Katwijker vangt Koninginneharing iVVD houdt vast aan woonhaven JOUR NAAL Zwemverenigingen te duur voor Voorschoten KNZHRM: toename loos alarm bedenkelijke ontwikkeling Bus tussen Noordwijk en Langevelderslag ^MEIDEN OMGEVING CeidócSoma/nt Rationale zwemvierdaagse tie teken records en Unicef Weerbericht via satelliet Stalling mag niet Bezwaren tegen plan dansschool osterduinsemeer L™* iet verdiepen j, Verkeerslichten geramd Burgemeester Winkel opent tentoonstelling DONDERDAG 18 JUNI 1987 PAGINA 13 )0RDWIJK De zwemvierdaagse die van maandag 22 tot en met 27 juni in het Bollenbad in Noordwijk wordt gehouden, staat in het teken van Unicef en records. Elke avond kunnen de I- iinemers trachten een record te vestigen op het gebied van bijvoor- 6 ld watertrappen en plankhangen. Zwemmers kunnen tussen zes am*£ r en half negen 's avonds hun baantjes trekken. Het is de bedoeling 1 de t de zwemmers zich laten sponsoren, zich per 100 meter laten beta- jeme I door gulle gevers. Voor dit doel zijn speciale sponsorkaarten bij Wei I zwembadte krijgen. Het geld is bestemd voor Unicef. Het Bollen- -jpu i heeft voor elke avond een sponsor (een groenteboer, een bakker, 1 n bank en een zuivelfabriek) gevonden zodat de zwemmers kunnen ;enen op een tractatie. Maandag staat het record watertrappen en "e V i show van badkleding op het programma, dinsdag een glijbaanra- prei woensdag „waterskiën" en een schuimbad van de brandweer, don- jdag een instuif met 25 spelonderdelen en vrijdag plankhangen en ipsen half acht en half tien) een show van een kunstzwemploeg. in torts worden er op maandag-, woensdag- en vrijdagavond tussen [f tien en half elf waterpolowedstrijden tussen poloteams gespeeld. het Geld voor renovatie LISSE Woning- bouwvereniging Volksbelang gaat 99 flats aan de Van Speijkstraat renove ren. Zo worden onder meer de kozijnen ver vangen en de beton constructies hersteld. B en W van Lisse wil len de woningbouw vereniging voor dit groot onderhoud ruim 1,3 miljoen gulden ge ven. De gemeenteraad buigt zien donderdag 25 juni over dit voor stel. NOORDWIJK In het VVV- kantoor van Noordwijk kun nen weerberichten direct van de satelliet worden bekeken. Op televisieschermen is te zien hoe het weer zich ontwikkelt boven Europa. De tempera- tuurbeelden komen van de Europese weersatelliet Meteo- sat die zich 30.000 kilometer boven de evenaar bevindt. Om de paar minuten worden ne gen beelden van de weersont wikkeling naar de aarde ge zonden. Deze worden opge vangen door een voor het VVV-kantoor geplaatste scho telantenne. DEN HAAG- /NOORDWIJKER- HOUT De heer M.M. Bergman mag aan de Leidsevaart geen stallings- en verkoopruimte voor caravans bouwen. Dit hebben Gedepu teerde Staten (GS) bepaald. GS hebben dit besloten na advies van de commissie Arob. Bergman was in beroep gegaan toen hij geen vergun ning kreeg voor de bouw. SASSENHEIM Supermarkt Digros heeft be zwaar tegen het nieuwe bouwplan van dans school H. van de Pavert. Door de wijziging van het oorspronkelijk bouwplan vervallen 41 par keerplaatsen. Digros wil dat deze parkeerruim te toch nog wordt gerealiseerd. Bovendien ver valt door de bouw op de begane grond van de dansschool op de hoek Hoofdstraat/Concordia- straat 10 procent van de huidige parkeerplaat sen. Naast Digros heeft ook Uniconsult een be zwaarschrift ingediend tegen de voorgenomen bouw. Ook hier is het vervallen van de par keerplaatsen de aanleiding. Bij het vorige bouwplan van de dansschool zouden onder het gebouw parkeerplaatsen komen. Dit plan was financieel onhaalbaar en werd daarom aange past. De raadscommissie ruimtelijke ordening praat vanavond over de bezwaren. Fietser aangereden RIJNSBURG Een Katwijkse fietser is gistermiddag om vijf voor half twee aan gereden op de krui sing van de Lange- vaart en de Tulpen straat. De jongen reed zonder te rem men de Langevaart op. Hij botste tegen een personenauto op, bestuurd door een 37-jarige Rijnsburgse vrouw. De jongen werd met gekneusde ribben naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. De auto werd licht bescha digd. Ook protest in Valkenburg VALKENBURG/LEIDEN Ook het vliegkamp Valkenburg staat zaterdag 27 juni in de belangstelling van het Breed Initiatief voor Verdergaande Akties tegen Kruisraketten (BIVAK). Het BIVAK heeft deze zaterdag uitge roepen tot landelijke anti-kern-bases- dag en voert actie bij zes bases in Ne derland. Valkenburg hoort hier ook bij omdat op deze basis 13 Orion vliegtui gen zijn gestationeerd, die volgens het BIVAK kunnen worden uitgerust met atoomwapens. Actievoerders gaan per fiets en boot vanuit Leiden routes naar Valkenburg. De boot start om half twaalf bij de Morspoort en de fietstocht om twaalf uur bij Huis de Bijlen in de «best ïaast OORDWIJKERHOUT 'ijkei ik het Samenwerkingsor- stijds an Duin- en Bollenstreek >aar DB) vindt dat verder ver- Des epen van het Oosterduinse- )uder leer onaanvaardbaar is. ruin erder uitgraven kan leiden iden t verzilting en kan nadeli- ?elijl gevolgen hebben voor het b de ondwater van honderden teles ectaren cultuurgrond. zou it meent het dagelijks be ta0 uur van het SDB. Gedepu- jreerde Staten (GS) van Zuid poolland hebben in januari an dit jaar een gedeeltelijke j jedkeuring onthouden aan 1et bestemmingsplan Ooster- linsemeer. Hierdoor is het dus pnHriP6 mogelijk het n] teer verder te verdiepen. et bestuur van het SDB wil aan '*>en ^>es^uit van GS in we? eroep gaan. Het algemeen J stuur van het SDB buigt vok n woens<*a6 24 juni over let* t voorstel van het dagelijks wq stuur Jorp KATWIJK De Konin ginneharing, die morgen wordt aangeboden aan koningin Beatrix, is ge vangen door de KW 170, de Anna Hillina van de Katwijkse rederij en ha- ringhandel Parlevliet Van der Plas. Haring met het predicaat Konin ginneharing behoort tot de kwalitatief beste, dat wil zeggen met een opti maal vet gehalte. Tradi tioneel wordt deze ha ring halverwege de maand juni gevangen, omdat het rijpheidsstadi um van de haring dan voor een optimaal vetge halte zorgt. De maandag aangevoerde ha ring is gekeurd door het hoofd van de keuringsdienst van het RVV, de heer K. A. Taal. De haring bleek van eèn dusdanig gehalte te zijn, dat de heer Taal ze kon be stempelen als van een uiterst goede kwaliteit. Bij rederij en haringhandel Parlevliet Van der Plas werd de Koningin neharing maandagmiddag overgepakt in de juiste vaat jes. Voor rederij Parlevliet Van der Plas is het meer dan twintig jaar geleden dat een van de schepen Koninginne haring ving. De haring werd aangevoerd door de Anna Hillina, een hektrawler, die de haring vrij noordelijk op de Noordzee gevangen had. Door het vrij koude weer vallen de vangsten zuidelijk wat tegen, vandaar dat de rfleeste schepen gedwongen zijn vrij noordelijk te vissen. De delegatie uit Katwijk zal ook ontvangen worden door prinses Juliana. Zij ontving in 1966 de vorige Koningin neharing van haringhandel Parlevliet en Van der Plas. ïtei ATWIJK De VVD- ok ractie in de Katwijkse ge- 'aai leenteraad is teleurge- oog: leid dat haar plan Woon- iven Katwijk niet door iet Katwijks college als n in serieuze tegenhanger m het bouwplan Zande- j Westerbaan beschouwd rordt. „Natuurlijk zijn joningen in de Zanderij liet dezelfde als de wo- n die het plan dfl^wöonhaven Katwijk" riet wwchotelt", aldus me- *ej vrouw J. G. Paridon-van Tol. De fractievoorzitter re* r van de WD vindt het echter onbillijk, dat het college haar kritiek met name daarop baseert. De reactie van de liberale volgt op de deze week ver schenen nota van het Katwijks gemeentebestuur, die aangeeft dat er geen alternatieve loka- tie voor woningbouw naast de zanderij Westerbaan bestaat. De VVD in de kustplaats is ge durende de meer dan tien jaar durende discussie over het wel of niet bebouwen van de Zan derij Westerbaan, het laatste stukje landelijk terrein dat Katwijk nog telt en tevens een overgangsgebied naar de Kat wijkse Zuidduinen, altijd te genstander van een woonbe stemming geweest voor dit tuinbouwgebied. Ook nadat de gemeenteraad had ingestemd met een bestemmingsplan, dat in principe uitgaat van wo ningbouw, probeerde de VVD haar overtuiging hard te ma ken. Deze vasthoudendheid resulteerde in een alternatief bouwplan voor het Prins Hen drikkanaal in Katwijk. Het Slan dat voorziet in een moge- jkheid om in het hart van Katwijk 600 woningen te bou wen, wanneer de daar nu nog gevestigde (visverwerkende) industrie is verhuisd naar het industrieterrein 't Heen, werd echter in en nota van het Kat wijks college afgekraakt. Mevrouw Paridon laakt echter de opmerking van wethouder J. Bergman (ruimtelijke orde ning) bij de presentatie van het VVD-plan. De wethouder merkte toen namelijk al op, dat de VVD niet moet denken met zo'n plan de bebouwing van de Zanderij tegen te kun nen houden. Volgens me vrouw Van Paridon betekent het voor wethouder Bergman een politieke nederlaag om toe te moeten geven dat het WD- plan „Woonhaven Katwijk" een acceptabel alternatief is voor de bebouwing van de Zanderij Westerbaan. En dat het een redelijk alternatief is, blijkt ook uit de, zij het ver deelde, opvatting binnen de gemeenteraad ten gunste van het plan, aldus de liberale fractievoorzitter. De VVD wil het met de afwijzing van het plan door de nota van het col lege zo niet laten zitten. Me vrouw van Paridon wil over het plan doorpraten met ande re fracties, om, zoals ze zegt, het plan op de daadwerkelijke inhoud te beoordelen. Feest Ter gelegenheid van de over kapping van het terrein voor de buitenplanten wordt za terdag vanaf tien uur in Jaap Kooy's Tuincentrum in Lisse feest gevierd. Kinderen wor den geamuseerd door clowns, de planten-auteur Wim Oudshoorn is met zijn boe ken aanwezig, P. van de Weerd toont zijn oude an sichten en de Bonsai-vereni- is ook van de partij, 'iddags zorgt de Hille- gomse Blaas Band voor mu ziek. Biljartstrijd Vanavond en volgende week dinsdag wordt het Algemeen Clubkampioenschap ver- tid van de Zoeterwoudse vereniging „Rijne- Traditiegetrouw vindt de strijd op het groene laken plaats in café Rijnegom aan de Hoge Rijndijk. Aanvang 19.00 uur. Barbecue/eest Voor de Voorhoutse jeugd tussen de 12 en 16 iaar is er zaterdag een groot barbecue- feest bij de jeugdvereniging De Boei. Dit festijn wordt ge houden in en om het gebouw De Spelwey gelegen aan de Boekhorstlaan. De kosten hjn vijf gulden per persoon (vlees en drankjes inbegre pen). gint om half twee. Een vak man zal dertig schapen van de wintervacht ontdoen. Rondom het scheren zijn er nog enkele attracties: een en- veloppe-stand met prijsjes, een moon walk, een snoep- en drankkraam en een viskar. Verder zijn de Dierenbe scherming Leiden, de Die renambulance uit Oegstgeest en de imkers uit Oegstgeest vertegenwoordigd. Verder zijn er nog demonstraties van wolspinnen, volksschilderen en stoelen matten. Familiedag De handbalvereniging Fore- holte in Voorhout houdt zondag vanaf tien uur een fa miliedag. Verschillende teams gaan op deze dag met elkaar de strijd aan. Er wordt gehandbald, maar er vinden ook andere activiteiten plaats. Om kwart voor vijf worden prijzen uitgereikt. Om vijf uur begint de barbe cue. Schapen Bij het psychiatrisch zieken huis Endegeest in Oegst- wordt zaterdag het jaarlijkse schapenscheerders- feest gehouden. Het feest be- Concert Het Spartanburg High School Symphony Orchestra uit Illi nois (Verenigde Staten) treedt zondagmiddag op in de St. Agathakerk in Lisse. Het orkest maakt een concertreis door Europa, waarbij Lisse de enige plaats is in Nederland waar wordt opgetreden. Het programma bestaat uit een selectie uit een veertiental werken van onder anderen Vivaldi, Hkndel, Bach, Mo zart, Mascagni en Souza. De toegang is gratis. De uitvoe ring begint om half een. Midzomemach tfeest Bar-restaurant De Bonte Koe op Kaagdorp organiseert zondag ter gelegenheid van het begin van de zomer een midzomernachtfeest. Ver schillende bands waaron der Sambita zullen optre den. Het feest speelt zich in de verbouwde ruimtes bin nen en buiten op het nieuwe terras van De Bonte Koe af. Witte kleding is voor ieder een verplicht. Toegangskaar ten zijn voor zeven gulden vijftig bij De Bonte Koe ver krijgbaar. M-ipSCHENDAM Een 24-jarige Hagenaar heeft gisteravond kwart over elf de verkeerslichteninstallatie op de kruising ivelweg/Weigelia geramd. Dit werd bij toeval gezien door «n passerende politieman die de gegevens over de auto, die voorgereden was, doorgaf aan de politie in Leidschendam. De •nan werd aangehouden in zijn woning in Den Haag. Hij bleek te veel alcohol te hebben genuttigd. De auto was aan de voorzij de flink beschadigd. De gemeente Voorschoten probeert de grote tekorten op zwembad Het Wedde te verminderen. FOTO: SP ONDERZOEK STICHTING SPORTFONDSENB AD NEDERLAND: VOORSCHOTEN De gemeente Voorschoten moet zelf de zwemlessen gaan geven en dat niet langer overlaten aan de zwemverenigingen. Dat is een van de aanbevelingen in een onderzoek naar het functioneren van zwem bad Het Wedde in Voor schoten. Het onderzoek komt voort uit het grote tekort van het zwembad. Dat tekort van rond 550.000 gulden per jaar drukt zwaar op de gemeentelijke fi nanciën. Daarom hebben B en W een onderzoek laten instel len door de Stichting Sport- fondsenbad Nederland. Even als bij zwembaden in de omge ving is het bezoek aan Het Wedde steeds meer teruggelo pen. De betere kwaliteit van het open water is een van de oorzaken. Verder zijn de grote recreatiebaden met tal van at tracties zoals Duinrell sterke concurrenten. De laatste jaren zijn er al diverse bezuinigin gen toegepast zoals het niet meer opvullen van de vakante plaats van directeur. De direc tie wordt thans in deeltijdbaan vervuld door een gemeente ambtenaaar. In de personele sfeer zijn geen bezuinigingen meer mogelijk, terwijl bezuini gingen in de openingstijden minder bezoek tot gevolg kan hebben. Verwacht wordt dat het rap port van de Stichting Sport- fondsenbad Nederland niet eerder dan in september op de tafel van de raadsleden komt B en W willen het pas open baar maken als het college er een oordeel over heeft uitge sproken. Burgemeester F. Winkel heeft gisteravond in het raadhuis van Noordwijkerhout de tentoonstelling „De Gemeente" geopend. De expositie, die een beeld geeft van het reilen en zeilen van de Ne derlandse gemeenten, vroeger en nu, is gemaakt door het Muse- on uit Den Haag. Opdrachtgever was de Vereniging van Neder landse Gemeenten, die dit jaar 75 jaar bestaat. De expositie be staat uit een dertigtal infopanelen en een videoband waarop vele gemeentelijke taken van toen en nu te zien zijn, zoals het ver keer, de tolheffing, het fietsplaatje, milieubeheer en recreatie. Belangstellenden kunnen tot en met vrijdag 3 juli In het raads huis terecht. De tentoonstelling is op werkdagen van negen tot twaalf en van twee tot vier uur geopend. FOTO: HENK VAN OEN ENDE KATWIJK/NOORDWIJK De Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Redding- Maatschappij (KNZHRM) is vorig jaar 35 keer uitgevaren voor een „loos alarm". De KNZHRM spreekt in het gis teren verschenen jaarverslag over 1986 van een „bedenke lijke" ontwikkeling. Het aan tal keren loos alarm was sinds 1976 niet meer zo hoog. De Noordwijkse reddings boot voer vorig jaar drie keer uit, die van Katwijk twee keer. Vorig jaar werd in tptaal 407 keer uitgevaren voor nood gevallen. Dat is minder dan in het recordjaar 1985 (450 keer), maar nog altijd ruim boven het aantal noodgeval len twee jaar geleden (245). Het aantal door de KNZHRM geredde en gehol pen mensen bedroeg vorig jaar 700. Drie mensen ver dronken, ondanks inspan ningen van de KNZHRM. Het aantal keren dat voor plankzeilers moest worden uitgevaren daalde van 38 naar 34. De KNZHRM bestrijkt de Noordzeekust ten noorden van Scheveningen en „doet" verder het IJsselmeer. Alle 26 reddingstations van de maatschappij waren het afge lopen iaar actief. De stations langs het IJsselmeer waren het drukst. Vanuit Hinde- loopen in Friesland werd het meest uitgevaren (79 keer), gevolgd door de redders in Enkhuizen en Lemmer. De KNZHRM stelt in het jaarverslag verder „ver heugd" vast, dat er een einde kwam aan de daling van het aantal contribuanten („red ders aan de wal") van de maatschappij. Een ledenwer factie leverde per saldo 400 nieuwe contribuanten op. Ruim 50.000 Nederlanders dragen nu bij aan de KNZHRM. NOORDWIJK/HAARLEM De NZH start in de zomer van 1988 een busverbinding tussen Noordwijk en de Langevelder slag. Het is de bedoeling dat er in de zomermaanden (juni, juli, augustus en september) een bus over de Duinweg tussen de bad plaats en de „slag" gaat rijden. Het plan moet nog „in de in spraak" en het ministerie van verkeer en waterstaat moet nog toestemming verlenen. De Langevelderslag (waar een badcentrum is gevestigd) is mo menteel via lijn 94 per bus te bereiken. Lijn 94 (die eens per uur Noordwijkerhout en Nieuw-Vennep verbindt) rijdt in de maan den juni, juli en augustus door naar de Langevelderslag. De NZH is nu van plan niet lijn 94, maar lijn 60 in de zomer door te laten rijden naar de Langevelderslag. Hiermee worden de diver se campings en bungalowparken die langs de kustroute liggen, aangesloten op het buslijnennet. Lijn 60 rijdt twee keer per uur van Leiden, via Voorhout naar Noordwijkerhout. Als de 60 doorrijdt naar de Langevelderslag, dan is er tijd over en zou de bus daar enige tijd moeten blijven staan, zo zegt een woordvoerder van de NZH in Haarlem. Deze wachttijd kan worden benut door de 60 een aantal malen per dag op en neer te laten rijden tussen de Langevelderslag en Noordwijk. Dit extra lüntje krijgt dan een ander nummer, 61 of 62. Als lijn 60 naar de Langevelderslag gaat rijden, dan betekent ingevelderslag gaat rijden, dan betekent dat dat Leiden een rechtstreekse busverbinding met het badcen- lijn Lei trum krijgt ADVERTENTIE tDe heer Ben El Bonne Leiden Geboren in Marokko. Volgde daar voortgezet onderwijs met Frans en Spaans als vreemde talen. Woont sedert 1973 in Nederland. Gehuwd met een Nederlandse, 2 kinderen. M|i Deed bij "Boerhaave" MAVO; gÉ|i- daarna VWO. Een jaar studie Eco- nomie aan de Erasmus Universiteit. Sloot onlangs met succes de inten sieve opleiding af aan het Centrum Administratieve Vakopleiding voor Volwassenen. Goed voorbeeld van iemand - en dan nog wel uit het buitenland - die met vol harding zijn doel weet te bereiken. Ook als de werkgelegenheid weer wat toeneemt, blij ven goede papieren erg belangrijk. Zo vergroot b.v. een MEAO-diploma (met vakken als Informatica en Assuran tiën) uw kansen op een baan in economisch-administra- tieve en secretariële richting. Het volledige MEAO- diploma vergt 3 jaar studie maar u kunt het ook vak-voor vak doen. De studiemogelijkheden: VWO, HAVO. MEAO, MAVO. (volledig pakket of alle 29 vakken afzonderlijk), Neder lands voor anderstaligen. Ook intensieve cursussen (kortere studieduur). Meer inlichtingen, bel overdag 071-14 00 43 en 's avonds (ma, di, do) van 19.00-21.00 uur 071-15 55 66. Een informatiemap ligt voor u klaar. Inschrijven elke maandag en donderdag van 13.00 tot 15.00 uur Noordeinde 1-3 en van 19.00-21.00 uur Kagerstraat 7 (s.g. Louise de Coligny). Wacht niet te lang. Dag- en avondscholengemeen schap Boerhaave, rector: DJ. van Kooten, Noordeinde 1, 2311 CA Leiden, telefoon 071 14 00 43. VO.WASSÉNEN ONDERWIJS RUXSGtSueSOtEERCX AVOND-EN DAGOPVEIOINGEN

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13