Ligfiets is een betere benaming" Timman en Sosonko breken partij af sportuitslagen Schapers verder in strijd Bristol Rooks winnaar op Spaanse vitamines luni Leden Barcelona willen Cruijff ROLSTOELATLEET GERRIT POMP: I UI /LC verstrekt door Rob de Kieij- >Q~7 nen, die bereikbaar is onder nummer Of 071-122244. Ni ii lPORr QeidóaQowuwt VRIJDAG 19 JUNI 1987 PAGINA 9 arald Schumacher naar Ichalke '04 X ls: lENKIRCHEN Harald Schumacher rolgend jaar weer actief in de Bundesli- De vroegere doelman van het Westduit- nationale elftal en van FC Köln tekent chijnlijk vandaag een contract van jaar bij Schalke' 04. Schumacher in de loop van het afgelopen seizoen kg Köln nadat hij in een boek gewag 061 dgemaakt van doping in het Westduitse >etbal en enige van zijn collega's had beie rt. Eén van de aangevallen spelers was middenvelder Olaf Thon, regisseur bij balke. Bij een gesprek tussen Schuma- er en Thon schijnen die geschillen uit de >reld te zijn geholpen. De doelman had rder contacten met de Turkse vereniging merbahce en Montpellier uit Frankrijk, (eindelijk besloot de international in est-Duitsland te blijven. (Van onze correspondent Paul van der Voort) BARCELONA De kans dat Johan Cruijf na komend seizoen trainer van Bar celona wordt, neemt met de dag toe. Een machtige groep voorstaande leden van Barcelona heeft drie dagen na het verlies van de landstitel aan Madrid per open brief het onmiddellijk ontslag geëist van de omstreden clubvoorzitter Josep Lluis Nunez. De oppositiegroep krijgt steun van enkele leden van het vorige clubbe stuur van voorzitter Montal die Cruijff als speler had gecontracteerd. Een dele gatie van deze groep heeft de huidige Ajax-trainer onlangs in Nederland be zocht. Volgens de oppositiegroep heeft Cruijff toegezegd dat hij trainer van Bar celona wil worden indien voorzitter Nunez de laan uit is gestuurd. Dat moment komt nu met de dag dichterbij. De tegenstanders van Nunez hebben in hun open brief vervroegde verkiezingen geëist. De kans op het slagen van het initiatief lijkt redelijk groot. De 104.000 vaste leden van Barcelona zijn namelijk zwaar teleurgesteld over de sportieve resultaten die de club de laatste twee jaar heeft bereikt. Real Madrid werd tweemaal achtereen kampioen. Barcelona verloor vo rig jaar de Europa Cupfinale tegen Steaua Boekarest en dit jaar werd de club al in een vroeg stadium uit de strijd voor de nationale en de Uefabeker gewipt. Ook de affaire Schuster heeft de reputatie van voorzitter Nunez geen goed ge daan. Arie Haan trainer bij Vfb Stuttgart STUTTGART VfB Stuttgart heeft be kend gemaakt dat de Nederlandse oud-in ternational en trainer van de Belgische kampioen Anderlecht, Arie Haan, vol gend seizoen de coach zal zijn van de club die uitkomt in de Westduitse Bundesliga. Haan is de opvolger van Egon Coordes, die bij Stuttgart slechts een jaar van zijn driejarig contract heeft volgemaakt. Stutt gart sloot de afgelopen competitie af met een teleurstellende twaalfde plaats en Coordes had geen steun meer van de spe lers en het bestuur. Bij het publiek was hij ook niet erg geliefd. VFB Stuttgart kreeg belangstelling voor Haan, toen de club er niet in slaagde de vroegere speler van het eerste elftal Ottmar Hitzfeld als trainer te contracteren. Hitzfeld werd door zijn club FC Aarau niet vrijgegeven. Zaan toch in Europa Cup ZAANDAM Damesvolleybalclub Zaan neemt komend seizoen toch deel aan het Eu- rop Cuptoernooi waarvoor de inschrijvings termijn inmiddels is verstreken. De Nevobo heeft met succes uitstel voor de Zaanse aan melding kunnen bewerkstelligen bij de Euro pese bond. De nummer twee en runnerup van de dames volleybalcompetitie dreigde door een begrotingstekort voor de tweede achtereenvolgende maal te moeten bedanken voor deelname aan het Europa Cup 3-toer- nooi. Westduitse midlotto HAMBURG De resultaten van de trekkin gen van gisteren voor de Westduitse midlotto zijn: trekking A: 15-19-28-31-35-48. Reserve- getal 45; trekking B: 3-14-29-31-36-41. Reser vegetal 19. Spel '77: 5 1 3 4 8 4 9. Urs Freuler wint auto voor Post LEIBSTADT De Zwitser Urs Freuler heeft gisteren tijdens de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland een auto, een Re nault 5, gewonnen. De sprint werd voor hem aangetrokken door Alan Peiper van de ploeg Post. Freuler neemt individueel aan de koers deel, in de praktijk is hij gewoon lid van Posts formatie. De sprinter ver klaarde na afloop ook openlijk, dat de geld waarde van de auto onder de renners ver deeld zal worden. Eén van die meedelers, John Talen, beleefde in de tweede etappe een leuk voorval. „Ik reed in Sankt Gallen met miin groep op een kruispunt de ver keerde kant op. Ik wist waar we heen moes ten en heb de anderen gewaarschuwd". Ta len verspeelde woensdag de overwinning in de eerste etappe toen hij, alleen voorop, de verkeerde weg werd opgestuurd. 1er m 0EST Gerrit Pomp is jen man die zichzelf op [de voorgrond plaatst, ichreeuwt dus niet van Ide daken dat niet Belay- llneh 'Dinsamo, maar hij -elf op 19 april als eerste Jde eindstreep van de ma rathon van Rotterdam passeerde. Een rolstoelat leet die de 42 kilometer en 195 meter sneller af- rt dan een groot veld lide lopers; het bete kende ongetwijfeld een flinke duw in de rug voor de gehandicaptensport. fuist daar was het Gerrit ~~jkJ 'omp, de 32-jarige leraar uit au Soest, die komend weekeinde in actie komt bij de tot NK ver leven marathon van Enschede, om te doen in de Maasstad. „Ik zocht", zo legt hij de waarde van zijn overwinning in Rot- ;.k terdam uit, „doelbewust de pu- bliciteit. Niet voor mezelf, maar ■weg om deze sport onder de aan- >-231 dacht te brengen". [Jerrit Pomp, die al op peuter- eftijd invalide raakte door ;n bloeding in het ruggemerg in vóór zijn carrière als rolstoe- pjllatleet een verdienstelijk J zwemmer was, slaagde dus vol- ledig in zijn opzet - de schijn- J werpers gericht op de gehandi- captensport - maar ondervond kt, ook de nadelen van „Rotter- ioa|dam". De man uit Soest, ook in 986 al winnaar bij de rolstoe- ers van Nederlands meest ge wichtige marathon, toen echter Aaajde Pomp er echter niet in de anonimiteit te ontstijgen, werd door zijn triomf zowaar verheven tot iets wat op een heuse „Bekende Nederlander" lijkt „Daar had ik toch wat rite mee", doet Pomp kond van het feit dat hij heldenvere ring en verafgoding als uiter- Ei_ J mate hinderlijk beschouwt ma „Het was mij in Rotterdam in- derdaad om de publiciteit te doen, maar dat dan alleen om de gehandicaptensport een Gerrit Pomp tijdens de marathon van Rotterdam, nu nog in het gezelschap van de Ethiopiërs Tadesse Gebre en Belayneh Densimo. push te kunnen geven. Op aan dacht van radio en televisie en kel en alleen voor mezelf zat ik echt niet te wachten. Ik geef niet zo veel om uiterlijk ver toon". Pomp ontkwam echter niet aan de aandacht van de media, die de rolstoeler ineens hadden ontdekt. „Ach, ik weet nu wat het is", zegt de van oorsprong uit Emmen afkomstige leraar handvaardigheid, „om als be kende Nederlander door het le ven te moeten gaan. Dat is dus verschrikkelijk, zulke mensen hebben echt geen leven". Aan de andere kant was het ook wel nuttig om eens met aan dacht van radio en televisie ge confronteerd te worden. „Ik weet nu wat het is", zegt Pomp. „Ik kan nu zeggen dat het een schijnwereldje is, waar ik niet al te veel mee te maken wens te hebben. Ja, de pers heeft de dagen na Rotterdam massaal bij mij op de stoep gestaan. Ben veel gevraagd voor interviews en voor optredens op radio of televisie. Eén daarvan was trouwens erg leuk. Ik ben een tijdje terug bij Villa Valuta, bij die Bart Peeters van Veronica geweest. Vooraf had ik mijn bedenkingen, maar het viel erg mee. Die Peeters lijkt een beet je een blaaskaak, maar was in werkelijkheid een hele aardige, bijna verlegen jongen. Ik heb me prima met hem vermaakt". Verfoeien Het liefst echter blijft Gerrit Pomp anoniem en houdt hij zich met zijn sport bezig. De ge handicaptensport dus, een woord dat hij trouwens blijkt te verfoeien. „Laat het woord ge handicapten maar liever weg", vindt Pomp. „Dit is échte sport, al wordt dat door veel Neder landers niet zo gezien. We wor den hier eigenlijk nog nauwe lijks serieus genomen. Ik heb nog steeds de indruk dat door veel mensen de gehanicapten- sport als een soort - sorry voor de uitdrukking bejaardengym- nastiek wordt gezien. Een voorbeeld? Studio Sport. Die zullen nooit iets van ons uitzen den, omdat wij niet als topspor ters worden beschouwd. Onzin natuurlijk. Wij leveren, op onze manier, net zo goed toppresta ties". De gehandicaptensport wordt, met andere woorden, nog maar nauwelijks voor vol aangezien. Het verschijnsel op zich mag dan geaccepteerd zijn, van een eigen plaats in de totale sport wereld is vooralsnog geen spra ke. Ook wij als rolstoelatleten", weet Gerrit Pomp, „zijn voor de publieke opinie mensen die aan het revalideren zijn. Het woord rolstoelatleet impliceert dat eigenlijk al. Vandaar dat wij ons ook anders noemen. Bij de Road Racers Club Neder land (de club waartoe Pomp behoort; red.) hebben we het liever over wheelers, dat klinkt wat positiever. Bovendien zijn het nauwelijks rolstoelen waar in we rijden. De ontwikkeling van de authentieke rolstoel tot die dingen waarin we nu rijden is zo ver gegaan, dat je beter van een ligfiets kunt spreken". Die ontwikkeling van het ma teriaal is er één van de redenen van dat Gerrit Pomp de me ning is toegedaan dat het eigen lijk mogelijk zou moeten zijn dat gehandicapte en valide sporters samen in actie moeten kunnen komen. „Als het wheelen jou nou een leuke sport lijkt'stelt Pomp zich een ideale integratie van gehandi capten in de valide sportwereld voor, „waarom zou je het dan niet mogen doen? Vertel mij maar eens waarom een valide niet zou mogen en kunnen wheelen, waarom die man of vrouw niet zou mogen rolstoel basketballen. Sterker nog, waarom zou ik niet tegen een Vriesekoop kunnen tafeltennis sen? Zij staat en loopt erbij, ik zit, dat is het enige verschil. Laat mij maar proberen van haar te winnen. Ik weet het, die mening is niet gangbaar in Nederland. We zijn er hier nog maar net aan toe dat gehandi captensport een redelijk geac cepteerd verschijnsel is, maar ons met validen te laten sport en... dat gaat velen nog te ver". artina Navratilova, één van de favorieten voor het maandag beginnende Wimbledon, maakte gis- wen tijdens het toernooi van Eastbourne een tuimeling. y, FOTO: AP - RISTOL Michiel Scha ars heeft de kwartfinales J an het toernooi in Bristol Q toaald. De als achtste ge kaatste Nederlander ver in de derde ronde de liër Vijay Amritraj een voudig in twee sets: 6-1, 6-4. Ook de als eerste geplaatst Fransman Henri Leconte be reikte de laatste acht. Hij had alleen in de tweede set pro blemen met de Brit Andrew Castle: 6-3, 7-5. Johan Vekemans is er net niet in geslaagd het hoofd toernooi van Wimbledon te bereiken. Hij verloor giste ren in de derde ronde van de Rus Olkhovsky: 6-3, 6-4, 6-7, 6-7, 6-8. HILVERSUM Na zes uur spelen en twee trjd- controles hebben Jan Timman en Genna So- sosnko hun partijen in de achtste ronde van de na tionale titelstrijd schaken afgebroken. Op beide bor den resteerden gisteren in Hilversum bedrieglijke eindspelen. Sosonko heeft tegen de jonge Riemersma toren plus pion tegen to ren. De meest waarschijnlijke uit komst van het taaie gevecht is remise, maar Sosonko koos voor afbreken om thuis de boeken er eens op na te slaan. Timman veroverde met zwart tegen Ligterink in de opening een duurzaam voordeeltje, maar ging zo omslachtig te werk, dat het eindspel van dames en drie pionnen niet zonder slag of stoot gewonnen is. De 36-ja- rige Amsterdammer behield wel duidelijk de leiding in het toernooi. Van de achtervolgers wist al leen Paul van der Sterren het volle punt te veroveren. Hij behaalde zijn derde ach tereenvolgende overwinning door Paul Boersma te ver slaan. Timman kreeg met zwart in de moderne Pirc tegen Ligte rink door de vroege opmars van d5 heel actief spel. Door een pionoffer vergrootte hij zijn aanvalskansen en even leek het er op of de Amster dammer zijn vriend onder de voet zou lopen. De stelling bevatte echter gevaarlijke dreigingen voor zwart, waar door Timman afgeremd werd. Hij wikkelde omslach tig af naar een eindspel, waarin hij zijn achterstand in materiaal nivelleerde. De winnende voortzetting zal hij voor zondag in zijn studeer kamer moeten vinden. De partij tussen Boersma en Van der Sterren uit de acht ste ronde had het volgende verloop: Wit Boersma, zwart Van der Ster ren 1 Pgl-f3 d7-d5, 2. c2-c4 e7-e€. 3. g2- g3 d5xc4, 4. Ddlxa4+ Pb8-d7, 5 Lfl- g2 a7-a6, 6. Pf3-e5 Ta8-b8, 7. Pe5xd7 b7-b5, 8. Pb7xb8 b5xa4, 9. Lg2-c6+ Ke8-e7, 10. 0-0 f7-f6, 11. Lc6-g2 Ke7- f7. 12. Pb8-c6 Dd8-e8, 13. Pbl-a3 Lc8- d7, 14. Pc6-a5 Lf8xa3, 15. b2xa3 Ld7- b5, 16. Lcl-b2 Pg8-e7, 17. Tal-cl De8- d7, 18. Tfl-dl Pe7-d5, 19. Pa5xc4 Lb5xc4, 20. Tclxc4 Dd7-b5. 21. Lg2xd5 e6xd5, 22. Tc4xc7+ Kf7-g6, 23. Lb2-c3 Db5xe2, 24. Tdl-bl h7-h5, 25. Tbl-b7 De2-el+, 26. Kgl-g2 Del- e4+. 27 f2-f3 De4-e2+, 28. Kg2-gl De2-el+, 29. Kgl-g2 Del-e2+, 30. Kg2-gl Th8-g8, 31. f3-f4 d5-d4, 32. Lc3-b4 De2-el+, 33 Kgl-g2 Del-e2+, 34. Kg2-h3 h5-h4, wit geeft op (0-1). akwïi I Steven Rooks gaat als eerste over de finish, maar de achter hem rijdende Acacio da Silva veroverde de leiderstrui. FOTO: AP LEIBSTADT Een weekje trainen onder de Spaanse zon heeft wonderen gedaan voor het prestatievermo gen van Steven Rooks. De overwinning in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland werd zijn eerste grote succes van het seizoen, dat hij met grote ambities was ingegaan. Na een voorjaar vol valpartijen, tegenslagen en nederlagen dreigde zijn voorbereiding voor de Ronde van Frankrijk weg te spoelen in de Hollandse regenbuien. Rooks belde Schiphol voor een vliegbiljet en sloeg, met Gert-Jan Theunisse, een privé-trai- ningskamp op in Alicante. „Het was elke dag dertig graden aan de Costa Blanca", herinnerde Rooks zich in Zwitserland. „Pre cies wat ik nodig had." Rooks kwam terug in Nederland, deed snelheid op in de zuiging van een auto en kweekte wedstrijdritme in de Ronde van Lu xemburg (negende). Dat hij klaar was voor de Ronde van Zwit serland en de Tour bleek in Schijndel, waar hij zondag het crite rium won. De regen mocht van hem ook in Zwitserland in stro men blijven neervallen, het deerde Rooks niet. In de tweede etappe, van Liechtenstein over een paar bergen van tweede ca tegorie naar Leibstadt, trof hij een parkoers naar zijn gading. In voortreffelijke samenwerking met Acacio da Silva kon hij excel leren en triomferen. De Portugees beoogde en veroverde de gele leiderstrui van Alan Peiper. Rooks zocht in de eerste plaats een dagsucces en zei later misschien aan meer te denken. Nerveus Aan de overwinning van de Noordhollander in Leibstadt ging een nerveuze koers en een toespraak van ploegleider Jan Gis- bers vooraf. De Brabander maande zijn renners tot meer activi teit. „Iedereen is gezond. Ik wil geen excuses meer horen. Rij den en aanvallen". Die opdracht werd prompt uitgevoerd. In alle vluchtgroepjes zat een pion van Gisbers. Rooks voelde instinctief aan, dat het ze nuwachtige gemanoeuvreer voor de tussensprint om een auto de inleiding was voor de beslissende ontsnapping. Hij zag de ploeg van Peter Post Urs Freuler naar voren schuiven. De Zwitserse sprinter won de vette premie ook prompt. „Verschillende kandi daten voor de eindzege hadden kennelijk dezelfde gedachten als ik. Hampsten, Da Suva en Maechler waren eveneens mee of kwamen uit de achtergrond opzetten". Da Silva kon de gele trui aan zijn fans laten zien na de samen werking met Steven Rooks. Na de tweede etappe werden zij di rect weer rivalen, want de Nederlander kwam tierde in het al gemeen klassement te staan, slechts zeventien seconden achter de nieuwe leider en de Belg Mare Sergeant. Over het eindklas sement maakte Rooks liever nog geen bespiegelingen. „Ik zie het wel. Op deze bergjes klom ik voor mijn gevoel fantastisch, maar ik heb geen idee hoe het in de lange bek" gaan. We wachten gewoon af". Rooks was blij de voorbije narigheid te kunnen vergeten. De ne derlaag in Het Volk, die gekke situatie in de finale van de Gold- race, de valpartijen in de Ronde van Valencia, Tirreno-Adriatico en de Waalse Pijl. Twee andere Nederlandse kanshebbers bleven op de gloriedag van Steven Rooks anoniem. Johan van der Velde ging alleen in de slotkilometers op zoek naar de kopgroep. Peter Winnen ver schanste zich in de schoot van het peloton. „Nu ben ik weer eens kopman en word ik gepest met dit verschrikkelijke rotweer". DVERTENTIÉ •j. Zaterdag 27juni verschijnt bij deze krant de lourspeciaI Tour de France's7- ■I Informatie o ver de adverteermogelijkheden -rnnrn 'n ugraag £eidóc (Bowuvnt GOLF Open NK dames Waasenaar Stand na de eerste ronde: 1. Penny Gri- ce Whittaker (Gbr) 68 slagen; 2. Peggy Conley (Vst 69; 3. Jane Connachan (Gbr) 69; 4. Claire Waite (Gbr) 69; 5. Laura Davies (Gbr) 70; 6. Maureen Gar ner (Gbr) 70; 7. Connie Baker (Can) 71; 8. Kathy Hart (Vst 71; 9. Diana Heini che (Vst71; 10. Dale Reid (Gbr) 71; 11. Janet Soulsby (Gbr) 71; 12. Barbara van Strien (Ned/amateur) 71; 31. Mette Ha- geman (Ned/amateur) 75; 72. Marjan de Boer (Ned) 79; 86. Marischka Zegger (Ned/amateur) 81; 90. Alice Janmaat (Ned)/amateur) 83. WIELRENNEN Ronde van Joegoslavië Vijfde etappe: 1. Jagt (Ned) 142 kilome ter in 3 uur, 35 minuten en 36 seconden; 2. Ludwig (Odl) z.t.; 3. Jaskula (Pol) z.t.; 4. Hirschl (Oos) z.t.; 5. Glbeaux (Fra) z.t.; 11. Van Rijen (Ned); 25. Draaijer (Ned); 60. De Vries (Ned); 61. Cordes (Ned); 68. Harmeiing (Ned) allen zelfde tijd als Jagt. Algemeen klassement: 1. Radtke (Odl) 19 uur, 27 minuien en 33 secon den; 2. Rodriguez (Cub) op 4 seconden; 3. Jentsch (Odl) op 0.19; 4. Szerszinski (Pol) op 0.37; 5. Traklser (Oos) op 0.40; 8. Van Rijen op 0.15; 10. Cordes z.t.; 11. Jagt op 1.04; 34. Draaijer op 5.01; 43. De Vries op 7.04; 55. Harmeiing op 16.01. Ronde van Zwitserland Tweede etap pe: 1. Rooks (Ned) 178.5 km in 4.39.16 (gem. 38.350 km/u), 2. Da Silva (Por) z.t., 3. Sergeant (Bel) op 14 sec., 4. Vital! (Ita). 5. Maechler (Zwi), 6 Kappes (Wdl), 7. Imboden (Zwi) allen zelfde tijd als Ser geant, 8. Peiper (Aus) op 1.05, 9. Hamp sten (Vstz.t., 10. Glsiger (Zwi) op 1.23, 11. Joho (Zwi) op 1.47, 12. Van der Vel de (Ned) z.t., 13. Winterberg (Zwi) op 2.00, 14. Freuler (Zwi) z.t., 15. Steven- haagen op 2.12, 16. Theunisse 29. Veld- scholten. 41. Winnen, 54. Talen, 55. Van Vliet, allen zelfde tijd ais Stevenhaagen, 91. Daams op 5.11, 117. Harings op 22.20. Algemeen klassement: 1. Da Silva 9.22.36, 2. Sergeant op 1 sec., 3. Rooks op 17 sec., 4. Kappes op 23 sec., 5. Im boden op 26 sec., 6. Peiper op 35 sec., 7. Vital! op 41 sec., 8. Hampsten op 53 sec., 9. Maechler op 56 sec., 10. Joho op 1.34, 11. Gisiger op 1.40, 12. Winter berg op 1.53, 13. Raul Alcala (Mex) op 1.55. 15. Freuler op 1.57, 23. Veldschol- ten op 2.19, 27. Van der Velde op 2.26. 30. Talen op 2.30, 32. Ftgnon op 2.30, 35. Delgado op 2.37, 37. Winnen op 2.38, 42. Theunisse op 2.47, 47. Steven haagen op 2.55, 51. Van Vliet op 3.02, 82. Daams op 5.17, 111. Vanderaerden op 22.36, 116. Harings op 23.14. Midi-Libre Proloog: 1. Vandenbroucke (Bel) 3700 meter in 4 minuten en 30 se conden (gemiddelde snelheid 49,333 km/uur); 2. Marie (Fra) op 5 seconden; 3. Vallet (Fra) op 0.06; 4. Gölz (Wdl) op 0.09; 5. Van Hooydonck (Bel) op 0.10; 6. Berard (Fra) z.t.; 7. Leleu (Fra) Z.L; 8. Andersen (Den) op 0.11; 9. Leblanc (Fra) z.t.; 10. Ducrot (Ned) z.t.; 11. Jakobs (Ned) z.t.; 15. Gerrit Solleveld (Ned) z.L. PAARDESPORT Koersen Drachten EERSTE KOERS (2440 m.): 1. Aminta Kandia (M. W. Eeken) 3.31,1-1.26,5, 2. Benny Jeanet, 3. Arjen ter Lune. Nle'. gestart: Brilspeed B. Toto: winnend 4.80. plaats 1.90, 3.10, 2.70, koppel 17.80, trio 166.90. TWEEDE KOERS (2040 m.): 1. Zandra Zuidvelde (J. C. Bot) 2.51.7-1.24.2. 2. Zagreb Randalls, 3. Afke. Niet gestart: Bo Bo Batavus. Toto: winnend 10.20, plaats 4.10, 2.20, koppel 11.50, trio 118.50. DERDE KOERS (2040 m.* 1. Amore Mlo (L J. Mollema) 2.52.1-1.24.4, 2. Arina V. 3 Zatopek jr. Niet gestart: Yleen Scimi tar Toto: winnend 30.10, plaats 3.50, 1 30. 1.30, koppel 67.20, trio 871.40. VIERDE KOERS (2440 m.): 1. Zeeboy Z (H. W. Langeweg) 3.25.1-1.24.1, 2 Alex di Tricia, 3. Zylja. Niet gestart: Arie Meerswal, Yko A. Toto: winnend 3.80, plaats 1.00, 1.00, koppel 1.80, trio 39.40. VIJFDE KOERS (1640 m.* 1. Zita Mor- gan (W. Zijlstra) 2.11.0-1.19.9. 2. Zie die Detville, 3. Yolita A. Toto: winnend 4.10, plaats 1.60, 1.70, 3.10, koppel 7.40, trio 90.30. ZESDE KOERS (2040 m.y 1. Alibi F (S. Woudstra) 2.48.8-1.22.7, 2. Amertyon. 3. Yvet Buitenzorg. Niet gestart: Ajax W, Zingaro Hanover en Yatollah Hlddema. Toto: winnend 3.90, plaats 2.30, 1.40, koppel 3.20, trio 19.30. ZEVENDE KOERS (1640 m.): 1. Yantro W (C. D. Immlng) 2.12 2-1.20.6. 2. Zento van Hiddum, 3. Yard Boekeite. Toto: winnend 6.10, plaats 2.20, 1.50, 2.80, koppel 21.60. trio 592.90. ACHTSTE KOERS (2040 m* 1. Zethes Crown (Mej. A. M. J. Abspoel) 2.50.0- 1.23.3. 2. Zodiac Boekeite. 3. Aspearea. Toto: winnend 9.50, plaats 3.20, 1.90, 1.50, koppel 20.00, trio 167.90. NEGENDE KOERS (2040 m 1. Zisja M (S. Woudstra) 2.45.3-1.21.0, 2. Yvento de Legume, 3. Wez Warber. Niet ge- styt: Zorro P en Walkover. Toto: win nend 2.10, plaats 1.30, 1.50, koppel 8.10. trio 68.40. TIENDE KOERS (2040 m.y. 1. Willow Bo- nusan (A. v. d. Wal) 2.45.9-1.21.3. 2. Yte Volo, 3. Windy van Lady. Toto: winnend 13.70, plaats 3.50, 1.90, 1.90, koppel 45.50, trio 331.00. ELFDE KOERS (2040 m.): 1. Zizi del Sol (Ao. de Wrede) 2.51.8-1.24.2, 2. Anja Prinses. 3. Baxter Pitt. Toto: winnend 4.10. plaats 2.00, 2.40, 4.50. koppel 21.70, trio 230.70. TOTAUSATOR-OMZET: 261.028,00. TENNIS Toernooi Bristol Enkelspel, derde ronde: Schapers (Ned>- V. Amritraj (India) 6-1, 6-4; Leconte (Fra)-Castle (Gbr) 6-3, 7-5, Wllklson (Vst )-Frawley (Aus) walk over. Dameatoemooi In Eastbourne Enkelspel, kwartfinales: Navratilova (Vst KDemongeot (Fra) 7-5, 6-3; Shriver (Vst )-Sabatini (Arg) 6-3, 6-3; Evert (Vst >- Savtsjenko (Sov) 6-1, 6-3; Sukova (Tsj>- Fairbank (Zaf) 6-7, 6-3. 8-6. SCHAKEN NK heren Hilversum Achtste ronde: Vanheste-Van der Wiel 1/2-1/2; Sosonko-Riemersma atg.; Lig- lerink-Timman afg.; Ree-C ar don 1/2- 1/2; Pieterse-Kuijf 1/2-1/2; Boersma- Van der Sterren 0-1. Stand: 1. Timman 6 punten 1 afg.; 2.Van der Wiel, Van der Sterren 5; 4. Sosonko 4 1/2+1 afg.; 5. Ree 4 1/2; 6. Riemersma 4 1 afg.; 7. Kuijf 4; 8. Vanheste 3 1/2; 9. Lig terink 3 1 afg.; 10. Boersma 3; 11. Cardon 2; 12. Pieterse 1 1/2. HONKBAL Europa Cup Parijs Amstel Tijgers-Viladecans 13-3 (acht In nings), Grossetto-Parma 3-8. VOETBAL Roemeense competitie Steaua Boekarest-Victoria Boekarest 2- 0 (1-0), Sportui Studentesc Boekarest- Dinamo Boekarest 5-4 (2-3), Rapid Boe- karest-FCM Brasov 2-0 (0-0), Jiul Petro- sani-Gloria Buza 3-1 (3-1), Flacara Mo- reni-FC Olt 2-1 (1-0), Corvinul Hunedoa- ra-Universitatea Cluj-Napoca 5-3 (4-1), FC Arges Pitesti-Chimia Rm. Vilcea 1-0 (1-0), Petrolul Ptoiesti-Universitatea Craiova 1-1 (1-0), Otelul GaJati-SC Ba- cau 3-1 (2-0)., 1. Steaua Boekarest 23- 56. 2. Dinamo Boekarest 42, 3. Victoria Boekarest 37.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9