Michael van den Berg prolongeert titel IENNS CIRCUIT Drie hoofdprijzen wachten op Heieen van der Berg District (s) TIJDENS DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN TENNIS: MAANDAG 22 JUNI 1987 PAGINA 16 Ze zijn er weer, de tennis kampioenschappen van het district Leiden der KNLTB. En, zoals alle ja ren, verspeeld op het park van Unicum. Een belang rijk toernooi, althans, dat moet het wel zijn. Want geen enkel ander toernooi prijkt naast dit toernooi op de Leidse toernooilijst. Be langrijk ook voor de pun ten, want geen toernooi zo groot als de districts. Ieder, die ver komt in de BI, Cl en Dl mag rekenen op een maximale puntenwaarde ring. Punten, die een plaats bij de Masters van het Leidse Courant Circuit moeten garanderen. Zij zijn er ook weer, de wedstrijdleiding van de tennis- kampioenschappen van het district Leiden der KNLTB. In haar geheel weer bestaande uit leden van Unicum. Als altijd een combinatie van ervaring, in de persoon van Lode- wijk Kallenberg, en jeug dig enthousiasme. Dat laatste in de persoon van kersverse ClOS-ster Jea- nine Jilnger. De andere le den van het comité zijn er varen, jeugdige enthou siastelingen. Want let op! Het is onbetaald, langdurig en zwaar werk. Je kunt je afvragen, welk toernooi er nu eigenlijk gespeeld wordt. Het toer nooi van het district Lei den, en uitbesteed aan een club, behorend tot dat dis trict. Of? Of het Unicum- toernooi, waaraan (vrij wel) het gehele district mee moet doen. Eén ding blijft overeind staan. Het gerenoveerde park langs de spoorlijn is bij uitstek geschikt als de plaats voor de districts. De verzorging via Joop Ouwendijk c.s. zal weer als vanouds zijn. En dan de fanclubGeen park en dus club heeft een dergelijke hechte groep supporters. Chauvinistisch als Ajax's F-side of Utrechts Bunnik-zijde, maar wél tolerant. En, met veel waardering voor de opponent na haar of zijn gave actie. Je kunt je afvragen, welk toernooi er nu eigenlijk gespeeld wordt. Wordt het een strijd om de titel, en dus om de eer? Wordt het een strijd om de prijs, en dus om het geldelijk ge win? Wordt het een strijd om het belang, en derhal ve de eer van een ander? Een oplettend toeschou wer zal meer dan tennis kunnen aanschouwen. Voor de waarde bliift de einduitslag gelijk. Of je nu speelt om de eer, om de centen, of een ander- (mans) belang, meer dan kampioen wil/kan een speelster of speler niet worden. Welke waarde- (ring) de districtstitel heeft is heden ten dage toch verschillend. Positief, die ontwikkeling. De KNLTB wil met haar nieuwe bondscoach, Stan Franker, streven naar nieuwe toppers in het kik kerlandje. Stöve en Okker zijn nu inderdaad belegen, maar net als de Hollandse kaas niet te evenaren. Het district moet die toppers leveren. Een nieuw beleid in het district, want Lei den moet haar „breedte"- opleiding afschaffen en „top"-gericht gaan wer ken. Presteren wordt in eens geen vies woord meer. Maar wie kanali seert de opleiding tot top per? Is opleiden meer dan training geven? En is de know-how in de districten wel aanwezig? Negatief, die ontwikke ling. Weg is de „breedte". De affiniteit met de goede speelsters en spelers ver dwijnt Zij gaan immers ten onder in het landelijk programma. Weg zijn de heldinnen en helden van het district, want voor de „top" is er alleen de „ran king". Alleen weet nie mand precies, hoe je daar ooit een plaats verwerft. Binnen Leiden lukt dat ze ker niet. Pech voor Uni cums fanclub, dat er naast getennist ook druk gere kend moet gaan worden. En wie begeleidt die „top pers" onder die zware druk? Het moge duidelijk zijn, dat „anders denken" de strijd op de baan beïn vloedt. De deelnemer moet vooral de punten pakken, maar wanneer wordt het nu punten pikken? Uiter aard als pikken meer pak ken betekent! En een „let" spelen we niet' Het district is een combi natie van verenigingen. Het district is er voor de verenigingen, maar vooral door de verenigingen. Worden de districts dan een strijd tussen de vere nigingen? Of gaan er nog anderen meedoen? Veel vraagtekens! Het kampi oenschap van het district zal blijven bestaan. Maar wordt het district ook kampioen? PETER KLEIN KEES HEEMSKERK HEERST IN LISSE ALPHEN AAN DEN RIJN/LISSE Voor de tweede achtereenvolgen de keer heeft Michael van den Berg de B-titel bij TEAN binnengehaald. De Koudekerker, die het vo rig jaar tegen Hans Tön- jann moeilijk had, hoefde in deze aflevering van het Alphense toernooi niet echt tot op de bodem te gaan. Daarvoor bood de voor het eerst in een B-fi nale optredende Martijn Krans in een teleurstel lende eindstrijd te weinig tegenstand van betekenis. De winnaar van De Mun- nik, Van den Berg, won in straight sets met 6-0, 7-6. Een tweede titel zat er voor Van den Berg niet in; met Mare Nagelkerken werd de boomlange Uni- cummer door Robert van Splunter en Richard Os kam, op de binnenbanen van Nieuwe Sloot, een voudig weggezet. In de „professioneel" aange klede finale er was een heus elektronisch scorebord kwam de titelprolongatie van de 19-jarige Van den Berg geen moment in gevaar. Was hij in de eerste set oppermach tig (Krans: „Ik schrok me dood van het hoge tempo"), in de tweede set verslapte Van den Berg met name omdat hij meer tegenstand van zijn aan zienlijk kleinere opponent verwachtte. „Ik dacht steeds, dat kan nooit zo doorgaan. Martijn zal toch wel terug krabbelen". Aankomend na- tuurkunde-student Krans mocht bij de gratie van een volgens eigen zeggen „dom" spelende Van den Berg aanzet ten voor een inhaalrace. Een inhaalrace die uitmondde in een 4-2 voorsprong voor Krans in de tiebreak. Maar zo ge makkelijk als die voorsprong tot stand kwam Van den Berg sloeg drie „unforced er rors" achter elkaar zo sim pel gaf Krans vijf punten op rij en de partij weg. Waarmee Michael van den Berg twee honderdenvijftig gulden rijker werd en ook in zijn zesde B-fi- nale ongeslagen bleef. Krans bereikte die finale ove rigens door een 6-3, 6-1 zege op Erik Bakker, die een sterk toernooi met B-overwinningen op Ben de Jel en Richard Os kam en C-zeges over Onno Guinau en Mark Fleischeuer afsloot met een verlies in de C-eindstrijd tegen Kees-Jan Schuilenburg. Voor Schuilen- burg betekende dat de revan che voor de uitschakeling door Bakker op het eigen toernooi van De Munnik van vorige week. Het damesonderdeel in deze categorie werd gewonnen door Marie-Louise Goedhart, Onno Wempe speelde in Lisse niet alleen een sterk B-toernooi, ook in C deed hij het uitstekend. Wempe eiste de singletitel voor zich op, en ook het HDC werd door hem (met Peter Grimbergen) gewonnen. mes. Papieren nummer Nathalie van der Garde, I daarin de niet geplaatste I na van Diemen. Van Dien rekende in de tweede rond met de als tweede geplaa Simone Lievaart en bond i volgens nummmer drie lique Weerts met 6-3, 6-0 de zegekar. De hoofdpri de DDD werd, in de „gep de" finale, een al voorsp prooi voor het Nathalie der Garde/Sandra VVj Anne Coucke/Nel Uytte werden met 6-4, 6-0 tem wezen. Het HDD werd gei nen door Richard van Laan/P. da Silva (6-2, 6-2 gen de ongeplaatste R. S te/P. Tijssen) en het door moeder Hennie en Dennis van Scheppingen kostte het tegen Simone vaart en Ronald Lemmer wel de nodige moeite: 5-7, 6-4. die Alphense teamgenote Maaike Tromp aftroefde. Een klasse hoger mocht Bionda Zonderop voor de tweede ach tereenvolgende maal slechts ruiken aan een eerste B-titel. Evenals in de Leiderdorpse fi nale tegen Heieen van den Berg kwam Zonderop er in Alphen niet aan te pas. Daar voor was de met een lichte achillespeesblessure spelende Tine Langeveld te geslepen en te vast. De Alphense was in B de enige die met twee eindze ges uithaalde: met Thomas Koemans bleek zij te sterk voor Yolanda Lembeck en Max Langelaan. Overheerste Langeveld bij de B-dames, in D was het Natha lie van der Voort die in vier partijen geen enkele set hoef de af te staan en slechts zes tien games tegen incasseerde. Alphense Laura Spoor vero verde er zes in de finale tegen de Merenwijk-speelster. Een andere Alphense, Angela Hoo- geveen, beheerste de dubbel spelen bij de 25-plussers. Ter wijl zij zich met Stefan Ver daasdonk naar de eindtitel mixte, zegevierde Hoogeveen met Adelheid Ponsioen voor de tweede maal in het dames- dubbel. Een opmerkelijke prestatie, omdat gewonnen werd van het schier onover winnelijke koppel Ada Tjho- /Nolly van der Merwe, dat reeds vijftien jaar samen speelt en in die jaren zoveel toer nooien won, dat Nolly zich niet eens meer weet te herin neren hoeveel dat er geweest zijn. Lisse De HEB-titel bij het 60-jarige Lisse ging verrassend maar te recht naar Kees Heemskerk. Zaterdag rekende Heemskerk, in zonder twijfel de mooiste partij van het toernooi, af met Freek Tanis. Beide spelers knalden er vanaf het begin voluit tegenaan met fraai en spectaculair tennis op het scherpst van de snede, waarbij gelopen werd op elke bal. Ta- nis pakte met 6-3 de eerste set, maar zag de tweede via 2-3, 2- 5 en 4-5 met 4-6 verloren gaan. In de beslissende set begon Ta- nis sterk (2-0), maar het ant woord van Heemskerk was niet minder. Zes games op rij, waarmee de set met 2-6 naar hem ging, na drie dubbele fou ten van Tanis in de laatste game. De finale tegen Hille- gommer Marcel Vink, die het in de andere halve finale ver schrikkelijk moeilijk had ge had tegen clubgenoot Marco van Trigt (5-7, 6-4, 7-5), was een klasse minder. Heemskerk en de immer mopperende Vink hielden e)kaar tot 5-4 voor Vink prima in even wicht, waarna de keihard ser verende en razendsnel lopen de Heemskerk zich via drie games op rij de eerste set toeeigende. De tweede set werd na 2-0 en 3-2 op simpele wijze door Heemskerk binnen gehaald: 6-2. Onno Wempe verraste door als papieren nummer drie de C-fi- nale te winnen. Wempe trof in die finale de net als Marcel Vink veelvuldig en luidruch tig op zichzelf mopperende Matthijs Glastra. Glastra had de dag ervoor, ook met veel gefoeter, Peter Grimbergen opzij gezet, maar was tegen de sterk spelende Onno Wempe twee sets lang kansloos: 6-2, 6- 1. Wempe was met Peter Grimbergen tevens goed voor de HDC-titel. Heieen van der Berg was goed voor drie hoofdprijzen, waar van ze er twee met 6-2, 6-4 won. Met speels gemak wan delde Van der Berg de enkel finale binnen. Cristel Ver- woert moest er in de halve met 6-4, 6-3 aan geloven. In de eindstrijd mocht Carola Geer- lings slechts even ervaren hoe het is om voor te staan. Maar na 2-1 voor Geerlings besloot Van der Berg dat het verder welletjes was en stoomde in een ruk door naar de setwinst: 6-2. De tweede set leek erg kort te gaan worden, doordat Heieen meteen de service van Carola „arresteerde". Op 4-1, na nog een gepikte game op 3- 1, gooide de regen wat roet in het eten. Geerlings bleek na de bui namelijk het snelst weer in haar spel (5-4), mede doordat Noord wijkerhoutse Heieen slordig speelde. Maar precies op tijd keerde ze het tij door haar eigen servicegame in winst om te zetten: 6-4. Aan de zijde van Freek Tanis stelde Heieen van der Berg met dezelfde cijfers de toer nooiwinst in het GDB zeker. Marco van Trigt en Madeion Verdegaal werden het slacht offer van het Dekker-duo. Als een stevig en zuiver meppende trein denderden Heieen en Freek in de eerste set over Marco van Trigt en Madeion Verdegaal heen: 6-2. In de tweede set ontspoorde de com binatie enigszins. De tweede opslag ging verloren, waardoor Van Trigt en Verdegaal, die hun games gewoon binnen haalden, op een comfortabele 4-1 voorsprong kwamen. Na een regenpauze bleek de Dek- kertreih weer in het spoor ge»- hesen te zijn. Snel spelend en zuiver en hard slaand werd in sneltreinvaart, via vijf games op rij, de tweede set en de par tij gewonnen. De derde B-zege boekte Heieen van der Berg in de damesdubbel met Madeion Verdegaal. Er hadden zich slechts drie koppels ingeschre ven, die steeds eenmaal tegen elkaar zouden spelen. Na twee partijen was het pleit echter reeds beslecht. Met 6-2, 6-4 werd gewonnen van Margot van den Haak/Gommers, waarna Carola Geerlings/Nat- halie van Lint slechts twee ga mes behaalden. De DEC-finale was voorspeld, maar kreeg de „verkeerde" winnares. Marja Kuipers was met tweemaal 6-3 te sterk voor Margot van den Haak. Zevenhoven Bij het D-toernooi van de LTV Zevenhoven viel er gisteren niet tegen de regen op te dwei len, waardoor de DED-finale en de HED-finale in de nattig heid bleven steken. De HED- finale tussen Dennis van Scheppingen, die in de halve Daniël Haspels met 6-4, 7-6 versloeg en Richard van der Laan (na tweemaal 6-2 tegen Ronald Lemmerzaal) wordt dinsdag gespeeld. Een dag eer der valt de beslissing bij de da- Hoogmade Maria Beelen scoorde giste honderd procent op het tw de 30+ dubbel toernooi van TV Hoogmade. Zowel het mesdubbelspel als de mil werd door Beelen en part winnend afgesloten. In dubbelspel werd Beelen da bij terzijde gestaan door Akerboom, in de mixed s( de Gerard van Haastrech andere hoofdrol. Beide winningen kwamen uiteii lijk overigens zeer overtuii tot stand. De combinatie kuil/Waasbergen veroverd de dubbelfinale niet een Marian Jongerius en Hendriksen kwamen in t sets aan een totaal van vijf. door de regen pas in de avo uren afgespeelde herendul' strijd werd winnend afgi ten door het Alkemadese Jacques en Cees van Ri Nadat de combinatie in de ve eindstrijd titelverdedij Onvlee en Walenkamp al de zegekar hadden geboi was het vervolgens ook im finale (tegen Hans Lorscl en Ton Rijnsburger) „Rt Troef". Bi ARNOLD VAN D CAPELL ERIK HUISMJ Heieen van der Berg was gisteren in Lisse goed voor drie hoofd prijzen. Ook de districtskampioenschappen moet de speelster van Dekker Tennis drie „gouden medailles" gaan opleveren. LEIDEN Van Dekker- speelster Heieen van der Berg wordt deze week tijdens de op het tennispark van Unicum te houden districtskampioen schappen veel verwacht. De Noordwijkerhoutse wordt door de organisatie in staat geacht tot driemaal toe een hoofdprijs in de wacht te slepen. Nu Mar- fot van Overloop (evenals Jan iemerink) naar Engeland is afgereisd om daar een paar da gen Wimbledon mee te pak ken beiden verdienden deze reis vorig jaar door B-Master te worden in het Leidse Cou rant Tennis Circuit is He- leen van der Berg op papier ook duidelijk de sterkste B- speelster die zich op de banen aan de Haarlemmerweg meldt. Met Carola Geerlings in het dubbelspel en Stephan Faas in de mixed aan haar ziide, moe ten drie gouden plakken in derdaad tot de mogelijkheden behoren. Tenminste, als Dekker-partner Faas deze week nog op de ba nen aan de Haarlemmerweg in actie komt. De districtskam pioen van vorig jaar, die oor spronkelijk met drie eerste plaatsen eveneens hoog was ingeschaald, heeft inmiddels al voor het single-onderdeel moeten afzeggen. Faas heeft vrijwel zeker de ziekte van Pfeiffer onder de leden, maar heeft z'n deelname aan de he- rendubbel en de mixed nog wel even in beraad gehouden. Door het wegvallen van Faas uit de singlelijst, is Michael van den Berg in B nu als top favoriet aan het toernooi be gonnen. Marcel Vink moet de tegenstander in de eindstrijd worden, als hij zich in de hal ve eindstrijd tenminste van Martijn Krans kan ontdoen. Jan Willem Lugthart is op pa pier de vierde halve finalist. Overigens moest ook in het HEB2 de plaatsing verregaand worden gewijzigd, omdat de in eerste instantie als lijstaan voerder geposteerde Erik Snellenberg zaterdagavond na een verkeersongeval met zeer ernstig knieletsel in het zie kenhuis belandde. Leon Da- men kreeg nu de positie van de ongelukkige Snellenberg toegewezen. Thomas Koemans volgt hier op de tweede plek. Bij de C-heren is het de bedoe ling dat het gevecht tussen Kees Jan Schuilenburg en Erik Bakker in de finale gaat plaatsvinden. Giovanni Seke- ris vormt voor de papieren fa voriet Schuilenburg de laatste hindernis, Marco Smit is de waarschijnlijke tegenstander van Bakker in de halve finale. Colinda Voskuil is bij de Cl- dames de lijstaanvoerster. Fleur Meijer vorig jaar met de inmiddels naar B2 verdwe nen Bionda Zonderop, Carola Geerlings en Marquerite Pati- wael de top-vier in C vormend kan haar opponente in de eindstrijd worden. Mare Jan Drok staat in het HED bovenaan de lijst. Twee jaar jongere Patrick Kieboom (veertien nu) zou zijn tegen stander in de eindstrijd moe ten gaan worden. Ian Parsons en Rob Koeleman vormen de papieren finalisten in dit altijd moeilijk plaatsbare onderdeel. TEAN-winnares Nathalie van der Voort staat bij de D-dames als eerste genoteerd. Chantal van Remoortere, Henrike En gel en Laura Staal worden als haar voornaamste belaagsters gezien. De familie Meijer moet bij de veteranen het meeste ereme taal voor zich gaan opeisen. Maureen is zowel bij de vete ranes 1 als 2 de moeilijk te kloppen speelster, man Har is eerste geplaatst in het HEVI. Een plaatsing die de sportieve huisarts niet zo maar even zal waarmaken. Zo bleef Jan de Groot, Meijers tegenstander in de halve eindstrijd, Har vorig jaar nog ruim voor. GERT-JAN ONVLEE Plaatsing HEBl: 1. M. van der Berg; 2. M. Vink; 3. Martijn Krans; 4. J.W. Lugt hart; 5. R.van der Wilk; 6. L. Damen; 7. F.van der Capellen; 8. H. Tönjann. HEB2; 1. L. Damen; 2. T. Koemans; 3. M. Visser, 4. M. van Trigt; 5. W. Jansen; 6. R. Liefbroer, 7. A.J. van der Meer; 8. R. Oskam. DEB1: 1. H. van der Berg; 2. M. Damen; 3. T. Langeveld; 4. M. Langelaan. DEB2: 1. B. Zonderop; 2. M. Patiwael; 3. C. Verwoert; 4. C. Geerlings. HDB: 1. Faas/Van der Berg; 2. Damen/Vink; 3. F van der Capellen/Tönjann; 4. Krans/B. van Overbeeke. DDB: 1. Van der Berg/Geerlings; 2. Da- men/F. Meijer. GDB: 1. Van der Berg/Faas; 2. Damen/Van der Berg. HEC1: 1. K J. Schuilenburg; 2. E. Bakker; 3. M. Smit; 4. G. Sekeris; 5. M. Fleischeuer, 6. A. van der Capel len; 7. O. ten Bosch; 8. M. van Pari don. HEC2: 1 M. Royen; 2. B. van Overloop; 3. E. Bolten; 4. J.H. Bader, 5. O. Guinau; 6. E. Bosch; 7. M. Kal lenberg; 8. T. Bavelaar. DEC1: 1. C. Voskuil; 2. F. Meijer, 3. M. Kuipers; 4. L. Hooghoudt DEC2: 1. M. Sieme- rink; 2. M. Halenbeek; 3. I. Chau- dron; 4. N. Bader. HDC: 1. M. Hoek- stra/Sekeris; 2. Fleischeuer/Schui- lenburg; 3. Bakker/J.A. Bakker, 4. J. Baan/J. van der Geest. DDC: 1. N. Bennink/L. Weare; 2. Bader/Vos kuil. GDC: 1. Meijer/T. GiberiL_. S. den Hollander/Van der CapeD 3. A. van Aalderen/Hoekstra; 1 van Riet/J. van Duyn. HED: 1.1 Drok; 2. P. Kieboom; 3. I. ParsoW R. Koeleman; 5. A. den Hartog;l Vink; 7. R. Bouwman; 8. W. Jafl DED: 1. Nat. van der Voort; 2. C' Remoortere; 3. H. Engel; 4. L. Sl 5. S. Paauw; 6. M. Zeilmaker; 7.1 van der Voort; 8. A. Bonnet. HDD C. en R. Zevenhoven; 2. B. I ger/G.J. Onvlee; 3. A. en W C": Hartog; 4. E. Spoelder/A. de Root J. Draulans/M.J. Drok; 6. D. Dof) hof/L. den Houter, 7. K. de Botf van Rhijn; 8. R.P. en S. Hart* DDD: 1. Engel/Van de Remoort 2. A. Bonnet/Staal; 3. L. van Laan/H. Bakker; 4 E. Bonnet p Velzel. GDD: 1. K. Loo/R. Kern? 1. van Santen/M. Prins; 3. H. va» Akker/S. Hartwiik; 4. W. Ru ma/H. VVallaart. HEV1: 1. H. M«? 2. R. Blommendaal; 3. R. Koggml J de Groot. HEV2: 1. L. Kallen* 2. A. van der Berg; 3. Th. de Moo Th Sanders. DEVI: 1. M. Meijer, j Zonnevylle; 3. N. Bennink; 4 T' Overloop. DEV2: 1. M. Meijer; 1 Zonnevylle; 3. J. Drok; 4. D. K» 1 HDV: 1. A. Grimbergen/Kallen» •- 2. P. van Duivenvoorde/Koggin» I D. Heemskerk/De Mooy; 4. J. D haus/Sanders. DDV: 1. R van B n/A. Vink; 2. Meijer/H. Kallen* 3. Drok/Knott; 4. Van der La* Lacourt GDV: 1. Knott/Blom# daal; 2. Van Balen/J. van der Mj 3. J. en A. Grimbergen; 4. A. veldt/A. de Feyter. Tennisuitslagen op pagina 15

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16