Kunstenaar Rob Scholte leed aan beeldziekte 2! adio/televisie CeidóeSoiwatit MAANDAG 22 JUNI 1987 PAGINA 9 Voor doze Top 10 i» gemeten go- durende de periode ven maandag 25 en met zondag 31 mei. De se lectie vindt plaats op grond van het kijkdichtheidspercentage; één procent is gelijk aan 138.000 Ne derlanders, ouder dan 3 jaar. De gegevens zijn afkomstig van het onderzoekbureau Intomart, dat een continu kijkonderzoek houdt, in opdracht van de Kijk- en Luis- terdienst van de NOS. VOO NOS NOS TROS NOS AVRO woensdag zondag zondag woensdag vrijdag ma/vr-dag zaterdag maandag zaterdag donderdag 31% 30% 25% 21% 6.4 6.9 7,5 7,4 7.3 6,9 7.5 6.7 6.7 18% 7.5 2' fat voor het Eindexamenfestival van de KRO gold, gaat ook ivoor themadag die de AVRO aan ons milieu wijdde. Geen Ci in beide thema-avonden scoorden. Kijkcijfermatig gezien 53°fi as het verspilde zendtijd. We lopen de onderdelen even 2;', »r. De middag-onderdelen 'Milieu en Kleuters' en 'Milieu 2i Jongeren' scoorden een kijkdichtheid van één procent. «rvice en Milieu' - wat normaal 'Service Salon' is - haalde ie procent. De diner-reportage over de kunstmatige rom- el in ons eten scoorde weer één procent, w. »t avondgedeelte scoorde iets beter: de reportage tussen ze- "ou ,n en acht over de uitvoering en naleving van milieuwet- 56* n haalde drie procent. De reportage over milieurampen ioiE aWe acht procent, de documentaire over oplossingen van 14 ilieuproblemen werd bekeken door zeven procent en het '#l sprek met VROM-minister Ed Nijpels scoorde 'maar liefst' :opc procent. Wanneer je die cijfers vergelijkt met een nor ia ale AVRO-dag: Service Salon is meestal goed voor ruim L» tussen 19.00 en 20.00 uur wordt regulier zo tussen de 12 116% gescoord en in het eerste uur na het journaal ligt de VRO-score meestal rond de 40 procent. Kortom: alle al); VRO-inspanningen voor het ipilieu hebben in een deuk in 18 kijkcijferruputatie van dit seizoen geresulteerd. Met name ndat de waardering op geen enkel moment boven de - vrij ism, agere - 6,9 uit is gekomen. 0 ver een slechte score gesproken. Bill Cosby is in Amerika Mst bekeken show. Herhalingen van Cosby scoren zelfs ho- ,E0I r dan 'first-run'-afleveringen van andere series. NBC ge- n uikt zijn show als kijkersmagneet voor de donderdag- 4:rond, maar incidenteel óók voor avonden waarop ze zwak <e1,Et aat. Bijvoorbeeld voor de eerste aflevering van een dure I: i ini-serie, of voor een aflevering van een steeds slechter lo- 1? nde serie. Dit in de hoop dat de Cosby-kijkers blijven plak- in bij dat volgende programma. De NCRV probeerde deze eek op de vrijdagse wisselavond hetzelfde. Om de concur- ntie met het TROS-blijspel 'Goeie Buren' enigzins aan te EN unnen, werd er een aflevering van Cosby voor het tanende ill Street Blues gezet. Normaal is Cosby goed voor zo'n dik- unc i dertig, soms ruim veertig procent. Ditmaal haalde Bill 14 echts 14 procent, terwijl Hill Street geen kijker extra trok. b'. aaruit blijkt dat een Amerikaans trucje bij ons niet per sé left te werken. onr at geldt ook voor het journaal, althans wanneer je de maan- ig- en vrijdag-afleveringen van het 8-uur-journaal met el- j|j, aar vergelijkt. Beide uitzendingen haalden 24% en een 6,9 13$ aardering. En dus delen ze deze week samen de zesde a i aats. EDWIN BAKKER Beeldkunstenaar Rob Scholte laat weten geruime tijd geleden te hebben aan beeldziekte. De moderne media, tv, tijdschrijft en krant, bieden zo'n overvloed aan beeldend materiaal, dat hij het er steeds moeilijker mee kreeg deze te duiden. Hij zocht daarvoor naar genezing en legt van dit proces getuigenis af in een Beeldspraakfilm van Ger Poppelaars van NOS-tv, te zien morgen op Ned. II om 21.30 uur. Hij vertelt hierin hoe hij de kluts kwijt raakte en weer in het reine tracht te komen met zijn geestelijke verwarring. De persoonlijke remedie voor zijn ziekte heeft direct te ma ken met een stukje medisch-ar- tistieke zelfhulp. Uit pure gees- tesverbijstering door het bom bardement aan beelden, dat da gelijks de mens bestookt, begon hij als een wilde te knippen, op video op te nemen en te bewa ren. Uit die afbeeldingen en fragmenten van beeldwerk stelde hij zijn eigen schilder- kunsrige plak- en knipwerk sa men. Hij baarde daarmee zoveel opzien, dat hij werd uitgeno digd met zijn werk naar Kassei te komen, waar op de vijfjaar lijkse Dokumenta voor moder ne kunst momenteel werk van hem hangt. Filmer Ger Poppelaars bena derde dit fenomeen in een ei gen filmstijl. In opdracht van de NOS voor de rubriek „Beeldspraak" werkend, mocht hij de man in een persoonlijke stijl benaderen. Dit leidt tot een afwisseling van toelichting door de kunstenaar met voorbeelden van zijn werk. Een mengvorm van theorie en praktijk. Rob Scholte weet er wel zo helder over te praten dat zijn werk voor de beschouwer meer bete kenis krijgt Troep Scholte verwijst voor zijn op stelling o.m. naar een uitspraak van Leonardo da Vinei, dat al les al eens verbeeld is en dat er troep resteert, waarvoor op de markt nog iets te maken is. Vervolgens laat hij een aantal manshoge doeken versjouwen. Op die manier toont hij aan, dat er zelfs met „troep" nog wel iets zinnigs te doen is. Hij noemt die door hem ver vaardigde afbeeldingen een combinatie van visuele, ver standelijk verwerkte voorstel lingen. Buitenlandse kunstken ners, die spreken over het Beeldende kunstenaar Rob Scholte: „Ik zocht beeldziekte". doodlopen van de abstracte kunst, prijzen intussen de sensi biliteit in het werk van Scholte. In de jaren '70 ging Rob Scholte in Amsterdam schilderen. Dat was in de periode, dat Flower Power en Punk ruimte hadden geschapen voor het inrichten van je eigen leven. „Dat leer je niet op school", zegt Scholte, die intussen wel de Rietvelda- kademie bezocht om de eisen die figuratieve vakken stellen onder de knie te krijgen. Hij doet veel dingen tegelijk. Hij voegt fragmenten van geknipte beelden toe aan eigen schilde ringen. Hij schrijft een tijd schrift vol en scheidt videobeel den af. Dit allemaal als voort gaand genezingsproces in een reactie op wat de massamedia aan beeld produceren. Zijn le ven is gevuld met plaatjes. In de overdaad er aan verliezen deze hun betekenis. In zijn werk voelt hij zich overgele verd aan de voortdurende vraag of het wat oplevert Beel den moeten volgens hem een zekere draagkracht bezitten, sanne Uhlen en Wolf Roth in erfenis van de Gulden- is'. BRT 1 om 20.10 uur. FOTO: ANP s* RT 1 .00-17.35 Centennial, twaalfdelige Amerikaanse tv-serle naar het gelljkmanlge boek van James A. Mlchener. Met Cliff de Young, Dennis Weaver, Glynn Turman e.a. Afl. 6: De veedrij vers (herh.) 7.55 Nieuws In teletekst 1.00 Tik tak, kinderserie (herh.) 8.05 Plons. Afl.: Plons en de kermis 8.10 Avonturenbaai (Danger bay), Canadese kinderserie met Donnelly Rhodes, Deborah Wakeham, Christopher Crabb e.a. Afl. Het gifvat ■40 Kameleon, doe-programma voor kinderen. Vandaag: Een verjaardagsfeestje. Presenta tie: Danny Verbiest. Herh 9.00 lemandaland, Informatief toe ristisch programma met als hoofdthema: De zuidelijke Oostkantons (n.a.v. de Week van Duitstalig Belglö). Presen tatie: Herman Cole ■40 Mededelingen en program- ma-overzicht 9.45 Nieuwa 10 De erfenis van de Gulden- burgs (Das Er be der Gulden- burgs). veertiendellge Duitse serie met Brigitte Homey, Ka- therlna Böhm, Iris Berben, e.a. Afl. 5: Snel geld 0 55 Agenda voor een kleine pla neet, zesdelige serie over de problematiek van de Derde Wereldlanden, belicht vanuit hun eigen standpunt. Afl. 3: Nepal: Armoe In overvloed e1-40 Uitzending door derden. Pro gramma van het Vrije Woord 2 20 Extra Time, sportmagazine met hoogtepunten uit het afge- unl. loPen weekeinde 12.50-23.10 Nieuwa en Coda itbf 1 La boTte eux images, teken filmmagazine Journaal Ce aoir, regionaal Journaal Journaal Le pére Noöl est une ordure, Franse speelfilm uit 1982 van Jean-Marle Polré. Met Anémo- ne, Thierry Lhermltte, Marle- Anne Chazel e.a. Thérèse en Pierre werken de nacht voor Kerst bij een hulpcentrale, wanneer zij de noordkreet van Mme Musquln horen. Zij blijkt vast te zitten in de lift Images et réalités. Informatie ve serie. Afl. 4: Une fenêtre sur un nouveau monde Laatste nieuws JPuiïsland DUITSLAND 1 17.45 17.55 18.25 19.00 19.57 20.00 20.15 22.30 23.00 00.40 00.45 ARD-Sport extra. Internationa le tenniskampioenschappen van Engeland op Wimbledon, openingsspel. Commentaar: Herlbert Fassbender en Volker Kottkamp Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine Büro, BOro, tv-serle. Afl.: Schönes Wochende Auf die sanfte Tour (The gen tle touch), Engelse politieserie met Jill Gascolne In de hoofd rol. Afl.: Die Jagd nach dem Mörder Programma-overzicht (ETagesschau m Monaco - Der ewige Stenz, tiendelige Duitse tv-serle met Helmut Fischer, Ruth Maria Kubitschek, Ernie Singer! e.a. Afl. 1: Eln blssel was geht Im mer. Monaco Franze Is eeii misdaadcommissaris met vele Jaren ervaring. Voor zijn werk trotseert hij vele gevaren. Dit maal wil hij de Identiteit van een jonge vrouw achterhalen, maar het gaat hem niet ge makkelijk af Die Drogen-Story (1). driedeli ge documentaireserie. Afl. 1: Latijns-amerlkaanse drugs-ex port - macht zonder grenzen Bitte umblëttern, amuse mentsprogramma met ditmaal aandacht voor Samantha Fox, Bette Midler en de graaf von Faber-Castel Tagesthemen, actualiteiten (3 Das Nacht-Studio: Junge Kriminelle (Shao nlanfan), Chi nese speelfilm uit 1986 van Zhang Liang. Met Zhu Man- fang, Shen Guangwel, Lu Bin e.a. Xle, een Chinese Journalis te laat haar zoon en moeder alleen om intern In een Jeugd gevangenis te verblijven. Ze wil informatie over het reclasse- ringssysteem krijgen. In de ge vangenis zitten Jongeren van 14 tot 18 Jaar, de meeste heb ben al een moord begaan. Xie krijgt al snel een Indruk van de gang van zaken Tsgeeschau Nachtgedanksn DUITSLAND 2 15.30 Ferisnkalsnder, tips en amu sement. Presentatie: Anke, Benny, Wolfgang en Gustav Sommer 16.15 Black Beauty - Das Leben el- nes edlen Pferdes, tekenfilm naar de novelle van Anna Se- well 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierle. Actualiteiten, sport en amusement 17.50 Ein Colt für alle Ffille, Ameri kaanse tv-serle met Lee Ma jors, Douglas Barr, Heather Thomas e.a. Afl.: Die Helden sind nicht müde 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 ZDF - Ihr Programm lm 8om- 19.30 Jokehnen, oden Wie lange fëhrt man von Ostpreussen nach Deutachland? (2), drie delige tv-fllm met Armln Mül- ler-Stahl. Ursela Monn e.a. De werkelijkheid van de oorlog komt ook voor Jokehnen dich terbij. Er worden kleren Inge zameld. Er zijn evacuées uit de steden. Van het Oostfront ko men de eerste gewonden te rug. Enkele dapperen vertellen over de gruwelijke Jodenver volgingen 20.55 Kurzfilm international: Hinter dem Bretterzaun (Kalle Bak- om), Zweedse korte speelfilm uit 1984 van Mats Davidson. Met Claes Jansson, Frida Has- selvall, Peter Andersson e.a. Tommy wil dolgraag In het voetbalteam, maar hij Is nog te klein. Daarom speelt hl] veel alleen op de binnenplaats. Daar ontdekt hij aan de andere kant van de schutting een meisje, Frida. Met zijn bal Is het contact gauw gelegd. Zij worden goede vrienden. Maar dan komt het moment dat Tommy moet kiezen tussen Frida of voetbal 21.15 W1SO, sociaal economisch ma gazine 21.45 Heute-Joumal 22.10 Wie Denken die Welt be- stimmt: 1st erlaubt, wss machbar 1st? Reportage over genentechnologle 22.40 Ratschlag für Kinogflnger 22.45 Die Erbschaft (Arven), Noorse speelfilm uit 1979 van Anja Breien. Met Espen Skjenberg, Anita BJork e.a. De Noorse re der Kal Skaug Is op zijn 54-ste gestorven. Zijn vermogen is niet, zoals de familie eerst vreesde, nagelaten aan de Kankerbestrijding, maar moet onder de familie van de kin derloos gestorven reder wor den verdeeld. Er Is echter één maar aan verbonden: de fami lie moet het kapitaal gezamen lijk beheren zonder ruzie en ja loezie 00.20 Hsuts DUITSLAND 3 18.30 19.00 20.00 20.15 22.15 22.45 Tslskollsg II, cursus Duits. Les 24: Die Erflndun{| des Autors Buchmarkt Sesamstraat Aktuelle Stunds, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau (XLindenstrasse, tv-serle met Andrea Spatzek, Marle-Lulse Marjan e.a. Afl.: Kinder der Musen (berh.) Hilferufe: Wage aus der Krise. 'Anita Lenz - Von melnen El- tern komme Ich nicht los', do cumentaire over een volwas sen vrouw, die haar eigen weg In het leven wil vinden Ratschlëge sur Gesundheit, medlsch-lnformatlef magazine. Presentatie: dr. Marianne Koch Theatertreffen NRW WDF-TV-Spiel: Chopln-Ex- press, toneelstuk met Otto Tauslg, Glsela Stein, Hermann Treusch e.a. Regie: Michael Kehlmann. Een jonge Poolse schrijver moet zijn land verla ten omdat hl] loods Is. Overal waar hl] In het buitenland komt ontmoet hij Polen en Joden. Hij probeert te begrijpen waarom Polen en Joden niet kunnen sa menleven (herh.) Laatste nieuws m Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wlt-ultzendlng. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (3 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orglnele versie met ondertitels. KJ Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orglnele versie met ondertitels. ^Eingelan^^J BBC 1 14.50 17.10 18.00 18.05 18.35 19.00 19.35 21.00 21.30 22.00 22.30 Tenniskampioenschappen te Wimbledon, reportage van de eerste speeldag Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Phillip Schofleld. Met 'Lassie* en 'Mysterious cities of gold' John Craven's newsround, jeugdjournaal mBlue Peter, Informatief kin dermagazine The Flintstones, tekenfilmserie London Plus, regionaal nleuwsmagazine Wogan, praatprogramma met Sue Lawley, die deze week de presentatie van Terry Wogan overneemt Head of the class, comedyse rie rond een klas met superbe gaafde leerlingen. Met Jeanet- ta Arnette, Leslie Bega, Dan Frischman e.a. Porridge, comedyserie (herh.) CD Sorry, comedyserie met Ronnie Corbett en Barbara Lott. Afl.: Gone but not gone forgotten Nieuws en weerbericht Panorama-special: The Enter prise disaster, documentaire over de veiligheid van veerbo ten, n.a.v. ae ramp met de Herald of Free Enterprise In Zeebrugge, waarbij 180 men- sen omkwamen Match of the day, aandacht voor de vandaag gespeelde tenniswedstrijden op Wimble don Two nations? In work and out, documentaireserie over de ge volgen van de werkeloosheid voor de Engelse samenleving BBC 2 15.25 Sport, met aandacht voor de tenniskampioenschappen te Wimbledon, afgewisseld met beelden van cricket (tweede testmatch Engeland - Pakis tan). Met om 18.00 en 17.00 Nieuws en weerbericht 20.45 m Design classics, serie docu mentaires over beroemde In dustriële vormgeving. Afl.: The Barcelona chair 21.10 CSHorizon: In the light of new Information, documentaire over communicatie door mid del van licht en glasvezelka bels. Met o.a. aandacht voor de aanleg van glasvezelkabels van Engeland naar Amerika ten behoeve van telefoonver bindingen, die volgend jaar van start gaat 22.00 Father Matthew's daughter (slot), tv-serle met James Bo- Ian, Gabrlelle Lloyd, Ray Win- stone e.a. Afl. 6: Jeepers, cree pers 22.30 m Moonlighting (slot), mis daadserie met Cybill Shep herd, Bruce Willis, Allyce Beas- ley e.a. Afl.: The lady in the Iron mask 23.15 Almeida Festival of contem porary music, festival van 20e eeuwse muziek waarbij de stad Wenen centraal staat. Van daag: 'Frankenstein', een mu zikaal cabaretwerk van Heinz Karl Gruber 23.55 Newsnlght, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00.45 Cricket, samenvatting 01.15-01.45 Open University geschraagd worden door eigen geldigheid. Zo maakt hij Linda Lovelace, de heldin van de film „Deep throat", los uit dit film- gegeven, omdat volgens hem in deze film de vrouw in haar waarde wordt aangetast Maar Pipo de Clown heeft hem ook iets te zeggen. Die verwerkt hij in plastische composities zoda nig, dat de mens in zijn clow neske pak weer voor zichzelf gaat spreken. Grap Hij maakt er hierbij geen ge heim van, dat hij, zoals hij dat zelf noemt, de grap van de pa radox blijft zoeken. Zo is hij soms met de meest bittere ernst met oppervlakkigheden bezig. Hij zegt zich verwant te voelen aan de popjongens. Die ver vaardigen muzikale cultuur voor de massa. Op dezelfde wij ze wil Scholte dat in schilderij en verwerken. Hij noemt dit de sleutel tot zijn opzet. Dingen die op zich weinig zeggen voegt hij samen tot collages, waarvan wel zeggingskracht uitgaat. Op die manier vervaardigt hii uit de losse hand oorspronkelijke dingen, die het handschrift van de meester verraden en daar door de aandacht trekken in het internationale kunstgebeu- ren. Door hem „aangeklede" beelden biedt hij een nieuwe f(laats in de wereld. Scholte ge- ooft sterk in zichzelf en ziet voor zichzelf een functie in de samenleving. Hij beschouwt zichzelf niet als feniaal, eerder als een veldwer- er. Bespiegelend van aard ma nipuleert hij met bestaand werk om dat opnieuw een betekenis volle plaats te geven. Zo ont staat volgens hem een nieuwe esthetiek van het beeld. Hij be schouwt zichzelf in dit opzicht als een sociale idealist Penseel Voor hem heeft het penseel de langste tijd als hulpmiddel en als verlengstuk van de geest van de kunstschilder gediend. Hij richt zich meer en meer op videokunst. Jonne Severijn van NQS-kunst en filmer Ger Pop pelaars zelf beogen met deze filmische verklaring van het werk van Scholte twee dingen. Ten eerste biedt het de filmer kans het medium film op zo oorspronkelijke manier te ge bruiken, dat er los van het on derwerp een produkt met eigen artistieke geldigheid ontstaat. Ten tweede verschaft deze film inzicht in de gedachtegang van een hedendaagse beeldende kunstenaar en op de uitweg die hij kiest uit de niet te stelpen toevloed aan beelden. Ger Poppelaars vertelt tot het onderwerp „Scholte" te zijn ge komen, omdat hij langer al geïntrigeerd wordt door diens werk. Om die reden zocht hij contact met de maker. Hij wilde er meer van weten. Zo ontstond het plan voor een film. Het was daarbij mooi meegenomen, dat schilder Scholte goed in staat is zijn werkwijze en zijn keus daarvoor onder woorden te brengen. Het dagelijkse beeld is van zijn fetisjisme ontdaan. Wat overblijft is steriel en statisch. Letterlijk zegt Ger Poppelaars: „Mij boeit in het werk van Scholte het feit, dat hij ge fixeerd wordt door alles wat als beeld op hem afkomt, de van zelfsprekendheden van alledag. Hii werpt daarop een eigen licht, zodat je ie bewust blijft van wat je ziet' TON OLIEMULLER Satelliet-TV SKY CHANNEL 16.00 SThe Pst Sharp, poppro gramma 16.30 GD First run, popprogramma met nieuwe videoclips 17.00 Th* DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis, comedyserie. Afl.: Woodman spare that tree 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 The Flying Nun, comedyserie met Sally Field In de hoofdrol. Afl.: The dumbest kid In school 19.30 Breaking Away, avonturense- rie. Afl.: Heart like a wheel 20.25 Police Story, politieserie. Afl.: The Sniper 21.25 Mobil Motorsport News 22.00 Dames-tennis: Dow Chemical Classic 23.00 E Soul in the city, muziekpro gramma van MuchMuslc Cana- 00.00-01.00 E Engelse top 50 (herh.) SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 16.00 The Pepsi Live Show, poppro gramma met Nino Flretto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Adventures of a Lifetime, do- cumentalreserle over zes Jon geren op expeditie In Nepal 18.30 Doctor Who, sclence-flctionse- rie met Tom Baker In de hoofdrol. Afl.: The Android In vasion (1) 19.00 Game for a Laugh, spelpro- gramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 Survival, natuurfllmserie. Afl.: Bones of contention 20.30 The Lenny Henry Show, co- medyshow 21.00 The Onedin Line, dramaserie met o.a. Peter Gilmore en Anne Stallybrass 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Frontline, actuele documental- re 00.30 Spitting Image, satirisch pep penprogramma 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda R©dington 03.00 Eddie Kidd 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face TV 5 16.05 16.15 17.00 18.00 18.40 19.00 19.15 19.20 20.20 21.30 22.00 22.30 Abracadabra, tekenfilm Playback Jamais deux Sane Tol, tv-se rle Loglclel, documentaireserie. Afl.: Het functioneren van het menselijk lichaam Rócréation, kinderprogramma Des Chiffres et des lettres, spelprogramma Taratata la Parade, tekenfilm Festival du Voyageur, docu mentaire Follement Votre Reflet (fun Pays, documentai re over nationale parken Nouveau Monde Journaal Portrait de Createur. Afl.: Francois Bar beau. kostuum ontwerper ^ederjamT NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 15.05 Superman II, Engel se sclence-fictionfllm uit 1980 van Ri chard Lester. Drie aartsschurken van de planeet Krypton zitten gevangen in een prisma en kunnen daar alleen uit komen als zij op de Aarde terecht zouden komen. Deze drie schurken Zod, Ursa en Non komen echter vrij en proberen de planeet Aarde in han den te krijgen NOS 17.30 WS-Jour- naal AVRO 17.46 Kokksrsllon extra BRT 1 16.00-17.30 Centennial, Amerikaanse tv-serle. Afl. 7: De schaapsherder DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Gesundheit 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Monaco Franze - Der ewige Stenz, Duitse tv-serle (herh.) 11.15 Umschau 11.25 Jokehnen, oden Wie lange fëhrt man von Ostpreussen nach Deutschland? (1, herh.) 12.55 Perso verzicht 13.00-13.15 Tagesschau 14.55 E Fury, Engelse tv-serle 15.20 Wildschweingescnlchten 15.35 Wil de Tiere: Wie der Bër Honig klaute 15.50 Tagesschau 16.00 Bambinot - der Wunechkindautomat 16.45 Spass am Dienstag 17.45 Tages schau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 14.35 Heute 14.40 Mein Name 1st Hase, te kenfilmserie 15.05 Konferenz der Tiere, tekenfilmserie 15.30 Ferienka- lender 16.15 Das Geheimnis des weissen Büffels, Jeugdserie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Tom A Jerry, tekenfilmserie BBC 1 07.35 Pink Panther 08.00 Breakfast time 10.00 Journaal en weerbericht 10.05 Dalles (herh.) 10.50 Wild Bri tain 11.00 Journaal 11.05 Neigh bours, tv-serie 11.25 Children's BBC, met Philip Schotield 11.50 Cricket 14.00 Journaal en weerbericht 14.35 Neighbours, tv-serle 14.50 Tennis kampioenschappen te Wimbledon 17.15 Children's BBC, met Phillip Schofleld SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax. Popmuziek 10.30 Space Shop ping 10.45 E Sky Trax. Popmuziek 13.10 The best of a Country Practice 14.00 Mobil Motorsports News 14.30 City Lights 15.00 Thrillseekers 15.30 The Deputy 16.00 E Sky Trax. Pop muziek SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding- ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 The Body Show 10.00 Follow Me 10.15 Hold Down a Chord 10.30 Sur vival 11.30 Simon Potter 12.30 Frontline 13.30 Love stories 14 00 Europeee weerbericht 14.05 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Rentaghoet 16.00 The Pepei Live Show 17 00 Countdown NEDERLAND 1 16.50 17.00 17.30 17.47 19.48 20.00 VARA De Bingo long-travelling all-stars and motor kings, Amerikaanse speelfilm uit 1976 van John Badham. Met o.a. Billy Dee Williams, Ted Ross en Richard Pry- or. Barnet 'Bingo' Long speelt al vijftien jaar honk bal en is de grote ster van de St.Louls Ebony Aces. Als zijn ploeggenoot Ray mond 'Rainbow' Sykes per ongeluk een klap met de knuppel tegen zijn hoofd krijgt, wil de eigenaar van de Aces Rainbow kwijt. Rainbow en Bingo beslui ten daarom samen een ei gen club te beginnen Batty baseball, Ameri kaanse tekenfilm Vol super, gevarieerd pro gramma voor 11-14 Jari gen. Presentatie: Leonle Jansen NOS 1/>6-Journaal VARA Zomerpop. Beelden van o.a. het Goffertparkpop (Nijmegen) en van het Pinkpopfestival (Baarlo). Presentatie: Jan Douwe Kroeske De tovenaar van Oz (The wizard of Oz), tekenfilmse rie. Afl.: Luchttaferelen rond kastelen De baas is huis? (Who's the boss?), Amerikaanse comedyserie. Afl.: Ange la's ex (2). Het is nog maar de vraag of de flits van ro mantiek, die er oplaaide tussen Angela en haar ex- man, genoeg is voor een verzoening Labyrinth, spelprogram ma. Presentatie: Peter Jan Rens Vara Varia NOS CE Journaal en weorover- zicht VARA De vliegende doktert (The flying doctors, 3), zesdeli ge Australische tv-serie. Na het ongeluk kruipt Uz uit het autowrak. Als ze ziet dat haar moeder be wusteloos is, gaat ze In pa niek op zoek naar hulp De Konsumentenbus. In een tocht van enkele tien duizenden kilometers ont moet konsumentenman Frits Bom in Midden- en Zuideuropese landen Ne derlanders op vakantie Achter het Nieuwt, actua liteitenrubriek met o.a. een interview met Bernard Gutz, die vier zwarten neerschoot in de metro van New York Golden Girls, Amerikaan se comedyserie. Afl.: De inbraak. In het huls van de Golden Girls wordt inge broken, waardoor Rose in paniek raakt 23.04 Jenny's War (3). vierdelig Amerikaanse oorlogsdra ma. Met o.a. Dyan Can non, Nicholas Courtney en Nigel Hawthorne. In het krijgsgevangenkamp Sta- lag IV zakt Jenny van uit putting in elkaar. Daarom wordt ze naar de dokter gebracht, die tot zijn ver bazing ontdekt dat zijn pa tiënt een vrouw is NOS 00.02 Journaal 00.07 Nieuwa voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 17.45 Studio Sport extra. Hoc- key-kamploenschappen om de Champion Trophy te Amstelveen 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 CD Jeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: NieuwZicht, driedelige informatieve se rie. Ditmaal een discussie tussen o.a. Simon Vinke noog, schrijver/dichter en redacteur van tijdschrift Bres; Wouter van Dieren, milieu-deskundige en di recteur van Instituut voor Milieu- en Systeemanaly se; prof. Joop Doorman, fi losoof en Michel Korzec, auteur van het boek 'De Kitsch van het Holisme' AVRO 19.27 Inpakken en~, toeristisch magazine. Presentatie: Ruud ter Weyden 20.00 CD Reis om de wereld in 80 vragen, quiz-programma. Presentatie: Pim Jacobs 21.05 Opsporing verzocht. De politie vraagt medewer king van kijkers bij het op lossen van misdrijven. Pre sentatie: Jan Scholtens en Will Simon. Ditmaal aan dacht voor twee gewapen de overvallen in Rotterdam en Ede. In Arnhem werden twee jonge vrouwen het slachtoffer van een man die ze met een tussenpoos van zes weken met een mes In de rug stak. Ten slotte aandacht voor een zaak van de Amsterdamse zedenpolitie 21.47 AVRO's column, econo misch commentaar van E. Peereboom 21.52 Nederlands Schaakkam pioenschap 1987, analyse van de vandaag gespeelde partijen. Presentatie: Hans Böhm NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Studio Sport Extra. Hoc- key-kampioenschappen om de Champion Trophy te Amstelveen 23.30 Nieuwa voor doven en slechthorenden Radio RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22^0 Bewogen grensgangers. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Muzieknacht. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Candlelight. 23.02 Welke Sinatra bedoelt u? RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De Klassieken. 21.00 NOS: Holland Festival 1987: ASKO Ensemble. 23»0 VARA: Het zout In de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Chips die Je niet kunt eten - magazine. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 1840 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Structuur in Basic. 21.00 Murder Hotel (herh.). REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaaa- zine met actualiteiten. Omroep Rijn land: (Vla FM-frequentle 105,7 MHz) 18.00 Hlndoestaans 18.30 Marok kaans 19.15 Turks 20.00 Muziek voor Migranten. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 18.30 Radio Rijnmond Ge tapt. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws en sport BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirln, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Italiaans (4). 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - Hitkatessen. 22.05 Maneuvers In het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folk. 19.00 Kroniek 1: Magazine. 1945 Recitations, Georgis Aperghls. 20.30 Kamermuziekconcert. 22.00 ActualLa. 22.20 Intermpzzo. 224» Blues kp Jazz. 23.15-2345 Antonin Dvorak. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo. 08.50 Postbus 900. 09.05 Met de KRO, met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.05 Echo. 11.15 Even bijblijven. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.00 Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan. 06.20 Uit studio en theater. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 104» Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime-magazlne. 13.03 Tijdsein. 13»0 VPRO: Het Gebouw. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakkert. 09.03 Angelique. 10.03 Wessel van Diepen. 12.03 VARA's Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht In. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 07.00 Nieuws. 074» TROS: Een goede morgen met Caroline Kaart. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.35 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 Holland Festival Journaal. 13.10 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het Kunstbedrijf. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0925 Waterstanden. 09.30 RVU: Kruiswerk. 10.00 TELEAC: Murder hotel. 10.30 De wereld zingt Gods lof. 11.20 NCRV-Leerhuis. 11.30 Dagvaardig. 11.40 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 Energie in de toekomst 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 De Savornln Lohman. 14.00 Psalm 118 in bijbel en liturgie. 14.30 Te Deum Laudamus. 15.05 Studio 55. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtend actualiteiten. 12.00-13.00 Lunchprogramma met land- en tuinbouw (12.30), voorstel ling van de dag (12^0) regionaal nieuws, regionale vacature-bank en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer, verkeer, tegen achten de co lumn en 'Quiz en Waarachtig'. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 Toeren Tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 164» Neem Je tijd. BRT 2 05.30 SJapoo. 08.12 Schone schijn. 10.03 Met het oor op de zomer. 12.00 Regiopro. 13.10 Onvergetelijk. 1345 Music Motlon-C.D. 14.00 De gewapende man. 174» Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Vlooi en plano. 10.25 Matinee. 12.05 Hippotyte et Artcie Orkestsuite. 13.10 Actueel. 13»0 Namiddag bij BRT-3. 1&20 Wel thuis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9