Leefbaar Leiderdorp wijst bouw High Tech Center af Sterrenparade in Alphen >dagpuzzel Meer geld voor dorpsvernieuwing •LEIDEN OMGEVING CetdaeSowmii aan tafel t Burgemeester Paats speelt Wedden dat VLIETLAND WIL ZWEMBAD EN GOLFBAAN Ter Aar knapt monumenten c Conflict rond voetveer Woubrugge afgewikkeld Ter Aar betaa 1 geen wachtge Bromfietser kneust been Paard op hol VRIJDAG 19 JUNI 1987 PAGINA Witte bonen- groentesoep - griesmeelpudding met aardbeienmoes (vegetarisch) De benodigdheden voor twee personen zijn: 250 g gedroogde witte bonen, mespunt zout, l'/i liter wa ter, 1 grote aardappel, 150 g sperziebonen, 100 g rijst, 150 g spitskool, 2 tomaten, stuk komkommer of cour gette, 1 kruidenbouillonta blet, knofloof, basilicum, peterselie, 100 g geraspte pittige kaas; 4 dl melk, 35 g griesmeel, 30 g suiker, 1 pakje vanille suiker, 150 g aardbeien, basterdsuiker naar smaak. Was vanavond de witte bo nen een keer en zet ze met het zout en water weg. Kook de peulvruchten morgen in het week water in een uur gaar. Voeg dan de in blokjes gesneden aardappel, de afge haalde en éénmaal doorge sneden sperziebonen en de in een zeef met koud water af gespoelde rijst toe. Breng de massa roerende aan de kook en laat haar een kwartier rustig koken. Snijd intussen de spitskool fijn. Leg de to- maten even in kokend wa ter, ontvel ze en snijd ze in blokjes. Schil de komkom mer of courgette en snijd de groente ook in blokjes. Doe spitskool, tomaten, komkom mer of courgette en het bouillontablet bij de soep en laat deze nog een kwartier koken. Maak het gerecht af met geperste knoflook, fijn geknipte basilicum en peter selie en geef de kaas er apart bij. Maak de pudding, met het oog op afkoelen en opstijven, een halve dag tevoren klaar. Breng de melk aan de kook en strooi er al roerende een mengsel van griesmeel en suiker in. Laat de massa on der geregeld roeren vijf mi nuten zacht koken. Voeg van het vuur de vanillesuiker toe en doe de hete pudding in een natgemaakte vorm. Zet deze koel weg. Schud de op gesteven pudding uit de vorm en leg er de fijnge- prakte en met basterdsuiker gemengde aardbeien om heen. JEANNE ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense zwemvierdaagse in het zwembad De Hoorn begint op maandag 22 juni. Vier avonden lang moeten de deelnemers elke avond oOO meter baantjes trekken. Deze dertiende avondvierdaagse is echter bijzonder want het is een sponsorvierdaagse geworden. Voor elke 100 meter die zwemmend afgelegd wordt kan men zich laten sponsoren. De opbrengst is bestemd voor Unicef. Burgemeester Paats heeft om dit evenement zijn eigen ver sie van het spelletje „Wedden dat" gebouwd. De burgemees ter heeft namelijk met de Alphense bevolking gewed dat men er niet in zou slagen om het streefbedrag van 10.000 gulden te halen met dit sponsorzwemmen. Lukt dat de Al phense bevolking wel, dan zal de burgemeester op zaterdag 27 juni krentenbroden gaan verkopen op de weekmarkt in het centrum. Uiteraard is die opbrengst ook weer voor Uni cef. Rondom dit sponsorzwemmen is er op dinsdag en woensdag een rommelmarkt in het zwembad en op donderdag is er een play-backshow. Men kan zich nog altijd voor het zwem men opgeven via het zwembad de Hoorn, of bij het zwem bad de Thermen. Ook zijn deelnemerskaarten te kopen bij de Sportstichting aan de Dillenburg. Het inschrijfgeld be draagt zes gulden en na 21 juni is dat zeven gulden vijftig. Entertainment De jeugdtheatergroep van de SJJO brengt vanavond vanaf acht uur in de grote zaal van Taberna aan de Ju- lianalaan in Oegstgeest de show „Entertainment". Voor Eileen Egas betekent het min of meer een afscheid van „haar" theatergroep waarvoor zij zich een aantal jaren met veel élan heeft in gezet. Voor de repetities reisde zij heen en weer van Terneuzen naar Oegstgeest omdat haar echtgenoot daar een functie bekleedt bij Ra dio Zeeland. Aanvang acht uur Bezems Op een gedeelte van het parkoers waarop zondag de Zoeterwoudse ploegentijd rit wordt verreden ligt vrij veel klein grit. Het gaat daarbij met name om de Geerpolder. Om te voorko men dat daardoor valpartij en zouden kunnen ontstaan, doet de organiserende vere niging „Utopia" een beroep op vrijwilligers om morgen middag (zaterdag) gezamen lijk de bezem ter hand te ne men. Onder het motto „nieuwe bezems vegen schoon" wordt men om 16.00 uur bij „Don Bosco" ver wacht met een bezem. Zon dag om 9.30 uur gaat ter hoogte van de Schenkelweg de eerste ploeg van start voor de wedstrijd over 42,9 kilometer. Diploma In het Rijnsburgse sport complex Het Waterbos wordt morgen voor de eer ste basis zwemdiploma 's ge zwommen worden door vijf tig kandidaten. Dit is een nieuw zwemdiploma inge steld door de Nationale Raad voor Zwemdiploma's. Het diploma C is hierdoor ko men te vervallen. De exa mens worden afgenomen van 15.30-17.30 uur en de voorzitter van het Waterbos mevrouw A. de Haas-Krom hout zal om 17.30 uur de di ploma's uitreiken. Het ziin in de regio de eerste diplo ma's die worden gehaald. Roeien Het Instituut voor Natuur beschermingseducatie houdt zaterdag een natuur-roeiex- cursie op de Noord-Aa ten zuiden van Zoeterwoude. De excursie staat onder lei ding van natuurgidsen van het IVN afdeling Leiden. Er wordt gestart bij kaasboer derij 't Geertje aan de Geer- weg 7 in Zoeterwoude om 19.30 uur. Fietsers kunnen ook starten bij café-restau rant Cronesteijn, hoek Vliet- weg/Europa weg in Leiden om 19.00 uur. Opgeven kan vanavond tussen zeven en negen uur bij Henk Doel man, tel 071-411320. Deelna me kost 3 Zomerfeestr Huize St Liduina aan de Herenweg 50 in Warmond organiseert zaterdag een zo merfeest voor de bewoners en andere belangstellenden. Bij goed weer zullen de meeste activiteiten plaats vinden op het binnenplein. Om 13.00 uur begint een op treden van de Warmondse Bierkouwers. Het jeugdcir- cus Atleta verzorgt tussen 14.30 en 16.30 uur een optre den. Het Haags Matrozen- koor geeft acte de presence van 19.30 tot 21.30 uur. De pauzes worden opgevuld met speciaal voor de gele genheid opgenomen muziek van huisradio Boterbloem. Ook zijn er enkele loterijen plaats om de kosten te dek ken, en ziin hapjes en drankjes verkrijgbaar. Zwem vierdaagse De wethouder voor sportza ken, dé heer P. van Veen, geeft maandagavond om half zeven in zwembad Poelmeer het startsein voor de zwemvierdaagse van Oegstgeest. Deze vierdaagse wordt georganiseerd door de zwem- en wa terpolo vereni ging VIVAX. De zwemvier daagse duurt tot en met za terdagavond. Tijdens het zwemmen zijn is een aantal activiteiten, zoals op dinsdag het zogenoemde waterstelt lopen in het instructiebad. Hieraan wordt onder meer deelgenomen door de voor zitter van Vivax, mevrouw Kwaad. Streekcommissie De streekcommissie voor de Bollenstreek vergadert dins dag in Hotel De Witte Raaf aan de Duinweg 117 in Noord wijk. Aanvang acht uur. Tijdens de vergadering vindt een discussie plaats over het informatiebulletin „Ruimte voor de streek". Verder kunnen streekbewo- ners knelpunten of wensen naar voren brengen. De commissie bekijkt dan of dit moet worden voorgelegd aan het provinciaal bestuur. Rookvrij Niet-rokers kunnen elke vrijdag- en maandagavond vrij bridgen in het Witte Huis aan de Endegeester- straatweg in Oegstgeest. Aanvang kwart voor acht. Kosten twee gulden per per soon. Inlichtingen bij me vrouw Versnel, telefoon 071-414182. ALPHEN AAN DEN RIJN Ter gelegenheid van de her opening en het 25-jarig jubile um van Rodenburg's autobe drijf aan de Zaagmolen weg in Alphen, wordt dit weekend twee dagen lang feest gevierd. Na vijfentwintig jaar was het bedrijf aan vernieuwing toe zodat het pand aan de Zaag- molenweg in Alphen grondig verbouwd en vernieuwd is. Deze verbouwing is klaar en vrijdagmiddag zal wethouder G. van As de nieuwe show room van 2000 vierkante me ter en de nieuwe bovenverdie ping met de occasions en de bedrijfswagens openen. Ter ere van die opening en het zilveren jubileum pakt Roden burg uit met een twee dagen durende sterrenparade voor iedereen die wil komen kij ken. Gerard Joling, Bernadet- te, de dansgroep van Penney de Jager, presentatrice Mariët- te Bruggeman en Harm Wiers- ma zijn van de partij. Vrijdag om 16.00 uur begint Harm Wiersma aan een damsimul- taan. 's Avonds is er een sport- forum waarin Lenie van der Hoorn, Henny Libregts, Joop van der Klink, Kees Jansma, Willem Rijsbergen en Ger Greveling vragen over sport vanuit het publiek beantwoor den. Tijdens dit avondvullend programma treedt Gerard Jo ling op. Zaterdag kan men te recht tussen 10.00 en 16.00 uur. Om 10.45, 12.45, 14.30 en 16.00 uur zijn showbloks ingelast met ballet en modeshows. Kas van Iersel presenteert tussen 12.00 en 15.00 uur een disco show en voor de sportievelin- gen is er een tafelvoetbalcom petitie en een fietswedstrijd op hometrainers tegen onder an deren Reinier Groenendaal. Iedereen is welkom op het ju bileumfeest. Uit een studie van de provincie is gebleken dat in Zuid-Holland nog grote behoefte bestaat aan verblijfsrecreatie. Voor het re creatiegebied Vlietland wordt momenteel met de provincie over legd over de bouw van onder meer een aantal zomerhuisjes. Vlietland streeft verder veel meer maatchappelijk rendement na buiten het zomerseizoen. Gedacht wordt aan de aanleg van een tropisch zwemparadijs, aan een squash- en tennniscentrum, sau na en fitnessruimten, aan een bowling, een evemenemtenhal en een restaurant. Verder wordt nog gezocht naar een goede locatie voor een negen holes-golfcourse. Op korte termijn komt er in Vlietland een camping, een surfshop, horeca-steunpunten op het zwem- en surfstrand en een gebouw met alle faciliteiten voor de surfer. In het gebied dat ook afgeschermde visstekken en een druk bezocht naturistenstrand bevat, is een speciale vissteiger voor gehandicapten aangelegd met een eigen parkeergelegen heid. FOTO: MILAN KONVAUNKA TRAPPUZZEL In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 hooistapel; 2 op elkaar; 3 ophoping van een abnormale hoe veelheid vocht in organen; 4 voorziening om het water tegen te houden; 5 ootmoedig; krijgswezen ter zee; 7 rekenkundig teken; -B beugeltje met pin. OPLOSSING ■dseB g tsnujiu l 'ouueuj 9 iSjjepeu g 'mep -jee* y luueepeo e :ueedo z :><ooj i De plannen om drie monumenten in Ter Aar op te kna: kunnen worden uitgevoerd. Gisteravond heeft de gemt raad ingestemd met het daarbij behorende restauratie. Met financiële steun van het rijk moeten de drie monum i die Ter Aar telt, het pand Ringdijk 20, de Rooms-Kathc Kerk in Langeraar (foto) en de Nederlands-Hervormde K Aardam, over vijf jaar gerestaureerd worden. De restaui kosten bedragen voor de rooms-katholieke kerk 2 gulden en voor de tiervormde kerk een half miljoen. FOTO: WIM VAN M HAZERSWOUDE De gere serveerde achthonderdduizend gulden is te weinig voor de dorpsvernieuwing. Alle frac ties waren het gisteravond tij dens de commissievergadering algemene zaken en financiën daar over eens. Nog niet dui delijk is hoe het benodigde geld beschikbaar kan komen. Al kwam de VVD met een uit gewerkt plan. Twee dagen na een commissievergadering waarin de visies op de dorps vernieuwing door de partijen waren gegeven, werden giste ren de financiële kanten be sproken. Concrete bedragen over de kosten zijn nog niet bekend. Wel dat de reserve ring lang niet toereikend is. Burgemeester J. W. van der Sluis vatte het probleem sa men: „Acht ton voor dorpsver nieuwing is ook zielig weinig". W. den Ouden (VVD) Jcreeg bijval van J.L. Kapaan (PvdA/PPR) voor zjn plan om de reserveringen voor de rio lering gedeeltelijk te gebrui ken voor de dorpsvernieu wing. Hierdoor zou ongeveer één miljoen extra vrijkomen zonder dat eventuele proble men met de riolering niet op gevangen zouden kunnen worden. Het plan is echter vrij technisch en kon daarom gis teravond niet op zijn haalbaar heid getoetst worden. Het plan zal eerst onderzocht worden. Gezien de korte termijn zal het VVD-plan niet voor vol gend jaar opgenomen kunnen worden. Dit uiteraard slechts als de gemeenteraad ermee in stemt. Tot zolang wordt het beleid van het college gevolgd. Tegelijkertijd wordt bekeken, of er nog andere manieren zijn om meer geld voor de dorps vernieuwing te kunnen uit trekken. WOUBRUGGE Het con flict rond het voetveer is af gewikkeld. De commissie fi nanciën deed dat gisteravond door 5250 gulden beschik baar te stellen. Zeven jaar geleden diende voormalig veerman Jaap Kinkel een claim in bij de gemeente Woubrugge, omdat hij meende recht te hebben op een financiële vergoeding, aangezien hij het veerrecht bezit. Anderen konden naar zijn mening niet zonder beta ling optreden als veerman. Zijn claim werd door Wou brugge aangevochten. Wou brugge wilde echter duide lijkheid in de zaak en ver zocht Mr. Van der Top de zaak te onderzoeken. Een lij vig rapport stelde Kinkel in het gelijk. Hij heeft recht op 5250 gulden, aldus het advies van de commissie financiën. Een oplossing van de ver wikkeling rond het pandje Comriekade 23 is ook nabij. De gemeente heeft al een geleden de grond van het onbewoonbaar verklaar de huisje verkocht, zodat er een nieuwe woning kon ver rijzen. Onduidelijkheden wat betreft de eigendomsrechten van enige vierkante meters grond en een zeer dwars lig gende buurman hebben de zaak echter flink vertraagd. De gemeente wil ten behoe ve van die buurman nu 14 vierkante grond aankopen om de zaak tot een goed ein de te brengen. J DEN HAAG/TER AAI De gemeente Ter Aar niet meebetalen aan wachtgeld van. twee ra schappelijk werkers ontslagen zijn door Stichting voor Maatscl pelijke Dienstverlen Aar- en Veenstreek Leimuiden. De kwam gistermiddag de orde tijdens een van de Raad van naar aanleiding van bezwaarschrift dat Stichting Aar- en V< El streek hierover had in en diend. 1 E ag. t I ZlK 7 1 n3 >n gele >r IS 'O De raad van Ter Aar is mening dat uitbetalin|_ wachtgelden een aangel heid van de werkgever is subsidie aan de stichting i Uil Ter Aar is al met ingang v n, januari 1984 stopgezet. De meente benadrukt boven dat er nooit enige toezegjp gedaan dat zij bij zal drag de kosten van wachtge: UI Ter Aar heeft daarentege leg vanaf 1981 duidelijk gem ch dat de Aar- en Veenstreelgn rug moet treden wat betreïG ?lg0 k, de plaatselijke stichting verzorj maatscl ging :hapt van het ipelijk ilijke werk, deze taak over zou nemen stichting had ruimschoots tijd om passende maatreg thi te nemen, zo meent Ter en De Stichting Aar- en V 8n streek echter vindt dat dragen in de wachtgelden aa Ter Aar automatisch vloeit uit de aanstelling ontslag van de betrol|j j mensen die gebaseerd v op de subsidiebesluiten Ter Aar. De stichting was (it in staat om tijdig pas* ij maatregelen te treffen or ine de gemeente voorduren vage wijze overleg in het uitzicht stelde om de gev voor het personeel van i ooi en Veenstreek via de Sticbpn Zorg op te vangen. Zij de Raad van State dan ookpni besluit van de gemeent vernietigen zodat de opnieuw in behandeling lot worden genomen. ogi .hi Geen krant ontvangen Bel 18.00 en 19.00 uur, zaterdag»11 181 14.00 en 15.00 uur, telefoon^ 122248 en uw krant wordt nofl' de avond nabezorgd. ZOETERWOUDE Een 19-jarige bromfietser uit Hazerswoude is gistermid dag licht gewond geraakt bij een aanrijding met een automobilist. Het ongeluk gebeurde op de Hoge Rijn dijk in Zoeterwoude. Een 64-jarige automobilist wil de op die weg keren en kwam daarbii half op het fietspad terecht. De brom fietser kon de auto niet meer ontwijken. Hij kneusde zijn bovenbeen en moest zich onder dokters behandeling stellen. Straten afgesloten tijdens taptoe HAZERSWOUDE In verband met het houden van de jaarlijkse taptoe op het Ambachtsplein in Ha- zerswoude-dorp worden er zaterdag een aantal ver keersmaatregelen getroffen. Van zes tot elf uur 's a- vonds zal het Ambachts plein en de Dorpsstraat vanaf het Ambachtsplein tot aan Huize Driehof voor het verkeer afgesloten zijn. Voor de gelegenheid wordt het éénrichtingsverkeer voor de Burgemeester War- naarkade, de Gerelaan en de Ds. Dirk Arie van den Boschstraat opgeheven. Haarlemmermeer beschikbaar voor opvang asielzoekers HAARLEMMERMEER De gemeente Haarlemmermeer, waarbinnen de lucht haven Schiphol ligt, is bereid mee te werken aan de opvang van asielzoekers in Nederland. De gemeente wil zich ech ter nog niet vastleggen op het aantal op te vangen asielzoekers. Haarlemmermeer verwacht binnenkort een verzoek van het ministerie van WVC om mee te werken aan het opvan gen van asielzoekers. De Tweede Kamer heeft het nieuwe opvangsysteem aan vaard en de minister streeft er naar de regeling per 1 juli in werking te laten treden. De medewerking aan de opvang van asielzoekers gebeurt op basis van vrijwil ligheid. Het rijk streeft er naar gelet op het aantal in ons land op te vangen asielzoekers contracten af te sluiten voor drie plaasten per duizend inwoners. B en W van Haarlemmermeer weten nog niet of zij kunnen voldoen aan die norm. Op grond daarvan zou die ge meente ongeveer 270 asielzoekers moe ten opvangen. Asielzoekers voor wie niet direct een onderdak is in een gemeente zullen gedurende korte tijd gehuisvest moeten worden in een centrale opvang, van waaruit de spreiding over het land feregeld wordt. WVC gaat vier van zul- e centra inrichten met in totaal een ca paciteit van 1100 plaatsen. WVC ver strekt een uitkering voor elke in de ge meente geplaatste asielzoeker. Gemeen ten die door ervaring wijs zijn geworden beweren volgens Haarlemmermeer dat ze met die bijdragen niet uitkomen. Bejaarde betrapt LEIDSCHEN- DAM Een 60- jarige vrouw uit Leidschendam is gisteren in Rijs wijk aangehou den. Zij trachtte twee girobetaal kaarten te verzil veren die gestolen bleken te zijn. Zij bekende de dief stal vorige week zelf te hebben ge pleegd in een winkel in Leidse- hage. ALPHEN AAN DEN RUN Een op hol geslagen paard heeft dindsdagavond voor heel wat consternatie in het verkeer ge zorgd. Het paard trok een kar die door nog onbekende oorzaak los raakte. De kar sloeg over de kop waardoor de 38-jarige bestuurder uit Zwammerdam een flinke bui teling maakte. Het paard is nog zo'n twee kilometer doorgehold, waarbij het enkele kruispunten tegenkwam. Het geschrokken verkeer wist het dier te ontwij ken. Op de Rijksstraatweg wist een automobilist het dier de rij baan af te duwen, waarna het dier bedaarde. De bestuurder van de kar had slechts enkele kneu zingen. LEIDERDORP De Stichting Leefbaar Lei derdorp is wederom ten strijde getrokken tegen het gemeentebestuur van Leiderdorp. Dit keer te gen het voornemen van het college van B en W een vergunning af te ge ven voor de bouw van het High Tech Center in de Elisabethhof. De Stichting, die het indienen van bezwaarschriften bijkans tot een soort kunst heeft ver heven, vindt ook dat het pand Loevestein 12 niet aan de woonbestemming mag worden onttrokken. Michel Verheij wil in dat pand, op de hoek van de Van der Valk Bouman- weg/Persant Snoepweg tegen over garage Kamsteeg, ge schikt maken als kantoorpand voor enkele van zijn bedrij- ven. Eerder al maakte het be stuurslid mevrouw H. J. Dek kers-van Stijn bezwaren bij de commissie ruimtelijke orde ning, die overigens ongegrond werden verklaard. Ditmaal wordt de wet AROB aangegre pen om de bezwaren kracht bij te zetten. tig in bezwaarschrift van Leefbaar Leiderdorp mag het High tech Center er in Elisabethhof niet komen, omdat „de Stichting zich inspant om elk stuk (openbaar) groen zoveel als mogelijk in stand te houden". De Stichting vindt dat de ge meente Leiderdorp onevenre dig wordt belast met allerlei industrievormen met een toe nemende verkeersintensiteit die het leefmilieu nadelig be ïnvloeden. De Stichting Leef baar Leiderdorp heeft ook nog een schorsingsverzoek inge diend bij de Raad van State. Overigens heeft de Stichting Philadelphia Voorzieningen ook bezwaren tegen de komst van het High Tech Center. De Stichting beheert in het Elisa bethhof gelegen tehuis voor meervoudig gehandicapten Nieuw Buitenzorg. Deze stich ting verwacht een aanzienlijke toeneming van de verkeersin tensiteit. Het Meubelplein en het IBIS-hotel zorgen nu al voor de nodige overlast. „Er wordt onder meer veèl op ons terrein geparkeerd, bezoekers wandelen door de tuin. Boven dien wordt door de slechte zichtbaarheid van het IBIS ho tel gedurende nachtelijke uren deze accommodatie vaak ver ward met onze voorziening Nieuw Buitenzorg", zo staat in het bezwaarschrift te lezen. De bouw van het High Tech Center is voor Nieuw Buiten zorg niet onoverkomelijk wan neer er een afzonderlijke toe gangsweg dit bedrijf en het Meubelplein wordt gereali seerd. In het bezwaarschrift wordt de suggestie gedaan dit rechtstreeks te doen vanaf de Persant Snoepweg. De gemeentelijke Beroep- en Bezwaarschriften behandelt op 23 juni in een openbare zitting de bezwaarschriften. Diefstal van geli HAZERSWOUDE Een 16-jarige Hazerswi denaar is gisteravt aangehouden omdat geld gestolen had. jongen werkte voor schoonmaakbedrijf een bedrijf voor autoi terialen in de Dorpssti Hazerswoude-d< Omdat er al langere regelmatig gele dween, had de pol bankbiljetten gecopiet De jongen stal onlai vijftig gulden en de d stal kwam aan het h toen hij deze gecopiee biljetten uitgaf.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14