Winnaars en verliezers zijn allemaal tevreden Dames HGC kijken al uit naar finale I sportuitslagen I Paolo Cimini eerste verrassing in Giro SPORT Sport op tv Calos Lopes wekt woede op 10^ EeidóeSoiwant ZATERDAG 6 JUNI 1987 PAGINA 13 BETAALD VOETBAL vandaag Esrste divisie (nacompetitie) i rkC-NEC 0S79-SC Cambuur MAANDAG (Twoode Pinkster- SU. FC Den Bosch-f C Utrecht PEC Zwolle-AZ FC Twente-Ajax Roda JC-SC Veendam Haarlem-Go Ahead Eagles FC Den Haag-Sparta Eerste divisie (nacompetitie) 1 SC Cambuur-RKC NEC-0S79 vandaag Nederland 2, 14.00 uun Tennis (Roland Garros), basketbal (EK Athene) en wielrennen (finish Ronde van Italië). Nederland 2, 2240 uun Studio Sport. Nederland 2, 00.05 uun Boksen (EK Turijn). Belgis Nederlands 1, 22.50 uun Sport op zaterdag. Belgis Nederlands 2, 1345 uur Tennis. Belgis Frans, 22.00 uun Boksen TV 5, 15.00 uun Sport. Duitsland 1, 18.05 uun Sport Duitsland 2, 14.00 uun Tennis. Duitsland 2, 22.15 uun Das Ak tueiie Sport-Studio. Duitsland 2, 01.10 uun Boksen. Duitsland 3, 19.00 uun Spon im Westen. BBC 1, 11.55 uun Grandstand. BBC 1, 23.35 uun Sponsnight. BBC 2, 1540 uun Schaken. BBC 2, 17.40 uun Cricket. ITV, 13.05 uur Worstelen. Sky Channel, 14.05 uun IJshoc key. Sky Channel, 15.05 an 22.50 uur Motorsport. Sky Channel, 21.00 uur Worste len. Super Channel, 15X0 uun Sport. MORGEN Nederland 1, 23.30 uur Basket bal (EK Athene) en hockey (EC Wassenaar). Nederland 2, 15.00 uur Tennis (Roland Garros), basketbal (EK Athene) en wielrennen (finish Ronde van Italië). Nederland 2, 19.15 uur Studio Sport. Belg ie Nederlande 1. 20.05 uur Sportweekend. Belgie Nederlands 2, 15X0 uun Tennis. Belgie Frans, 1445 uur Tennis. TV 5, 17.00 uun Hockey. Duitsland 1, 15X0 uur Tennis, motorsport en basketbal. Duitsland 3, 19X0 uur Sport lm Westen. BBC 1, 01.00 uur Golf. BBC 2,14X0 uur Sunday grand stand. BBC 2, 22X5 uur Rugby. Sky Channel, 14X0 uur Ameri can football. Sky Channel, 15X5 uur Turnen. Sky Channel, 22.45 uur Austra lisch voetbal. Super Channel, 15X0 uun Sport. Super Channel, 00X0 uun Golf. (tweede pink- maandag 8terdag) 19X0 uun Studio Sport. Nederland 2,21X5 uun Sport op maandag. Belgie Nederlands 2, 20X0 uur. Extra time. Duiteland 2, 18.00 uur: Die Sport-Reportage. Duitsland 3, 2045 uun Sporl- Platz. BBC 1,11X0 en 15.15 uun Cric ket. BBC 2, 15.02,17X5 en 00X0 uur. Cricket. BBC 2, 00.15 uur. Rugby. Sky Channel, 21X0 uun Motor sport. Sky Channel, 22.00 uun IJshoc key. Super Channel, 22X0 uun Sport. 'heo Snijders ugby-bondscoach IILVERSUM Het bestuur an de Nederlandse rugby- ond heeft Theo Snijders en Piet Paul benoemd tot bonds- loaches. Theo Snijders (50) was jarenlang trainer van het laagse HRC en van DIOK. Piet Paul (35) trainde enige ja ren Jong Oranje en de natio nale B-selectie. Het tweetal volgt Dick Jansma op, die de lationale selectie drie jaar ang begeleidde. Bijles voor basketballers ATHENE De Nederlandse basketballers hebben gisteren in Athene een bijscholiifgscur- sus van veertig minuten gehad. De Italiaanse profs gaven in de derde wedstrijd van de Eu ropese titelstrijd college, hoe modern basketbal gespeeld wordt: snel, fysiek en collectief. De Nederlandse hobbyisten keken vol respect toe: 71-95 (33-43). Het resultaat van de nederlaag is, dat de Oran je-ploeg dit weekeinde fors moet uitpakken om een van de eerste vier plaatsen in poule B te grijpen. Achter Italië, dat zonder twijfel deze lichte groep gaat winnen, zijn de overige teams in verbitterde strijd gewikkeld om de overige drie kaarten, die rechtstreekse toelating tot de volgende ronde inhoudt. In het Pinksterweek- einde zal Nederland uit de wedstrijden tegen Tsjecho-Slowakije en West-Duitsland ten min ste één overwinning moeten halen om niet uit de boot te vallen. RIDDERKERK De Portugese hardloper Carlos Lopes, met 2.07.11 's werelds snelste ma rathonman aller tijden, heeft in Ridderkerk voor boze gezichten gezorgd. Lopes, die in Rot terdam zijn recordtijd liep, werd voor veel geld naar Ridderkerk gelokt als hoofdpersoon op de pinkstermarkt, die in het teken staat van Por tugal. De geldschieters gingen er van uit dat hij zou deelnemen aan de halve marathon die tege lijkertijd wordt gehouden. „Denkt U te gaan winnen?" werd hem bij aankomst gevraagd. Het antwoord van de 40-jarige loper wekte eerst verbijstering op, vervolgens woede. „Win nen?" zei Lopes, „ik doe niet eens mee". De laatste maanden was hij nergens actief wegens blessures aan de achillespezen. Vfb Stuttgart verspeelt laatste kans FRANKFORT Vfb Stuttgart heeft zijn laatste theoretische kans op Europees bekervoetbal in Frankfort verspeeld. Eintracht Frankfurt won gisteren in het vooruitgespeelde duel uit de eer ste Bundesliga met 3-1 van de Stuttgarters. Bij rust leidde Ein tracht door een strafschop in de 42e minuut, benut door Falken- mayer, met 1-0. Allgöwer maakte een kwartier na de pauze nog ge lijk, maar in de slotfase zorgde Mitchell met twee treffers voor de Frankforter winst. Judoploeg wint van Oostenrijk MURZZUSCHLAG De verzwakte Neder landse judoploeg heeft gisteren in Miirzzusc- hlag een interland te gen Oostenrijk met 6-4 gewonnen. De heren zegevierden met 4-1, de dames verloren met 2-3. De nationale équi pe trad aan zonder on der meer Irene de Kok, Chita Gross, Chantal Han, Ben Spijkers, Hans Buiting en Jean-Pierre van Deursen. PARIJS Allemaal te vreden gezichten gisteren op Roland Garros. Organi satie, publiek, winnaars én verliezers. Waarbij het natuurlijk 't meest opval lend was dat zich bij al die gelijkgestemde zielen ook de uitgeschakelde Boris Becker en Miloslav Mecir bevonden. „Het was ons beste toernooi hier", ver klaarden de Westduitser en de Tsjechoslowaak on afhankelijk van elkaar maar eensgezind. Een on weerlegbaar feit voor het pas betrekkelijk kort aan het topfirmament acteren de tweetal, dat de wat for mele opmerking wellicht voornamelijk bezigde als een doekje voor het bloe den. Want Mats Wilander en Ivan Lendl mochten zich dan voor de finale hebben geplaatst, vóóraf had het duo Becker- Mecir zich wel degelijk zeer reële kansen toegedacht mor gen op die plaats te staan. Ze ker de tweevoudige Wimle- don-kampioen, die na zijn vo rige zege op Connors van zijn hart geen moordkuil had ge maakt over zijn kansen. Het is er niet van gekomen. Op een halve finaledag, waar op beide partijen streden om voorrang bij het verkrijgen van de kwalifikatie „teleur stellend", beleefde Becker een onmogelijk geachte off-day. Hij werd in drie snelle sets (6- 4, 6-1, 6-2) afgedroogd door een herboren Wilander, die vrijwel foutloos opereerde waar de Westduitser grossier de in missers nadat hij in de eerste set een voorsprong van 4-2 uit handen had gegeven. „Als ik op 5-2 was gekomen en de eerste set had gewonnen was het waarschijnlijk een heel andere partij geworden", vertelde Becker na afloop. Een opinie die door Wilander, met de eenvoudige zege inmiddels op zak, na afloop bepaald niet werd gedeeld. „Ook als hij de eerste set had gewonnen had ik nog het gevoel gehad de beste kansen in de partij te hebben", meende de Zweed, die er aan toevoegde zijn sport tegenwoordig heel anders te beleven dan een jaar geleden. „Ik heb er nu weer plezier in. Een jaar geleden was ik wel li chamelijk aanwezig, maar geestelijk niet Ik trainde om dat het moest niet omdat ik er enig genoegen in schepte". Zelfs een ware snoekduik mocht Boris Becker gisteren In zijn partil tegen de oppermachtige Mats Wilander niet baten. foto: ap Het geheim van Wilanders nieuwe motivatie is naar veler mening zijn huwelijk van een half jaar geleden met een Zuidafrikaans fotomodel. Daardoor zou er voor de Zweed, die vorig jaar ook een lange rustperiode inlaste, een nieuw elan zijn ontstaan. Het geen aan zijn spel is te mer ken. De oude, doorgaans aan de baseline hangende Scandi- naviër was al eerder een com pleter speler geworden, die meer variatie in zijn spel bracht en wat creatiever aan het net opereerde. Maar daar is zijn nieuwe levensmissie bij gekomen, hetgeen de Zweed licht tot favoriet maakt voor de finale van morgen. Ook voor hemzelf. „Bij mijn vorige finales, in 1982 en 1985 tegen Vilas en Lendl, had ik het ge voel geen of weinig kans te hebben. Nu ga ik voor het eerst de eindstrijd in met de idee dat de kansen op zijn minst 50-50 zijn". „Mijn doel voor dit jaar was vooraf Wimbledon, waar ik tot dusver nog nooit goed heb ge presteerd, Maar het bereiken van deze finale geeft me een goed gevoel", aldus Wilander, die bij zijn ambitie voor het over ruim veertien dagen be ginnende grastoernooi in Lon den een lotgenoot treft in Bo ris Becker. „Ik voel me geen favoriet voor dat toernooi", vertelde de Westduitser quasi bescheiden. „Er doen nog 127 spelers mee. Ik ben gewoon één van de kanshebbers. Meer niet". Wilander was na zijn zege van gisteren pertinenter. „Becker is voor mij de belang rijkste gegadigde voor Wim bledon. Als hij in vorm is, is hij niet te verslaan. Maar zelfs in matige conditie heeft hij het grote voordeel het evenement al twee keer te hebben gewon nen, heeft hij het gevoel dat het zijn toernooi is. En dat maakt je sterk". Loopwerk Ivan Lendl was zeer tevreden over de manier waarop hij met 6-3, 6-3, 7-6 de finale had be reikt. „Je moet in een partij met Mecir niet te veel vaart in het spel brengen", vertelde de Tsjechoslowaak die voor de vijfde maal in zijn carrière de eindstrijd op Roland Garros bereikte. „Mecir en Connors zijn de beste counteraars in het hedendaagse tennis. Je moet ze geen gelegenheid geven de aanval over te nemen. Boven dien is het sterke punt van Mecir dat hij je ontzettend veel loopwerk laat doen als het tempo een kolfie naar zijn hand is. Dat hefc ik kunnen voorkomen". Het resultaat van Lendls stra tegie en het gebrek aan initia tieven dat Mecir mede daar door kon nemen, leidde tot een weinig aantrekkelijke ont moeting. Het was de vijfde keer dat beide Tsjechoslowa- ken tegenover stonden, nadat Mecir vorig jaar zijn door braak naar het wereldpodium had gemaakt. Lendl, die Parijs tweemaal eerder op zijn naam bracht, leidde in de onderlinge race met 3-1, maar had dit jaar een keer verloren van zijn weinig spectaculair opereren de landgenoot. „Maar dat was in Key Bisca- ne", vertelde Lendl. „En toen was ik net terug van een rust periode en mijn knie-operatie in maart. Door die beide zaken was ik toen nog niet in de vorm, die ik me graag wenste. Zowel psychisch als fysiek was ik toch een beetje achterop ge raakt. Pas nadat ik in Ham burg (op gravel; red.) het toer nooi had gewonnen na een zege in de finale op Mecir had ik weer de vorm en mijn zelf vertrouwen terug". Hoewel Lendl sindsdien in Rome, vlak voor Roland Gar ros, nog tegen een verrassende nederlaag tegen de Zweed Ny- strom was opgelopen, bleek zijn moreel de afgelopen veer tien dagen in Parijs ijzersterk. „Ik had bovendien een aantal zware partijen gehad vóór deze halve finale. Mecir daar- "ROLAND GARROS entegen had een vrij eenvou dig schema, hij won al zijn partijen in drie sets met een Kaar tiebreakers. Ik denk dat et verschil in aanloop in de slotfase van onze wedstrijd van beslissende betekenis is geweest. Daardoor kon ik toch het initiatief houden". Vis Miloslav Mecir, die dit jaar vier titels op zijn naam bracht en daarmee met Stefan Edberg koploper is, gaf toe dat hij geestelijke enigszins vermoeid was geweest. „Twee dagen ge leden was ik psychisch al ta melijk moe. Ik probeerde wel hetzelfde spel te spelen dat mij in Key Biscane de zege tegen Lendl opleverde. Maar ik kwam er nauwelijks toe. Mijn volley werkte niet zo goed als op een hardcourt-baan zoals in Florida. Daardoor kon ik niet zo veel aanvallen als gebruike lijk. En als ik het al probeerde dan was Ivan overal. Ik heb bovendien fouten gemaakt in deze partij, die ik normaal niet maak. En dat kun je je tegen Lendl niet veroorloven", aldus de Slowaak, die na zijn finale van vorig jaar van de US Open tegen Lendl opnieuw geen grote vis aan de haak kon slaan. Dat zal de rashen gelaar vanaf nu in eigen land weer letterlijk gaan proberen. Daar bereidt hij zich ook voor op Wimbledon. Twee dagen voor het einde van het toernooi op Roland Garros werden de laatste Ne derlanders uitgeschakeld. Mi- chiel Schapers slaagde er met zijn Ameikaanse partner Ann Henrickson niet in de finale te bereiken. Het duo werd ver slagen door Sherwood Stewart en Lori McNeill met 6-4, 7-5. Daarmee gelukte het Schapers niet om na 1981, toen Betty Stöve met de Amerikaan Freddie McNair de eindstrijd van het gemengd dubbelspel haalde, opnieuw een Neder lands tintje aan de slotdagen van Parijs te geven. Eerder op de dag werd Brenda Schultz in de kwartfinales van het jeugd- toernooi geelimineerd door de Braziliaanse Vieira. De set standen waren 3-6, 6-4, 6-4. FRANK WERKMAN Wassenaar De krachtsverschillen in het dameshockey zijn zo groot dat het toernooi om de Europa Cup voor club- teams alleen op de laatste dag interessant is. Zeker voor het organiserende HGC, dat al met smart wacht op de finale van maandag. Want in de pou- Bloemendaal en Kampong starten goed Barcelona Bloemen daal en Kampong zijn het hoc- «ytoernooi om de Europa Cup voor landskampioenen in Terrassa, bij Barcelona, goed begonnen. In poule a, waarin beide Nederlandse clubs zijn «gedeeld, won bekerhouder Kampong met 2-1 van de niet te onderschatten Russische club Fili Moskou en maakte Bloemendaal dank zij Scl uaiiiv i.1, Vier treffers van Gert-Jan Schlat- «ann korte metten met Royal «santé uit België (5-2). lewedstrijden behoeft men niet op werkelijk se rieuze tegenstand te reke nen. Dat bleek bijvoor beeld gisteren in het tref fen met Slough: 6-0. HGC wacht vanmiddag om 15.30 uur de confrontatie met Glasgow en dan mag iets meer tegenstand worden verwacht De Schotse dames sabelden gisteren zelf het Belgisch Roy al Uccle Sport THC met 8-0 neer en dus hoeft HGC zich op de wedstrijd van morgen niet echt te verheugen. „Tegen die Belgen wordt het een walk over. Van die Schotse dames verwacht ik wat meer", sprak de winnende coach Tim Steens, die op last van de strenge FIH-officials na de rust in de dug-out moest plaats nemen nadat hij in de eerste 35 minuten nog stiekem langs het veld had gestaan. Op dat moment had HGC ove rigens al een veilige voor sprong van 3-0 genomen. De internationals Laurien Wil- lemse en Lisanne Lejeune (2) tilden de gastploeg al snel naar een luxe score. HGC, dat de afgelopen zes weken viermaal trainde, had in het tweede be drijf helemaal geen tegenstand meer te vrezen. Laurien Wil- lemse, Marieke van Doom (strafbal) en Lisanne Lejeune sloegen de zes vol. Al ver voor het eindsignaal van de zwakke arbitrage had Annemieke Fokke het veld in draf verla ten, zodat ze razendsnel in Haarlem haar VWO-diploma kon ophalen. Niet erg De minst opvallende rol speel de uiteraard doelvrouwe Yvonne Buter. Ze raakte de bal slechts negenmaal. „Maar", sprak Buter die door de ren tree van Det de Beus bij Oran- ie wel weer op de bank zal be landen, „dat vind ik niet erg. Ik speel de wedstrijden in dit toernooi vooral om de nul te houden. Dat motiveert mij. En daarom vind ik het ook nog steeds leuk". Het Europa Cup-toernooi staat voor HGC vooral in het teken van een happening. De organi serende vereniging heeft er in elk geval alles aan gedaan. De tribunes waren gisteren welis- Lisanne Lejeune soleert namens HGC door de matige defensie van Slough. waar matig bevolkt met zo'n 400 kijkers, maar in het pro mo-dorp - met de talrijke drank- en eetkraampjes - was de ongedwongen sfeer al voel baar. Dat zal dit weekeinde en zeker maandag - wanneer HGC volgens verwachting de vijfde Europa Cup verovert - niet anders zijn. Ten aanzien van de komende tegenstander in de finale heeft coach Tim Steens, die overi- fens vond dat zijn ploeg tegen lough de score tot minimaal 10-0 had moeten opvoeren, een lichte voorkeur voor de WeStduitse dames van Blau- Weiss Köln. „Omdat we de laatste drie keer constant te- foto: cees verkerk gen die Russische vrouwen hebben gespeeld", houdt hij van afwisseling. Bovendien ziet Steens Adizhanka Andiz han ook niet in de einstrijd ko men. „Die Westduitse vrou wen hebben een betere ploeg. Dat zal waarschijnlijk de door slag geven". DENNIS MULKENS Paolo Cimini is de snelste van het bijna voltallige peloton en schrijft zo de veertiende etappe van de Ronde van Italië op zijn naam. foto-, ap LIDO Dl JESOLO De Ronde van Italië heeft na twee weken wachten in de veertiende etappe ein delijk een verrassende winnaar opgeleverd. In de trektocht langs de Adria- tische kust, die de voorbo de moet zijn van een voor Giro-begrippen ongekend zwaar slot, was het Paolo Cimini, die de onvermij delijk lijkende eindsprint van het volledige peloton won. De Italiaan, uit Rome afkom stig, versloeg sprint-groot heden als de tweevoudige rit winnaars Rosola en Bontempi, en Freuler en Planckaert, die één keer in deze Giro zege vierden. Cimini was een suc cesvol amateur, maar als prof kon hij die lijn niet doortrek ken. Zijn profstatus wordt door vele concurrenten dan ook toegeschreven aan de rijk dom van zijn vader, een be langrijke sponsor van ama- teurploegen. De ploeg van Ci mini dreigde vorig jaar te wor den opgeheven, maar dank va der Cimini, die de co-sponso- ring op zich nam, kon de for matie blijven bestaan. Voor Cimini waren de om standigheden ideaal. Na de zware individuele tijdrit en met een Pinkster-weekeinde vol Dolomieten-etappes in het vooruitzicht hield het peloton zich rustig. De snelheid lag aanvankelijk, door de afdaling van San Marino, niet eens zo laag. Maar toen de wijde vlak te in zicht kwam, nam ieder een gas terug. Pas na 230 kilo meter schrok de karavaan wakker, toen Van der Velde, Thurau, Pochini en Serra in een bocht vielen zonder daar overigens noemenswaardig letsel aan over te houden. Ci mini was vooral dank zij zijn ploeggenoten naar voren geko men. De vijf neo-profs tellen de formatie van Piero Bini probeert al dagen onder de druk van de grote ploegen uit te komen. Elli en Tomasini gingen geregeld in de aanval of waren althans bij een ont snapping betrokken. In de fi nale werkte iedereen voor Ci mini, die zich het sterkst voel de. Vrij gemakkelijk bleef hij andere topsprinters dan ook voor. Maar de dagen van de sprinters zijn voorlopig wel voorbij. Vandaag is de aan komst bergop en morgen vindt de koninginne-etappe plaats, waarin vijf bergtoppen zijn op genomen. Fignon Laurent Fignon heeft de derde etappe van de Ronde van Lu xemburg gewonnen. In een in dividuele tijdrit over 17,2 kilo- meter ging de Fransman het Belgische talent Benjamin van Itterbeeck met negen secon den vooraf. De Belg Michel Vernote won in de avonduren de vierde etappe. De beste Ne derlander was Adri van der Poel, die in dezelfde tijd als de winnaar derde werd. In het al gemeen klassement blijft Lil- holt de leider, vóór Fignon, en is Peter Stevenhaagen met zijn zevende positie de best geklas seerde Nederlander. Tone Benjaminsen uit Noorwegen won de achtste etappe in de Ronde van Noorwegen. Jean- nie Longe bleef leidster van het algemeen klassement. He- leen Hage is met haar derde plaats de best geklasseerde Ne derlandse. BASKETBAL EK in Athene Groep A: Sovjet-Unie-Roemenië 121- 74 (66-29), Spanje-Griekenland 106- 89 (55-38), Joegosiavië-Frankrijk 88- 83 (50-46). Stand: Sovjet-Unie 3-6, Spanje 3-6, Griekenland 3-4, Joego slavië 3-2, Frankrijk 3-0, Roemenië 3- 0. Groep B: Italië-Nederland 95-71 (43- 33). West-Duitsland-lsrael 112-107 na verl. (98-98, 49-40), Polen-Tsjecho- Slowakije 87-84 (49-46). Stand: Italië 3-6, Polen 3-4, Israel 3-2, Tsjecho- Slowakije 3-2. West-Duitsland 3-2, Nederland 3-2. BOWLING WK in Helsinki Dames: 1. Piccini (Mex) 1259 pins, 2. Lee (Zkr) 1258. 3. Glandon (Vsl) 9. Kwak (Ned/Hellevoetsluis) 1200, 46. Gronert (Ned/Den Haag) 1172. He ren: 1. Rolland (Fra) 1332 pins, 2. Ne- pomuceno (Phi) 1307, 3. Steelsmith (Vst) 1301, 29. Plummen (Ned/De Lier) 1221. HOCKEY Europa Cup dames in Wassenaar Poule A: Glasgow (Sch)-Royal Uccle (Bel) 8-0; HGC (Ned)-Slough (Eng) 6- 0. Poule B: San Sebastian (Spa)-Blau Weiss (WDI) 0-3; Portadown (ler)-An- dizhanka (Sov) 1-3. Europa Cup heren in Barcelona Poule A: Kampong (Ned)-Fili Moskou (Sov) 2-1; Bloemendaal (Ned)-Royal Rasante (Bel) 5-2. Poule B: Uhlenhorst (Wdl)-Menzieshill (Sch) 6-0; Terrassa (Spa)-Grammari- ans (Gib) 9-0. PAARDESPORT De koersen van Schaesbarg 1E KOERS (2100 m.y. 1. Binky Gerron (J. P. C. Oorthuijsen) 2.55.2-1.23,4. 2. Bonny Westland, 3. Ali Buitenzorg. Niet gestart: Bewin Volente, Babesia R, Barlo Zorgennest en Bobby Bui tenzorg. Toto: winnend 1,90, plaats 1.10, 1,40. koppel 5,90,trk> 17,00. 2E KOERS (2100 m.): 1. Boy de Bloomerd (J. H. M. v.d. Pijl) 2.55,0- 1.23,3, 2. Alaska. 3. Brigitta R. Toto: winnend 2,10, plaats 1,40, 1,20, kop pel 1,90. trio 20,60. 3E KOERS (2000 m.* 1. Starting Point (Mej. B. C. Hoorens) 2.08,2. 2. Jollido Rivieren, 3. Bosco. Toto: win nend 7,00, plaats 2,10, 2,30, koppel 21.30, trio 932,70. 4E KOERS (2100 m.): 1. Avance Atta- queur (F. L. Handelaar) 2.51.2-1.21.5, 2. Ameland. 3. American C. Toto: winnend 6,30, plaats 1,00, 1,00, 1,10, koppel 7,50, trio 42,70. 5E KOERS (2600 m.): 1. Zamzam For- tuna (H. J. W. Grift) 3.32,2-1.21,6, 2. Ynette Kwik, 3. Yakka K. Toto: win nend 1,10, plaats 1,00, 1,10, koppel 9,20, trio 33,00. 6E KOERS (2000 my 1. Happy Raap horst (Mej. M. Devies) 2.09,4; 2. Silver Bill. 3. Sku Ball Toto: winnend 3,00; plaats 1,10, 1,30. 2.30; koppel 6,00; trio 86.50. 7E KOERS (1609 m): 1. Yntsia du Bois (R. J. Dijkstra) 2.07,9; 2. Zonne maagd. 3. Arja Woldberg. Toto: win nend 12,30;plaats 3,40, 4,50, 2,60; plaats 66,00; trio 1.343,70. 8E KOERS (2100 m): 1. Zlngaro Last (P. B. I. Sikking) 2.44,1; 2. Amor O. 3. Wander Oostland. Toto: winnend 2,90; plaats 1,20, 1,10; koppel 1,50; trio 40,50. 9E KOERS (2100 m): 1. Tantieme (G. Jong) 2.44,8; 2. Velino Majo, 3. Vryo Buitenzorg. Toto: winnend 10.90; plaats 1.90, 1,10, 2,00; koppel 5,90; trio 121,10. 10E KOERS (2100 m): 1. Waalpalm du Bois (J. H. M. v.d. Pijl) 2.46,2; 2. Zeres Boszorg. 3. Veldbloem. Toto: winnend 5,30; plaats 1,20, 1,20; kop pel 3,10; trio 99,70. OMZET TOTALISATOR: 146.107,00 TENNIS Open Franse tenniskampioenschap pen in Parijs (Roland Garros) Herenenkelspel, halve finale: Lendl- Mecir 6-3,6-3.7-6, Wilander (Zwe)- Becker (Wdl) 6-4,6-1,6-2. Gemengddubbelspel, halve finales: McNeil/Stewart (Vst)-Henricksson- /Schapers (Vst/Ned) 6-4,7-5. Damesdubbelspel, halve finale: Graf/Sabattini (Wdl/Arg)-Rinaldi/Byr- ne (Vst/Aus) 6-1,6-4; Navratilova/Sh- river (Vst)-Kohde-Kilsch/Sukova (Wdl/Tsj) 7-6 (7-4J.6-3. Meisjesenkelspel, kwartfinales: Zvereva (Sov)-Mosca (Arg) 6-1,7-5, Paulus (Oos)-Zrubakova (Tsj) 3-6,6- 0.6-4, Vieira (Bra)-Schultz (Ned) 3- 6.6-4,6-4, Pospisilova (Tsj)-Provis (Oos) 6-3,6-7 (12-14),6-4. VOETBAL West-Duitsland VfL Bochum-Schalke'04 1-1. Vfb Stutlgarl-Eintracht Frankfurt 3-1. Frankrijk Lille-Nantes 0-1, RC Paris-Rennes 2- 1, Metz-Bordeaux 2-1, Saint-Etienne- Sochaux 1-1. Brest-Le Havre 2-0, Auxerre-Nancy 4-2, Laval-Paris-SG 4-3, Toulouse-Lens 1-0, Monaco-, Marseille 2-0. Stand aan kop: 1. Bor deaux 53 punten (kampioen), 2. Mar-, seille 49, 3. Toulouse 48, 4. Auxerre 47, 5. Monaco 45. WIELRENNEN Ronde van Italië 14e etappe: 1. Cimini (Ma) 6.54,30, 2. Rosola (Ita), 3. Popp (Oos). 4. Capiot (Bel). 5. Boffo (Ita), 6. Ricco (Ita). 7. Bontempi (Ita). 8. Di Basco (Ita), 9. Pieters (Ned). 10. Zanatta (Ita), 20. Van der Velde, 29. Schalkers, 35. Lammertink. 38. Kleinsman, 47. Lam mens, 50. De Rooy, 72. Lubberding, 74. Habets. 78. Breukink, 106. Kui per. 122. Winnen allen z.t., 160. Talen op 38 sec. Algemeen klassement: I.Visentini (Ita) 64.15,39, 2. Roche (Ier) op 2.42. 3. Rominger (Zwi) op 3.12. 4. Breukink (Ned) op 3.30. 5. Millar (Gbr) op 4.55, 6. Giupponi (Ita) op 5.37, 7. Lejarreta (Spa) op 5.59, 8. Anderson (Aus) op 6.17, 9. Bombini (Ita) op 6.29, 10. Pagnin (Ita) op 6.45, 17. Winnen op 8.20, 30. Van der Vel de op 10.57, 49. Kuiper op 18.34, 90. Lubberding op 39.21, 101. Habets op 45.19, 105. Kleinsman op 48.37, 116. Schalkers op 55.54, 132. Pieters op 1.08.49. 136. Talen op 1.13.42. 146. De Rooy op 1.26.56, 147. Lammertink op 1.28.18, 150. Lammerts op 1.31.17. Ronde van Luxemburg 3e etappe: 1. Fignon (Fra) 22.08, 2. Van Itterbeeck (Bel) op 9 sec., 3. Ul- holt (Den) op 11, 4. Gisiger (Zwi) op 13, 5. Stutz (Zwi) op 25, 6. Roes (Bel) op 27, 7. Stevenhaagen (Ned) z.t., 8. Riis (Den) op 35, 9. Criquielion (Bel) z.t., 10. Triebei (Lux) op 36, 13. Rooks (Ned) op 48. 4e etappe: 1. Vermote (Bel) 3.26,14 (exclusief 10 seconden tijdsvergoeding), 2. Lieckens (Bel) z.t. (5 sec), 3. Van der Poel (Ned) z.t. (3 sec), 4. Alcala (Mex), 5. Heylen (Bel). Algemeen klassement: 1. Lilholt 10.08.26, 2. Fignon op 0.34, 3. Van It terbeeck op 0.48, 4. Jörg Muller (Zwi) z.t., 5. Gisiger op 1.00, 6. Lieckens op 1.02, 7. Peter Stevenhaagen (Ned) op 1.11, 8. Roes z.t., 9. Riis op 1.19, 10. Criquielion z.t„ 13. Steven Rooks (Ned) op 1X2. Ronde van Noorwegen (dames) 8e etappe: 1. Benjaminsen (Noo) 2.13.05. 2. Paulitz (Wdl), 3. Meijer (Ned), 4. Longo (Fra), 5. Knol (Ned), 8. Hage (Ned), 15. Monique de Bruin (Ned) z.t., 59. Petra de Bruin (Ned) op 1.55. Algemeen klassement: 1. Lon go 13.54.54, 2. Zilporite (Sov) op 0.37, 3. Hage op 0.47, 4. Tobin (Vst) op 0.53, 5. Larsen (Noo) op 0.57, 14. Meijer op 1.53, 15. Knol op 2.05, 16. Monique de Bruin op 2.36, 31. Benja minsen op 5.33. 40. Petra de Bruin op 9.59.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13