Paus wil Polen verzoenen I Grote belangstelling opening Maria-jaar CeidócSouAOit c kerk wereld weer t( GEESTELIJK LEVEN/OPINIE EeidócSoiwant „GESCHIEDENIS VERANDERT WANNEER MENSHEID MARIA VOLGT" Geringe opkomst bij actie homoseksuelen in Zevenaar Mgr. Cassidy: Kerk heeft wereld veel te bieden Honderdste sterfdag Peerke Donders herdacht beroepingen ANGST VOOR ONGEREGELDHEDEN Tijdelijk werk voor hervormde werkloze theologen Bijstelling onontkoombaar-™ Aanhoudend koud. IÉ DINSDAG 9 JUNI 1987 PAGIMJ^ Hervormde organen moeten meer bezuinigen DEN HAAG De financiële vooruitzichten tot 1991 dwingen ertoe dat met voortvarendheid wordt gewerkt aan de afslan king van de classicale, provinciale en landelijke organen in de kerk. De kas voor het algemene kerkewerk vertoont een te kort van ruim 450.000 gulden. By ongewijzigd beleid en met gelijk blijvende inkomsten kan het tekort in 1991 zijn opgelo pen tot ruim 1.500.000 gulden. Omdat het aantal leden daalt, wordt een daling van de inkomsten verwacht. Er was ook een meevaller de opbrengsten van de Paas- en Oudejaarscollecten stijgen. Dat komt omdat meer gemeenten hun leden persoon lijk aanschrijven, daarbij gebruik makend van de landelijke le denregistratie. Reagan en paus onderstrepen belang wereldvrede VATICAANSTAD Paus Johannes Paulus 11 heeft zaterdag president Reagan in particuliere audiëntie ontvangen in het Vaticaan. Het was het tweede bezoek van de Amerikaanse pre sident aan het Vaticaan. De paus en Reagan spraken bijna een uur met elkaar over het belang van vrede in de wereld, over ontwapening, Oost-West betrekkingen, het Midden-Oosten en Midden-Amerika, aldus een verklaring van het Vaticaan. Beiden verklaarden zich te zullen inzetten ter beëindiging van de kernwapenwedloop. De kerkleider zei dat door beëindiging van de wapenwedloop zeer veel geld vrijkomt voor de armen in de wereld. Morgen is vaak de drukste dag van de week Spaans spreekwoord De paus in gebed voor een Marla-beeltenis tijdens de dienst ter gelegenheid van de opening van het Mariajaar. MAASTRICHT Ongeveer 3000 belangstellenden heb ben zaterdagavond in en bui ten de Onze Lieve Vrouwe- kerk in Maastricht de Super Channel-uitzending van de openingsplechtigheid van het Mariajaar in Rome gevolgd. Via twintig monitors in de kerk en een groot scherm buiten konden de bezoekers de beelden zien van onder andere het rozenkransgebed van paus Johannes Paulus II. Zij volgden de beelden samen met volgens het Vaticaan meer dan een miljard katho lieken over de gehele wereld. De ceremonie vanuit 's we relds oudste Mariakerk, San ta Maggiore in Rome, was in 33 landen op de televisie te zien. Bovendien stond de ba siliek via de satelliet direct in verbinding met 15 Mariahei- ligdommen in Europa, Azië en Afrika. Het Maria-jaar loopt van 7 juni, pinksterzon dag, tot 15 augustus 1988 wanneer de katholieke kerk de ten hemel opneming van Maria viert. De kerk in Maastricht was stampvol. Voordat de uitzen ding begon ging de bisschop van Roermond, mgr.dr. J. Gijsen voor in een eucharis tieviering. Die liep een kwar tier uit, zodat de mensen bui ten op het scherm wel beel den zagen, maar geen geluid konden horen. De spreker Ed Arons van Derksen's Stich ting „Getuigenis van Gods Liefde" verduidelijkte dat het geluid was uitgeschakeld om de kerkdienst niet te sto ren. De vertoonde beelden van Rome en van vijftien beken de Maria-bedevaartsplaatsen over heel de wereld, waren President Aquino (midden) met links van haar kardinaal Jaime Sim waren dankzij de satellietver binding vanuit Manila te zien tijdens de tv-uitzending. erg onduidelijk. Volgens de spreker hebben gelovige ka tholieken veel geld geïnves teerd in deze wereldwijde operatie. „Het rozenkransge bed van paus Johannes Pau lus II in de oudste Maria kerk van de wereld, de Ma ria Maggiore, werd daardoor gevolgddoor anderhalf mil jard tv-kijkers. Meer dan bij de Olympische Spelen het geval was. Een unieke pres tatie". De paus bad de rozenkrans in meerdere talen voor. Het Ne derlands ontbrak daarbij. Hij richtte ook een boodschap tot de wereld waarin hij opriep de waarde van het leven niet te ondermijnen door onder meer euthanasie en abortus. Het Maria-jaar zei hij te zien als een voorbereiding op de volheid van de tijd, het jaar 2000. Tevens benadrukte de paus de waarde van regelma tig gebed. Dat zal effect heb ben op het gezinsleven en op het met elkaar in vrede om gaan binnen de kerk. De loop van de geschiedenis zal volgens de paus verande ren wanneer de mensheid naar het voorbeeld van Ma ria gaat leven en haar de woorden van het Magnificat nazegt „loof de Heer". De uitzending in Maastricht gebeurde in het kader van de re-evangelisatiecampagne van het bisdom Roermond. De opening van het Maria jaar voor het bisdom Roer mond werd in Maastricht be sloten met een bidweg door de binnenstad, waarbij het beeld van Onze Lieve Vrouw Sterre der Zee werd meege dragen en één van de Maria le reliekschatten van de stad. Wereldwijd De paus begon zijn gebed in het Portugees waarop de ca mera zich verplaatste naar 10.000 mensen in Fatima in Portugal. Daarna ging het ge bed verder in het Pools, de moedertaal van de paus, en op de buis verscheen moeder Theresa bij het heiligdom van de Zwarte Madonna in het Poolse Czestochowa. Toen de paus zijn rozen kransgebed voortzette in het Frans, werd hij bijgevallen door nonnen in de kathe draal van Maria in Dakar in Senegal. Arme Mexicaanse moeders deelden het Spaanse gebed met de paus, evenals gelovigen in winterjassen in het Argentijnse Lujan. De Engelse versie van het pauselijk gebed kreeg bijval FOTO: AP in het Ierse Knook, waar in 1879 de maagd Maria zou zijn verschenen. Terwijl de paus in het Engels bad, filmde de camera voorts de kathedraal van Manila waar de gelovi gen antwoordden in het Ta- galog, de oorspronkelijke Fi lippijnse taal. Op de voorste rij zaten president Corazon Aquino en aartsbisschop Jai me Sin. Toen de paus overging in het Duits waren giechelende meisjes in Oostenrijk te zien, die ontdekten dat ze zelf in beeld waren. Andere heilig dommen met een directe sa tellietverbinding waren die in Zaragoza, Mtlnchen, Was hington, Bombay, Trois Ri- vières in Canada, Aparacida in Brazilië en Paraguay. Volgens woordvoerders van het Vaticaan weerspiegelt het uitroepen van het Maria-jaar de wens van de paus om meer belang te hechten aan bedevaarten naar heilige plaatsen. Het Vaticaan heeft bekend gemaakt dat rooms katholieken vergeving van hun zonden kunnen verwer ven door deel te nemen aan speciale bijeenkomsten en bedevaarten die ter ere van het Maria-jaar worden ge houden, speciale aflaten. ZEVENAAR Slechts enkele homoseksuelen zijn pinkster zondag getooid met een roze driehoek in de Zevenaarse St. Andreaskerk ter communie gegaan. Zij kregen de hostie uit handen van een pastor. De homoseksuelen gaven gehoor aan de oproep van de actiegroep Dignity Nederland om uit protest tegen de leer van de RK-kerk inzake homoseksualiteit ge tooid met een roze driehoek ter communie te gaan. Eerder werd een vergelijkbare actie met als motto „Oog in oog met de bisschop" gehouden in Den Bosch. Oorsponkelijk zou kardinaal Simonis in Zevenaar aan enkele tientallen kin deren het vormsel toedienen. Het aarstbisdom Utrecht liet echter weten dat de kardinaal niet zou komen omdat hij el ders het zaterdag door de paus aangekondigde Maria-jaar zou openen. UTRECHT Ongeveer duizend katholieken hebben zater dag in Utrecht de tiende landelijke open dag bijgewoond van de Katholieke Cahrismatische Vernieuwing. Een van de spre kers was de pauselijke pro-nuntius in ons land, mgr. E. Cassi dy. Hij beklemtoonde dat de kerk de wereld veel te bieden heeft waaraan de wereld, ondanks de technische vooruitgang, behoefte heeft: de vier pilaren van Gods Koninkrijk. Dat zijn waarheid, gerechtigheid, vrijheid en liefde. Volgens mgr. Cas sidy, die nederlands sprak, is de kerk daarom niet geinteres- seerd in partijen of systemen, maar in het hart van mensen. De christelijke waarden kunnen de maatschappij veranderen, aldus mgr. Cassidy. „Onze wapens zijns de wapens van het leven: getuigenis en gebed". TILBURG Onder grote belangstelling van vooral Su rinaamse mensen is gisteren in Tilburg de 100ste sterfdag herdacht van Petrus (Peerke) Donders. Donders, die twee Nederlands* Hervormde Kerk Beroepen te Heino, toezegging. G.C.Officer te Welsrijp-Baaijum. Gereformeerd* Kerken Beroepen te Rijswijk ZH. voor het vormings- en toerustingswerk, part time. drs.J.C.Donner kandidaat en kerkelijk werker voor gemeente-op bouw aldaar, die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaarstelling: mevrouw dra. A.EC.Tazelaar, Fon teinkruid 122, 8265 LD Kampen. Aangenomen naar Maastricht, her vormd gereformeerd, drs. H.Eikel- boom te Vlaardingen. Gereformeerd* Kerken vrijge maakt Beroepen te Brouwershaven en te Grijpskerk in combinatie met Niezijl, drs. H.SJ.Wiersma, kandidaat te Rijswijk. Aangenomen naar Arnhem. J.F. de Haan te Lutten, die bedank te voor Eindhoven en Rouveen. iaar geleden zalig werd ver- klaard, werd bekend door zijn werk als missionaris ge durende 27 jaar onder de me laatsen in Suriname. De dienst, bijgewoond door circa 1.500 mensen, werd ge celebreerd door bisschop A. Zichem van Paramaribo. Concelebranten waren bis schop J. ter Schure van Den Bosch en M. Krinkels, pro vinciaal overste van de re demptoristen in Nederland, Suriname en Noordoost-Bra- zilië. 's Middags werd in de openluchtkapel nabij het ge boortehuisje van Peerke Donders een dienst van zang, gebed en woord gehouden. De kapel en een houten kerkje in de buurt werden bewierookt en gewijd. Daar bij waren opnieuw honder den vereerders en vereer sters van Peerke Donders aanwezig, onder wie veel Su-. rinamers, met bussen afkom stig uit Amsterdam en Den Haag. De houten kerk, die tot vandaag was toegewijd aan de heilige drieëenheid, is voortaan aan Petrus Donders toegewijd. WARSCHAU Honderd duizenden met kleine houten kruisen en wit-gele vlagge tjes zwaaiende Polen hebben gisteren een breed glimla chende „Jan Pawel II" inge haald. Al in de vroege och tend hadden de eersten zich, gewapend met bloemen die zij later op de rijweg strooi den, bij stromende regen langs de kilometers lange rij- route van een plaatsje verze kerd. Toen de pausmobiel om twaalf uur door het centrum van de Poolse hoofdstad reed stond de zon echter hoog aan de hemel. Voor de War- schauers die gisteren vanwe ge de aankomst van „de grootste zoon van Polen" een extra vrije dag hadden ge kregen (Tweede Pinksterdag is hier een gewone werkdag) kan ook dit derde pausbe zoek al niet meer stuk. Dé Poolse televisie liet bij de aankomst van de paus op het militaire vliegveld van War schau langdurig beelden zien van een bord met het op schrift: „Warschau, stad van de vrede, begroet de voor vechter van de vrede". Daar mee werd aangegeven waar op de regering de nadruk legt bij het pausbezoek. Dat kwam ook in de begroeting van het staatshoofd, generaal Jaruzelski, tot uiting. Hij sprak de hoop uit, dat deze pelgrimstocht van de paus vruchten zal afwerpen voor Polen en voor de wereldvre de. Tijdens een ontmoeting met de staatsraad ging de paus uitvoerig in op de mensen rechten. Hij wees er op dat respect voor de waardigheid en de rechten van de mens een voorwaarde is voor het in stand houden van de vre de. „Gemeenschappen, sa menlevingen, naties en sta ten leiden pas dan een echt menselijk leven, als de waar digheid van de mens, van ie dere mens, steeds de basis van hun bestaan en hun acti viteit vormt". Hij hield Jaru zelski voor dat elke schen ding van de mensenrechten en elk gebrek aan respect voor deze rechten de vrede bedreigt. De paus noemde in het bijzonder de vrijheid van godsdienst, de vrijheid van vereniging en het recht op vrije meningsuiting. Het is van groot belang dat het in dividu zich niet alleen „een object van overheidsvoor schriften en staatsinstellin gen" voelt, maar zich ook als subject beschouwt dat actief aan de vormgeving van de publieke aangelegenheden kan meewerken. Generaal Jaruzelski zei dat in Polen „nieuwe vormen van maatschappelijk leven" worden ontwikkeld en dat van die weg niet wordt afge weken. De partijleider ver klaarde dat de regering open staat voor verandering, mits er niet getornd wordt aan het communistische regime en de socialistische grondslagen. In een verwijzing naar Solidari teit zei Jaruzelski dat „de be roering is geluwd". „De door vreemde mogendheden aan gewakkerde vuren zijn ge doofd." Tijdens de avondmis waar mee de paus het eucharis tisch congres opende, werd ook de in 1984 door de Poolse geheime dienst vermoorde priester Popieluszko her dacht. Zondag aanstaande zal de paus een „prive-bezoek" brengen aan het graf van Po pieluszko. Arrestaties In Lublin zijn maandag acht aanhangers van de verboden vakbond Solidariteit gearres teerd. Ook Josef Pinior, die lid is van de voorlopige na tionale raad van de vakbond, werd opgepakt. Hij kreeg te horen dat hij zo snel mogelijk Lublin moet verlaten. Pinior weigert dit omdat hij een van de intellectuelen is die door de paus zijn uitgenodigd voor een bijeenkomst op de plaat selijke r.k. universiteit. De autoriteiten zijn blijkbaar zeer beducht voor demon straties tijdens het pausbe zoek. Hoewel de kerk vele tienduizenden vrijwilligers heeft ingeschakeld om de orde te handhaven was er gisteren in Warschau een grote politiemacht op de been aie zich echter overal op de achtergrond hield. Hier en daar waren spandoeken ge spannen die deels mochten blijven hangen. De afgelopen dagen heeft de militie „ge sprekken" gevoerd met dissi denten en in Lodz werd bij tientallen aanhangers van Solidariteit huiszoeking ge daan. Volgens een woord voerder van Solidariteit zijn enkele militanten door de po litie mishandeld. In Sluspk in het noorden werd één mili tant gearresteerd en kregen veel mensen thuis bezoek van de politie. Voor het eerst sinds iaren weer een klein bloemenkruis gelegd, nu bii het onlangs onthulde standbeeld van kar dinaal Wyszynski. De militie liet het kruis ongemoeid. Vandaag bezoekt de paus Lu blin, waar hij aan de enige katholieke universiteit in Oost-Europa enkele jaren lang professor in de ethiek is geweest. LEO VAN VLIJMEN Enthousiasme voor de paus bij Poolse kloosterzusters in de Sint Johanneskerk In Warschau FOTO: AP DEN HAAG Werkloze hervormde theologen kun nen dankzij een overschot in de Generale Kas van de Ne derlandse Hervormde Kerk werkervaring opdoen in ge meenten. De ongeveer 60 predikanten worden voor een jaar aangesteld als vicaris kort verband in gemeenten die daarvoor in aanmerking komen. Het geld in de Gene rale Kas is afkomstig van de jaarlijkse verplichte bijdra gen van lidmaten en doople den en van rente-opbreng sten. In 1986 was er totaal bijna elf miljoen gulden te besteden. Daarvan werd slechts 8,4 miljoen gebruikt. Op aandringen van het mo- deramen (bestuur) van de hervormde synode wordt de ruim twee milioen gulden die over is, gebruikt voor het ge meentelijk pastoraat in voor al de steden. e n orni De manier waarop het kabinet wil snijden in de te ij"1 opgelopen kosten van de gezondheidszorg heeft weinig van een operatie waarbij met chirurgische precisie het tes wordt gehanteerd. Het instrumentarium van het kat rijv roept eerder herinneringen op aan dat van een middelet i, w se chirurgijn. Het vermag dan ook geen verwonder») J? wékken dat een lange reeks van maatschappelijke orgat ties de plannen van het kabinet scherp afwijst. icat EEN commissie onder leiding van oud-topman Dekker Philips heeft onlangs aangegeven hoe de gezondheidszorg jjjn saneerd zou kunnen worden. Het hart van dat hervormi plan was een basisvolksverzekering voor iedereen, inger naar draagkracht op basis van solidariteit Het kabinet nn[ echter dat deze verzekering voorlopig nog niet ingevi kan worden. De inkomens zouden ongelijk worden aai j y tast. De bezuiningsmaatregelen die het kabinet nu op het heeft (minder verstrekkingen, hogere lasten) hebben ec! precies dezelfde gevolgen, maar dan alleen voor de ziet !N I fondsverzekerden. A itie VOLGENS prof. A. Dunning, vice-voorzitter van de c msi missie-Dekker, zullen de kabinetsvoorstellen leiden tot dra deeldheid en beroering in de samenleving. Te vrezen ii M hij gelijk krijgt. Zover mag het echter niet komen. Het pt 0"" ment wacht de taak het kabinet te overtuigen van de ni zaak de plannen tenminste zodanig bij te stellen, dat de 12c ten rechtvaardig worden verdeeld over alle inkomensg wai pen. va ters iels DE BILT (KNMI) Het blijft deze week te koud voor de tijd van het jaar. Het verschil met het langjarig-gemiddelde be draagt ongeveer vijf graden. Naast de veel te lage tempera tuur zijn er veel buien. Het aantal buien zal van dag tot dag verschillen, maar een echt droge dag mogen we niet ver wachten. Morgen zullen er minder buien zijn dan van daag. Met een noordelijke stro ming wordt koude en onsta biele lucht over de Britse Ei landen naar het zuiden ge transporteerd. Boven de Golf van Biscaje buigt de stroming af en wordt de onstabiele lucht Europa ingevoerd. Het is dan ook in vrijwel heel Europa nat Warmte is alleen te vin den in het Middellandse Zee gebied. Weersvooruitzichten voor di verse Europese landen, geldig voor morgen en donderdag: Zuid-Scandinavië: Half tot zwaar bewolkt en af en toe een bui. Middagtemperatuur ongeveer vijftien graden. Britse EilandenWisselend be wolkt en vooral in Schotland en Engeland af en toe een bui. Middagtemperatuur van elf graden in Schotland tot zeven tien graden in de omgeving van Londen. Benelux: Half tot zwaar be wolkt en buien. Middagtempe ratuur ongeveer vijftien gra den. Duitsland. Half tot zwaar be wolkt en af en toe een bui. Middagtemperatuur van vijf tien graden in het noorden tot 20 graden in Beieren. AlpengebiedVooral in Zwit serland vrij veel regen. In Oostenrijk perioden met zon. I lieu n v Middagtemperatuur van tig graden in Zwitserlar vijfentwintig graden in Kf™ thië. de s A Frankrijk. Perioden met j0 gen. Middagtemperatuur vijftien graden aan de Kaï kust tot vijfentwintig gr QJ aan de Riviera. Portugal en Spanje: In l noorden af en toe regen, in 'UJ zuiden perioden met zon. jj dagtemperatuur van zevei fer graden in het noorden totd venentwintig graden in r zuiden. h d Italië en de Joegoslav kust. In het noorden pen met regen, in het zuiden p g den met zon. Middagtemj C01| tuur van vierentwintig gr^er in het noorden tot dertig den in het zuiden. ndj WEERRAPPORT HEDENMORGEN Weer Max Min ipO Amsterdam regenbui De Bilt zw.bew. E'lde motregen Eindhoven Of Den Helder regen Rotterdam regen Twente zw.bew. Vlissingen zw.bew. Zd. Limburg h.bfcw. Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Dublin Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen zw.bew. Lissabon h.bew. Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Malta MoGkou Munchen Nice Oslo Parijs 12 9 13 10 regenbui zw.bew. regenbui zw.bew. lbew. zw.bew. niet ontv. zw.bew. onbew. l.bew. h.bew. Warschau Wenen Zunch Casablanca Cyprus Istanbul Las Palmas onbew. Beiroet onbew. Tel-Aviv onbew. niet ontv. niet ontv. onbew. onbew. Chr. Scholengemeenschap „Rijnmond", Katwijk. LEAO: Yvonne Bamhoom, Bertina van Beelen, Corine van Beelen, Diana de Best, Marja v.d. Boon, Jeanette van Dijk, Gerda van Duyn. Annet Haasnoot, Jan Haasnoot, Anneke Hazenoot, Caro lien Heemskerk, Marga Hellen berg, Sil via Hoek. Jacky Hummel, Nico de Jager, Arte de Jong, Arien de Jong, Jeannette van Klaveren, Truus Kuyt, llona van Meygaarden, Arlna Ouwehand. Stepha nie Ouwehand, Arlan Paauw, Monique v.d. Plas, Nelleke v.d. Plas, Corrie van Rijn, Henriètte Roerig. Dicky Schaap, Si mon Schaap, Jeanette Scholte, Elly van Vulpen, Margaret van Vulpen, Yvonne van Weeghel, Margreet van Welie, Ariea v.d. Zwan, Marton Zwanenburg. Saskla van Zwteten. Aan de Chr. Scholengemeenschap „Rijnmond" hebben de volgende leerlin gen het diploma behaald: LHNO: Conny van Beelen, Corlna van Beelen, Emilia van Beelen, Jeannette van Beelen, Dalinda Bencheikh, Hanne- ke BerkhelJ, Sandra Bernard. Stella Bo- nelli, Sandra v.d. Boog, Jeanette v.d. Boon, Erika Botermans, Esther Brussee, Thea Compeer, Kathleen Couzyn, Wilma Dekker, Anneke van Dijk, Petra van Dijk, Marja Dijkdrent, Alinda Duindam, Anja van Duyn. Annette van Duyn, Cora van Duyn, Geertje van Duyn, Ha» Duyvenbode. Co by van Duy*. Andrea van Egmond, Petra mond, Margareth van Egmond, Gerritsen, Monique v.d. Gugten, Ij Guyt, Geertje den Haan, Helena If noot, Marline Haasnoot. Willie K~ kerk, Arian Heeringa, Jacoline H landa Hoek, Petra den Hollander, I da v.d. Holst, Corina Houwaart, C Houwaart, Jolanda Houwaart, Hus, Willeke Hus, Uesbeth van Itej Jeannette de Jong, Jolanda de Jr Corrie v.d. Kooi, Paulien Kouwenhd Dirma Kramer, Gerda Krayenoord, I Kromhout, Wilma Kuyt, Astrid Kwaak, Corina van Leeuwen, Henny|. Leeuwen, Mary van Leeuwen, I Maat, Sophia Mastenbroek, Ar Messemaker, Judith v.d. Mey, Fra de Mooy, Christina Nederpel, Laurit Oosten. José Ouwehand, Cortndal wersloot, Jolanda Parievliet, AgntJf Plas, Anja v.d. Plas, Diana v.d. j Emiie v.d. Plas. Joke v.d. Plas, ff v.d. Plas, Unda v.d. Plas, Margr Plas, Patrtca van Reeken, Petra H| melzwaal, Thea de Ridder, Allee F Jacoba Schaap, Jacolien Schaap, Sj Star, Mieke Tavenier, Patty mans, Angelique Timmers, Erikik Tricht, Karin van Veen, Annette does, Brenda Verhoef. Mariölle Verf Huberta Vink, Anja Vlieland, Ingridl land, Diewertje Vooys, Wilma k Vreugd, Eveline de Vries, Margok Vulpen, Esther van Weeren, Petra w Wout, Astrid Zandbergen, Nicky I Zwet. Tetterode College INTAI NTAS .pieidin ra lette v* Interim Algemene Schakeiopl TAS): Lisse, Usserbroek: Anette W Beek, Katja Brandemann, JacqL Hogervorst, Sitfia Pronk, Lenneka ij- erkeric, Marton Troost, Margreet rj Sassenhelm: Ellen Bette. An) Oudshoorn, Ada Verschoor, Anlti der Zwart. Noordwijkerhout: Danlölle Duindam J Noordwtjk: Annemarie van Duljn. J Hlllegom: Esther van den Bosch, l| van der Hulst, Dorlen van der lng,f Weljers. Voorhout: Désirée van der Lans. Vogelenzang, Zwaanshoek: Elly woude, Irmgard Koolhaas. Nieuw-Vennep: Monique Los. Man# Staveren, Jolanda de Vries, 6» Wals.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 2