Leidse politie wil OGB niet betalen X STAD OMGEVING Besluit over ECoets-O-Theek wacht harder optreden politie ad uitstellen )pknapbeurt Winkelcentrum Beatrixstraat Bezwaren tegen bedrijven in Stevenshof afgewezen Jeu de Boules Geen aanvraag AH voor vestiging in Marca-garage Autobedrijf mag naar De Hallen Agressieve Rotterdammer J Adres: DINSDAG 23 JUNI 1987 PAGINA 9 directeur Batenburg: den an di DEN Het besluit over opheffing van de Ge- ntelijke Accountantsdienst (GAD) moet worden esteld. Dit schrijft voormalig directeur I.E. Baten- van het GAD in een brief aan de gemeenteraad, 'nburg wil dat een commissie van raadsleden Jt een onderzoek instelt naar de argumenten voor 9 ajfcgen opheffing. Het coUege van B en W heeft de [raai voorgesteld de GAD op te heffen en de werk- nheden over te laten nemen door het Verificatie- au (VB), een dienst van de Vereniging van Ne- andse Gemeenten. Batenburg bestrijdt de opvat van het college dat het VB veel voordelen biedt in de GAD. Het college veronderstelt dat dit jaar- 350.000 gulden oplevert, de GAD tit het op 30.000 gulden, enburg wijst echter op de erwachten extra kosten die VB zal berekenen voor kzaamheden die de GAD il verricht. De oud-direc- vreest dat de overgang het VB nadelig zal zijn r de rechtspositie van Lei- bespa- Brandstichter krijgt geen straf DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN Een 45-jarigf Alphenaar die verdacht werd van brandstichting is van strafvervolging ontslagen. Tol deze uitspraak is de Haagse rechtbank gekomen. Zij acht het strafbare feit wel bewezen. De man stond terecht omdat hij vorig jaar geprobeerd had zijn eigen woning aan de Raadhuisstraat in Alphen in brand te steken. Zijn vriendin, met wie hij ruzie had, bevond zich toen in het pand. Een psy chiatrisch rapport omschreef de man als niet toerekenings vatbaar. LEIDEN Het Aholdconcern heeft bij de gemeente Leiden geen aanvraag ingediend voor vestiging van een supermarkt in de Marcagarage die wordt gebouwd aan het Ir. Driessenplein. Dat zei wethouder J. Fase van economische aangelegenheden gisteravond tijdens een commissievergadering. In de buurt is onrust ontstaan naar aanleiding van geruchten dat Albert Heijn wederom belangstelling heeft getoond voor vesti ging van een filiaal in de garage. De kruidenier is, sinds de slui ting van het filiaal aan de Haarlemmerstraat, op zoek naar ruimte in de Leidse binnenstad. Volgens Fase „kan het bestem mingsplan zo worden geïnterpreteerd dat vestiging van een su permarkt mogelijk is". „Maar wij gaan daar met enige behoed zaamheid mee om". De gemeente wil in elk geval niet dat de supermarkt aan de Hooigracht (aan de overkant van de garage) in de problemen komt door een vestiging van een grote ondernemer. In de gara ge vestigt zich, behalve kledinggigant Marca, ook Van Lierop, een bedrijf dat kunstledematen vervaardigt. LEIDEN Het autobedrijf van T. Geenjaar mag zich vestigen in De Hal len, het gebied ten zuiden van de Groe- noordhallen. Hiertegen had korfbalclub Pernix bezwaar ingediend bij het colle ge van B en W. Die heeft dit echter ver worpen. Volgens Pernix heeft de ge meente de club in het verleden een der de veld beloofd. Dit komt er niet, als de garage zich op de voorgenomen lokatie vestigt. De gemeente ontkent de belofte en zegt slechts te hebben toegezegd te onderzoeken wat de aanleg van dat veld zou kosten. Dit bedrag de grond zou een miljoen gulden kosten vond de gemeente overigens te hoog. Vervuilde grond nog hele zomer op Zijloever LEIDEN De vervuilde grond die ligt opgeslagen op de Zij loever wordt pas in september of oktober afgevoerd en niet vanaf 2 juli. Deze oplossing scheelt de gemeente ongeveer 165.000 gulden. De sanering van de verontreinigde grond achter de Voorstraat (het terrein waarop de scheepswerf Boot was gevestigd) is in een ver gevorderd stadium. De ver vuilde grond wordt op het terrein zelf opgeslagen. Volgens plan zou de grond vanaf 2 juli worden vervoerd naar Moer dijk of naar het Verolme-dok in Rotterdam. De laatste moge lijkheid is in totaal tussen de 1,6 en 1,7 miljoen gulden goed koper en de gemeente moet daar tien procent van betalen. Ómdat het project al veel duurder is dan geraamd, heeft de provincie een sterke voorkeur voor vervoer naar Rotterdam. De grond kan daar pas na de zomervakantie naar toe, omdat eerst nog de nodige voorzieningen moeten worden aange bracht. De gemeente Leiden stemt in met deze goedkopere oplossing, ondanks toezeggingen aan de buurt dat de vervuil de grond voor de bouwvakvakantie van het terrein zou zijn verwijderd. enburg wijst in zijn brief op enkele belangrijke rdelen van de GAD boven VB. Zo noemt hij de be- ^enheid van de ambtena- jbij wat zich in de gemeen- ielt en het feit dat zij [ter op het vuur zitten, meent Batenburg „uit ei- aring" dat een gemeen-' intant zeker in het leel is bij het opsporen fraude en dat een ge- itelijke accountant sneller izen kan geven aan be- ders en ambtenaren, iburg wijst er in bedekte jen verder nog op dat B en iever niet te streng worden mtroleerd, maar dat de ge- mteraad daar juist alle be- bij heeft. Kritiek op het itioneren van de GAD is Js afkomstig geweest van college of de wethouder financiën. Maar niet van raad, aldus Batenburg. De heeft scherpe kritiek ge- op de financiële admini- lie van Leiden. LEIDEN De Leidse politie wil geen onroe- rend-goedbelasting (OGB) betalen. Als het college van B en W vast houdt aan zijn voorne men de politie voortaan ook aan te slaan voor de OGB, zal dat het korps jaarlijks 60.000 gulden kosten. Volgens korps chef H. Mostert betekent dat bedrag een aanzien lijke aanslag op zijn be groting, terwijl er toch al zoveel moet worden be zuinigd. Bovendien is het een extra kostenpost, die niet werd verwacht. Korpschef H. Mostert is het ook niet eens met de waarde waarop de gemeente het nieuwe politiebureau aan de Langegracht taxeert. „De ge meente houdt het op 15 mil joen gulden, maar dat lijkt me veel te hoog". Toen de politie nog in de Zonneveld- straat was gehuisvest, hoefde nooit OGB betaald te wor den. Mostert hoopt het colle ge van B en W nog zover te krijgen, dat van het opleggen van de OGB zal worden af gezien. Zo niet, dan moet met ingang van 1988 betaald wor den. Volgens W. Kruijshaar, hoofd van de afdeling belas tingen van de gemeente, zijn er bepalingen in de wet over welke overheidsgebouwen vrijgesteld worden van OGB en welke niet. „Over de in terpretatie daarvan is nog discussie gaande. We hebben daar contact over met de po litie. Bij het oude bureau is er altjd een andere weg gevolgd. Maar er is nu nieuwbouw ge pleegd en dat is niet aan het oog ontgaan". Het betalen van OGB door de politie is onderdeel van een wijziging in het stelsel van het heffen van OGB. De verandering maakt deel uit van een omvangrijke bezui nigingsoperatie waar de ge meenteraad volgende week over besluit. De gemeente hoopt de komende jaren to taal drie miljoen gulden meer belasting te innen dan tot dusver het geval is. IEN De Beatrix- traat, een winkelstraat in et Noorderkwartier, ordt opgeknapt. De raat wordt opnieuw in- (richt en de aantrekke- jkheid van het kleine inkelcentrum, dat bijna leen maar klanten uit de uurt trekt, moet worden erhoogd door er onder »eer luifels aan te bren- gen. Verder wordt de maximum snelheid ver laagd naar 30 kilometer per uur. De laatste maat regel moet vooral de snel heid van het autoverkeer drukken. Er wordt hier inderdaad veel te hard ge reden", vertelt een van de winkeliers. „Herhaalde lijk houden wij ons hart vast als kinderen uit een winkel de straat oprennen of oudere mensen hier oversteken". De stoep van de Beatrixstraat wordt verbreed en er komen verkeersdrempels ter hoogte van de speelplaats. Andere voorzieningen zijn parkeer vakken aan beide zijden van de weg en een laad- en los plaats Dij een van de winkels. Er worden bovendien fiets- klemmen geplaatst bij het winkelgedeelte en aan één zij- foto: wim van noort de van de straat worden bo men geplant. Ook de verlich ting wordt verbeterd. In de ge hele straat worden nieuwe lantaarnpalen neergezet. De winkeliers zijn erg blij met deze verbeteringen. „De hele entourage van de straat zal er door veranderen. Ik verwacht dat het er allemaal beter en leuker uit zal gaan zien. Het gaat dan pas echt lijken op een winkelcentrum", aldus een winkelier. De winkeliers zijn het eens over bijna alle maatregelen die de gemeente wil nemen om de straat een face lift te geven. Alleen de luifels, die aan elk winkelpand worden aange bracht, zijn niet bij iedereen in goede aarde gevallen. Aanvan kelijk zou daardoor de huur per winkelpand maandelijks met 80 gulden worden ver hoogd. „Bijna 1000 gulden meer huur per jaar is toch wel wat veel. Wij hebben bijvoor beeld pas een nieuw zonne scherm opgehangen, dat 1000 gulden kostte. Wanneer dan ook nog eens de huur omhoog gaat voor een luifel is dat zon nescherm wel erg duur gewor den", aldus de groenteman. In middels is de voorgestelde ver hoging van de huurprijs ver laagd tot 65 gulden. Daarover moet nog in overleg met de winkeliers overeenstemming worden bereikt Met de werkzaamheden wordt in augustus begonnen. Men hoopt twee maanden later klaar te zijn. De opknapbeurt kost de gemeente 150.000 gul den bestemd. Tijdens een vergadering van de commissie economische za ken kwam het plan voor de Beatrixstraat gisteravond ook aan de orde. De commissie bleek zeer te spreken over het plan. C. de Boer (PvdA) vond het heel goed dat „zo'n uitge leefde straat een oppepper krijgt" en wethouder Fase meende „dat hier met zo wei nig mogelijk middelen een zo maximaal mogelijk effect wordt bereikt". Vanavond houdt de gemeente in het 't Spoortje aan de Ber- nhardkade 40 een informatie avond over het plan. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Bewoners van de Stevenshof vrezen de komst van twee bedrijven naar het bedrijsterrein Westwal. Op die plaats staan nu nog bomen en struiken. foto: wim van noort LEIDEN Er is geen be zwaar tegen de komst van twee bedrijven naar het bedrijfsterrein Westwal aan de Kenauweg in de Stevenshof. Dat zegt het college van B en W naar aanleiding van vier be zwaarschriften van omwo nenden. Zij vrezen aantas ting van hun leefklimaat. De bezwaarschriften zijn inge diend tegen de komst van een natuursteenbewerkingsbedrijf en een bedrijfsverzamelge bouw. Tussen de gebouwen en de huizen van de omwonen den bevinden zich achtertui nen, water en de Kenauweg, een ontsluitïngsweg van het bedrijfsterrein. De indieners van de bezwaarschriften, allen bewoners van de Beppy Nooy- straat, vrezen ondermeer ge luidsoverlast, toename van verkeer, het verdwijnen van groen en waardevermindering van hun huis. Zij zeggen ook niet door de gemeente op de hoogte te zijn gebracht van de komst van het bedrijfsterrein, toen zij hun huis kochten. Over de geluidsoverlast zegt de gemeente dat tussen de be drijven en de woningen bo men en struiken worden ge- Êlant. Deze dienen als geluids- uffer en onttrekken de ge bouwen aan het gezicht van de omwonenden. De bedrijven moeten voldoen aan de Hin derwet. Voor stof overlast van het natuursteenbedrijf hoeft men niet bang te zijn, omdat dit alleen natte steen bewerkt Wat de toename van het ver keer betreft, zegt de gemeente dat het verkeer over een ont- sluitingsweg rijdt buiten de woonwijk om. Omwonenden hebben daar geen last van. De gemeente stelt dat de klagers van tevoren hadden kunnen weten dat er een bedrijfster rein achter hun huizen was gepland. Het terrein is opgeno men in het bestemmingsplan Stevenshof. Daardoor kan de gemeente ook niet worden aangesproken voor een even tuele waardedaling van de huizen. Een andere klacht van de be woners was het verdwijnen van parkeerruimte in de Ste venshof, waar toch al een ge brek bestaat aan parkeerplaat sen. Volgens de gemeente par keren werknemers van het be drijf op eigen terrein en niet in de woonwijk. Door zoldering gevallen LEIDEN Een 21-iarige Lei- denaar is gistermiddag rond drie uur door de zoldering van een pand aan het Noordeinde gevallen. De man was bezig met sloopwerkzaamheden. Hij is voor onderzoek overge bracht naar naar het Acade misch Ziekenhuis Leiden. De man klaagde over pijn in de nek. VROUW BEDREIGD MET PISTOOL LEIDEN De politie heeft gisteravond rond negen uur een 19-jarige Sassenheimer aangehouden die even daar voor een 44-jarige Leidse vrouw met een luchtdrukpis tool had bedreigd. De man reed met zijn auto over de Bas- tiaansbrug, die alleen voor voetgangers bestemd is. Toen de vrouw de man daarover aansprak bedreigde hij de vrouw met het wapen. «EIDEN De politie aat harder optreden te en overlast die wordt eroorzaakt door de loets-O-Theek in de Tuisstraat. De komende 'eken zal zowel beter de 'and worden gehouden de regels op het ge- )ied van het spelen van, nuziek als aan net gedrag 'an bezoekers van de dis cotheek. Daarvoor wordt xtra surveillance ingezet. )at beloofde korpschef H. fostert gisteravond tij lens een raadscommissie- vergadering. ïstert kwam tot zijn uit- praak naar aanleiding van lachten van omwonenden. kloppen regelmatig bij - politie aan met de mede ding dat de Koets-O-Theek pich niet houdt aan de mu- ziekvergunning, maar de po litie zou nauwelijks iets aan die klachten doen. „We kun nen de muziek en met name de dreunende bassen vaak hinderlijk duidelijk volgen", aldus een aantal omwonen den. Volgens de vergunning moet de muziek een half uur voor sluitingstijd stoppen. Dat be tekent dat de muziek in het weekend om 1.30 uur moet ophouden en de rest van de week om 00.30 uur. Een aan tal omwonenden zei gister avond dat de discotheek zich niets aantrekt van die regels. „In het weekend gaat men door tot 02.30 uur en midden in de week wordt het gauw 01.30 uur voordat de muziek stopt". Klagen bij de politie zou niets opleveren. „De po litie doet gewoon niets", werd gisteravond opgemerkt en sommige politie-agenten zouden bij het indienen van klachten het bestaan van dergelijk regels zelfs hebben ontkend. „We kregen ook wel eens te horen dat men geen tijd had voor zulke futi liteiten". Mostert verklaarde gister avond nog eens nadrukkelijk dat de muziek een half uur voor het officiële sluitings uur uit moet en hij zei het te betreuren dat klachten vaak niet zijn gehonoreerd. Van futiliteiten zou in dit kader geen sprake zijn. Hij wees er wel op dat er feitelijk maar één oplossing is voor de pro blemen die de discotheek in d'Oude Morsch veroorzaakt en dat is het verplaatsen van de zaak. Tot dusver hebben gemeente en discotheek daar geen echter overeenstem ming over kunnen bereiken. Het grote probleem vormen de kosten die aan deze ope ratie zijn verbonden. Kindertheater Klapsigaar geeft morgenmiddag een voorstelling in het wijkpark bij het Bloemenpad in de Me ren wijk. Het stuk „Meneer Flakkee en Overgoeree" gaat over een zeepostbode die woont in een grote ton op zee. Bij slecht weer wordt de voor stelling gegeven in buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valkenpad. De entree is 4 gul den, aanvang 14.00 uur. Streekcommissie De streekcommissie voor Lei den en omstreken houdt mor gen een huishoudelijke verga dering in de Vredeskerk aan de Van Vollenhovenkade 22. Tijdens de vergadering zal een discussie worden gehouden over de vernieuwde opzet van het informatiebulletin „ruimte voor de streek". De vergade- Meneer Flakkee en Overgoeree zijn woensdagmiddag te zien in de Merenwljk. foto: pr ring begint om 20.00 uur. Forum De Jongerenbeweging Leiden houdt op 24 iuni om 20.00 uur een bijeenkomst over het Leidse Jeugdwerkgarantie- plan. In een forum zullen wet houder H. De la Mar, B. van Egmond (Abva/Kabo leiden) en dhr. Van Schijndel (voor zitter medezeggenschapscom missie van de RET Rotter dam) met de Jongerenbewe ging discussiëren over het leidse banenplan. De aanwezi gen in de zaal kunnen na af loop voor of tegen het plan stemmen. Journalistiek Slapende journalistiek of jour nalistiek als voorlichting? Dat is het thema van de forumdis cussie die donderdagavond 25 juni om 20.15 uur wordt ge houden in sociëteit De Burcht aan de Burgsteeg 14. De bij eenkomst vormt de afsluiting van het Leids Communicatie café. Deelnemers aan het fo rum zijn Willem Buijteweg, chef redacteur van de Leidse Courant, W. Bouwens, redac teur Leidse Post/Zuid-Hol lands Post, Wim van Ingenho- ve, p.r-functionaris, en Lauris Beets, hoofd voorlichting mi nisterie van sociale zaken en werkgelegenheid. LEIDEN Een 20-jarige treinreiziger uit Rotterdammer heeft vannacht voor nogal wat overlast gezorgd. Hij reisde zonder kaartje en gaf op het station in Leiden een spoorwe grechercheur die hem daarom vroeg een klap tegen het hoofd, waardoor een trommelvlies van de beambte scheur de. De man werd door de politie aangehouden en naar het bureau overgebracht. Toen daar zijn boeien werden losge maakt, gaf de Rotterdammer een politieman een kopstoot. De agent liep daardoor letsel in het gezicht op. De Rotter dammer zelf liep een bloedneus op. VECHTJAS AANGEHOUDEN LEIDEN Een Leidse jongeman is gisteren door de Leidse po litie aangehouden naar aanleiding van twee vechtpartijen die af gelopen zaterdagavond plaatsvonden bij de Broekweg en de Rid derspoortunnel. Vier mededaders werden al eerder aangehou den. Bij de vechtpartijen vielen diverse gewonden. Dit gezellige zomer spel is voor u als u een nieuwe abonnee aan brengt De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze hijgt de krant de eerste twee weken gra- V tis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande_ Naam- -Voorl- AdresL. I Postcode/plaats^ 1 Telefoon- Ivoor controle bezorging)1 J Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per maand automatisch betalen f 23,04 kwartaal per acceptgiro f 68,93 Stuur als dank het Jeu de Boules spel naar 'Naam: i Postcode/plaats:_ I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar I Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag I Ccidóc (Souocwt

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9