Veel aandacht ouderenbeleid Met de muziek mee in Aarlanderveen „Door de computer blijft er meer tijd voor de leerlingen over" dagpuzzel LEIDEN OMGEVING EeidóeQowutnt H Patijn bezoekt Alkemade Verkoop oude boeken Veilig Verkeer in Koudekerk Spookrijdste »ni BELEIDSPLAN ZOETERWOUDE IS JAAR TE LAAT MEESTER ALBERTS NEEMT AFSCHEID VAN SINT NICOLAASSCHOOL ONDERNEMERS IN ALKEMADE BEGINNEN SOCIËTEIT DONDERDAG 25 JUNI 1987 PAGIN, Gepocheerde kabeljauw filet met mosterdsaus, sla en aardappelen - gries meel vla met aardbeien Nodig voor twee personen: 2Vt dl water, zout, ui, peter- selie, laurierblaadje, 1 kruidnagel, 2 peperkorrels, 300 g kabeljauwfilet, 12 g maizena, mosterd naar smaak, 20 g margarine; sla, 1 lepel mayonaise, 1 le pel yoghurt, 1 lepel azijn, zout, peper, suiker, mos terd, tuinkruiden (bies look, peterselie, dille), 1 ei; Vt tot 1 kg aardappelen; Vr liter melk, 30 g gries- meel, 30 g suiker, 100 g aardbeien, basterdsuiker naar smaak, citroenaroma. Breng water, zout, stukje ui, takje peterselie, laurierblaad je, kruidnagel en peperkor rels aan de kook en laat het mengsel tien minuten trek ken. Spoel de kabeljauwfilet af met koud water en leg hem in het geurige vocht. Houd de massa tegen de kook tot de vis gaar is, dat duurt ongeveer tien minu ten. Leg de vis met een schuimspaan in een warme schaal en zeef de bouillon. Bind het vocht met de met koud water aangemengde maizena, voeg mosterd toe en roer er van het vuur de margarine door. Schenk de saus over de vis. Pluk de krop sla in kleinere stukken. Was de groente en laat haar een half uur, onder een enkele keer uitschudden, in een vergiet staan. Meng een sausje van mayonaise, yoghurt, azijn, zout, peper, suiker, mosterd, en fijnge knipte tuinkruiden. Schep de sla kort voor de maaltijd door de saus en garneer haar met plakjes of partjes hard gekookt ei. Kook de helft van de melk, strooi er al roerende een mengsel van griesmeel en suiker in en laat de vla enke le minuten zacht koken. Voeg van het vuur de overi ge koude melk toe en laat de vla koud worden. Spoel de aardbeien af, verwijder de kroontjes en zet de vruchten in gelijke stukjes gesneden een half uur weg met bas terdsuiker. Meng de aardbei en met iets citroenaroma door de vla. JEANNE |l iii APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 26 juni waargenomen door apotheek Zuid- West in Leiden en apotheek Linnaeus in Leiden. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallend lenst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huls). ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 16.30-20.30, afdeling vrouw: v7. 10-12. 8.0.S.-DIENST Telefonische hulp dienst. tel. 071-125202. Voor allen die In moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreeku ren ma. en dl. 10.00-12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening In Lelden. Leiderdorp. Oegstgeest, Rijnsburg. Valkenburg, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1 dierenverblijf: 4 bier soort: 8 insekt; 10 vochtig; 11 hoewel; 12 gelofte: 14 rivier in Italië; 15 kus senovertrek; 17 loterijbriefje; 19 fami lielid; 21 halsdoek; 22 vogel; 23 schrijfgerei; 25 raadgeving; 27 vreem de taal; 30 laagtij; 32 plant: 33 mu zieknoot; 34 houten drinkkom; 36 Ja panse munt; 37 uitstapje; 38 waterge was. Verticaal: 1 metaal; 2 doortochtgeld: 3 winters voertuig; 5 voorzetsel; 6 stuk stof; 7 zeer harde wind, 9 recla- melicht; 12 oude lengtemaat, 13 mu zieknoot; 15 houding; 16 grap; 18 lof dicht; 20 wijfjesschaap; 23 afbeel ding; 24 Europeaan; 26 bekleding aan de voet van muren; 28 boom; 29 voorzetsel; 31 soort café; 33 honing drank; 35 wiskundig getal. 36 muziek noot. OPLOSSING Horizontaal: 1 stal: 4 pils; 8 tor: 10 nat. 11 al: 12 eed; 14 Po; 15 sloop; 17 lot; 19 oom; 21 das: 22 beo; 23 pen; 25 tip; 27 Deens; 30 eb; 32 sla: 33 mi; 34 nap; 36 sen; 37 trip; 38 riet. Verticaal: 1 staal; 2 tol; 3 ar; 5 in; 6 lap. 7 storm; 9 neon; 12 el; 13 do; 15 Stand. 16 poets; 18 ode; 20 ooi; 23 prent; 24 Belg; 26 plint; 29 es; 29 na; 31 bar; 33 mee; 35 pi; 36 si. ALKEMADE De Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, de heer S. Patijn, zal met zijn echtge note morgen een werkbezoek aan Alkemade brengen. Het echtpaar wordt eerst door het college van B en W op het gemeentehuis ontvangen. Vervolgens reist het gezelschap in een klein busje naar het buurtschap Ze venhuizen in Oud Ade. Op de boerderij annex kaas makerij van de heer T. (Dirk) Heemskerk aan de Boekhorsterweg krijgt Patijn een rondleiding. Voorts zal de vogelwacht, de heer K. van der Heden, een toelichting geven op de vele activiteiten ter bescher ming van de weidevogels in het gebied. Hierna rijdt het gezelschap terug naar Roelofarendsveen voor een rondleiding op de alstroemeriakwekerij tevens vere- delingsbedrijf van de heer K. de Jong aan het Noord- einde. Op dit bedrijf is zowel een smalle, typisch Veense, verkaveling als een moderne bedrijfsstruc tuur te vinden. Het werkbezoek van Patijn wordt be sloten met een informele raadsbijeenkomst om 16.30 uur. ZOETERWOUDE De bi- bliotheek in Zoeterwoude- dorp houdt vrijdagavond ver koop van afgeschreven boe ken. De boeken kosten één gulden per stuk. Vanaf 19.00 uur is de „bieb" aan de Schen- kelweg daar speciaal voor geo pend. Gedurende de vakantie periode (van 6 juli t/m 15 au gustus) zal de bibliotheek, in tegenstelling tot voorgaande jaren, drie maal per week geo pend zijn. Wekelijks is de bieb dan geopend op dinsdag van 19.00-21.00 uur, woensdag van 14.00-16.30 uur en donderdag van 19.00-21.00 uur. Eerste sleutels Moerascypreslaan ZOETERWOUDE De eerste sleutels van de 29 kleine woningen aan de Moerascy preslaan in Zoeterwoude-Rijndijk worden morgen uitgereikt Woningbouwvereniging „Willibrord" zal hieraan geen speciale aan dacht besteden. De bouw is vlot en probleemloos verlopen, de oplevering zal eveneens in stilte en hoog tempo verlopen. De laatste sleutels worden overhandid op vrijdag 10 juli. Met deze 29 woningen komt het aantal woningen van de bouwvereniging op 530. Over enkele maanden hoopt Willibrord te starten met de bouw van een tweede, nabijgelegen, flat van 18 woningen en 14 eengezinswoningen in hetzelfde gebied. Getracht wordt nog een restcontingent voor 16 eengezinswonin gen te krijgen, dit mede om tot een snelle afronding van het bouwplan „De Goede Herder" te komen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Koudekerk krijgt een eigen afdeling van Veilig Verkeer Nederland. Dit is althans het doel van de gisteravond geformeerde werkgroep die is voortgekomen uit de verkeerscommissie „Maak Koudekerk verkeersveilig". De nieuw op te richten afdeling za3 zich voorlopig ten doel stellen de verkeersexamens op de basisscholen te begeleiden en daar omheen een evenement te organiseren. De commissie kwam gisteravond voor de laatste keer bijeen om het verkeersproject dat de afgelopen maanden in Koudekerk werd gehouden te evalueren. In de verkeerscommissie waren mensen van de gemeente, de politie, de scholen en het Ridder hof-bestuur vertegenwoordigd. Er kan teruggekeken worden op een geslaagd project, een echt dorpsgebeuren. Postcommandant H, Hilgeman: „Het is nu nog te vroeg om daadwerkelijk te kun nen meten of er resultaat is geboekt bij de mentaliteitsverande ring van de weggebruikers. Zeker is wel dat de aanpak om een heleboel verschillende doelgroepen te benaderen heel succesvol is geweest". ALPHEN AAN RIJN Een 28-ja w vrouw uit Alphen h've: gisteravond bij het o f^e den van de Kennedy de verkeerde rijbaan ,nh kozen. De spookri* w( nam daarbij ook de b en. te scherp en verloor w W schijnlijk door een sch reactie de macht over stuur. Zij ramde twee lichti 6D* ten en een verkeersg lrUU der. Met hoofdletsel i ^aar inht woi t de 1 en lat. ZOETERWOUDE Het „Beleidsprogramma 1986- 1990" van de gemeente Zoeterwoude is, ruim een jaar nadat de huidige ge meenteraad in funktie is, in concept gereed. Van avond zal het vastgesteld moeten worden. Onlang nog hekelde de oppositie, de fraktie van Progressie! Zoeterwoude, het uitblij ven van het toegezegde beleidsplan. Waarom het zo lang is uitge bleven is vooralsnog een raad sel, want er is nauwelijks „nieuws onder de Zoeterwoud- se zon". Bekende uitgangspun ten als het behoud van het groene karakter, handhaving van de zelfstandigheid en te gengaan van het sluipverkeer zijn punten waarover al jaren wordt gesproken. Wel wordt melding gemaakt dat gewaakt dient te worden voor „Groot Leiden" terwijl ook uitbrei ding van Zoe term eer in noor delijke (dus Zoeterwoudse) richting fel bestreden zal wor den. In dat kader zal Zoeter woude zich overigens ook zelf moeten vergewissen van de noodzaak tot uitbreiding in oostelijke richting. Er is im mers sprake van woningbouw achter de Noordbuurtseweg en Miening. Die zienswijze is na drukkelijk in tegenspraak met behoud van het „groene ka rakter" want dat is in de loop der jaren al fors aangetast. Ouderen Een steeds belangrijker punt vormt het ouderenbeleid. In een toenemend tempo is ons land aan het vergrijzen en Zoeterwoude is daarin geen uitzondering. In het „Beleids plan" wordt de nadruk gelegd op de bereikbaarheid van noodzakelijke voorzieningen door ouderen; ouderen moeten in staat gesteld worden om zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wonen; er dient een planning en toewijzing te ko men van voor bejaarden ge schikte woningen. Er zal onderzoek komen naar de wenselijkheid van een ge meentelijke klachtencommis sie zodat burgers, die zich be nadeeld voelen door de ge meente (zowel bestuurlijk als ambtelijk) in de gelegenheid gesteld kunnen worden de klacht aan een neutrale com missie voor te leggen. Op on derwijsgebied staat hoog in het vaandel: handhaving van de schoollogopedie, aanschaf computers, aanpassing scholen ten behoeve van de toeganke lijkheid door lichamelijk ge handicapten, volwassenen educatie, behoud van het schoolzwemmen (desnoods el ders dan in Zoeterwoude) ter wijl voorts een onderhouds plan opgesteld moet worden zodat voorkomen wordt dat de gemeente met achterstallig on derhoud of grote herstelwerk zaamheden aan schoolgebou wen wordt geconfronteerd. Op het gebied van de volks huisvesting is de bouw van kleine huurwoningen van froot belang. In 1989 zal een egin worden gemaakt met woningbouw in het bestem mingsplan ,31oemenweide". Nagegaan zal worden of het te koop aanbieden van zgn. zelf- bouwkavels of kavels met een casco-woning alsmede koop woningen voor één of twee personen tot de mogelijkheden behoren. Voorts zal bij nieuw- bouwprojekten een aan de au todichtheid gerelateerd aantal parkeerplaatsen gerealiseerd dienen te worden. Meester C.J. Alberts neemt deze week afscheid van het onderwijs. HIJ is 25 Jaar hoofd van de Sint Ni col aas- school In Nleuwveen geweest. FOTO: *4" WIMVANNOORT NIEUWVEEN „Als je zestig bent wordt het tijd afscheid te nemen van het onderwijs met al zijn leu ke en minder leuke kan ten". Dat zegt de 59-jarige C.J. Alberts uit Nieuw- veen. Na 25 jaar hoofd te zijn geweest van de rooms-katholieke basis school Sint Nicolaas in Nieuwveen zegt hij het onderwijs deze week vaar wel. Een beslissing die hem met weemoed ver vult, maar die volgens hem niettemin ook per spectieven biedt. „Ik heb eerlijk gezegd nooit aan de titel 'directeur' kunnen wennen. Voor mij is het altijd hoofdonderwijzer gebleven" zegt meester Alberts die zich sinds het ontstaan van de ba sisschool directeur mag noe men. Vóór zijn loopbaan in het on derwijs was Alberts machine bankwerker in Schiedam. Vervolgens ging hij als soldaat twee jaar naar Indie en bij te rugkomst werd hij technisch- tekenaar. „Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan. In 1956 ben ik in navolging van veel van mijn familiele den in het onderwijs terecht gekomen. Eerst in Schiedam en Rotterdam en later in Nieuwveen" zegt Alberts en vervolgt: „Ik heb het zelf enorm prettig gevonden en vind het nog steeds een pré om een paar jhar in het bedrijfsleven te werken alvo rens net onderwijs in te gaan. Je bent dan wat ruimdenken- der". Computer Nu hij geen onderwijzer meer is, heeft hij alle tijd voor zijn grootste hobby: de computer. „Acht jaar geleden kwam ik via een Teleac-cursus voor het eerst in aanraking met de computer. Ik zag hierin ook mogelijkheden voor het onder wijs". Sinds 1982 heeft de Sint Nicolaas-school dan ook vijf computers in gebruik. „Veel leerkrachten staan er nog hui verig tegenover, maar ik zie het als een didactisch hulp middel waardoor er meer tiid voor de leerlingen overblijft. Als één van de eersten in net land ben ik begonnen met het maken van computerprogram ma's voor het onderwijs omdat die er nog niet waren. Op die manier krijg je bekendheid in de regio en het vervolg is dat ik nu voor Meulenhof Educa tief programmeer en Ameri kaanse literatuur hierin ver werk. In Amerika beschouwt men het kind namelijk als een volwassene in pocketformaat", zegt Alberts. Enkele van zijn lesooeken zijn al uitgegeven. Hij zegt verheugd te zijn over het feit dat zijn opvolger, Hans Schoonhoven uit Alphen ge vraagd heeft het computerge- beuren te blijven „coachen". Enthousiast gaat hij verder: „Het is ongelooflijk fascine rend als een computer doet wat je wilt. Natuurlijk moet je er niet te veel van verwach ten, maar het spreekt kinde ren meer aan dan alle andere onderwijsmethoden. De Sint Nicolaasschool ligt hiermee een straatlengte voor op andere basisscholen. „We hadden toevallig een vooruit ziende blik. Daarnaast hebben we geluk met de opbrengst van OPA (Oud Papier Actie) waardoor alles bekostigd kon worden wat niet door het rijk vergoed werd, onder andere alle computers. In al die jaren is er meer dan vijftigduizend gulden gespaard", aldus Al berts. Beklemmingen Behalve deze tijdrovende hob by, is er een tweede reden voor het afscheid van Alberts; de 'beklemmingen vanuit Den Haag' zoals hij het zelf noemt. „Je moet op een ongelooflijke moeilijke manier aan een for matiegetal komen en er zijn te weinig leerkrachten. We heb- ben jaren aan een verplicht gesteld schoolwerkplan ge werkt dat nu in de kast ligt en waar niemand meer naar kijkt In een eveneens door de regering verplicht gesteld acti viteitenplan moet je elke mi nuut vastleggen en verant woorden. Het lesgeven is op die manier niet flexibel meer en er blijft geen ruimte over om actualiteiten te behande len". Daarentegen vindt Alberts dat de kwaliteit van het onderwijs in die 25 jaar wél duidelijk verbeterd is. „Kinderen wor den eerder zelfstandig. Ze hoe ven niet meer alles te weten, als ze het maar weten te vin den", stelt hij en voegt daar nog aan toe het als positief te ervaren dat leerlingen gesti muleerd worden zelf een op lossing te zoeken. Opluchting Naast een gevoel van wee moed, ,je hebt de leerlingen tenslotte een jaar onder je hoe de en probeert dit zo gezellig mogelijk te maken", voelt Al berts zich door het definitieve afscheid ook opgelucht. „Als hoofdonderwijzer heb ik altijd naar iets toe moeten leven; bij voorbeeld een afscheid van de zesde klas of een vormsel. Nu hoeft dat niet meer, de druk is weg. Ik krijg meer tijd om misschien iets van Nederland te zien en ik heb genoeg hob by's. Het gemis van het con tact met ae kinderen, wordt een beetje gecompenseerd door het schoolkoor dat ik blijf lei den", besluit de scheidende hoofdonderwijzer. Op zondag 28 juni is er ter ere van het afscheid van meester Alberts vanaf 13.00 uur een receptie in Het Trefpunt van Huize Ursula. ERICA SLOF Gert van den Berg (rechts) en Theo Herr (links) maken zich al jaren sterk voor de jubilerei muziekvereniging DSS uit Aarlanderveen. Bugel, trompet, trombone en bas. Gert van den Berg (60) uit Aarlanderveen bespeelt het allemaal. Zijn medespeler Theo Herr (63) doet nauwe lijks voor hem onder. Na de piston bespeeld te hebben, schakelde hij zonder enige moeite over naar het bespe len van de solo-bugel. Inmid dels hebben de beide heren er dan ook wel de nodige blaaservaring op zitten. Gert gaat in zijn dorp al vijftig jaar „met de muziek mee". Theo maakte vóór zijn afscheid twee jaar geleden de 45 jaar vol. Samen zijn de beide Aarlan- derveners hun muziekvere niging Door Samenwerking Sterk (DSS) altijd trouw ge bleven. De muziekvereniging bestaat deze week zestig jaar. „In Aarlanderveen zijn wij dè vereniging", is de vaste overtuiging van de beide fan farespelers. „Een deel van het sociale leven speelt zich via de muziekvereniging af". DSS bestaat dan ook behalve de fanfare, nog uit een drum fanfare onder leiding van Ruud Mourik en verder ma jorettes, midinettes en mini- rettes. „Alles bij elkaar zo'n honderd leden meldt Gert van den Berg trots. „Met zo'n zestig instrumenten in bezit", vult hij aan. Van een dergelijke rijkdom hadden de oprichters van DSS zestig jaar geleden niet durven aromen. De vader van Theo Herr, die decoratie schilder van kerken was, be sloot toen samen met Piet Honout tot de oprichting van de vereniging. Na een jaren lange zwerftocht door Duits land en Zwitserland, kwam hij in het dorp Aarlander veen terecht en hij wilde op die manier wat leven in de brouwerij brengen. Een be duimeld schriftje waarin de eerste 24 leden keurig op een Bijdrage: Jeannette Schreuder Foto: Wim van Noort rijtje staan, meldt ook het toenmalige instrumentarium met een totale waarde van 1.500 gulden. „Ik zie het nog in een kist in de werkplaats van onze zaak staan. Als je bedenkt dat een nieuwe bas ons onlangs 13.000 gulden kostte, kun je je haast niet voorstellen dat alle instru menten toen samen maar een waarde van 1.500 gulden hadden". Mannenwerk Fanfare spelen was toen nog puur mannenwerk. Dat be wijzen de namen van de eer ste leden. „Dat duurde toch zeker nog tot ongeveer vijf tien jaar geleden. Toen pas kwamen de eerste vrouwelij ke spelers". De fanfare-spelers gingen toen nog lopend door het dorp. „Tegenwoordig doen wij alleen het zittende werk zoals concerten en wijdt de drumfanfare zich samen met de showkorpsen aan het loopwerk. Al dat geloop met die blaasinstrumenten, dat tikt maar tegen je gebit aan. Bovendien vindt de dirigent dat wij ons dan niet goed ge noeg concentreren", vertelt Theo Herr. Dirigent van DSS sinds 1981 is Danny Oosterman. In ra zend tempo promoveerde de muziekvereniging na 1981 via de Eerste Afdeling en de Afdeling Uitmuntendheid, naar de Ere-afdeling en de Superieure Afdeling. Vorig jaar kwam de „kroon op bet werk" van de fanfare met het behalen van het kampi oenschap van de Katholieke Zuidhollandse Bond. „De muziek is steeds moeilij ker geworden en steeds geva rieerder. Vroeger speelde je alleen maar marsmuziek. Nu gaan we ook wel de kant van de big-bands op", aldus Van den Berg. We zijn in de loop van de jaren steeds professio neler geworden. Ér wordt dan ook trouw door alle le- ners. den één keer per week geot fend. Maar aan de vooravonf "c van een concours oefenen v avond aan avond". Feestconcert Het jubileum wordt komei weekeinde uitbundig vierd. De festiviteiten begi nen vrijdag met een rece} vanaf 19.00 uur en een lees concert vanaf 20.00 uur. Ee feest met medewerking de band Kleintje Pils uit Sa» senbeim sluit de festiviteita SÉ op vrijdag af. Zaterdag won er vanaf half acht 's avoni door de m uzi ek verengin een rondgang door het don gemaakt met aansluitend et taptoe op het sportveld i Aarlanderveen. Mede wei king verlenen Arti et Reh gioni uit Langer aar, Con Bh H uit Alphen, Divertimento t Kudelstaart, Mavileo uit Lt muiden en de drumfahfai en majo Muziek omlijst het feest dat daarn gehouden wordt Tension wordt er op zondag vani 13.00 uur een wijnfeest houden in de feesttent speciaal voor dit doel op t parkeerplaats van voetbi vereniging S. V. Aarlandefi veen wordt neergezet, festiviteiten zijn gratis gankelijk. Tijdens het feestweekein wordt er een superloteri houden. De opbrengst van is bestemd voor de i nieuwing van het insti tarium die hard nodig „Wij hebben nog altijd l pauken voor de drum fan fat Die kosten wel 15.000 per stuk", weet Gert van Berg. Ook de unifoi kunnen wel een opknapi gebruiken. Tenslotte m: DSS zich al jaren sterk een eigen onderkomen. hopen in elk geval op een leboel belangstelling", besli ten de beide Aarlandervt majorettes van DSS iek van Tony Bona ALKEMADE Zes plaatselijke ondernemers werken momen teel aan de oprichting van een ondernemerssocieteit in Alke made. Dit initiatief is een recht streeks gevolg van de onlangs gehouden Ondernemersdag. Toen praatten enkele deelne- :n pi mers, de heren P. 't Lam, E. van Berkel, H. de Jong, B. Vinke en Jos en Jan van Rijn na afloop nog wat na. Ze kwamen una niem tot de conclusie dat er be hoefte is aan meer contact tus sen plaatselijke ondernemers. Dat hoefde niet per se overdag te gebeuren, maar zou ook 's avonds kunnen. Gezamenlijk kwamen de zes tot de overtui ging dat er een ondernemere club in Alkemade zou moeten komen. Van zo'n club zou iede re plaatselijke ondernemer lid moeten kunnen worden. Onder ondernemers worden in dit ver band niet alleen de zelfstandi gen begrepen die bij de Kamer van Koophandel staan inge schreven, maar ook de eigena ren van eenmansbedrijven. Af gesproken werd dat ieder van de initiatiefnemers zes zeven andere personen zou benaderen om de levensvatbaarheid van een ondernemereclub te onder zoeken. Uit de respons bleek dat er in Alkemade ruim voldoende draagvlak is voor een soos voor zelfstandigen. Een van de initia tiefnemers, de heer P. 't Lam, laat weten dat dd toekomstige soosavonden niet bedoeld zijn voor vrijblijvende gesprekjes. Tijdens een eerste bijeenkomst zou bepaald kunnen worden wat de structuur van de onder nemerssocieteit gaat worden. Wordt het een vereniging, club of toch een soos? Zeker is wel dat de ondernemersclub niet in de plaats mag komen van win keliersverenigingen als RAAK of MCOW. Het verschil met de Lions Club of de Rotary is dat men voor de ondernemerssoos niet hoeft te worden aange zocht Belangstellenden kuni gewoon lid worden. „De d« stelling van de ondernemi f0| club is in feite het bevorde van de contacten tussen Al madese ondernemers onderü Vanuit die doelstelling 1 jjj eventueel het nuttige met I J6' aangename worden verenig verwacht de heer 't Lam. fle voegt daar nadrukkelijk aani on dat het in de eerste plaats 0 00 om het bespreekbaar mai Ut van tal van zakelijke onder**oc pen. „Een praatje en een bon Bn tie is zeker niet de priroi et doelstelling van onze in oprk in< ting zijnde ondernemend |o< We zijn nu aan het bekijken I Ch we de club zullen organise! Als onze doelstelling af^jter van wat de meeste onaerneo ni in Alkemade willen, dan a ia< ten we op een andere lijn ff lit zitten. In ieder geval wordt lin een club voor en door Alkei*e dese ondernemers", aldus >U| heer 't Lam.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12