FC Twente vlak voor tijd gelijk Utrecht nog leiding in nacompetitie KV Mechelen wint Belgische beker Nederlaag DS brengt spanning weer terug E SeidóeCou/UMit Bijna honderd supporters opgepakt VICE-VOORZITTER AZ VOOR GEMEENTE „ONAANVAARDBAAR" E I Geldrop wint eerste duel tegen ACV l'ti I T"I f "lOi Erik Willaarts. hij REAL MADRID VEROVERT SPAANSE TITEL GELDROP Geldrop heeft zaterdag de eerste wedstrijd om het algemeen amateurkampioenschap van Nederland tegen ACV met 1-0 gewonnen. Het doelpunt werd in de 66e minuut door Heyster gemaakt. De kampioen van de zondagvoetballers verdiende de overwinning op de zater dagkampioen. Geldrop was, gesteund door de eigen aanhang van 2200, over het geheel iets sterker. De Kleine, ook topbiljarter, blonk uit. Na een tamme eerste helft werd er na rust agressief ge speeld. Brouns (Geldrop) en Van Dijk (ACV) kregen een officiële waarschu wing van scheidsrechter Janssen. MAANDAG 15 JUNI 1987 PAGINA ZWOLLE De Zwolse politie heeft zaterdag liefst 95 supporters van de eerste-divisieclub SC Cambuur uit Leeuwarden opgepakt en voor verhoor naar het bureau meegenomen. Zij zaten in de trein, die hen vanuit de Friese hoofdstad naar Nijmegen moest brengen waar 's avonds voor de nacompetitie in de eerste divisie NEC-SC Cambuur zou worden gespeeld. In de trein waren enorme vernielingen aangericht. De schade aan TL-buizen, asbakken, leuningen, luidsprekers, bagagerekken en ta fels die werden vernield bedraagt naar schatting ongeveer f 22.000. Voorts werd in de trein nog zwaar vuurwerk (bommetjes en traan gas) aangetroffen. Vijf jeugdige personen variërend in de leeftijd van twaalf tot 21 jaar werden door de Zwolse politie in verzekerde bewaring gesteld. De overige negentig supporters van SC Cambuur werden pas tegen middernacht op de trein naar Leeuwarden gezet. Noorwegen grijpt Europese titel damesvoetbal OSLO Noorwegen is giste ren Europees kampioen voet bal voor dames geworden. In de finale te Oslo werd Zweden met 2-1 verslagen. Voor Noor wegen scoorde Stendahl voor en na de rust Kort voor tijd maakte Videkull het Zweedse tegendoelpunt. Italië eindigde op de derde plaats. Het Neder lands elftal werd in de kwali ficatiewedstrijd voor Zweden uitgeschakeld. ALKMAAR Voor de huidige vice-voorzitter van AZ, Gerard van Lith, is geen plaats in de toekomsti ge leiding van de Alkmaarse eredi visieclub. De gemeente Alkmaar, één van de drie belanghebbende partijen in de analyse van de finan ciële problemen bij AZ, heeft het „onaanvaardbaar" uitgesproken over Van Lith, die volgend jaar de huidige voorzitter Arie Ligthart zou opvolgen. Voor Van Lith wordt de beslissing onbegrijpelijk genoemd. Wel deelde hij nog mee, vandaag om opheldering bij burgemeester Roozemond te vragen. AZ wordt het komend seizoen, zo werd zaterdag duidelijk, bestuurd door een zakenkabinet, dat in één jaar het betaald voetbal in Alkmaar financieel op gezonde poten moet zetten. Het huidige bestuur moet wijken, zeker Van Lith. Vandaag volgt een nieuwe bespre king tussen de KNVB, AZ en de ge meente. De gemeente is bereid de huidige schuld over een groter aan tal jaren te laten aflossen. PEC Zwolle heeft de 21-jarige Fred Patrick van AZ overgenomen. De middenvelder tekende in Zwolle een contract van drie j -ar or jaar. Patn L moet bij PEC de opvolger word Lj. van Aziz Doufikar. De oud-Ajat tekende deze week een drie-jari «w, verbintenis bij het naar de hoog Portugese voetbalklasse geprou J,' veerde Espinho. RKC heeft zondag aanvaller van der Wiel voor voorlopig J"1' «„1e' tweede klasser Turnhout. De wijkse club dient 20.000 gulden seizoen gehuurd van de Bëlgiqf - gulden iuj[ België over te maken. De 28-jaij j zi Van der Wiel was al eerder vi v .RKC actief. Hij was toen met zevi er( S* tien treffers topscorer. VW - FC Utrecht 2-2 (1-0). 38. Li- bregts 1-0, 70. Lammers 2-0, 78. Wil- 1 aarts 2-1. 85. De Kruyk 2-2. Scheids rechter Van Ettekoven. Toeschou wers 8750. Gele kaart: Fraser en Plomp (beiden FC Utrecht). VW: Roox; Nijssen, Rutten, Coort, Van Berge Henegouwen; Ringels, Reynierse, Valckx (Burhenne), Li- bregts; Lammers, Berghuis. FC Utrecht: Van Ede; Verrips, Plomp, Pattinama, Fraser (De Kruyk); Van der Horst, Kruijs, Young, Adelaar (Van der Hooft); Van Loen, Willaarts. Stand VW - FC Utrecht 2-2 FC Twente - Roda JC 1-1 ENSCHEDE Het heeft maar weinig gescheeld of voor FC Twente was de nacompetitie in de eredi visie al na twee wedstrij den afgelopen. Pas acht minuten voor tijd forceer den de Enschedeërs de ge lijkmaker tegen Roda JC, dat al binnen een halve minuut succes had gehad: 1-1. FC Twente liep op ei gen veld ruim tachtig mi nuten achter de feiten aan en wees na afloop niet on begrijpelijk beschuldigend richting arbiter Jan Kei zer. Daar was wat voor te zeggen. De Volendammer legde tot ie ders verrassing al in de eerste minuut de bal op elf meter van het Twentse doel op de stip na een onschuldig duel tussen Rutten en Raymond Smeets. Blattler schoot onbe rispelijk raak en daardoor ver toefde Roda in de positie waarin het zich het sterkst weet. De tegenstander mag in zo'n geval het werk opknap pen, terwijl de Limburgers zelf loeren op de mogelijkheid de strijd met een koele counter definitief te beslissen. De kans daartoe deed zich di- tot C Éer verse keren voor, maar de I ncJe zoekers blonken niet uit nauwkeurigheid. Ook dat Koopman Meyer niet vaarlijk liet worden. Ook FC Twente verdween ste&je meer de accuratesse uit i t. spel. Terecht gaf oefenmees Vonk ruim voor tijd het tot puur oppertunisme in poging zijn ploeg nog enigs in de race te houden in de competitie. Met vier spitsen lukte dat Pe waar ook nog, toen inval Brilhuis acht minuten voort een voorzet van zijn voet i vertrekken. Iedereen verkf 001 zich daar op, behalve de o naar het front gestuurde Pi die Nederburgh kansloos 1-1, waardoor FC Twente thans nog enige hoop koesteren op Europees voeltw de na een duel tegen Roda dat vlak voor de wedsti Jans geblesseerd zag af hal en halverwege ook vooi 'g< r Brandts (liesblessure) ii leedkamer achter liet. FC Twente - Roda JC 1-1 (0-1) Blattler 0-1 (strafschop). 82. Paus Scheidsrechter: Keizer. Toesct wers: 7150. FC Twente: Ensink; Bosch, Rui Paus, Koopman; Freddy ten C Willems, Pouls; Groeleken, Nijer (Bleuming), Lipponen (Brilhuis). Roda JC: Nederburgh; Hans Brandts (Grassi), Wildschut, T Suvrijn, Van Geel, Blattler, Mi Huub Smeets (Van der Linden), mond Smeets. On Michel Marree en Marcel Brands vechten een verbeten duel uit tijdens de wedstrijd RKC - DS FOTO: WAALWIJK De span ning in de nacompetitie in de eerste divisie is weer terug. In Naaldwijk was RKC te sterk voor DS'79, die, voordat de vierde ronde aanving nog onge slagen was. Mischien nog opvallender was het resul taat in de andere wed strijd: NEC, dat nog slechts theoretische moge lijkheden op promotie had, nam op ondubbelzin nige wijze wraak voor de eerdere nederlaag tegen Cambuur: 6-4. SC Cambuur verspeelde zo de mogelijkheid om koploper DS'79 te achterhalen. Tot 3-3 konden de Friezen nog gelijke tred met hun tegenstander houden, maar toen was het voorbij. Zo werd het verlies van 7-0, luttele dagen eerder, gewroken. RKC dicht zich weer serieuze promotiekansen toe. Met een zege van 3-1 op DS'79 zorgde de Waalwijkse ploeg ervoor dat de spanning in dè promotieronde in tact bleef. De luid bejubelde over winning had echter ook zijn schaduwzijde. Met Carbo (ge broken jukbeen en hersen schudding) en Van der Kaay (zesde gele kaart) ontbreken in de twee resterende duels de gevaarlijkste aanvallers. Van der Kaay kan woensdag tegen Cambuur toch al niet meespe len, omdat hij vorige week in de uitwedstrijd tegen DS'79 zijn vijfde gele kaart kreeg. Hoezeer RKC de rappe Tilbur- ger woensdag zal missen, bleek zaterdag. Van der Kaay was in de eerste helft van het uiterst boeiende treffen on grijpbaar. De bevliegingen van de grillige aanvaller leverden RKC twee treffers op. Al na 25 seconden trof hij zelf doel. Van der Kaay kreeg toen vrije doortocht van Bartelings, die ook daarna geen grip kreeg op de rechterspits. Ook bij het tweede doelpunt was Van der Kaay zijn directe opponent te snel af. De voor Carbo inge vallen Kaya verzilverde de voorzet. Vlak voor rust zorgde Boogers voor 2-1. De ti helft werd gekenmerkt bikkelhard spel. Scheidsrei ter Van der Laar zag ff kans de wedstrijd in de ht te houden. Hii gaf weliswi |r( twee keer geel, maar zag b: q keiharde charges door de vi en gers. Een blunder van leidsman was er zelfs oorza van dat de eindstand 3-1 we' Een overtreding van Van d Kaay op Marree werd als e charge van Marree op RKC'er uitgelegd. De i trap werd door Brands benCJJ De Karakteristieken van de den zijn: RKC-DS -79 3-1 (2-9): 1 Van Kaay 1-0, 38. Kaya 2-0, 50. Boogefl e« 1, 67. Brands 3-1. Scheidsrechter: der Laar. Toeschouwers: 3500.1 kaart: Van der Kaay (RKC); dom (DS '79). NEOSC Cambuur M <3-t>: 4.bi 1-0, 7. Rontberg 1-1, 9. Janssen 23. Arts 3-1, 27. Van der Ark Peltzer 3-3, 55. Klop 4-3, 66. Wib man 5-3, 68. Grim é-3, 88. Kran*f^1 4. Scheidsrechter: Geurds. T< wers: 1700. De stand is: DS '79 4 Cambuur 4 RKC4 NEC 4 *01 iel III gf1 weer, staat op de ^^,JL |\^L JL -A. goede plaats om de eerste treffer van U FC Utrecht tegen VW in te koppen. T| FOTO: ANP VENLO FC Utrecht heeft de leiding in de na competitie behouden. In de laatste twaalf minuten kwam de ploeg in Venlo tegen WV van een 0-2 achterstand terug tot 2-2. Dat was bijzonder, want nog maar enkele weken geleden in de normale competitie ging het pre cies andersom. Toen boog VW in de slotfase een 0- 2 achterstand om tot 3-2 winst. Utrecht probeerde VVV voor rust af te bluffen met vaak ir ritant spel. Plomp kreeg al na een kwartier een gele kaart toen hij Reynierse trapte. Kruijs deed even later hetzelf de bij de Venlose spelmaker. Van Loen, die constant door het publiek werd uitgefloten, schopte de op de grond liggen de Libregts in het gezicht. VVV liet zich niet intimideren en kwam na 38 minuten op voorsprong toen Libregts een hoekschop van Berghuis in kopte. Vlak daarna kreeg ook Frëser geel van de soms lank moedige scheidsrechter Van Ettekoven. Fraser schopte Valckx van achteren. Valckx, een van VVV's belangrijkste spelers, keerde na rust niet meer terug. Zijn scheenbeen, enkel en kniebanden deden pijn. Het was gisteren nog de vraag of hij deze nacompetitie nog in actie kan komen. Vlak voor rust schoot Lammers nog hard op de paal. Utrecht startte de tweede helft met De Kruyk voor Fraser. Trainer De Ruiter zei later dat hij had gewisseld, omdat hij de wedstrijd met elf spelers wilde beëindigen. Na een kwartier in de tweede helft schoot eerst Lammers net naast de krui sing, waarna aan de andere kant een inzet van Van der Horst door Van Berge Hene gouwen van de lijn werd ge haald. Utrecht, dat opeens zonder ge mene overtredingen bleek te kunnen voetballen, werd ster ker, maar kwam toch met 0-2 achter. Een schot van Libregts werd door Van Ede niet goed verwerkt, waarna Lammers intikte. FC Utrecht toonde ka rakter door terug te vechten tot een puntendeling. Eerst kopte Willaarts een voorzet van Verrips in. Vijf minuten voor tijd scoorde De Kruyk met het hoofd na een flankbal van Young. BRUSSEL KV Meche- len heeft gisteren de Bel gische voetbalbeker ge wonnen. In de finale, die in het Astridpark te Brus sel plaatsvond, werd Club Luik met 1-0 verslagen door een doelpunt van de Nederlander Piet den Boer. Er waren 30.000 toe schouwers. Voor KV Mechelen was de verovering van de Belgische beker het grootste succes uit het bestaan. Nederlanders wa ren voor een groot deel ver antwoordelijk. Aad de Mos is als trainer actief, Erwin Koe man was de uitblinker en Piet den Boer de schutter. Voor de ploeg was dit de bekroning van een sterk seizoen, dat met een domper dreigde te eindir gen. Op de laatste dag van de competitie werd de landstitel verspeeld met een nederlaag bij Club Brugge. De wedstrijd was een grote te leurstelling. Club Luik stelde voetbaltechnisch weinig voor en kon alleen door hard spel te indruk wekken nog enige kans te maken. Mechelen kwam na een half uur voor. Den Boer bekroonde een com binatie met Koeman met een harde schuiver. De voorsprong werd, zoals zo dikwijls in de competitie, op gedegen wijze veraedigd. Zeer effectief, niet mooi. De Mos was zeer tevre den met het resultaat. „Een bekroning van een geweldig seizoen" noemde hij het. Door de overwinning van KV Me chelen werd Beveren zeker van deelneming aan het UEFA-bekertoernooi naast Lokeren en Club Brugge. Spanje Real Madrid heeft voor de 22ste keer het Spaanse lands kampioenschap gewonhen. In de voorlaatste competitieronde won Real met 3-1 bij Real Za- ragoza. De vlag kon in Madrid worden uitgestoken, omdat de laatste overgebleven concur rent Barcelona beide punten bij Sporting Gijon liet. In As- turië werd met 0-1 verloren. Voor 40.000 toeschouwers in Zaragoza was international Butragueno de grote held. Hij maakte twee van de drie tref fers. In de veertiende minuut was hij goed voor de 1-0. Twintig minuten na de pauze maakte Butragueno 2-0. Sola no zorgde tien minuten voor tijd zelfs voor een voorsprong van drie doelpunten voor de titelverdediger, voordat Pine- Prijsvragen NwtoriandM lotto; 3-11-17-19-20-27. Reserve' 33. Deelnemers: 561.281. Inleg: f. 2.396.865. Prijzen: f. 1.138.510. Toto: 1-1-3-2-1-1-1-2-1-2-2-1. Deel nemers: 17.646. Inleg: f. 85.548,50. Prijzenbedrag: f. 40.635,78. Cijferspol: 155.702. Deelnemers: 257.394. Inleg: f. 386.091.50. WostduiUe Lotto: 13-15-16-19-20- 27. Reserve: 3. 'Spiel 77': 8993721. Belgische lotto: 12-15-17-21-25-27. Reserve: 29. Joker 6230355. W5-sp#l: 5-12-13-6-10. Omzat f. 85.591. Uitbetaling: f. 100.000. Michel Preud'homme van KV Mechelen blijft in deze situatie meester in het duel met FC Luik. FOTO: AP da kort voor het laatste eind signaal het gezicht van Zara goza redde. Met nog één wed strijd te gaan, leidt de formatie van Beenhakker met een voorsprong van vier punten. In de derde wedstrijd uit de topgroep van de play-offs viel een negatief record. Vijf spe lers van Real Mallorca kregen bij de nederlaag van 5-0 bij Es- panol in Barcelona de rode kaart te zien. De Andalusische scheidsrechter Bueno bestrafte wegens gemeen spel, commen taar en belediging Higuera, Haasan, Chano, Bonet en Ore- juela. Italië Na de landstitel heeft AC Na- poli zaterdag ook de Italiaanse voetbalbeker gewonnen. In Bergamo werd de tweede wed strijd van de finale tegen Ata lanta met 1-0 gewonnen door een doelpunt vijf minuten voor tijd van Giordano. Napoli won de eerste wedstrijd al met 3-0. Napoli is na Torino (1943) en Juventus (1960) die in Italië de dubbel heeft behaald. Ver liezend finalist Atalanta, dat uit de Serie A degradeerde, neemt volgend seizoen deel aan het Europese bekertoer nooi voor bekerwinnaars. West- Duitsland Blau Weiss '90 Berlin is als eerste gedegradeerd uit de Bundesliga. Het verblijf op het hoogste voetbalplatform in West-Duitsland duurde slechts één seizoen. Hamburger SV, volgende zaterdag mogelijk bekerwinnaar, gaf het laatste zetje voor de stap terug. Met 2- 1 viel de tweede beslissing in de Bundesliga na de titelpro- longatie door Bayern Mün- chen. Met dezelfde score (2-1) hielden zaterdag Fortuna Düs- seldorf en FC Homburg de kansen op behoud in stand. Fortuna overwon Werder Bre men, Homburg Waldhof Mannheim. Eén van de twee zal eveneens degraderen, de ander gaat uit en thuis spelen in promotie-degradatieduels tegen de nummer drie van de tweede Bundesliga. Woensdag is de laatste speeldag van de eerste Bundesliga. Borussia Mönchengladbach kwalificeerde zich als tweede ploeg na vice-kampioen Ham- ourger SV voor het UEFA-be kertoernooi. De club won in Köln met 4-2. Köln kan hier door Europees voetbal volgend iaar wel vergeten. Woensdag nebben alleen Borussia Dort mund, Werder Bremen, Kai- serlautern en Leverkusen nog kans op de resterende UEFA- plaatsen. Omdat het verschil niet meer dan een punt be draagt, worden verschillende duels op de laatste speeldag nog spannend. De ploeg, die als zesde eindigt, moet vervol gens hopen op een bekert riomf van HSV op Stuttgarter Kickers. Oost-Duitsland Lok Leipzig heeft opnieuw de Oostduitse voetbalbeker ge wonnen. In de eindstrijd te Berlijn werd FC Hansa Ros tock met 4-1 verslagen. Er wa ren 47.000 toeschouwers. Lok, dat de Europese bekerwin naarsfinale tegen Ajax met 1-0 verloor, zette de Oostduitse be ker voor de vijfde keer in de trofeeënkast. De club had daar negen finales voor nodig. Joegoslavië Partizan Belgrado is voetbal kampioen van Joegoslavië ge worden. Op de laatste speeldag won de ploeg met 5-0 van Di- namo Vinkovci. Velez Mostar, dat voor het begin van de laat ste ronde de leiding had, ver loor met 1-2 van Sloboda Tu- zla. Rode Ster, dat eveneens nog een kans had, verloor ook met 1-2, van FC Osijek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12