Golf van protesten tegen opslag bestrijdingsmiddelen BIJZONDERHEDEN Sporthal onderde complex De Does Meester Koot, de verteller van de Gerardusschool dagpuzzel Vijfde Driekamp in Alkemade LEIDEN OMGEVING foidócSotruwt Geldkistjes gestolen Autodieven gepakt na achtervolging Vliegende Brigade houi Alphense jeugd bezig Stoplichten vernield Alphense zwem vierdaagse trekt 700 deelnemers DINSDAG 23 JUNI 1987PAGmJ0 Gehakt in zoetzure saus met sambal goreng boon tjes en rijst tweekleuren vla De benodigdheden voor twee zijn: 1 sneetje brood, uitje, 200 g gehakt, zout, pe per, lVi lepel olie, 2V> dl heet water, half bouillon blokje, 2 schijven ananas, halve paprika, bruine bas terdsuiker, azijn, ketjap, ananassap, 15 g maizena, (sherry); 400 g sperziebonen, ui, knoflook, sambal, laos, zout, 1 lepel olie, 1 dl wa ter, sereh, 1 lepel gemalen kokos of santen, mespunt bruine suiker; 250 g droogkokende rijst; Vt liter blanke vla (Vt liter melk, 25 g maizena, 30 g suiker), 1 pakje vanillesui ker, 1 theelepel oploskof- fie, paar schuimpjes. Zet het brood tien minuten onder water weg, druk het zo droog mogelijk en maak het fijn. Snipper de ui fijn. Kneed brood, ui, gehakt, zout en peper tot een samen hangend geheel en rol er met vochtig gemaakte handen per persoon vier balletjes van. Leg de gehaktballetjes ten minste een uur koel weg en bak ze dan in de olie vlot bruin. Voeg water, bouillon blokje, stukjes ananas en pa prika toe en laat het mengsel vijf minuten trekken. Breng het vocht op smaak met bruine basterdsuiker, azijn, ketjap en ananassap en bind het met de met koud water aangeroerde maizena. Maak de saus desgewenst met een paar lepels droge sherry af. Haal de sperziebonen af, snijd ze een keer door en was ze. Fruit kleingesneden ui en geperste knoflook met iets sambal, laos en zout licht bruin in de olie. Bak al om scheppende de boontjes een paar minuten mee en doe er vervolgens water, iets sereh, kokos of santen en bruine basterdsuiker bij. Kook de groente, onder een enkele keer omscheppen, in twaalf tot vijftien minuten gaar. Meng de vla met vanillesui ker en roer oploskof fie door de helft ervan. Schenk de blanke en de koffievla tege lijk in de schaal(tjes). Gar neer met een paar schuimp jes. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 26 juni waargenomen door apotheek Zuid- West in Leiden en apotheek Linnèeus in Leiden. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulp dienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden. Leiderdorp. Oegstgeest. Rijnsburg, Valkenburg. Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. FIGUURPUZZEL Horizontaal: 1 hoofddeksel met slappe, zeer bre de rand; 4 vlegel; 6 buigzaamheid; 7 kampanje; 11 raamvormige opening; 12 onophoudelijk prater. Verticaal: 1 lang jachtmes; 2 niet samengesteld; 3 soort wielerwedstrijd; 4 mannetjeshond; 5 niet bevestigd; 8 niet massief; 9 boomvrucht; 10 plukje. OPLOSSING »op 01 ;I94 H8 6 'log 9 tsot S :nsj p tsjao^ieddo* :j8)(ue z :ja0uBASUBU l iiMaiiJtA -snoMieiei 21 \»*o\ li •■Mepjeiipe L :essaidnos 9 :|8)jej t- Wiegeling t :|8»»uozjjoh Alphense banenmarkt geslaagd ALPHEN AAN DEN RIJN Bijna honderd bezoekers van de banen- en opleidingsmarkt die op 13 en 14 maart in Alphen werd gehou den, hebben een baan gekregen. Het Geweste lijk Arbeidsbureau Alphen, dat de banenmarkt organiseerde, noemt de manifestatie dan ook Jén op de drie vacatures die tijdens de markt door Alphense bedrijven werd aangeboden, werden vervuld. Bovendien zijn vijfhonderd bezoekers dankzij de banenmarkt als sollicitant „in portefeuille" genomen. Het gaat daarbij enerzijds om banen die in de toekomst beschik baar komen en anderzijds om kandidaten die bijvoorbeeld eerst hun opleiding moeten afma-» ken zoals schoolverlaters. In totaal bezochten ongeveer vierduizend mensen de manifestatie. Volgend jaar wordt de banenmarkt waarschijn lijk weer herhaald. ZOETERWOUDE Uit een woning boven een vleesver werkingsbedrijf op het Zoeter- woudse industrieterrein zijn gisteren twee geldkistjes gesto len. Deze bevatten voor onge veer negenhonderd gulden aan buitenlands geld en enkele waardepapieren. De geldkis tjes zaten in een kast. Het ver moeden bestaat dat de dader via de regenpijp naar een bal kon is geklommen en met een valse sleutel de deur open heeft gekregen. Er ziin geen braaksporen aangetroffen. LEIDSCHENDAM/ZOETERMEER Na een achter volging heeft de politie van Zoetermeer vanochtend rond half drie in Leidschendam twee mannen aange houden die in Den Haag een auto gestolen hadden. De auto reed over de Oostweg in Zoetermeer en werd be stuurd door een dronken 21-jarige man die geen vaste verblijfplaats heeft. Zijn maat is een 18-jarige Rijswijker. Een wegenwachter waarschuwde de politie dat een dronken man over de Oostweg reed. Pogingen van de agenten om de auto tot stoppen te dwingen, mislukten. De autodieven reden met grote snelheid in de richting van de Voorweg. Halverwege gooiden zij een tas uit het raam, die echter leeg was. Ten slotte reden zij zich klem op het parkeerterrein bij restaurant De Drie Vensters in Leidschendam. Daar werden zij aangehouden en beken den ze meteen de auto gestolen te hebben. Het duo zit nog vast op het politiebureau. Kat beschoten HAZERSWOUDE Vanuit wonin gen aan de Rijn dijk in Hazerswou- de is gistermiddag een kat met een luchtbuks bescho ten. Volgens een bewoner is het al de derde keer dat er vanuit de hui zen langs de Rijn dijk op de kat werd geschoten. De kat is licht ge wond. De dader is onbekend. ROELOFARENDSVEEN Een verzoek van het sinds kort in de oude vei ling van Roelofarends- veen gevestigde tuin- bouwtoeleveringsbedrijf Comtu B.V. om een hin derwetvergunning voor de opslag van ondermeer bestrijdingsmiddelen tot tienduizend kilo heeft een golf van protesten uitge lokt. Niet minder dan ze ventien omwonenden als mede de Vereniging Mi lieudefensie hebben hun bezwaren officieel gede poneerd bij de gemeente Alkemade. Milieudefensie heeft grote moeite met het opslaan van een dergelijke grote hoeveel heid bestrijdingsmiddelen te midden van de dichtbevolkte woonomgeving van de oude veiling op de grens van Noord- en Zuideinde. De Mi lieugroep meent dat Comtu ge vaar of op zijn minst ernstige hinder voor de omgeving kan betekenen in geval van brand en ongelukken als dit bedrijf overeenkomstig de gevraagde vergunning in werking zou zijn. Omwonenden protesteren bo vendien tegen de opslag van gasflessen en gecreosoteerde (geteerde) palen op het buiten- terrein van de voormalige vei ling. De palen produceren een hinderlijke stank, die misse lijkheid en hoofdpijn veroor zaakt. Andere buurtbewoners noemen de bij Comtu opgesla gen produkten een permanent gevaar, vooral 's nachts en in het weekeinde als het perceel slechts minimaal bewaakt is. Ook sluiten zij financieel na deel door een mogelijke ver hoging van de brandverzeke ringspremie niet uit. Alge meen wordt verwacht dat de verkeersbelasting en daarmee verband houdende geluidshin-* der alleen maar zullen toene men indien Comtu zijn gang kan gaan. Andere bezwaren hebben betrekking op de ge luidsoverlast van de mechani sche afzuiging in de bestrij dingsmiddelenopslagruimte van Comtu. Volgens diverse omwonenden ontbreekt het bij de gemeente Alkemade aan een degelijk brandweerrapport en risico-analyse voor de be drijven in de oude veiling. De hinderwetaanvraag van het tuinbouwtoeleveringsbedrijf maakt overigens niet alleen melding van de opslag van be strijdingsmiddelen, maar ook van meststoffen, basen, zuren en verf. Een hinderwetprocedure duurt gemiddeld zeven maan den. De aanvraag is begin april ingediend. Op dit mo ment wordt Comtu volgens het gemeentebestuur dan ook slechts „gedoogd" in de oude veiling. Het gemeentebestuur heeft advies over de hinder wetaanvraag gevraagd bij de Inspectie Milieu Hygiëne. Deze instantie heeft haar eind rapport nog niet gereed. Strikt Desgevraagd laat directeur H. Huisjes van het omstreden tuintoeleveringsbedrijf weten dat Comtu momenteel vergun ning heeft voor de opslag van viifhonderd kilo gewasbe schermingsmiddelen en dat het bedrijf zich strikt aan de voorgeschreven hoeveelheid houdt. De stankoverlast van de gecreosoteerde palen erkent de heer Huisjes volmondig. „Wij zijn druk bezig om een andere opslagplaats voor de palen te zoeken". Huisjes ont kent met stelligheid dat er op zijn bedrijf gasflessen liggen opgeslagen. Volgens hem is het bedrijf niet in strijd met het ter plaatse geldende be stemmingsplan, omdat er slechts sprake is van groothan del en niet van detailhandel. „Ons bedrijf is een coöperatie ve; alleen bij ons geregistreer de kwekers kunnen er ko pen". De bestrijdingsmiddelen opslagplaats kan een brand maar liefst 36 uur lang weer staan. De toegenomen ver keersdrukte nabij de oude vei ling heeft net zo goed te ma ken met de diverse andere be drijven die zich in de oude veiling hebben gevestigd. Bij Comtu komt slechts één hoog uit tweemaal pet- week een vrachtwagen voor de bevoor rading. Voor het overige gaat alle transport met een licht Mercedesbusje", aldus de di recteur van Comtu. PROJECTONTWIKKELAAR ERICA WERKT LEIDERDORPSE VARIANTEN LEIDERDORP Een sporthal zal deel moeten uitmaken van het sport complex De Does aan de Hoogmadeseweg. Dat blijkt uit het programma van eisen dat door het col lege van en W van Lei derdorp is vastgesteld. Onlangs is met de ge meenteraad overeenstem ming bereikt over de uit gangspunten waaraan een vernieuwd zwembad moet voldoen. Daarbij is de af spraak gemaakt dat de raad zou kunnen kiezen uit een viertal varianten: renovatie van het huidige bad, compacte nieuwbouw met een recreatieve toe voeging met een eventue le commerciële functie, een recreatiebad al of niet met een commerciële functie, en recreatief zwembad met een volle dig commerciële opzet. Aan deze laatste variant wordt gewerkt door de Haagse pro jectontwikkelaar Erica Beheer. Deze firma wilde aanvankelijk in de anonimiteit de plannen ontwikkelen, maar heeft er thans geen bezwaar meer te gen dat haar naam aan de openbaarheid wordt prijs gege ven. Het programma van eisen heeft behalve het zwembad en de sporthal ook betrekking op een kantine en een vereni gingsruimte voor DKD. Een zalencomplex die, zoals oor spronkelijk de bedoeling was de Dorpshuisfunctie zou moe ten vervangen, komt thans in jde ?a£ de nieuwe opzet niet i voor. Dit heeft gevolgen de Leiderdorpse Bridgi jj waarvoor nog steeds geen t nitieve oplossing is gevoi in Wethouder Mevrouw C.jëï. gen-van Boven (VVD) het niet uitgesloten, dat van de varianten ruimte 1 vei aan een zalencomplex, in programma van eisen is minimumpakket waaraar an plannen in elk geval nu ech voldoen. Het wordt projectontwikkelaars overgelaten of er een veifei uitbreiding aan wordt j esi ven, mits aan de randv om waarden die de gemeentr lal heeft gesteld wordt voldaitui zo legt mevrouw Huigen Die randvoorwaarden bei >e fen een jaarlijks exploitati ch kort voor het zwembad 500.000 gulden en voor en sporthal een maximaal te|fg< van 115.000. Het prograi ist van eisen gaat uit van geïntegreerde opzet zwembad en sporthal metlac gezamenlijk management complex moet zodanig wo ingericht dat een minii aan toezichthoudend perse nodig is. Verder moet een delijke scheiding tussen zoekersstromen voor spc: n en zwembad mogelijk en troleerbaar zijn. Voorzii gen zoals installaties, EH e t ruimte, toiletten, gardei in entree en kantine moeter meenschappelijk gebr JCi kunnen worden. Wethoi ine Huigen verwacht, dat eind us gustus de plannen aan d< meenteraad kunnen woi lur gepresenteerd. Na raadple ie van de diverse raadscom ilo sies zal in september een I er ze uit één van de vier var ten moeten worden gemai Leerlingen van de r.k. basis school Gerardus in Oude We tering moeten het voortaan zonder de „mooie verhalen" van meester George Koot (59) doen. Tal van inwoners van Alkemade zijn het er over eens: er is niemand die zo leuk kan voorlezen en vertellen over de vaderland se geschiedenis en verre lan den als meester Koot. „Dat is dan ook mijn specialiteit", geeft meester Koot toe. Na ruim 25 jaar op de Gerar dusschool voor de klas te hebben gestaan, zet meester Koot er nu echter een punt achter. Hij gaat met VUT. Volgende week dinsdag is zijn laatste dag op de Gerar dusschool in Oude Wetering. Woensdag wordt hem een groots afscheid bereid door de leerlingen en leerkrach ten. Voor de voormalige hoofdonderwijzer was de liefde voor vertellen en voor lezen oorspronkelijk dè re den om voor het onderwijs te kiezen. „Ik had op de MULO een leraar die geweldig kon vertellen. Dat wilde ik ook wel. Ik dacht bovendien dat ik dat wel aardig zou kun nen" Na de tweede wereldoorlog trok de in Rijpwetering gebo ren George Koot dan ook naar de Noordbrabantse kweekschool Oudenbosch. Na vier jaar opleiding kwam hij weer naar Alkemade te rug om het geleerde op de Veense Ignatiusschool in praktijk te brengen. Dit duurde in eerste instantie slechts drie maanden, want voor het vervullen van zijn militaire dienstplicht vertrok meester Koot in 1949 naar Indië. Na zijn verblijf over zee, kwam Koot via betrek kingen op de Ignatiusschool en een school in De Peel, tenslotte terecht op de Sint Jozefschool in Rijpwetering. „Daar ben ik tien jaar geble ven en daar heb ik het prima naar mijn zin gehad". Toen het toenmalige hoofd van de Gerardusschool samen met de pastoor van Oude Wete ring kwam vragen of Koot hoofdonderwijzer van de school wilde worden, zat hij daar dan ook niet echt om te springen. Later stemde hij toch toe en achteraf heeft hii daar geen spijt van gehad. „Integendeel. Ik krijg er pijn in m'n buik van dat ik af scheid van de school moet nemen", bekent meester Koot. Hij is echter vastbeslo ten. „Ik heb altijd gezegd dat Over een week trekt meester Koot voor de laatste keer de deur van de Gerardusschool achter zich dicht. ik zodra ik de 55 jaar ben ge passeerd, wat gas terug wilde nemen. Met het ontstaan van de basisschool meende ik dat de tijd gekomen was om al terug te treden als hoofd van de Gerardusschool. Het is goed om op een gegeven mo ment ruim baan aan anderen te geven. Die kunnen weer nieuwe impulsen geven". Vrijpostiger Bijdrage: Jeannette Schreuder Foto: Wim van Noort Het omgaan met de kinderen is voor Koot het allermooiste van het onderwijzersvak. „Een wiskunde-leraar houdt zich voornamelijk met een vak bezig, maar een onder wijzer met het totale beeld van een kind. De vakken die hij onderwijst komen daar meer omheen Met de veel gehoorde bewe ring dat kinderen van deze tija veel vrijpostiger zijn dan vroeger, is meester Koot het niet eens. „De kinderen zijn nog steeds hetzelfde, maar de wereld om ons heen is veran derd", is zijn vaste overtui ging. „Het gedrag van de kinderen wordt daar mede door bepaald. Zo hebben de kinderen van tegenwoordig het altijd maar druk. Het zijn allemaal kleine baasjes die lid zijn van tal van sportclubs en verenigingen en daarnaast ook nog een extra zakcentje willen verdienen. Het huidi ge gezinsleven vergt boven dien van kinderen dat ze eer der zelfstandig moeten zijn, omdat een moeder vaak niet zoals vroeger altijd thuis is. Door al die drukte en verant woordelijkbeden komt een kind wel eens in de knel. Ze moeten op z'n tijd ook ge woon lekker spelen Daarbij vindt Koot het onderwijspro gramma voor de basisscholie ren een beetje overbeladen. Vroeger had je hooguit één uur gymnastiek naast de ge wone leervakken. Tegen woordig is er handenarbeid, zwemmen en Engels. Verder worden er musicals opge voerd, excursies georgani seerd en gaat de hele klas eens per jaar op schoolkamp. Heel erg leuk, maar het kost heel wat energie". Aan de andere kant vindt meester Koot dat ouders en leerkrachten „niet zo zwaar wichtig moeten doen. „In de meeste gevallen komt alles weer op z'n pootjes terecht. De mensen maken zich vaak teveel zorgen om hun kinde ren en regelen te veel voor hen. De meeste kinderen ko men toch wel prima terecht". Niet streng Zo'n elfhonderd leerlingen heeft meester Koot bij zich in de schoolbanken gehad. „Ik zou er een boek over kunnen schrijven", lacht hij. Velen van zijn pupillen omschrij ven Koot als een „ouderwet se gedegen schoolmeester". „Maar niet streng", voegt Koot daar haastig aan toe. „Ik kan me niet heugen dan ik ooit iemand echt gestraft heb. Als het nodig is moet je een kind natuurlijk wel laten voelen dat je het vervelend vindt dat hij of zij zich zo ge draagt. Maar ik zou nooit ie- 'mand in de hoek zetten of te gen iemand gaan schreeu wen. Veel te eng om zo te staan brullen in een doodstil lokaal". „Onderwijzer zijn is een ver antwoordelijk vak", meent meester Koot verder. „Een boekhouder maakt wel eens een fout, maar dan gaat het slechts om een verkeerd cij fertje. Een onderwijzer ech ter werkt met levend materi aal. Je moet je bewust zijn van de invloed die je op die kinderen uitoefent". ALPHEN AAN DEN RIJ De Vliegende Brigade is^ compleet terug om Alp! kinderen in de week v tot en met 31 juli op reci ve en sportieve wijze be houden. Een aantal jaren den was het heel gewc in de zomervakantie de van de Vliegende Brigade het dorp reden en in de derrijke buurten stopten de kinderen leuk bezig te den. Dat was ooit een initii van Henk Tangerink, jeugd-jongerenwerker var- gemeente Alphen. Dit tief werd uitgevoerd door pressie'70 en de mensen de Alphense Sportsticbl Het werd een succes. Toch moest de Alphense stichting afhaken, omdat het financieel niet meer trekken. Expressie 70 ging leen door. De vraag naar i bleef echter komen. S als hockey, midgetgol! boule waren altijd succesvc werden nu gemist. Dui J werd toch weer contact q <ji nomen met de afdeling s] j" om te kijken of er samen iets te organiseren was. di Sportstichting had daar M oren naar en er werd ge; b beerd subsidie te krijgen. I.' lukte en de Vliegende Brig kreeg een bedrag van 5 gulden voor haar activitei ai Nu kan men met trots zeg dat de Vliegende Brigade ouderwets uitvliegt LEIDERDORP Vier jen ge Leiderdorpers, rond de jaar oud, hebben gistermid de verkeerslichten op de ki vl _ing Buitenhoflaan/Engel dad vernield. De stoplich u waren enige tijd buiten king. Inmiddels zijn ze gerepareerd. De daders zijn de politie bekend. Met de ders van de vemielzuci jongeren zal een schaden ling worden getroffen. ALPHEN AAN DEN RIJ- N/OEGSTGEEST On danks het slechte weer kwamen er toch ruim ze venhonderd zwemmers aan de start voor de Al phense zwemvierdaagse in het buitenbad de Hoorn. Daar had men niet echt op gerekend, want het zag er vorige week nog som ber uit met de inschrijvin gen. Weliswaar zijn er on geveer honderd zwem mers minder dan vorig jaar, maar gezien het weer vindt de Alphense sport stichting dat men niet mag mopperen. Aan de zwemvierdaagse in Poel meer in Oegstgeest namen gisteravod wat minder mensen deel, maar ook hier was de organiserende vereniging Vivax niet on tevreden toen wethouder P. van Veen het startsein gaf. In Alphen zijn door het slechte weer de randactiviteiten rond het zwemmen letterlijk in het water gevallen. Gisteravond zou een turngroep uit Den Haag demonstraties in het zwembad geven. Deze groep doet volgende maand mee aan de grote Gymnastrada in De nemarken en wilde niet het ri sico lopen om in het natte bad uit te glijden. Ook de play- backshow die voor donderdag georganiseerd was, kan niet doorgaan wegens gebek aan deelnemers. Wel is er alle avonden een rommelmarkt Dit jaar wordt gezwommen voor Unicef. De deelnemers laten zich sponsoren voor elke honderd meter die ze zwem men. Lukt het de deelnemers om 10.000 gulden in te zame len, dan zal burgemeester Paats krentenbroden verko pen op de markt. Het is niet precies bekend wanneer dat zal gebeuren, omdat Unicef dat dan zelf regelt Ondanks het slechte weer verliep de eerste vierdaagse avond zeer goed. De deelnemers kwamen verspreid aan de start zodat er geen gedrang was en gingen net water in om daar tot de prettige ontdekking te komen dat de temperatuur zeer aan genaam was en wel 23 graden. Alleen de toeschouwers had den het moeilijk, want voor hen was het allemaal een stuk kouder. Je hoorde dan ook „opschieten, het is koud, ik wil naar huis". En dat gebeurde ook. De vorige jaren bleef men gezellig nog in het zwembad nangen, maar daar was nu geen sprake van. „We missen de zon is dan ook de algeme ne kreet bij deze dertiende avondzwemvierdaagse. ALKEMADE De Drie kamp Alkemade wordt op zondag 30 augustus voor de vijfde achtereenvolgende keer gehouden. Het organisa tiecomité bestaat uit leden van de Zwem- en Poloclub Alkemade en de schaatsvere niging Alkemade. De sportonderdelen zijn het zelfde als in voorgaande ja ren; afstand A: 1600 meter zwemmen, 60 kilometer wiel rennen en 12 kilometer lo pen. Afstand B: 800 meter zwemmen, 30 kilometer wiel rennen en 6 kilometer lopen. Deze twee afstanden zijn zo danig dat deelname door ge trainde, maar ook door wat minder getrainde sporters mogelijk is. Het is mogelijk om tegen een vergoeding van een rijksdaalder per keer op woensdagavond van 18.00 tot 19.00 uur de zwemtraining bij te wonen onder leiding van Jim van Es in zwembad De Tweesprong in Roelofarends- veen. Tot zaterdag 20 juni kan dit zelfs twee maal per week en wel op dinsdag- en donderdagavond van 18.00 tot 19.00 uur. Voor de afslui ting van de dag heeft het or ganisatiecomité een nieuwe opzet in gedachte, namel# om de finish van het laatst onderdeel, het lopen, in d* sporthal te laten plaatsvindei met muzikale omlijsting. All deelnemers ontvangen na al loop een medaille en een eer tificaat met daarop vermeld de per onderdeel gerealiseer de tijden. Tevens zal met be hulp van een computer een totaal-overzicht worden sa mengesteld van alle deelne mers met hun tijden. Informatie en aanmeldifl bij: Corrie Lammertink, te 01713-3564 en Ans Rietbroek tel. 01713-4490.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 10