Veel vertoon en weinig spektakel... TENNIS CIRCUIT Nationaal baanrecord voor Florijn op ARB £eidóc@outa/nt TOP hoofdklasser £eidó« Gou/uwit Ajax nog puntloos TIJDENS DISTRICTS JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN TENNIS LEIDEN Ronald Flo rijn heeft samen met skif- kampioen Nico Rienks het nationale baanrecord voor twee zonder stuurman verbeterd met zeven se conden scherper gesteld (6.12.64). Het record, dat ze tijdens wedstrijden op de Bosbaan vestigden, kwam tot stand met een krachtige wind mee. La ter op de dag verdeelde de nationale skulltop zich over twee vieren. Rienks sloèg de Okeanos-combi- natie voor en Florijn com bineerde met Kelderman en het duo Bakker/Nelis. De vier van Florijn nam tijdens de race een kleine voorsprong, maar moest deze weer inleveren, om in een close finish met twee honderdste seconde te winnen (5.51.18). Valeria van Groningen (Die Leythe) startte dit Pinkster weekend in een skull- en een boordnummer. In de skif ver sloeg ze, zoals op de Randstad, het hele veld op een straat lengte (7.39.51). Hoewel ze nog niet op haar oude (Olympi sche) niveau is, blijkt haar klasse al uit de voorsprong die zij meteen nam en in de loop van de race verder uitbouwde. Er verstreek meer dan een halve minuut tot nummer twee finishte. Met Jos Com- ,paan roeide zij nog in de twee zonder. Na de hele race op een kleine achterstand gelegen te hebben, werden in de eind sprint alle registers openge trokken, maar van Ettekoven en Hellemans behaalden toch een nipte overwinning. Daphne van de Pol roeide in de lichte dames selectie zonder na een goede race een nieuw internatio baanrecord. De Asopos-co natie liet 7.01 klokken. De oude vier van Njord sta zaterdag als vier met st man, een race waarin zij het begin af aan de lei hadden. De voorsprong op reus liep in de loop van race op tot 16 seconden Njord finishte in de zeer sr tijd van 16.18.46. Later nac Haselbag, Bienfait, De H en De Widt deel aan de vier zonder stuurman, moesten zij duidelijk i meerdere erkennen iir 11 Laga-combi, die na 500 1 van Njord wegging om 5.59 een nieuw nationaal l record te vestigen. Njord 1 derde (6.13). De Leidse combinatie van Overgangsdames van Asc en Njora won de Overga k sachten finale. Werden zij voorwedstriid nog bijna ge v kwalificeerd wegens een start, in de finale hielden het hoofd koel en wonnen 6.58.80. In de SB skif werd steekspel tussen de Hunze Asopos geleverd; twee kiloi ters lang gaven de twee elk v geen strobreed toe. Uitein t lijk werd Flor Sicking de naar (7.23.22). Verschillende studentenpJ gen maakten op dit wedst: weekend promotie: Tatj Klinkert won de Beginne genskif, de lichte Beginne fsn die nimmer een fii adden gehaald wonnen wedstrijd. Vier zware begin lingen van Asopos trok) zondagmiddag blik. Allen den Nieuweling. Ook de Ov gangsacht van Njord mocht een snelle race, waarin de door windstoten voorgestu werd, het blik in ontvi J nemen. Van hen werd Jan Senior. OEGSTGEEST De cricketers van Ajax zijn na het verlies zaterdag tegen het voor dit weekeinde ook nog puntloze Vict nog steeds puntloos. Aan de Hofbrouckerlaan Kwamen de Ot geestenaren niet verder dan het schamele totaal van 85 runs 48 overs. Een score die Victoria, ondanks fanatiek veldwerk accuraat bowlen van Paul Haighton en Ruus IJsel de Schej (ieder twee wickets), voor het verlies van 6 wickets ruimschi werd gepasseerd. Het duel tegen het Rotterdamse Excelsior, dat gisteren a werkt zou worden, werd afgelast Martien Ravensberg: LEIDEN Martien Ravens berg van sportschool Aad van der Luit legde zaterdag met goed gevolg examen af voor de eerste dan Taekwon-do. Hij haalde op de vier onderdelen, het lopen van drie poemsees (een schijngevecht tegen een eerste dan taekwon- denkbeeldige tegenstaw het verdedigen van divi vormen van aanvallen, c sparren en het breken M twee planken van drie meter dikte, een gemiddw van zeven. V1 rv LEIDEN TOP speelt volgend seizoen op het veld in de hoffl klasse. In Ermelo werd, door nipt met 8-7 van het Ter Wisf LDO te winnen, de promotie veiliggesteld. De basis voor de overwinning werd gelegd in de eerste Sjoerd van de >p het sic spel van de Ter Wispelse club af met treffers van Frank Ni Een 0-1 achterstand werd via line Winter weggewerkt: 2-2. i Sjoerd van der Klauw en Jac I. TOP strafte daarop het slor Bob Springer en Ron van der Wilk. Na de pauze (5-3) di het lang eer er weer gescoord werd. Anne van der Zaag tel voor die eer (6-3). Nadat Karin Westerbeek voor 7-4 had ge werd het spannend doordat LDO terugkwam tot 7-6. Stella! de Zaag zorgde voor lucht (8-6), waarna LDO nog ter de tot 8-7, maar de zege niet meer in gevaar kwam. Het duel De Danaïden - Sportlust, in de strijd om promotie* J de overgangsklasse, en het Pinkstertoernooi van Pernix, werf afgelast. De Danaïden - Sportlust wordt wwarschijnlijk op 1 c dag 12 juni gespeeld. DINSDAG 9 JUNI 1987 PAGINA 20 HILLEGOM LEIDEN Daar waar het spektakel op de banen tijdens de districtsjeugdkampioen schappen tennis uitbleef, leverde de strijd buiten de banen een vertoning op, die geïnterresseerden en betrokkenen een weinig plezierige smaak in de mond moet hebben gege ven. De strijd om de dis- trictstitels ontaardde in een strijd tussen belan gengroeperingen, die in plaats van gezamenlijk een optimaal resultaat te willen bewerkstelliggen, elkaar de vliegen stonden af te vangen. In deze sfeerloze vertoning, en in combinatie met een wind kracht, die normaal tennis al bij voorbaat tot misluk ken doemde, werd het hoge spelniveau wat in Leiden heden ter dage mogelijk is, zeker niet ge boden. Het district Leiden lijkt hiermee de grootste verliezer geworden. Het aantal opvallende verrich tingen bleef tot een handvol beperkt. Marieke Bethlehem werd een zeer verrassende winnares in de meisjesgroep t/m 11 jaar. De ongeplaatste Marieke, die het ook nog eens zonder enige vorm van selec tietrainingen moet doen, ver sloeg na haar overwinning op Ingrid Kruit (2) ook nog eens de als drie geplaatste Barbara Kieboom en in de finale de als 1 getipte Renske Jonkeren. Mirjam Siemerink had op pa pier de lastigste loting in deze kampioenschappen. Ze sloeg zich er knap doorheen. De kwartfinale was heel moeilijk tegen Aukje Baayens, 6-3,4- 6,6-4. De halve finale tegen Nathalie van der Voort een tweesetter, waarvan één met en tiebreak. In de finale kon opponente Liesbeth Hoog houdt drie wedstrijdpunten niet maken, Mirjam kwam in de tiebreak van de tweede set niet meer in gevaar, nam in de derde set het initiatief over en won afsluitend met 6-3. Bij de meisjes t/m 16 jaar zorgde Marquérite Patiwael voor het meeste spektakel. Na een 4-0 achterstand in de derde set werd in de kwart Carola Geerlings, net als Marquérite ongeslagen in de Overgangs B, met 6-4 verslagen. Een 4-2 voorsprong in de derde set te gen Madelijn Damen ging door te aanvallend spel verloren, en prompt daarna ook de set. De strijd om de 3e/4e plaats werd eveneens een driesetter. Bion- da Zonderop, de ongeslagen te hebben, 6-0 in de eerste set, de volgende twee werden 4-6 en 6-4. Kees-Jan werd hier mee voor het zevende achter eenvolgende jaar kampioen in zijn leeftijdsgroep. Een achtste titel zal hem volgend jaar waarschijnlijk niet ontgaan, al zal het wel één der weinige aktiviteiten binnen het district zijn. Kees-Jan Schuilenburg tracht zich het komend seizoen met een door districtsleraar Peter Klein ontwikkeld trai ningsplan een plaats te ver werven in Jong Oranje en houdt de districtstrainingen voor gezien. Jan Siemerink is reeds lid van de Jong Oranje- ploeg. De jeugdinternational won het invitatie t/m 18 jaar op simpele wijze van mede- ploeglid en teamgéhoot Jacco Eltingh. De laatste had wel een sterk Zuiderparktoernooi in de benen. Zuiderpark Unicum-speler Jacco Eltingh combineerde de districtsjeugd op uitstekende wijze met het invitatie A-toernooi van de Rotterdamse vereniging Zui derpark. Na het teamkampi oenschap met Unicum op het zelfde park bleek Eltingh zich op het trage gravel aldaar goed thuis te voelen. Hoofdklasser Mare van Eekeren, de num mer 8 van de nationale ran king, Johan Vekemans, de overwinnaar van Jan-Willem Lodder en Marco Oversteegen, werden achtereenvolgens in twee snelle sets geklopt. In de halve finale bleek nationaal buitenkampioen Christiaan Feenstra nog een maatje te groot. Voor de teamgenoten van Jacco Eltingh, Margot van Overloop en Jan Siemerink was de deelname in Zuider park van korte duur, beiden gingen in de eerste ronde ten onder. De Merenwijk Met name de C-dubbels bii de heren zorgden in het dubbel- toernooi van De Merenwijk voor aantrekkelijke finales. Taco Jansen en Dave Wijn- veldt redden het in twee sets tegen de Boskoopse combinatie Dennis Baans en Erik van der Poel: 7-6, 6-2. In het HDC2 was het het koppel Bader- Lammers dat de winst naar zich toetrok. Bosch en Saarloos werden in een zeer wisselende wedstrijd met 6-0, 0-6, 6-4 ver slagen. Simone den Hollander en Jan van Duyn stonden bij het GDC1 niet geplaatst op De Merenwijk. Dat nu, bleek een vergissing. In de halve eind strijd rekenden Den Hollander en Van Duyn af met gedood verfde winnaars Van Riet en Unicummer Jacco Eltingh te halen. Van Tongeren (tweemaal 6-1 in de tweede en derde set), ter wijl Goedhart/Smit door Den Hollander en Van Duyn op de hun vooraf toegewezen tweede stek werden gehouden: 7-6, 3- 6. 6-2. Overigens: de plaatsingen klopten vaker wèl heel aardig, daar op De Merenwijk. Papie ren winnaars Bader/Lammers (HDC2), Annet Karl /Rob van der Zeeuw (GDC2), Ineke van Ormondt/Marjolein Cornelis- sen (DDD) en Bram de Feyter- /Richard Kemp (HDD 30+) sloten het toernooi inderdaad winnend af. TV Abbenes Het 18+ tennistoernooi van TV Abbenes begroette in A. Ooms en H. van Akker een tweetal superieure enkelspel kampioenen. Ooms verspeelde in halve en hele finale in to taal slechts zeven games tegen Minnema en Fernandez, ter wijl Van Akker in haar duels met Juriën en Keur precies een spel meer kwijtraakte. De Jong en Outshoorn hadden het in het HDD een stuk moei lijker. Van Eeden en Geerlings werden nog wel in twee delen teruggewezen, maar Haaster en Jan Kulk sleepten er nog wel een derde set uit: 6-4, 6-7, 6-2. Was er bij de dubbelende da mes nauwelijks sprake van enige spanning Beijen/Du- croix versloeg Blonk/Klint in de geplande finale met 6-3, 6- 1; bij de gemengd dubbels ging het er aanzienlijk anders aan toe. Leo en Greet Lefeber trokken uiteindelijk aan het langste eind. Maar»gezien de uitslag van de finale (6-7, 7-5, 7-6) hadden nu verslagen op ponenten Beijen en Kulk on geveer even veel recht op de zegepraal... MVKV De combinatie Hans Olivier- /Giovanni Propoli toonde zich deze week de sterkste heren- dubbel tijdens het vierde „Kuifhof-toernooi" voor D dertigplussers. In de halve fi nale bleken Zimmerman en Warmerdam geen partij (6-2, 6-2) en ook altijd taaie Wim de Klerk Wolters en partner Ter Hage slaagden er in de eind strijd (net) niet in Olivier en Propoli een set afhandig te maken: 6-1, 7-5. Bij de dubbelende dames was er in de finale duidelijk van minder krachtsverschil spra ke. Het duo Hollander/Griek- spoor won wel, maar Kralt en Jungerius boden knap tegen spel: 6-3, 5-7, 6-2. In de halve finale had het dubbel Kralt- Jungerius nog vrij eenvoudig indruk tijdens het Zuiderpark gewonnen van Griekspoor en Levy. Hollander en Grieken namen in die ronde ruim af stand van Van der Meer en Overwijk. De mixed-strijd kende wel twee spannende halve finales. Westdijk/Heemskerk klopte Versteeg/Langelaan met 7-6, 3-6, 6-2; Van Biezen en Van Biezen bleven de twee Voskui len in het „duel der sponsors" met 2-6, 6-3, 7-5 voor. De fina le daarentegen, werd een com plete anti-climax. Westdijk en Heemskerk bleken aanzienlijk beter tegen de stormachtige wind opgewassen dan de twee Van Biezens en lieten niet na dit overtuigend in de score tot uitdrukking te brengen: 6-0, 6- 0. PETER KLEIN GERT-JAN ONVLEE Resultaten Districtsjeugd Meisjes t/m 10 jaar Halve finales: Ju dith Pietersen - Jolanda Drok 6-1,6-2; Julia Knott - Fleur de Bruin 6-2,7-5. Finale: Judith - Julia 2-6,2-6. 3e/4e Slaats: Jolanda - Fleur 0-6,7-5,4-6. ongens t/m 10 jaar: Harold van Schie - Ralph van der Velde 6-1,6-4; Martin Verkerk - Rogier van Renes- se van Duyvenbode 6-2,6-1. Finale: Harold - Martin 6-1,6-3. 3e/4e plaats: Ralph - Rogier 6-1,6-4. Meisjes t/m 11 jaar: Renske Jonkeren - Davina Feel eus 6-1,6-0; Marieke Bethlehem - Barbara Kieboom 6-3,6-3. Finale: Renske - Marieke 1-6,6-3,1-6. 3e/4e plaats: Davina - Barbara 1-6,0-6 Jon gens t/m 11 jaar Jochem van Doorn - Matthijs van Sterkenburg 6-4,1-6,6- 4; Joost Weerheim - Roeland Kuiper 2-6,0-6. Finale: Jochem - Roeland 6- 0,6-4. 3e/4e plaats: Matthijs - Joost 6- 2,6-2. Meisjes t/m 12 jaar Saskia Paauw - Renée Crama 6-2,6-2; Esther van der Wiel - Muriel Kengen 0-6,1- 6. Finale: Saskia - Muriel 6-4,6-2. 3e/4e plaats: Renée - Esther 6-0,6-3. Rogier van Duyn - Alexander van den Akker 4-6,3-6; Robbert-Paul Hartwijk - Ronald Klein 7-6,4-6,6-2. Finale: Alexander - Robbert-Paul 7- 5,6-4. Meisjes t/m 14 jaar: Liesbeth Hooghoudt - Cindy Berkhout 6-4,3- 6,6-1; Nathalie van der Voort - Mir jam Siemerink 6-7,1-6. Finale: Lies beth - Mirjam 6-1,6-7,3-6. 3e/4e plaats: Cindy - Nathalie 3-6,6-7. Jon gens t/m 14 jaar: Patrick Kieboom - Armando Paoloni 6-1,4-6,6-2; Vincent Goedegebuure - Jeroen Vink 5-7,3-6. Finale: Patrick - Jeroen 6-1,6-2. 3e/4e plaats: Armando - Vincent 7- 5,6-0. Meisjes t/m 16jaar: Heieen van den Berg - Bionda Zonderop 6-2,6-2; Madelijn Damen - Marquérite Pati wael 2-6,7-5,6-4. Finale: Heieen - Ma delijn 3-6,6-1,6-2. 3e/4e plaats: Bionda - Marquérite 4-6,7-5,4-6. Jongens t/m 16 jaar: Kees-Jan Schuilenburg - Martijn Royen 6-1,6-3; Erik Bakker - Mark Fleischeuer 2-6,6-3,6-2. Finale: Kees-Jan - Erik 6-0,4-6,6-4. 3e/4e plaats: Martijn - Mark 7-6,6-1. Invita tie meisjes t/m 18 jaar Finale: Irma van Seeters - Margot van den Haak 6-3,6-1. Invitatie jongens t/m 18 jaar Jan Siemerink - Thomas Koemans 6- 3,6-3; Jacco Eltingh - Martijn Krans 6-0,6-1. Finale: Jan - Jacco 6-1,6-3. 3e/4e plaats: Thomas - Martijn 7-6,7- De Merenwijk HDC1: halve finales: Taco Jansen- /Dave Wijnveldt - J. Bakker/M. Smit 6-4, 6-1; Dennis Baans/Erik van der Poel - J. Vreeswijk/E. de Vries toernooi door de halve finales 1-6, 6-3, 6-1. Finale: Jansen/Wijn- veldt - Baans/Van der Poel 7-6, 6-2. HDC2: halve finales: Jan Hein Ba- der/R. Lammers - G. van Seeters/E. Steegers 6-3, 6-4; G. Bosch/F. Saar loos - E. Bol ten/ Maarten Kallenberg 7-5, 6-3. Finale: Bader/Lammers - Bosch/Saarloos 6-0, 0-6, 6-4. GDC1: halve finales: Simone den Hollander- /Jan van Duyn - Ilonka van Riet- /Hans van Tongeren 3-6, 6-1, 6-1; Marie Louise Goedhart/Marco Smit - P. en C. Jongmans 6-0, 6-4. Finale: Den Hollander/Van Duyn - Goed hart/Smit 7-6, 3-6, 6-2. GDC2: finale: Annet Karl/Rob van der Zeeuw - Audrey Bonnet/Maarten Kallenberg 6-4, 6-3. DDC2: halve finales: Marise Leunissen/Trees van der Voort - L. van der Heijden/A. van der Wiel 6-3, 6-3; Lammie van de Bent/Nel Voge laar - Lieske van der Laan/Roos La- court 4-6, 6-4, 6-2. Finale: Van de Bent/Vogelaar - Leunissen/Van der Voort 6-1, 6-2. HDD: halve finales: Cock en Richard Zevenhoven - J. van Riet/R. van der Ven 6-4, 2-6, 6-2; D. van Kesteren/J. van Leeuwen - H. Parsons/J. Wegman 7-5, 7-5. Fina le: Van Kesteren/Van Leeuwen - Ze venhoven/Zevenhoven 7-5, 4-6, 6-1. DDD: halve finales: Ineke van Or- mondt/Maijolein Cornelissen - E. Bonnet/I. van Santen 6-1, 6-3; Marit Engel/Kiek Meijer 6-2, 3-6, 6-2. Fina le: Van Ormondt/Cornelissen - En gel/Meijer 6-0, 6-1. GDD: halve fina les: Engel/Guy van Iperen - Ineke Bavelaar/M. Crispijn 6-3, 3-6, 6-3; L. en W. Klijn - W. Rinzema/Han Wal- laart 6-4, 6-7, 6-4. Finale: Klijn/Klijn - Engel/Van Iperen 6-4, 6-1. HDD 30+: halve finales: Bram de Feyter- /Richard Kemp - Hans Dibbetz/Han Willems 7-6, 6-3; R. J^nsen/B. Ver steeg - Leendert den Houter/Marnix Viëtor 6-1, 6-4. Finale: De Feyter- /Kemp - Jansen/Versteeg 7-6, 6-4. DDD s0+: halve finales: Ada Tjho/J. Verkerk - H. Fleischeuer/L. Herpst 6-0, 6-1; Riet Bakker/Lieske van aer Laan - H. Voskuil/M. van Waasber- gen 7-6, 6-1. Finale: Tjho/Verkerk - Bakker/Van der Laan 6-0, 6-3. GDD 30+: halve finales: G. Rijnders/John Dahlhaus - M. en J. den Heijer 6-4, 1- 6, 6-3; L. en J. Herpst - Riet Bakker- /Jan van Duivenbode 6-2, 6-1. Fina le: Rijnders/Dahlhaus - Herps- t/Herpst 4-6, 6-4, 6-1. TV Abbenes (18+) HED: halve finales: A. Ooms - Min nema 6-2, 6-3; Fernandez - Dronkers 6-7, 6-4, 6-2. Finale: Ooms - Fernan dez 6-1, 6-1. DED: halve finales: H. van Akker - Juriën 6-2, 6-2; Keur - Bokhorst 6-3, 6-1. Finale: Van Akker - Keur 6-0, 6-4. HDD: halve finales: De Jong/Outshoorn - Van Eeden- /Geerlings 6-3, 6-2; Haaster/Kulk - Hogeboom/Van Doorn 6-3, 6-1. Fina le: De Jong/Outshoorn - Haaster- /Kulk 6-4, 6-7, 6-2. DDD: halve fina les: Beijen/Dueroix - Hart/Keur 6-2, 6-2; Blonk/Klint - Van der Ploeg- /Kerkhof 6-2, 6-1. Finale: Beijen/Du- croix - Blonk/Klint 6-3, 6-1. GDD: halve finales: Beijen/Kulk - Buis- /Buis 6-7, 6-1, 6-2; Lefeber/Lefeber - Minnema/Brouwer 6-2, 6-1. Finale: Lefeber/Lefeber - Beijen/Kulk 6-7, 7-5, 7-6. MVKV (30+) HDD: halve finales: Olivier/Propoli - Zimmerman/Warmerdam 6-2, 6-2; Wim de Klerk Wolters/Ter Hage - Van der Stel/Jongbloed 6-2, 6-4. Fi nale: Olivier/Propoli - De Klerk Wolters/Ter Hage 6-1, 7-5. DDD: halve finales: Hollander/Grieken - Van der Meer/Overwiik 6-2, 6-2; Kralt/Jungerius - Griekspoor/Levy 6-2, 6-4. Finale: Hollander/Grieken - Kralt/Jungerius 6-3, 5-7, 6-2. GDD: halve finales: Westdijk/Heemskerk - Versteeg/Langelaan 7-6, 3-6, 6-2; Van Biezen/Van Biezen - Voskuil- /Voskuil 2-6, 6-3, 7-5. Finale: West dijk/Heemskerk - Van Biezen/Van Biezen 6-0, 6-0. Dennis Baans, Erik van der Poel, Taco Jansen en Dave Wijnveldt verzorgden een aantrekkelijke HDC1-finale op De Merenwijk. Kees Jan Schuilenburg veroverde dit weekeinde zijn zevende districtsjeugdtitel op rij... FOTO'S: KEES VAN DEN BURG speelster van het eerste van De Munnik, werd met 6-4, 5-7 en 6-4 geklopt. Heieen van den Berg werd zoals verwacht eerste, na wel drie sets tegen Madelijn Damen. In de overi ge leeftijdscategorën werden de titels behaald door Julia Knott, in meisjes t/m 10 jaar Verrassend langs Judith Pie tersen; door Saskia Paauw in t/m 12 jaar en door Irma van Seeters in haar laatste en het invitatie-toernooi t/m 18 jaar De jongenscategorën kenden slechts één onderdeel waar van een opvallende verrich ting gesproken kon worden. De titel bii de jongens t/m 12 jaar werd een prooi voor Alexander van den Akker. Hij versloeg, en dat ook nog steeds in twee sets, achtereenvolgens Alexander Bos (4), Rogier van Duyn (1), en Robbert-Paul Hartwijk in de finale. In alle overige jongensklassen bereik te de als één getipte speler in derdaad die finale en won deze dan ook met overtuiging. Harold van Schie werd de nieuwe kampioen in t/m 10 jaar tegen de één jaar jongere Martin Verkerk, die na zijn winst op Martijn van den Berg (2) doorstootte tot de finale. Jochem van Doorn bleef in Leiden ongeslagen bij de elfja rigen, 6-4 derde set in de halve finale, 2 sets in de finale, tegen de Unicummers Matthijs van Sterkenburg resp. Roeland Kuiper. Ook Patrick Kieboom had in halve een derde set no dig tegen Armando Paoloni, die een sterk toernooi speelde. De finale jongens t/m 14 jaar was eenvoudig. Eenvoudig leek ook Kees-Jan Schuilen burg het bij de t/m 16 jarigen

Leidse Courant | 1987 | | pagina 20