DS '79 na drie jaar terug in eredivisie Utrecht en Twente beid) ontevreden RODA JC NEEMT VOORSCHOT Düsseldorf mogelijk niet naar tweede klasse Hamburger S V wint Duitse voetbalbeker Geldrop landskampioen bij voetbalamateurs CcidócSoiwarit Glenn Hoddle opvolger Lerby Actie voor Sjaak Storm bij villa De Vries Waterpoloselectie toernooi Spanje Ajaxwil Van Ankeren twee-jarig i C Zwolle li MAANDAG 22 WNI1987 PAGINJ 5 MONACO AS Monaco heeft de Engelse interna tional Glenn Hoddle aangetrokken als opvolger van de naar PSV vertrokken Deen Sören Lerby. Hoddle tekende in het Zuidfranse vorstendom een contract voor twee jaar. Monaco heeft tevens een optie bedon gen voor nog een jaar. De middenvelder van Totten- ham Hotspur, die in oktober dertig wordt, had al vergevorderde contacten met Paris Saint-Germain. Hij koos uiteindelijk toch voor Monaco, omdat zijn landgenoot Mark Hateley daar volgend seizoen ook speelt. Hateley werd overgenomen van AC Milan, waar hij door de komst van de Nederlanders Van Basten en Gullit overbodig was geworden. Het trans ferbedrag voor Hoddle wordt geschat op twee mil joen gulden. Dean Wilkins naar Brighton ZWOLLE Dean Wilkins van PEC Zwolle keert terug naar Engeland. Hij gaat daar in het nieu we voetbalseizoen spe len voor de derde-di visieclub Brighton and Hove Albion. De mid denvelder van PEC Zwolle is een broer van Ray Wilkins, de door de komst van Marco van Basten en Ruud Gullit bij AC Milan overbodig ge worden Engelse inter national. GRONINGEN De villa van Renze de Vries, voorzitter van FC Groningen, is in de nacht van vrijdag op zater dag volgeplakt met affiches. Een actiegroep heeft in de buurt van het Oosterpark en in de Groningse binnenstad dezelfde plakkaten opgehangen, met daarop de tekst: „Laat ons niet balen, Storm moet tussen de palen". De actiegroep wil op deze manier contractverlenging voor doelman Sjaak Storm afdwingen en de voorzitter wil ei genlijk niet anders. De Vries heeft het daarom niet zo moeilijk met de actie. Zoals zo vaak liggen wens en aan bieding voorlopig te ver uiteen om een nieuwe verbinte nis te kunnen aangaan. Groningen vermoedde dat de verlangens van Storm waren ingegeven door belangstel ling uit het buitenland, maar contacten met de zaak waarnemer van Storm hebben geleerd dat er ook van die kant bereidheid is het gesprek te hervatten. UTRECHT De Nederlandse heren-waterpoloploeg neemt deel aan het derde Ciudad de Sevilla-toernooi in Spanje, dat van 24 tot 29 juni wordt gehouden. Coach Rob Schouten heeft voor het zeven-landentoernooi dertien poloërs geselec teerd. De andere deelnemende landen zijn de Sovjetunie, Joegoslavië, Cuba, Canada, Griekenland en Spanje. Het toernooi dient als voorbereiding op de Europese titelstrijd in Straatsburg. De selectie: Ruud Misdorp, Eric Noordergraaf, Gijsbert van de Leden (AZC), Mark van Belkum, Hans Nieuwenburg (Zijl/LGB), Robert Havekotte, Gerben Hardeman (Brandenburg), John Scherrenburg, Wyco de Vries, Rob van de Blaak (Polar Be- ars), Eric te Kulve (DZC), Wim Helmsing (LZ'86) en Mark van Groen (HZC De Robben). Opnieuw verlies Argentinië BUENOS AIRES Na de nederlaag tegen Italië, on langs in Ztlrich, is wereld kampioen Argentinië voor eigen publiek in Buenos Aires opnieuw tegen een nederlaag aangelopen. Een vriendschappelijke wed strijd tegen Paraguay werd verrassend met 1-0 verloren. Het doelpunt kwam bovendien op naam van een Argentijn. In de 33e minuut passeerde Os car Garre, die in 1984 in Mexico deel uitmaakte van de Argentijnse selec tie, zijn eigen doelman. ZWOLLE Ajax hLe zijn oog laten vallen op t win van Ankeren. De vei zendsnelle rechtsbij orr van PEC Zwolle is mom D teel in militaire dienst t m trok eerder de belang ]en ling van andere clubs de de eredivisie, zoals p„|a Afgelopen weekeinde h directeur Arie van Ey jt I van Ajax geïnformi ter naar de vraagprijs van H 18-jarige Lelystedel' tract getekend. terr LEEUWARDEN DS'79 is na een afwezigheid van drie seizoenen terugge keerd in de eredivisie. In het met 15.000 toeschou wers nagenoeg uitver kochte sportpark in Leeu warden rekende de Dordtse ploeg af met SC Cambuur, de enig overge bleven rivaal in de na- competitie (2-0). Cambuur had moeten winnen om Friesland voor het eerst in de historie aan een eredi visieclub te kunnen hel pen. Maar ook de derde poging, om via de extra competitie promotie af te dwingen, draaide op een desillusie uit. De uitgangspositie van Cam buur leek tamelijk gunstig. De Friezen waren dit seizoen slechts één keer op eigen veld ten onder gegaan en veel overwinningen kwamen met korfbalcijfers tot stand. Twee maanden geleden had ook DS nog kennis gemaakt met de slagvaardigheid en mentale veerkracht van Cambuur. In een tumulteuze wedstrijd kwam DS op een voorsprong van 4-2, maar uiteindelijk ze gevierden de Friezen met 6-5. Maar het missen van drie ver dedigers is ook voor Cambuur een te groot probleem geble ken. En werd daarflij het op halve kracht aanwezige vijftal spelers geteld, dan is duidelijk dat Cambuur eigenlijk voor een onmogelijke taak stond. De ambiance was weliswaar sfeervol, de wedstrijd was ver velend en uiterst pover. Voor al van DS-zijde werd veelvul dig naar grove middelen ge grepen, waartegen scheids rechter Blankenstein vrijwel geen corrigerende maatregelen nam. Het speltype aan beide kanten kon worden geken schetst als opportunistisch. Op een armzalige manier wel te verstaan: via lukrake trappen zochten beide teams zo snel mogelijk het strafschopgebied van de tegenstander op. Van enig overleg ontbrak en de middenvelders moeten wel haast een stijve nek hebben gekregen om de bal ook maar enigszins te kunnen volgen. Ondanks goede Friese kansen was de eerste treffer voor DS. Koudstaal werd in de diepte gelanceerd en had weinig moeite doelman Grim te pas seren: 0-1. Kort na de rust kreeg Cambuur de definitieve genadeklap. Van der Wiel werd onderuit gehaald door Grim en Blankestein deed het enig juiste: hij legde de bal op de stip, ondanks de woede van Grim. Van der Weel scoorde, hoewel hij daar wel twee po gingen voor nodig had. Grim stopte namelijk in eerste in stantie, maar was vervolgens kansloos. Zelfs een strafschop bleek aan Cambuur niet be steed: Van der Ark faalde ho peloos. De Dordtse vreugde kende na afloop nauwelijks grenzen. De spelers wierpen bossen bloe men naar hun supporters. Zelfs meest verstokte aanhan gers van Cambuur applaudi- seerden fanatiek voor trainer Kistemaker, die een jaar gele den nog in Friese dienst was en toen slechts drie overwin ningen meemaakte. Tussen Kistemaker en DS bleek het beter te klikken. Met Volen- dam en Willem II treedt DS volgend seizoen aan in de ere divisie, Cambuur moet nog tenminste een seizoen wach ten. NEC-RKC NEC en RKC hebben er in de wedstrijd om des keizers baard een weinig aantrekkelijke ver toning van gemaakt. Hoewel de belangen nihil waren, was geen van beide elftallen bereid open te spelen. Geheel in stijl werd de partij dan ook met een gelijkspel afgesloten: 1-1. Cambuur - DS '79 0-2 (0-1): 28. Koud staal 0-1, 47. Van der Weel (straf schop) 0-2. Scheidsrechter: Blanken stein. Toeschouwers: 15.000. Gele kaart: Haverkort (Cambuur) en Van der Wiel (DS) NEC - RKC 1-1 (1-1): 15. Joore 0-1, 36. Grim 1-1 (strafschop). Scheids rechter Uilenberg. Toeschouwers: 300. Eindstand 1. DS '79 6 5 0 1 10 12- 5 2. Cambuur ..6 3 0 3 6 15-10 3. RKC 6 2 1 3 5 10- 9 4. NEC 6 114 3 10-22 FOTO: ANP Leen van der Weel zet DS'79 op een beslissende voorsprong: 2-0. WEST-BERLIJN De degradatie van Fortuna Düsseldorf naar de twee de Bundesliga is door de protestcommissie van de Westduitse voetbalbond op losse schroeven gezet Het „Sportgericht" van de DFB bepaalde zaterdag in West-Berlijn dat de wedstrijd van woensdag tussen VfL Bo- chum en Fortuna Düsseldorf, na éen protest van Fortuna zal moeten worden overgespeeld. Wint Fortuna de wedstrijd, die oorspronkelijk in 2-2 eindigde, met drie doelpunten verschil dan degradeert Homburg di rect met Blauw Weiss Berlin en moet Fortuna met St. Pauli de promotie-degradatiewed strijden spelen om de achttien de plaats in de hoogste klasse. Voorlopig blijven echter de wedstrijden tussen Homburg en St Pauli op het programma staan. De eerste wedstrijd werd gisteren gespeeld. Hom burg won met 3-1. Woensdag wordt het tweede duel ge speeld. De waarde van die duels zal pas bepaald worden na de behandeling van de be roepscommissie, het „Bundes- gericht" van de bond. Zowel FC Homburg als VfL Bochum hebben de mogelijkheid appel aan te tekenen tegen de uit spraak van de protestcommis sie. Homburg heeft aangekon digd dit zeker te zullen doen. Het protest van Düsseldorf kwam nadat TV-beelden had den aangetoond dat een doel punt van Bochum was ge scoord, toen het spel niet was hervat Het opnieuw vaststel len van de wedstrijd brengt feitelijk vier clubs in moeilijk heden. Homburg en St. Pauli weten niet waar zij om spelen, de helft van het elftal van Fortuna is al met vakantie en het Ruhr-Stadion van Bochum kan na dit weekeinde niet meer gebruikt worden omdat de grasmat vernieuw wordt Het gelaat van Ernst Happel vertoont geen enkele emotie. De Oostenrij ker nam met succes af scheid van HSV. FOTO: EPA WEST-BERLIJN Hambur ger SV is voor de derde keer Westduits bekerkampioen ge worden. De nummer twee uit de voorbije competitie won za terdag in het Olympisch sta dion van Berlijn voor 76.000 toeschouwers de finale met 3-1 van de tweede-divisieclub Stuttgarter Kickers. Honderd seconden voor tijd gaf Man fred Kaltz Hamburger SV het mooiste geschenk voor de vie ring van het honderdjarig be staan. Met een direct op het doel gerichte vrije schop van 25 meter afstand dwong de vroegere international de be slissing af. Dat Schlotterbeck daarna de bal nog in het eigen doel deponeerde, was van geen belang meer. Stuttgarter Kickers gaf veel beter partij dan de einduitslag doet vermoeden. De tweede divisieclub nam in de twaalfde minuut zelfs de leiding door Kurtenbach. Hij kopte een voorzet van de Afrikaan Baf- foe trefzeker in. De vroegere nationale doelman Stein be roerde de bal voor de eerste keer, toen hij hem uit het net haalde. Het antwoord op deze schok volgde drie minuten la ter. Een dieptepass v^n HSV- aanvoerder Thomas von Hee- sen stelde Beiersdorfer in staat voor 1-1 te zorgen. Kaltz, die een uitstekende wedstrijd speelde, zorgde voor de beslissing. Kort voor tijd liet hij de bal uit een vrije trap langs het muurtje van Stutt- gart-spelers draaien waarna doelman Jager het leer pas achter de lijn te pakken kreeg. De derde bekeroverwinning, na 1963 en 1976, bracht elke speler van HSV een winstpre mie op van 40.000 mark. Met de overwinning nam Ernst Happel na zes jaar afscheid van de Elbe. Hij gaat naar zijn geboorteland Oostenrijk terug. De vele prominenten op de eretribune toonden zich nogal geschokt door de „Engelse" ta ferelen rondom. Hamburgse fans in blok F trokken zich niet veel aan van de oproep tot sportiviteit, die HSV-voorzit- ter Dr. Wolfgang Klein per luidspeker deed. De politie ging er met getrokken wapen stok op los en verrichtte enke le arrestaties. VENLO Roda JC heeft een voorschot genomen op de plaats in het UEFA-bekertoer- nooi. Na de winst (3-1) bij het nu uitgeschakelde VVV staat de ploeg uit Kerkrade in de nacompetitie twee punten voor op FC Utrecht en FC Twente. Bovendien is het doelgemiddeide van Roda (8-4) aanmerkelijk beter dan dat van Utrecht (3-4) en Twente (3-3). Bij WV speelde personele problemen een grote roL De thuisclub had Valckx met be hulp van laserstralen op de been gebracht, maar de mid denvelder speelde beneden zijn normale niveau. Verdedi ger Verhagen moest al na der tien minuten naar de kant met een opspelende spierblessure. Bovendien was spelmaker Reynierse niet in normale doen. Ook Roda JC kampt met bles sures. Wildschut en Brandts spelen volgens trainer Baan op karakter, maar de ploeg mag zich voor de duur van de na- competitie gelukkig prijzen met Henny Meyer. De toe komstige Ajacied scoorde tweemaal, waarmee zijn na- competitie-totaal op vier kwam. Na 35 minuten sloeg hij voor de eerste keer toe, toen hij een pass van Van Geel lis tig langs doelman Roox schoof. Vlak voor het einde, toen VVV net op 1-2 was gekomen, schoot hij van 35 meter de bal langs de uitgelopen Roox. Daaraan was een pass van in valler Iwanir en een misser van Rutten vooraf gegaan. VVV had problemen met sco ren, maar tegenover mogelijk heden voor Lammers en Berg huis in de beginfase, was aan de andere kant Huub Smeets enkele malen dicht bij een doelpunt Het eerste opwin dende moment na de rust, die met een voorsprong (1-0) voor Roda was ingegaan, betekende meteen een doelpunt. Coort wilde op de middellijn Ray mond Smeets passeren, maar vergat dat hij alleen Roox ach ter zich had. Raymond Smeets ontfutselde hem de bal, drib belde richting doel en liet 0-2 aantekenen met een schuiver. VVV kon pas iets terug doen, nadat de beide wissels ge bruikt waren en Libregts ge blesseerd naar de kant was ge gaan. Na een combinatie via Reynierse trapte Lammers half mis, Nijssen deed dat niet en scoorde 1-2. Roda raakte zowaar in paniek, maar Meyer ASSEN Geldrop heeft voor de tweede keer de nationale amateurtitel veroverd. De Bra bantse ploeg, eerder kampioen in 1984, won zaterdag in Assen ook de tweede wedstrijd tegen de regerende kampioen ACV. Hoewel de Assenaren voortdu rend het initiatief hadden, sloegen de Brabanders twee keer toe, via snelle uitbraken. Van de start zette ACV de Brabanders met soepele aan vallen over de vleugels onder grote druk. Maar ondanks het gemis van de geschorste vrije verdediger De Kleine, maakte de Geldropse verdediging wei nig fouten. Pas halverwege de eerste helft kreeg ACV twee kansen op rij. Sinkgraven en Kenter verzuimden het over wicht uit te buiten. Kort daar op was Johan Pitstra dichter bij succes, maar via de lat en paal vloog de bal het veld weer in. Op slag van rust toon de Scheepers zich in de eerste uitbraak van de Brabanders wel slagvaardig: 0-1. Ook na de pauze nam ACV de regie in handen maar opnieuw lieten Sinkgraven, Zijl en Van Dijk de kansen ongebruikt. Door de aanvalslustige houding van ACV zat een tweede tegen doelpunt er steeds in. Tijdens de slotminuut strafte Van Leenders een onachtzaamheid in de Drentse defensie af: 0-2. Vreugde In As sen. Niet bij thuisclub ACV, maar bij de te genstander Geldrop. Aan voerder Chris Bruinen gaat op de schou ders. FOTO: ANP ENSCHEDE FC Twen te zal woensdag tegen Roda JC opnieuw voor een surprise in een uit wedstrijd moeten zorgen als het kans wil houden op Europees voetbal. Door de treffer van Kruys, die tien minuten voor tijd de gelijkmaker (1-1) op het bord bracht, kwam FC Utrecht net als de Ensche- deërs op vier punten, twee minder dan de ploeg uit Kerkrade die zondag op bezoek moet naar De Gal genwaard. FC Twente had in een betere uitgangspositie aan het duel met Roda kunnen beginnen, wanneer het wat nauwkeuri ger was geweest bij het afwer ken van de aanvallen. Wil- lems, Lipponen en Bosch teis terden het houtwerk naast en boven Van Ede, Lipponen, Theo ten Caat, Willems en (in de slotseconde) Pouls slaagden er alleen voor de doelman niet in te scoren. Daardoor bleef Utrecht, dat nog twee thuis wedstrijden te goed heeft, kansrijk in Enschede. Ook na de 1-0 die al na dertien minu ten op het bord kwam. Van Ede kon een afstandsschot van Groeleken nog wel keren, maar de terugspringende bal werd door Lipponen tegen het net gejaagd. Waar FC Twente in de eerste helft de tegenstander nog re delijk in de tang hield - al per mitteerde het zich ook toen al storende fouten in de defensie - werd Utrecht na rust te veel het initiatief gelaten. Mede door het uitblijven van tweede Enschedese tre konden de gasten de d steeds meer opvoeren. De lijkmaker was daarom i eens onverdiend. Na een gooi van Adelaar kon de oa jke defensie niet voldoe; opruimen, waarna Kruys afstand een rake volley pro ceerde: 1-1. Schaduwzijden waren er i voor Utrecht, dat begon i N der de geschorste Plomp met het gelijkspel in de i bleef voor Europees voet! Van Loen kreeg van Thor0 voor de zesde maal binnen N jaar geel en zal zondag 1t ec Roda op de tribune moe ju plaatsnemen. Invaller Van Er Hooft liep een zware knieb i. sure op die hem vrijwel ze voor de rest van de nacomp e tie uitschakelt De incider. e. konden niet los worden g« li: van de sfeer van de weds: jj] waarin twee ploegen aan werk waren die beseften er in geen geval verlcf" mocht worden. En aanga arbiter Thomas (soms te)a toestond, konden de emo !e steeds hoger oplaaien in l* Diekman-stadion, waar, zo wellicht volgende week b ken, met de 1-1 slechts h 01 verliezers actief waren. 10 FC Twente - FC Utrecht 1-1 (l-fll aF Lipponen 1-0, 80. Kruys 1-1. Sche er rechter Thomas. Toeschou* [g 11.500. Gele kaart Van Loen, Vö (FC Utrecht). FC Twente: Ensink; Bosch, Rui 0( Koopman, Paus; Freddy ten C es Willems, Pouls, Theo ten Caat; Gl ol leken (Bleuming), Lipponen. rei FC Utrecht Van Ede; Verrips, 1 laar. De Kruyk, Van der M Kruys, Pattinama, Young (Van Hooit); Van der Horst (Van Al£ Van Loen, Willaarts. Vai Jee Stand nacompetitie eredivisie: besliste de wedstrijd vlak i I tijd met zijn fraaie doelpui FC WV - Roda JC 1-3 (0-1) b Meyer 0-1, 60. Raymond SmeeO 83. Nijssen 1-2, 89. Meyer Scheidsrechter Geurds. Toe» wers: 11.800. m VVV: Roox; Nijssen. VerhJ ;e (Coort), Van Berge Henegou' Rutten; Ringels, Reynierse, Lib 11 Valckx; Lammere, Berghuis bi beek). Roda JC: Nederburgh; Hans Brandts, Wildschut Trost Su* h Van Geel, Blattler; Meyer, H Smeets (Van der Linden), Ray® Smeets (Iwanir).

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12