Rijkswaterstaat: Schipholtunnel voorlopig mijden l Liesbeth Hooghoudt bereikt halve finale TENNIS CIRCUIT Jeroen Sunter in spikesporen van zijn opa Volkswagen en Toyota willen samenwerken i -s I Oud-internationals boeken ruime zege ANWB: KWALITEIT LOODVRIJE BENZINE IN BUITENLAND VERBETERD SPORT LEIDEN CcidócSoiwcwit ERIK BAKKER OVERTUIGT Danaïden tegen Sportlust AUTO VERBREDING BEGINT MORGEN i Sta even stil bij het werk aan de weg. i Verkeershinder Aantal rijstroken beperkt. Parade rond Silver Ghost Afvalstoffen garages in milieu Bank ontkent betrokkenheid VW-deviezen Volvo roept auto's terug DONDERDAG 11 JUNI 1987 PAGINA! l - LC gei no me Be tio Cfiidóe Sowiant LEIDERDORP/LEIDEN Na de als eerste geplaatste Ro bert van Splunter in de B2 verdween ook in de categorie Bl de favoriet voor de eindze ge. Freek van der Capellen moest na een 1-0 achterstand irt de derde set wegens rug klachten zijn partij tegen de overigens sterk spelende Ri chard Oskam cadeau geven. Ondanks het mindere weer bereikten in de C-afdeling reéds twee spelers de halve fi nales. Erik Bakker deed dat wel zeer overtuigend, Liesbeth Hooghoudt moest een zware strijd leveren tegen opponente Braaksma om hetzelfde doel te bereiken. Het B-toernooi van Dekker Tennis zag van de 10 heren-deelnemers er twee een walk-over geven, waarmee de vraag of twee B-toernooien in één week zinvol is weer heel aktueel wordt. Voor het overi ge is er bij Dekker weinig nieuws te melden. Een moeizaam voorbewegende Freek van der Capellen gaf reeds in de eerste set aan, dat hij het einde niet zou kunnen halen. Richard Oskam, na zijn knappe overwinning op Adri- aan Panman, weer singelend met veel zelfvertrouwen, bleef Freek permanent onder druk zetten. Aan het begin van de derde set hield Van der Capel- Zaterdag finale om Leids/Goudse beker LEIDEN De maandag afge laste finale tussen KRV en Ni- colaas Boys om de Leids- /Goudse beker wordt op zater dag 13 juni gespeeld op het terrein van Bernardus, Sweel- incklaan te Hazerswoude. De aanvang is 15.00 uur. LEIDEN De Danaïden speelt vanavond op het PKC- terrein in Papendrecht tegen Sportlust. Het duel begint om 19.30 uur. De winnaar treedt aan tegen Roda met als inzet een plaats in de overgangs klasse. len het voor gezien, de promo tie naar de Overgangsklasse A aanstaande zondag is belang rijker. Touch-speler Joost van Leeuwen bleef „werker" Wal do Jansen voor en ontmoet nq Frank Verhoeff, de kopman van het Utrechtse ULTC-Idu- na. De tweede man van dit Overgangs A-team, Leo Vro men zag zijn approach-slagen lekker diep in het achterveld van tegenstrever Karl van Uden terecht komen. En dan is een volley kinderspel. Mij drechter Hans van Scheppin- fen zag Martijn Krans drie ansen op setwinst missen en sloeg in de tiebreak van de eerste en de volle tweede set hard toe. De kwartfinalisten in de B2- afdeling zijn bekend. Richard Oskam was ook hier onge naakbaar en bleef Marcel Lol ling in drie sets voor. Thomas Koemans stelde: „sorry, dat ik zo moest spelen". Succesvol te gen opponent Beukers was het wel. Frans Engelenburg, zoon van de in De Munnik niet on bekende Luc Engelenburg, was niet het „eitje" zoals ie dereen voorspelde. Niettemin werd Mark Post toch winnaar. Hoewel als het in de derde set, toen een 5-0 stand in 5-3 werd omgezet, toch nog spannend werd. Kees-Jan Schuilenburg bereikte via een w.o. de kwartfinale, Robin van Dijk, Utrechts C-Master was ziek. Kees-Jan heeft ook de beste papieren voor de halve finale, zijn partij tegen Mare Nagel- kerken werd wegens de duis ternis op een 6-2, 3-3 stand af- febroken. Het dubbelspekta- el zal de komende dagen pas losbarsten. Niveau-verschil tussen de bes ten uit Cl en de B2-klasse is er vrijwel niet. De manier, waar op Erik Bakker zijn tegenstan der Ruud van der Voort uit het toernooi roste was B2 waardig. Een halve finale plaats is zijn deel. En de ma nier waarop de toch taaie vast heidsspeler Eric Bolten door Kees-Jan Schuilenburg van de baan werd gezet was ook al geen Cl meer. John van Over loop is de volgende tegenstan der. In de Cl verdwenen de als 4 en 5 geplaatste Unicum- mers, Marcel van Paridon en Bart Krans. Zij lieten zich door Ba velaar en de Vries ver rassen. Drie damespartijen in C, en drie spannende potten. Til van Overloop won na ver lenging in de tweede set, Auk- ie Baayens kreeg het twee bal len voor het einde te kwaad met de spanning, maar scoorde toch het laatste punt met fraaie cross-forehand. Liesbeth Hooghoudt werd halve finalis- te met de veelzeggende cijfers 4-6, 6-4, 6-4. Werd Tim Bavelaar in de Cl een verrassing, in de C2 werd hij zelf verrast. Tegenstander Soels waste Tim met 6-1, 6-1 de oren. De jongere garde Uni- cummers liet zich in C2 niet verrassen, Maarten Kallenberg en Jan-Pieter Hartwijk lieten in twee sets hun plaatsing overeind -staan. Zowel in het herend ubbel C, als het ge- mengddubbel C zijn alle halve finalisten bekend. In de weer dicht bezette D- schema's begint licht te ko men, de wedstrijdleiding zal nog menig zweetdruppel moe ten wegwissen, voordat in de schema s de winnaars bekend zijn. Jan de Groot, Sijbrand Nijhoff, John Dahlhaus en H.Huigen zijn inmiddels halve finalisten in het Veteranenen- kelspeL TV Nieuwe Sloot (25+) De wedstrijdleiding van het Alphense Nieuwe Sloot ligt nog prima op schema op weg naar de vrijdag te verspelen halve finales. De weg daar heen bleek overigens voor een aantal geplaatsten te lang. Bij het HED1 sneuvelde Huub Sanders, de nummer vier van de plaatsingslijst. Hij dolf met 6-4, 6-4 het onderspit tegen Kruunenberg. Het HDD1 is twee geplaatste koppels kwijt. Van der Linden en Schaay, in de plaatsing goed voor de tweede stek, kregen in een pro-set „les" van Crama en Schreuder: 9-0. De papieren nummer drie, Kroese/Boeren, kwam tegen Vonk/Eradus tot vijf games en verloor met 6-3, 6-2. De nummer drie bij het HED1, J. Brandhorst, kon na zijn verliespartij tegen Oudijk (6-2, 6-3) eveneens zijn rackets weer in de hoes stoppen. Rac kets kwamen er bij de partij Wiggemansen, de als vierde geplaatste, en Gesman niet aan te pas. Gesman won door walk-over. Voor De Roo/Ver- daasdonk viel in het GDD1 het doek. Bos/De Schepper waren in de pro-set met 9-5 de sterks ten. S'70 In het Woubrugse loopt het 35+-toernooi, ondanks het slechte weer nog als een trein. Al 174 van de 270 partijen zijn inmiddels gespeeld, waardoor het toernooi volgens het ge plande tijdschema verloopt. Het was daarvoor wel nodig dat er tot zeer laat in de avond gespeeld werd. Er deden zich tot nu toe in Woubrugge nog geen verrassingen voor. Al leen in het HDD vond het als tweede geplaatste duo Brem- /Tamming zijn Waterloo. Van der Broek /Rijsbergen bleken met 7-5 en 6-4 net even ster ker. NK schoonspringen zonder toppers DEN HAAG De Nederland- se schoonspringtop is komend weekeinde bij de Nederlandse kampioenschappen in het Haagse zwembad Morgenstond niet van de partij door training en studie in Amerika. Vorig jaar moesten Daphne en Ed win Jongejans alsmede Wessel Zimmerman om diezelfde re den afzeggen. Hanneke Faber van HSV Morgenstond zal haar titel verdedigen. Zater dag zijn de wedstrijden van 10.00 tot 13.30 uur. Zondag wordt om 13.30 uur begonnen en is het einde rond de klok van 17.00 uur. Wethouder Van Veen verrichtte de officiële opening van de ASC- accommodatie. Links ASC-voorzitter Splinter. FOTO: WIM VAN NOORT OEGSTGEESTHet jubilerende ASC verloor gisteravond, on der toeziend oog van ongeveer 600 toeschouwers, met 1-5 van de oud-internationals. Vlak daarvoor verrichtte wethouder Van Veen de officiële ingebruikname van de door de gemeente op het ASC-terrein gebouwde kleedkamers. Hij opende de toe gangsdeur en de kleedkamerdeur van de thuisploeg. Daarin za ten de ASC-pupillen Joost Splinter en Paul Meutstege die Van Veen twee flessen wijn overhandigden. Bij wijze van betaling van de erfpachtcanon overhandigde de wethouder daarop 1,- aan het ASC-bestuur. De daarop volgende sfeervol verlopen wedstrijd tussen de oud internationals en ASC, waarvoor de opbrengst bestemd is voor de actie Siera Leone, werd met 1-5 door de „ouwe jongens" van coach Van Stoffelen gewonnen. Het duurde 38 minuten voor de oranjehemden via een treffer van Rob Rensenbrink aangaven warmgedraaid te zijn. De nog immer rappe Robbie nam de door Hugo Hovenkamp uit een corner voorgezete bal in één keer op de slof en zorgde voor de mooiste goal van de avond. Kort daar op was het „goudhaantje" John Rep die voor 0-2 zorgde. In het tweede bedrijf hanteerden de Oranjeklanten een wat bezadigder tempo, waardoor ASC echt goede scoringskansen kreeg. De eer ste goal van ASC kwam pas na een half uur tot stand, nadat eerder de enorme Heinz Stuy en de paal goals van Tjeerd Lan- gerhorst in de weg stonden. Freek Wesseling tekende voor de ASC-eer, maar eerder al hadden Gerrie Muhren en Wietze Cou perus al voor 0-4 gezorgd. De slottreffer kwam op naam van oud-Twente-speler Hennie van Nee: 1-5. LEIDEN Jeroen Sunter start dit weekeinde in Hoorn op de atletiekkampioen- schappen voor B-junioren als een van dë favorieten. Daar mee treedt hij in de voetspo ren van zijn grootvader Ti- nus Oosendarp, die vlak voor de oorlog een gevreesd sprin ter was en het zelfs tot een Olympische medaille bracht. Nog geen zeventien jaar oud en dan al de snelste man van Leiden zijn, dat komt maar zelden voor. Binnen de atle- tiekvriendenkring Holland loopt weer zo'n talent. Jeroen Sunter verraste deze winter menigeen met eerst een scher pe tijd op de 60 meter in het Westduitse Dortmundt, wat schertsend de beste indoorhal van Nederland genoemd. Bij de nationale titelstrijd in de Haagse Houtrust kwam de doorbraak met twee zeer goe de resultaten op de 60 en de 200 meter. In het nog prille seizoen in de buitenlucht is Sunter al weer nadrukkelijk aanwezig. Met twee districtsti- tels in de op dat moment snel ste tijden van Nederland ge volgd door een nipte nederlaag tijdens de Coupe Nationale Ne derlanden in weer een record tijd en met als laatste wapen feit een verdere verbetering van zijn sterkste nummer tot 11.03 afgelopen zondag in Heerhugowaard. Aan de vooravond van het na tionaal kampioenschap lijkt Jeroen Sunter de grootste fa voriet voor de twee sprintti- tels. Zelf is hij wat terughou dender: „Titels wil ik niet di- rekt zeggen, maar ik verwacht eigenlijk wel dat ik een me daille haal. Gelukkig maakt niemand me zo gek dat ik een plak móet halen, dus ik weet dat de wereld niet vergaat als ik niets haal. Maar dan moet het wel in een behoorlijke tijd zijn, anders zou ik echt balen". Getraind door Michel Moll en Roland Nuis is de jonge sprin ter bezig aan zijn tweede jaar als B-junior. Plezier en preste ren gaan bij Sunter, die al bij na tien jaar lid is van Holland, natuurlijk samen. „Het wordt eigenlijk steeds leuker nu; de groep waarin je traint en waarmee je wedstrijden doet raakt steeds meer aan elkaar gewend en op elkaar inge speeld. Dat bij elkaar zorgt voor een goede sfeer. Daaroa ook schieten de prestaties alf groep omhoog, kijk maar naai i de A/B jeugdploeg, wat de i sfeer weer opkrikt en ga maar door". Hoewel trainer Micehl Moli ook een geducht meerkampe is blijft Jeroen Sunter ziel voorlopig slechts met sprinten- bezig houden. „Ik vind al die andere dingen ook wel leuk, bijvoorbeeld polstokspringen, maar dan krijg ik last var mijn rug en dat is niet de be doeling. Daarom voorlopig al leen maar sprinten". Sprinten met nog maar heel weinig training. „Drie keer in de week, waarvan dan twee keer op de baan en een keer in hei g's krachthok. Gelukkig geen lan ge duurlopen of zo. Voor dal soort lange stukken ga ik we fietsen", laat Sunter weten. Er ook dat gaat niet langzaan, want dat is naast atletiek d< enige echte bezigheid die over blijft na een dag hard studeren bij „Louise de Coligny". „Ze( de naam van de school er maar bij, komen ze weer eens positief in het nieuws ook"w merkt Jeroen Sunter ondeu gend lachend op, alvorens aas de laatste serie grote gewicb ten te beginnen die avond. Gewichten die horen bij zijn aspiraties. Die aspiraties zijl s Tl bij Sunter met een opa als nus Oosendarp makkelijk tr raden. „Die 10.5 van opa is na tuurlijk verschrikkelijk goed Zeker in die tijd, maar ook nu nog. Omgerekend is het ook' de limiet voor de Europese SF jeugdkampioenschappen dit jaar in Birmingham, maat di daar ga ik zeker niet op jagen Over twee jaar is er weer een EJK en ben ik nog steeds ju nior dus ik heb nog alle tijd" Opa Oosendarp (die gevreesd was om zijn snelheid en om de grote gaten die hij in de sinten sp banen liep) was zelf aanwezig v; in Den Haag om zijn snelle kleinzoon aan het werk te zien. „Hij was er eigenlijk toe vallig omdat hij er een paai van zijn pupillen meededen. Hij geeft namelijk nog trainii in Limburg. Overigens heb daar vlak voor en tijdens de wedstrijd geen erg in hoor dan ben ik alleen maar zenuwach tig"- GERT VELTHUIZHj ir Za In de Japanse pers zijn berich ten verschenen dat de auto producenten Volkswagen en Toyota vergevorderde plannen hebben voor samenwerking. Vanaf begin volgend jaar zou den er in de VW-fabriek in Hannover per maand tussen de 2500 en 5000 kleine bestel wagens van Toyota worden gefabriceerd en in een later stadium zouden daar perso nenwagens bijkomen. Volks wagen en Toyota wilden er al leen over kwijt dat er wordt gepraat over samenwerking en dat er nog geen concrete be sluiten zijn gevallen. Volgens enkele Japanse kran ten zou de overeenkomst al begin volgende week worden ondertekend. In de fabriek in Hannover worden VW-bussen gemaakt en de produktiecapa- citeit wordt daar voor tachtig procent gebruikt, zodat Toyota van de resterende twintig pro cent gebruik zou kunnen ma ken. Toyota heeft nog geen produk- tievestiging in Europa, in te genstelling tot Nissan en Hon da, die een fabriek in Groot- Brittannië hebben. Wel heeft Toyota al lange tijd plannen om „wanneer dat ooit noodza kelijk is", in Europa te produ ceren. Tot nu toe heeft het au toconcern zijn plannen voor produktie in het buitenland vooral op de VS gericht. Toyota, Japans grootste auto producent, mikt op een aan deel van tien procent op de wereldmarkt. Om dat doel te bereiken moet er wel in grote afnemersgebieden zelf worden geproduceerd om invoerverbo den en hoge invoerrechten te omzeilen, zo menen deskundi gen. In het afgelopen jaar heeft Toyota zijn uitvoer naar de landen van de EG met ruim tien procent vergroot tot 268.000 auto's, vooral omdat de afzetmogelijkheden in de VS kleiner zijn geworden als ge volg van de hoge koers van de yen. De Europese autofabri kanten beginnen dan ook steeds meer te klagen over de concurrentie van Japan. Volkswagen heeft op het ogenblik wel een samenwer kingsverband met Nissan, de op een na grootste autoprodu cent van Japan. Nissan produ ceert voor VW het model San- tana voor de Japanse markt, maar dat model is geen groot succes in Japan. Toyota werkt al samen met General Motors, de grootste autoproducent ter wereld. r Automobilisten tussen Amsterdam en Leiden moeten vanaf morgen avond tot en met eind au gustus zoveel mogelijk de Schipholtunnel mijden. Dat kan door een andere route te kiezen of door de trein te nemen. Met dit advies hoopt Rijkswater staat filevorming in de Schipholtunnel te voorko men als gevolg van de werkzaamheden die de oostelijke driebaansbuis van de tunnel vierbaans moeten maken. Rijkswaterstaat wil zoals bekend de overlast beper ken door als de oostbuis is af gesloten alle verkeer door de westelijke tunnelbuis te leiden. Per richting zijn er dan twee rijbanen beschikbaar. Als het aantal voertuigen beperkt blijft tot 80.000 a 90.000 per dag komen volgens Rijkswa terstaat geen fUes voor. De werkzaamheden hebben tot gevolg dat de oostbuis van de tunnel (Den Haag richting Amsterdam) in de weekenden van vrijdag 19.00 uur tot maandag 05.00 uur gesloten is. Tijdens de bouwvakvakantie tussen 15 juli en 10 augustus is de oostbuis permanent geslo ten. De data zijn op borden langs de weg aangegeven. Door het werk aan de tunnel moet het verkeer met bestem ming Amsterdam en Utrecht dat vanaf het vliegveld komt gebruik maken van de dienst- weg naar Schiphol-Oost. Deze weg is aangegeven. Reizigers die vanaf Schiphol willen ver trekken kunnen informatie inwinnen via teletekst en de informatietelefoon van het vliegveld. De luchthaven heeft alle reisbureaus informatiestic kers gestuurd die op de reispa- pieren worden geplakt. De buizen van de Schipholtun nel wordt vierbaans gemaakt omdat de luchthaven vanwege Borden bij de Schipholtunnel geven de hele zomer aan op welke dagen het oostelijk gedeelte van de tunnel gesloten is. zijn belang voor de economie betere aan- en afvoerwegen nodig heeft. Door de tunnel vierbaans te maken verdwijnt de reservestrook. De veilig heid wordt gegarandeerd door ingebouwde camara's die in verbinbing staan met het con trole-centrum in de Velsertun- nel. In de tunnel wordt een signaleringssysteem inge bouwd dat de gewenste maxi mum-snelheid aangeeft. Om de tunnel diep genoeg te houden wordt het huidige dik ke wegdek uitgebroken en vervangen door een dunnere laag, die bovendien voor een betere waterafvoer zorgt. De tunnel wordt speciaal tegen brand beveiligd. De vierde rij strook in de oostelijke tunnel buis komt in november in ge bruik. Het westelijk gedeelte wordt volgend jaar onder han den genomen. De totale kosten van het werk in en bij de tun nel bedragen 50 miljoen gul den. FRANK DE KLERK Tachtig jaar geleden werd de eerste Silver Ghost c FOTO: ROLLS fioVCE MOTOl Hessing organiseert aanstaande zondagmiddag een happening De Bilt waar vele Rolls-Royces en Bentley's te zien zullen zijt De automobielen komen uit België, West-Duitsland, Luxembur| Groot-Brittannië en Nederland, 's Middags is er een parade me onder andere unieke modellen als de Silver Ghost en de Phan tom I en II. De Hessing-dag staat in het teken van het feit dal, tachtig jaar geleden de eerste Silver Ghost werd geproduceerd] Geen krant ontvangen? Bel tussen 18. en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 nabezorgd. .00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.0); en uw krant wordt nog dezelfde avond Van de chemische afvalstoffen van garages en autospuiterijen in Midden-Brabant verdwijnt 81 procent op onwettige wijze in net milieu. Van de afge werkte olie die bij die bedrij ven vrijkomt, wordt 35 pro cent illegaal geloosd. Dat blijkt uit een tussentijds verslag van een onderzoek dat plaats heeft in het kader van een proefpro ject om te komen tot een scherper toezicht op uitvoering van de Wet Chemische Afval stoffen. Een onderzoek van de ANWB en een aantal zusterclubs in het buitenland naar de kwali teit en beschikbaarheid van loodvrije benzine in twaalf Midden- en Zuideuropese lan den heeft uitgewezen dat de kwaliteit en de beschikbaar heid van deze brandstof in het algemeen verbeterd is. Vol gens woordvoerder Theo Kroon waren hierover voor gaande jaren nogal wat klach ten binnengekomen, wat voor de ANWB reden was om vóór het komende vakantieseizoen alvast ter plaatse te gaan con troleren. Met uitzondering van Italië, waar een iets te hoog loodge- halte werd geconstateerd, was de kwaliteit voldoende. De overschrijdingen waren overi gens niet verontrustend. In Joegoslavië moet de automobi list er rekening mee houden dat de benzine vaak niet van Super-kwaliteit is, ook al staat het op de pomp. De kwaliteit zal echter voor de meeste ka talysatorauto's ruimschoots voldoende zijn. De beschikbaarheid van lood vrije benzine is vergeleken met vorig jaar verbeterd. Het komt niet zo vaak meer voor, dat pompen die loodvrije ben zine zouden moeten hebben, „uitverkocht" zijn. Wel is in veel landen het aantal pompen nog veel te gering. Reden voor de in de Alliance Internationa le de Tourisme (AIT) samen werkende toeristenclubs om begin deze maand er bij rege ringen en oliemaatschappijen op aan te dringen bij meer pompen loodvrije benzine te gaan verkopen. Een land dat deze zomer het aantal pompen fors zal uitbrei den is Frankrijk, aldus de ANWB. Buiten de autosnelwe gen moet men nog steeds de autoroute zorgvuldig plannen. Niet wachten met tanken tot de tank bijna leeg is, luidt het devies van de toeristenbond. Het meenemen van een reser ve jerrycan is aan te bevelen, aldus Kroon, die er in dat ver band wel op wijst dat het in Italië verboden is om extra benzine in een jerrycan te ver voeren. De centrale bank van Honga-j rije heeft gisteren laten weten niet rechtstreeks betrokken te zijn bij het deviezenschandaal bij Volkswagen, dat het autoj mobielconcern ongeveer 480 miljoen mark heeft gekost Een in april gearresteerde voormalige deviezenhandelaar van VW, Burkhard Jungef, had eerder verklaard dat de Hongaarse bank deel had in de manipulaties. Volvo heeft wereldwijd 20.000 personenauto's naar de garage teruggeroepen. Bij de serie 700 (vanaf bouwjaar 1985) be staat de kans dat een elektrici; teitskabel van de airconditio ning is doorgeschuurd. Bij de series 200 (vanaf 1986) w2 men de afdichting van een benzineleiding bij de carbura teur nakijken.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 8