Storm verhindert opening badseizoen Politiebureau Leimuiden in brand gestoken JOUR NAAL Regen spelbreker bij Zoeterwoudse sterrit -TDEN& OMGEVING CcidócScmant NOORDZEEKARAVAAN LAAT ZICH NIET AFSCHRIKKEN KRV TERUG OP EIGEN SPORTPARK GELUIDSOVERLAST DOOR RIJKSWEG 4 VALT MEE Leerlingen adopteren monument IH 311111 7-^" DINSDAG 9IUNI1987 PAGINA 11 os-gehaktballetjes, ierzieboontjes met 2lijgé en rijst - \ocoladevla met Ui» en rozijnen voor twee: 1 lepel en kokos, olie, 200 g f, zout, peper, 1 ui, .look, sambal, boem- 'saté, IV* dl water, hal lepel citroensap, halt 'llonblokje; 1 lepel olie, zout, knof- j, sambal, djahé, laos, 2 water, 400 g sperziebo- 100 gr taugé, 1 theele- eitroensap; g droogkokende rijst; liter chocoladevla (OVt melk, 20 g cacao, 45 g ■er, 25 g maizena), rum f rumaroma naar smaak, e lepel rozijnen. 5- E ikde kokos in een met olie i jevette pan al roerende en* btbruin. Kneed gehakt, rc ,ios, zout en peper stevig "or elkaar en vorm er per °P rsoon drie balletjes van. er f g de gehaktballetjes een or ir koel weg en bak ze dan or8 een lepel olie bruin. Voeg sto ,kjes ui, geperste knoflook, 1 s sambal en boem boe saté s Vl e en bak dit mengsel nog 1 en mee. Doe er vervolgens ;er 13ter, citroensap en bouil- n 4 nblokjes bij en laat de mas- i i* tien minuten stoven. en uit dunne snippers ui lang- J m gaar en lichtbruin in i** olie. Breng de ui op i taak met zout en schuii mop een bord. Bak in de- aru Ifde pan geperste knoflook O" sambal, djahé en laos Paj 'btbruin. Voeg water, de Dr" boongemaakte boontjes en so$iut toe en kook de groente een kwartier beetgaar. jal intussen de groene dop- uit de taugé en was de 'j* oen te. Schep de taugé met 40 <t citroensap door de boon- zo i Laat de massa aan de jok komen, doe haar in een baal en strooi er de gefrui- ui over. 1i eng de chocoladevla (eerst ^^oud laten worden als u haar "°n li kookt) met rum of ruma- ma en met de tien minuten a weinig water gekookte en ne' iarna uitgelekte rozijnen. J" JEANNE OTHEKEN De avond- en nacht van de apotheken in de re- Leiden worden tot vrijdag 12 juni ïrgenomen door apotheek Zuid- in Leiden en apotheek Linnaeus .eiden. JALLENDIENST ZIEKENHUI- LEIDEN Ongevallendienst ie dag Academisch Ziekenhuis be- e van dinsdag 13.00 u. tot woens- 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli- tel 155543, afdeling S.C.U. tel '5639) en van vrijdag 13.00 u. tot terdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- DISCRIMINATIE CENTRAAL ELDPIdNT LEIDEN. Ketelboeter- eeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be- ikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- Ï903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 do. 18.80-20.30. ilDSE RECHTSWINKEL Jurl- 1 Isch Adviesbureau, Ketelboeters- 1 eeg 10, tel. 130775; afdeling belas- igen: alleen op afspraak, klachten- ureau: di. en do. 18.30-20.30, afde- ng vreemdelingenrecht: ma. 13-15 J i do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: 1 10-12. 1 0.S.-DIENST Telefonische hulp- enst, tel. 071-125202. Voor allen die moeilijkheden verkeren of eenzaam n. Vertrouwelijk. Dag en nacht be- ikbaar. «EAU VOOR RECHTSHULP rengracht 50. tel. 123942; spreeku- n ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo. .30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. ERENHULP- EN AMBULANCE- ENST Hulpverlening in Leiden, Iderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Ikenburg, Voorschoten, Warmond Zoeterwoude. Tel. 071-174141. IRGERRAADSUEDEN Koren- ugsteeg 2, tel. 143171 (kantooru- n). Spreekuren ma., di. en wo. .00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. ZINSVERZORGING Stichting Binsverzorging Leiden. Aanvragen ilp voor bejaarden en langdurige Bken en gezinsverzorging, Rem- andtstraat 17. tel. 149441 (ma t/m .9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). INDER- EN JONGERENTELEFOON Dagelijks geopend van 15.30 tot ■30 uur. Het nummer is 071- 511. ITSCHAPPELUK WERK Stich- ig Maatschappelijk Werk. Lange- acht 1b, spreekuur ma. t/m vr. 10.00 en volgens afspraak, tel. Gezondheidscentrum Meren- reekuur ma 11.00-12.00 en 00-15.00. tel. 212195. Gezond- itrum Stevenshof. spreekuur .00-11.00, tei. 311506. Sector Herensingel 53. spreekuur m vr. 9.00-10.00. tel. 146041. Zuid: Breestraat 24, spreekuur n vr. 9.00-10.00 en volgens af- tel. 254782/254756. 1GUURPUZZEL lus 1-PUZZEL «or telkens één letter bij de voorst aande te voegen, kunnen woorden /ivan navolgende betekenis worden autokenteken Oostenrijk; 2. Win ers voertuig; 3. bloeiwijze; 4. open *ats in een bos; 5. historische munt; ^verspreidingsgebied v.e. plante rs °°rt; 7. grote slagputs; 8. beroep. oplossing D JBBl8)ieiu 9 Iieejeiue iieeaje IBBej g ;jBB| IJBB !JB Z'V 'V Dorpshuis Oud Ade krijgt opknapbeurt OUD ADE Het Dorpshuis van Oud Ade wordt opge knapt. B en W van Alkemade willen 92.5Q0 gulden voor re novatie beschikbaar stellen. Met de opknapbeurt is totaal 275.000 gulden gemoeid. Om de financiering rond te krij gen, moet Ons Dorpshuis nog 75.000 gulden lenen. De ge meente Alkemade is bereid hiervoor garant te staan. De raadscommissie welzijn buigt zich morgen over deze voor stellen. Ook de dorpshuizen van Nieuwe Wetering, Roelo- farendsveen, De Kaag en Rijp wetering krijgen subsidie voor renovatie. Plein autovrij WASSENAAR Het gemeen tebestuur houdt vast aan het au tovrijmaken van het Plein, het centrum van het Wassenaarse dorp rond de dorpspomp. Dit ondanks de bezwaren die door diverse winkeliers van het Plein zijn geuit. De winkeliers vrezen veel ongemak bij het be voorraden van hun winkels en het leveren van goederen aan hun klanten. Volgens het ge meentebestuur moeten de klan ten hun auto's maar parkeren in de Schoolstraat en de Berkheid- straat of het Kloosterlaan. In de raadscommissie ruimtelijke or dening en openbare werken wordt het plan morgen bespro ken. Surfer van plank geslagen NOORDWIJKER- HOUT Een op een Noordwijkerhoutse camping verblijvende inwoner van Zeist is zondagmiddag op het Oosterduinsemeer ge raakt door de mast van zijn surfplank. De man raakte bewuste loos, maar werd door een mede-surfer uit het water gehaald. Omdat de man last had van onderkoeling, is hij voor controle naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden gebracht Brandje in parkeergarage ALPHEN AAN DEN RIJN Een brand in een container in de parkeergarage bij winkelcentrum De Ridderhof heeft gistermid dag een schade veroorzaakt van 2000 gulden. De brand is waar schijnlijk door jongelui aange stoken. Enkele leidingen in de parkeergarages zijn geheel ver brand. BROMFIETSER ZWAAR GEWOND RIJPWETERING Een 17-jarige bromfietser uit Roe- lofarendsveen is in de nacht van zaterdag op zondag zwaar gewond geraakt bij een aanrijding met een auto mobilist. Het ongeluk gebeurde op de hoek van de Koppoellaan en de Ripselaan in Rijpwetering. De bromfietser heeft vermoedelijk de bocht naar rechts te ruim genomen. Een hem tegemoetkomende 19-jarige automobilist uit Rijpwetering kon hem niet meer ont wijken. Het slachtoffer is met een schedelbasisfractuur opgenomen in het Academisch ziekenhuis in Leiden. Buiteling met auto ALPHEN AAN DEN RIJN Een 27-jarige vrouw uit Alphen aan den Rijn en twee kinderen van zes en ze ven jaar oud zijn zaterdagochtend op de Mozartsingel met hun auto over de kop geslagen. Het drietal liep schaafwonden op. De vrouw verloor door onbekende oorzaak de macht over het stuur en raakte daarbij met het rechtervoorwiel de stoeprand. Vervolgens raakte de auto een boom en sloeg twee maal over de kop. Geen van de inzittenden droeg een autogordel. NOORDWIJK De bad plaats Noordwijk beleeft dit jaar geen officiële ope ning van het badseizoen. Werd dit evenement op 28 mei mei wegens het slech te weer uitgesteld, zater dagochtend om tien uur besloten de organisatoren dat de opening opnieuw niet kon doorgaan. De windkracht was om streeks die tijd al 6 7 en het gutste van de regen. Werd de opening definitief af gelast, de Noordzeekaravaan streek zaterdag wel even in Noordwijk neer. Onder het motto „Leve de Noordzee" trok zaterdag onder leiding van Ron Brandsteder een bont gezelschap langs de Neder landse kust. De karavaan moest de aandacht vestigen op de maatregelen die minister N Smit-Kroes (Verkeer en Wa terstaat) heeft genomen om de vervuiling van de Noordzee tegen te gaan. De beslissing om de van het badseizoen anderm; af te gelasten ging VVV-direc teur W. Rovers aan het hart. Hij vertelde echter dat door gaan van het evenement on verantwoord zou zijn geweest. De zee van volgens hem te ruw en de aanwakkerende wind maakte het onmogelijk om de boten van de Zeilvere niging en de N. R. B uit te la ten varen. „Zelfs het vliegtuig je dat wij hebben gehuurd om het evenement in de lucht aan te kondigen kon niet opstijgen vanwege de wind". Een nieu we datum werd niet vastge steld. Daarvoor is het volgens Rovers inmiddels te ver in het seizoen. De organisatie zal volgens de V W-directeur alternatieven moeten bedenken, zodat vol- gend jaar in ieder geval iets ijzonders geboden kan wor den aan het begin van het sei zoen. „Lokaties hebben wij er voor. Ik denk bijvoorbeeld aan het Gat van Palace of Vuurto renplein", aldus Rovers. De af gelasting werd weer kenbaar gemaakt via een plakkaat bij de ingang van het Oranjebad. Ook bij het VV V-kantoor was een mededeling hierover aan geplakt. Een andere wijze van kenbaar maken is er volgens Rovers niet. Blij was de VVV- directeur met het bezoek van de Noordzeekaravaan aan de badplaats. Karavaan De Noordzee is doodziek. Ieder jaar komen 323 vrachtwagen ladingen jod, kopei zink en kwik in het zeewater ladingen ongezonde troep als lood, koper, chroom, nikkel, Bassie en Adriaan, deelnemers aan de Noordzeekaravaan, vermaken het publiek in het Gat van| Palace in Noordwijk. FOTO: WIM VAN NOORT terecht. Giftige stoffen afkom stig uit Rijn, Maas en Schelde, maar ook uit de Engelse rivie ren Thames en Humber. Het is hoog tijd dat daar wat aan ge daan wordt. Een schone Noordzee is van levensbelang voor ons allemaal. Vervuilers moeten hun eigen rotzooi op ruimen. Dit was de boodschap die de Noordzeekaravaan af gelopen zaterdag uitdroeg. On der het motto „Leve de Noord zee" bezocht de karavaan niet alleen Noordwijk, maar daar voor ook Zandvoort en later Scheveningen en Renesse. Het weer was stormachtig en dat verklaart grotendeels de matige publieke belangstelling voor dit gebeuren. Vanaf een podium in het Gat van Palace werd het sombere verhaal over de vervuiling van de Noordzee, in een feestelijk jas je verpakt, aan het veelal jeug dige publiek verteld. Ron Brandsteder praatte het pro gramma aan elkaar. Bassie en Adriaan zorgden voor de vro lijke noot In een spelprogram- ma liet men de jeugd vragen beantwoorden over het milieu en de Noordzee. Een afvalsy- steem wees zo'n 80 winnaartjes aan, die allen beloond werden met een Noordzee T-shirt en een ballon in de vorm van een vis. Jans Kazan verzorgde een goocheloptreden, waarbij het milieu-element echter niet erg uit de verf kwam. Het optre den van José Hoebee en Bon ny St. Clair werd enthousiast ontvangen. Zij zongen een spe ciaal voor deze gelegenheid door Herman Pieter de Boer geschreven Noordzeelied. ZOETERWOUDE „Ik heb bewondering voor de mensen die ondanks de regen toch van start gingen, want ik vroeg me echt af wat de lol er van was om 75 kilometer te gaan fie- sen". Aldus Koos van der Geest, lid van het Zoeterwoud se sterrit-comité gisteren bij de start van de 36e editie van de sterrit. En het was inderdaad bar en boos toen om 8.00 uur de eerste deelnemers op de fiets stapten. Tot na het mid daguur bleef het weer slecht. Het aantal deelnemers aan de sterrit - naast een tocht over 75 kilometer was er ook de kleine tocht over 40 kilometer - kwam dan ook niet boven de 900. Welgeteld 891 enthousias telingen wilden het avontuur toch aangaan. Aan de grote tocht - die pre cies gemeten 77 kilometer lang was - namen 444 fietsers deel die allemaal korte of langere tijd in de regen hebben gere den. Reden waarom op het laatste moment 196 deelne mers verstek lieten gaan. Zij hadden zich wel aangemeld, maar verkozen de open haard boven de fiets. De kleine tocht - die met precies 35 kilometer aan de korte kant was, telde 447 deelnemers, die behoudens een regenbuitje het er beter vanaf brachten wat het weer betrof. Waren er voor de klei ne tocht 102 „wegblijvers" er meldden zich vlak voor de start nog 200 mensen die het toch wilden proberen. „Zo extreem als dit jaar is het zelden geweest", aldus sterrit- woordvoerder Koos van der Geest, die al vanaf het eerste begin in 1952 bij dit specifieke Zoeterwoudse fietsgebeuren betrokken is. Aan uitstel van de tocht is nauwelijks gedacht. „Dat geeft organisatorisch vrij KATWIJK De Katwijkse voetbalvereniging KRV is sinds zaterdag weer terug op haar oude sportpark. Omdat veld en accommodatie grondig werden gereoveerd, speelde de club de competitiewedstrijden op het terrein van de voetbal vereniging Katwijk aan de Helmbergerweg. Zaterdag werd de terugkomst op de vel den aan de Wassenaarseweg, bij het vliegkamp Valkenburg, op sportieve en plezierige ma nier gevierd. Nadat wethouder W. van der Plas het sportpark officieel had heropend, speel den de teams van KRV een toernooi tegen de Katwijkse buur Quick Boys. KRV is blij met de terugkeer naar haar oude sportpark. Vandaar dat zaterdag een gezellige dag ge organiseerd werd om de „thuiskomst" te vieren. Alle twintig elftallen van de Kat wijkse Rijnvogels speelden deze dag tegen gelijkwaardige teams van Quick Boys, terwijl er verder deze dag voor de jeugd het finale 4 maal 4 spel georganiseerd werd plus net penalty-schieten. Daarnaast kon men terecht in het club huis van KRV, waar onder meer spelen en een barbecue voor ae nodige gezelligheid zorgden. veel problemen maar toch zul len wij de eerstvolgende ver gadering hierover van gedach ten wisselen. Normaal zijn er toch zo'n 2.000 deelnemers en deze sterrit kost ons dan ook geld, want we bliiven bijvoor beeld met méér dan 1.000 be drukte medailles zitten. Maar we hebben een kleine reserve opgebouwd dus we komen er wel overheen", aldus Koos van der Geest, die nog bekend maakte dat mensen die de ko mende weken de tocht alsnog willen rijden bij hem (aan het Watertje 19) voor 1.75 gulden een routebeschrijving kunnen afhalen. Onder alle deelnemers werd een fiets verloot en de bezitter van lotnummer 1188 mag zich eigenaar noemen. De sterrit kent ook prijswinnaars en dat zijn zii die de minste strafpun- ten hebben opgelopen. De meest regelmatige rijders zijn: 40 kilometer: 1. José Olsthoom en Sabine Lut, 7 straf punten, 2. Joke en Annie Olsthoom, 10 straf pun ten. 75 kilometer: 1. Bert en Ria van Es, 11 straf- punten, 2. Mariek Loos en Re- née van Leeuwen, 14 straf- punten,. 3. J. Mazurel en Th. Gerritsen, 17 strafpunten. Computer wordt belangrijker dan veilingklok AALSMEER De compu ter zal op 's werelds grootste bloemenveiling, die in Aals meer, belangrijker worden dan de veilingklok. Die als van oorsprong Nederlandse instelling bestaat juist deze maand honderd jaar. De computer zal een complete registratie bevatten van alle aanplant bij de kwekers. Met die informatie kan de bloemenveiling de 'markt', de handel en in diens ver lengde de consument, be dienen. „Marktvraag en marktaan- bod aan elkaar koppelen", zo noemt directeur A.J. Mulder van de Coöperatie ve Vereniging „Verenigde Bloemenveilingen Aals meer" (VBA) dit in zijn toe komstvisie. Hij heeft deze ontvouwd in het jaarverslag over 1986 van de VBA, dat vandaag is verschenen. De VBA behaalde vorig jaar een omzet van iets meer dan 1,5 miljard gulden (501 miljoen gulden planten en 1.008 miljoen gulden snij bloemen). Zij had daarmee ongeveer veertig procent van de totale Nederlandse omzet in deze sector in han den. De al eerder gesigna leerde stagnatie in de groei van de uitvoer van bloem- kwekerijprodukten heeft zich in de eerste vijf maan den van 1987 voortgezet. Exporteurs hebben in deze periode voor een bedrag van 1,8 miljard gulden aan bloemen en planten uitge voerd, zo blijkt uit cijfers die de Vereniging van Groothandelaren in Bloem- kwekerijprodukten van daag bekend heeft gemaakt In vergelijking met de zelf de periode vorig jaar is dat een stijging van 1,6 procent. Twee derde daarvan betrof snijbloemen. In vergelijking met vorig jaar daalde de uitvoerwaarde met 2,5 pro cent. De uitvoerwaarde van planten (600 miljoen gul den) steeg met 10,9 procent. In vergelijking met de eer ste vijf maanden van 1986 werden 8,6 procent meer bloemen en 18,3 procent meer planten uitgevoerd. LEIMUIDEN De viering van Luilak heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in enkele plaatsen voor flinke schade gezorgd. In Leimuiden werd het politie bureau aan het Kloofpad in brand gestoken. Alkemade kende een wat ludiekere luilakviering: de klokken van de rooms-katholieke kerk Jacobus de Meedere werden geluid. In Wassenaar werd een charge bij auberge De Kieviet gehouden om baldadige jongeren te veijagen. In Leimuiden werd het politiebureau aan het Kloofpad in brand gestoken. Een molotov-cocktail werd rond kwart over drie 's nachts door het raam van de politiepost gegooid, die is gevestigd in een zogenaamde porto-cab, een soort bouwkeet Omdat een auto van de Alkemadese politie toevallig in de buurt was, kon de brand met schuimblussers binnen een half uur geblust wor den. Daardoor bleef de schade beperkt Wel werd de vloer het zeil en de houten vloer daaronder vrijwel geheel ver nield. De schade is nog onbekend. De politie vraagt eventuele getuigen zich telefonisch te melden. Het vermoeden bestaat dat de brandstichting terdege is voorbereid. In Alkemade is een 16-jarige jongen uit Roelofarendsveen aan gehouden door de politie. Hij vierde Luilak met het tot drie maal toe luiden van de klokken in de toren van de rooms-ka tholieke kerk Jacobus de Meerdere. Daartoe had hij een touw geluidsoverlast te maken. In totaal heeft dit enkele uren ge duurd. Bij zijn aanhouding bleek dat de jongen ook talloze ge bouwen van graffitti had voorzien en twee ruitjes van een wo ning aan de Veerstraat had ingegooid. De luilakviering heeft ook in Lisse een spoor van vernielingen achtergelaten in het centrum en de Poelpolder. Verkeersborden, bloembakken en vuilcontainers werden zaterdagmorgen tussen twaalf en vijf uur vernield. Een ruit van het laboratorium voor bloembollenonderzoek sneuvelde, dakpannen van de Don Bos- coschool werden verwijderd en een molotovcocktail gegooid. Verder werden diverse jongeren aangehouden omdat ze verbo den wapens als Chinese vechtstokjes bij zich hadden. Er werden 23 jongens en 2 meisjes in de leeftijd van 15 tot 20 jaar aange houden waartegen proces-verbaal wordt opgemaakt De Wassenaarse politie heeft zaterdagochtend rond half vier bij auberge De Kieviet enkele charges verricht. Zo'n honderd jon geren haden zich daar verzameld en gedroegen zich baldadig. De politie heeft twee 14-jarige Wassenaarse jongens aangehou den die met een honkbalknuppel een verkeerslicht aan de Van Oudermeulenlaan bewerkte. ALKEMADE De geluidsbe lasting van de nieuw te bou wen woningen in het bestem mingsplan Nieuwe Wetering- Noord, zal de wettelijk toege laten grens niet te boven gaan. Dat is de uitslag van een door de gemeente Alkemade uitge voerd akoestisch onderzoek. In Nieuwe Wetering-Noord zijn woningen gepland op onge veer vierhonderd meter af stand van rijksweg 4. Binnen een dergelijke afstand is woningbouw alleen toege staan wanneer de geluidsbelas ting aan de gevel en binnens huis beneden een bepaalde grenswaarde blijft. Een akoes tisch onderzoek daarnaar is verplicht. Het onderzoek heeft aangetoond dat de geluidsbe lasting niet boven de 55 deci bel komt. De geluidsgevoelige binnen- en buitenruimten van de wo ningen moeten dan wel aan de geluidsluwe zijde van de wo ningen liggen. Ook zal de ge meente af moeten zien van de agrarische bebouwing op de strook grond tussen de rijks weg en de toekomstige wonin gen. Tenslotte moet de bebou wing zoveel mogelijk gesloten worden uitgevoerd, zodat de daar achter gelegen gebouwen afgeschermd worden. De uitslag van het akoestisch onderzoek wordt vanavond in de vergadering van de raads commissie voor ruimtelijke or dening besproken. Met het leggen van een krans en bloemen bij het herdenkings monument in Llsse, hebben de leerlingen van groep acht van de Klarinetschool afgelopen zaterdag dit monument officieel gea dopteerd. Dit is gebeurd op initiatief van de Vereniging 40-45, die overal in het land dergelijke adopties ondersteunt. Men wil hiermee bereiken dat de jeugd zich verdiept in de vraag waarom dergelijke monumenten werden opgericht. FOTO: WIM VAN NOORT Orgelconcert Ben van Oosten concerteert donderdag op het Adema-orgel in de St. Agathakerk in Lisse. Van Oosten speelt werken van Franse orgelmeesters. Zo staan op zijn programma „Choral Varié sur le Veni Creator" van Maurice Duruflé, „Interlude Symphonique" van César Franck, „In memoriam sur le nom de Louis Vierne" van Je anne Joulain en „Symphonie nummer 2" van Louis Vierne. Het concert begint om kwart over acht Lego In winkelcentrum Leidsen- hage in Leidschendam wordt zaterdag 13 juni de jaarlijkse Lego-bou wwedstrijd gehouden. Om kwart voor tien bouwen de kinderen van vier tot zeven jaar. Om elf uur gaan de kin deren van acht tot twaalf jaar van start Voor beide leeftijds groepen zijn er Legoprijzen van 50 tot 100 gulden beschik baar. Elke deelnemer krijgt een attentie. Het Leids Pop pentheater treedt twee maal op, om kwart voor elf en om half een. Opgeven kan tot en met woensdag bii V&D, Bart Smit en De Marskramer. Overlevingszwemmen In zwembad 't Kokker bad in Noordwijkerhout gaat maan dag 15 juni weer een cursus overlevingszwemmen van start Er wordt aandacht ge schonken aan allerlei situaties die zich in, rond of op het wa ter kunnen voordoen. Wie wil deelnemen, moet beschikken over een B-diploma. De cursus bestaat uit zes lessen op 15, 22 en 29 juni van kwart over acht tot kwart voor tien 's avonds en op 16, 23 en 30 juni van zes tot zeven uur 's avonds. Deel name kost f32,30 per persoon. Men kan zich aanmelden bij de kassa van het zwembad. Vrouwentrefcentrum In het Vrouwentrefcentrum aan de Van Ruysdaellaan 41 in Leldschendam wordt morgen een thema-avond over gezonde voeding gehouden. Coby de Jong zal vertellen over het verschil tussen macrobiotische en vegetarische voeding, over het gebruik van reformpro- dukten en over het belang van granen in onze voeding. De bij eenkomst begint om half ne gen. Hedy Tentoonstelling (1) De nieuwe bibliotheek aan de Schenkelweg in Zoeterwou- de-dorp houdt tot en met 20 juni een tentoonstelling over zure regen. Er zijn allerlei fo to's te bezichtigen en voorts is er informatie in de vorm van boeken, dia's, videobanden en brochures. Hedy d'Ancona, lid van de so cialistische fractie in het Euro pese Parlement, spreekt van avond in gebouw Amstelhoeve aan het Fluitpolderplein in Leldschendam over de koers die de PvdA volgens haar moet volgen. Mevrouw d'Ancona, die ook staatssecretaris voor emancipatiezaken is geweest, zal antwoord proberen te ge ven op de vraag of de PvdA bezig is haar idealen opzij te zetten. De bijeenkomst begint om acht uur. Tentoonstelling (2) In het raadhuis van Leld schendam is vanaf vandaag een tentoonstelling te zien van verschillende groeperingen uit Leidschendam. Medewerking verlenen het Leidschendams Kunstenaars Kollektief, docen ten van de Vrije Akademie De Vlietstreek, de Fotokring Leid schendam, de tekengroepen Stichting Welzijn Ouderen Leidschendam SWOLen Amstelwijk en de wandkleden- club De Schuitejager. Secretaris Gemeentesecretaris S. Broek huizen is voorlopig niet meer op het gemeentehuis van Éijnsburg te bereiken. Hij heeft om gezondheidsredenen moeten afhaken. De heer Broekhuizen, die in 1974 naar Rijnsburg kwam, kampt vooral de laatste jaren erg met zijn ge zondheid. 792, 877, 975, 1264, 1310, 1329, 1392, 1398, 4077, 4498, 4505, 4553, 4714, 5088, 5126, 5191, 5452, 5489, 6001, 6057, 6202, 6437, 7031, 7103, 7392, 7609, 7744, 7857, 8077, 8127, 8269, 8346, 8357, 8425, 8604, 8672, 8699, 8887, 8899, 9008, 9064, 9112, 9154, 9223, 9235, 9364. De prijzen kunnen worden afge haald bij mevrouw B. de Groot, Delftsekade 39, Leidschendam. Loterij De loterij van de Stichting L eidsch en damse Vrouwen raad is een succes geworden. De opbrengst gaat naaar ge zinsprojecten in Ethiopië. De hoofdprijs is gevallen op num mer 9202. Verdere prijzen zijn (onder voorbehoud) gevallen op de nummers 175, 244, 588, Kampioen Piet Wondergem is dit week einde clubkampioen geworden van de Zoeterwoudse biljart vereniging Rijnegom. Hij werd gevolgd door Piet van Gent en Mat Bruines, terwijl André Vlasveld met 0 punten de rij sloot Wondergem, Van Gent en Bruines hadden elk vier punten, zodat het moyenne be slissend was.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11