Michels dient contract uit Fraaie reiswekker SouTO/nt ii Lendl boos op Becker Ajax wil Busk Europees feest voor hockeyclubs AFKOOPSOM VAN HALF MILJOEN TE GROOT OBSTAKEL Drie medailles iard vermorzelt -ruiter CeicLcSou/umt ROLAND GARROS waar nu drie open Franse en twee idem Amerikaanse titels op zijn erelijst heeft staan, maar dat een belangrijke gras- titel hem nog steeds ontbreekt. Over twee weken doet de Tsjechoslowaak opnieuw op Wimbledon een gooi naar de belangrijkste kroon in een ten niscarrière. En zal hij mogeljk Boris Becker weer ontmoeten, hoewel deze dan wel zeer be laden ontmoeting normaal ge sproken pas in de finale zijn beslag zal krijgen. En dan zal Lendl eerst een kleine veer tien dagen op zijn tenen moe ten lopen. Want zoals hij na zijn triomf in Parijs opnieuw bevestigde, gras is niet zijn meest favoriete baansoort. „Ik heb altijd in het begin last met het voeten werk", zei de man die in Lon den zijn eerste plaats op de wereldranglijst verdedigt. „Ik neem nu eerst een paar dagen vrij en ga dan hard trainen voor Wimbledon". Belachelijk Een evenement, dat naar de smaak van de in Parijs als fa voriet van start gegane maar verslagen Wilander veel te kort op Roland Garros volgt. „Het is eigenlijk belachelijk", sprak de behoorlijk teleurge stelde Zweed, „dat deze twee grote toernooien zo dicht op elkaar worden gehouden. Vooral omdat ze op twee zo verschillende baansoorten worden gespeeld. Normaal ge sproken heb je een veel lange re voorbereiding nodig voor een grastoernooi". Wimbledon was, zo had Wi lander al eerder verklaard, voor hem dit jaar zijn grote doel. Maar naarmate de titel in Parijs dichter binnen ziin be reik was gekomen, had hij die ook wel graag ingepalmd. „Ik had een heel andere taktiek willen spelen dan ik nu in deze finale, zeker in het begin, heb gedaan", gaf Wilander een blik achter de „mysteries in de sport". „Ik had aanvallend willen spe len, zoals ik eerder in het toer nooi had gedaan. Maar op de een of andere onbegrijpelijke wijze begon ik behoudend en toen dat toch redelijk verliep, bleef ik zo opereren. Maar na dat ik de eerste en daarna ook de tweede set had verloren, begreep ik dat ik het anders moest aanpakken. Achteraf bezien ben ik gewoon te .laat gaan aanvallen' Het resultaat was dat er uit eindelijk nog een zeer boeien de krachtmeting ontstond, na dat vooral in de eerste set ver veling troef was geweest. Bei de spelers hielden de bal zo lang in het spel, dat het wel een trainingspartijtje leek. Het enige resultaat was een re cordscore, want de eerste reeks duurde maar liefst één uur en twintig minuten. Het geen niet alleen het geduld van het publiek danig op de proef stelde, maar tevens het risico levensgroot maakte dat de finale niet eens zou kunnen worden uitgespeeld. Nadat de match drie uur en 33 minuten had geduurd moest het inmid dels wel naar een aanzienlijk hoger amusementspeil opge krikte duel worden gestaakt wegens regen. Na een onderbreking van bij na veertig minuten betraden beide spelers bij de stand van 3-2 voor Lendl in de vierde set weer de arena. Waarna aan vankelijk onder een dreigende maar droge hemel werd ver- dergespeeld, maar de beslis sing viel in een heuse regen bui. De pauze had het ritme van Lendl en Wilander geens zins aangetast, integendeel. Er ontstond een boeiend vervolg dat het voorgaande, minder interessante deel compleet deed vergeten. Een tiebreak onder omstandig heden waaronder elke andere partij dan deze finale zou zijn gestaakt, was het resultaat. Lendl onderstreepte daarin zijn superioriteit op service en forehand. „Hij heeft een heel goed toernooi gespeeld", zwaaide Wilander zijn oppo nent alle lof toe. „Hij verdient de zege". Mats Wilander, die eenmaal zeer ongebruikelijk voor zijn doen, zijn racket tegen het" gravel had gesmeten, staat dus niet op de „zwarte lijst" van Lendl. Becker wel. Die heeft Lendl zonder het met zo veel woorden te zeggen de oorlog verklaard. Het kan nog een boeiend Wimbledon worden. FRANK WERKMAN DEN HAAG Rinus Mi chels dient zijn contract bij de KNVB uit. Dat houdt in dat hij tot 1 juli 1988, dus tot na de eind ronde van de strijd om de Europese voetbaltitel, aan de Koninklijke Neder landse Voetbal Bond ver bonden blijft. Michels had de voetbalbond eerder la ten weten de verbintenis graag te laten ontbinden. Aanleiding voor dat ver zoek was de volgens Mi chels „onwerkbare situa tie" bij de bond. In een te lex aan de advocaat van de KNVB, mr. Uitermark, liet Michels dezer dagen weten af te zien van ont binding van zijn contract. De beslissing van Michels is vooral ingegeven door de fi nanciële eisen die de KNVB verbond aan de ontbinding van het contract. Dat bedrag, bijna een half miljoen gulden, was voor Michels een onover komelijk bezwaar. Hij achtte een dergelijke som buiten pro porties. Het standpunt van de bond was maandag al duidelijk ge worden in een gesprek tussen Michels en bondsvoorzitter Van Marie, die beiden van hun advocaten vergezeld wa ren. Jo van Marle stelde dat de bond geen dringende redenen voor Michels zag ontslag te ne men en zelf zeker geen be hoefte had aan een verbreken van de overeenkomst. De KNVB vindt dat Michels zijn pakket taken tot volle tevre denheid verricht. De weigering van de KNVB om het contract voortijdig te beëindigen, liet Michels slechts een beroep open bij de rechter, of bij de arbitragecommissie van de KNVB. Van Marle hing op dat moment meteen een prijskaartje aan de ontsla gaanvrage. Het bedrag bevatte een aantal componenten, waarvan de afkoopsom aan PAOK Saloniki voor het los weken van opvolger Thijs Li- bregts er slechts één was. De bond vond namelijk dat de vervanging van Michels het aantrekken van meerdere krachten noodzakelijk maakte. Direct De beslissing van Michels heeft ook PSV met een moei lijkheid opgezadeld. De lands kampioen was namelijk al tot overeenstemming met de bondscoach gekomen voor vervulling van de vacature- Kraay. Kees Ploegsma vertel de dat PSV nu verder zal moe ten zoeken naar éen techni sche man. „Als je de nummer één van je verlanglijst niet kunt krijgen, ga je verder kij ken", zei Ploegsma. „Wii kun nen daar nu onmiddellijk mee beginnen. Guus Hiddink weet van onze plannen, maar het blijft natuurlijk mogelijk dat hij de volledige verantwoorde lijkheid in handen krijgt". Thijs Libregts is bij zijn weten overigens nog steeds officieel kandidaat voor de functie van technisch directeur bij de KNVB. Hij werd daarvoor op woensdag 13 mei in Athene benaderd. Thuis in Saloniki had de sollicitant via de we reldomroep iets vernomen over het intrekken van de ontslagaanvraag van de huidi ge directeur, Rinus Michels. „Maar van de KNVB heb ik daar niets over gehoord", liet Libregts weten. „Een week ge leden heb ik het laatste con tact gehad met bondsvoorzitter Van Marle over de gang van zaken rond Michels. Dat was bovendien het eerste contact sinds de gesprekken rond de Europa-Cupfinale in Athene. Het moest toen allemaal op stel en sprong. Ver binnen de geëiste tien dagen wisten ze vervolgens, dat mijn club PAOK een afkoopsom van bij na twee ton eiste en dat ik ak koord ging met de voorstellen. Die afkoopsom was geen pro bleem. Die zou voor de reke ning van Michels zijn. Na al die stampij is er een windstilte van drie weken ingetreden. Straks moet ik bij PAOK, dat mij overigens graag wil hou den aan mijn doorlopende con tract, vertellen, dat het niet doorgaat. Vreemd". deze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee ingaande. I Saam: Adres Voorletters: Postcode/plaats: Telejoonfvoor controle bezorging Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch betalen f 23,04 0 kwartaal acceptgiro f 68,93 Stuur als dank de reiswekker naar Saam:Voorletters: Adres: Postcode/plaats: Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, 998, 2500 VD Den Haag (postzegel betalen wij). Vreugde bij de Wassenaarse dames van hgc. Premier Lubbers kijkt er vrolijk bij. foto: cees verkerk WASSENAAR/TERRASSA De Nederlandse hoe- Weiss KSIn. In Spanje bleken de heren van Bloemen- key-afvaardigring heeft goed werk geleverd tijdens de daal na een gelijkspel (2-2) en strafpnshes (4-1) te twee Europa-Cuptoernooien. In Wassenaar wonnen de sterlt voor organiserende Terrassa. En dus groeide dames van HGC voor de vijfde achtereenvolgende keer Tweede Pinksterdag voor hockey-minded Neder de Europese beker door met 1-0 te winnen van Blau- land uit tot een nationale (eestdag. DINSDAG9JUNI 1987 PAGINA IS 'rogramma na-competitie eredivisie PEN HAAG De wedstrijden voor de na-competitie in de «redivisie, voor een plaats in het toernooi om de UEFA- jeker, worden gespeeld op woensdag en zondag. Woensdag ginnen de duels om 19.30 uur en zondag om 18.00 uur. t programma ziet er als volgt uit: sdag 10 juni: FC Utrecht-FC Twente, Roda JC-VW. a 14 juni: VVV-FC Utrecht. FC Twente-Roda JC. sdag IV juni: Roda JC-FC Utrecht, VVV-FC Twente. "1 juni: FC Twente-FC Utrecht, VVV-Roda JC. Z 24 juni: FC Utrecht-VVV, Roda JC-FC Twente. 8 juni: FC Utrecht-Roda JC. FC Twente-VVV. lambond wil in twee r tekort wegwerken tRN Binnen twee of tr hoopt het bestuur van nbond het exploitatie- iries van ruim 100.000 gul- n »ver het jubileumjaar 1986 htbben ingelopen. Stevige ïtier kwam er zaterdag uit l jaarvergadering, omdat er pubhkaties over fraude was sproktn. De vergadering in larn legde zich neer bij het yermijdelijke verlies van iim 103.000 gulden, maar ram niet met een directe op- sing- Volgens oud-penning- «ester Piet Roozenburg is het kort voornamelijk veroor- akt door de diverse jubile- lactiviteiten. Amerikaan bowlt naar wereldrecord HELSINKI De Ameri kaan Rick Steelsmith heeft bij de wereldkampi oenschappen bowling in Helsinki een wereldrecord op zijn naam gebracht Hij speelde als eerste ter we reld een perfect spel van driehonderd punten. Het oude wereldrecord stond met 298 punten sinds 1975 op naam van de Singapori- aan Henry Tan. Nederland is met de gouden medaille van Arnold Vanderlijde en de bron zen medailles van Regilio Tuur en Reino van der Hoek als vierde geëindigd in het landenklassement van het 27e toernooi om de Europese bokskam pioenschappen voor amateurs in Turijn. Bij aankomst op Schiphol tonen (zittend v.l.n.r.) Tuur, Vanderlijde en Van der Hoek trots hun eremetaal. Van der IJssel, Zwezerijnen en Mezzenga (staand v.l.n.r) bleven met lege handen. FOTO: ANP KOMST STAPLETON VRIJWEL ZEKER KOPENHAGEN Ajax heeft verdediger Sö- ren Busk een tweejarig contract aangeboden. De 34-jarige Deense international, die tot het wereldkampioenschap van Mexico nog bij MVV voetbalde, zegt gevleid te zijn door de aanbieding van de Amsterdamse Europa-Cup- winnaar. „Op mijn leeftijd mag je tevreden zijn over zo'n aanbieding. Er moeten nog en kele details geregeld worden. Een definitieve beslissing kan binnen acht of tien dagen wor den verwacht", aldus Busk. De Deen heeft één jaar, met zijn landgenoot Lerby, bij Monaco gespeeld. Zijn contract met de Franse club loopt af. Monaco wenst Busk niet langer te houden. Ajax kocht tot nu toe aanvaller Hennie Meijer en middenvelder Jan Sörensen. Technisch directeur Cruijff wenst ook de spits Frank Stapleton van Man chester United onder contract te nemen. Algemeen directeur Van Eijden had zaterdagmiddag in Londen een afrondend gesprek met Stapleton. „Er zijn geen hindernissen meer om de overgang van de 31-jarige Ierse international van Manchester United naar Am sterdam tegen te houden", zei Van Eijden. „Ajax en Stapleton, die wij een zeer adequate aanbieding heb ben gedaan, zijn akkoord. Ajax en Manchester ook. Ik verwacht elk moment een telefoontje van Stapleton met het definitieve ja". bd-Internationals Ktrgen naar ASC DEN Gerrie Müh- I en Johnny Rep zijn van de oud-interna- s die morgenavond in |t kader van de viering 95-jarig bestaan van aantreden tegen het team van diezelfde id-Old". Het duel dat telfsprekend op het rein aan de De Kempe rstraat wordt verspeeld, jgint om 19.00 uur. Behal- fMühren en Rep zullen rgenavond ook Barry ihoff, Heinz Stuy, Ruud ^els, Sjaak Swart, Theo Duivenbode, Henk [ery, Wietze Couperus en iny van Nee acte de jence geven. De op- fngst van deze wedstrijd, arvoor de toegang 5,00 7,50 (tribune) be- lagt, gaat volledig naar aktie Sierra Leone. vanti ndskampioen IEDA Het herenteam n Dextro/Avanti is Ne- irlands tafeltenniskampi- en. De mannenploeg van lubcoach Gerard Bakker ebru/kte de seizoenafslui-' ng in Breda door in een iderende finale tegen :T Eindhoven de natio- le titel te veroveren. Het ;te echte hoogtepunt »r de mannenafdeling in Avanti. De Leidse trai- glunderde zaterdag- iddag aan alle kanten, fee, ik heb nooit getwij- Id", antwoordde Bakker decideerd. Avanti had na nooit meer een voor rong gekend, toen Rob irk in de wedstrijd tegen 5-jarige de be: beslissende bal aeg: 22-20. Het werd 9-8 Avanti was onbereik- ar geworden in games, bor Kreisz, de 29-jarige Dngaar van Avanti, gaf et zijn reactie precies de acht van zijn club aan: Vanavond lekker feesten. misschien hoeven we orgen wel niet te trai- in'. Want het grote ge- im zat 'm zaterdag in het rschil in lichamelijke nditie. De trainingsar- id bleek de basis voor de ge van de voorjaars- op herfstkampioen. 'eer beker ijnsburgse Boys EGSTGEEST Zater- ^eersteklasser Rijns- irgse Boys haalde via n simpele zege op Rood- burg de tweede (af de- igs) beker in vijf dagen linen. Na een half uur elen stond een comforta- le 3-0 stand op het sco- bord en was de wedstrijd slist ilitary- 'ELD De 52-jarige Stduitse military-ruiter Jo- en Hesseldieck is het afgelo st n weekeinde om het leven komen. Dat gebeurde tijdens eerste van een reeks selec- wedstrijden voor de West- utse equipe voor de strijd om Europese titel. Bij de acht- hindernis van de cross- toty weigerde het paard jj Hesseldieck, Wallach Bar bas, in eerste instantie. Toen !t 7-jarige paard alsnog be- M de hindernis te willen toen, bleek diens snelheid te ag Barnabas sloeg over de •P en kwam terecht om zijn Per. Hesseldieck werd nog P naar een ziekenhuis in elefeld gebracht, maar daar •nden de artsen niets anders •en dan de dood van Hessel- eck vaststellen. PARIJS Ivan Lendl mag dan met het verove ren van „Roland Garros" inmiddels vijf grand slam- titels op zijn naam hebben gebracht, de Tsjechoslo waak waant zich nog im mer achtervolgd door cri tici. Nadat hij in 1984 voor het eerst de sterkste was in Parijs leek er alle aan leiding voor hem om het minderwaardigheidscom plex dat hem als een lo den last om de nek hing, van zich af te schudden. Tot die tijd namelijk had de internationale tennis wereld doorgaans wat meewarig en meesmui lend om Lendl gelachen. Hij was immers de poten tiële nummer één van de wereld, maar een grand slamtitel kon hij maar niet in de wacht slepen. Afge lopen zondag zette de as pirant-Amerikaan, die nog steeds wacht op zijn naturalisatie, nummer vijf op zijn conto. Maar hoe wel danig verminderd, Lendl ziet nog steeds ach ter elke boom een vijand. „Veel mensen", sprak Lendl na zijn zege op Wilander (7-5, 6-2, 3-6, 7-6) verongelijkt, „hadden mij niet in staat ge acht deze titel te winnen. Er werd gesproken over gebrek aan vorm, een zwakke menta liteit en geen zelfvertrouwen. Maar ik heb bewezen dat ik het wel kan. En omdat het een van de zwaarste grand slamfi- nales van me was, ben ik ge lukkig". Degene die Ivan Lendl vóór de door regen en kilte veron aangenaamde eindstrijd open lijk had gekritiseerd was voor al Boris Becker geweest. De Westduitser, die in de halve fi nales was uitgeschakeld door Wilander, had na afloop van die partij verklaard dat de Zweed voor hem favoriet was voor de titel. „Lendl heeft een zwakke mentaliteit. Dat weten alle spelers", had de tweevou dige Wimbledon winnaar niet kinderachtig uitgeroepen. Ivan Lendl was deze uitlating niet ontgaan. „Ik heb het in de kranten gelezen", vertelde de Tsjechoslowaak. „En het heeft me wel geamuseerd. Dit soort dingen wordt je nooit recht in je gezicht gezegd. Je hoort het niet in de kleedkamer, omdat niemand het tegen je durft te zeggen. Of ik dit tegen Becker zal zeggen? Ach, hij is slim ge noeg om het te horen". In de rug De drievoudige winnaar van Roland Garros, eerder pres teerden slechts Björn Borg en Henri Cochet dit, bleek zijn geraaktheid dus toch niet te hebben kunnen verbergen. Waarbij het feit dat hij zich ditmaal door een collega in de rug voelde aangevallen, zijn gevoel van verongelijktheid nog had versterkt. Vandaar dat de zege op Wilander hem verleidde zijn hart te luchten. Waarmee hij echter ongewild het beeld versterkte van de ondanks ziin verdiensten, ta lent en zeker aanwezige be minnelijkheid nog steeds wat gefrustreerd door het leven gaat. Hetgeen in niet geringe mate nog steeds wordt veroorzaakt door het feit dat hij dan welis- 'van Lendl toont trots de bokaal die bij zijn grand slamtitel In Parijs behoort.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15