rrainingsarbeid Avanti ;eeft doorslag tegen L&T {ijnsburgse >oys winnaar an eenzijdige lekerfinale oost van Adrichem overtuigend winnaar gpom-raiBUNE Esther Schouten derde op „meer- kampioenschap CaidócSou/tcwi ltionale titel naar hazerswoude dorp 11 Alphia beste afdelingsclub DINSDAG 9 JUNI 1987 PAGINA 19 Spai IDA Het herenteam Dtxtro/ Avanti is Ne- anch tafeltenniskam- n. De mannenploeg I clubcoach Gerard uker gebruikte de sei- iaih afsluiting in Breda ■lub* in een zinderende fi- tegen L&T Eindho- de nationale titel te veren. Het eerste ech- unt voor de ^ïenafdeling van nti. Q*idse trainer glunderde lagmiddag aan alle kan- JJee, ik heb nooit getwij- antwoordde Bakker ge- eerd. Avanti had na 1-0 meer een voorsprong ge- toen Rob Turk in de iveP^d tegen de 15~Jar'êe EC- ;ens de :al beni I0DENBURG BINNEN HALF UUR VERSLAGEN Bart van Haren de beslissende bal sloeg: 22-20. Het werd 9-8 en Avanti was onbereikbaar geworden in games. Tibor Kreisz, de 29-jarige Hongaar van Avanti, gaf met zijn reac tie precies de kracht van zijn club aan: „Vanavond lekker feesten. En, misschien hoeven we morgen wel niet te trai nen". Want het grote geheim zat 'm zaterdag in het verschil in lichamelijke conditie. De trainingsarbeid bleek de basis voor de eindzege van de voor- ëars- op de herfstkampioen. akker had zijn opstelling za terdag veranderd om de Eind- hovenaren te verrassen. De fy sieke conditie moest de rest doen. De Leidse verzekerings agent legde graag uit: „Tibor Kreisz stond in de zwakste op stelling. We gokten zo op een vroeg verlies van Ron van Spanje. Als Van Spanje snel wint, bijvoorbeeld van Vriese- koop, dan krijgt hij vleugels. Dat is bekend. Nu verloor hij direct en kwam niet in norma le doen. Bovendien hoopten we op een misstap van Paul Haldan". Verdediger Kreisz maakte Van Spanje inderdaad hele maal gek met zijn vertragende ballen, die uit alle hoeken werden teruggeslagen en won „eenvoudig" met 21-14 én 21- 12. De stand werd toen 3-3. Daarin was al een flinke te gen vaUer verwerkt. De 15-ja- rige, als een furie gestarte, Bart van Haren versloeg onder luid Eindhovens gejuich An dras Podpinka (21-15 en 21- 19). De Hazerswoudse toeschou wers waren wat overbluft en lieten het Brabantse kamp de boventoon voeren in de „strijd der legioenen". Bij 4-4 kwa men de „dorpers" los. Kreisz (50 maal international en we reldkampioen met Hongarije in '79) probeerde de kopman van L&T Paul Haldan het le ven „zuur" te maken. Wat een tijdlang aardig lukte. De uitge weken Roemeen zou uiteinde lijk toch nog aan het langste eind trekken (21-18, 18-21, 12- 21). Tegelijkertijd verloor Rob Turk, die in mindere doen was dan gewoonlijk, in drie games van Van Spanje. Het zou in wedstrijdpunten zelfs 7-4 voor L&T worden, doch een uur la ter begon alles weer opnieuytr: ha" 7-7. Andras Podpinka had zijn vroege misstap omgezet in sportieve woede en versloeg Han Gootsen en Van Spanje met spectaculair aanvalsspel. Om de fout daarna helemaal weg te poetsen door Haldan in een wedstrijd van wereldni veau te verslaan. De gevluchte Hongaar kreeg zijn supporters op de banken door na 21-19 en 14-21 een achterstand van 15- 19 om te buigen in 21-19 winst. Daarmee het mentale plaveisel voor de eindoverwinning leg gend. Bij 8-8 werd er druk gerekend. Niet alleen in wedstrijdpunten was de stand gelijk, ook in ga mes stond het 19-19. Hongaar Kreisz, die vooraf niet erg veel vertrouwen in winst had, diende vechtjas van de eerste orde Gootsen te verslaan. Ter wijl Rob Turk („Het wordt spannend, misschien wel een 9-9 partij") aan de andere tafel jongeling Van Haren ontmoet te. Waar de theorie van Bak ker ineens bleek te kloppen. De furieus gestarte Van Haren was uitgeblust en verloor met 21-11. Kreisz had de grootste moeite met de teruggehaalde routinier Gootsen, maar won Gerard Bakker: tactische op stelling... foto: andre van haasteren wel (26-24). Turk drukte door en won met 22-20 „game, set en match". Immers, Gootsen zou theoretisch nog slechts met 2-1 in games kunnen win nen, zodat het gameverschil bij 9-9 in Hazerswouds voordeel zou uitvallen. Kreisz en Goot sen werden afgevlagd" bij 17-9 voor Kreisz. De dolgelukkige Bakker, na afloop: „Dat is nu precies het verschil in trainingsarbeid. Wij trainen vijf uur per dag en zijn daarmee de enige club in Nederland. Dan kun je na bij na vijf uur wedstrijd nog ge concentreerd blijven. L&T kon dat niet meer". Het sei zoen is voorbij, de titel is bin nen, de .jongens" hoeven morgen zeker niet te trainen? „Ik vind, dat er altijd getraind .moet worden. Maar we zullen ze morgen niet binden"... TJEERD SCHEFFER ebi ak all w jder N ?t o amp t ooi sei to2 ISTGEEST Zater- el v lersteklasser Rijns- en I se Boys haalde via in Simpele zege op Rood- de tweede (afde- LK beker in vijf dagen len. Na een half uur jn stond een comfor- le 3-0 stand op het bord en was de wed- beslist. De zwak lei- i scheidsrechter de if uit Stompwijk had al kunnen affluiten, omdat de aanvalsli- van de Leidse twee asser het volledig liet sten. Rob Gillissen is Roodenburg-doelman Mare Vink te snel afgeweest. Rijnsburgse Boys leidt met 2-0. foto: kees van den burg Rijnsburgse Boys legde de ba sis voor de overwinning in de eerste dertig minuten. Met een stevige wind in de rug werd Roodenburg volledig op eigen helft vastgezet. De Leidse zon dagtweedeklasser had de grootste moeite om de bal uit te verdedigen. Balverlies van Nico van As in de vijfde mi nuut luidde het eerste doel punt van Rijnsburg in. Huug Aandewiel profiteerde dank baar van het geschenk: 1-0. Via afstandsschoten probeerde de formatie van trainer Arie Kurver de voorsprong verder uit te bouwen. Met succes: in de tweeëntwintigste minuut drukte Rob Gillissen een in eerste instantie door doelman Mare Vink gestopt schot van Koet alsnog over de lijn. De basis van het derde doelpunt lag eveneens in een ver pro beersel. Wim Driebergen knal de tegen de hand aan van de zich in het strafschopgebied bevindende Nico van As en benutte vervolgens de door scheidsrechter De Graaf toege kende penalty. „Een lacher tje", volgens Roodenburg-trai- ner Harry Talsma. De Graaf floot inderdaad zeer twijfel achtig, want van het fluitsig naal af toonden beide elftallen weinig respect voor eikaars le dematen. Martin Toet bles seerde zich tijdens een derge lijke actie zodanig, dat hij met een gescheurde spier het veld moest ruimen voor Dick Heemskerk. De aanwezige ir ritatie werd bovendien ver sterkt door het al eerder ge noemde optreden van De Graaf. Van boekingen, rode kaarten of de voordeelregel scheen de Stompwijkse arbiter nooit gehoord te hebben. Waarmee trouwens het matige vertoon van beide elftallen op de grasmat niet verklaard mag worden. Met name de tweede helft was nauwelijks het aan zien waard. Roodenburg kon aanvallend totaal geen vuist maken. Het spitsenduo Marcel van der Burg en Robert Good- way lag totaal aan de ketting van hun (steeds wisselende) bewakers. En wat Rijnsburgse Boys betreft, was de wedstrijd eigenlijk al lang gespeeld. Het seizoen overigens nog niet. Immers, trainer Kurver en zijn manschappen wacht ko mende zaterdag nog een aller laatste toetje in een heel erg lang seizoen. In het verre Groesbeek zal dan met de an dere vijf districtsbekerwin naars worden uitgemaakt wel ke vereniging een jaar lang de nationale amateurbeker in de prijzenkast mag bewaren. Een toegift die door Kurver zelf niet zo op prijs wordt gesteld: „Er valt daar voor ons hele maal niets te winnen. Het zou een stuk interessanter zijn als de KNVB op dat toenooi ook nog eens een extra prijs zou zetten. Vrijstelling voor de eerste ronde van het betaalde bekertoernooi, bijvoorbeeld". Zaken waaraan Roodenburg- collega Harry Talsma na af loop geen boodschap had. Tals ma had zojuist zijn eigen be kerfinale verloren en toonde zich een ontevreden man. Met name over de inzet van zijn ploeg was Talsma nauwelijks te spreken: „Als je zover komt, moet je alles geven. Dat heb ik vandaag gemist". MARK VINK Scoreverloop: 5. Aandewiel 1-0; 22. Gillissen 2-0; 28. Driebergen (straf schop) 3-0. Rijnsburgse Boys: Blankenspoor, Toet (Heemskerk), Aandewiel, Drieber- fen. De Kroon, Manuputty, Arroyo, Loet, Van Dijk, Gillissen, Garli (Zwaan). Roodenburg: Vink, Korree, Alberga, Lancel, Van As, Gottmer, Pi kaar (Van de Wetering), Kok. De Ro- meyn, Van der Burg, Goodway. DEN Joost van ichem greep gisteren tuigend de zege op de t" van Swift, waar hij zich de nieuwe erkampioen van het ikt Zuid-Holland I ht noemen. De West- Ier verliet zijn vlucht tere Jos Verbeek en en Jansen twee ron- voor het einde van de strijd en kwam solo ,.,a de meet. Noordwij- Foh Ton Steenvoorden, I6fllbijna de gehele wed- P 2 l in de achtervolging |at|l eindigde nog als htirvP' i ai bd t in het begin van de 1 de demarrages en uit- pogingen niet van de waren, slaagden uitein des renners, waaronder tere winnaar van Adri- Casba-renner Dickhoff ing vn jf, wllenstreker André van .om het inmiddels al aar- nde "gedunde peloton even ian' "alfhoers te ontvluchten, de ronden later sloten nog renners bij deze groep Van Swift-zijde waren d J Jan-Hendrik Lagerweij oer. Wubben vertegen- d u!?d" Marco Vermeij deed Joo |*de namens de Bollen- artj Ook Westlander Jos ar eek reed met twee club- het gat dicht. Ton ivoorden slaagde nog als erin om uit net peloton n f sluiten. t* groep van 17 renners zou riet samen blijven. Met nog 25 kilometer te gaan ont snapten drie renners in wat de beslissende ontsnapping zou blijken te zijn. Joost van Adri chem sloop samen met Jos Verbeek en Jeroen Jansen uit de kopgroep weg. Marco Ver meij, gebrand om zich te plaat sen voor het NK, probeerde nog aan te sluiten met Peter Hogervorst en Robert-Jan Nuyens, maar kreeg weinig medewerking. „Iedereen laat zich, zonder het te weten, in het pak steken door die West- land combine en voor de vier de plek hoef ik niet te rijden", liet hij teleurgesteld weten, na dat hij de wedstrijd verlaten had. De overige renners probeer den nog wel deze vierde plek te bemachtigen; Marco van der Swan, Jos van Vliet, Peter Strik en Ton Vrolijk gingen in de achtervolging, maar waren met een achterstand van ruim een minuut eigenlijk kansloos om de drie koplopers nog te achterhalen. Ton Steenvoor den sloot, na alweer een een zame achtervolging, aan bij deze vier renners. Ondertus sen was de koers zijn ontkno ping genaderd door de ver snelling van Joost van Adri chem in de laatste rondes. Even probeerde Verbeek nog terug te komen, maar de West lander kreeg weinig medewer king van Zoetermeerder Jan sen en moest zo na enige tijd ook het hoofd in de schoot leg gen. Van Adrichem kon zo zijn tweede seizoenzege grijpen met 10 seconden voorsprong op Jos Verbeek en Jeroen Jan sen. Noordwijker Ton Steen voorden was ondertussen al weer ontsnapt en pakte de vierde plaats, terwijl Marco van der Swan de spurt om de vijfde plek won. Bij de junioren waren er geen opvallende resultaten voor de regiorenners. Westlander Dan ny Overgaag pakte hier de overwinning vóór Zandvoor- ter én Bollenstreek-lid John Schilder, waanneer hij de groep ontvlucht was. Tim Steyger uit Delft won de sprint om de derde plaats. Er- win van Diest eindigde als achtste. Karei Teeuwen be zorgde als veteraan de Bollen streek wèl een overwinning in zijn categorie. De renner uit de ZUk sloot twee ronden voor het eind aan bij Bert Visser en Adrie Kruger om deze twee in die volgorde te verslaan. Swift-renner Jan Zwaan werd vierde, nadat de Voorschote naar zich terug had laten val len uit de kopgroep. De liefhebbêrskoers werd al snel beslist. Na tien kilometer wedstrijd ontsnapten drie ren ners en bleven uit de greep van het peloton. Ronala van der Tang won hier de race, vóór zijn clubgenoot van de Bollenstreek Ton van Duiven- boden. Pieter Evelein werd tweede in de sprint om de ove rige prijzen. De Leidenaar hield hierbij zijn clubgenoot Reinier Hoogkamer achter zich. Pascal Vergeer boekte de derde overwinning voor de Bollenstreek bij de nieuwelin gen. De sterke Warmonder bleef hiermee zijn clubgenoot Dick Hobo en Dennis Oorthuis voor. Els Koolloos won op overtuigende wijze de dames wedstrijd, die gecombineerd De „Bult" van Swift zorgde voor een duidelijke schifting tijdens de districtskampioenschappen. Hier is het pak nog bijeen. foto: kees van den burg met de nieuwelingen-dames werd verreden. De Lissesse bleef de gezusters Sandy en Cyntha Lutke Schipholt in deze volgorde voor. Bij de nieuwelingen-dames ging de Rijnsburgse Petra Grimbergen met de zege strijken. Haar plaatsgenote Corine Ouwe hand werd tweede vóór Ebeli- ne Turk uit Zoeterwoude. Martin Kokkelkoren werd dis- triktskampioen van het dis- trikt Midden-Nederland bij de junioren door de sprint van een zes man sterke kopgroep met enkele lengtes te winnen. Gerrit Kleinveld werd derde bij de liefhebbers in datzelfde distrikt RICHARD IPPEL PETER VAN NOORT NOG NIET IN VORM LEIDEN Holland atlete Esther Schouten heeft tij dens de nationale meer kampkampioenschappen in Heerhugowaard een verrassende derde plaats gepakt. Achter haar werd Maijan Goedhart (AAV) vierde. Hein van Heek werd bij de mannen (de duel in 22.67 seconden voor Taal (22.72) en Sunter (22.82). Op de 400 meter had Dirkx slechts af te rekenen met de felle wind en Frits Appel. De wind won zowel van Dirkx (52.61) als Appel (52.65 secon den). Sandra Parlevliet hield de dameseer hoog met tijden van 13.12, 26.74 en 61.44 secon den. titel ging hier verrassend naar Cor Troost) twaalfde. Slingeren Peter van Noort is nog lang niet in de vorm die hij gewild had. Tijdens kogelsingerwedstrijden in Lisse kwam hij tot 58.32 meter. Bij een jeugdwed strijd van De Spartaan op tweede Pinksterdag sneu velden diverse regionale clubrecords met als meest aansprekende de 12.6 se conden die Manon Geer- lings liep over 100 meter. In Den Haag was John van Wieringen de meest opvallende met een tijd van 4.00.1 minuten op de 1500 meter. Arnold van Atten miste een ereplaats in de militaire kampieon- schappen „op een stapje". In Heerhugowaard werd Es ther Schouten verrassend der de bij de nationale titelstrijd meerkamp. Na haar opvallen de winst in Hilversum (5.407 punten) hadden ook Schouten en trainer Ruud Waaier niet verwacht dat een vooruitgang zoals nu ten toon gespreid mo gelijk was. Niet alleen verplet terde Schouten haar persoon lijk en clubrecord meerkamp- totaal, ook haar serie prestaties vertoonde een aantal records. Op de 100 meter horden was ze met 13.84 seconden sneller dan ooit maar werd ze ge steund door een te sterke wind. Bij het hoogspringen kwam ze als eerste over de 1.71 meter. Daarna volgde een record van 12.01 meter bij het kogelstoten, een centimeter verder dan tijdens de quatro- meet. Met 25.58 seconden werd de eerste dag op de 200 meter afgesloten. De tweede dag be gon met een vertesprong van 5.89 meter (record) gevolgd door een speerworp van liefst 40.70 meter. Schouten kon daarna niet meer stuk, wat re sulteerde in een fraaie 2.23.53 minuten op de 800 meter en een totaal van 5.637 punten. Marjan Goedhart werd door Schouten voor de tweede maal verslagen op het onderdeel waarop Goedhart toch jaren lang als beloftevolle outsider gold. Na een goede hordenrace van 13.69 seconden volgde eveneens 1.71 meter hoog en een enigszins tegenvallende 11.11 meter kogel. Met 25.94 seconden op de 200 meter werd de eerste dag nog goed afgesloten. De tweede dag be gon voor haar met een sprong van 5.88 meter ver. Tegenover de fantastische speerworp van Schouten stelde Goedhart niet meer dan 35.04 meter, wat haar kleine voorsprong veran derde in een forse achterstand. Op de 800 meter was dat niet meer goed te maken en zorgde Goedhart na 2.27.47 minuten voor een puntentotaal van 5404. Heren De strijd om de herentitel was tot het laatste ongemeen span nend. Cor Troost, de jeugd kampioen van vorig jaar, pro fiteerde van de afwezigheid van Robert de Wit om met een fraaie score van 7200 punten de winst te grijpen voor Felix van der Meer, eveneens een voormalig jeugdkampioen. In dat geweld nad de nummer zes van twee jaar geleden bij de kampioenschappen voor de 5ugd in Haarlem, Hein van eek, weinig in te brengen. Met een totaalscore van 6370 punten kon de zoon van voor malig nationaal meerkamp kampioen Jan van Heek ove rigens best tevreden zijn. Zijn serie prestaties bestond uit een goede 11.79 seconden op de 100 meter, 6.63 meter ver (waarop duidelijk winst gemaakt werd ten opzichte van vorige jaren), 11.01 meter kogel, 1.86 meter hoog en 54.43 seconden op de 400 meter. De tweede dag be gon voor hem met een goede 15.42 seconden op de horden gevolgd door 33.98 meter dis cus en 3.90 meter polshoog. Na de zwakke 45.70 meter speer volgde een voor Van Heeks doen behoorlijke 4.44.81 minu ten op de 1500 meter. In Heerhugowaard werden de pauzes rond de (pols)hoognum- mers opgevuld met wedstrij den op 100, 200 en 400 meter. Jeroen Sunter was de snelste van de regio met 11.03 secon den voor Erik Taal (11.18) en Jaap Dirkx (11.35). Op de 200 meter waren de rollen omge draaid. Dirkx won het Hollèftd Peter van Noort is nog lang niet in vorm. Dat was de meest belangrijke conclusie van de kogelslingerwedstrij- den van De Spartaan zaterdag in Lisse. Met .slechts" 58.32 meter won Van Noort de wed strijd wel, maar echt blij was hij daar niét mee. Nauwelijks geïnspireerd werkte hij ook de tweede wedstrijd af die met 56.36 meter nog minder meters te zien gaf voor de man die vorig jaar rond deze tijd ruim over de zestig meter slingerde. „Ik maak me nog echt niet druk, het komt heus wel", was het onderkoelde commentaar van de lange Lissese schilder. Wim Schoemaker (AAV) kwam tot twee maal toe net over de veertig meter. Zijn dochter Monique verbeterde de beste damesprestatie ooit tot 32.12 meter. Aken Tijdens internationale wed strijden in Aken kwam Kees van Klink voor het eerst in zijn leven in een groot gezel schap lopers terecht „Zeker de eerste kilometer zaten we alle 20 nog op een kluitje en dat ben ik hier niet gewend". Mede daardoor kwam Van Klink niet weer tot een re cordtijd, maar zijn 9.07.76 mi nuten betekende wel de twee de tijd ooit, zodat de Nieuwer- brugse atleet tevreden huis waarts keerde. Op de 1500 me ter was „bijna Bataaf" Mare Borhans de snelste Nederlan der met 3.43.3 minten voor AAV er Ed van Gemeren (3.48.7) en de tweede „bijna Bataaf" Jack van Bladel (3.51.2 minuten). Joke Kleyweg no teerde 9.57.16 minuten op de 3000 meter. Arnold van Atten werd tijdens de nationale kampioenschap pen voor militairen vierde op de 800 meter in een fraaie tijd van 1.56.5 minuut Hij miste daardoor een eremedaille, maar relativeerde dat uitste kend: „Het scheelde een stap, maar ja, topspsort is hard." Jeugd De Pinksterwedstrijden van De Spartaan hebben diverse strepen in de regionale clubre- cordlijsten veroorzaakt Meest opvallend was die van Manon Geerlings bij de meisjes B op de 100 meter. Na in de series al het record van de legendari sche Mieke van Doom geëven aard (12.7) te hebben, verbe terde ze zij zich in de finale door met 12.6 seconden als eerste over de streep te gaan. Arjen Rijnsburger won in 41.3 seconden de 30Ö meter horden iongens C, waar Mark van Bel het Bataafse clubrecord met bijna tien seconden omlaag bracht tot 47.5 seconden. Spar taanse Andrea van Velzen verbeterde eveneens het club- record op die afstand met 48.9 seconden. Hollandse Eefke van der Drift noteerde met 47.7 seconden eveneens een zeer fraaie winnende tijd. Menno Jansen won de 100 me ter in 11.9 na eerder al 11.8 se conden gelopen te hebben. Do minique van Oosten gebruikte de aanwezigheid van Marian Kortman op de 800 meter om in haar kielzog naar een f 2.26.9 minuten te lopen. Kort man (AAV) won uiteraard in 2.17.5 minuten. LEIDEN Alphia is, doordat de strafschoppen door hen be ter werden genomen tegen TAW, de hoogst eindigende afdelingsclub geworden in de strijd om de afdelingsbeker. Na negentig minuten stond het nog dubbel nul, waarna het in de tweede verlenging 0-1 werd voor TAW door een treffer van Pierre van Eyk. Kort erna maakte Kees van Raamsdonk gelijk: 1-1. Pas in de tweede serie strafschoppen viel de be slissing, die in het voordeel van Alphia uitviel. De eindstrijd om de Leids- Goudse beker tussen Nicolaaa Boys en KRV werd afgelast De wedstrijd wordt waar schijnlijk op zaterdag 13 juni alsnog gespeeld. I

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19