Slag om Bloedrivier nog niet ten einde gekleurd gezien VIER-DELIGE SERIE „APARTHEID' ^Tdiq/televisïë fickUcSotwrnxt DINSDAG 9 JUNI 1987 PAGINA 13 \tee Karins Bloemen: dat is nog Iger dan één Karin Bloemen films van en met Clint Eastwood in één tgk: is dat niet een beetje te veel van het goede? tja, góéde over de gemiddelde kwaliteit van Eastwood-film vallen nog wel wat noten te |j(en..-)- Er zullen, ook in ons land, best liefheb- rs van de Amerikaanse acteur (tegenwoordig Jf burgemeester) te vinden zijn die het prachtig nden. Maar ik heb zo'n donkerbruin vermoeden 1/ de meeste filmliefhebbers/tv-kijkers het zou- n prefereren als de redactie van Veronica iets tder om zich heen zou kijken. 11 wil zeggen: als we het al eens kunnen wor- u over de vraag of speelfilms uit de bioscoop j de geschikte vulling zijn van de televisie- 'ndtijdDaar valt ook nog wel over te redekave lt Niet alleen omdat op deze manier de zendge machtigden wel heel gemakkelijk (om niet te zeg- n gemakzuchtig) de hun toebedeelde uren ge- >n, maar ook omdat de speelfilm nu een- maal niet voor de relatief kleine beeldbuis ge maakt is (en al helemaal niet in de hoogte- en breedteverhouding die de tv nu eenmaal heeft, waardoor meestal links en rechts grote delen van het filmbeeld onzichtbaar blijven). Dat laatste is in het geval van Clint Eastwood nog niet zo'n ramp, en ook niet bij de overdosis Louis de Funès van afgelopen week. Maar in veel ge vallen is het 'hakwerk' van de televisie (en na tuurlijk ook van de video) een regelrechte mis handeling van het oorspronkelijke produkt. Dat filmers ermee akkoord gaan dat hun geesteskin deren dit couperen ondergaan, zal er wel mee te maken hebben dat de financiële afwikkeling van een en ander interessanter wordt gevonden dan de eventuele artistieke mérites ervan... Van Karin Bloemen en Adelheid Roosen hebben we ergens in het afgelopen winterseizoen (in een gesprek met Sonja Barend) mogen leren dat nieu we, jonge programmamakers niet meteen al bij hun debuut mogen worden neergesabeld, maar dat ze eerst even de kans moeten krijgen zich waar te maken. Of dat nou over de rug van de tv-kijker moet gebeuren blijft voor mij de vraag, maar, oké, ik heb het duootje 'Circus Custers' een paar uitzendingen de kans willen geven om te be wijzen dat mijn schrik bij de eerste editie van hun 'Spoor Spel Show' voorbarig was. Mijn geduld heeft niet geholpen. Ook bij latere afleveringen kromden de tenen spontaan in mijn schoenen en kwam het zweet me in de handen. Wat is erger dan Karin Bloemen? Twéé Karins Bloemen! En dat is precies wat ons hier wordt voorgezet. De heren Custers (zal ik maar zeggen) vertonen precies hetzelfde mechanische enthou siasme en struikelend woordgebruik als Karin zelf, die op die gronden al snel uit de VAR A-tele visiestal werd afgevoerd. Meest gebruikte woordje in de Spoorspelshow is 'waanzinnig', met op de tweede plaats 'spannend'. Beide kwalificaties (als 'waanzinnig' tenminste als positief moet worden geïnterpreteerd) missen elke grond, of het nu gaat over het spel, de show, de vragen, de antwoorden, de kandidaten of de presentatoren. Het spelprogramma vertoont de zelfde onbenulligheid als welk ander tv-kwisje ook, de door NS gesponsorde tripjes door het land zijn oervervelend, de als 'toevallig' geënsceneerde gesprekjes met deskundigen zijn super-oppervlak kig, en spannend is het geheel al helemaal niet. Bejaarde en iets minder bejaarde tv-kijkers den ken met weemoed terug aan de tijd dat Joop Koopman nog zijn Twee voor twaalf' mocht lei den bij de VARA. Dat was nog eens een spelpro gramma! Dat was spannend, daar werden vragen met inhoud gesteld, daar werd iets van de kandi daten geëist dat verder ging dan de kennis die je kunt verwerven door geregeld naar Tineke, 'Zes kamp' en 'Wedden dat' te kijken. En nóg bejaardere kijkers zullen zich ook nog Theo Eerdmans herinneren, de pionier op dit ge bied. Zuchtend constateren we samen, dat 'die goeie ouwe tijd' wel nooit meer terug zal komen. Prijs je rijk, jawel... RENE DE COCQ Voor deze Top 10 ie gemeten ge- durende de periode van maandag 11 en met zondag 17 mei. De se lectie vindt plaats op grond van het kijkdichtheidspercentage; één procent is gelijk aan 138.000 Ne derlanders, ouder dan 3 jaar. De gegevens zijn afkomstig van het onderzoekbureau Intomart, dat een continu kijkonderzoek houdt, in opdracht van de Kijk- en Luis- terdienst van de NOS. Ajax-Leipzig Wedden Dat?! 8-uur-journaal Studio Sport Sonja Flight into hell Nieuwe Buren Consenting Adult W11-journaal Konsumentenman NOS NOS NOS TROS NOS VARA woensdag dinsdag dinsdag zondag maandag vrijdag maandag zondag woensdag donderdag 20% 6,9 44% 34% 22% 21% 7,2 7,0 7,0 6,6 6,8 7,5 6,9 kijkdichtheid van de ioumaaluitzendingen heeft meestal niets t de inhoud te maken. Die conclusie lijkt gerechtvaardigd, omdat chts een zeer klein deel van de kijkers van te voren weet wat ze het journaal kunnen verwachten (De inhoud de journaals staat jelijks in Teletekst) Maar dat is niet het belangrijkste argument ir het vermoeden. Bij het samenstellen van deze Top 10 blijkt we- ijks dat de (8-uur-)journaaluitzending, die aan het populairste lusementsprogramma geplakt zit, dat die het hoogst scoort. Met dere woorden: we zijn wel geïnteresseerd in het wereldnieuws, ang we maar direkt daarna kunnen wegdromen bij het prachtig iw«i tostumeerde oorlogsgeweld van 'North and South', of alle ellende kunnen lachen om de fratsen van Jos Brink en kroepoekje »mer. Het bweijs voor die stelling wordt deze week definitief be door de cijfers. Kijk maar naar de woensdag. Normaal scoort neke in de Top 10, wat betekent dat de woensdag-uitzending van 8-uur-journaal één van de dichtst bekeken is. Deze week werd door Ajax en Lokomotiv Leipzig gevoetbald. Gevolg: het 8-uur- umaal van woensdag is plotseling de minst bekeken uitzending, e echter denkt dat al die voetbalfans het journaal die avond hele- lal niet gezien hebben, heeft maar beperkt gelijk. Want door het Btbal mag het '/Hl-journaal zich plotseling in een grote belangstel- verheugen. Zoveel zelfs, dat ook journaal-uitzending deze week n"v de Top 10 voorkomt. Overigens: omdat het journaal dagelijks te- Rijalleen de hoogst scorende uitzending van de week. zouden de verhoudingen een beetje scheef komen te liggen. HILVERSUM Hoe heeft het ooit zo ver kunnen komen met de apartheid in Zuid-Afri- ka? Die vraag probeert de NOS in een serie van vier af leveringen te beantwoorden. De eerste uitzending van „Apartheid" is vanavond om 20.00 uur op Ned. II. „Voor zwarten boven ge schoold niveau, is in Zuid- Afrika geen plaats; waarom zouden wij ze dan wiskunde leren". Dat was volgens de toenmalige minister van bin nenlandse zaken en latere pre mier Hendrik Verwoerd een afdoende verklaring voor het invoeren van het zogeheten Bantoe-onderwijs. Een school- boycot was het gevolg, maar het dreigement dat de school deuren voor stakende leerlin gen en onderwijzers voor altijd dicht zouden blijven, hielp de regering. „Beter een half brood, dan niets" was de ver zuchting onder de zwarten. De zwarte bevolking werd al eeuwen door de blanken ge knecht, maar toch bestond geen wettelijk vastgelegde scheiding tussen zwart en blank. De zwarten werden ge woon genegeerd; de blanken hadden het te druk met elkaar te bestrijden. De Boeren en Voortrekkers voelden zich vernederd door de Britse over heersing. De Boerenoorlog (1899 - 1902) tussen Afrikaanders en Brit ten, leidde ertoe dat talloze Boeren hun land kwijtraakten, werden doodgeschoten en dat hun vrouwen en kinderen in concentratiekampen terecht kwamen. Pas in 1948 kwamen de Nasionale Partij van de Afrikaanders aan de macht en werd de rassenscheiding, on- Hendrik Verwoerd, de architect van de apartheid in Zuid-Afrika. FOTO: NOS der de naam apartheid een feit. Hoewel de voormalige re geringspartij United Party, voornamelijk beheerst door Britten, zich ternauwernood inspande de positie van zwar ten te verbeteren, was deze partij officiéél tegen apartheid en slavernij. De serie Apartheid is samen gesteld uit vele archiefbeelden afgewisseld met interviews met talloze politiek activisten, geestelijken, politici en burger- getuigen, die bepaalde belang rijke gebeurtenissen mee maakten. „Apartheid" geeft een historisch overzicht van kenmerkende gebeurtenissen in Zuid-Afrika, zoals de Slag om de Bloedrivier (tussen Voortrekkers en Zoeloes). Tij dens die slag gingen de Boeren met hun vee en kanonnen in het laager en wisten zich dui zenden Zoeloes, bewapend met speren en schilden van het lijf te houden. Enkele kolonisten raakten gewond; drieduizend Zoeloes werden gedood. Thuislanden Voorts beelden van onder an deren Nelson Mandela, op de barricaden voor het Afrikaans Nationaal Congres, afgewisseld met opmerkingen van Joe Slo- vo, één van de huidige leiders van het verboden ANC in bal lingschap. Treurige archiefop namen van de deportatie van zwarten uit de gemengde wijk Sophia-town, nabij Johannes burg en van het bloedbad on der zwarten in Sharpeville in 1960 worden onderbroken door hedendaagse commenta ren. Het aardige van de serie „Apartheid" is dat ook vragen aan de orde komen, die zo voor de handliggend zijn, dat men het antwoord zelden te genkomt. Hoe kon bijvoor beeld een handjevol kolonia len vele miljoenen hectaren land gewoon innemen, zonder dat de oorspronkelijke bevol king daar veel tegen in bracht? Waarom gingen de zwarten eigenlijk ooit voor de blanken werken? Als het werk in de mijnen en het leven in de mijnwerkerskampen zo slecht was, waarom bleven de zwarten niet hun eigen grond bewerken? Waarom lieten de zwarten zich „zomaar" naar de kale thuislanden deporteren. „Apartheid" is al met al een zeer informatieve serie; men zou zich zelfs kunnen afvra gen of niet al te veel mensen aan het woord vforden gelaten, die voortdurend dwars door de geschiedenis springen. JOOS PERSOON NEDERLAND 1 17.30 17.46 18.30 19.00 19.25 20.00 20.28 AVRO Service Salon, ge varieerd informatief maga zine gepresenteerd door Catherine Keijl en Amanda Spoel. Met o.a. het pro bleem van de week, aan dacht voor het uiterlijk, amusement en actualitei ten NOS 1A6-Journaal AVRO H Toppop, popprogram ma met o.a. de nieuwe Toppop 20, rtv-tip, video primeurs en live artiesten. Presentatie: Bas Wester weel en Léonie Sazias Het Nederlandse paard, paardenspecial met ruim aandacht voor de paar densport Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazine met Han Peekei AVRO's sportpanorama. Presentatie: Jack van der Voorn NOS Journaal en weerover- zicht AVRO Battle beyond the stars, Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Jimmy T. Mura kami. Met o.a. Richard Thomas, Robert Vaughn, John Saxon en Sybil Dan- ning. De planeet Akir kent uitsluitend vreedzame be woners. Die vrede wordt wreed verstoord als een ruimtetiran, de genadeloze Sador, van plan is de pla neet met een gruwelijk wa pen te vernietigen. De be woners van Akir worden gedwongen zich te verde digen. Zeven krijgers wor den bijeengezocht om de strijd tegen Sador aan te binden AVRO's Televizier, infor matieve rubriek. Presenta- Amanda Spoel presenteert sa men met Catherine Keyl 'AVRO Service Salon'. Ned. 1 om 16.05 uur. FOTO: ANP tie: Ria Bremer, Karei van de Graaf, Mark Blaisse en Pieter Varekamp 23.05 IS Kasteelconcert Coe- vorden. Registratie van een een concert met Mi- chaela Patsch, viool en Ar- naldo Cohen, piano. Wer ken van Mozart, Ravel, Kreisler en Novacek 23.55 Het Nederlands Kampi oenschap Schaken 1987, analyse van de vandaag gespeelde partijen. Pre sentatie: Hans Böhm 00.10 61 Ontdek je plekje, film impressie van Nederlands mooiste plaatsen. Afl.: Maassluis NOS 00.25 Journaal 00.30 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 18.30 18.45 19.00 19.37 20.00 22.30 22.45 22.50 23.20- FEDUCO Open Universiteit: Data bases NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Sesamstraat m Jeugdjournaal Journaal IKON/KRO/RKK De openbaring van Johan (slot), tweedelige Deense jeugdfilm met o.a. Jakob Katz, Ina-Miriam Rosen- baum en Kirsten Olesen. Johan ontmoet een meisje waarvan de ouders con stant ruzie hebben. Dit doet hem denken aan zijn gescheiden ouders Kenmerk, aktualiteitenru- briek NOS lEApartheid, vierdelige Engelse documentairese rie uit 1986 rond de vraag 'Hoe is Zuid-Afrika in zijn tegenwoordige, omstre den positie terecht geko men?'. Afl. 1: Oorsprong, over de geschiedenis van Apartheid en het begin van de Afrikaanse Nationalisti sche beweging Panoramiek, actualiteiten rubriek die ditmaal groten deels is gewijd aan de ver kiezingen in Engeland, die overmorgen worden ge houden m Beeldspraak: Gullivers vergezichten - Een tocht door de flat Kempering, film van Ruud Monster over een project van kun- stenaresse Justa Masbeck in de Bijlmermeer Journaal Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC Gezond sporten. Les 8: Preventie (2) NOS 23.45 Studio Sport extra, samenvatting van de van daag gespeelde wedstrij den op het EK Basketbal in Athene rt 1 .55 Nieuws in teletekst .00 Tik Tak, kinderserie (herh.) .05 Jacobus en Corneal. Afl.: Het nestkast je (herh.) 20 Madicken, Zweedse jeugdserie naar een verhaal van Astrid Lindgren. Afl. 9: Abbe gaat de lucht in 45 Onbekende wereld (Explore), documentaireserie. Afl. 3: Zie lenrijk en zeilenrijk op Celebes (1, herh.) 10 De eeuw van Pericles, serie informatieve programma's over Griekenland. Afl. 3: Het politieke leven (herh.) ,40 Mededelingen en program ma-overzicht 45 Nieuwe .10 Kunst-zaken .20 Het moorddadig plan (The in ternecine project), Engelse speelfilm uit 1974 van Ken Hughes. Met James Coburn, Lee Grant, Harry Andrews e.a. Robert Elliot wordt een hoge functie aangeboden, op voor- >.78. waarde dat hij de mensen, die alles over zijn verleden weten, laat verdwijnen .45 Uitzending door derden. Pro- iramma van de Socialistische meihuis, van Hullebroek, uitge voerd door Koen Crucke, tenor en Mare Mathijs, piano rt 2 00 Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se- rie met Rowena Wallace, Pat McDonald, Peter Phelps, e.a. Kevins koppigheid zorgt voor ptoblemen met Tony en Philip •23 Intermezzo. Uit 44 vioolduet ten, van Bartok, uitgevoerd door D. Vermeulen, viool en J. Lintermans, viool (herh.) ■25 Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito •40 Mededelingen en program ma-overzicht •45 Nieuws -10 Kwidam, videospelletje ■20 Argus, praatprogramma waar in Jan van Rompeey en Jessie de Caluwè de media doorlich- ten cJ -35-22.25 Dempsey A Makepeace (slot), tiendelige Engelse poli tieserie met Michael Brandon, Glynis Barber, Ray smith e.a. Afl. 10: Engelbewaarder. Wan neer Dempsey op een haar na aan de dood ontsnapt, weigert Makepeace verder aan het on derzoek mee te werken, en neemt zelfs ontslag. Zij komt echter terug, wanneer haar in valster zwaargewond wordt tbf 1 mar I.03 .26 I.30 .00 La botte aux images Journaal Ca soir, regionaal magazine Lotto/Joker Journaal Contacts, verkeerstips Lea sentiers du monde, docu mentaireserie. Afl.: Un atoll et un rève Cinó-Club de minuit: Hult et Dsmi (Otto e mezzo). Italiaan se speelfilm van Federico Felli- ni. Met Marcello Mastroianni, Claudia Cardinale. Anouk Ai- mèe e.a. Laatste nieuws Kijkje achter de schermen van 'Dallas' met v.l.n.r. Barbara Bel Geddes, Patrick Duffy, Linda Gray, producer Leonard Katzman en Larry Hagman. Duitsland 1 om 21.45 uur. FOTO: SP DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Bambinot, der Wunschkin- dautomat, zevendelige tv-serie naar een verhaal van Josef Nesvadba. Afl. 1: Die Erfin- dung des Jahrhunderts 16.45 Spass am Dienstag, kinder programma met Werner en Zini 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Amandas stilles Haus, tv-se rie. Afl.: ..nur manchmal fehlt die Treppe 19.00 19.57 20.00 20.15 21.00 21.45 22.30 23.00 23.45 23.50 Christian Rother - Bankier für Preussen, tv-serie. Afl.: De Aufstand Programma-overzicht ITTagesschau Donnerlippchen, spelprogram ma met Jürgen von der Lippe Report, actualiteitenrubriek Dallas, Amerikaanse tv-serie met Patrick Duffy, Barbara Bell Geddes, Linda Gray e.a. Afl.: Sue Ellen schlagt zurück Tagesthemen, actualiteiten Kulturwelt: Leben iiben, re portage over kinder- en jeugd theater in de DDR Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 16.00 16.04 17.00 17.15 17.45 18.20 18.56 19.00 19.30 Programma-overzicht Heute Die Welt des Mërchens: Drei Wiinsche, Perzisch sprookje met Sami Tahassoni, Morteza Emame, Zamanpour en Nadia Khalipour. Regie: Malak Khazai Heute Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement Tom Jerry, tekenfilmserie Warte8aal zum kleinen Glück, tv-serie met Grit Boettcher, Gerd Baltus, Rijk de Gooyer e.a. Afl.: Rudolf ahoi Programma-overzicht Heute WISO-extra aus Venedig. "Sie- ben gegen die Krise', thema programma over de economi sche crisis in de Europese Ge meenschap. Presentatie: Mi chael Jungblit Der Gletscherfuchs (The Gla zier Fox), Japans-Amerikaanse natuurfilm uit 1978. Met de vos Flep, zijn wijfje Leila en hun vijf welpen. Regie: Koreyoshi Ku- rahara 22.40 Denkmal-Auflössung, oplos sing van de kijkersvraag 21.45 Heute-journal 22.10 Die Chefin. 'Margaret That cher vor ihrer dritten Wahl- sieg?' Reportage van Uwe Krö- ger 22.55 Das kleine Fernsehspiel: Die Zeit nach dom Orkan, gedra matiseerde documentaire van Gerald Grabowski. Op een ochtend is de wereld van Kurt Sch. veranderd. De mensen lij ken in zijn ogen buitenaardse wezens. In de metro moet hij onmiddellijk zitten, want staan roept onbeheersbare agressie op. Steeds verder dwaalt hij in een fantasiewereld tot hij in een kliniek ontwaakt zonder herinneringen 00.20 Heute DUITSLAND 3 17.30 Veranderungen Vom Le- benszyklus der Familie, infor matieve serie. Afl. 5: Scheiden tut weh 18.00 Telekolleg II, cursus wiskunde. Afl. 3: Volstandige Induktion 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter. Der ver- steilte Horizont - bauern und die Atomkraft, reportage over de radio-aktiviteit in de land bouwgebieden 20.45 Rückblende. 'Vor 140 Jahren erschienen: Der Struwwelpe- ter', documentaire over 'Piet de smeerpoets', het meest om streden prentenboek, dat 140 jaar geleden voor het eerst werd uitgebracht 21.00 Formol Eins, overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanie Tücking 21.45 Men8chen in NRW: Dunkelzif- fer, filmportret van een Keulse band 22.15 Deutscher Alltag: Auf das KÜ8schen folgt das Tanzchen, filmportretten van vrouwelijke burgemeesters in de DDR en Beieren 23.00 Auslandmagazin, amusement en actualiteiten van buiten land-correspondenten 23.45 Laatste nieuws BBC 1 18.05 18.35 19.00 19.35 20.00 20.30 21.00 21.30 22.00 22.10 23.05 00.10 00.40 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip Schofield. Met o.a. 'Bertha', 'Laurel and Hardy', 'Johnny Briggs', kinderserie met Richard Holian, Jane Lowe, Leslie Schofield e.a., 'Bananaman' en 'Lift off with Coppers Co', tv-serie met Sally Dewhurst, Anthony Ho wes. Wendy Leavesley e.a. John Craven's Newsround, jeugdjournaal Eureka Wild Britain, rechtstreekse uit zending van natuuropnamen met radiografisch bestuur ca mera's Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine fflNo place like home, come dyserie met William Gaunt, Pa tricia Garwood, marcia Warren e.a. Afl. 6: Cabtree code CDEastEnders, familiefeuilleton met Bill Teacher, Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. ÜJBrush strokes, comedyserie met Karl Howman, Gary Wald- horn, Elizabeth Counsell e.a. Lenny Henry tonite, comedy- show Uitzending politieke partijen Nieuws en Verkiezingen '87 [UMarjorie and the Frenc hman, toneelstuk van Stephen Biull en Jim Broadbent. Met John Rhys Davies, Annie Hays en Peter Hugo Daly Film '87, filmmagazine gepre senteerd door Barry Norman [EThe wild side of town, serie documentaires over dierlijk le ven in de steden. Afl. 4: Wood lands on your doorsteps Weerbericht BBC 2 16.30 Gardener's world, tuinmagazi- ne 17.00 Nieuws en weerbericht 17.05 Cricket, eerste testmatch En geland - Pakistan 19.15 Rock Greats: Bob Marley, por tret van deze reggae-superster die vijf haar geleden aan kan ker overleed 20.45 Entertainment USA, serie do cumentaires van Jonathan King. Afl.: California North, waarin o.a. een bezoek aan het plaatsje Carmel, waar Clint Eastwood burgemeester is 21.15 Brass tacks, programma waar in belangrijke zaken uit het da gelijks leven ter discussie ko men. Afl.: Eldon Street revival 22.00 The Tony Awards, uitreiking van de Tony Awards voor to neelprestaties te New York. Presentatie: Angela Lansbury 23.20 Uitzending politieke partijen 23.30 Newsnight, actualiteiten 00.20 Cricket. Eerste test Engeland - Pakistan, samenvatting 00.50-01.30 On the Hustings, verkie zingsprogramma CD Ondertiteling via TeleTekst. H Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wit-ultzendlng. ■DZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. H3 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-ultzending in orginele versie met ondertitels. SKY CHANNEL 16.00 SI Live on Tuesday, recht streeks popprogramma met Anita Chellamah en TJ 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 Falcon Island, avonturenserie 18.30 The Ghost and Mrs. Muir, Amerikaanse comedyserie met Hope Lange en Edward Mulha- re 19.00 The Flying Nun, comedyserie. Afl.: A Convent full of Miracles 19.30 Matt Helm, avonturenserie. Afl.: Think Murder 20.30 Boney, misdaadserie. Afl.: Bo- ney takes a Holiday 21.30 Chuck Connors - Great Wes tern Theatre, westernserie. Dubbele afl.: The fearless man/Where there's hope 22.30 Nederlands voetbal 23.30 US College Football 00.30-01.15 The Business program me, economisch magazine SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 16.00 The Pepsi Live Show, poppro gramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma, met Adam Curry 18.00 Young Sherlock, dramaserie over de kinderjaren van Sher lock Holmes 18.30 Heidi, tv-serie naar het boek van Johanna Spyri 19.00 Game for a Laugh, spelpro gramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 David Attenborough Presents: The Living Planet, natuurfilm- serie. Afl.: The northern forests 20.30 Are you being served? Come dyserie met o.a. Mollie Sugden en John Innman 21.00 The Challenge, gedramati seerde documentaireserie over de zeilrace om de America's Cup 1983 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tomorrow's world, populair- wetenschappelijk magazine 00.00 Music Special: Paul McCart ney 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Eddie Kidd 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face TV 5 16.05 17.35 18.00 ■18.40 19.00 19.15 19.30 21.00 21.45 22.00 22.30- Le Parfait Amour, tv-film La Maison de TF1, knutselma- gazine Recreation, kinderprogramma Des chiffres et des lettres Les Vacances de Monsieur Léon, amusementsprogramma met ditmaal een kijkje achter de schermen van de haute couture Cocoricocoboy La Barbe Bleue, tv-film Sports a la une Premier plan Journaal 00.00 Le juge Fayard dit 'Le Sheriff, Franse thriller uit 1976 met o.a. Patrick Dewaere en Aurore Clément. Een jonge rechter komt op het spoor van verbindingen tussen onderwe reld en politieke machthebbers NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.30 Onbetaalbaar, serie over vrijwilligerswerk VOO 15.00 Sea- bert 15.10 Ghostbusters 15.35 Club veronica Clips 16.10 S Rambo, te kenfilmserie. Afl.: Bommen onder de straat 16.35 Only one earth, docu mentaireserie. Afl. 2: Peru 17.00 Fa mily Ties, comedyserie. Afl.: Keaton Zn. NOS 17.30 '/re-Journaal VOO 17.46 Veronica Sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Sprookjestheater: De kikkerprins 16.20 Het Triadische Ballet, driedelige uitvoering van het ballet van Oskar Schlemmer. Afl. 1: het gele ballet 16.30-17.30 Madoc, bewerking van het Reinaert de Vos- verhaal door theatergroep Maccus DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau 10.03 Geliebter Giorgio 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00- 13.15 Tagesschau 15.35 Tagesschau 15.45 Die vier Jahreszeiten, fietsdag- boek 16.45 Circusleute, kinderpro gramma 17.15 Computerzeit 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Rappelkiste, kinderserie 16.35 Die Schmetterlingsquelle, Chinese tekenfilm 17.00 Heute 17.15 Tele-ll lustrierte 17.45 Ich heirate eine Fa milie...., tv-serie. Afl.: Familienzu- wachs: Werner informiert sich BBC 1 08.00 Breakfast time 10.00 Journaal en weeroverzicht 10.05 Verkiezings programma 11.00 Journaal 11.05 Neighbours, tv-serie 11.25 Chil dren's BBC 11.50 Cricket. Halve fi nale om de Benson Hedges Cup 14.00 Journaal en weerbericht 14.35 Neighbours, tv-serie 15.00 Pie in the sky, sf-serie voor de jeugd 15.15 Cricket. Halve finale om de Benson Hedges Cup 16.50 Children's BBC, met o.a. 'Caterpillar Trail', 'Ulysses 31', tekenfilmserie, en 'Nutkins on Nautilus' SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax. Popmuziek 12.55 Space Shop ping 13.10 The best of A country practice 14.30 City Lights 15.00 Thrillseekers 15.30 E Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Madhur Jeffrey's Indian Cookery 10.00 Follow Me 10.15 Everyday Yoga 10.30 Emmerdale Farm 11.00 Girls on top 11.30 Simon Potter 12.30 Hot Pursuit 13.30 Tomorrow's World 14.00 Europees weerbericht 14.05 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ghostbusters 16.00 The Pepsi Live Show 17.00 Countdown, met Adam Curry RADIO 1 ieder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen met Arie Pronk. 21.35 Meer dan een lied alleen. 22.02 Metterdaad hulpverlening. 22.06 Hemelsbreed. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Klassieke pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Rondom de 15 symfonieën van Sjostakovitsj. 21.30 Leuk en Lachen. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 18.10 NCRV: Literama-Poëzie. 18.20 PP: Uitzending van het CDA. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Andiamo. 21.00 Gezond Sporten (herh.). 21.30 Gezondheidsvoorlichting kan ker. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.30 Actualitei ten, 18.00 Leiden Politiek 19.00 Voor schoten Lokaal 20.00-21.00 Pop. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijnmond Getapt. 17.00- 18.20 Cultuur, nieuws en sport. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: het ABW. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 De BRT Big-Band. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Etnische muziek. 19.00 Essay: Cyprus (1). 19.45 Uit een verborgen kamer 20.30 Concert door het radiosymfo nieorkest van Saarbrücken. 22.00 Acutalia. 22.10 Tien preludes uit het Opus 34, Dmitri Sjostakovitsj. 22.30 Luisterspel. 23.30 Buxtehude's Abendmusik. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 13.07 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieu ws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Golden gospels. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende woord. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek uit de Barok. 10.30 Orkestpalet. 11.55 Symfonische muziek uit Enge land. 12.25 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leesvoer. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtend actualiteiten. 12.00-13.00 Lunchprogramma met land- en tuinbouw (12.30), voorstel ling van de dag (12.50) regionaal nieuws en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: Om 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws en tegen achten de column. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 11.00 Het Jungle-boek, Symfonische suite. Charles Koechlin. 12.20 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 The Musical Snuff-box. 14.00 Peter Grimes, opera van Benja min Britten. 16.30 Wel thuis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13