FC Den Haag „misdraagt" zich Bayern recordkampioen s CcidócSoiwmit GRENZELOZE VREUGDE BU FC UTRECHT FC Twente viert feest DS '79 als enige nog ongeslagen KV MECHELEN BEREIKT BELGISCHE BEKERFINALE sir S ■sraïTsrs Prijsvragen Proeftijd voor Fandi DINSDAG 9IUNI1987 PAGINA Casagrande concurrent voor Wim Kieft TURIJN Voor twee miljoen gulden heeft de Italiaanse club AC Torino de Braziliaanse aan valler Walter Casagrande van FC Porto over genomen. Casagrande, die niet speelde in de gewonnen Europese bekerfinale tegen Bayern München, wordt concurrent van Wim Kieft op de spitsplaats. Bij Torino zou men overigens van Kieft, die nog een tweejarige verbintenis heeft, afwillen. Er zijn al voorstellen gedaan hem te ruilen vöor de Westduitser Wolfram Wuttke van Kaiserslautern. Dit bericht werd in Turijn niet bevestigd Casagrandes ploeggenoot Futre staat hoog op de verlanglijst van AS Roma, dat de Westduit ser Voller al heeft ingelijfd. Als Futre komt, wordt de Pool Boniek aan Avellino overge daan. Geldrop en ACV oppermachtig bij amateurs RHEDEN Geldrop heeft, als opvolger van TOP uit Oss, de kampioenstitel van het zondag amateurvoetbal opnieuw naar de zuidelijke districten gebracht. Geldrop won de uitwed strijd bij Rheden met 2-1 en werd daardoor on bereikbaar voor DWV uit Amsterdam. De af sluitende wedstrijd tegen de Noord-Amster dammers werd met 3-2 gewonnen, waardoor zonder ook maar één verliespunt de titel werd binnengehaald. ACV uit Assen is voor de tweede achtereenvolgende keer tot beste ploeg uit het zaterdagvoetbal gekroond. NSW werd gisteren met 4-3 verslagen, ondanks een voor sprong van 3-1 bij de rust. Zaterdag hadden de noordelingen het al uitgespeelde Spakenburg met 3-2 verslagen. ACV zal nu in twee wed strijden met Geldrop uitmaken wie algemeen amateurkampioen wordt. DEN BOSCH De rekenmachines konden gistermiddag op zak blijven. FC Utrecht plaatste zich via een zege van 1-0 op FC Den Bosch direct voor de nacompetitie. De thuisclub leek lange tijd op weg zijn sportieve plicht te vervullen, maar had tot verdriet van een andere nacompetitie-kandidaat, Haarlem, geen geluk bij talrij ke doelkansen. Dank zij de nieuwe aanwinst van Borussia Mön- gengladbach, Erik Willaarts, ging de winst naar Utrecht. De ver der onzichtbare spits zette in blessuretijd Van der Hoorn geoor loofd opzij en trof van zestien meter doel. Het enthousiasme kende vervolgens geen grenzen. De Utrechtse spelers smeten zelfs hun shirts naar de tribune met de fanatiekste fans. De teleurstelling bij FC Den Bosch was groot. Drie maanden geleden leek de nacompe titie de Bossche ploeg niet te kunnen ontgaan, maar sinds eind fe bruari won de ploeg geen competitiewedstrijd meer en na de ver rassende uitschakeling in de KNVB-beker door FC Den Haag was de pijp helemaal leeg. De laatste vijf wedstrijden werden verloren. ENSCHEDE Voor FC Twente kon het seizoen al niet meer stuk voor het laatste competitieduel tegen Ajax. De 2- 1 triomf op de Amsterdammers verhoogde de feestelijke stemming. Ruim 12.000 toeschouwers zagen de Ensche- deërs een plaats in de nacompetitie afdwingen. Twente heeft daarmee weer een kans op Europees voetbal. Sinds 1980/'81, toen Dynamo Dresden in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-Cup op basis van een beter doel saldo het eindstation vormde, was dit niet meer te aan schouwen in het Diekman-stadion. Spelend als tegen Ajax zou FC Twente ook niet misstaan als Nederlandse verte genwoordiger in het internationale voetbal. De ploeg knokte negentig minuten lang voor elke centimeter grond en troefde vooral op die basis een team af, dat na het win nen van de Europa Cup II en de Nederlandse beker de scherpte miste om het kwaliteitsverschil te kunnen uitbui ten. Nadat Groeleken in de tiende minuut een blunder van Boeve genadeloos had afgestraft, zorgde hij zes minuten na de gelijkmaker van Bosman ook voor 2-1. Eredivisie in het kort DEN HAAG De karakteris tieken van wedstrijden in de eredivisie betaald voetbal zijn: Roda JC - Veendam M ((H)): 55. Meijer 1-0, 85. Van der Meer 1-1. Scheidsrechter: Kempers Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Trost (Roda). De Haan en Van der Meer (beiden Veendam). Roda JC: Smits. Meens, Grassi, Hanssen, De Jong, Troost, Van Geel. Iwanir, Jans (Raymond Smeets); Meijer (Van der Lin den), Huub Smeets. Veendam: Hoekstra; De Haan, Wiebing, Veldmate, Van der Meer; Verschoor (Nienhuis), Keukens (Korte), Steenge; Klompstra, Van Buuren, Huis tra. PEC Zwolle - AZ 3-1 (M>: 27. Visser 0-1, 35. Van Buuren 1-1 (strafschop), 40. Van Buuren 2-1 (strafschop), 71. Foeke. Booy 3-1. Gele kaart Yucedag (PEC Zwolle). Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 3.000. PEC Zwolle: Abma; Leusink, Kamstra, Van Buuren, Wilkins (Veldwijk); Doufikar, Alex Booy, Yucedag; McNulty, Foeke Booy (Van Ankeren), Ver schoor AZ: De Koning; Vonk, Castelijn, Goulooze, Oosterveer; Van Haastrecht, Patrick. Van der Hengst, Jalink; Visser, Van Ham (Baltus). FC Den Bosch - FC Utrecht 0- 1 ((H)): 90. Willaarts 0-1. Scheidsrechter Van der Laar. Toeschouwers: 3.700. Gele kaart Adriaanse (FC Den Bosch). FC Den Bosch: Van Grinsven; Guskens, Adriaanse, Van Eek, Bijnen (Van der Hoorn); Van der Linden, Krtlzen, Steinmann; Van Duren (Elberse), Gillhaus, Kaiser. FC Utrecht: Van Ede; Van der Meer. Plomp, De Kruyk, Ver- rips; Alflen, Pattinama, Kruys, Young; Van Loen, Willaarts. FC Twente - Ajax 2-1 (14): 10. Groeleken 1-0, 53. Bosman 1-1, 59. Groeleken 2-1. Scheidsrech ter Mulder. Toeschouwers: 12.300. FC Twente: Snelders; Koopman, Rutten, Paus, Pouls; Bosch, F. ten Caat Willems; Groeleken, Nijenhuis (Bleuming), Lipponen. Aiax: Menzo; Siloov, Scholten, Winter, Boeve; Rijkaard, Bos man, Wouters; Van 't Schip (Bergkamp), Van Basten, Witschge (Dick). Haarlem Go Ahead Eagles 3- 2 (2-0): 9. Sitek 1-0, 31. Haar 2-0, 59. Smit 2-1, 65. Rob Wesselink 2-2, 76. Peeper 3-2. Scheidsrech ter Hobé. Toeschouwer» 1200. Haarlem: Metgod; Doe burg, Haar, Verkaik, Nijholt; Matt- haei, Liesdek, Moniz (70. Pee- r); Balm, Keur. Sitek. gles: Vu. Gouw, Peter Wesselink, Back, Ahead Eagles: Van der Wei Voskamp, Tular; Woudsma, Rob Wesselink. Boerebaeh; Hofstede, Small, Smit NIJMEGEN Als enige van de vier deelnemende ploegen aan de nacompetitie is DS '79 na twee wedstrijden nog zon der verliespunten. Werd in de eerste wedstrijd Cambuur pas zes minuten voor tijd versla gen (1-0), gisteren werd ook NEC aan de zegekar gebonden (2-1). Hierdoor kan de Nij meegse formatie promotie naar de eredivisie zo goed als zeker vergeten, want ook de eerste wedstrijd tegen RKC ging verloren (4-1). Gisteren haalde Cambuur met 2-1 uit tegen RKC, al kostte dat de nodige moeite. Pas vier minu ten voor het einde slaagde de Friese formatie er in de ach terstand van 1-0 om te buigen in een voorsprong van 2-1. Hierdoor hebben beide vereni gingen nu al een achterstand van twee punten op de Dordt- se formatie. De karakteristieken van de in de nacompetitie van de eerste divisie gespeelde wedstrijden zijn: DS*79 SC Cambuur 1-0 ((H)): 84. Boogers 1-0. Scheidsrechter Keizer. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: De Haan en De Leeuw (beiden Cam buur). RKC - NEC 4-1 (1-0): 7. Joore 1-0, 47. Brands 2-0, 54. Van der Kaay 3-0, 73. Hutten 4-0, 74. Janssen 4-1. Scheidsrechter Van Ettekoven. Toe schouwers: 4000. NEC - DS79 1-2 (1-0): 42 Klop 1-0, 65. Kulsdom 1-1. 77. Kulsdom 1-2. Scheidsrechter Van Swieten. Toe schouwers: 4.000. Gele kaart Viever- mans (NEC). SC Cambuur - RKC 2-1 (0-1): 35. Carbo 0-1, 86. Runderkamp 1-1, 88. De Haan 2-1. Scheidsrechter Geurds. Toeschouwers 8500. Gele kaarten: Hollander en Van der Ark (Cam buur) en Carbo (RKC). De stand is: DS'79 2 2 0 0 4 3-1 RKC2 10 12 5-3 Cambuur2 10 12 2-2 NEC 2 0 0 2 0 2-6 DEN HAAG Voor FC Den Haag hoefde het gis teren allemaal niet meer. Ongeïnspireerd en belab berd voetballend hobbel den de spelers tegen Spar ta over het veld, terwijl de vakantie lokte na het laat ste fluitsignaal. Gelukkig voor de Hagenaars dat Sparta zich inhield, anders was het competitieslot op een historisch debacle uit gelopen. Want de volge lingen van Barry Hughes hadden alle mogelijkhe den om FC Den Haag met dubbele cijfers de grootste nederlaag van het seizoen te bezorgen. Het werd uit eindelijk 1-3, een score die trainer Pim van de Meent voor kennisgeving aan nam. „Normaal is een bekerfinale de afsluiting van het seizoen", zei Van de Meent. „Daar leef je dan naartoe, waardoor je ook de laatste competitiewed strijd vóór die finale nog op Alfons Groenendijk krijgt een publiekswissel en bedankt klappend het trouwste gedeelte van de aanhang. foto.- tjerk heringa scherp staat. Maar in deze planning is zo'n wedstrijd nó een finale alleen maar een anti-climax, alle spanning is dan uit de groep". Het resulteerde in waarschijn lijk de slechtse wedstrijd die FC Den Haag dit seizoen speelde. Zo slecht, dat Sparta moeiteloos zijn laatste kans op de zevende plaats levend kon houden, die de Rotterdammers nog aan de na-competitie had kunnen helpen. Maar FC Twente won van een ook al uitgeblust Ajax, waardoor Bar ry Hughes nog een leuke apo theose aan de neus voorbij zag gaan. Hughes was echter niet kwaad op Aiax, maar wel op zijn eigen ploeg. „Dit is een goede les", zei Hughes kalm. „Nu ziet iedereen dat je in een competitie elke wedstrijd voor de punten moet blijven vech ten. Wij hebben nog te vaak slordig met de punten omge sprongen. Achteraf kan ik zeg gen dat als we steeds gewoon bij de les waren gebleven, we moeiteloos die na-competitie waren binnengelopen". Geen Europees voetbal dus voor Sparta, wel voor FC Den Haag, al leek het gisteren op het omgekeerde. De Hage naars mochten het er dan wel iswaar volledig bij laten zitten, het werd wel duidelijk dat FC Den Haag eigenlijk zonder middenveld speelt. Omdat er achterin ook niet werd opge let, kon Sparta moeiteloos naar een beslissende voorsprong van 0-3 lopen door Ellerman en Böckling (twee keer). Spar ta geloofde het daarna wel, mede gezien de stand bij FC Twente-Ajax, en probeerde in de talloze malen dat het vrij Martin Jol in de tang bij Sparta. foto: tjerk heringa voor doelman Stam opdook met allerlei lobjes en stiftballe- tjes de ontmoeting nog leuk te houden. Publiekswissel Daartoe liet doelman Stam zich niet lenen, waardoor uit eindelijk de scheidende Groe nendijk een kwartiertje voor tijd zelfs nog de eer kon red den (1-3). Van de Meent gunde hem vervolgens een publieks wissel. Klappend naar het trouwste gedeelte van de aan hang vertrok hij, om straks weer op te duiken bij Roda JC. In het Limburgse krijgt hij ge zelschap van Sparta's Diliber- to. Ook Johan Steur vertrekt; hij keert terug naar het gepro moveerde Volendam. En hij zal niet de laatste zijn. Een te- leurgstelde Hughes: „Als ik van vakantie terugkom, lees ik wel weer in de kranten wie er allemaal zijn verkocht om onze begroting sluitend te ma ken". Het vertrek van Groenendijk heeft het probleem voor FC Den Haag op het middenveld nog groter gemaakt. Logisch dat Van de Meent zei dat er best een middenvelder aange trokken zou mogen worden, liefst nog vergezeld van een spits. „En natuurlijk geen rot zooi meer buiten het veld", verzuchtte de oefenmeester. Misschien dat FC Den Haag op zijn beurt dan volgende keer ook in de laatste wedstrijd re kening houdt met dat publiek. Want wat de ploeg zich giste ren meende te kunnen permit teren, kun" je ook best een vorm van misdragen noemen. •ag< DICK HOFLAND FC Den Haag-Sparta 1-3 (0-3): 4. El lerman 0-1, 30 en 43. Böckling 0-2 en 0-3, 77. Groenendijk 1-3. Scheids rechter- De Munnik. Toeschouwers: 3200. Gele kaart: De Kant (Sparta). FC Den Haag: Stam; Van Alphen, Jol, Lankhaar. Purvis; Lems (Plak), Otto, Groenendijk; De Roode, Boere (Bouwens), Morley. Sparta: De Goeij; Wijnberg, Dilliber- to. De Kant, Eijer; Sehuurhuizen (Van Stee), Ridderhof. Lengkeek; Olde Riekerink, Böckling, Ellerman. MUNCHEN Met het binnenhalen van de tien de landstitel (en de derde op rij) is Bayern München nu recordhouder waar het gaat om nationale voetbal- titels in de Bondsrepu bliek. Nürnberg volgt met negen titels. Opmerkelijk is de korte tijd waarin de Beierse formatie de titels vergaarde. Alleen de eer ste titel dateert van heel wat jaren geleden (1932), de overige werden in de laatste 24 jaar veroverd. Na de trilogie van 1972-1974 dus nu opnieuw een hattrick. En ook deze was geheel onder leiding van Udo Lattek, die zo langzamerhand één van de meest succesvolle coaches uit het mondiale voetbal genoemd mag worden. Lattek zal het volgend iaar naar alle waar schijnlijkheid zonder landstitel moeten stellen. Dan is hy im mers in dienst van FC Köln. De titel van dit jaar kon echter de teleurstelling na het verlies in de Europa Cup I-finale te gen FC Porto niet goedmaken. Op de kampioenswedstrijd te- fen Uerdingen kwamen maar 2.000 mensen af, die de ploeg herhaaldelijk met fluitconcer ten onthaalden. Zeker toen de gasten op voorsprong (2-1) kwamen. Uitgerekend good- old Dieter Hoeness zorgde 20 minuten voor tijd voor de ge lijkmaker en de titel. Na af loop was er een weinig uitbun dig „feest". De spelers sloten zich in de kleedkamer op en het publiek werd slechts een korte ereronde gegund. België Dank zij doelpunten van Ben- feld, Wijns en Koeman heeft KV Mechelen gemakkelijk de finale van de Belgische beker bereikt. Tegenstander Winter- slag had de eerste wedstrijd ook al verloren en kon geen moment laten zien nog in de kansen te geloven. Mechelens tegenstander in de finale is Club Luik. Met 2-0 bleef de Waalse formatie de baas over Cerkel Brugge, dat de eerste wedstrijd nog in zijn voordeel had beslist (2-1). De Hongaar Varga was met beide doelpun ten de man van de wedstrijd. Spanje Real Madrid, de ploeg van de Nederlandse coach Leo Been hakker, houdt in de strijd om het Spaanse voetbalkampioen schap met nog twee wedstrij den op het programma zijn voorsprong van twee punten rivaal Barcelona. In de play-offs won Real met 4-0 bij Mallorca. Barcelona pakte de winst (2-1) in de derby tegen Espanol. Italië Na de landstitel is Napels nu ook hard op weg de beker te veroveren. In de eerste van twee finales won de Zuiditali- aanse ploeg met 3-0 van het gedegradeerde Atalanta, dat wél zeker is van deelname aan de Europa Cup II. Pas 25 mi nuten voor tijd werd de muur van Atalanta voor de eerste keer geslecht, waarna de hitte van Napels voor de definitieve genadeklap zorgde. Doelman Werner Vollack van Bayer Uerdingen grijpt mis en Dieter Hoeness van Bayern München weet dat de gelijkmaker (2-2) een feit is. foto: ap Naar schatting zevenhonderd voetbalsupporters hebben op Pinksterzondag tussen Cremo na en Parma in Italië twee treinstellen verwoest. Een aantal toeschouwers en een politie-agent moesten met ver- pnrt wondingen in een ziekenhuis OrtUgai worden opgenomen. Parma De kersverse landskampioen verloor met 2-1 en kan promo- Benfica heeft voor de negende tie naar de hoogste afdeling nu keer van ziij bestaan de Portu- wel vergeten. gese „dubbel" behaald. De club uit Lissabon won met 2-1 de bekerfinale tegen stadge noot Sporting. Aanvaller Dia- mantino maakte beide doel punten voor Benfica. FC Twente-Aja* Haarlem-Go Ahead Eagles Roda JC-Veendam PEC Zwolle-AZ FC Den Bosch-FC Utrecht FC Den Haag-Sparta PSV34 27 5 2 Aja* 34 25 3 6 Feyenoord 34 15 12 7 Roda JC34 15 9 10 WV 34 10 17 7 FC Utrecht 34 15 6 13 FC Twente 34 12 12 10 Sparta 34 11 12 11 Fortuna S 34 10 12 12 Den Bosch 34 10 12 12 PEC Zwolle .34 10 11 13 Haarlem 34 11 9 14 Groningen 34 9 12 13 Oen Haag 34 6 12 14 AZ 34 7 13 14 GA Eagles 34 5 13 16 Veendam34 4 15 15 Excelsior 34 5 9 20 •jen SI PSV 9 7 1 1 15 FC Utrecht 9 6 1 13 23. Haarlem 9 5 7 1? Feyenoord 9 3 5 1 11 20- WV 9 3 5 1 11 PEC Zwolle 9 4 3 11 4 3 7 11 12- FC Twente 9 s 1 3 11 Ajax 9 5 0 4 10 Roda JC 9 3 3 3 9 13- 4 1 4 9 FC Den Haag 9 7 3 AZ 9 2 3 4 7 FC Groningen 9 2 2 5 6 Veendam 9 2 12- GA Eagles 9 0 5 4 S Excelsior 9 0 5 4 5 FC Den Bosch 9 1 3 5 3 22 PSV kampioen. GA Eacfes. Veendam ent celsior degraderen 1. Van Basten (Aja*)I sc tl 2. Willaarts (FC Utrecht) 3. Bosman (Ajax) 4. Foeke Booy (PEC Zwolle) 6. Van der Gijp en Gullit (beiden PSV) 7. Keur (Haarlem) en Meijer (Roda JC),.(ar Nederlandse lotte: 4-11-16-23-30-40. serve: 25. Deelnemers: 565.741. Inleg 2.436.392. Prijzen: f. 1.237 163 Toto: 2-2-1-1-1-3-1-2-1-1-1-3. Deelnemers: 27.571. Inleg: t. 149.672. zen: t. 71 094 Cijferspel: 424.699. Deelnemers: 262. Inleg: f. 394.026. Westduitse Lotto: 10-15-22-23-26-36. serve: 41. 'Spiel TT: 9614922 NIEUWEGEIN De Stilfc ting Arbeidszaken Betaq Voetbal wil Ahmed Fandi e half jaar de tijd geven zich FC Groningen waar te make Het advies dat aan het rnin terie van sociale zaken is ge 101 ven, houdt in dat de stersp m van het nationale elftal Maleisië tot 31 december 1 F een werkvergunning kr#b Wat er daarna gebeurt, hai af van de prestaties op c speelveld. Het is nooit eenr^ gebeurd dat aan een voetbalt uit een niet-EEG-land e-10 proefperiode werd toegestai Sjaak Kranendonk: „Wij kennen dat Fandi een got voetballer is en dat er een b tengewone reden was dat in zijn eerste periode bij Groningen niet uit de kwam. De problemen die toen waren zoals de Moha medaanse vastenperiode, ken nu te zijn verholpen". Bernd Schuster verliest proces tegen Barcelona y 03 BARCELONA Bei f Schuster heeft het proces gen zijn club Barcelona ver [e ren. De Westduitser had bij rechtbank van Barcelona a binding van zijn tot juni 1! 0, lopende contract geëist, oir.: ir hij zich gehinderd voelde het uitoefenen van zijn bera r Trainer Terry Venables v wijderde de middenvelder, ye een ernstig conflict, nog vojt het begin van de Spaanse co j, petitie uit de selectie. De re< ee ter oordeelde gisteren dat B [q celona dit seizoen alle contr 0 tuele verplichtingen is naj komen. De advocaat van Sh$ ter liet weten in beroep t len gaan. n Shifc. ,«X Rijkaard in Mundialito HENGELO - Frank Rijkat is de eer te beurt gevallen I als gastspeler voor AC Mi* op te treden tijdens het intl nationale toernooi in Noorditaliaanse stad, dat v| 21 tot 29 juni wordt versp< Berhalve de Ajacied heeft tj de bij het Franse Brest v ballende Argentijn José i Brown een invitatie ontv gen voor de „Mundia Brown nam bij het jongste in de eindstrijd tegen W<| -Duitsland de eerste treff voor zijn rekening na taxatiefout van Toni Schunl cher. Behalve de beide Hl aanse clubs (AC en Inter)J Barcelona, Paris Saint main en FC Porto van de F tij.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16