Organisatie en discipline vormen basis succes De Mos Eric Breukink valt, maar blijft overeind '87 PORT GC'er Gijs Weterings iet in hockeyselectie Joegoslavische rechter wijzigt competitiestand HAAGSE TRAINER GEVIERDE MAN BIJ KV MECHELEN Sosonko aan de leiding loi irspecial Tour de France'87- £eidb0.(2owuvnt sportuitslagen gina vrijdag 12 juni 1987 pagina 7 JRDAM HGC'er Gijs Weterings is niet opgenomen in Nederlandse herenselectie voor het toernooi om de Cham- 0ns Trophy, dat van vrijdag 19 tot en met zondag 28 juni in nstelveen wordt gehouden. Bondscoach Hans Jorritsma maak- - gisteravond in Amstelveen de definitieve hockeyselectie van stien spelers bekend. Het afvallen van Weterings is verras- nd, omdat de vleugelspits met zijn club een sterk seizoen door- lakte. Het Nederlandse team speelt zondag op het terrein van jjemendaal nog een oefenduel tegen De Batavieren. Een dag ia ter is in Utrecht Kenia de tegenstander van Oranje. e selectie bestaat uit: Leistra en Parlevliet (Tilburg), Robbert i Marc Delissen (HGC), Crucq (Klein Zwitserland), Diepeveen, hlatmann, Bovelander, Kooijman, Doyer (allen Bloemendaal), aasen. Brinkman en Van 't Hek (Kampong), Faber en Van n Honert (Amsterdam), Jansen (Oranje Zwart). Gijs Weterings foto: dijkstra ALLEEN ZUP IN SELECTIE HGC WASSENAAR HGC heeft de interne proble men uitgepraat. In het afgelopen hockeyseizoen traden vijf basisspelers na een conflict met coach Mark Bouwman terug uit de selectie. Van dat vijftal keert alleen doelman Simon Zijp de volgende hockeyjaargang terug. Overleg tussen bestuur, de nieuwe trainer Frank Dikmoet en de spelersgroep leverde het besluit op dat de overige vier spelers niet in de selectie voor het seizoen '87-'88 zullen worden opgenomen. De Wassenaarse hockeyers, die met een aantal spe lers uit het tweede team zo verrassend net naast de landstitel grepen, hebben gesteld dat in prin cipe de terugkeer van de „dissidenten" niet ge wenst was. Simon Zijp stond echter buiten de partijen, omdat hij niet een direct conflict met Bouwman had. Bas van Stekelenburg bedankte al enige tijd terug als lid. De verwachting is dat ook Peter Verstappen en Frans Hiel naar elders vertrekken. Eddie Kervezee blijft waarschijnlijk bij HGC. 1 1 Zwitserse voetballer tot boete veroordeeld GENEVE De rechtbank van Geneve heeft gisteren een prece dent geschapen door een voetbal ler te veroordelen voor het toe brengen van lichamelijk letsel. De rechter legde de 39-jarige Pierre- Albert Chapuisat een boete op van ruim 7.000 gulden boete voor een overtreding tijdens een wed strijd om het Zwitserse kampioen schap van 1985. Chapuisat speelde voor Vevey. De aanklager had twee maanden cel geëist omdat de overtreding opzettelijk zou zijn begaan. Chapuisat's tegenspeler liep een ernstige knieblessure op. De scheidsrechter had van de overtreding niets gemerkt BELGRADO Vier dagen voor de laat ste wedstrijden in de hoogste klasse van de Joegoslavische voetbalcompetitie is de stand vólledig gewijzigd. Niet Vardar Skopje maar Velez Mostar heeft opeens de beste papieren voor het landskampioen schap. Aan de plotselinge wijziging is ech ter geen voetaballer te pas gekomen. De rechter in Belgrado besliste gisteren dat een strafmaatregel van de Joegoslavische voetbalbond voor tien clubs onrechtmatig is geweest. De bond had ontdekt dat de tien vorig jaar wedstrijden hadden ver kocht. Daarvoor kregen ze als straf zes punten voor het lopende competitie in mindering gebracht. De rechter drgaide het besluit echter terug. De voetbalbond heeft direct hoger beroep aangetekend. 'J loksbond deponeert jf lacht tegen ud-penningmeester 139. 259fEN HAAG De Stichting sevenementen NBB heeft ren bij de Haagse politie njr1gifte gedaan van verduiste- «tj ng door de oud-secretaris en 35. enningmeester van de NBB. ft et voormalige bestuurslid, .2; jet Bosschaart, weigert de 145 oeken van het jubileum Hol- 91 indtoernooi (van november orig jaar) af te geven. De J3! lichting is daardoor niet in TU laat het toernooi financieel af ggj wikkelen. Bosschaart gaf in art het penningmeester- hap van de NBB op. Vorige »ek raakte hij bovendien het ïtarisschap kwijt toen de chting hem uit die functie nthief. ïotterdamse m emeenteraad inoaP sleit voor erhuizing Sparta OTTERDAM Het college an b en w krijgt van de Rot- firdamse gemeenteraad niet ONG eel steun om de voetbalclub Iparta tot 2010 in stadion Het ,fl [asteel in de wijk Spangen te ong aten zitten. Veel raadsleden I060ÜO nenen dat het college moet asthouden aan de eerder aan e wijk gedane toezegging om iet Sparta-stadion plaats te la- en maken voor groenvoorzie- lingen. Dat bleek gisteren tij lens twee commissievergade- ingen. Het gemeentebestuur ;wam al eerder terug op het 675Ül|)lan Sparta voor 1992 te laten rerhuizen. Het bleek onmoge- ijk de financiering voor een lieuw onderkomen rond te ONGjkrijgen. Bowlers halen I btons op WK I 1 j j HELSINKI De Nederlandse I heren hebben gisteren bij de j strijd om de wereldtitel bow- ling in Helsinki de bronzen l medaille veroverd. Zweden l behaalde de eerste plaats, Fin land eindigde als tweede. Bart-Jan van de Boogaart zorgde voor een primeur door J zich als eerste Nederlander bij |de laatste zestien van het indi- I viduele klassement te plaatsen. 1 Hij gaat de laatste twee dagen us nummer zes. De Neder landse dames legden tijdens het wereldkampioenschap be- slag op de twaalfde plaats. MECHELEN De finale om de Belgische voetbal beker tussen KV Meche- len en FC Luik werpt haar schaduw vooruit. Het is schromelijk over dreven te stellen dat er een ware run op kaarten is voor het sluitstuk van de voetbaljaargang 1986- 1987 bij de Zuiderburen dat zondag in het stadion van Anderlecht plaats heeft. Toch is het een ko men en gaan bij het se cretariaat van KV Meche- len, de ploeg die zo'n beetje gezichtsbepalend is geweest voor de afgelo pen competitie in België. In het ultra-moderne spelers home sluit trainer Aad de Mos een interview af ten behoeve van het rond die tijd afgespro ken bezoek uit Nederland. Hoewel hij pas medio februari vorig jaar bij KV Mechelen het roer overnam van Kün- necke is zijn naamsbekend heid in België inmiddels groot. De onderscheiding „trainer van het jaar" die hem onlangs ten deel viel zal dit nog maar onderstrepen. Trouwens, in het op een oor na gevilde Belgische seizoen wordt de naam KV Mechelen (of in Frans Malinois) en die van voorzitter John Cordier ook vol eerbied uitgesproken. KV Mechelen is dan ook de revelatie van het Belgische voetbal. Was het niet zo, dat menigeen in Nederland zich afvroeg wat Greame Rutjes van Ex celsior en Erwin Koeman van FC Groningen in hemelsnaam hadden te zoeken bij KV Me chelen toen zij daar in de zo mer van 1985 werden gepre senteerd als de nieuwe aanko pen? Het duidde slechts op ambities van een voorzitter die succes dacht te kunnen kopen en er wel achter zou komen dat in de voetballerij die vlieger lang niet altijd op gaat. En, de situatie was zelfs beroerder toen De Mos aan de bak moest zoals dat heet. Analyseren De ex-trainer van Ajax had trouwens wel het voordeel dat hij een half jaar KV Mechelen en het Belgische voetbal op zijn gemak heeft kunnen ana lyseren, veel zoniet alles met voorzitter Cordier heeft kun nen bespreken, waardoor elke stap die zou worden genomen tot verbetering moest leiden. Dat dit zou resulteren in een verovering van een toppositie in het Belgische voetbal, dat is zelfs iedereen bij KV Meche len verbazingwekkend snel gegaan. Weliswaar moest het kampioenschap op de laatste competitiedag aan Anderlecht worden gelaten, De Mos re kent er eigenlijk wel een beetje op dat zondag de Belgi sche beker, dus toch een hoofdprijs, wordt gepakt. KV Mechelen onder John Cordier en Aad de Mos is tot dusver dus een ware succes story. Cordier nam het voor zitterschap op zich in 1982. Vanwege de onbekendheid met de voetbalmaterie gleed de leider van een in data transmissie gespecialiseerd bedrijf aanvankelijk nog al eens uit. Nu, door schade en schande wijs geworden, wordt John Cordier gezien als het prototype van een moderne voetballeider. Te constateren valt, dat KV Mechelen hoe dan ook voorlo pig opzien zal blijven baren. In 1988-1989 zal de club in een splinternieuw, modern stadion langs de rijksweg Ant werpen-Brussel spelen, het huidige knusse stadion met overigens van alle moderne comfort voorziene skyboxen achter de oude zeer monu mentale kazerne blijft als een soort trainingsaccommodatie dienst doen. Cordier en De Mos vonden el kaar in het opzetten van een goede organisatie. „Het elimi neren van ontsnappingsmoge lijkheden voor de spelers vond ik één van de belang rijkste voorwaarden", licht De Mos toe. „Dat betekende in feite een overgang van semi- foto: sp naar fullprofs. Dat was de consequentie van een zekere garantie willen hebben op succes. Met spelers die altijd wel aardig klinkende excuses hebben om iets niet te doen wat wel nodig is om iets te be reiken heb ik niets. De secun daire arbeidsvoorwaarden vind ik belangrijk. De trai ningsaccommodatie moet goed zijn, het trainingsmateriaal, het veld moet in orde zijn, kortom alles wat nodig is om goed te kunnen werken. Je kunt wel stellen dat ik bij KV Mechelen bijna alles gedaan krijg omdat de voorzitter het wel betaald. Je moet het zien als een investering. We zijn nu bezig om van die reputatie van miljoenenploeg af te ko men". „De jeugd heeft ook mijn aan dacht. Alle talenten mogen hier komen, ze spelen test- wedstrijden. Zijn ze goed, kunnen ze blijven, zoniet val len zij af. Wij selecteren heel streng, het is echt een survi val of the fittest. KV Meche len heeft zo'n twintig elftal len. Teveel eigenlijk, maar de bond hier eist een bepaalde organisatie-structuur waar door je het aantal jeugdelftal- len niet zo beperkt kunt hou den als bijvoorbeeld bij Ajax waar in elke leeftijdsklasse slechts twee elftallen zijn". Per fiets Ter onderstreping van het feit dat bij KV Mechelen ook aan dacht aan de jeugd wordt be steed wijst De Mos op een lu dieke actie van zijn voorzitter die zich zondag per fiets de kleine veertig kilometer van Mechelen naar Brussel zal overbruggen. Cordier gaat dan voor in een rijwielcara- vaan, die de nodige financiën moet opleveren voor de jeug dafdeling. Was de bekerfinale tegen Club Luik in het dich terbij gelegen Heizelstadion geweest dan zou hij de afstand zelfs lopend hebben afgelegd. „Het wordt een hele happe ning", verzekert De Mos die zich met zijn ploeg vanaf morgen in afzondering voor bereidt op de eindstrijd. FRANS LEERMAKERS r Peter Pieters eindigde de twintigste rit in de Ronde van Ita- t het ziekenhuis. FOTO: ap COMO De twee Neder landse wielerploegen be leefden vlak voor het ein de van de Ronde van Ita lië een zwarte dag in Como. Bij het tweede on geval in een finale van de zeventigste editie van de Giro waren vier renners betrokken, van wie de helft Nederlanders. Eric Breukink uit de formatie van Post en Peter Pieters (De Wever) waren de slachtoffers. Ook de Ita liaan Gavazzi en de Belg Hoste kwamen er slecht van af. Vlak na de valpar tij ging Gavazzi's landge noot Zen tegen de grond. Net als Pieters brak hij het rechter sleutelbeen en werd hij naar het zieken huis gebracht. Breukink, Hoste en Gavazzi bereik ten de eindstreep en had den geen noemenswaardig letsel. Paolo Rosola be haalde in de massaspurt zijn .derde ritzege. De eindfase was bijna een co- pie van die van vorige week maandag in Termoli, toen Ro sola ook won. Er werd langs de jachthaven van Como in vliegend tempo gekoerst. An derhalve week geleden tui melden vijftig renners over el kaar. Hoewel de schade nu be perkter was, had de valpartij onaangename gevolgen. In de eerste plaats natuurlijk voor Pieters en Zen, voor wie een einde aan de Giro kwam. In de tweede plaats voor Breu kink, voor wie de belangrijk ste fase van de Giro is inge gaan. Met nog twee ritten te gaan staat Breukink in het al gemeen klassement op 33 se conden van de Ierse rose-trui- drager Roche. „Ik heb geen blessure", meldde Breukink, die in de harde finale tien me ter achter Pieters reed. „Ik zag een paar renners neergaan en probeerde hen te omzeilen. Na mijn val zat ik gelukkig weer snel op de fiets". Zweden Het besluit om toch naar de Ronde van Frankrijk af te rei zen, heeft een goede invloed gehad op de prestaties van Adrie van der Poel. De renner uit de ploeg van Jan Gisbers behaalde in de Ronde van Zweden zijn tweede etappe- overwinning. Na de 142 kilo meter van Gotenburg naar Uddevalla was hij de snelste sprinter van een kopgroep van vijf renners. De Fransman Do minique Roux werd tweede. In het algemeen klassement be draagt de voorsprong van Van der Poel op de Oostduitser Falk Boden nu een minuut en veertien seconden. De kans is groot dat Didi Thu- rau na tien jaar terugkeert in de ploeg van Peter Post. De 32-jarige Westduitser zei giste ren, dat hij voor een jaar bij Post heeft getekend. „Ik ga een groot programma rijden", vertelde Thurau. De ploeglei der zelf hield zich wat op de vlakte en zei dat er nog enkele details waren te regelen, maar ontkende de overeenkomst niet. De interesse van Post in Thurau komt voort uit het pas getekende contract met de Zwitserse co-sponsor. Daaruit vloeide voort, dat er vier of vijf Zwitsers en een Westduit- se renner bij Panasonic zouden kunnen komen. Koerstips DEN HAAG Onze tips voor de draverijen Morgenavond om 17.30 uur in het stadspark yan Groningen luiden: je koers: Butcher s Lady (9), Boy S (3), Bram Buitenzorg (4). 2e koers: Billie Jean (5), Zato- pek Junior (10), Bright Speed (3). 3e koers: Bianatranss R (4), Benno (3), Zonnebloem S "L 4e koers: Balequina (12), Barry Quick (3). «ppelin (11). 5e koers: Abrogan Veha (6). (4). Amor Geert (7). 6e koers: An- held Road (7). Assay B (4), Bas Wielinga (11). e koers. Beystone Master (5), Zie die Detvi- »<4), Yvette W (2). 8e koers: Always Agian mav m Bonheur (9), Ylona van Echten it L ,koers: Zmanza Princess (10), Yemen (6). Victory Dream (2). 10e koers: Vlim- roen (4), Zantana (2), Welcome Jacky (3). Overleg toekomst Thialf vastgelopen LEEUWARDEN Het overleg over de toekomst van het ijssta dion Thialf in Heerenveen is gisteravond vastgelopen. De be windvoerders overlegden met vertegenwoordigers van de ge meente Heerenveen, de provincie Friesland, het bestuur van Thialf en de crediteuren over een boedelkrediet van 600.000 dat nodig is om een faillissement te voorkomen. Enkele weken geleden werd surséance van betaling aange vraagd. De crediteuren waren bereid de helft van het boedel krediet, drie ton, voor te schieten op voorwaarde dat de overhe den eenzelfde bedrag op tafel zouden leggen. Bewindvoerder Boonstra: „Men wilde wel een bedrag voorschieten, maar er is nog een gat". Boonstra geeft de partijen tot maandag de tijd een oplossing aan te dragen. Groningse kritiek op Van Dalen GRONINGEN Ton van Dalen maakt moeilijke tijden door bij FC Groningen. Voorzitter Renze de Vries van de noordelijke eredivisieclub liet zich een dezer dagen zelfs ontvallen de manager, die eerder dit jaar zijn contract met twee jaar verlengde, liever kwijt dan rijk te zijn. Volgens De Vries heeft Van Dalen vooral verstand van voetbal. „Maar daarvoor hebben we toevallig al andere mensen in huis". Van Dalen zelf, die vorig jaar na tien jaar trouwe dienst bii FC Twente plaats moest maken voor Jan Kasper, denkt dat het zo'n vaart voorlopig nog niet zal lopen. „Ik zal hier zeker niet tegen heug en meug blijven, en het kan ook best zijn dat ik over een &aar weken concludeer dat het ook geen zin meer heeft, laar op dit moment is dat nog zeer voorbarig". HILVERSUM De speelzaal van het toernooi om het schaakkampioenschap van Nederland bood een onge bruikelijke aanblik. Supporters van Helmut Cardon hadden het balkon van de AVRO-studio in Hilversum gesierd met een spandoek, waarop een koe en de tekst: „Helmut, allez" was aangebracht. Het diende uiteraard om de 23-jarige FIDE-meester uit Sas van Gent te in spireren voor zijn partij in de derde ronde tegen favo riet Jan Timman. Het mocht niet baten. De aanmoedi ging werkte kennelijk als een rode lap op „stier" Tim man, die in een partij met een rommelige opzet geen fout maakte. De derde ronde was in een sneltreinvaart afgelopen. Na vier uur spelen stonden er vier eentjes en twee remises op het scorebord. De overwinningen kwamen alle op naam van zwartspelers: Lig- terink, Sosonko, Riemersma en Timman. Daardoor, en de remi se van Vanheste tegen Ree, kwam Sosonko voorlopig alleen aan de leiding met 2 1/2 punten. Timman staat in feite gelijk, want zijn afgebroken duel met Kuijf uit de tweede ronde zal waar schijnlijk remise worden. Titelverdediger Van der Wiel en de verrassende nieuwelingen Vanheste en Riemersma draaien met twee punten ook mee in de kopgroep. De partij tussen Rini Kuijf (wit) en Liafbern Riemersma had het volgende verloop: 1 e2-e4, c7-c5, 2. Pgl-e2, d7-d6, 3 Pbl-c3. Pb8-c6, 4. d2-d4, c5xd4, 5. Pe2xd4, Pg8-f6, 6 Lcl-e3, Pf6-g4, 7. Lfl-b5, Pg4xe3, 8. f2xe3, Lc8-d7, 9. 0-0, e7-e6, 10. Lb5xc6, b7xc6, 11. e4-e5, Lg8-e7. 12. e5xd6, Le7xd6, 13. Ddl-h5, 0-0, 14. Pc3-e4, Ld6-e7, 15. Tal-dl, Dd8-b6, 16. Tfl-f3, Ld7-e8, 17. Tf3-h3, h7-h6, 18. Th3-g3, Kg8-h7, 19. Tdl-fl, Db6-d8, 20. c2-c4, a7-a5, 21. Tfl-f3, g7-g6, 22. Dh5-h3, £7-£5, 23. Pe4-c3, g6-g5, wit geeft het op. (ADVERTENTIE) Zaterdag 27juni verschijnt bij deze krant de Informatie overdeadverteermogelijkheden Ut? in deze bijlage wordt u graag I UZ iLC verstrekt door Rob de Kleij- nen, die bereikbaar is onder nummer 071-122244. BOWLEN WK in Helsinki Eindstand landenklassement, heren: 1. Zweden 6272 punten; 2. Finland 6196; 3. Nederland (Ton Plummen, Bart-Jan van de Boogaart. Erwin Groen. Andre Reyese, Chirel Winters) 6055. Dames: 1. Verenigde Staten 6011, 2. Zweden 5946, 3. Australië 5884, 12. Nederland 5563. BASKETBAL EK in Athene Om de vijlde plaats: West-Duitsfand - Tsjechoslowakije 93-91; Italië - Polen 93-75. Om elfde plaats: Israel - Roe menië 97-87. Einstand: 11. Israel; 12. Roemenië. PAARDESPORT Koersen Drachten EERSTE KOERS. 2040 m: 1. Beautiful F (A. Mollema) 2.55,1, 2. Aminta Kan dia. 3. Bianka T. Winn. 7,20, PI. 1,50. 1,30, 1,30, Kopp. 6.00. Trio 58,40. TWEEDE KOERS. 2040 m: 1. Bella Mirage (H. Schoonhoven) 2.54,4, 2. Asgard Robel, 3. Aerobic Meadow. Winn. 4.40, PI. 2,20, 2,70, 2,10, Kopp. 28,00, Trio 306,80. DERDE KOERS, 2040 m: 1. Anna Ha nover (S. Hartman) 2.53,4, 2. Brenda Oostland. 3. Zsa Zsa Batavus. Winn. 1.80, PI. 1.20, 1,60. 1,90. Kopp. 5.20, Trio 46,70. Niet gestart; Bo Bo Bata vus en Zebifera du Bols. VIERDE KOERS. 2440 m: 1. Zoco du Bois (J. Oorthuijsen) 3.28,4, 2. Adonis Sickinga. 3. Alberdlna Gerron. Winn. 6,40. PI. 1.60. 2,80, 1.80, Kopp. 33.30, Trio 324,90. VIJFDE KOERS. 2040 m: 1. Alex dl Tricia (T. Smeding) 2.49,1, 2. Zsa Zsa Medoc, 3. Alstiegaat. Winn. 1,20, PI. 1.50. 2.30. 3.30, Kopp. 9,70, Trio 107,00. Niet gestart: Zetor uit Haule. ZESDE KOERS. 1640 m: 1. Anno Bui tenzorg (A. Mollema) 2.17,2, 2. War rior Voorne, 3. Yatollah Hiddema. Winn. 6,40, PI. 2,80, 2,00, 1,70, Kopp. 14,20, Trio 152,20. ZEVENDE KOERS. 2040 m: 1. Acer G (F. Handelaar) 2.50,4, 2. Zombi Vites se. 3. Zodiac Boekelte. Winn. 3,90, PI. 1,50, 4,30, 3,00, Kopp. 14,20, Trio 156,20. ACHTSTE KOERS. 2440 m: 1. Arjen Steenwijk (T. Smeding) 3.27,6, 2. Ap- pie Buitenzorg, 3. Yatagan Alve. Winn. 1,70, PI. 1,10, 1,20, 1,80, Kopp. 2,50, Trio 15,40. NEGENDE KOERS. 2040 m: 1. Zilver star G (M. Eeken) 2.49,7, 2. Windy van Lady, 3. Zerline S. Winn. 2,90, PI. 1,40, 2,00, 1,40, Kopp. 16,30, Trio 64.90. TIENDE KOERS. 2040 m: 1. United Power (R. Kromkamp) 2.45,9. 2. Use ful Prince. 3. Taxcoh A. Winn. 1.80, PI. 1,20. 2,20, Kopp. 6.10, Trio 47.40. ELFDE KOERS, 1640 m: 1. York For- tuna (C. Kamminga) 2.11,6, 2. Winn Together. 3. Ylva Teb. Winn. 4,50, PI. 3,30, 1,70, Kopp. 8,50, Trio 51,20. Niet gestart: Walkover. OMZET TOTALISATOR: f. 275.910.00. SCHAKEN NK in Hilversum Derde ronde: Hans Ree - Jeroen Vanheste 1/2-1/2, Gert Pieterse - Gert Ligterink 0-1, Paul Boersma - Genna Sosonko 0-1. Paul van der' Sterren - John van der Wiel 1/2-1/2. Rirë Kuijf - Liafbern Riemersma 0-1, Helmut Cardon - Jan Timman 0-1. Stand: 1. Sosonko 2 1/2 punten. 2. Timman 2 en 1 afg., 3. Van der Wiel, Vanheste en Riemersma 2, 6. Ree en Ligterink 1 1/2, 8. Kuijf 1 en 1 afg., 9. Van der Sterren 1. 10. Cardon, Pie terse en Boersma 1/2. SOFTBAL A Hoofdklasse: ADO-Terrasvogels 0-6, Bloemendaal-HHC 1-0, Onze Gezet- len-Twins 1-0. TENNIS Int. toernooi Oueens Heren enkelpel, derde ronde: Boris Becker (WDI) - John Sadri (VSt) 6-4, 6-4; David Pate (VSt) - Bill Scanlon (VSt) 7-6, 7-6; Stefan Edberg (Zwe) - Wally Masur (Aus) 6-7, 7-6, 6-4; Pat Cash (Aus) - Kevin Curren (VSt) 7-5, 6-3; Eric Jelen (WDI) - Amos Mans- dorf (Isr) 6-4, 3-6, 6-3. WIELRENNEN Ronde van Italië Twintigste etappe: 1. Rosola (Ita) 156 kilometer in 3 uur, 45 minuten en 1 seconden, met bon. 3.44.41; 2. Volpi (Ita) z.tmet bon. 3.44.46; 3. Planc- kaert (Bel) z.t., met bon. 3.44.51; 4. Van der Velde (Ned) z.t., met bon. 3.44.56; 5. Chioccioli (Ita) 3.45.01; 6. Di Basso (Ita); 7. Chesini (Ita); 8. Boflo (Ita); 9. Anderson (Aus); 10. Cimini (Ita); 11. Ricco (Ita); 13. Popp (Oos); 14. Bauer (Can); 15. Zanatta (Ita); 16. Hëflinger (Zwi); 17. Roscioli (Ita); 18. Serra (Ita); 19. Leali (Ita); 20. Baffi (Ita); 23. De Rooy (Ned); 25. Roche (Ier); 29. Lammerts (Ned); 37. Lubber- ding (Ned); 59. Lammertink (Ned); 60. Kuiper (Ned); 66. Habets (Ned); 86. Breukink (Ned); 87. Winnen (Ned); 105. Kleinsman (Ned); 127. Schalkers (Ned); allen z.t. Chioccioli; 130. Talen (Ned) op 1.34; 136. en laatste Wij- nants (Bel) op 9.27. Opgegeven: Peter Pieters (Ned), Sean Yates (Ier). Algemeen klassement: 1. Roche (Ier) 97 uur 33 minuten en 50 seconden, 2. Breukink (Ned) op 33 seconden, 3. Millar (GBr) op 1 minuut en 35 secon den, 4. Lejarreta (Spa) op 2.46, 5. Gi- upponi (Ita) op 3.03, 6. Visentini (Ita) op 3.24, 7. Van der Velde (Ned) op 4.09, 8. Giovanetti (fta) op 4.36, 9. Winnen (Ned) op 6.06, 10. Anderson (Aus) op 7.01, 11. Mugika (Spa) op 7.12, 12. Munoz (Spa) op 9.13, 13. Bauer (Can) op 9.31. 14. Chioccioli (Ita) op 10.27, 15. Schepers (Bel) op 10.54, 16. Beccia (Ita) op 11.13, 17. Conti (Ita) op 11.30, 18. Savinl (Ita) op 13.29, 19. Argentin (Ita) op 15.01, 20. Caritoux (Fra) op 15.47, 50. Kuiper op 1 uur en 3 minuten en 6 seconden, 68. Habets op 1.27.36, 71. Lubber- ding op 1.30.37, 89. Kleinsman op 1.53.52. 103. Schalkers op 2.10.46. 111. Talen op 2.27.30, 122. De Rooy op 2.43.58, 123. Lammerts op 2.44.37, 132. Lammertink op 2.59.19, 137 en laatste Morandi (Ita) op 3.32.04. Ronde van Zweden Tweede etappe: 1. Van der Poel (Ned) 142 kilometer in 3 uur, 21 minu ten en 21 seconden, met bon. 3.21.11; Roux (Fra) z.1., met bon. 3.21.15; 3. Ampler (ODI) z.t., met bon. 3.21.18; 4. Nurvik (Noo) 3.21.21; 5. Pegestam (Zwe) z.L; 6. Skarne (Noo) op 47 seconden; 7. Dierickx (Bel) z.t., 8. Christiansson (Zwe) z.t.; 9. Lafls (Zwe) z.1.; 10. Larsen (Noo) z.t. Spelers Go Ahead willen van Nico van Zoghei af DEVENTER De voetballers van het naar de eerste divisie gedegradeerde GA Eagles heb ben het vertrouwen in trainer Nico van Zoghei opgezegd. De spelersgroep, die gisteren op initiatief van de spelersraad, bestaande uit Arold Back, Raymond van der Gouw en Wim Woudsma, een geheime vergadering had, kwam vrij wel unaniem tot dit besluit GA Eagles-aanvoerder Arold Back, die als woordvoerder van de spelersraad optreedt heeft trainer Nico van Zoghei en het bestuur van de Deven ter club direct na afloop van deze vergadering op de hoogte gesteld van het besluit.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7