TOYOTA Björn Borg heeft neus voor succes Middenstand heeft voordeel van autovrij centrum I LEIDEN OMGEVING Fietsweek in Lisse Ook scherpere controle op auto's met LPG VNO en Heijn willen belastingverlaging JAREN BETER. NIEUWE GEURLIJN VAN EX- WIMBLEDONKAMPIOEN Ceklóc Soutant DONDERDAG 11 JUNI 1987 PAGINÏj WASSENAAR „In de meeste andere gemeenten met een oude kern is het centrum beschermd. En dan blijkt dat de middenstand daar groot voordeel van heeft ondanks de bezwaren die ook daar vooraf zijn aangevoerd". Met deze woorden verdedigde wethou der A. Cocheret de la Moriniè- re gisteravond de plannen van het Wassenaarse gemeentebe stuur om het Dorpsplein auto vrij te maken. Voor een bedrag van ongeveer 160.000 gulden wil de gemeen te de Schoolstraat en Berkhei- straat herinrichten, het Plein verkeersvrij maken, en een 30 kilometer zone instellen in het gebied Schoolstraat, een deel van de Berkheistraat en de Gang, het Plein, de Duinrell- weg en Nieuw Rijksdorp. In ditzelfde gebied wordt het dan ook verboden om te parkeren. Voordat de vergadering van de commissie voor ruimtelijke ordening en openbare werken gisteravond in raadhuis De Paauw begon, hadden tal van winkeliers en omwoners weer eens hun bezwaren tegen de plannen van de gemeente ge uit. De klanten zullen wegblij ven, voorspelden de winke liers bijna in koor. De wethou der bestrijdt dat dus en dat geldt ook voor de overige com missieleden die zich in het voorstel van het college van burgemeester kunnen vinden. „Het doel van het autovrij ma ken van het oude centrum is om het dorpsgezicht te be schermen. Hierbij is een com promis gezocht tussen de te genstrijdige belangen", aldus J. Vos (VVD). Net als de ande re commissieleden wees Vos erop, dat de gemeente aan vele wensen van de omwoners en winkeliers tegemoet is geko men, maar het nooit iedereen naar de zin kan maken. De VVD vindt overigens wel, dat de wethouder meer na druk moet leggen op het be lang van de plannen. Aan dat verzoek gaf de wethouder gis teravond al direct gehoor. „We praten over het kloppend hart van Wassenaar. Het dorpsge zicht, hier is Wassenaar ont staan en daarover moeten we zorgvuldig waken. Autover keer vernielt erg veel". De wethouder zal de argumenten in het raadsvoorstel verwer ken, waarna de gemeenteraad zich over de plannen zal uit spreken. LISSE Op het Ter Specke wielercircuit aan de Spekke- laan in Lisse worden in de maand juni diverse wielereve- nementen gehouden. Op zater dag 13 juni gaat de Lissese fietsweek van start met een prestatiefietstocht over 250 ki lometer. Vertrek om 7.00 uur. Op dezelfde dag zijn er ook fietstochten van 35 kilometer die maximaal vier keer kun nen worden gereden. De start is om 8.00 uur. Op zondag 14 juni zijn er fiets- toertochten over 35 en 75 kilo meter. De start is vanaf 8.00 uur. Om 13.00 uur is het open kampioenschap van de Bollen streek voor liefhebbers en ve teranen. Op maandag 15 juni begint de avondfietsvierdaag- se. Er kan gekozen worden uit de afstanden 25, 35 en 50 kilo meter. De start is vanaf 18.30 uur bij het clubhuis op het wielercircuit. Voorinschrijven kan op donderdag 11 iuni tus sen 19.00 uur en 21.00 uur in clubhuis aan de Spekkelaan. Om 19.00 uur begint een wie- leromnium, een wedstrijd be staande uit verschillende wiel- renonderdelen, voor Bollen streekrenners. Op dinsdag 16 juni zijn er regionale jeugd wedstrijden vanaf 18.30 uur en een regionale nieuwelingen- wedstriid om 20.00 uur. Woensdag 17 juni zijn er wie lerwedstrijden voor A, B en C klasse om 19.00 uur. Donder dag 18 juni vindt het kampi oenschap voor trimmers uit de Bollenstreek om de ABM wis seltrofee plaats. De start is om 19.00 uur. Vrijdag 19 juni is de laatste avond van de avond vierdaagse. Verder vindt de koppelwedstrijd voor toerle- den van de Lissese wielren- vereniging plaats. Aanvang 19.00 uur. Zaterdag zijn er wielerwedstrijden voor jeugd leden tot 16 jaar van schaats- clubs uit de regio. Start 12.00 uur. Zondag 21 juni wordt de fiets week besloten met een aantal toertochten. Zo is er een tocht door Noord-Holland over 150 kilometer, een Viermerentocht over 65 kilometer en 35 kilo meter. Aanvangstijden respec tievelijk om 7.30 uur, 8.00 uur en 9.00 uur. Om 12.30 uur is op sportpark Ter Specke een na tionale wielerwedstrijd voor nieuwelingen over 50 kilome ter en om 14.00 uur een natio nale wielerwedstrijd voor amateurs over 100 kilometer. (Vervolg van de voorpagina) DEN HAAG Behalve de rente op spaartegoeden gaat de be lastingdienst ook scherper controleren op het groeiend aantal auto's dat op LPG rijdt. Ondanks de goedkopere benzine en de verhoogde toeslag op de motorrijtuigenbelasting voor LPG-rij- ders neemt dat aantal nog steeds toe. Ook het percentage automobilisten dat zijn LPG-installatie ver zwijgt en dus de toeslag niet betaalt groeit hard: het is bijna twintig procent van het totaal aantal LPG-rijders - die weer sa men bijna 10 procent van het Nederlandse wagenpark uitma ken. Intensievere doelgerichte controle moet al dit jaar die zwartrijders aanpakken. Overigens blijkt uit het jaarverslag van de belastingdienst dat het vorig jaar met de controle door de fiscus in het algemeen pover gesteld is geweest. Het bliivend grote verloop van ge schoold personeel is daar de oorzaak van. Niet alleen vertrokken vorig jaar opnieuw 64 accountants en 26 inspecteurs naar het bedrijfsleven, maar ook onder de lagere rangen is een uittocht op gang gekomen met het vertrek van 44 controleurs. Men is daardoor nog ver af van de doelstelling dat een bedrijf tenmin ste eenmaal in de vijf tot zes jaar moet worden gecontroleerd. De verhouding ligt nog op eenmaal in de dertien jaar. Het is niettemin de bedoeling dat daar de komende jaren snel verbetering in komt. Tweeduizend administratieve krachten, wier arbeidsplaats sneuvelt door de automatisering, zullen wor den herschoold ten behoeve van de controle en de aanslagenre geling. DEN HAAG Zowel het VNO als Albert Heijn hebben giste ren gepleit voor belastingverlaging. Het Verbond van Neder landse Ondernemingen vindt dat vennootschaps-, loon-en in komstenbelasting de komende acht jaar omlaag moeten, parallel aan ontwikkelingen in het buitenland. Gebeurt dat niet, dan dreigt Nederland volgens het VNO zijn gunstige vestigingsklimaat en zijn aantrekkelijkheid voor hoog gekwalificeerd topkader om er te werken, kwijt te raken. Albert Heijn bepleitte belastingverlaging om zodoende de binnenlandse markt krachtig te stimuleren. En dat is nodig omdat de export dreigt vast te lopen. Heijn zei dit in zijn hoedanigheid als voor zitter van de Stichting Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL). De levensmiddelenhandel zit overigens te springen om mensen. De bedrijfstak heeft momenteel 2500 vacatures die niet vervuld kunnen worden. De één herkent zijn eigen stijl in die gestroomlijnde Liftback. De ander juist in die elegante, sportieve Sedan. U mis schien wel in die pittige, uiterst manoeuvreerbare Hatchback. Eén ding is zeker: alle drie hebben ze Toyota's formidabele 12 kieppentechniek (1.3 Itr. benzinemotor), voor pittig en zuinig rijden. En alle drie zijn ze leverbaar met de geavanceerde en economische 1.8 Itr. dieselmotor. Plus zóveel andere unieke voordelen dat wij u uitnodigen er 'n half uurtje voor uit te trekken om die allemaal eens bij uw Toyota-dealer op 'n rijtje te zetten, f 1Q CAS Er is al 'n Corolla (Hatchback 1.3) vanaf I 10.vv/vf HEBBEN 2 JAAR GARANTIE TOT EEN MAXIMUM VAN 100.000 KM. BOVENDIEN 6 JAAR CARROSSERIEGARANTIE TEGEN DOORROESTEN VAN BINNENUIT OP PERSONENWAGENS EN ALLE - AF FABRIEK - GELEVERDE GESLOTEN BEDRIJFS LEF DEN - A.J. VERBERG'S AUTO B.V. - Zoeterwoudseweg 23 - Tel. 071-313141 RIJNSBURG - GARAGE DUKSMAN B V. - Oegstgeesterweg 17-23 - Tel. 01718-20500 SASSENHEIM - 'GARAGEBEDRIJFA. BORST- Parklaan 60 -Tel.02522-14625.TER AAR- GARAGEBEDRIJF J.J. VAN DERGEEST-Westkanaalweg 37 -Tel. 01722-2132. ZOETERWOUDE - GARAGE HEEMSKERK - Schenkelweg 109 - Tel. 01715-1220. 'Off. Agent 37 Björn Borg signeert een flesje BB-aftershave voor een mannelijke fan terwijl achter hem eel verliefde fan van de andere kunne de aandacht probeert te trekken. FOTO: TJERK HERINGj Gedurende zijn actieve tennisjaren viel Biörn Borg op door lang haar en een vlassig baardje. De 31-jarige man die gis teren bij Vroom Dreesmann in de Grote Marktstraat zijn nieuwe „geurlijn" presenteerde, had zijn korte haren ach terover gekamd en stak een kin vooruit waarin de Zweedse midzomer- nacht zou kunnen weer kaatsen. En hij rook lek- .ker fris, deze vijfvoudig Wimbledonkampioen die al weer een handjevol ja ren uit het profcircuit is verdwenen. Björn Borg heeft een taak als reizend ambassadeur voor Zweden, speelt af en toe een demonstratie wedstrijd, zit veel „in zaken" en wil ooit een heel groot eigen bedrijf hebben. Bij de totstandko ming van zijn mannengeuren „Björn Borg" (fris, kruidig) en „Björn Borg 6-0" (klas siek, elegant) voor after sha ve, eau de toilette en zeep werd Borg bijgestaan door de wereldberoemde neuzen van Takasago en Givandeau. Borg: „Deze geuren worden door een Zweeds bedrijf uit gebracht, maar ik ben bij de totale ontwikkeling ervan betrokken geweest. Ik was al actief in de kledingmode, maar dit was voor mij na tuurlijk een heel nieuwe branche. In het begin vond ik elk geurtje dat naar me werd opgestuurd om te testen lekker ruiken". De Zweed heeft een goede neus voor succes en zijn reukorgaan heeft hem ook op dit zeer specialistische terrein niet in de steek gelaten. Tennisfaam „Nee, geen tennisracket" riep hij verschrikt, toen een vrouw hem voor de foto een besnaard slagwapen in han den wilde geven. Borg ge bruikt zijn tennisfaam welis waar om zijn geurlijn enig lu cratief gezag te geveh, maar de sport zelf moet op de ach tergrond blijven. „Nee, ik kan ook niet zeggen of het spel beter is geworden, daar voor volg ik het te weinig", maakte hij zich snel af van een volgende tennisvraag. De vraag van opnieuw een vrouw waarom hij weer in Zweden woont hoewel hij daar „104 procent" belasting moet betalen, irriteerde hem bovenmatig. „Het hoogste wat je in Zweden betaalt is 80 procent, maar ik betaal er graag belasting omdat ik me in Zweden pas echt gelukkig voel. Daar heb ik mijn wor tels". Björn Borg woont tegenwoor dig met vrouw en bij na tweejarig zoontje even buiten Stockholm en zit als hij niet reist gewoon de hele dag op kantoor. Het gunstige belastingklimaat van Monaco heeft het bij de Zweed voor goed afgelegd tegen het ver trouwde klimaat van zijn va derland. Behalve de Zweedse ambas sadeur in Nederland, de he& H.C.Y. Danelius, was ooi toptennisster Marcella Mei ker aanwezig om Björn Bot, in ons land te begroeten. Dt Haagse liet zich door hen complimenteren met haai vlotte kapsel. Zij op hai beurt was enthousiast ovej het nieuwe Borg-geurfje| „Ruikt wel lekker", zei Jekker fris". Ruig volkje Marcella Mesker, zelf altii erg goed verzorgd zonde zich aan uitbundigheid schul dig te maken, zit uiteraan nog veelvuldig tussen de at tieve tennisheren. Of die ziel foed verzorgen? „Nou, ova et algemeen is het wel m ruig volkje: stoppelbaard^ Miami Vice-look. Maar az de andere kant, op een lees- tje zijn de meesten toch we foed verzorgd". 'org waagt zich met zijn pro dukten voor mannen op eei zich sterk ontwikkelend markt waar echter ook vet concurrentie is. Dat laatsti vindt hij als sportman de leit ke uitdaging. En Nederlani waar vrouwen nog altijd it keer zoveel aan cosmetic uitgeven als mannen, is vei geleken met bijvoorbeé West-Duitsland en Italië eet extra moeilijk land. Of e ook een Bbrg-geurtje vrouwen komt, houdt hij no, even voor zich. Maar gelui kig zijn de meeste mannen geurtjes ook voor vroum bestemd. Herman Jansen „De Nieuwe Vaart", Leiden Leiden: Nico Fokker, Remco Kramp, Ed win Pison, Farlda Basarat, Sayin Hu, Co- rina Koppe, Marieke Langezaal, Brigitte van Oosten. Shirley Verboon, Patricia Wesselius, Patricia Lensveidl, Nlcolette Borst, Karin Brugmans, Carla van Ingen, Linda Jansen, Jacqueline Klompenbrug, Connie Koree, Patricia Lardé, Patricia Nlöuwenburg, Astrid Onderwater, Na- tasja Peels, Petra Philippo, Yvonne Rie- beek, Angelika Rietkerken, Bianca van der Tuin, Melinda Vajda, Astrid Wervei- man, Ingrid Uzerman, Richard Jan se. René Seller, Corina de Boer, Clara van Bemmelen, Pascal Bergman, Anita Garv pat, Sylvia Heruer, Wiesje Leeflang, De- sirée van Leeuwen, Miranda van der Leiy, Laura Oost dam, Sophia van Ton geren, Sytvia Aalbersberg, Sabine Land man, Miraida Langeiaal, Linda van der Plas, Susette van der Plas, Nathalie Ruytenbeek, Jeannette Verhoeven, An- nemarie Verwoerd, Sandy Zee, Miranda Berger. Winston Breide), Paul Philippo, Martin van 't Riet, Marian van Diemen, Fadla Hajloul, Mary Heshuslus, Nancy Houwer, Sandra de Jonge, Uesbeth Kerkvliet, Paddy van Kleef, Suzan Kop- peschaar, Kitty Lange veld, Conny Piket, Mariëlle Segaar, Mignon Steinmetz, Mo nique van Tongeren, Manueia Zirkzee, Patrick van Berge Henegouwen, Kwok Wong, Esther de Bruin, Angel It a Devilee, Ingrid van Dijk, Joke Heer en, Jolanda Houweling, Helga Koeiewljn, Daniölle Kok, Wendy Witteveen, Arthur Bateiaan, Edwin Bey, Dennis Overvllet, Paul Schouten, Jan Verhagen, René van der Vos, Fred van de Zeeuw, John van de Zeeuw, Nicole Bos, Petra Mechelse, Marjan de Zwijger, Karin van Berkel, Ka rin Blote, Neeltje de Graaf, Esther Knap pers, Sylvia van der Unden, Erica de Nobel, Francina Pracht. Gerda du Prie, Tonja Put, Marja Verhoogt, Robert Boe- re, Richard van den Burgh, Peter van Haastregt, Raymond Heikamp, Erwin Mieremet, Leo van Polanen, John Rijn bergen, Frans van der Zeeuw, Petra Aarts. Jolanda Devilee, Brenda Neute boom, Marian Sloos, Yvonne Verhorik, Raymond Barbier, Ronald Bösker, Mario Hartevelt, Patrick van Polanen, John Vermond, Jolanda Hoogduyn, Jolanda Neuteboom, Wendy Sloos, Arza Wars- havsky, Dieneke Siebert, Richard Ka merling, Marco Kuiken, Robert de Vo gel, Brigitte Balkhoven, Mireille Correljé, Sonja Hogenes, Inge Vonk, Chiu Hua Wang, Petra Wijers, Sadia el Bouayadl, Jolanda Brands, Fatiha Ezzemouri, An- gelique Galjaard, Fatlma Hadje, Inge Le pelaar. Bianca Oosteveer, Sandra du Prie, Dionne de Roo, Wendy Rijlaars dam. Natasja Stafleu, Sarie van der Steen. Caroline Szabo, Anneke Tol boom. Mieke van Weerlee. Desirée Ed- dart, Suzanne van den Hoed, Silombra Holleman, Angelique Pieterse. Michèle Poulina, Andrè van der Zeeuw, Hans Fakkel, Arnoud van Staveren, Nancy Koenen, Patricia van der üst, Monique de Bruyn, Yvette Govers, Renate Hons- beek, Conny Overdijk, Jacqueline Slin gerland, Linda Weerheijm, Patricia Nijs- sen, Wilma Bakker, Monique Bodijn, In grid Burgemeester, Saskla Gübler, Ma riëlle Keyzer, Natasja la Lau, Jolanda van der Linden, Corinne Rozier, Anita Schreuder, Wilma de Witte, Angelique yan Leeuwen, Abdelam Barghaoul, Ab- del Berdal, Kees Wijkhuisen, Henny Bos, Johnny Brandt, Robert Paats, Jacko van der Steen. Ronald van Weerlee, Najeum Ajgou, Fred Kamphues, John Keyzers, Peter Koenen, Reinler Koster, Marcel du Mortier, Fred Berkhout, Ron Fasel, ML chel Hulst. Leiderdorp: Claudia Amir, Irmgard Borst, Nlcolette Borst, Jacqueline Klom penburg, Marja van Olst, Jolanda Ver- heyen, Rachel Zijlstra, Arnold Immers, Marianne van Nier op, Kelly Koome, An gela den Hollander, Angelique Sips. Dave Brodett, Ingrid Over devest, Vlvièn- ne van der Poll, Jaap van den Kleboom, Gert Jan Dobben, Margret Zwaan, Wai ter Prins, Angela Franse, Patricia Ro man, Katinka Tijdeman, Monique Ver burg, Döndü Durmus, Inge van Loo, An neke van der Post, Miranda van der Post, Martijn Korner, Elco van Lelden, Ben de Vries, Alex Jonge Vos, Yu Ylng Hendriks. Voorschoten: Edwin von Elck, Berry Jes se, Sven Kaal, Ivonne Romeijn, Miriam Selier, Sandy Monker, Bianca Douwes, Marie José Schooners, Jolanda van Zonneveld. Laura van Beveren, Sandra Br oer en, Esther Jonk, Har Jan Horrée, Karina Tahltoe, Bianca Mark, Anja Both, Miranda van Tol, Remco Kaphorst, Ellie Siero, Fatlma Eddart, Eunice van den Berg, Anneloes Borsboom. Brenda Duyndam. Alphen: Mary Harmuslal. Astrid de* ser, Mark Harmusial, Monique van la wen, Joanny Hitijahubessy, Eddyl Boer, Arm and van Houten. F rem 9 Katja van Leeuwen, Lilian van V Gabriëlle Waar, Karin Redegeid, VI Winklaar, Saskla Fijma. Katwijk: Dirk van Duyn, Cock van M venbode, Andrè Vroege, Harun C Hans Guijt, Martin van Duijn. Noordwijk: Ernst de Bes, Rob van] Erik Zuidhoek. Bartho Palm, Maj Plug. Ineke van de Vos. Noordwijkerhout: Maurice Me Robert Melters. Zoeterwoude: Mandy Kerkvliet, Carol Kuenen, Yvonne Rotteveel, Jolandalj meriaan, Mariska Ammeriaan, Sm van der Zwaan, Heidy van Klink, DM War men hoven. Narasja van NieropJ rion Versteegpn, Yvonne Engel. Mlq van Nieuwenhulzen, Nathalie vanj men. Diana van Rijn, Esther DeutM Janneke van Rijn, Marleen van I Krogt, Michael Kramer, Brlgitta vanfe Hulst, Ebelinda Turk, Edgar Wllm, My que Lelieveld. Mieke PaardekooperJ ma Zetsloot, Saskla van der Ven, Ir do Wolvers. Leimuiden: Clementine Hoogerwerf.l linda Blesheuvel. k Oude Ade: Yvonne Plasmeljer, Pautf Ruiten. Roelofarendsveen: Patrick Bakker,] Hogeboom, Dennis Hoogeboom. f van de Zwet, Monique van Abswoi" Leidschendam: Carin Wolters, Forouzan. Nieuw Vennep: Winode Oemr» Ter Aar Sjaik Raghoober, Jerry ven» Zwaan. r Sassenhelm: Joost van Mecheien i Bodegraven: Annette Spies, Leon' Es. Hazerswoude: Saskla Zijlstra, John V^tell kamp. I, Rljnsaterwoude: Corry van der Zwa/^ tho Bonder. Koudekerk a/d Rijn: Soraya Oosti Rudolph Koene. Abbenes: Wilma Tamboer. Boskoop: Mare ter Braake. Wassenaar Rob Eradus. Do Laidae Pabo f Akte B: Brenda Agterberg, •Jfu4t Beer, Nicolette Boukema, Petra fjy. wer. Yvonne Bruins, Tonkle Collèfl,' tje Couprie, Hanneke van Delft, Groenendijk, Carollen de Haas, Hawkyard, Marina Heus, Monique Hoed, Dlan van Hoof, Margret de Rolt Esther Kant, Rhea van Kempen, M* let Kleijne, Anita ter Laak, Astrid van Laan, André Leeflang, Jolanda Leeuwen, Robin Metselaar, Cod Moolj, Wlllemijn Otten. Daphne Pe* &o\ Irene Peters, Janlne Pitlo, Anneke dei jen, Settle Schmidt, Noml Sluljter, Smolders, Ineke van der Velden, CJ Verdoes, Christina van Wagensvw, slrée van 't Wout, Jeannette ZuldW Het

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14