-H -1 Bewoners Westeindseweg tegen recreatief fietspad Recreatiekaart van Plassengebied „Ouderen hebben ontzettend veel voor elkaar over" Bezwaren tegen High Tech Cente van de baan dagpuzzel LEIDEN OMGEVING riiHiT Reconstructie Noord- en Zuideinde in november gereed Vrachtwagen leeggeroofd TOERISTENORGANISATIES BUNDELEN KRACHTEN Fietssluizen in Mondriaanplantsoen ZOETERWOUDSE WUKVERPLEEGKUNDIGE NEL GLASMEIER STOPT LICHTMASTEN BU VOETPADEN Gifgrond Gemenew niet snel afgegraven Eis: dertig maanden vo i> incest met te drie dochterf^ QeidMQowKvtd WOENSDAG 24 JUNI 1987 PAGtt aan tafel Karbonade met kerrie-spitskool en aardappelen - smul-flip Als u met rijn beiden bent dan heeft u nodig: 2 schou derkarbonaden, 25 g marga rine, uitje, knoflook, paar plakjes ontbijtspek, zout, pe per, tijm; 500 g spitskool, ui, kerrie, 10 g margarine, 1 dl water, 1 bouillonblokje, zout, ketjap; 12 g custard, 15 g suiker), 2 lepels advokaat of iets ci troenaroma, 0,5 dl slagroom, 10 g basterdsuiker, 1,5 dl yoghurt, chocoladevlokken. Bak de karbonaden vlot bruin in de margarine. Temper het vuur sterk en bak vervolgens een paar minuten stukjes ui, een hele teen knoflook en snippers spek mee. Voeg wei nig lauw water toe met zout, peper en tijm en stoof het vlees in een uur mals op een kleine pit. Haal de knoflook uit de jus. Verwijder lelijk blad van de spitskool. Spoel de groente af en snijd haar fijn. Fruit de kleingesneden ui met kerrie lichtbruin in de margarine en bak vervolgens al omschep pende de kool twee minuten mee. Doe er water en bouillon blokje bij, sluit de pan en kook de groente onder een enkele keer omscheppen in tien mi nuten gaar. Maak de kool op smaak af met zout en ketjap; gebruik het overgebleven kookvocht als aanvulling op de jus Snijd de gepelde banaan in stevige halve plakken, meng er de jam door en leg het mengsel in hoge glazen. Breng de vla op smaak met advokaat of citroenaroma en leg haar op de banaan. Klop de slagroom bijna stijf met de basterdsui ker, schep er de yoghurt door en leg het mengsel op de vla. Garneer de smul-flips met een schepje chocoladevlokken. JEANNE Hill, APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 26 juni waargenomen door apotheek Zuid- West in Leiden en apotheek Linnaeus in Leiden. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel ,175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewakina) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Xledisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuls. En degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.: eer ste klasse: de gehele dag. Jelgers- makliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uit zondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14 15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling: voor ouders en fa milie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00 Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinder afdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18 00-18.30 u. BURGERRAADSLIEDEN Koren brugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., dl. en wo. i 1.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. FIGUURPUZZEL MAGISCH FIGUUR 2 3 2 4 In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 kleurige pantoffel. 2 boetseerkunst. 3 lichaamsgedaante; 4 kerk met verhoogd middenschip. OPLOSSING :a»eisa6 e Z :u*mow i ALKEMADE De recon structie van het Noord- en Zuideinde in Roelofarends- veen is in elk geval vóór no vember dit jaar gereed. Dit stelt de gemeente Alkemade in een reactie naar aanleiding van klachten over de slechte bereikbaarheid van de winkels en woningen. Momenteel zijn het Noord- en het Zuideinde opgebroken om dat de wegen ingrijpend gere construeerd worden. „Door het feit dat het hier één van de belangrijkste wegen van het dorp betreft, zijn de gevol gen voor iedereen merkbaar", aldus de gemeente, die daar nog aan toevoegt dat het slech te weer van de afgelopen we ken nog eens voor extra onge mak zorgde. De gemeente stelt echter er alles aan te doen om de overlast zo veel mogelijk te beperken. „Met de belangen van omwoneriden en winke liers wordt zoveel mogelijk re kening gehouden". Het weggedeelte tot de Kerk- brug is vorige week van een eerste asfaltlaag voorzien. Op maandag 6 juli zal dit ook op het gedeelte tot de Veilingbrug gebeuren en twee weken later is het hele Zuideinde aan de beurt. Daarna zal het verkeer weer normaal van de weg ge bruik kunnen maken. Het is uiteindelijk de bedoe ling dat de reconstructiewerk zaamheden in het najaar ge heel worden afgerond. De laatste asfaltlaag wordt in elk geval voor november aange bracht. De gemeente zegt verder te proberen ook aan de oostzijde van de weg een rechte begren zing te realiseren. In de oude situatie was het zo dat tot aan de grenzen van de particuliere percelen werd geasfalteerd. Dat zal in de nieuwe situatie niet meer het geval zijn. De normale breedte van de rij baan blijft gehandhaafd. AKKOORD OVER BIJDRAGE AAN RENOVATIE WOUDSOORD WOUBRUGGE Het ge- meentebestuur van Woubrug- ge is het met gedeputeerde Boone van de provincie Zuid- Holland eens, dat de gemeente Woubrugge 200.000 gulden moet bijdragen aan de renova tie van het confessionele ver zorgingstehuis Woudsoord. Dit heeft gedeputeerde Boone gis termiddag meegedeeld. Het voorstel zal begin juli worden voorgelegd aan de gemeente raad. Boone verwacht, dat Woudsoord dan nog dit jaar kan worden gerenoveerd. ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een vrachtwagen die stond geparkeerd in de Prinses Mar grietlaan is een grote hoeveel heid machines gestolen. De diefstal, die gisteren werd ont dekt, is vermoedelijk in het weekeinde gepleegd. De die ven knipten een hangslot door. In totaal verdwenen 31 boormachines, 8 decoupeerza- gen, 10 schroefmachines, 10 slijpmachines, 6 schaafmachi nes en één schuurmachine. De waarde van de buit is niet be kend. ZOETERWOUDE Als het aan de bewoners van de Westeindseweg in Zoeterwoude ligt zal er géén fietspad komen tus sen het einde van de Westeindseweg en de Dr. Kortmannstraat - Oost einde in Stompwijk. Gis teravond tijdens de hoor zitting was de mening van de 30 aanwezigen unaniem. Belangrijkste punt om het fietspad ach terwege te laten is de ge vaarlijke situatie op de smalle Westeindseweg. Men vreest ongelukken als recreatieve fietsers van het veilige nieuwe fietspad op de Westeind seweg komen die, volgens enkele bewoners, „le vensgevaarlijk" is voor mensen die niet bekend zijn met de situatie. „Wie komt er nu met zo'n on zalig plan om daar een fiets pad te leggen. Iedere vorm van recreatief fietsen is uit den boze", aldus een bewoner. De voorzitter van de hoorzit ting, wethouder H.S. Gra- niewski-Wijnands, stelde dat het beleid van de gemeente er op is gericht het groen te be houden maar de mensen in de vorm van extensieve recreatie zoveel mogelijk te laten ge nieten van de groene omge ving. Namens de landinrich tingscommissie van de Ruil verkaveling Rijnstreek-Zuid waren aanwezig de heren G.H. van Nierop en J.H. Pol kerman en zij brachten naar voren dat het idee voor een fietspad niet afkomstig is van de ruilverkaveling zelf, maar dat gemeente, provincie en recreatie-instantie pleiten voor recreatieve fietspaden. Mocht het fietspad er ooit ko men, dan krijgt het een rij- breedte van 1,50 meter met aan beide zijden een berm van 1,75 meter met daarnaast een sloot. Over de gevaarlijke situaties op de Westeindseweg kon me vrouw Graniewski kort zijn, omdat bij de politie in de af gelopen jaren slechts één aan gifte van een ongeval is bin nen gekomen. Een van de aanwezigen vroeg zich af wat het nut is van het fietspad. „Andere fietspaden hebben een funktie in het woon-werk-verkeer of zorgen voor een aanzienlijke verkor ting van een route. Daarvan is hier geen sprake". Dat werd onderschreven door de voorzitter die er aan toevoeg de dat „dit dan wellicht het eerste echt recreatieve fiets pad zal worden". Op een vraag of er plannen zijn in de toekomst de huidige Westeindseweg te verbreden kwam nadrukkelijk een ont kennend antwoord. Twijfels werden ook geplaatst bij het gegeven dat bromfietsers géén gebruik mogen maken van de nieuwe fietsverbinding. „Wat gebeurt er als er toch brom mers rijden?", was de vraag en het logische antwoord van mevrouw Graniewski - die de bijeenkomst perfekt leidde - luidde: „Dan zal de politie moeten optreden". Gewezen werd voorts nog op het drukke autoverkeer in de weekenden van mensen die camping ,3uitenrust" bezoe ken. „En juist in de weeken den zal van de fietsroute ge bruik worden gemaakt, dus dat is vragen om ongeluk ken", zo deelde een bewoner desgevraagd mede. En tot slot de uitsmijter: „Wij wensen niet te worden opgescheept met een voorziening die wij op geen enkele wijze op prijs stellen". Morgenavond (donderdag) zal de gemeenteraad zich moeten uitspreken over de vraag of de procedure tot het effenen van het planologische pad voor de fietsverbinding wel of niet in gang gezet moet worden. Ho LEIDERDORP Aan de bezwaren van het gehan dicaptencentrum Nieuw Buitenzorg tegen de bouw van een High thl jh Tech Center in Elisabethhof is in be langrijke mate tegemoet komen. Dat bleek gister avond tijdens de behande ling van het bezwaar schrift door de gemeente lijke commissie Beroep en Bezwaarschriften. In het nieuwe centrum, dat nabij het Meubelplein en het IBIS-hotel naast de rijksweg wordt verwezen lijkt, zullen enkele klein schalige bedrijven worden gevestigd. Woordvoerder J.G. van Min nen van de stichting Philadel phia, die de belangen van het centrum voor meervoudig ge handicapten behartigt, was op voorhand zelfs bereid het be zwaarschrift in te trekken wanneer door de gemeente Leiderdorp de onmogelijkheid van een aparte toegangsweg vanaf de Persant Snoepweg werd aangetoond. Nieuw Buitenzorg ondervindt zeer veel overlast van het in Elisabethhof gelegen Meubel plein, vooral op topdagen wan neer het eigen parkeerterrein de stroom bezoekers niet meer kan verwerken. Ook komt het vaak voor dat gedurende de nachtelijke uren Nieuw Bui tenzorg voor het Ibis-hotel wordt aangezien, met alle pro blemen van dien. In overleg met de gemeente en de initia tiefnemers voor de bouw van De eerste recreatiekaarten worden aangeboden. FOTO: NANNO BLOUPOT ALPHEN AAN DEN RIJN Na een jaar van voorbereidingen werden gisteren de eerste recrea tiekaarten van het Zuid- Hollandse Plassengebied overhandigd. Daarnaast werd een bundel met een tiental kano- en roeiroutes tot een totale lengte van 300 kilometer aangebo den. De recreatiekaart is het resul taat van samenwerking tussen de WV's van Alphen, Nieuw koop en Oude Wetering. Deze toeristische instellingen waren van mening dat er meer ge daan moet worden aan het promoten van het schiterrende Plassengebied. Promotie die noodzakelijk is omdat dit plas sengebied, dat toch erg groot is, minder bekend is dan de Friese meren of de Zeeuwse wateren. Voor een deel wijten de VW's dat aan de bestuur lijke indeling van het gebied. In Zuid-Holland worden alle meren steeds apart genoemd en niet als één geheel aan de toerist aangeboden. Daarbij komt dat een deel van het plassengebied officieel Noord- Holland is en in het gebied ook twee Kamers van Koop handel opereren. De plassen vielen bij de pro motie daardoor steeds tussen wal en schip. De VW's beslo ten daar verandering in te brengen in de zin van „al ziet de provincie de plassen niet als één groot gebied, we zijn het wel en wij brengen het zelf zo naar buiten". Daarach ter zit de gedachte dat samen werking de krachten bundelt en dat door dit soort acties de provincie misschien eerder ge neigd zal zijn de plassen later als één gebied te behandelen. Het resultaat van die samen werking, was de gisteren ge presenteerde recreatiekaart die voor 6,95 gulden bij elke VVV te koop zal zijn. Met behulp van de kaart ziet men in een oogopslag waar men terecht kan voor water sporten, fietsen, wandelen en vissen. Duidelijk routes geven fietstochten door het plassen gebied aan. Ook gegevens over overnachtingen staan gemeld, want men mikt niet alleen op dagrecreatie maar vooral ook op verblijfsrecreatie. De toerist moet het Zuid-Hollandse Plas sengebied van de Kager- tot de Nieuwkoopse plassen en van de Westeinder tot Reeu- wijk leren kennen. De kano en reisroutes zijn er gekomen op initiatief van de VVV Al phen en de leden van de kano vereniging „De Krome Aar" en de roeivereniging Alphen. De leden van deze verenigin gen hebben al de beschreven tochten zelf geroeid en be schreven. Op dit ogenblik is men nok bezig met de diverse ruiterverenigingen in de om- feving van de plassen om te omen tot een bundel met rui- terroutes. Datzelfde wil men met fiets- en wandelroutes doen. Deze zullen allemaal bij de VW's in het gebied be schikbaar liggen. Later zullen de VW's gaan samenwerken bij het opstellen van meer bro churemateriaal in vier talen, speciale tochten, fietsarrange- menten, visvakanties en het gezamenlijk bezoeken van va kantiebeurzen. HAZERSWOUDE Tachtig handtekeningen werden gis teravond aangeboden aan voorzitter P.A.Th, van der Werf van de commissie Open bare Werken door een groep „Verontruste Moeders". Reden van de handtekeningen is de onveiligheid van de speel plaats aan het Mondriaan plantsoen door de aanwezig heid van bromfietsers. Nog zijn er geen enstige ongeluk ken gebeurd, maar dat kan niet lang uitblijven volgens de verontruste moeders. De veiligheid van de speel plaats stond al op de agenda. Het betrof een voorstel om fietssluizen aan te leggen op-de doorgaande routes van (brom fietsen in dit voetgangersge bied. Omdat het gebied bereik- .baar moet blijven voor bewo ners werd gekozen voor slui zen die te voet met de fiets aan de hand wel kunnen worden gepasseerd. Alleen op het trot toir vanaf de Breitnerlaan, langs „Klein Duimpje" naar de Jan Lievenslaan wordt een fietsonvriendelijk obstakel ge plaatst. Deze route wordt het intensiefst gebruikt. Dit obsta kel, een zogenaamde kiwisluis, blijft wel passeerbaar voor rol stoelgebruikers en kinderwa gens. Het voorstel werd over genomen door de commissie, zodat het college aan de slag kan gaan. ZOETERWOUDE Zoe terwoude neemt komende vrijdag afscheid van wijk verpleegkundige Nel Glasmeier. Gelijktijdig met de viering van het feit dat zij 25 jaar geleden in dienst trad van de Zoe- terwoudse kruisvereni ging zet zij een punt ach ter haar loopbaan. In au gustus wordt zij zestig jaar en zij vindt meer dan 25 jaar in de verpleging ruim voldoende. Als afsluiting van het werk als wijkver pleegkundige wordt vrij dag om 15.00 uur een be sloten receptie gehouden in het kruisgebouw aan de Jan van Banningstraat- /hoek Korte Miening. Aansluitend van 16.30- 18.00 uur zijn belangstel lenden van harte welkom. Enkele punten zijn zuster Glasmeier in het bijzonder bij gebleven gedurende de kwart eeuw dat zij actief is geweest in de Zoeterwoudse wijkver pleging. „Mijn werk als wijk verpleegkundige voltrok zich veelal in de pr privé-sfeer. Ik kwam veel bij mensen thuis en kende veel van hun proble men. Zo heb ik onder andere grote bewondering gekregen voor ouderen die hun zieke partner ten allen tijde verzorg den. Men heeft dan onzettend veel voor elkaar over. Ontroe rend om te zien", aldus Nel Glasmeier. Zuster Glasmeier was ook al tijd present op het consultatie bureau voor zuigelingen en kleuters. „Er zijn nogal wat kleuters die mij dokter noe men terwiil ik dat niet ben. Soms word ik zelfs oma-dok ter genoemd en dat vind ik best wel leuk" zo stelt zuster Glasmeier. Toen zij in 1962 vanuit Bra bant naar Zoeterwoude kwam wist ze nauwelijks waar het dorp lag. Ze kwam in een ge heel nieuwe en vreemde om- feving. Het gloednieuwe ruisgebouw was toen nog in aanbouw. De taak van de wijkverpleeg kundige was en is veelomvat tend: van de zorg bij het con sultatiebureau voor zuigelin gen en kleuters tot ziekenver pleging en het dagelijks uitle nen van allerlei artikelen zoals krukken, rolstoelen, bedver- hogers, ondersteken maken het tot een druk bestaan. Hoewel zuster Glasmeier vele uren per dag paraat was, was het in vergelijking met haar vorige baan in het Brabantse Mierlo, wat beter geregeld. „In Mierlo was in mijn arbeidscon tract opgenomen dat ik 7 da gen per week gedurende 24 uur per dag bereikbaar moest zijn. Als ik het dorp uit wilde, moest ik dat van tevoren mel den. Dat was niet altijd even leuk. En ik had daardoor wei nig vrijheid", aldus Nel Glas meier. De laatste tijd werkte de zuster veel samen met Anja van Mastwijk. „Dit was een fijne samenwerking. Je kunt het nu eenmaal niet altijd in je eentje klaren". Naast haar werk als wijkver pleegkundige is zuster Glas meier, wandelend met haar trouwe toy-dwergpoedeltje „Mi-joux" ofwel „mijn speel tje", een bekende verschijning in het Zoeterwoudse straat beeld. De naam van het hond je is niet vreemd als je kijkt naar de hobby's van zuster Glasmeier. Eén van haar hob by's is het studeren van vreemde talen. De Franse taal is er een van. Zij verveelt zich dan ook zelden. Naast deze ta lenstudie is zij ook een liefheb ster van weven, kantklossen en breien. GERARD VAN DER HOE VEN >c-ins word ik oma-dokter genoemd. Dat vind ik wel leuk". FOTO: WIM VAN NOORT ZOETERWOUDE Als de ge meenteraad akkoord gaat met het beschikbaar stellen van 12.700 gulden zal een tweetal voetpaden in Zoeterwoude wor den voorzien van lichtmasten. In het kader van het veiliger ma ken van zogenaamde „donkere plekken" in de gemeente komen net voetpad van de Jan van Ban- ningstraat richting het Kruisge bouw alsmede het onlangs aan gelegde voetpad van de Eiken laan richting de Hoge Rijndijk in aanmerking voor deze verlich ting. In totaal zullen vijf licht masten worden geplaatst waar van drie langs het voetpad Ei kenlaan-Hoge Rijndijk. het High Tech Center zijjJ10* problemen uit de weg ruimd. Door de gemeent* n len verkeersbelemmer 181 maatregelen genomen w« Se Stoutenbeek en Du Prie ror eveneens belangen hebb«B«r het Meubelplein, hebben ïct gezegd extra parkeern tt. rond het High Tech Cem te ruimen voor bezoeken het Meubelplein. Ook a tuin van Nieuw Buitenzoi gen dwalende bezoeken den beschermd. Minder serieus werden d zwaren van de stichting baar Leiderdorp geno Vertegenwoordiger G. I van het college van b vroeg zich af welke bezw 0. de stichting tegen de ns van het High Tech C on heeft. Peters meende be u dien een tegenstrijdighei de statuten van de stichtii hebben ontdekt. Volgenj ters staat de doelstelling sli de stichting haaks op de bfai gen Leiderdorp op econoi gebied te bevorderen. D stichting zich inzet voor behoud van de polders k °Jr' evenmin bij Peters ovi gend over. „Elisabethhof altijd een bouwbestera j, gehad", aldus Peters. De missie Beroep- en Ben jy schriften zal binnenkort ov deze zaak advies uitbreng r HAZERSWOUDE De vuilde grond bij het be station aan de Gemei wordt niet voor 1989 graven. Dit werd gisten tijdens een vergadering gedeeld door de comi Openbare Werken. De vincie zegt te weinig g hebben voor dit soort pi ten. Het gebied is 250 kante meter groot en een lek in een benzine voerleiding sterk ven Ondanks dat de gifj grenst aan een woo heeft het geen voorran ven andere gifgrond vingen. De gemeente z ieder geval proberen in de gifgrond te verwijdet e. DEN HAAG/KOEU RENDSVEEN „Er zijn incestzaken de laatste tiy 'E er worden veel zware stn uitgedeeld. Het is niet n vader is een beetje buiten boekje gegaan". Dit zei de cier van justitie, mevrou J Klopper, gisteren voorda tegen een 54-jarige man Roelofarendsveen 30 maaif10 gevangenisstraf (waarvan voorwaardelijk) eiste. De f" heeft bekend in de pei 1978-1987 ontucht met ,c drie dochters te hebben pleegd. js De man, die sinds maarjA; een psychiatrisch zieken in Bloemendaal verblijft, ir greep zich in deze tien jaa: id na elke week aan een van u, dochters. In de periode 1 r? 1980 moest zijn oudste, nu ic jarige dochter het ontgel it tussen 1978 en 1984 zijn nu jarige dochter en tussen en 1987 zijn nu 13-jarige d ter. Met de oudste dochter4,1 de man gemeenschap. Zij is h middels getrouwd en onfcr vindt volgens mevrouw K per grote problemen met ?r sualiteit. W Tegenover rechtbankpresii d mr. P. Kalbfleisch verkL de verdachte dat hij n heeft stilgestaan bij de ge gen voor zijn drie kinde Ook zei hij dat hij niet had P2 merkt dat zijn dochters a niet leuk vonden. „Ik ben r bang geweest dat ze me den pakken", bekende hij vrouw had in die tien jaar gemerkt dat haar man ii met de kinderen pleegde Roelofarendsvener heeft s maart, toen hij werd aa houden door de politie, j n contact meer met zijn gezi De verdachte, die in 195 veroordeeld voor ontucht een mindeijarige, is volf een psychiater vermin toerekeningsvatbaar. De I op herhaling is zeker niet gesloten. Mevrouw J. van de raadsvrouw van de man Roelofarendsveen, pleitte een kortere straf. Zij wil haar cliënt zijn behandel) Elan in het psychiatrisch enhuis in Bloemendaal afmaken. Uitspraak over veertien gen.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14