van huis voor een zakenreis. Onderweg wordt hij achter volgd door een grote vracht wagen, die hem van de weg wil drukken. Het begint tot de man door te dringen, dat de onbekende chauffeur het op zijn leven heeft voorzien, (herh.) Vor Ort: Die Skulptur geht in die Stadt, reportage van een internationaal kunstenaarspro ject in Münster Konfrontationen. Moderne Kunst und öffentlicher Raum, discussie-programma Ein Augenblick in dar Haut ainaa andaren, portret van de choreograaf Maurice Béjardt en het Ballet van de XXe eeuw Tips für Laser. Dieter Kühn - Der Parcival des Wolfram von Eschenbach Laatste nieuws CD Ondertiteling vla TeleTekst. GD Tweetalige of stereo-uitzen ding. O Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-ultzending met on dertiteling via TeleTekst. 03 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. ■9 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-uitzending in orglneie versie mat ondertitels. BBC 1 14.50 Tenniskampioenschappen te 17.35 18.00 18.05 18.35 19.00 19.35 20.00 20.30 21.00 21.45 22.00 22.24 Children's BBC met Philip Schofield met om 17.20 Kwic- ky koaJa show: Sink or swim - Gold crazy - Close encounters of the canine kid Silas. Afl.2 John Craven's newsround, jeugdjournaal Blue Pater Go for it. Dieet-programma met Robbie Vincent en Angha- rad Mair. Journaal an weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazlne Top of the pope, muziekpro gramma (TEastenders, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard, Susan Tully, e.a. Terwijl Wilmott-Brown zich afvraagt welke klanten zijn nieuwe pub „The Dagmar" zullen bezoe ken, is Den er zeker van dat zijn vaste cliëntelen voor de ..Queen Vic" kiezen. Tomorrow's world: The Prince of Wales Awards voor indus triële innovatie en produktie. Childwatch update. Nieuwe initiatieven die in Engeland worden genomen om kinder mishandeling tegen te gaan. 00.00 00.35 Regionaal nieuws en weorbs richt Blackadder II, serie spelende In de Middeleeuwen. Met: Tony Robinson, Tim Mclnnerny, Mi randa Richardson e.a. Afl.1: Bells. Lord Black Adder wordt door koningin Elizabeth I aan gewezen als opperbeul. Hij gaat op efficiënte manier te werk. Als de koningin vraagt een aantal onthoofden te zien, verzeilt hij in een moeilijk pak ket. Tenniskampioenschappen te Wimbledon Rock gospel show Weerbericht BBC 2 15.35 Tenniskampioenschappen ta Wimbledon. (16.00 Nieuws en weerbericht) 17.00 Nieuwe en weerbericht 17.04 Regionaal nieuwe sn weerbe richt 17 05 KmbfadonPk>*n,Ch-PP"n 21.10 Timewatch. Peter France kijkt naar het onderwijs-systeem en probeert aan te geven wat er fout aan is. Verder foto's van Roger Mayne, die het Londen- se straatleven tonen aan het eind van de Jaren vijftig. 22.00 Traval show, toeristisch maga zine gepresenteerd door Paul Helney. Een tochtje per trein door het midden van Wales. 22.30 ISBoogie outlaws. Manfred Holt (Ian Hogg) is een egocen trische platenbaas, die heel el- gen Ideeën heeft over hoe je een artiest op de markt moet brengen. Zijn nieuwste groep, is een ontdekking van zijn dochter Emma. Het plan dat Manfred voor de groep uit denkt. heeft echter averechtse gevolgen voor de groep, die op de vlucht blijkt te zijn voor de politie. 23.20 Newenight, actualiteitenmaga zine 00.05 Weerbericht 00.10-00.50 Rally In the sky (2) SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 Dennis. Afl.: Dennis and the Picnic. De vader van Dennis vindt een koffer met geld. 18.30 The New Candid Camera Show. Kijken naar de reacties op een dokter van slechts 10 jaar en naar de gevolgen van een door een vrouwelijke chauffeur klemgereden vracht wagen. 19.00 The flying Nun. Afl.: Papa Car los. Carlos' pleegkind blijkt een aantrekkelijke achttienjari ge vrouw te zijn. 19.30 The green Hornet. Afl.: Inva sion from outer space, (2). 20.00 My favorite Martian. Afl.: Virus M for Martian. Tim loopt dank zij Martin een buitenaarde ziekte op. In het ziekenhuis wil hij geen uitleg geven over de oorzaak ervan. 20.30 Boney. Afl.: Boney buys a wo man. Boney koopt een vrouw om zo een val te zetten voor een moordenaar. 21.20 All American Wrestling 22.15 Championship Wrestling 23.15 The Smash Great Video Race. 00.15-00.45 Young, Free and Single. Popmuziek met gary Davies. SUPER CHANNEL 16.00 17.00 18.00 19.00 19.25 20.30 21.00 22.00 22.30 23.00 01.00 02.00 03.00 04.00 05.00 06.00 The Pepsi Live Show Countdown met Adam Curry Blake's 7. Sclence-fictionserte. Het ruimteschip The Liberator nadert Cygnus Alpha, de pla neet voor gevangenen, maar Blake Is niet van plan de rest van zijn leven in de gevangenis door te brengen. Game for a Laugh. Humor The Goodyear Weather Fore cast. Europees weerbericht. Armchair Adventure. Afl.: The flight of the windhorse. Twee enorme luchtballonnen probe ren de Himalaya over te ste ken. Kenney Everett. Shades of Darkness. Afl.: Be witched. Mevrouw Rutledge vertelt dat haar man is behekst door de overleden dochter van meneer Brand. Super Channel News Super Sport The Goodyear Waathar Fora- cast. Weerbericht World Cinema. Afl.: Phatik- chand. Verhaal over de 12-jari- ge Bablu, die wordt ontvoerd door gangsters. Tijdens de rit valt hij uit de auto en verliest zijn geheugen. Simon Potter Amanda Redington Eddie Kidd The Pepsi Live Show Countdown The Face TV 5 Va voir Maman~. Papa travail- la. Franse speelfilm uit 1977 met Marléne Jobert en Philip pe Léotard. Een romance tus sen een getrouwde vrouw en een gescheiden man loopt stuk. Reden is dat het kind van de vrouw plotseling vreselijk aan zijn vader hecht. L'Ecole das Fans Rècreationa 17.45 18.00 18.40 19.00 22.00 22.30 Projection privé# Daa Chiftrpa at daa La grand EcMquier ^TV^Morger^ NEDERLAND 1 13.00 Nieuws voor doven RVU 15.30 De praktijk zal het leren. Afl.3: Veranderen van baan TROS 16.00 TROS Vrijdagmatinee: Het geheim van de agenda (The pigeon), Amerikaanse tv-film uit 1969 van Earl Bellamy. Larry en Dave, twee detectives, moeten Elaine en haar dochter Barbara redden uit de handen van de on derwereld. 17.12 Rembrandt, kort filmpje NOS 17.30 '/«-Journaal DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau 10.23 EDainetwegen 11.55 Umachau 12.10 Aus Forschung und Technik 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Tagesschau 14.50 Salto Mortal#. Serie over de circusfamilie Doria. Afl.7. 15.50 Tageeachau 16.00 Emit und dia d tan Daman, Finse tekenfilm BBC 1 07.35 07.55 08.00 09.55 10.05 10.55 11.00 11.05 11.25 11.30 11.50 11.55 offrey 12.00 12.05 12.20 12.30 13.00 13.05 13.30 13.55 14.25 14.50 Pink Panther Weerbericht Breakfast time Journaal en weerbericht Dallas. Afl.: Starting over Tekenfilm Journaal en weerbericht Neighbours, serie Childrena BBC Play school Jimbo and the Jat Set Five to eleven. Vandaag: Ge- Wheeler Nieuwe en weerbericht Manhunt ol mystery island Tekenfilm On the house Arthur Negus enjoys. Wildlife on one Nieuws an weerbericht Tenniskampioen schappen SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.30 First run. Popmuziek 09.00 UK despatch. Popmuziek 09.30 Soul in the city 10.30 apace shopping 10.45 Young free and single 11.15 Smash great video race 12.15 Soft n romantic. Popmuziek 13.10 Country Practice 14.00 Swatch Fashion TV SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Redington 09.00 Sons and daughters 09.30 Play golf 10.00 Follow me 10.15 Delia Smith's one Is fun 10.30 Emmerdale farm 11.30 Simon Potter 12.30 Three sovereigns for Sarah 13.30 Are you bei 14.00 Weather forecast RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 1645 KRO: Echo-magazine 18.35 Man en paard. 19.02 KRO'S country time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 2240 Moordbrigade Stockholm. 22.50 Voor wie niet kijken wil. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: True light met: 00.02 Stof tot nadenken. 01.02 EO's country uur. 02.02 Voor wie niet slagen kan. 03.02 Zingen in de nacht. 04.02 Muziek motief. 0542 Wakker op weg. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 1743 VOO: Hollandse hits 19.00-0740 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat s Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en L.P. Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun RADIO 4 18.00 NOS: Nieuws. 18.02 VPRO: De beweging. 20.00 NOS: Nieuws. 20.02 Holland Festival 1987. 2240 VPRO: Het Maarten van Nor den Kwartet. 2342 Muziek van nu RAOIO 5 1741 Scheepspraat. 1748 O.V.: Landbouw. 1748 NOS: Mededelingen en nieuws 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 1840 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Buitenl. werknemers. 20.30 TELEAC: Andiamo. (herh.). 21.00 Gezond sporten REGIONAAL Radio West: 174»- 18.00 Avondmagazine met Victor De- coninck. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 18.00 Ga jij de klas maar in (onderwijsprogramma) 19.00-20.00 Kunst uur. Verder als Ra dio 1. Radio Rijnmond 16.30-17.00 Radio Rijnmond Getapt. 1740 cul tuur, nieuws, sport Quiz en Waarach tig en aandacht voor het onderwerp van de week 1840 de BRT Big Band. 1845 Politieke tribune: VL-blok. 1845 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Voei je thuis, „Paso a paso". 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Passage '87 Gevarieerde. 21.30 de taalstrijd. 22.05 't chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.00 „Twee tot twee". BRT 2 19.10 Funky Town. 22.05 Boem boem. 2340 Twee tot twee, BRT 3 1840 Belgen spelen gitaar (36). 1940 Dossier: „Samuel Beckett". 19.45 Home-made. 20.30 Symfonie-orkest van het con servatorium van Brussel. Diri gent: Ronald Zollman. 22.10 Nieuwe muziek. MORGEN leder heel uur nieuws (NOS). 0743 VPRO: Het Gebouw. 11.05 NL. 1245 Afdeling binnenland. 1246 NOS: Land- en tuinbouw. 1348 NCRV: Hier en Nu. 1345 Kerk Vandaag. 1445 Vrijdagmiddagmagazine. 1645 VARA: De Rode Draad RAOIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 0743 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 0840 Pater Adri Maat. 0943 Adres onbekend. 1043 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 1140 Pater Adri Maat. 12.03 Edvard Niessing. 1443 Ratel. 15.03 Kafka's tekeningen, hoorspel. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS)L 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Adam Curry. 12.02 Bart en de Zwart. 1542 De Top 40 RADIO 4 0740 Nieuws. 07.02 VARA: VARA-Klassiek. 0840 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert. 0940 Het Internationaal Concertcir cuit: Radio Symfonie Orkest Berlijn o.l.v. Peter Giüke. 1045 VARA-Klassiek. 1340 NOS: Nieuws. 1342 Holland Festival Journaal. 13.10 VARA: Operette. 1440 EO: Orgelbespeling. 1440 Klein bestek. RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 0942 NOS-S port iel. 0945 Waterstanden. 0940 RVU: Japan. 10.00 AVRO: Meer dan Muziek. 11.00 Toppers van toen klassiek. 11.45 O.V.: Onder anderen. 12.00 NOS: Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. Herh. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 14.00 De stofzuiger. 1445 Muziek maakt alles mooier. mr. Mooney. REGIONAAL Radio Wast: (via FM- frequentte Radio 1) 07.15-0840 Och tend actualiteiten. 12.00-13.00 Lunch- programma met land- en tuinbouw (1240). voorstelling van de dag (1240) regionaal nieuws, film- en vi deo-tip en 'Hebbes'. Radio Rijnmond 0740, 0840 en 0640 RMionaai nieuws en om 07.45 en 08.15 Ouiz en Waarachtig. Verder reportages. 1640-17.00 Radio Rijnmond Getapt. BRT 1 0541 met 1 wakker. 0840 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1343 Tussendoor. 1443 78 Toeren tijd: Jo Leemans. BRT 2 0540 Dag en dauw. 08.12 Happening. 1043 Platenpoets. 1240 Regioprogramma. 13.10 Hadiemieha. 14.00 De stemming. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Minder bekende eoncerti 10.50 Finse vokale muziek. 1140 Inghelbrecht dirigeert Debussy. 12.00 Tafetmuziek. 13.10 Aktueel. 1340 De stem van Jacques Brei in Peter en de wolf 14.00 Pianoduo Chia Chou-HxSeyo

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17