Nachttoerisme kwelt Noordwijk iMl Visserijschap tevreden met vangstakkoori J Sportbeleid Voorschoten nog niet rond Aarzelingen over kasteel Oud-Poelgeest LEIDEN OMGEVING EeklócSouaant Sieraden gestoleitra JE GEMEENTEBESTUUR PRESENTEERT VANAVOND PAKKET MAATREGELEN Katwijkse bommenleg g veroordeeld Lisse besteedt veel geld aan recreatie en verkeer DINSDAG 23IUNI1987 PAGI Musical De schoolverlaters van de Voorhoutse Antoniusschool spelen morgen de musical „Goeie wijn". Aanvang 20.00 uur in het Parochie huis, Herenstraat, Voorhout De directeur van de school, B. Went heeft de musical geschreven Bingo-avond Voor jong en oud wordt morgen een grote bingo avond gehouden in het O.J.C. 't Kraaienest aan de Hofweide 1 in Rijnsburg. Medewerking wordt ver leend door de vereniging Disco-Go-Go en er zijn prij zen binnen te halen zoals een lamp, een porseleinen pop, vleesschalen en sala des. De opbrengst is be stemd voor het Zeehospitum in Katwijk. De deuren gaan open om 19.00 uur en de aanvang is 20.00 uur. Ieder een is van harte welkom. Volksdansen Volksdansvereniging Kolo in Roelof arendsveen houdt morgen een instuif voor belangstellenden. Kin deren kunnen van kwart voor zeven tot acht uur 's a- vonds terecht en volwasse nen van kwart over acht tot elf uur 's avonds. Plaats van handeling is de toneel zaal van dorpshuis De Alke burcht in Roelofarendsveen. De leiding is in handen van Ella Schinkel en Duo Plus verzorgt de muziek. De en tree bedraagt een gulden voor kinderen en drie gul den voor volwassenen. Kampeerweekend De Zoeterwoudse jonge renvereniging Utopia houdt op 26, 27 en 28 juni een kampeerweekend bij de Noord-Aa. Aanmelden tot uiterlijk 24 juni bij Yvonne Hockx, Rodenburgstraat 4, tel. 01715-2718. Er is voor de drie dagen een programma samengesteld met boeg sprietlopen, varen op de Noord-Aa, dauwtrappen en nog veel meer. Het slotfeest van Utopia valt samen met het kampeerweekend. Op 27 juni wordt in het kader van dat feest onder meer gebarbecued. Deelname is ook mogelijk zonder over nachtingen. Collecte De onlangs in Sassenheim gehouden Rode Kruis-col- lecte heeft het recordbedrag van 8.377 opgebracht. Dat is circa 15 procent hoger dan vorig jaar. Ondanks de regen is de fan cy-fair van de Bolwerk- school in Sasenheim afgelo pen vrijdagavond toch een succes geworden met een opbrengst van niet minder aan 2750 voor de aanschaf van schoolcomputers. Jubilate Dinsdag 30 juni geeft het Chr. Mannenkoor „Jubila te" het Jaarlijks zomercon- cert in de Katwijkse sport hal Cleynduin, o.l.v. Sander v. Marion. Aanvang 20.00 uur. Medewerking wordt verleend door de solisten Marco Bakker en Diana Haslam. De muzikale bege leiding wordt verzorgd door een orkest onder leiding van Koos Mark en de pia nist Loek v.d. Leeden. Uit gevoerd worden een aantal musicals in een bewerking van de dirigent en „Die Deutsche Messe" van Schu bert. Jam-sessie In Magnifiosi, Ruishornlaan 21 in Lisse wordt op don derdag 25 iuni een jam-ses sie gehouden. Iedereen die een instrument bespeelt, is welkom. Aanvang 21.00 uur. Zelfverdediging Het Vrouwenoverleg Zoe- terwoude houdt woensdag avond in de Westwoud- school een bijeenkomst over zelfverdediging voor vrou wen en meisjes. Gaste is Truus Gugten, lerares licha melijke opvoeding en schrijfster van het boekje „Zelfverdediging voor meis jes". De aanvang van de bij eenkomst is 20.15 uur, en tree gratis. Klaverjassen De klaverjasavond die was gepland op woensdag 24 juni in het Zoeterwoudse „Muziekcentrum" gaat niet door. In verband met ande re activiteiten is de zaal niet beschikbaar voor de kaart- liefhebbers. Schaapscheren Op de dierenweide in het park Rusthout aan de Van Ruysdaellaan in Leidschen- dam worden morgen tussen 18.00 en 19.30 uur de scha pen geschoren. De toegan gen tot het parkje bevinden zich tegenover de ingang van het PTT-laboratorium en tegenover de toegang van Tennispark Overdam. Bejaarde verongelukt LEIDSCHENDAM De 82-jarige A. van' Dulmus- Schürschöfer uit Leidschen- dam is gisteren overleden na een aanrijding op de Noordsingel. De vrouw stak om tien over half een 's middags de Noordsingel over vanaf de parkeerplaats van het winkelcentrum Leidsenhage. Een bestelwa gen, bestuurd door een 24- jarige man uit Amstelveen, haalde een personenauto in. De bestuurder zag de lang zaam overstekende vrouw op de linkerrijstrook niet op tijd. Zij was op slag dood. Jongetjes schieten op voorbijgangers NOORDWIJKERHOUT Twee 13-jarige jongens uit Noordwijkerhout heb ben gisteren met een luchtdrukpistool vanaf de brug over de Guldemond- vaart op voorbijgangers geschoten. Een 10-jarig jongetje werd verwond aan het been en een ander Jongetje werd aan het »oofd geraakt. Beiden moesten zich onder dok tersbehandeling stellen. De beide schutters zijn aangehouden. Het wapen is in beslag genomen. overlast van het avond- en nachttoerisme denkt te gaan bestrijden. Over het dertien bladzijden tellende document gaat de gemeenteraad van- Progressieven tegen doortrekken Ruishornlaan LISSE Het bouwrijp maken van Poelpolder Zuid moet worden losge koppeld van het doortrekken van de ve fractie in Lisse. De PvdA, progre /PPR-] frac- Ruishornlaan. Dat vindt de progressie- De doe tar r, ïlpol college van B en W deze twee zaken tie is tegen het doortrekken van de Ruishornlaan, maar niet tegen woning- Dooi bouw in de Poelpolder. irdat het heeft gekoppeld, betekent dit dat de progressieven tegen de helft van het voorstel zijn. Dit is om procedurele re denen moeilijk. Wethouder G. van den Berg wacht nu af hoe de PvdA/PPR fractie zich opstelt tijdens de raadsver gadering op donderdag 25 juni. Inbraak in Sint Bavo NOORDWIJKER HOUT Uit het psychiatrisch zie kenhuis Sint Bavo in Noordwijkerhout zijn gisteren acht kratten bier, fris drank en gereed schap gestolen. De dader verschafte zich toegang tot het kantoor van de plantsoenendienst en de bloemenkas door de glaslatten van ramen te ver wijderen. De dader is niet gesignaleerd. Opslagloods afgebrand NOORDWIJKERHOUT Een opslagloods van een bol- lenboer aan de 's-Gravendam- seweg in Noordwijkerhout is gistermiddag vrijwel geheel afgebrand. De eigenaar van de schuur had vrijdagmiddag en kele kisten op het land ver brand en de as hiervan had hij gistermiddag in een mand te gen het schuurtje aangezet. Vermoedelijk gloeide dit nog enigszins en zorgde het er ten slotte voor dat het schuurtje vlam vatte. In de schuur lagen stro en houten kisten opgesla gen. De schade is nog niet pre cies bekend. Bromfietser gewond SASSENHEIM Een 18- jarige Sassenheimer is gis termiddag om kwart over zes gewond geraakt aan zijn hoofd en benen. De jongen reed over het fiets pad langs de Hoofdstraat. Een auto, bestuurd door een 43-jarige Sassenheim- se, reed een inrit van een woning in. Ze kruiste het fietspad zonder de nade rende bromfietser te zien. Een botsing was het ge volg. De bromfietser moest naar het Academisch Zie kenhuis Leiden worden vervoerd. Directeur Bijhorst overleden WASSENAAR Directeur H.F. Luiten (64) van motel Bij horst in Wassenaar is vrijdaga vond onverwacht in zijn wo ning overleden. Vier weken ge leden was hij wegens een hart infarct opgenomen in het zie kenhuis. Vrijdag was hij uit het ziekenhuis ontslagen. De heer Luiten was ongeveer 38 jaar werkzaam bij de Bijhorst De gezongen uitvaartmis wordt woensdag om twee uur opge dragen in de parochiekerk De Goede Herder, waarna rond half vier de begrafenis plaats vindt in het familiegraf op de begraafplaats Rosenburgh in de wijk Boschgeest in Voorschoten. WASSENAAR Dieven hebben TE1 afgelopen week ingebroken in ning aan de Hoge weg in Wassenai raden werden weggenomen. De ba waren op vakantie. Er waren geen ngst iren. ext spoi Vermoedelijk ziin de inbrekers valse sleutel binnengekomen. Tgiste week werd ook de fiets van de d >-coi van de bewoners gestolen. In het sl Ne< deze fiets bevond zich de fietsi maar daaraan zat ook de huissleuti v Het vermoeden bestaat dat de dief en fiets aan de hand van de postcode rd-s fiets het huis heeft kunnen vind ese t vervolgens makkelijk kon binnen! De fiets werd zonder sleutels in een teruggevonden. k >i den edei NOORDWIJK De ge meentebestuurders, die zo'n vijftien twintig jaar geleden de badplaats wil den verrijken met een uit gaanscentrum voor het avond- en nachtpubliek weten inmiddels wel wat zij zich op de hals hebben gehaald. De bevolking van de kern van Noord- wijk aan Zee beleeft er elk weekeinde de kwalij ke nevenverschijnselen Naar schatting storten elke za terdagavond zo'n tienduizend bezoekers zich in het nachtle ven, terwijl volgens de tellin gen van de gemeente elk weekeinde meer dan tweedui zend voertuigen in het zeedorp geparkeerd staan. Dit zorgt voor een enorme overlast in de kern van de badplaats. Straten en parkeerterreinen staan boordevol met auto's. De meeste bardancingbezoekers stromen eerst na 22.00 uur massaal de gemeente binnen en verlaten, even massaal om 02.00 uur (in de zomermaan den) of om 01.00 uur (in de rest van het jaar) het uitgaans centrum weer. De komst, en vooral het vertrek, gaat met veel lawaai gepaard. Bezoe kers, die na het sluitingsuur in het uitgaangscentrum blijven rondhangen, maken het min stens even bont Niet zelden maken zij zich schuldig aan vandalisme en vernielingen, er worden auto's gekraakt, er vinden vechtpartijen plaatsen en zelfs roofovervallen. Dit al les gaat gepaard met liederlijk gedrag van min of meer bezo pen bar-dancingbezoekers. Een zomerse dag aan de Grent in Noordwijk: stilte voor de storm. Want duizenden nachttoeristen naar het uitgaanscentrum. Een en ander doet de naam Onder druk van de bevolking van Noordwijk als rustige, sjie- heeft het college van burge- ke badplaats geweld aan. De meester en wethouders een be- bevolking ergert zich hart- leidsnota opgesteld, waarin grondig aan deze toestanden. uiteen gezet wordt hoe men de avonds en dan vooral In het weekeinde stromen FOTO: HENK V.D. ENDE avond discussieren. Een reeds getroffen maatregel is de in voering van het belangheb benden-parkeren in de kern van het zeedorp. Men hoopt daarmee op 1 juli te kunnen beginnen. Boven aan het aktieplan staat het optreden van de politie. In de nota wordt uitvoerig uit eengezet hoeveel mannen en vrouwen het politiekorps op een zaterdagavond- of nacht kan inzetten. Dit zijn in totaal dertien personeelsleden (inbe grepen twee leden van de re- servepolitie). Met een dergelij ke bezetting kan de politie geen wonderen doen. Priori teiten bij het politietoezicht zijn baldadigheid en vandalis me, geluidsoverlast, parkeer- excessen, sluitingstijden en rij den onder invloed. „In verge lijking met gemeenten, waar zich ongeveer dezelfde taken voordoen, is het aantal politie ambtenaren dat de gemeente politie Noordwijk inzet, op merkelijk hoog", aldus de be leidsnota. In de beleidsnota worden ver der planologische- en sane ringsmaatregelen aangekon digd. Zo wordt een verdere uitbreiding van het aantal bar- dancings verboden. Als maat regelen tegen de parkeerover last wordt een betere verwij zing van het publiek naar de bestaande grote parkeerterrei nen aan de Koningin Astrid Boulevard en het Wantveld genoemd. In de Nicolaas Barn- hoornweg wordt éénrichting- verkeer ingesteld. In de beleidsnota schenkt het college veel aandacht aan de vraag of het sluitingsuur ver vroegd, dan wel verruimd of afgeschaft dient te worden. Volgens het college zou een proefneming met het vrijlaten van een sluitingsuur ernstig overwogen kunnen worden. Op deze manier wil men de bezoekers van het uitgaangs centrum wat meer geleidelijk laten vertrekken. (Vervolg van de voorpagina) j KATWIJK Na afloop van het beraad op het minia was voorzitter B. Daalder van het Produktchap voor vï visprodukten tevreden met het bereikte resultaat „Wijl ben er vertrouwen in dat er een behoorlijke hoeveelhei beljauw voor de vissers beschikbaar komt. Bij een got den heer kan daarmee tot veertien weken gevist wordenT hiJ- L Daalder heeft het ministerie gevraagd mee te werken T pogingen om van de EG en West-Duitsland meer kabel] los te krijgen. Het ministerie heeft dit toegezegd. Naar luidt kunnen de vissers rekenen op 4200 ton extra, waai 2000 ton wordt geleverd door Duitse vissers. Daarover i bedrijfsniveau al een akkoord bereikt. In ruil voor de D )e s kabeljauw zullen Duitse vissers op Nederlandse haring oor gen vissen, die in ons land aan wal wordt gebracht ti raf: oi een gegarandeerde prijs. De overige 2200 ton kabelj p, komt via de EG. Noorwegen staat de EG toe 50.000 ton e1 te vangen. Nederland krijgt hiervan 5200 ton toegewe maar 3000 ton daarvan is al opgevist. ntti Daalder houdt er rekening mee dat tien tot vijftien va Dkl 300 schippers toch doorgaan met de verboden vangst, gens hem mag dit echter geen gevolgen hebben voor de rige vissers. Transport uit Lisse naar Polen LISSE Vanuit de Hobahohal II in Lisse vertrekt vnj f°t juni een transport met voedsel, medicijnen en kleding vo ich len Sinds 1973 verzorgt zuster M. van de Meyden zen org naar dit Oostblokland. Aanvankelijk waren dit pakjes n iep laatste jaren gaat er om de drie maanden een volle vrach: naar Polen. De spullen worden beschikbaar gesteld door culieren en bedrijven. Uu In Warschau is een centraal depot ingericht. Vandaaruit lat de Nederlandse goederen gedistribueerd in kindertehuizen vangenissen en bejaardenhuizen in de regio. „Voor die tra |e t ten heb ik over het algemeen meer dan voldoende kledin ers dus zuster Van de Meyden. „Nijpender is de situatie metl king tot baby- en kleutervoeding, zoals Nutrix, Bambix erf^ ta. Daar is grote behoefte aan. Het nieuwe transport gai gebieden en instellingen waar de behoefte aan met ni voedsel het grootst isIn het transport bevindt zich vi zenden gulden voedsel. Verder gaat er voor 10.000 guli feneesmiddelen mee, een vaatwasser van 14.000 guli' raadslee, schoenen en kinderwagens. Tot vrijdag is zu de Meyden bezig met het inpakken van materiaal. Ast yw te dan KATWIJK/DEN H. 26 Weken gevangei waarvan 21 voor waai met een proeftijd van jaar. Daartoe is gister* 22-jarige Katwijker vtyur deeld door de Haagse jen bank vanwege zijn act „cn ten tijdens de laatste kur jaarsviering. De Kat^Dar had een sloopauto volgt ave met vier jerrycans mei gen zine en diesel en een zi mai vierhonderd rotjes. had hij zes molotovcoc F*1 gemaakt om de auto ini te kunnen steken en vuurwerkbommen. De tie verijdelde de plann nac Buiten de gevangen Mi heeft de Katwijker straatverbod opgelegd gen dat geldt tussen uur 31 december 1987 e uur 1 januari 1988. Dc wijker moet ook conta ven houden met de ring. vat rits: rel Verenigingsgeboui voor Bijdorp M Sjah' Bijdorp nat SASSENHEIM vereniging Bijdorp sportcomplex Wasbeek snel beginnen met het q ken van een verenigu bouw. Verwacht wordt werkzaamheden aan 't van het seizoen voltooid *a( zijn en de nieuwe ruim streeks december feestdp) gebruik kan worden g Bijdorp opende in 1U-- het eerst z'n poorten or. lijks ongeveer 500 kindei rdi het gebied tussen de H weg, Hoofdstraat en kerlaan zes dagen per vermaak te bieden. De vi ging beschikt momenteel *r een beperkte ruimte. Vofj11 ter A.J. van Zuylen: het tijdstip dat ik zo'n geleden voorzitter werd, mijn grootste wens gewe kinderen een dusdanig komen te geven, dat *r bij slecht weer iets k doen. Het houten veren* gebouw dat door de lede Bijdorp wordt opgetrc krijgt een oppervlakte&e m2 en wordt onderverde een hal, keuken, zaal, ruimte en werk- en opto deling. De kosten zijn ge' op 10.000 gulden. VOORSCHOTEN Een lange discussie over de toekomst van de sportac commodaties in Voorscho ten heeft gisteravond nog niet tot beslissingen ge leid. De commissieleden kritiseerden het ontbre ken van financiële gege vens. Aan het begin van de vergade ring gaf wethouder L. Marselis (CDA) een toelichting op het voorstel. Hij sprak van een po ging te komen tot privatise ring binnen de sport en kan sen op uitbreiding van de ac commodaties. Uit het plan van de sportverenigingen die het sportpark Adegeest bespelen, wil de gemeente alleen de twee kunstgrasvelden aanleg gen voor maximaal een mil joen gulden. Dat zou een huur verhoging voor de hockeyclub „Forescate" ten gevolge heb ben en de SV Voorschoten en Randstad Sport zouden hun halfverharde trainingsveld moeten afstaan om op het kunstgrasveld te gaan trainen. Het commissielid H. Willem- sen (VVD) vroeg zich vertwij feld af wat het college wil. De VVD vindt privatisering be langrijk, maar dat mag niet ge paard gaan met vele kosten. Bovendien wenst G. Both (PvdA/PPR) niet eerder iets te beslissen dan na een gede gen financiële onderbouwing van de voorstellen. De Stich ting Binnensport bepleitte de bouw van een tweede sporthal. Wethouder L. Marselis stelde vast dat ook de sportvereni gingen moeten bijdragen als de gevraagde voorzieningen worden gerealiseerd. Ook al zal dat een contributieverho ging als gevolg hebben. LISSE Lisse geeft veel geld uit aan openlucht-recre atie en verkeersmaatregelen. Dit blijkt uit een vergelijking tussen de begrotingen 1987 van gemeenten van gelijke grootte en het landelijk ge middelde die tijdens de com missie financiën werd ge maakt. Lisse geeft daarente gen minder geld uit aan soci ale zaken. In andere ge meenten wordt gemiddeld 983 gulden uitgegeven, ter wijl in Lisse maar 500 gulden per inwoner wordt besteed. Uit de vergelijking blijkt ook dat de belastinginkomsten in Lisse per bewoner vrij laag zijn. Lisse ontvangt per in woner 164,42 gulden. Elders ontvangt men tussen de 157,36 en 193,11 gulden per inwoner. De reinigingsrech ten in Lisse zijn daarentegen iets hoger dan elders in het land. Betaalt men elders 41,60 gulden, in Lisse moet 42,26 gulden worden betaald aan reinigingsrechten. Andere cijfers betroffen on der meer de politie. In Lisse wordt daar in 1987 39 cent per hoofd van de bevolking voor op tafel gelegd. In ver gelijkbare gemeenten is dat 115 gulden en landelijk 141 gulden. Bij andere gemeen ten staan daar wel hogere in komsten tegenover. Geen krant ontvangen Bet tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. tetefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. Het statige kasteel Oud-Poelgeest. OEGSTGEEST De plan nen van het gemeentebestur van Oegstgeest om het histo rische Kasteel Oud-Poelgeest in erfpacht uit te geven aan het gelijknamige vormings centrum, kreeg gisteravond niet de onverdeelde steun van de commissies financiën en openbare werken. De D66'er drs M. Vissers gaf de voorkeur aan een van de an dere mogelijkheden: ver koop, inclusief restauratie- plicht, aan een particulier. De commissieleden van PPR, PvdA en VVD staan achter het uitgeven van het kasteel met bijbehorende grond in erfpacht maar het CDA bleek duidelijk verdeeld over verkoop óf erfpacht. Veel commissieleden waren bezorgd over de haalbaar heid van het voornemen. Wethouder van Veen: „Als het Vormingscentrum onver hoopt zou moeten afhaken dan is het gerestaureerde Kasteel inclusief de bijgebou wen best verkoopbaar." Daar sloot wethouder Kohlbeck zich bij aan. Vast staat dat de restauratie van het kasteel twee miljoen gulden kost. De gemeente had oorspronkelijk vier plan nen. Twee daarvan zijn in middels van tafel verdwe nen: de resterende twee zijn het uitgeven in erfpacht aan het vormingscentrum of ver koop aan een particulier. Donderdagavond zal de ge meenteraad een beslissing nemen.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12