Leimuiden wil 7 0 mille bezuinigen NAAL dagpuzzel Zoeterwoude in ban wielersport Niet alle evenementer naar Churchilllaan LEIDEN OMGEVING aan tafel VISPLAATS VOOR GEHANDICAPTEN Wit-Gele kruis kan geld lenen Roestige damwand kan nog zeker 300 jaar me1 Op Dreef geschikt voor topbasketbal Bewoners Eurowoningen vragen subsidie Actie schooljeugd levert tien mille op DONDERDAG 11 JUNI 1987 PAGINA Gepocheerde schol filet met spinazie, aardappelpuree en kaassaus - rijstepap met aardbeien Nodig voor twee personen: zachte margarine, 1 kg spi' nazie, l/s tot 1 kg aarappe len, zout, 2 dl water, peper korrels, peterselie, citroen melisse, dragon, dille, uit je, 5 g margarine, 300 schol filetcirca 2 dl melk, pe per, nootmuskaat, 20 g margarine, 20 g bloem, 1 dl melk met 1 dl visstoof- vocht, 60 g gerasp Vj liter rijstepap (Vt liter melk, 50 g rijst), 1 pakje vanillesuiker, 100 g aard beien, basterdsuiker naar smaak. Vet een ruime ovenschaal in met zachte margarine. Was de spinazie. Schil de aardap pelen en zet ze op met wei nig kokend water en zout Laat de twee deciliter water tien minuten zacht koken met zout, peperkorrels, pe terselie, citroenmelisse, dra gon en dille. Fruit de klein gesneden ui in een ruime braadpan lichtbruin in de vijf gram margarine. Voeg de spinazie met handenvol tegelijk toe en laat haar slin ken. Spoel de stukken vis af met koud water, leg ze in de kruidenbouillon en houd de massa acht minuten tegen de kook. Giet de gare aardappelen af en maak er met melk, peper en nootmuskaat een smeuïge puree van. Leg de puree in de ovenschaal en houd die op een pan met kokend water warm. Spreid de spinazie over de puree uit en leg daar de gare vis op. Laat de twintig gram marga rine smelten, roer er de bloem door en verdun de massa al roerende met de melk en met visstoofvocht. Roer ruim de helft van de kaas door de saus en schenk het mengsel over de vis. Strooi de rest van de kaas over de saus. Zet de schaal onder een hete grill of in een hete oven voor een lichtbruin korstje. Kook desgewenst zelf rijste pap, de kooktijd is een half uur. Meng de rijst met vanil lesuiker en leg er de in plak jes gesneden en met basterd suiker gemengde aardbeien op. Geef er apart nog bas terdsuiker bij. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 12 juni waargenomen door apotheek Zuid- West in Leiden en apotheek Linnaeus in Leiden. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huls). ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30. afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulp dienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening In Leiden. Leiderdorp. Oegstgeest. Rijnsburg. Valkenburg. Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSUEDEN Koren brugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma, di. en wo. 11.00-12.00 u.. do 18.30-20.00 u. FIGUURPUZZEL Horizontaal: 1 lichte straf; 4. drinkge rei; 6 manier waarop iets gebeurt; 7. onontbeerlijk: 11. afbeelding; 12. in voortdurende beweging. Verticaal: 1. vrouwelijk familielid; 2. manneli|k familielid; 3. tot de beste behorend; 4. vrouwelijk rund; 5. wijn soort; 8. omslag voor papieren; 9. winters voertuig; 10. zangstem. OPLOSSING Tl® 01 :ep®is 6 :dew g :oes g '»o>t p isBubjbisjbb C uaojq z 'jepeouj»ooj6 t tbboijjba sooiejsnj zi TueJd it '.JBBqsiujuo i Tgosjpeoj g tseoj* •ajeoqpieb i tbbiuozmoh Geen limiet op polderwegen ALKEMADE Een verzoek van het CDA-raadslid J. Duivenvoorden tot het instellen van een 30 kilometer per uur-li miet op polderwegen wordt door het ge meentebestuur niet ingewilligd. Volgens het college is instelling van een dergelijke maximum snelheid alleen mo gelijk in woongebieden binnen de be bouwde kom. Omdat polderwegen buiten de bebouwde kom liggen, behoort het ne men van een verkeersmaatregel overigens tot de bevoegdheden van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Het college wenst een maximum snelheid van 30 km per uur op polderwegen ook niet uit pre ventieve overwegingen in te stellen. Wet houder W. Nugteren hierover „De politie zou zeker niet blii zijn met verkeersbor den die geen enkele juridische waarde hebben". Brama blijft in ambtswoning ALKEMADE De huidige gemeentesecretaris, de heer P. Brama, zal na zijn uittreding op 16 september de ambtswoning op de Noordhoek blijven bewonen. Zelf verwacht hij dat dat is voor een periode van vijf jaar. Wethouder W. Nugteren liet gisteravond in de vergade ring van de raadscommissie financiën weten dat de ge meente de woning tegen die tijd waarschijnlijk zal afsto ten. De nieuw benoemde gemeentesecretaris, de heer J. van Elk, heeft een eigen woning in Nieuw Vennep en hij wil daar het liefst blijven wonen. Een speciale ontheffing daartoe heeft hij bij de Kroon aangevraagd. Omdat de afstand tussen Nieuw Vennep en Alkemade betrekkelijk klein is en de heer Van Elk over eigen vervoer beschikt heeft, naar verwachting, niemand daar bezwaar tegen. Burgemeester A.H. Meerburg woont nog steeds in Lei derdorp. Hij is al driekwart jaar op zoek naar een ge schikte woning in Alkemade, maar kan niet slagen. De burgemeester heeft geen belangstelling voor de ambts woning van gemeentesecretaris Brama. Bouw zwembad Nieuwkoop ligt stil NIEUWKOOP Nadat burgemeester T.R. Seinstra het startschot had gelost voor de bouw van het zwembad door op 27 april van dit jaar de eerste paal in de grond te heien is de aannemer thans in problemen geraakt. Bij het leggen van de fundering van het zwembad stortten de omliggende wanden in om dat zij verzadigd raakten met water. Er werden wellen geconstateerd op de plek van het onheil. Een eerste onder zoek wordt deze week gevolgd door een tweede inspectie van de grond. De aannemer is nu met de bouw van het zwembad gestopt en zal eerst verder gaan met de bouw van de sporthal. De aannemer is verzekerd tegen dergelijke tegenslagen. ROELOFARENDSVEEN Een visplaats voor gehandicapten aan het Sportpad in Roeloiarendsveen wordt dit jaar aange legd. De kosten bedragen ruim 20.000 gul den. Ruim 11.000 gulden hiervan wordt bekostigd door het Ministerie van Land bouw en Visserij. Het werk zal worden uitgevoerd door de Sociale Werkvoorzie ning Alphen. Nieuwe asfaltlaag NIEUWKOOP De asfaltlaag op de Churchillaan, Kennedylaan en Achterweg wordt binnenkort hersteld. Onderzoek moet echter eerst uitwijzen welk soort wegdek moet worden aangelegd. Dak Corbuloschool in slechte staat ZOETERWOUDE Er zal voor f bedrag van 11.666 gulden verspijkl) moeten worden aan het dak vankl Corbuloschool in Zoeterwoude-dorpfc te voorkomen dat op korte termijn !$i kages ontstaan ten gevolge van sche* vorming en uitdroging. Over het I schikbaar stellen van dat bedrag zak commissie financiën zich vanavff] moeten buigen. De dakbedekking ff de school aan de Westeindseweg ijF jaar oud en is toe aan een algehele ff knapbeurt. De schutlaag van leislaff nagenoeg verdwenen zodat de zon ff spel heeft op de bitumen-onderlff Om problemen te voorkomen is ff noodzakelijk het dak te voorzien ff een nieuwe ingestrooide leislag-schf laag. LEIMUIDEN - De ge meente Leimuiden wil dit jaar zo'n 70.000 gulden be zuinigen. Een college voorstel voor een bezuini gingsnota hieromtrent kwam gisteravond ter sprake in de vergadering van de raadscommissie voor financiën. In grote lijnen konden de commis sieleden zich vinden in de posten waarop bezuinigd moet worden. Zo gaat de vergoeding voor administratiekosten voor het woningbedrijf per 1 januari volgend jaar omhoog tot 145 gulden per woning, alsmede de vergoeding voor het jacht- recht en de leges voor bouw vergunningen. De huur voor een ligplaats aan het Noord- einde voor boten stijgt even eens fors. Vooral grotere boten gaan flink meer betalen. Hier mee wil het college tegengaan dat grote zeil- en kajuitjachten aan het Noordeinde afmeren. De aanleggelegenheid is inder- de burgerij. In plaats van brie duizend gulden per jaar wordt daar voortaan jaarlijks een be drag van 1.500 gulden voor tijd gerealiseerd voor kleine plezierboten. De huurprijzen waren daar dan ook op afge stemd. Het college wil de begrafenis- rechten van 198 gulden tot 300 gulden verhogen. Dit gaat ge spreid over twee jaar. De vergoedingen van raads- en commissieleden worden verder verlaagd, alsook de kosten voor voorlichting aan uitgetrokken. De CDA-fractie verzette zich tegen deze bezui niging. De heer W. Klein meende dat op voorlichting aan de burgerij niet bezuinigd mag worden. „We moeten klantgericht werken. Wanneer we dit al geringe bedrag nog eens halveren, blijft er niets meer van over", meende de CDA'er. Tal van subsidies wil het colle ge bovendien afschaffen zoals een subsidie voor de opvang van zwerfhonden en -katten en de aankoop van voer voor voederen van dieren in de winter, een subsidie voor de vereniging vrijwillige brand weer Leimuiden en Rijnsater- woude en de bijdrage in de kosten van individuele cultu rele vorming. Door een verho ging van de huur van het sportveldencomplex aan de voetbalvereniging Kickers '69 hoopt het college het exploita tietekort van het complex iets terug te dringen. Tenslotte willen B en W dat de liggelden voor woonboten in Leimuiden omhoog gaan. Voor de boten in gemeentewater be tekent dit over drie jaar een verhoging tot 250 gulden; de boten aan het Noordeinde gaan gefaseerd in drie jaar 1.200 per boot per jaar betalen en de woonboten aan de Raad huislaan gaan over drie jaar in totaal 800 gulden per jaar per boot betalen. ALKEMADE De Raads commissie Financiën ging gis terenavond unaniem akkoord met het verlenen van gemeen tegarantie op een lening van bijna vier ton, die het bestuur van de Vereniging voor Zie kenverpleging Het Wit-Gele Kruis afdeling Rijpwetering, Oud Ade en Hoogmade is aan gegaan voor de bouw van een nieuw kruisgebouw aan de Pastoor van der Plaatstraat in Rijpwetering. Het dorpshuis van Oud Ade kan rekenen op een subsidie van 90.000 gul den. Het CDA-commissielid J. Kret verzette zich heftig tegen een artikel in de voorgestelde akte. Hierin stond dat het bestuur van de kruisvereniging zou moeten toestaan dat bestuurs vergaderingen worden bijge woond door een gemeentelijk vertegenwoordiger. Kret: „Dit is een griezelige ontwikkeling. Nu zijn het de besturen die ge controleerd worden, straks de particulieren die voor gemeen tegarantie in aanmerking ko men. Dit zou een stap in een richting ziin, die mijn voor keur bepaald niet heeft. Ik leg graag wat vertrouwen in han den van bestuursleden. Trou wens zo'n bestuurslid is echt wel voorzichtig, want hij kan er persoonlijk op worden aan gesproken als er iets fout gaat" aldus de Christendemocraat. Zijn mening werd gedeeld door de meeste commissiele den. De commissie ging gister avond ook akkoord met een subsidie van 90.000 gulden gul den plus gemeentegarantie op een lening van 75.000 gulden voor de renovatie van het Dorpshuis van Oud Ade. De totale renovatie kost 275.000 gulden. Alleen het CDA-com missielid W. Klerks had nogal wat bedenkingen. Zo consta teerde hij rechtsongelijkheid door de aanpak, die professio neel afsteekt bij de renovatie van dorpshuizen in andere kleine kernen van Alkemade. Klerks: „Die andere dorpshui zen werden voor een groot deel via zelfwerkzaamheid op- iMet name het schu ierwerk werd veelal zelf ge daan. Moest er in Oud Ade nu echt een dure architect wor den ingeschakeld? Ik had lie ver gezien dat ze een gewone helderziende aannemer in de arm hadden genomen". Bij F. Schoonderwoerd (PvdA) schoot de kritiek op Oud Ade in het verkeerde keelgat: „Ik woon in de buurt en ben er bekend. Ik weet dus dat daar in Oud Ade gigantische presta ties op het gebied van zelf werkzaamheid worden gele verd. Kijk eens naar het run nen en het dageijks onderhoud van het dorpshuis, dat gebeurt in Oud Ade allemaal met vrij willigers". Klerks: „Ik had graag willen zien dat men meer moeite had gedaan om de bouwkosten te drukken. Met deze aanpak had men in de andere dorpen ook met een hogere begroting vóór de re novatie van hun dorpshuis kunnen komen". Op voorstel van F. Schoonder woerd zal een deel van de voorgestelde subsidie worden onttrokken aan de revenuen van het voormalig armenbe stuur van Alkemade west. ZOETERWOUDE Er bre ken voor de Zoeterwoudse wielrenners drukke weken aan. Zaterdag 13 juni wordt de derde knakenrace verreden, zondag 21 juni staat de ploe gentijdrit op het programma en een week later 28 juni wordt in de oude dorpskern de traditionele dorpsronde door het Wielercomite Zoeterwoude verreden. Voor wat betreft de ploegen tijdrit is inmiddels de inschrij ving geopend. Het gaat daarbij om ploegen van vijf renners waarvan er minimaal drie woonachtig moeten zijn in Zoeterwoude. Voorts dient ie dere ploeg te beschikken over twee medewerkers/sters die de organiserende vereniging Utopia moeten assisteren bij voorkomende werkzaamheden zoals bewaking parkoers en dergelijke. De start van de ploegentijdrit is om half tien op de Zuidbuurtseweg ter hoogte van de Schenkelweg. Het traject dat de renners moeten afleggen is als volgt: Zuidbuurtseweg, Nieuweweg, klein stukje Wiepoortseweg, Weddepad, Broekweg, Gel- derswoudseweg, fietspad lans Palenstein, driekwart van de Geerweg en dan weer Zuid buurtseweg. Eén ronde is 14,3 kilometer en de ploegen die nen driemaal dat traject af te leggen. Het inschrijfgeld is 20 gulden per ploeg. Inschrijven kan geschieden bij Peter Berg, Noord Aa 2a of bij Adrie van Diemen, Wiepoortseweg 94. Als titelverdediger komt aan de start het team van de fa. Gebr. Hilgersom bestaande uit de renners Ben Versteegen, René van der Salm, Kees Kerkvliet, Richard Bennis en André Hilgersom. De ploegen tijdrit wordt voor de achtste maal verreden en de wedstrijd is slechts toegankelijk voor niet-licentiehouders. Alvorens de ploegentijdrit wordt verreden wordt eerst zaterdagavond 13 juni om kwart voor zeven de derde „knakenrace" gehouden. De vorige twee races werden ver reden op het industrieterrein met respectievelijk Kees Jan maat en Piet van der Geest als winnaar. Zaterdag ontmoeten de renners elkaar op parkoers De Bult van wielervereniging Swift. Het gemeentebestuur van Alkemade heeft op verzoek van het CDA-raadslid J. Duivenvoorden een onderzoek laten doen naar de door hem bij lage waterstand geconstateerde roestvorming op de nieuwe stalen damwand in de Rijpwete- ringse Vaart langs de Pastoor van der Plaat straat. Uit inspectie van de damwand bleek dat over de totale lengte en een breedte van vijf centimeter de coating van teerbitumen op de damwand ter hoogte van de normale water stand was verdwenen. „Door uitdroging kleurt deze strook bruin op. Ter plaatse van deze brui ne strook is geen bitumen meer aanwezig en is een hele lichte roestvorming, vuil en opge droogd vuil waar te nemen", zo laat het Heide- mij Adviesbureau aan de gemeente Alkemade weten. „Vermoedelijk heeft het ijs zich in de gelopen winter aan de bitumenlaag gehecht, geringe waterspiegelstijging en -daling ontsti een schurend effect, waardoor de aan het1" gehechte bitumen wordt losgeschuurd van damwand. Onder de vijf centimeter brefcti strook is alggroei aanwezig; daar is de bitunuu laag niet aangetast". Volgens het adviesbur^ is het opnieuw aanbrengen van een bitun laag niet noodzakelijk. In de omstandighedp1 van Rijpwetering rekent het Adviesbureau een gelijkmatige af roesting van 0.012 mm jaar per zijde. De stalen damwand in Rijpwen ring zal desondanks een levensduur van ongfjj veer driehonderd jaar hebben. FOTO: WIM VAN NOO LEIDERDORP De Leider- dprpse sportzaal Op Dreef moet worden aangepast om het spelen van basketbalwed strijden op topniveau mogelijk te maken. Dat is een direct ge volg van de promotie van het eerste herenteam van Basket bal Vereniging Leiderdorp (BVL) naar de landelijke eer ste divisie. De voorzieningen in Op Dreef voldoen niet meer aan de eisen van de Neder landse Basketbal Bond. De raadscommissie Sport en Wel zijn stond gisteravond sympa thiek tegenover het verzoek van de BVL om Op Dreef ge schikt te maken. Zo zullen de houten borden waaraan de baskets zijn beves tigd moeten worden vervan gen door- borden van perspex of glas. Houten borden zijn volgens de voorschriften van de bond onder geen enkel be ding toegestaan. Verder moet er zogenaamd 30-seconden ap paratuur komen. Ook dit is een vereiste waarvoor geen dispensatie kan worden leend. Een probleem is nog te korte uitloop waarover spelers kunnen beschikk J Aan de lange zijde van sportzaal is dat slechts 90 c timeter. De bond moet d voor nog dispensatie verier n] Verlegging van het speelvffJ zou in verband met extra tóf? ning een te chaotisch beeld' veren. Voorzitter P. Kleiss BVL stelde dat het gebrek een echte sporthal in Lei( dorp nu wel heel pijnlijk het licht kwam. ALKEMADE De Bewoners commissie Eurowoningen heeft het gemeentebestuur een subsi die van ruim 1.250 gulden ge vraagd. De gemeente beschikt over een budget bestemd om be woners, woningzoekenden en hun organisaties te betrekken bij de besluitvorming op het ge bied van volkshuisvesting. In een aparte brief aan de gemeen teraad laat de bewonerscommis sie weten grote moeite te heb ben met de financiële gevolgen van de opknapbeurt voor de be woners. „Wij vinden het onbil lijk dat wij worden opgezadeld met hoge kosten, terwijl de groot onderhoudsbeurt voort vloeit uit achterstallig onder houd. De verhuurders hebben verzaakt in de afgelopen vijf tien jaar onderhoud aan de wo ningen te plegen, toch hebben zij altijd de boventrendmatige huurverhoging berekend". De raadsleden, mevrouw L. Caste- lein-van der Hoorn (PPR) en F. Hoogenboom (PvdA) hebben wethouder W. Nugteren inmid dels gevraagd de nodige stappen voor een gemeentelijke bemid delingspoging te ondernemen Het bestuur van Woningbouw vereniging Alkemade heeft la ten weten liever eerst zelf te proberen om de gerezen proble men uit de weg te ruimen. De Leidschendamse schooljeugd heeft in enkele maanden bijna 10.500 gulden bijeen gebracht voor het verzenden van overtollig schoolmeubilalr naar het ontwikkelingsland Guiné-Bissau. In het bijzijn van wethouder F. IJmkers van onderwijs hebben gisteren dertig leerlingen vóór het raadhuis de laatste stukken in een container gelegd. Het ingezamelde geld was ruim voldoende, omdat een verhuisbedrijf om niet medewerking verleent. Van de overblijvende 1300 gulden konden nog schrif ten, pennen en potloden worden gekocht die in de container worden meegestuurd. De verzending van schoolmeubilalr is een initiatief van Leidschendammer René Kuijpers die door de Stichting Nederlandse Vrijwilligers naar Guiné-Bissau is uitgezonden. Hij werkt als bouwkundige aan een scholenbouwproject in de plaats Gabu. René Kuijpers ontving twee Jaar geleden van de gemeente al een bedrag voor het scholenbouwproject. FOTO: CEES VERKERK NIEUWKOOP Het is niet de bedoeling alle eve nementen te verplaatsen van de dorpskern naar het nieuwe terrein aan de Churchilllaan/De Hoek. Dit stelde wethouder me vrouw A.A. van der Most gisteravond tijdens de ver gadering van de raads commissie ruimtelijke or dening, algemene zaken, natuur en milieu. Aangezien het trapveldje bij de Steupel verdwijnt door de bouw van de sporthal/biblio theek was er een plan ont staan om het braakliggende terrein aan de Churchillaan/ De Hoek hiervoor te bestem men. Het betreft een totale oppervlakte van 3618 vier kante mter. Dit houdt in dat het terrein tevens voor ande re doeleinden gebruikt zal kunnen worden, zoals bij voorbeeld voor de jaarlijkse kermis of een circus. Tevens kunnen er enkele woningen worden gebwoud. Bovendien zal het terrein gebruikt ktfer nen worden als parket t plaats, indien er bepaal BJ evenementen plaatsvind o in de sporthal. H. De heer Kolmer, deskundi bi op dit gebied, stelde dat ondergrond met name vcég de kermiswagens specu behandeld zal worden vens zal een groene omh^P ning ervoor moeten zorg dat de kinderen niet straat op kunnen renni Ook zijn er voorziening getroffen voor een overstt t naar de Elleboogvaart en komen snelheidsremmer middelen. Mevrouw Van Most zegde toe dat er in gr a ter verband een onderzo s zal plaats vinden naar verkeers (on)veiligheid v» de Churchilllaan. Zoals plannen er nu voor ligg zal het timmerdorp vi -I plaatst worden naar de vo i van de dijk, waar vroeger noodlokalen van de Ma*ü gevestigd waren. In de co#* missievergadering van 18 gustus zullen deze plann 11 een vastere vorm hebben Blaaskapel Blaaskapel De Aarebeijepluk- kers viert zaterdag en zondag het feit dat zij twaalfeneenhalf jaar geleden is opgericht Evenals bij het tienjarig jubile um gaat de kapel dit op grootse wijze doen in pen feesttent bij café-bar 't Veen aan de Lange- weg 16 in Roelof arendsveen. Zaterdag vindt vanaf half ne gen een grandioze Egerlënder- avond plaats. Entree zeven gulden vijftig. Zondagochtend wordt vanaf twaalf uur een FrUschoppen gehouden. Voor deze evenementen zijn diverse kapellen aangetrokken. De en tree kost een rijksdaalder. Speelmiddag De Vrienden van het Adema- orgel houden zaterdag van twee tot zes uur weer een open speelmiddag op het orgel van de St. Agathakerk in Lisse. Ie dere orgelliefhebber is welkom om tegen zeven gulden vijftig per kwartier het orgel te be spelen.' Open middag De Nieuwe Kerk aan de Voor straat in Katwijk staat zater dag in het teken van een open middag. Belangstellenden kun nen van twee tot vijf uur on der meer het vermaarde Van den Heuvel-orgel bezichtigen en bespelen. Organist Jaap van Rijn zal het orgel eveneens be spelen. Voorts is een foto-expo sitie over het vervaardigen van het orgel te zien en kan men orgelplaten en -cassettes ko pen. Bever-Doe-Dag De Bevers, kinderen tussen vier en zeven jaar oud, die aangesloten zijn bij de scouting Lisse, hebben zaterdag feest op het Hobahoplein. Tussen half twee en half vier zijn alle alle Lissese kinderen welkom op het plein om mee te doen aan de spelletjes. Bij slecht weer vindt het evenement plaats in de Hobahohallen. Kringconcours De Lissese rijverenigingen St Hubertus en Poeleway houden zaterdag vanaf negen uur een groot kringconcours. Het con cours, waar onder meer vere nigingen uit Hoofddorp, Nieuw-Vennep en Heemstede aan deelnemen, vindt plaats op het ijsbaan terrein aan de Roo- versbroekdijk in Lisse. Om ne gen uur begint het concours met dressuur. De toegang is gratis. Fietsen verkoop In het politiebureau van Lisse vindt zaterdag een fietsenkijk- en koopdag plaats. Tussen één uur en drie uur kan iedereen wiens fiets is gestolen, kijken of de fiets door de politie is ge vonden. Tussen half vier en vijf uur is er fietsen verkoop. Iedereen die bij de politie aan gifte heeft gedaan van fietsen diefstal, kan een bod doen een van de overgebleven fietsen. Rommelmarkt Aan de Losplaatsweg in Noordwijk-Binnen wordt za terdag een rommelmarkt ge houden. De opbrengst is be stemd voor Burkina Faso, een land waar Noordwijk al tien jaar contact mee onderhoudt. De rommelmarkt duurt van tien tot vier uur. Film In jongerencentrum Magnifiosi aan de Ruishornlaan 21 in Lis se wordt morgenavond een film gedraaid over de Viet- namoorlog, „Apocalypse" ge naamd. In de hoofdrollen spe len Martin Sheen, Robert Du val en Marlon Brando. De film wordt geregisseerd door Fran cis Ford Coppola. Asm vang half tien. De entree kost vijf of drie gulden. Ten toonstelling Margreet van Polanen expo seert tot 1 juli in de bibliotheek van Noord wijkerhout. Van Polanen toont schilderijen waarbij gebruik is gemaakt van gouache, pastel en acryl verf. Verder zijn er plastieken van brons en klei te zien. De expositie is te bezichtigen tij dens de openingstijden van de bibliotheek: maandag, woens dag en vrijdag van twee tot vijf 12~00 uur mot en van zeven tot negen uur. Op donderdag is de bibliotheek open van tien tot twaalf uur. Cursisten De cursisten van de Ateliers <k Hollandsche Tuyn exposertt vrijdag en zaterdag op de zol der van dit cultureel centi aan de Hoofdstraat 24 in derdorp. Vrijdag laat de jcu^ tekeningen zien van vijf uu.';/1 tot half acht, zaterdag expose- ren de oudere cursisten va.rfcl twaalf tot drie uur uur hun ie *1 keningen, aquarellen en grt fieken. Wijde-Aa-loop K Voetbalvereniging Woubrugge1 houdt zaterdag voor de zeven de maal de traditionele Wijde- Aa-loop. De lopers kunnen kiezen uit vier afstanden: 3, l 11,5 en 23 kilometer en hei parcours voert door de poldert rond Woubrugge en langs de Wijde Aa. Inschrijving is vanal 12.00 uur mogelijk in het club huis van Woubrugge aan de Bateweg. De start vindt offlr 13.00 uur plaats.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12