Marc Chagall een ichilder als een Iroom verschijnsel A 1,DI O/TELEVISIE „Candlelight" voor een keer op televisie CaiddaQowumt VRIJDAG 19 JUNI 1987 PAGINA 19 sitieve reacties „Veilig vrijen" (ffl •30. Ifltj l/ERSUM Bij Veronica zijn gisteren duizenden posi- zo! reacties binnengekomen op het voorlichtingsprogram- Veilig Vrijen", waarin op een openhartige manier werd iaan op de gevaren bij wisselend sexueel verkeer. De te) Jep zond deze produktie woensdagnacht uit. Volgens i.oo! nica-zegsvrouw Annete van Trigt heeft de telefoon de i.oo, dag roodgloeiend gestaan. Daarbij was het aantal nega- uitingen op een hand te tellen. STA men die telefoneerden waren vooral onderwijzers, die oiQ over de video-produktie wilden beschikken om hem LOO, 'de grote vakantie nog eens in klassikaal verband te la- Oo! ien, en ouders. Laatstgenoemde groep vroeg zich vooral «"v aarom de omroep „Veilig vrijenzo laat had uitgezon- [16? „We hadden het graag onze kinderen laten zienwas 1.30; i'éest gehoorde reactie. N 2; mica overweegt nu het programma over een aantal we- 00, nog een keer op de buis te brengen, maar dan op een i°S ger tijdstip. NCRV eist rectificatie rond 'Tévé Kontakt' ZWOLLE De beschuldigingen, die de Stichting Recreatie-Activiteiten Alleenstaanden (RAA) uit Lelystad in een persbericht ten aanzien van het NCRV-programma „Tévé Kon takt" heeft geuit, moeten, eist de NCRV, worden teruggenomen. Vol gens de NCRV heeft de Stichting RAA in een persbericht de doelstel lingen van de NCRV rond dit pro gramma, dat relatievorming ten doel heeft, ten onrechte in diskre diet gebracht. De ideële opzet wordt daarin betwijfeld en de hoge kosten voor deelname aan de kaak gesteld. Bovendien zou Hans Sleeuwenhoek inlichtingen verkregen hebben van organisaties, die op gratis publiciteit uit zijn. In een kort geding eist de NCRV rectificatie. Dit had eerder moeten dienen, maar werd uitge steld, omdat deze zaak met betrek king tot de omstreden „vergelijken de reclame" juridisch moeilijk ligt. De NCRV is van mening dat zij doör de hier en daar gepublicerde persbe richten materiële en immaterïele schade ondervindt. Ook zou dit on rust veroorzaken onder degenen die zich bij „Tévé Kontakt" hebben in geschreven. Op straffe van een dwangsom van 25.000 gulden zou daarom gerectificeerd moeten wor den. De raadsman van de NCRV, mr. M. Pannevis, ziet niets in uitstel en noemt iedere smet op dit pro gramma dodelijk, omdat betrokke nen toch al met schroom mogelijk heden tot relatievorming aftasten. HILVERSUM De nostalgische sfeer van het AVRO ra dio-programma „Candlelight" wordt dinsdag voor een maal door regisseur Henny Budie gevisualiseerd. Het thema van de uitzending zijn de vier jaargetijden en daarop hebben niet alleen de gedichten maar ook de beelden betrekking. Jan van Veen, de met een zwaar stemgeluid uit gevoerde presentator van het radio-programma, dat twintig jaar geleden bij Veronica van start ging en nog altijd een recordaantal luisteraars en gedichtschrijvers trekt, komt overigens niet in beeld. Muzikaal wordt Van Veen bijge staan door „Candlelight"-artiesten zoals Anita Meijer, Rob de Nijs, Shirley Zwerus, Laurens van Rooijen en Gerard Jo ling. De televisie-aflevering van „Candlelight" is overigens in zo'n goede aarde gevallen bij de AVRO-directie, dat deze proefuitzending volgend seizoen een vervolg krijgt. Jan van Veen keert dan vier maal terug op de buis. tiofi1 rne- *«it t te oud om te schilderen erde Marc Chagall zijn me! ijd te noemen tijdens een pirt view enige jaren geleden, voor zijn dood in 1985. Frans/Russische kubist surrealistische trekken in (12): werk openbaarde zich in de oo» van ziin leven als een ma- acl11 ie schilder. Hij mag even- als een verschijnsel wor- aangemerkt. Zo wordt hij (161 benaderd door de Parijse ï-15. aste Dominik Rimbault in ilm over zijn persoon en qJ k, die KRO-tv vrijdag uit- got it op Ned. II om 21.20 uur. 1.30 jende maand wordt in u ikrijk zijn honderdste ge- tedag herdacht. Dan zal IS j film onder de titel "De (181 lder die de wereld op zijn LE zette" in heel Europa op de men verschijnen. De KRO it er wat eerder mee, omdat omroep in zijn program- ti ing deze maand heeft uitge- (16) ien tot Franse maand. Niki Pil ner bewerkte deze produk- mr de Nederlandse tv. Zij t geen ingrijpende verande- ijji en aangebracht. Zij veron- >.0fl telt Chagall als bekend bij MA over£rote van kij* I.OO w s voorts van mening, dat je gall niet moet analyseren. i levensgegevens leveren een schilder, maar geen icbijnsel op. Dit in tegen- ling tot de Britten, die er keel relaas aan toevoegden, waarin het verleden van Cha gall uitvoerig uit de doeken wordt gedaan. Het begrip „verschijnsel" vraagt om een toelichting. Ge boren in het Russische Witebsk uit joodse ouders trok Chagall al op vrij jonge leeftijd naar Pa rijs. Daar verkeerde hij met de groten van die dagen, eigende zich hun stijlen toe, maar bleef in zijn onderwerpen zeer zich zelf. Hij maakte dromen aan schouwelijk. Vrijwel alles wat hij tekende en schilderde voer de hem terug naar zijn jeugd, droombeelden over wat in zijn herinnering was blijven han gen. Alsof hij zich niet in Parijs onderdompelde. Op zijn kop Ook in die zin zette hij letterlijk de wereld op zijn kop door figu ren ondersteboven in zijn tafe relen te plaatsen, dan wel het hoofd loszwevend van de romp. Hij schatte de vrouw zo hoog in, dat hij deze in een soort enge lengedaante laat bevrijen door een man met de kop van een ezel. Hij adoreerde in zijn twee huwelijken zijn vrouwen, eerst Bella, die hij vanuit Parijs uit Rusland haalde, later Vava, na dat Bella tot zijn diepe verdriet was overleden in Amerika, waarheen hij gedurende de oor logsjaren was gevlucht. Hij wijdde aan haar een gedicht in memoriam, waarin hij schreef hoe „haar hoorbare stilte" in hem doorwerkte. In zijn jonge jaren voorzag hij- de joodse schouwburg in Mos kou van fresco's, waarop hij joods leven verbeeldde. Hij werkte jaren in Parijs, later aan de Cöte d'Azur, maar men zag hem geen steedse dan wel ken nelijk Franse landelijke gege vens schilderen. Wel schijnt in zijn werk de gloed van de zui delijke zon. Soms maakt hij hierop een uit zondering. In zijn zelfportret met kubistische, plastische kop, schilderend voor zijn ezel, met daarop een melkmeisje, ont waart men op de achtergrond door een raam de Eiffeltoren. Hij beeldt zichzelf daarop af met zeven vingers. Dit duidt Op een joods spreekwoord, waarin „iets met zeven vingers doen" staat voor het uiterste van je zelf geven. Men kan dit ook zien als getransformeerde reali teit. In de vormgeving laafde hij zich aan de nieuwe Franse stij len. Schilderend liet hij zich in spireren door de muziek van Paganini. Toch sprak hij daarbii uitsluitend zijn eigen gemoed aan. Daarin bruiste het van de beelden die hij meekreeg uit zijn joodse opvoeding, joodse verhalen en het boerenleven op zijn geboortegrond. Een surrealist mag men hem noemen, omdat hij mensen, die ren en dingen zonder veel sa menhang op en door elkaar op het doek wierp, buiten propor ties allemaal. De anatomische De Frans/ Russische kubist met surrealistische trekken in zijn werk Mare Chagall openbaarde zich in de loop van zijn leven als een magische schilder. Foto AP belijningen verloor hij daarbij uit het oog. Men zegt van hem wel eens, dat hij niet naar de natuur kon tekenen. Zijn ver weer: „Ik teken naar de boven natuur". Typerend voor hem mag ook heten dat hij circusgek was. Clowns, trapezewerkers en die ren ziet men door elkaar heen hun werk doen. Die „vaart" van het circus legt hij in zijn schilderijen neer. Alles springt uit het gareel, zo ook in „De violist", een figuur uit zijn jeugd, omgeven door wat hem uit zijn jonge jaren is bijgeble ven, sprookjes en joodse ritue len. Tegelijk geestelijk en zin nelijk, steeds toch die gloed, zo als ook zijn gebrandschilderde ramen voor Franse kerken. Kleuren Van zijn kleurstelling zegt men dat hij deze aan het circus ont leende. Zijn lichtgevende okers, zijn transparante groenen, zijn hemelsdiepe blauw en harts tochtelijk rood stralen van zijn doeken af. Een feest van kleur. Tegelijk toch blijven deze luci de, doorzichtig als dromen. Ook daarom mag men hem als een „verschijnsel" beschouwen. Hij leefde ais het ware buiten de wereld om zich heen. Alles wat hij schilderde ontsproot direct aan zijn eigen innerlijk, aan wat hij aan herinneringen in zich omdroeg, visioenen als het ware. Cirkels, driehoeken en geometrische vormen duiken ineengevlochten telkens op. Wetten van tijd en ruimte gel den niet voor hem. Het vloeit bij hem allemaal door elkaar heen, zoals in „Ik en mijn dorp". Veelal valt hij terug op bijbelse verhalen, vermengd met beelden uit ziin jeugd, boe renhoeven, tempels, liturgische objecten, Hooglied-inhoud, na tuurlijke gegevens en dieren die hij van menselijke ogen voorzag, dieren die instinctie- ver en intuïtiever in de schep ping staan dan de mens. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 TROS 16.00 TROS Vrijdagmatinee: Eenzame speurtocht (Rol ling man), Amerikaanse tv- film uit 1972 van Peter Hy- ams. Met o.a. Dennis Wea ver en Don Stroud. Lonnie is een vrachtwagenchauf feur, die zich niet bekom mert om de toekomst. Hij leeft voor zijn vrouw en twee zoontjes. Zijn een voudige leventje wordt verstoord wanneer hij zijn vrouw betrapt met een au tocoureur 17.12 TROS Sport/Studio Sport extra. Voorbeschouwing op de hockywedstrijden om de Chapions Trophy te Amstelveen. Presentatie: Walter Tiemessen NOS 17.30 ^e-Joumaal TROS 17.46 TROS Sport, sportmagazl- ne. Samenvatting van de hockeywedstrijd voor he ren tussen Nederland en Spanje 18.20 De mooiste foto's maak je zelf (4), cursus Basisfoto grafie voor iedereen 18.35 mHet geheim van Vre- denhof, vijfdelige jeugdse rie. Afl. 3: Het goud van Schneisser(herh.) 19.00 Calimero, tekenfilm 19.05 Knight rider, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Knight Racer. Elena Thomas en haar va der kijken met spanning naar Elena's creatie, de Thomas Flyer, een race auto waarin haar vader al zijn geld heeft gestoken. De auto verongelukt ech ter en Michael Knight wordt te hulp geroepen want er is duidelijk sabota ge in het spel NOS 20.00 m Journaal en weerover- zicht TROS 20.28 Als er een morgen la (If to morrow comes, 2), driede lige Amerikaanse miniserie naar het gelijknamige boek van Sidney Sheldon. Als zij uit de gevangenis komt zweert Tracey dat geen man haar ooit nog pijn zal doen. Maar er is een man die uit hetzelfde hout is gesneden als zij, Jeff Stevens. Hun paden hebben zich al eens ge kruist en dat zal nog wel een keer gebeuren. (Slot: morgen) 22.05 TROS Aktua, actualitei tenrubriek 22.35 Uw week In de sterren, astrologische rubriek met Carroll Righter. Presenta tie: Ralph Inbar 22.45 TROS Weekend-film: De piloot (The pilot), Ameri kaanse tv-film naar het ge lijknamige boek van Ro bert P. Davis. Senior piloot Mike Hagan heeft alle kan sen om Piloot van het jaar te worden. Maar hij heeft een probleem. Zijn kijven de vrouw zet hem tot drin ken aan. Dit komt aan het licht en de vliegmaat schappij stelt een co-piloot aan die de zaak moet on derzoeken 00.20 TROS Sport extra. WK Speedway voor landen teams NOS 00.45 Journaal 00.50 Nieuws voor doven AVRO 00.55-01.10 Het Nederlands kampioenschap Schaken 1987, analyse van de van daag gespeelde partijen NEDERLAND2 NOS 17.45 Studio Sport Extra. Hoc key: Amstelveens Cham pions Trophy 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal KRO 19.12 De Muppetshow, poppen serie van Jim Henson. Gast: Spike Milligan 19.37 Lotto-trekking, trekking van de Midlotto van de maand juni 19.45 Charles en Lucie, Franse speelfilm uit 1979 van Nelly Kaplan. Een armoedig echtpaar ziet door een on verwachte erfenis het le ven volledig veranderen. Niet voorbereid op de fi nanciële rompslomp, blijkt hun nieuwe leven niet ai- leen uit rozegeur en mane schijn te bestaan 21.20 Chagall (1887-1985) - De schilder die de wereld op zijn kop zette, documen taire over deze romanti sche surrealist, waarin hij vlak voor zijn dood vertelt over zijn werk, zijn levens visie en zijn joods-Russi sche inspiratiebronnen (zie elders op deze pag.) 22.10 Praten met de Minister- President NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Vurig van geest, portret van de Afrikaanse aarts bisschop Milingo, die het Vaticaan in verlegenheid bracht met zijn activiteiten als genezer 23.28 De Wilde Ganzen NOS 23.35 Nieuws voor doven 1 KRO 1 23.40-01.10 Cousin, cousine, Franse speelfilm uit 1975 van Jean Charles Tacchel- la. Er ontstaan de nodige verwikkelingen als Ludovic en Maria, neef en nicht, na een huwelijksfeest achter blijven, omdat hun weder zijdse echtgenoten samen zijn verdwenen Farrow in de film 'Fingers' BRT 1 om 20.50 uur. FOTO: PR ri 17.35 Centennial, twaalfdelige Amerikaanse tv-serie met Ri chard Chamberlain, Robert Conrad, Raymond Burr e.a. Afl. 5: Volkenmoord (herh.) Nieuws in teletekst Tik Tak, kinderserie (herh.) Plons. Afl.: Plons en de vreem de eend (herh.) De tovenaar van Ox (The wi zard of Oz), Japanse tekenfilm serie naar de boeken van Frank Baum. Afl.: De tovenaar Kdoet raar Vrouwtje Theelepel (Mrs. Pep- perpot), Japanse tekenfilmse rie naar het boek van Alf Proy- sen. Dubbele afl.: De schat van zwarte Jaap/Bazel gelooft z'n ogen niet ISOnbekende wereld (Explo re), documentaireserie over nagenoeg verdwenen bescha- -venlngen. Afl. 6: Godenverhul- zing en godenleven op Taiwan (2, herh.) Uitzending door derden. Pro gramma van de Vlaams Natio nale Omroepstlchting Mededelingen en program ma-overzicht g Weerbericht 5 Première, filmnleuws met Jo Röpcke Fingers, Amerikaanse speel- film uit 1978 van James To- jgaï. back. Met o.a. Harvey Keitel, lijk Jim Brown en Tlsa Farrow. Ben et Angelelli is de eigenaar van -l - een goktent en smeekt zijn i J - Z00n twee speelschulden voor hem te Innen. Om hem te hel pen. doet Jlmmy het, maar komt hierdoor In grote moei lijkheden Filmspot, achtergrondlnforma- tie bij de filmactualiteit li op-23.00 Nieuws en Coda. De bo men staan van bloesems vol, van Prosper van Langendonck irtj BF 5 U boïte aux Images, teken- filmmagazine )0S» J Journaal 9* wi'i regionaal magazine Journaal Miss, tv-serie met Danielle Da- rieux, Jacques Morel en Ga briel Cattand. Afl. 3: Miss et Ie "61ii J"®jJr8"chanteur jat I Victolres, serie portretten van bekende sportmensen. Afl. 2: Frankie Vercauteren .oitK P**01*1 rock: The Cure 5» I Lutat, nituw. DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Pappi, wee machst Du elgent- lich den ganzen Tag? Jeugd serie over beroepen. Afl. 3: Reisleider en boer 16.15 Ete und All, Duitse speelfilm uit 1985 van Peter Kahane. Met: Jörg Schüttauf, Thomas Putensen, Danlele Hoffmann, 17.45 17.55 18.25 19.00 19.57 20.00 20.15 21.50 22.30 01.50 01.55 Tagesschau Hier und haute, regionaal ma gazine E Solo für 12, spelprogramma EWWF-Club - live von der BUGA, rechtstreeks amuse mentsprogramma vanaf de bloemententoonstelling BUGA In Düsseldorf. Presentatie: Ma rijke Amado Programma-overzicht mTagesschau Der Volltreffer (The sure thing), Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Rob Reiner. Met John Cusack, Daphne Zunlga, Anthony Edwards e.a. Gib en Alison leren elkaar op een Amerikaans college kennen. Glb, een schuchtere dromer Is een heel ander type dan de doelbewuste Alison. Belde rij den met een vriend mee en door hun geruzie zet hij ze aut de auto. Ze hebben nog een lange weg voor zich Sport schau Tagesthemen, met o.a. bericht aus Bonn Oh Mensch...! 'Annëherung an unser Menschenbild', studio discussie [I Spione und Agenten: Kenn- wort: Reiher, Duitse speelfilm uit 1963 van Rudolf Juaert. Met Peter van Eyck, Marie Verslni, Walter Rllla e.a. In 1944 stort een Amerikaans vliegtuig boven België neer. De verzetsorganisatie neemt offi cier Philip en de Engelse ma joor Barton op om ze naar Spanje te loodsen. Op een van de laatste steunpunten in Frankrijk wordt ontdekt dat Barton correspondeert met Duitsland Tageaschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 17.00 17.15 18.56 19.00 19.30 Ivan lat doch der Gröaste, Deense jeugdfilm uit 1981 van Soren Kragh-Jacobsen. Met Alex Svanbjerg, Otto Branden burg, Peter Schroder e.a. I Ferienkalender, magazine met tips, vertier en spanning. Pre sentatie: Anke, Benny en Gus- tav Sommer I Freizeit... und was man da- raus machen kann, vrije tljds- magazine. Presentatie: Slbylle Nicolal Heute Tele-illustrierte. Actualiteiten, sport en amusement Ein Engel suf Erden (Heavens gate), Amerikaanse tv-serle met Michael Landon, Victor Franch, James Troesh e.a. Afl.: Der Engel mlt dem B davor Programma-overzicht Heute Auelandajournal, berichten van buitenlandse correspon denten Derrick, Duitse politieserie met Horst Trappert, Frltz Wepper, Hans Korte e.a. Afl.: Die Nacht des Jaguars Derrick Branche als Ahmed in 'The jewel In the crown', Duits land 3 om 22.15 uur. FOTO: GRANADA TELEVISION 21.15 Vorsicht Fallal Voorlichtings programma van de politie 21.45 Heute-Journal 22.10 Aapekte: Kulturszene China 1987, documentaire over Chi na's cultuurpolitiek 23.10 Filmforum: Michael Clmlnos 'Heaven's gate', documentaire over de duurste film die ooit uitgebracht Is 23.40 Sptelplatz des Teufels (The Devil's playground), Australi sche speelfilm uit 1975/76 van Fred Scheplsl. Met Nick Tate, Arthur Dlgnam, John Frawley e.a. Op een concentloneel In ternaat groeit de dertienjarige Tom op. Zijn puberteit Is pro blematisch, want het Is verbo den om over het lichaam te praten. Turner, een leerling, stelt hem voor toe te treden tot zijn geheimbroederschap, waar geestelijke liefde door li chamelijke tuchtiging gevon den wordt. Tom wordt bang 01.15 Heute DUITSLAND 3 18.30 19.00 20.00 20.15 21.45 22.15 Telekolleg II, cursus econo mie, les 10: Wlrtschaftsordnun- gen Hallo Spencer, kinderserie Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tageeschau Stadtbrachen - grOne Insein lm Ruhrgeblet, natuurreporta- jjnerhört - Die Geschlchte der deutschen Frauenbewegung von 1830 ble heute, twaalfdeli ge documentaireserie over de geschiedenis van de Duitse vrouwenbeweging. Afl. 11: Zelt der Verdrëngung - Zelt des Wlederaufbaus Lebenaweg? Reportage over de 26-jarige Arnold P.. die we gens moord veroordeeld Is Dat Juwel der Krone (The Je wel In the crown, slot), Engelse tv-serle naar de roman van Paul Scott. Met Charles Dan ce, Eric Porter, derrick Bran che, e.a. Afl. 14: Die Tellung der Beute. Op de dag voor zijn vertrek naar Ranpur noort Guy Perron de motleven van de moord op Merrick tijdens een diner bij Graaf Bronovsky. De volgende dag wordt zijn trein aangevallen, waarbij alle mo hammedanen worden ver- 23.10 Nachgeapielt: Veters Land, reportage over een vader die de plaats waar hij opgroeide aan zijn dochter toont 00.30 Laatste nieuws BBC 1 16.50 17.40 19.00 19.35 20.00 20.40 22.00 22.30 00.25 01.35 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip Schofield Friday film special: One hour to zero, Engelse speelfilm uit 1976 van Jeremy Summers. Met Jayne Collins, Tony Brid ge, Andrew Ashby e.a. Royal International horse show, paardenshow te Bir mingham Journaal en weerbericht Londen Plus, regionaal nieuwsmagazlne Wogan, praatprogramma met Terry Wogan The Grand Knockout Tourna ment, amusementsprogramma In de stijl van 'Spel zonder grenzen' met vier teams be staande uit diverse bekendhe den zoals John Cleese, Kiri Te Kanawa, Cliff Richard en John Travolta, onder de koninklijke leiding van Prins Edward, Prin ses Anne en de Duke en Du chess of York. Presentatie: Stuart Hall, Les Dawson en Su Pollard Journaal en weerbericht (UTender ie the night (2), zes delige Amerikaanse tv-serle naar het boek van F. Scott Fitzgerald. Met Peter Strauss, Mary Steenburgen, John He ard e.a. Omnibua, serie culturele docu mentaires. Afl.: Books and the Big Bang, reportage over het uitgeven van boeken Royal International horse show, samenvatting Weerbericht BBC 2 15.15 Sport. 1: Cricket (2e Test match Engeland - Pakistan), 2: Tennis (Eastbourne-toernool voor dames) 17.00 Nieuws en weerbericht 17.05 Paardenraces op Aacot. Aan sluitend: Eastbourne tennis toernooi voor dames en cricket 19.15 Randolph Scott in: Comanche station, Amerikaanse wester nfilm uit 1960 van Budd Boettl- cher. Met Randolph Scott, Nancy Gates e.a. 21.00 Face the music 21.30 Gardener's world, tulnmagazl- ne 22.00 The hitchhikers guide to the galaxy (slot), science-fiction comedyserie met Peter Jones, Simon Jones, David Dixon e.a. (herh.) 22.35 Cardiff singer of the world competition 1987, internatio naal concours voor operazan gers, vierde ronde 23.15 Paardenraces te Ascot 23.35 Newsnight, actualiteiten 00.20 Weerbericht 00.25 Cricket, samenvatting 00.55-02.30 Lady of decait, Ameri kaanse speelfilm uit 1947 van Robert Wise. Met o.a. Lawren ce Tlerney en Claire Trevor m Ondertiteling vla TeleTekst. GO Tweetalige of stereo-uitzen ding. C Zwart/wlt-ultzendlng. ■DZwart/wlt-ultzendlng met on dertiteling vla TeleTekst. (9 BIJ nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. ■9 BIJ nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-ultzendlng In orginele versie met ondertitels. SKY CHANNEL 15.30 GD Live on Friday, rechtstreeks popprogramma met Anthea Turner en Angefo 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis, comedyserie. Afl.: Dennis and the Miracle Plant Food 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 The Flying Nun, comedyserie met Sally Field In de hoofdrol. Afl.: Hello Colombus 19.30 Seven little Australians, dra maserie. Afl.: Secrets 20.00 Ritter's Cove, avonturenserie. Afl.: My brother's keeper 20.30 Big valley, westernserie met o.a. Lee Majors, Linda Evans en Barbara Stanwyck 21.25 Cimarron City, westernserie. Afl.: Medicine man 22.20 World Cup Championship Ka rate, reportage vanuit Honga rije 23.30 Aek Dr. Ruth, programma over sex, relaties en huwelijk, ge presenteerd door Dr. Ruth Westhelmer 23.50-00.50 0 Monsters of rock, hardrockprogramma met Mick Wall SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 16.00 The Pepsi Live Show, poppro gramma met Nino Flretto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Under the Mountain, sclence- fictlonserie voor kinderen 18.30 The Goodies, comedyserie 19.00 Game for a Laugh, spelpro gramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 In at the deep end, serie do cumentaires waarin verslagge vers een stoomcursus voor een ander beroep krijgen. Afl.: To become a snooker player 20.30 Some mothers do 'eve 'em 21.00 Hot Pursuit, avonturenserie 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tales of the Unexpected, tv- serle naar verhalen van Roald Dahl. Afl.: What have you been up to lately? 00.00 Kolchak, misdaadserie met Darren McGavIn In de hoofd rol. Afl.: Knightly murders 01.00 Rockin' at the speed of light 02.00 Power Hour 03.00 Boogie Box 04.00 Chart Attack 05.00 Maximum Music Box 06.00-07.00 The Face TV 5 16.05 Mémoire de Pierre, tv-fllm 17.00 Cabaret, amusement 17.50 Calibre, magazine 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Dee chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Millesime, documentaireserie over de Franse wljnbouwge- bleden 19.30 Le Rsdis Noir, tv-fllm 20.50 Humeur, Humeur 20.55 Concert Offenbach 21.30 Montagne 22.00 Journaal 22.30-23.30 Sports Lolsirs, Stockcar races In Limoges DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Sportschau 10.45 Liebe in der Dlmmerung (herh.) 12.25 Vorsicht, Fallal 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 11.00 E Programma-overzicht 11.30 Biotechnologie, informatieve serie. Afl. 12: Selbst oder nicht selbst... 12.00 Nachbam in Europa, Informa tief magazine voor buitenlan ders en Duitsers (12.00 Joego slavië, 12.40 Griekenland, 13.20 Spanje) BBC 1 07.45 09.30 09.35 12.12 12.15 Finale World Cup Rugby, rechtstreekse reportage TV-cursussen The family Nees, tekenfilm Dogtanian and the three Mus- kehounds, tekenfilmserie It's wicked, gevarieerd kinder programma ditmaal recht streeks vanuit het Londense Hyde Park, waar de Kinderdag van de Jubilerende St. Johns Ambulance's medische hulp dienst wordt gevierd met mu ziek, amusement en spelletjes. Verder staat een bezoek van Koningin Elisabeth en andere leden van de koninklijke fami lie op het programma. Presen tatie: Carolyn Marshall en Jake Abraham feest. Reportage van de aan komst van de koningin Weerbericht Grandstand, sportprogramma met o.a. een herhaling van de World Cup Rugby-finale, paar denraces te Ascot, cricket (tweede testmatch Engeland - Pakistan), paardesport (Royal International Horse Show) en tennis (Eastbourne-toernool voor dames) SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine met tekenfilms en afleveringen uit de series 'The Cisco Kld' en 'Barrier Reef. Presentatie: Andy, Snoot en Crocker 12.05 E The Pat Sharp Show 12.35 EThe smash graat videore- ce, met Pat Sharp en Ronnie the Runner 13.35-14.05 E The SUPER CHANNEL 07.00 Boogie Box, dansmuziek met Martin Buchanan 08.00 Funbue, gevarieerd kinderma gazine met o.a. 'The Telebugs', 'Emu's world', 'Ghostbusters' en 'Blake's 7'. Presentatie: Jo sephine Buchan en Wayne Jackman 11.30 Rockin' at the 8peod of Light 12.30 Chert Attack, overzicht met de Music Box-hitparade 13.30-14.30 Armchair Adventure, documentaireserie over expe dities. Afl.: Deep Into blue ho les RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Hobby-vitaminen. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-VriJdag-sport. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Oh, wat een nacht met om 00.02 Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02 Ook goelemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjon magazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry Van Inkel. 22.02 Countdown cafó. RADIO 4 18.02 NOS: Aspekten van de kamer muziek. 19.00 De bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Holland Festival 1987. 23.00 NOS Jazz. RADIO 5 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van de PSP. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 2040 EO: De bijbel open. 21.00 De schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Weat: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re- Slonale avondbladen. Omroep Rijn- ind: (Vla FM-frequentle 105,7 MHz) 17.30-18.00 Actualiteiten 18.00-20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-Ensemblee. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber, voor Turken. 20.03 Imago. 22.10 Hangmat. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.04 Radio twee. 22.05 Country-slde. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Instrumenteel recital. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Radlo-Symfonleorkest van Ber lijn en Radiokoor van Berlijn. Dirigent: Marlo dl Bonaventu- ra. 1. Symfonie nr. 8 In F Opus 93 Ludwlg van Beethoven. 2140 Actualia. 22.15 Jazz In Europa. 23.00-2345 Pop-3 (37). MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 0743-17.00 TROS: TROS Nieuws Show. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS)i 07.03 VARA: De wind. 07.13 Hallo Hier Hilversum. 1043 De stand van zaken. 1143 Tussen Barend en Van Dorp. 1243 De Rooie Haan. 14.03 Wie In 't Nederlands wil zingen. 1543 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 0740 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 1043 Popsjop. 1243 Lost Vast Special. 14.03 Tussenuur. 1543 Popstation. RADIO 4 0740 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met Mi chael Haydn. 08.00 Affiche - 4. 10.00 Caroline. 1140 Kurhausconcert: Deutsche Kammerakademle Neuss o.l.v. Johannes Goritzki. 12.00 VOO: Strauss Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Holland Festival Journaal. 13.10 Veronica Klassiek, met nieuwe grammofoon- en compact pla ten. RADIO 5 09.00 Nieuws. 0942 NOS-S port lef. 0945 Waterstanden. 0940 FEDUCO: Je woordje doen (herh.). 0945 Dag dokter (herh.). 10.00 Taal, tekens en regels. 10.15 EO: EO Familiedag 1987. 14.00 VPRO: Euroburo. 1540 Het spoor. REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentie Radio 1) 1140-13.00 Aad de Korte met mu ziek uit de regio. Gesprekjes, muziek (van koormuziek tot new wave), agen da. Omroep Rijnland (Vla FM-fre quentie 105,7 MHz) 13.00-15.00 Noordwijk Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Een uur amusement met Hans van Vliet. 11.00 Nieuws. 11.03 Thema-uit zending. 1240 Nieuws. 12.03 Wat nu weer? BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0840 Voel Je thuis. 09.10 Slnta-se em case, voor Portu gezen. 1043 ónze Keuze. Kritisch overzicht van de nieuwste platen. 11.03 Het Kraalenest. 13.15 Matinee. BRT 2 0540 Welkom Weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 1140 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 1440 Radio Rljswtjck. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 0840 Ochtendvariaties (1). 1. Mars In D KV 335 nr. 1, Wolfgang Amadeus Mozart, 2. Symfonie nr. 42 in D, Joseph Haydn. 0940 Ochtendvariaties (2). 1. Vlaam se dansen, Jan Blockx, 2. Con certo nr. 1 voor plano en or kest, Isaac Albenlz. 10.00 Italiaans (8). 10.30 Wijswijzer (21). 11.00 Harmonie en fanfares. 1140 Int. Koorwedstrijd Debrecen. 1240 Tafelmuziek. 1. Muslque de thé&tre. Mare Charpentier, 2. Concerto Q rosso In Bes opus 6. nr. 7, George Frederic Han del. 13.15 Muzlekmakers. 1440 Nieuwigheden uit de BRT-DIs- cotheek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19