2 Wrekende vrouw reist moordenaar achterna RADIO/TELEVISIE OPEN HET DORP CeidócSoiwant MAANDAG IS JUNI 1987 PAGD Voor deze Top 10 is gemeten ge- durende de periode van maandag 18 en met zondag 24 mei. De se lectie vindt plaats op grond van het kijkdichtheidspercentage; één procent is gelijk aan 138.000 Ne derlanders, ouder dan 3 jaar. De gegevens zijn afkomstig van het onderzoekbureau Intomart, dat een continu kijkonderzoek houdt, in opdracht van de Kijk- en Luis- terdienst van de NOS. Het debacle liet.zich feitelijk van te voren voorspellen. Want ie dereen weet dat de sandwich-formule niet meer werkt - zeker niet bij kritische jongeren - sinds deze aan het grote publiek ver klapt is. Wat ook wel bekend verondersteld wag worden is dat er maar weinig jongeren blijven hangen bij een TV-optreden groepen als Mai Tai, Fatal Flowers, Het Goeden Doel en Holly wood Beyond. Ze worden wel gewaardeerd, genieten zeker een meer dan gemiddelde bekendheid, maar om daar nou de hele zaterdagavond voor thuis te blijven... En The Style Council mag dan boven de eerder genoemde groepen uitsteken, een echte massatrekker is het óók niet... Tegen beter weten in is de KRO met haar Eindexamenfestival dus volledig haar doel voorbijgeschoten. De cijfers zijn ronduit triest, zeker wanneer je je realiseert dat er door veel mensen hard aan gewerkt is. Het 'Eindexamenfestival' werd op het hoogtepunt (rond 20.30 uur) slechts bekeken door vijf procent van de kijkers, wat zich laat vertalen tot 690.000 kijkers. Die het bovendien waardeerden met een zeer matige 6,5. Het is dubbel zo triest, omdat het zeer onwaarschijnlijk is dat er onder die vijf procent echt veel jongeren gezeten hebben. Die zaten hoogst waarschijnlijk naar Nederland 2 te gluren: 'The Eyes of Laura Mars' scoorde immers ruim 3,3 miljoen kijkers. En die belegen-pornofilm-waar-niets-in-gebeurde, 'Black Ema- nuelle', die scoorde nauwelijks lager. In kijkdichtheid althans, want in waardering was het een flinke tegenvaller: een 5,8 maakt twee dingen duidelijk. Of het publiek is unaniem niet ge diend van deze categorie films, of het publiek eist wat het be loofd krijgt En aangezien er zo'n 3,2 miljoen mensen hebben zit ten kijken, lijkt de laatste verklaring voor de lage waardering het meest waarschijnlijk. Over waardereng gesproken: de EO scoorde deze week de hoog ste. Zij kreeg een 7,7 voor 'Zonder Publiek'. En de TROS mocht de éllerlaagste incasseren - inderdaad: nóg lager dan die 5,8 voor 'Black Emanuelle'. Ralph Inbar mocht het met een 5,7 doen voor zijn horoscoop met Carol Righter. De TROS kennend is met een dergelijke score het toekomstbeeld van dit scherm vulsel in de huidige vorm afgelopen. 1. In de Hoofdrol AVRO dinsdag 43% 7,4 2. 8-uur journaal NOS dinsdag 33% 6.9 3. Derrick TROS vrijdag 28% 7.3 4. Studio Sport NOS zondag 27% 7,0 5. Eyes of Laura Mars VOO zaterdag 25% 7.2 6. Black Emanuelle VOO zaterdag 24% 5,8 7. Amy NCRV zondag 22% 7,6 8. Flight into hell TROS vrijdag 22% 7,5 9. Villa Valuta VOO woensdag 22% 6.7 10. Rondom Tien NCRV zondag 21% 7.2 VPRO tegen goedkope herhalingen op televisie HILVERSUM - De VPRO heeft zich tijdens de NOS-bestuursver- gadering als enige omroep gekant tegen de aanvraag voor zendtii- duitbreiding op televisie ten behoeve van herhalingen in de mid dag. Volgens technisch directeur Smit van de VPRO is het uurbe drag van rond 10.000 gulden absoluut niet toereikend om een rede lijk herhalingsprogramma te kunnen brengen. Volgens Smit zullen alle omroepen die met veel free-lancers werken, zoals de VPRO, op een aanzienlijk hoger uurbedrag uitkomen. Als voorbeeld geeft hij aan dat het herhalen van de Koot en Bie-programma's de VPRO circa 36.000 gulden per uur zou kosten. De AVRO zal vragen de VPRO-zendtijd op zondagmiddag over te mogen nemen voor „Jon ge mensen op het concertpodium". Marathon-tv-actie met Mies Bouwman „Open het dorp"in documentaire herdacht HILVERSUM - Bij AVRO-tv treft men momenteel voorberei dingen voor het vervaardigen van een tv-documentaire, waarin in november wordt herdacht, dat 25 jaar geleden de marathon- tv-actie „Open het dorp" werd gehouden. Mies Bouwman zette toen de wereldprestatie neer van het maken van de langste tv- uitzending, nl. 23 uur non stop. Mies bleef voortdurend in de uitzending, al kreeg zij van tijd tot tijd achter de schermen gele genheid zich op te frissen. De uitzending kwam ook op de radio. Deze actie met als lokatie de Amsterdamse RAI leverde toen in één nacht meer dan twintig miljoen op. Hiervoor werd nabij Arnhem „Het dorp" gebouwd, waarin gehandicapten hun eigen leven kunnen leiden. Het idee hiervoor was afkomstig van dr. Klapwijk. Het succes van deze actie was mede te danken aan alle toenma lige bekende figuren, met voorop Toon Hermans, Wim Kan en Wim Sonneveld. Naaste medewerkers van Mies kregen na af loop ziekteverlof om de doorstane spanningen te verwerken. Het was die dag en die nacht van maandag 26 op 27 november een komen en gaan van goede gevers. In baar geld liep het be drag op tot boven de twintig miljoen. Bovendien kwamen er veel toezeggingen in natura. Mies Bouwman met rechts dr. Klapwijk tijdens de marathon-tv- actie "Open het dorp". FOTO: ANP Mies zal overigens niet het middelpunt worden van de voorge nomen documentaire over deze actie. De mensen achter de schermen vervulden ook volgens Mies minstens een zo belang rijke functie in het geheel. De Amerikaanse bestseller „If tomorrow comes" van de suc cesschrijver Sidney Sheldon smeekte als het ware om verfil ming. Daar kwam het van in een mini-serie van drie delen, elk rond twee uur durend. TROS-tv komt er donderdag, vrijdag en zaterdag mee op Ned. II om 20.10 uur. Dit ge beurt onder de titel „Als er een morgen is". De auteur Sheldon begon pas op latere leeftijd boeken te schrijven, al vervaardigde hij eerder scripts voor tv-verhalen. Hij ontdekte, dat voor zijn schrijversfantasie er veel lezers te vinden zijn. Vrijwel al zijn boeken kwamen bovendien in filmvorm onder de massa. Hij beschikt over een neus voor ingrediënten die een verhaal spannend kunnen maken. In de onderhavige miniserie voert hii de vrouw Tracy op, in een rol van Madolyn Smith, die op het punt een gelukkig huwelijk aan te gaan wordt geconfronteerd met de dood van haar moeder. Het blijkt zelfmoord te zijn. Maar hier zit meer achter, nl. misdadige praktijken van een mafiabende. Tracy stelt haar huwelijk uit en gaat op zoek naar de dader. De ontberingen, die zij zich getroost om haar moeder te wreken, vullen goed deels dit verhaal. Zij belandt in de gevangenis, waar zij verne derend wordt behandeld. Komt zij daaruit vrij, dan trekt zij naar Europa om daar de misda diger te zoeken. Zij komt uit eindelijk ook in Amsterdam te recht. OP UITERLIJK Men kan het aan de Amerika nen overlaten een dergelijke geschiedenis in beeld te bren gen. Regisseur Jerry London koos de hoofdrolspelers, naar hij zegt, vooral op hun uiterlijk. Madolyns tegenspeler Tom Be- renger vertoont enige gelijkenis met Paul Newman, die het op het scherm altijd goed deed. Madolyn Smith zelf beschikt Madolyn Smith en Tom Berenger in de miniserie „Als er een morgen is". FOTO: TROS over een atletische gestalte en is gemakkelijk van bewegen. Om achter de dader van de zelf moord van haar moeder te ko men, dringt zij zich in allerlei kringen op. Zij speelt dan tel kens een ander soort vrouw en ziet op die manier kans thuis te raken in het milieu waar zij zich op de gezochte man kan wreken. Zij gedraagt zich even gemakkelijk als een Indiase schone alswel als een hartstoch telijke Spaanse. Zij verliest haar missie echter niet uit het oog en blijft werken met haar doel vast voor ogen. Dit voert haar uiteindelijk naar Amsterdam, waar (zaterdag) de ontknoping plaats heeft. Zij komt in alle scenes voor en bereisde samen met de regisseur de halve we reld. Overal volhardde zij in haar rol van blakende on schuld. Daar vooral blijken kij kers op te vallen. De aantrekkelijkheid van de verfilming van Sheldons boe ken is, dat hij deze filmisch, in taferelen schrijft. Na het ver vaardigen van een boek, zo vertelde hij in een interview, streept hij minstens de helft er uit weg. Pas dan is het boek ge reed om naar de drukken ge zonden te worden. Hij wist vroeger zelf niet dat hij schrij ven kon. Al zijn verhalen vin den gretig aftrek en van de op brengsten kan hij een royale staat voeren. Op de vraag hoe je kunt leren schrijven, antwoord de hij eens met de volgende ware gebeurtenis: De beroemde schrijver Sinclair Lewis had men na veel moeite weten te strikken voor een openbaar col lege op een Amerikaanse uni versiteit. Toen hij het spreekge stoelte betrad voor een afge stampte zaal vol studenten, zei hij: „Als jullie zo van schrijven houden, wat doen jullie dan hier? Ga naar huis en ga schrij ven". Einde college. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 16.41 16.48 17.47 17.54 18.30 19.00 19.48 20.00 22.09 VARA Schipbreuk (The sea gyp sies), Amerikaanse speel film uit 1978 van Stewart Raffill. Met o.a. Robert Lo gan, Mikki Jamison-Olsen en Heather Rattray. Na de dood van zijn vrouw be sluit Travis samen met zijn dochters een wereldreis te maken De hondenvangers (Hound hunters), tekenfilm Scooby and Scrappy Doo, tekenfilmserie. Afl.: Het te ken van Scooby Vol super, gevarieerd pro gramma voor 11-14 jari gen. Onderwerpen: Laser, vriendschap en buurtkin deren. Presentatie: Leonie Jansen NOS %6-Journaal VARA Screwy truant, tekenfilm De smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Smurfen in geba rentaal De tovenaar van Oz, te kenfilmserie. Afl.: Tip deelt de lakens uit. Wanda Is boos omdat ze geen dia manten kunnen vinden. Mombi heeft een gemeen plannetje TELEAC Gezond sporten. Les 8: Preventie (herh.) VARA De baas is huis? Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Angela's ex (1). Op een dag staat Anegela's ex plotseling voor de deur en komt Tony's baantje op de tocht te staan Labyrinth (1), spelpro- gramma waarbij twee kan- didatenkoppels hun weg door een doolhof moeten vinden door vragen te be antwoorden. Presentatie: Peter Jan Rens Vara Varia NOS dl Journaal en weerover- zicht VARA De vliegende dokters (The flying doctors, 2), Australi sche tv-serie. Met o.a. An drew McFarlane, Keith Eden en Steve Bisley. De jonge Tom Callaghan zit nog maar kort bij de briga de van de vliegende dok ters. Ongelukkigerwijze loopt zijn eerste opdracht fataal af De Konsumentenbus. In een tocht van enkele tien duizenden kilometers ont moet konsumentenman Frits Bom in Midden- en Zuideuropese landen Ne derlanders op vakantie Achter het Nieuws, actua liteitenrubriek met een re- porage over een Neder landse kabeljauwvisser die op grote schaal de quota ontduikt. Verder aandacht aan de Soweto-he ra' king, waarbij met e kinderen wordt gesp frSi die op 16 juni 1976 in l opstand in deze wijk n betrokken h 22.39 Golden Girls, Amer »n se comedyserie. Afl. ,e jacht naar een baan v, is ontslagen omdj zaak is opgeheven zelfsprekend helpeom anderen haar bij he I ken naar werk. Maar °i' nog andere belar problemen ee 23.04 Jenny's War (2), vit del oorlogsdrama met Dyan Cannon, Hugh 'r< en Elke Sommer. Evt r* bericht ontvangen da het krijgsgevanjfCl kamp een man zit, d over Peter, Jenny's weet. Ze brengt Jennltor hem in contact. Mj lei man is niet te vertro G' en laat haar in de vali woi 23.50 Simon Carmi BI 'Broodje ham' uit dt out del 'Mag 't een ietsje m zijn?' dd( NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor dovt iaie slechthorenden an am NEDERLAND 2 18.30 19.00 19.27 19.50 sl< 22.30 22.45 NOS Nieuws voor dovi slechthorenden Sesamstraat i Journaal J HV Kwartslag: Nieuw P (2), driedelige inform serie het New Age-di voo H E Muziekspecial Veerman Klasgenoten. Een b fnic de Nederlander a ooi eenmaal in de sch« ere ken bij 'meester' a(j Postema. Ditmaal pa, minister Elco Brir die zijn klasgenoten derde klas lagere se e Hardingsveld/Giessi!n terugziet ar' Escape from Ak erl Amerikaanse speeH et 1979 van Don Sieg èn baseerd op de rom jep J. Campbell Bruct up o.a. Clint Eastwoo: trick McCoohan e berts Blossom. Het in de gevangenis op landje Alcatraz is d l van San Francisco i hel. Ontsnappen voor onmogelijk g den. Drie gevangem dernemen een eva. waagde als wanhopi .EI ging oy NOS Journaal an Den Haag vandaag, mentaire rubriek i Nieuws voor dovi slechthorenden BRT 1 15.30 Centennial, twaalfdelige Ame rikaanse tv-serie naar de ge lijknamige roman van James A. Michener. Met o.a. Robert Conrad en Richard Chamber lain. Afl. 1: Alleen rotsen hou den stand. De Fransman Pas- quinel, op zoek naar huiden, sluit vriendschap met de Ara- paho-krijger Lame Beaver. Even later kan hi] de door Pawnee-lndianen gevangen gehouden Schot McKeag vrij kopen (herh.) 17.55 Nieuw* in teletekst 18.00 Tik tak 18.05 Plons. Afl.: Plons en de olifant (herh.) 18.10 Avonturenbaai (Danger bay). Canadese jeugdserie met Don nelly Rhodes. Deborah Wake ham. Christopher Crabb e.a. Afl. 5: Het zeemonster 18.40 Qj Kameleon, doe-programma voor kinderen. Afl.: De Piraten. Presentatie: Danny Verbiest (herh.) 19.00 Juke Box, videoclips 19.10 Uitzending door derden. Pro gramma van het Vrije Woord 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 De erfenis van de Gulden- burgs (Das Erbe der Gulden- burgs). Duitse tv-serie met Bri gitte Horney, Karl Heinz Vos- gerau, Jürgen Goslar e.a. Afl. 4: Het publieke geheim 20.55 Agenda voor een kleine pla neet, zesdelige serie over de problematiek van de Derde Wereldlanden, belicht vanuit hun eigen standpunt. Afl. 2: Sri Lanka: De schok van het toe risme 21.40 Extra Time, sportmagazine met hoogtepunten uit het afge lopen weekeinde 22.10-22.30 Nieuws en Coda: Aan... van Karei Lodewijk Ledeganck RTBF 1 18.15 La boïte aux images, teken filmmagazine met o.a. Tao Tao. Doctor Snuggles, Snorky en Boutchou et Casse Cou 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal journaal 19.30 Journaal 20.00 Grand Ecran Comédies Francoises: Le téléphone rose, Franse speelfilm uit 1975 van Edouard Molinaro. Met o.a. Mireille Dare, Pierre Mon- dy en Francoise Prévost 21.30 Images et réalités, informatie ve serie. Afl. 3: Images de la nuit 22.20 Laatste nieuws r wsM Mireille Darc speelt de hoofd rol in 'Le téléphone rose'. RTBF 1 om 20.00 uur.FOTpc AP Jill Gascoine als adjudante Maggie Forbes. Duitsland 1 om 19.00 uur. FOTO: ANP Grenzen Madita, Zweedse tv-serie naar een verhaal van Astrid Lind- gren. Met Joanna Liljendahl, Liv Asterlund, Monica Nord- quist, e.a. Afl. 10: Eine erinne- rung für das Leben DUITSLAND 1 15.50 16.00 17.45 17.55 18.25 19.00 19.57 20.00 20.15 22.30 23.00 00.40 00.45 Tagesschau Ein Stück aus Ihrem Leben, Menschen über 60 (10). Maga zine voor ouderen met Claudia Sies, de clown Nuk, Imogen Cohn en gasten. Aansluitend: Nlmm die Spinnen weg. tv-spel van een schrijfster die meege daan heeft aan de schrijvers wedstrijd. Met Louise Martini en Horst Michael Neutze Spuk in der Schule, achtedeli- ge Australische kinderserie met Carol Drinkwater, James Laurie, Vic Hawkins, e.a Afl. 4: Das Gerucht Zu Lande, zu wasser und in der Luft, kandidatenoproep Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine Büro, BQro, tv-serie. Afl.: Sa botage Auf die sanfte Tour, Engelse politieserie met Jill Gascoine in de hoofdrol. Afl.: Polizistenlos Programma-overzicht mTagesschau Jugend unter Tatverdacht. 'Vom Umgang mit einem Feindbild'. reportage Das Feinbild und seine Fol- gen, discussieprogramma over jeugdcriminaliteit. Presentatie: Klaus Pokatzky en Jacqueline Stuhler Pleiten, Pech 8 Pannen, blun ders voor de camera. Presen tatie: Max Schautzer. Studio- gaste: Kurt Felix Tagesthemen, actualiteiten B Das Nacht-Studio: In den wilden Bergen (Ye shan), Ja panse speelfilm uit 1985 van Yan Xueshu. Met Du Yuan, Yue Hong, Xin Ming, e.a. Twee Chi nese bergboeren trachten het hoofd boven water te houden. Huihui heeft enigszins met zijn lot Ingestemd, maar Hehe wil strijden voor een beter be staan. Huihui's jonge vrouw bewondert Hehe, die ruzie met zijn eigen vrouw heeft Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programmaoverzicht 16.00 Heute 16.04 Jugendstil, kunstserie van Fol- co Quillici. Afl. 8: Kurrot ohne 17.00 17.15 18.56 19.00 19.30 21.05 21.15 21.45 22.10 Ein Colt für alle Fëlle, Ameri kaanse tv-serie met Lee Ma jors, Douglas Barr. Heather Thomas e.a. Afl.: Eine Affen- karriere Programma-overzicht Heute Der Mann aus dem Gaotezim- mer, komedie van Claus Tln- ney. Met Heide Keiler, Vlaus Tinney, Pierre Franck e.a. Beeldregie: Hans W. Reichel Zomerprogramma-overzicht WISO, sociaal wetenschappe lijke magazine Heute-journal 'Die Ursache bin Ich selbst'. 'Thomas Bernard, een per soonlijkheid vol tegenstrijdig heden', portret van Thomas Berngard n.a.v. zijn roman 'Auslöschung' Die Macht der Gewohnheit, komedie van Thomas Bern- hard. Met Bernhard Minettel, Fitz Lichtenhahn, Hans Peter Hallwachs, e.a. Beeldregie: Dieter Dorn (herh.) DUITSLAND 3 18.30 19.00 20.00 20.15 20.45 22.15 Telekolleg II, cursus Duits. Les 23: Die Ordnung der Texte Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau CD Lindenstrasse, tv-serie met Andrea Spatzek, Marie-Luise Marjan, e.a. Afl.: Der Gewin (herhaling van gisteren) Gesucht-Gefunden Hintar den Schlagzeilen: Tan zen wie die Weltmeister Oli ver und Martina Wessel-Ther- horn, documentaire WDF-TV-Spiel: Victor Charlie ruft Lima Sierra (3), Ameri kaanse tv-serie met o.a. Louis Jordan. Telly Savalas en Chad Everett. Op het vliegveld van Parijs worden de goudstaven onder toeziend oog van Julian overgeladen in een lijnvting- tuig. Hij krijgt zelfs de kans een deel te verduisteren en te vens een bom in het vliegtuig te plaatsen Laatste nieuws BBC 1 17.55 18.05 18.35 19.00 19.35 20.00 20.35 21.00 21.30 22.00 22.30 23.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip Schofield. Met o.a. 'Little misses and the mister men', 'Lassie' en 'Mysterious cities of gold' John Craven's newsround Hi Blue Peter, informatief kin dermagazine The Flintstones, tekenfilmserie Nieuws en weerbericht London Plus, regionaal nieuwsmagazine Wogan, praatprogramma met Terry Wogan Head of the class, comedyse rie rond een klas met super begaafde leerlingen. Met Jea- netta Arnette, Leslie Bega, Dan Frischman e.a. The rock 'n roll years, serie muziekprogramma's met 'gou we ouwen'. Afl.: 1971 m Sorry, comedyserie met Ronnie Corbett en Barbara Lott. Afl. 3: Amaze your friends Nieuws en weerbericht Panorama, actualiteitenrubriek The Monday Film: The return of a man called horse, Ameri kaanse speelfilm uit 1976 van Irvin Kershner. Met Richard Harris, Gale Sondergaard, Ge offrey Lewis e.a. Weerbericht BBC 2 17.00 Nieuws en weerbericht 17.05 100 Great sporting moments, serie sportdocumentaires. Afl.: The 1979 FA Cup Final 17.45 Design on Britain 19.00 Rita Hayworth In: Cover girl, Amerikaanse speelfilm uit 1944 van Charles Vidor. Met Bita Hayworth, Gene Kelly, Lee Bowman e.a. 20.45 m Design classics, serie docu mentaires over beroemde In dustriële vormgeving. Afl.: Volkswagen Beetle, over de geschiedenis van de Kever, die begon in het Nazi-tijdperk. Tot nu toe zijn er al meer dan twin tig miljoen exemplaren van de band gerold en hij wordt nog steeds gebouwd In Mexico 21.10 mHorizon: To catch a falling star, documentaire over de ge volgen van bezuinigingen op wetenschappelijk onderzoek 22.00 rnFather Matthew's daughter, tv-serie met James Bolan, Ga- brielle Lloyd, Ray Winstone e.a. Afl. 5: Hear me talking to you 22.30 Moonlighting, tv-serie met Cy- bill Shepherd. Bruce Willis, Al- lyce Beasley e.a 23.15 Cardiff singer of the world competition 1987, internatio naal concours voor operazan gers 23.55 Newsnlght, actuallteltenmaga- zine 00.40 Weerbericht 00.45-01.15 Open University m Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■33Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzenalng In orginele versie met ondertitels. ^ate|Met-TV^ SKY CHANNEL 16.00 S First run, popprogramma met Gary Davies 16.30 Hi Young, Free Single, met Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis, comedyserie. Afl.: Woodman spare that tree 18.30 The Ghost and Mrs. Mulr, Amerikaanse comedyserie met Hope Lange en Edward Mulha- re 19.00 The Flying Nun, comedyserie met Sally Field in de hoofdrol. Afl.: The new Carlos 19.30 Breaking Away, avonturense- rie met Shaun Cassidy in de hoofdrol. Afl.: La Strada 20.25 Police Story, misdaadserie. Afl.: Test of Brotherhood 21.25 Mobil Motorsport News 22.00 World Cup Championship Ka rate, vanuit Hongarije 23.00 E Soul in the city, muziekspe cial van het Canadese muziek station 'MuchMusic' 00.00-01.00 S Engelse top 50, met David Jensen (herb.) SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 16.00 The Pepsi Live Show, poppro gramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Adventure of a lifetime, docu mentaireserie over een groep jongeren op expeditie in Nepal 18.30 Doctor Who, science-fictionse- rie met Tom Baker in de hoofdrol 19.00 Game for a Laugh, spelpro- gramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 Survival, natuurfilmserie. Afl.: Almost a Dodo 20.30 The Lenny Henry Show, co- medyshow 21.00 Who Pays the Ferryman? Mis daadserie die zich afspeelt op het Griekse eiland Kreta. Met o.a. Jack Hedley en Betty Ar- vanti. Afl.: The daughters of Themis 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Frontline, actuele documentai re 00.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Eddie Kidd 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face TV 5 16.05 Hommage i Norman McLaren 17.00 Jamals deux Sana Tol, tv-se rie 17.30 Loglclel, educatieve Jeugdserie 18.00 Récróation, kinderprogramma 18.40 Des Chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Eureka 19.10 Playback, kijkje achter de schermen van de televisie-in dustrie 20.00 Musique pour piano. Werken van Rachmaninov en Mozart 21.00 Jamais deux sans toi, tv-serie 21.25 Nouveau Monde 22.00 Journaal 22.30 Magazine Quebec-Canada NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 15.50 Marco Polo (slot), vijfdelige tv-serie. De Kublai Kahn stelt steeds meer vertrouwen in Mar co Polo en benoemt hem op diverse hoge posten (herh.) NOS 17.30 %6- Journaal AVRO 17.46-18.15 Kokke rellen extra, culinaire rubriek. Afl.: In het land van de asperges BRT 1 16.00-17.35 Centennial, twaalfdelige Amerikaanse tv-serie met o.a. Ri chard Chamberlain, Robert Conrad en Raymond Burr. Afl. 2: De gele schort (herh.) DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Gesundheit 10.00 Heute 10.03 Der Mann aus dem Gastezimmer 11.40 Die Pyramide (herh.) 12.25 WISO 12.55 Persover zicht 13.00-13.15 Hsute 15.50 Ta gesschau 16.00 Bambinot - der Wunschkindautomat, kinderserie. Afl. 2: Eine unlösbare Aufgabe 16.45 Spass am Dienstag, kinderprogram ma 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Pfiff, sportstudio 17.00 Heute 17 15 Tele-lllustrierte 17.45 Tom Jerry, tekenfilmserie BBC 1 07.40 Pink Panther 07.55 richt 08.00 Breakfast time 10.00 Journaal en weerbericht 10.05 Dal las, Amerikaanse tv-serie (herh.) 10.50 Wild Britain preview 11.00 Journaal en weerbericht 11.05 Neighbours, tv-serie 11.25 Chil dren's BBC, met Philip Schofield 11.55 Five to eleven. Afl.: Catherine Grlller 12.00 Nieuws en weerbericht 12.05 Manhunt on Mystery Island (6) 12.20 Wild Britain preview 12.30 On the house 13.00 Nieuws en weerbe richt 13.05 Arthur Negus en enjoys Dudmaston, Shropshire 13.30 Wild life on One, serie natuurfilms. Afl.: Sparrows of St. Jame's 14.00 Jour naal en weerbericht 14.35 Neigh bours, tv-serie 14.50 King Rollo 14.55 Stop go 15.05 Paardenraces te Ascot 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax. Popmuziek 10.30 Space Shop ping 13.10 The Best of a Country Practice 14.00 Ask Dr. Ruth 14.30 City Lights 15.00 Thrillseekers 15.30 (3 Sky Trax 17.00 The DJ Kat Show RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Muzieknacht RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Candlelight. 23.02 Welke Sinatra bedoelt u? RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 Ulisse, opera van Dallapiccola. 22.25 Jazz op vier. 23.30 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Chips die je niet kunt eten - magazine. 18.20 PP: Uitzending van de WD. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Structuur In Basic. 21.00 Personal Computer II (herh.). 21.30-22.00 Murder Hotel (herh.). REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconlnck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 18.00 Hindoestaans 18.30 Ma rokkaans 19.15 Turks 20.00 Muziek voor Migranten. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws en 'Quiz en Waarachtig'. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Italiaans (2, herh.). 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - hitikatessen. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Folk (35). 19.00 Kroniek 1: Magazine. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Slotgala internationale muziek- wedstrijd Koningin Elisabeth. 22.30 Blues en Jazz. 23.15-23.45 Nocturne. MORGEN SUPER CHANNEL ton 09.00 Sons and Daughters 09.: The Body Show 10.00 Follow Me 10.15 Hold Down a Chord 10.30 Sur vival 11.30 Simon Potter 12.30 Frontline 13.30 Love stories 14.00 Europees weerbericht 14.05 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Rentaghost 16.00 The Pepsi Liv* Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo. 08.50 Postbus 900. 09.05 Met de KRO, met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.05 Echo. 11.15 Even bijblijven. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.06 Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nreuwsn ei RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 AVRO: Auto In? AVRO, 08.20 Uit studio en theater. 09.03 EO: De Muzikale Frull 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen 11.58 EO-Metterdaad hulpv 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. r we we RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). P 07.03 VARA: Holland wordt wi 09.03 Angelique. 10.03 Wessel van Diepen, 12.03 VARA's Steen Been 9 K\ 14.03 Twee meter de lucht in 16.03 De verrukkelijke vijftien RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morj Ad 's Gravesande. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.15 Nieuwe klassieke platen 13.00 Nieuws 13.02 Holland Festival Journal 13.10 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het Kunstbedrijf. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVJJ: Erfelijkheid. 10.00 TELEAC: Murder hotel. 10.30 NCRV: De wereld zingt lof. 11.20 NCRV-Leerhuis. 11.30 Dagvaardig. 11.40 In beweging. 12.00 Nieuws. 12X15 Energie In de toekomst 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren de 13.30 De Savornin Lohman. 14.00 Psalm 118 in bijbel ent 14.30 Te Deum Laudamus. 15.05 Studio 55. 16.00 NOS: Op de rand recht REGIONAAL Radio West: (via FM-frequent* 1) 07.15-08.00 Ochtend actus) 1200-13.00 Lunchprogramml land- en tuinbouw (1230), vt ling van de dag (1250) re{ nieuws en regionale vacatur» j Radio Rijnmond: Om 07.30, 08.30 Regionaal nieuws, weer, en tegen achten de column. V, BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 Toeren Tijd. Jo Lt 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Schone schijn. 10.03 Met het oor op de zon* 12.00 RoninnrrvirammA 12.00 Regioprogramma. 13.10 Onvergetelijk. 13.45 Music Motion-CD. 14.00 De gewapende man. f 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Licht klassiek ochtend* 09.15 Camille Saint-Saëns. 1200 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Kamermuziek. 1830 Eroica. symfonie nr. 3|| Opus 55, Beethoven. I

Leidse Courant | 1987 | | pagina 10