J kerk wereld Nederlandse ambassadeur bij ontvangst Waldheim Gevallen tv-predikers vechten om imperium terug te krijgen brieven lezers Ccidóc Soman uueer GEESTELIJK LEVEN/OPINIE CeidóeQowiant Openheid na bezoek Waldheim aan paus is noodzaak Noord-Holland als eerste provincie Samen op Weg beroepingen Gezonde vangst woensdag 24 juni 1987 pag11 Joods onderzoek: ledental racistische groepen daalt NEW YORK Het ledental van racistische terreurorganisa ties in de Verenigde Staten is sinds 1981 duidelijk gedaald, zo concludeert de joodse hulporganisatie 'B'nai B'rith' uit een on derzoek. Zo heeft de 'Ku-Klux-Klan' die aan het begin van de jaren '80 rond de 10.000 aanhangers telde, vijfig procent van haar aanhang verloren. De harde kern van neo-nazigroeperin- gen, zoals 'Arische natie' en 'De orde', wordt nu op ongeveer vier a vijfhonderd personen geschat, aldus B'nai B'rith. Vol gens de joodse organisatie hangt het dalend ledental nauw sa men met het hardere optreden van de regering en plaatselijke politiekorpsen tegen rechts-extremistische groeperingen. Ex-EO-directeur voert actie tegen kinderporno OUDE PEKELA De evangelische beweging Rainbow heeft op het marktplein in Oude Pekela een nationaal actieplah te- Ïen de kinderpornografie gelanceerd. Ex EO-directeur drs. ..P. Dorenbos, oprichter en directeur van Rainbow, wil met medewerkers een ondërzoek instellen naar de produktie van kinderpornografie en welke winkels pornografische lectuur verkopen. Volgens Dorenbos zetten deze tijdschriften porno-sa disten aan kinderen te verleiden en seksueel te misbruiken. Bij een eerste onderzoek op 4 juli in Veenendaal zal het publiek aan stickers kunnen herkennen welke winkels pornografie verkopen. Een dwaze vriend is een grotere kwelling dan een wijze vijand Turks spreekwoord (Van onze correspondent Gerard Kessels) ROME In tegenstel ling tot zijn Amerikaanse collega, zal de Neder landse ambassadeur bij de Heilige Stoel morgen wèl aanwezig zijn bij de ontvangst van het corps diplomatique door de omstreden Oostenrijkse president Kurt Wald heim. „Ik heb vanuit Ne derland geen instructies gekregen om niet bij de ontvangst te zijn. Ik heb ook niet om instructies gevraagd", zegt ambassa deur mr. S. Baron van Voorst tot Voorst. De Amerikaanse ambassa deur Frank Shakespeare heeft na overleg met zijn re gering in Washington laten weten dat hij morgen „de stad uit is". Daarmee ont snapt de Amerikaanse diplo maat aan een handdruk door Waldheim. Vanuit Arflerika is het zwaarste geschut tegen de Oostenrijkse president in stelling gebracht in verband met diens oorlogsverleden. De Verenigde Staten hebben Waldheim zelfs tot onge wenst persoon verklaard. Wel zal de woordvoerder van de Amerikaanse ambassade bij het Vaticaan, Frank Lat- tanzi, present zijn. Bij een officieel staatsbezoek zoals Waldheim dat aan het Vaticaan brengt, is het ge bruikelijk dat de gast wordt voorgesteld aan het corps di plomatique. Bij die gelegen heid verschijnen dan de am bassadeurs bij de Heilige Stoel in vol ornaat. Ambassa deur Van Voorst tot Voorst heeft in Den Haag niet om instructies gevraagd „omdat ik het antwoord al weet", al dus de diplomaat. „Wij trek ken altijd een lijn met de an dere Europese landen. Ik heb geen geluiden gehoord dat ze hier erover denken het Ame rikaanse voorbeeld te vol gen." Voor zover Van Voorst tot Voorst weet heeft er geen di plomatiek overleg plaatsge vonden tussen de Europese landen over de houding die tegenover de Oostenrijkse president moet worden inge nomen. „Er zijn over en weer wel wat telefoontjes geweest, maar meer ook niet", zegt de ambassadeur. In tegenstelling tot het ge bruik wordt Waldheim ook niet ontvangen door de Itali aanse president Francesco Cossiga. Hoge gasten van het Vaticaan worden steeds door de Italiaanse president in het Quirinaal begroet. Met Wald heim zou Cossiga ook belang rijke zaken hebben kunnen bespreken zoals het terroris me dat weer de kop opsteekt in Zuid-Tirol, maar Wald- heims oorlogsverleden vormt kennelijk een te groot strui kelblok. Een functionaris van het Va ticaan verdedigde de beslis sing van de paus door te wij zen op de jarenlange traditie van de pausen om allerlei personen „met verschillende politieke en religieuze ach tergronden" te ontvangen. Volgens deze functionaris is het „een natuurlijke zaak" dat Waldheim, „de gekozen president van een soevereine democratische staat, boven dien een katholiek," die vraagt om door de paus ont vangen te worden in die wens tegemoet wordt geko men. Ook Westerse diploma ten in Rome wijzen erop dat het Vaticaan het bezoek van Waldheim onmogelijk kon weigeren. „Hij (de paus) heeft gesproken met Jasser Arafat, Idi Amin, Augusto Pinochet en Wojciech Jaru- zelski...ik zie eenvoudig niet hoe ze nee hadden kunnen zeggen tegen Waldheim," al dus één van hen. Wiesenthal De Oostenrijkse nazi-jager Simon Wiesenthal heeft de mssale verwijten van joodse zijde tegen paus Johannes Paulus II van de hand gewe zen. Geen paus heeft zich ooit zo positief uigelaten over de joden en zo beslist de na- tionaal-socialistische terreur veroordeeld als deze paus, al dus Wiesenthal gisteren in 'Corriera della Sera', het In Rome kwamen gisteren vier feden van een joodse pressiegroep uit New York aan die willen verhinderen dat de paus morgen Kurt Waldheim bezoekt. Rabbijn Avi Weiss, leider van de groep (tweede van links), en zijn drie metgezellen zullen tijdens hun actie de gestreepte unifor men uit de concentratiekampen dragen. FOTO: AP Wereldcongres de instelling van een commissie die een onderzoek gaat instellen naar Waldheims oorlogsverleden veroordeeld. In een verkla ring die maandag is uitgege ven wordt het onderzoek van de hand gewezen als een po ging om Waldheims oorlogs verleden te zuiveren. De commissie, die zal worden geleid door de Zwitserse mi litair historicus Hans Rudolf Kurz, is in het leven geroe pen door de Oostenrijkse re gering. Kurz wil dat historici uit onder andere Grieken land, Joegoslavië en Israël in de commissie zitting zullen hebben. grootste Italiaanse dagblad. Als er meningsverschillen zijn tussen de kerk en joden, moeten die in een gesprek uit de weg worden geruimd en moet niet om die reden de di aloog worden verbroken, meent Wiesenthal. „Niet dat ik het Oostenrijkse staats hoofd wil rechtvaardigen," aldus de nazijager, „maar elke aanklacht vereist docu menten en bewijzen." En die liggen volgens hem nog niet op tafel. Wiensenthal uit in het Itali aanse dagblad ook forse kri tiek op het joodse wereldcon gres dat alle Oostenrijkers heeft aangeklaagd. „Hoe kan een joodse organisatie een collectieve aanklacht tegen een heel volk formuleren?" Een golf van antisemitisme is het gevolg en „het joodse we reldcongres heeft daarvoor argumenten aangedragen". Wiesenthal vraagt zich in Corriera della Sera wel af of Waldheims bezoek aan het Vaticaan niet beter had kun nen worden uitgesteld tot na de afronding van het onder zoek dat naar diens verleden wordt ingesteld. Onderzoek In New York heeft het Joods MARCEL POORTHUIS (KRI): UTRECHT Alleen als na afloop duidelijkheid wordt ver schaft over wat Waldheim en de paus hebben besproken, kan worden voorkomen dat de audiëntie als een rehabilitatie van het Oostenrijkse staatshoofd wordt beschouwd. Zo kan ook dubbelzinnigheid woren vermeden, meent drs. M.J.H.M. Poorthuis, secretaris van de Katholieke Raad voor Israël. „De kerk is altijd zo duidelijk als het gaat om morele vraag stukken; dan moet ze dat nu ook zijn. Als het verleden van Waldheim en Oostenrijk niet ter sprake wordt gebracht, is dat heel kwalijk". Niemand is gebaat bij incidenten tussen rooms-katholieken en joden", zegt Poorthuis. „Je ziet het in de Verenigde Staten. Daar willen de joden de paus tiidens zijn komende bezoek aan het land niet meer ontmoeten' ALKMAAR De hervorm de Provinciale Synode (Pro vinciale Kerkvergadering, PKV)) en de gereformeerde particuliere synoden in Noord-Holland gaan op pro vinciaal niveau Samen op Weg. Er zullen vanaf 1 janu ari 1988 gemeenschappelijke vergaderingen worden ge houden. De beide partners hebben een overeenkomst gemaakt, waarin de afvaardi- Nederland** Hervormde Kerk Beroepen: te Stavenisse, H. Born kandidaat te Dordrecht; te Apel doorn en Het Loo, mevrouw E.J. de Ridder kandidate te Hattem. Beroe pen door de generale synode tot predikant buitengewone werkzaam heden. ten dienste van de Reformed Church of East Africa te Kenia. F. van Wijk kandidaat te Oegstgeest. Benoemd door de Gereformeerde Zendingsbond tot toerustingspredi kant te Zimbabwe. H.J. van der Veen te Nieuwland-Oosterwijk, die deze benoeming heeft aangenomen. Gereformeerd# Kerken Beroepen te Rotterdam-zuid (Ka- tendrecht), voor missionair werk in de oude stadswijken, drs. E.J. Veld man te Rotterdam-Lombardijen, die dit beroep heeft aangenomen. Gereformeerd* Kerken vrijge maakt Beroepen te Drachten-Zuidoost. J. Kruidhof te Harden berg ging gelijkwaardig wordt ge regeld. Noord-Holland is de eerste provincie die deze stap waagt. De hervormde provinciale organen van bijstand en de provinciale gereformeerde deputaten zijn opgeroepen toe te werken naar verdere integratie. Ds. S. de Jong, scriba van de PKV verwacht niet, dat deze toerustingsor ganen ook al op 1 januari zijn samengevoegd, maar er is al wel samenwerking op het terrein van het diaconaat, het jeugdwerk en Z.W.O. (Zen ding, werelddiakonaat en ontwikkelingssamenwer king). In Noord-Holland zijn enkele groepen van de Gerefor meerde Bond. Ze zijn zo klein, dat ze geen probleem vormen voor de voortgang van Samen op Weg. Amster dam heeft een gereformeerde bondspredikant. En Huizen vormt een uitzondering met een sterke bonds-groepering. Maar de classis Hilversum, waar Huizen bij hoort, heeft geen bezwaren aangetekend tegen Samen op Weg. Ds. De Jong benadrukt, dat de ver der gaande federatie een langzaam proces zal zijn, waarbij men rekening wil houden met de verschillende meningen. NEW YORK De in onge nade gevallen tv-predikers Jim en Tammy Bakker heb ben een van de bekendste advocaten in de Verenigde Statgn in de arm genomen om de macht over de tv-kerk PTL te heroveren. Bakker had in maart de leiding van dit bedrijf overgedragen aan een andere tv-prediker, Jer ry Falwell, leider van de ul tra-conservatieve beweging „Moral Majority". Hij werd hiertoe gedwongen nadat be kend was geworden dat hij een seksueel avontuurtje met een secretaresse had gehad en haar ruim een half mil joen gulden zwijggeld had be taald. De advocaat is de 79-jarige Meivin Belli, die onder ande ren de verdediging heeft ge voerd van Jack Ruby, die Lee Harvey Oswald, de ver moedelijke moordenaar van John F. Kennedy, heeft doodgeschoten. Belli zei maandag ervan overtuigd te zijn dat Bakker over enige tijd weer de scepter zwaait bij PTL. Als tussenoplossing stelde de- advocaat voor de zanger Pat Boone, die evangelisch vaar water terecht is gekomen, tij- Tammy Bakker: in tranen FOTO: AP delijk de leiding van PTL te laten overnemen. Boone, een graag geziene gast in de gos pelshow van Jim en Tammy, heeft hier nog geen commen taar op gegeven. Vorige week, toen de Bak kers voor het eerst sinds het uitbreken van het schandaal weer terug waren in het PTL-hoofdkwartier in Fort Mill (South-Carolina), dreig den ze een nieuwe organisa tie te beginnen als Falwell hen geen terugkeer bij PTL zou toestaan. Bakker scherm de daarbij met enkele vage plannen. Mocht hij hier in derdaad toe overgaan, dan zou dit het definitieve einde betekenen voor PTL, dat nu reeds uitstel van betaling heeft gevraagd om een failli- sement te voorkomen. Veel van de ruim 500.000 volgelin gen hebben Jim Bakker al lang zijn zonden vergeven en zullen hun geld dan naar de nieuwe organisatie zenden. Tammy Bakker liet maandag (voor de Amerikaanse tv we ten dat Falwell hen had be drogen. Terwijl ze de tranen uit haar ogen wiste, zei de zwaar opgemaakte zangeres die enige jaren gelede^ haar borsten liet vergroten om er nog mooier uit te zien dat ze helemaal op zwart zaad zitten. „We hebben zelfs geen geld meer om een schrijfmachine te kopen waarmee we de vele brieven van trouwe aanhangers kun nen beantwoorden," zo klaagde ze. Vorig jaar hebben de Bakkers 1,9 miljoen dollar (ruim 4 miljoen gulden) bij PTL opgestreken. Uit onverwachte hoek is steun voor het zwaar belaagde prediker sechtpaar op komen dagen. Hun collega Oral Roberts, die dit voorjaar acht miljoen dol lar bij zijn volgelingen los wist te weken met het drei gement dat God hem zou do den als hij dit doel niet zou halen, verklaarde dat hij aan de kant van Jim Bakker stond in diens strijd tegen Falwell. Overigens merken alle tv- predikers dat het schandaal rond PTL en de zeer bekriti seerde fondswerving van Oral Roberts ook gevolgen voor hun inkomsten hebben. Pat Robertson van Christian Broadcasting Network heeft over de eerste vijf maanden van dit jaar 12 miljoen dollar minder ontvangen, een te ruggang van ongeveer 20 procent. Na in april reeds 41 personen te hebben ontsla gen, maakte hij vorige week het ontslag van niet minder dan 470 personeelsleden be kend. CBN houdt nog 1634 werknemers over. Ook een andere tv-prediker, Robert Schuller, maakte be kend dat sinds maart de in komsten van zijn organisatie terugliepen. Vrijzinnige federatie in Amersfoort AMERSFOORT De drie vrijzinnig protestantse kerkgenoot schappen in Amersfoort onderzoeken het komende jaar de mo gelijkheid van een in Nederland uniek, nauw samenwerkings verband. De Remonstrantse Broederschap, de Doopsgezinde Gemeente en de Vrijzinnig Hervormde Gemeente kijken of zij zich kunnen verenigen in een kerkfederatie. De remonstran ten en de doopsgezinden hebben een eigen kerkgebouw. Beke- kend wordt of er een van die gebouwen kan worden afgesto ten. De 550 leden van de drie kerken zijn tijdens hun jaarlijkse le denvergaderingen akkoord gegaan met de uitbreiding van de samenwerking. Het onderzoek naar de toekomstmogelijkheden van de gebouwen en de juridische haken en ogen van een kerkfederatie wordt door diverse commissies begeleid. New York wijzigt anti-aidscampagne na overleg bisschoppen NEW YORK Op voorstel van de rooms-katholieke kerk heeft het bestuur van de stad New York besloten de voorlich tingscampagne over aids te wijzigen. Na diverse ontmoetingen tussen burgemeester Ed Koch en hulpbisschop Edward Egan van het aartsbisdom New York is de reclamecampagne voor condooms gestopt. Hiervoor in de plaats komt een speciaal op jongeren gericht programma, waarin de seksuele ingetogenheid en trouw aan een en dezelfde partner worden onderstreept. Koch verklaarde tegenover journalisten dat hij na gesprekken met bisschop Egan en andere kerkelijke vertegenwoordigers tot de opvatting was gekomen dat het kerkelijk standpunt ten aanzien van morele vragen juist is. Daaruit mag volgens de burgemeester echter niet worden afgeleid dat alle buitenechte lijke relaties slecht zijn. Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten Ruding en het ABP Als de vos passie preekt, ABP pas op je miljarden! Dat minis ter Ruding van financiën veel belangstelling heeft voor pen sioenfondsen in het algemeen en voor het ABP in het bijzon der, is bekend. Maar het gaat hem om de miljarden en niet om de mensen Het financie ringstekort moet omlaag en daarin heeft hij volkomen ge lijk. Het mag echter nooit zo ver komen dat geld stelen uit pensioenfondsen wordt goed gepraat, omdat het doel (het terugbrengen van het finan cieringstekort) daarmee wordt gediend. Toch hebben Ruding en premier Lubbers zich in deze geest geuit Het doet dan ook wonderlijk aan dat uitgerekend Ruding, die niets heeft nagelaten om de toekomstige verplichtingen van het ABP tegenover gepen sioneerden kleiner te maken en zo meer reserves onder de naam van „overrente" te kun nen afromen, zich nu opwerpt als voorvechter van de belan gen van de ABP-gepensio- neerden. Hij dreigt een drin gend andere opzet van dit pen sioenfonds voor ambtenaren af te laten springen op zijn ver langen de touwtjes in handen te houden. Ten onrechte wordt weinig aandacht besteed aan de mil jardengrepen uit de ABP-kas door de overheid. Kamerleden en vakbondbestuurders gaan uit van de onuitputtelijke re serves van dit fonds, maar ze vergeten daarbij dat de pensi oenen al vele malen zijn be vroren en gekort. De gevolgen zijn voor de gepensioneerden van nu en van de toekomst, van wie velen, door allerlei andere omstandigheden, toch al een belachelijk klein pensi oentje ontvangen. Als men dan vindt dat de ouderen het toch nog te goed hebben vergele ken met de nu werkenden, dan zou men alle niet-werken- den moeten aanspreken. Wat voor pensioen is bijeenge bracht, moet daaraan ook wor den besteed. Men leze er de memorie van toelichting op de pensioen- en spaarfondsenwet maar op na. Gelukkig stelt de huidige leiding van het ABP zich krachtig op tegen grepen uit de kas. Terecht is men van oordeel dat het ABP een pen sioenfonds is voor het over heidspersoneel en dat de be stemming van het vermogen alleen aan dit overheidsperso neel mag worden toegerekend. Mr. J.F. Engels, DEN HAAG. Morsweg IV Onbegrijpelijk. De huizen aan de Morsweg IV in Leiden moet verdwijnen, omdat de gemeente de straat niet meer leefbaar acht door het vele verkeer en de spoorbaan. Ja renlang heb ik op dit gedeelte van de Morsweg gewoond. En met heel veel plezier. Als mijn toenmalige huisbaas daar niet zelf wilde gaan wonen, had ik daar nu nog gewoond. De trein is nu ineens een punt gewor den. En de herrie van zware vrachtwagens van Wernink, zoals ik dat nog heb meege maakt, is opgeheven door een wegomlegging. En hoe komen ze erbij dat de sfeer niet goed is? Ik heb er fijn gewoond en had in de omgeving zeer goede buren. En wat te denken van een betonmortelcentrale die ze daar willen plaatsen? Dat wordt voor de omgeving veel stof, vuil en herrie. Wie sloopt er nu woningen, die in zeer goede staat verkeren? Mevrouw M.C. v.d. Berg, LEIDEN. 'Laat lepra ook jóu een zorg zijn'. Stort uw bijdrage op postgiro 50500 of bankgiro 70.7070.929 Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding/Amsterdam kVibautstraat 135,1097 DN Amsterdam. Tel. 020-938973 dse kei V daa MET de harde waarschuwing van het ministerie van h bouw en visserij in hun achterhoofd zullen de meeste vis waarschijnlijk deze week de kabeljauw met rust laten. AI jj,u dan maken zij kans op een deel van de extra vangstmogt tki heden voor de komende maanden. Daarmee profiteren alleen zij, maar ook de visverwerkende industrie die in kuststeden zorgelijke tijden tegemoet gaat. BEPERKING van de vangst is geen maatregel die zo n ust genomen is. Volgens de vissers mag de zee barstensvol zijn, biologen zijn van het tegendeel overtuigd. De geschil m' nis heeft hun wat de haring betreft gelijk gegeven: het v vissen van ondermaatse, niet paairijpe vis heeft jarenlang delige gevolgen voor de vangsten. Een dergelijke situatie J binnen enkele jaren met de kabeljauw kunnen ontstaan Om die reden is vangstbeperking een noodzak! „kwaad". Strikt de hand houden aan die beperking kan den duur weer gunstig voor de visserij uitwerken. Met nj ook voor de kleine vissers die nu de voornéfemste slai fers van de beperking dreigen te worden. Zij hebben we geprofiteerd van investeringspremies waarmee de Ne» r landse vloot zich de laatste jaren heeft kunnen uitbreide! moderniseren. Het zou onbillijk zijn als juist die kleine sers, die hun vangsten niet hebben uitgebreid, het slachto worden van de inhaligheid van de moderne kottervloot individuele regeling bij de extra vangstquota is uit het o punt van rechtvaardigheid zeer gewenst. Het ministerie dat nu, mede onder invloed van het rap* van de bijzondere kamercommissie zo krachtdadig optre dient het belang van de kleine visser in het oog te hot Als minister Braks vandaag de kritiek van de fracties zich heen hoort gaan, mag zijn antwoord niet alleen in het benadrukken van de schuld van de vissers en dej safslagen met hun grijze en zwarte boekhoudingen. De heid is zelf op tal van terreinen zeer betrokken gewei de misstanden die zijn ontstaan: bij de bouw van een te vloot, bij wetgeving en controle op de naleving en vervi van de overtreders. Die betrokkenheid blijft nodig 01 kleine vissers te beschermen. Duidelijke wetgeving is om deze oer-Hollandse bedrijfstak gezond te houden ich Ij* Licht herstel DE BILT (KNMI) Morgen treedt een licht herstel op. De kans op regen is maar klein en af en toe laat de zon zich zien. In de temperatuur verandert vrijwel niets, de maxima lig gen net als voorgaande dagen rond 17 graden. De bescheiden weersverbetering hangt samen met het wegtrekken van de depressie naar oost-Europa. De volgende storing komt nu nog niet verder dan de Britse Ei landen, maar trekt vrijdag over ons land. Vrijdag is het een groot deel van de dag be wolkt en valt er af en toe re gen. In de loop van het week einde breidt een hogedrukge- bied zijn invloed geleidelijk uit tot over onze omgeving. Zater dag is het nog koel en kan er een enkele bui vallen. Daarna blijft het droog en komt er meer zon, zodat de temperatu ren gaan stijgen. Weersvooruitzichten voor di verse Europese landen, geldig voor morgen en vrijdag: Zuid-Scandinavië en Dene marken: Half tot zwaar be wolkt en plaatselijk regen. Middagtempera tuur rond 17 graden. Britse Eilanden: Half tot zwaar bewolkt Vooral in het zuiden af en toe regen. Middagtempe ra tuur van 18 graden in het zuidoosten tot 14 graden in het noorden. Benelux en noord-Duitsland Veel bewolking. Van tijd tot tijd regen. Middagtemperatuur rond 17 graden. Noord-Frankrijk, zuid- en midden-Duitsland. Verander lijk bewolkt. Af en toe wat re gen, vooral meer naar het noorden. Middagtempen |e: tussen 18 graden in het r 5ei den en bij zee tot 22 gr op: meer naar het zuiden. er' Alpengebied: Flinke zor*°' perioden. Voornamelijk noordzijde af en toe be dr: king. Middagtemperatuui lij de dalen 20 tot 26 graden. ca graden-grens op 3000 m hoogte. Zuid-Frankrijk, Spanje, R Pf1 gal, Italië en Joegoslan lil kust: Vrijwel overal zoi te Middagtemperatuur langs Atlantische kusten 19 K On graden, elders 25 tot 30 den, landinwaarts in Spanje tot 37 graden. *c de Weer Max Amsterdam regen 16 De Bilt regen regen 17 Eelde 15 Eindhoven motregen 18 Den Helder regen 15 Rotterdam regen 16 Twente zw.bew. 17 Vlissingen zw.bew 17 Zd. Limburg regenbui 19 Aberdeen regen 15 Athene niet ontv Barcelona onbew. 25 Berlijn iwbew. 20 Bordeaux zw.bew. 21 Brussel zw bew. 19 Dublin l.bew. 19 Frankfort regen zw.bew. 22 Genève 23 Helsinki l.bew. 24 Innsbruck regenbui 22 Klagenfurt zw bew. 24 Kopenhagen zw.bew 16 Lissabon onbew. 30 Locarno l.bew 25 Londen regen 20 Luxemburg zw bew. 17 Madrid 34 Malaga Mallorca 29 Malta l.bew 25 Moskou zw.bew 23 Mtlnchen Nice SR 19 23 Oslo 17 Parijs motregen 21 Rome 24 Split onbew. Stockholm regen 18 Warschau zw bew. 18 Wenen zw bew. 23 Ztinch zw.bew 21 Casablanca zw.bew. 24 Cyprus onbew. 29 Istanbul 22 Las Palmas 25 Beiroet niet ontv. Tel-Aviv onbew. 28 8 f i io F 10 I S 0 12 12 i' ar ,5 Cl: 16 n i H I tol jf .0 IS M fc 19 al 20 tE ai VOEDSEL PROGRAMMA' PHILIPPIJN0 os BEEKLAAN 414 - 2562 BJ - DEN HAAG TELEFOON 070-637940*

Leidse Courant | 1987 | | pagina 2