de Bruin verrast tijdens jeugdtitelstrijd 1EIDSE «MUI TENNIS CIRCUIT pC Den Haag biedt IVjax flink tegengas HET TEKORT VAN STOOP Verliezer redelijk tevreden Trainers ldoppen sportpers ^PORT. temco Boere: zesmaal raak EcidócSowumt ZATERDAG 6 JUNI 1987 PAGINA 11 -j ma. t ASTa 5, 3 tl 130.1 iedere oudf 9 rdag 1 ^LLEGOM/LEIDEN De l rijd om de districtsjeugdtitels in de jongste categoriën ge werd tot de halve finales, oudere categoriën, 16 en 18 zullen de kwartfinales za ag afwerken op de banen trumtn de Hillegomse Tennisclub. ongeplaatste Fleur de uin verraste na een span tide tie-break de als drie ge- iatste Marit Bierman in de »sgroep t/m 10 iaar en daarmee de vierde halve ste. Saskia Paauw kwam t/m 12 jaar eveneens zo ver, deed dat met een brilstand. t/m 14 jaar kwam Nathalie der Voort twee maal in de tweede ronde tegen ii/m Se'' Laura Staal was aanmerkelijk moeilijker dan de kwart tegen Marleen Vriesendorp. In de halve finale ontmoet Nathalie de winnares van de wedstrijd Mirjam Siemerink en Aukje Baayens. Heieen van den Berg moest in de kwalifikatie van het A- toernooi van Zuiderpark Rot terdam haar meerdere erken nen in Sabine Verhaar, 6-7, 6- 3, 2-6, een knap resultaat, maar tevens een opluchting voor de wedstrijdleiding, want Heieen staat ook nog eens voor drie partijen in de districts ge noteerd. Deborah Hombroek werd de eerste halve finaliste in 18 jaar, echter met weinig spelplezier, want het werd zo wel een walk-over tegen Jac queline Paauw als de zieke Wil den Hollander (1 ge plaatst). Bij de jongens tot en met 10 jaar de eerste halve finalist- Harold van Schie verspeelde aan Bastiaan Tromp 5 games. Het kwartet halve finalisten in t/m 11 jaar werd met Jochem van Doorn en Roeland Kuiper compleet, al kostte het Roe land wel twee lange sets tegen de twee jaar jongere Martijn van der Berg. In t/m 12 jaar, een landelijk gezien sterke jeugdgroep in Leiden, won Ro gier van Duyn zonder proble men, Alexander van der Ak ker bleek beter dan de als vier geplaatste Alexander Bos, Robbert-Paul Hartwijk had veel te stellen met clubgenoot Matthijs van Sterkenburg, en tenslotte imponeerde Ronald Klein met een 6-0, 6-0 tegen Sander Geerlings. Voor Alexander Bos was het toch niet zo'n beste dag, want ook in t/m 14 jaar verloor hij, Armando Paoloni bereikte de halve finale. Deze stek werd ook bereikt door Patrick Kie- boom, Vincent Goedegebuure en Jeroen Vink. In t/m 16 jaar worden de kwartfinales zater dag verspeeld, terwijl ook de krachtmetingen in t/m 18 jaar zaterdag van start gaan. De enige achttienjarigen, die wel speelden waren Mark Post en Marco van Trigt. Zoals al jaren het geval tussen deze twee op ponenten werd het zeer span nend, 6-3, 5-7, 6-4 in het voor deel van Mark Post. De Merenwijk Voor Guus van Seeters en Erik Steegers kan het dubbel- toernooi van De Merenwiik na gisteravond niet meer stuk. De C2-combinatie moest het in het HDC1 opnemen tegen Da- men en Verwey en dat werd dus een partij om niet snel te vergeten. En, omdat de Me- renwijkers uiteindelijk met 7- 6, 3-6 en 7-6 (laatste tiebreak 14-12) aan het langste eind trokken, ook een duel dat in een klap het toernooi tot een geslaagd gebeuren moet heb ben gemaakt- Met Van Seeters en Steegers plaatsten nog drie HDCl-kop- pels zich voor de kwartfinales. Lode wijk Kallenberg en Jan van Duyn (6-2, 6-0 tegen Jong a Tai en Steenbeek), Vrees wijk/De Vries (6-4, 6-3 tegen Mulder en Van der Velden) en Bakker/Smit (6-3, 6-3 tegen Lau Biezeman en bondsgedele- geerde Han de Jong) hadden daarvoor allen slechts twee sets nodig. In het HDC2 gaven Hans Snik en Hans Lacourt zich pas na langdurig verweer over aan de combinatie Saarloos (in het be zit van een E-pas...) en Bosch. Met 5-7, 7-5, 6-4 kwam voor Snik en Lacourt een voortijdig einde aan het toernooi. Jan Hein Bader en partner Lam mere hadden het tegen Omar Leihitu en Danny Lesquillier minder moeilijk: 6-3, 6-0. Ook de lijstaanvoerders in het HDD plus, Bram de Feyter en Richard Kemp, kenden gister avond nog geen problemen. Atsma en Leyte waren blij met die ene eerreddende game: 1-6, 0-6. PETER KLEIN GERT-JAN ONVLEE 0 y. 13 5. 16 5 1 2>: «OEN HAAG Een finale boeide tot ver in de m t/eede verlenging. Zo aat zich de eindstrijd van snne et toernooi om de NVB-beker tussen FC i m ien Haag en Ajax het w este kwalificeren. Ajax 9vr.J 'on na verlenging met 4- 22J en daarmee zijn tweede .^J_ oofdprijs van het seizoen, 'manaar FC Den Haag kwam isteravond in het Zuider- i'em ark de eer toe er in ge- laagd te zijn veel tegen- oo as te hebben geboden. of ijax heeft wel degelijk moe- ien „vechten" om de KNVB- b'aer eker naast de Europa Cup II 13 mogen stallen. De Amster- 2a- ammers stonden aanvanke- J? jk tegen een nogal gespan- >Ou en, soms zelfs zeer nerveus to. Den Haag. Dit kwam tot Uiting in kleine communicatie stoornissen. Voordat de perio- de van aftasten voorbij was stond de „thuisclub" zelfs al achter met 1-0, waarvoor John iïtBosman verantwoordelijk was. John Bosman maakte gisteren maar weer eens duidelijk dat Ajax zich niet echt zorgen be- ltt|> toeft te maken over het ver gil rek van Marco van Basten. 'Pei )e naar AC Milan vertrek- 1 delende spits zou misschien voor en4ijn specifieke taak (scoren) ni 4ets hoger kunnen worden tvoj angeslagen, Bosman lijkt sei eelziidiger. Dat kwam juist in ijenfle bekerfinale tegen FC Den wtHaag bij vlagen duidelijk naar onderen. Vanuit het middenveld choof Bosman steeds met zijn lerkelijke looptechniek ite, snelle passen) op naar frontlinie en toonde daarbij m in hoge mate ontwikkeld (1 voor timing. Zijn twee Ipunten (hij bracht later Ijax ook op 2-2) waren daar een gevolg. Tony Morley op weg naar de voorsprong van FC Den Haag terwijl Aron Winter onderuit is gegaan. foto: tjerk heringa Van Basten scoorde ook twee maal, maar speelde beslist minder opvallend. Hij had in Heini Otto ook een lastige ci pier. Zijn treffers waren lang niet van zo'n goede makelij als die van Bosman. Door de bal slechts bij toeval aan te raken na een schot van Arnold Müh- ren werd het 2-3. Van Basten bepaalde de eindstand op 2-4 op aangeven van Dennis Berg kamp, die in buitenspelpositie vrij mocht oprukken. Waardevol FC Den Haag was verliezer. Op basis van kwaliteit natuur lijk terecht, maar qua wed strijdverloop zat er op bepaal de momenten meer in. Met de 1-1 vlak voor de rust scoorde FC Den Haag het mooiste doelpunt van de meeslepende finale. En uitgerekend waren daarbij degenen betrokken die zich tot dan als de beste krach ten van FC Den Haag hadden gemanifesteerd. Zoals Cor Lems, die met de exact juiste dosis sportieve agressie zijn te genspelers op de huid zat, veel balbezit veroverde en zijn me despelers van perspectiefrijke passes voorzag. Zoals Marco van Alphen, waardevol als rechterverdediger, waardevol als hij opkomt en bovendien „vuurgevaarlijk" als hij goed wordt gelanceerd. Facetten, die hij in de afgelopen twee jaar heeft toegevoegd aan zijn faam die hij in zijn eerste jaren bij FC Den Haag had, name lijk die van een ideale „op drachtenvoetballer". Wellicht behoort hij daarom niet in het rijtje spelers van FC Den Haag (Jol, Bouwens, Otto, Boere) die supporters in eerste instantie opdreunen. En zoals Tony Morley, de Engelse oud-inter national die eerst maar niet kon wennen maar nu zich thuis lijkt te voelen in het Zui derpark. Lems wachtte in de 44e mi nuut exact tot het moment waarop hij Van Alphen kon lanceren. Van Alphen schoof het leer door naar Morley die een voorzet van zijn voet liet vertrekken waarvan de afge lopen zondag bii PSV goed in gevallen en daardoor weer eens in de basis terecht geko men Remco Boere doeltref fend profiteerde. Van Alphen was ook betrok ken bij de inleiding van het doelpunt waarmee FC Den Haag halverwege de tweede helft uitzichten op bekerwinst kreeg. Weliswaar leidde de daarop volgende touché van Karei Bouwens tot niets, maar Morley zorgde ervoor dat de Haagse aanval niet ten einde was en baande zich met een gave demonstratie van door zettingsvermogen met doel treffend succes een weg voor bij Ajax' doelman Stanley Menzo. Er volgde een periode waarin FC Den Haag groeide en bijna alles meezat. Bijna, want de kansen die zich met name voor Cor Lems voordeden, werden niet benut. De inval lers voor Boere (kramp) en Lems, De Roode en Danen, troffen het niet dat Ajax zich door de Haagse aanvalsop bouw in een vroeger stadium te gaan veretoren weer een overwicht verschafte. Frank Rijkaard koos zelfs voor een permanent verblijf in de Am sterdamse frontlinie en toonde daarmee aan dat het Ajax wel degelijk menens was ook de KNVB-beker te pakken. Toen bleken ook de beperkin gen van FC Den Haag ten op zichte van het Amsterdamse raderwerk in combinatie met werklust èn fortuin. Per slot van rekeningstruikelde Van Alphen op een cruciaal mo ment, zodat zijn directe tegen stander Rob Witschge Bosman kon bedienen en deze acht mi nuten voor het verstrijken van de reguliere speeltijd Ajax op 2-2 bracht. En bovendien zorg de een uitermate gelukkige sa menloop van omstandigheden er voor dat Ajax in de verlen ging via Van Basten twee maal kon toeslaan. Andere zou er beslist meer hebben ingeze ten voor FC Den Haag, dat in feite toch met opgeheven hoofd samen met Ajax Europa in gaat. FRANS LEERMAKERS FC Den Haag-Ajax 2-4 na verlenging (2-2) (1-1): 11. Bosman 0-1, 44. Boere 1-1, 66. Morley 2-1, 83. Bosman 2-2, 104. Van Basten 2-3, 107. Van Basten 2-4. Scheidsrechter Van Swieten, toeschouwers: 7.000. FC Den Haag: Stam; Van Alphen, Jol, Otto, Purvis; Lems (Danen), Lank haar, Groenendijk; Boere (De Roode), Bouwens, Morley. Ajax: Menzo; Winter, Silooy (Schol ten), Rijkaard, Boeve; Wouters, Bos man, Mühren; Van 't Schip (Berg kamp). Van Basten, Witschge. |pEN HAAG Zelfs de ver- inde trainer Pim van de int gaf na afloop toe toch Fel opgelucht te zijn. Natuur lik was hij teleurgesteld over nederlaag die zo dicht bij in bekertriomf lag. „Maar", fcfpedeneerde Van de Meent ook, er vandaag rotzooi was ge- eest, hadden we echt heel Biep in de put gezeten met Meze club". En dan kijkend lar zijn voorzitter: „Ik heb •op zelden zo nerveus mee kt". ^an bestuurszijde toonde Pie- ter den Duik zijn tevreden heid. „Vanaf vrijdag, de dag dat we de finale kregen toege wezen, hebben we er als be stuur naar toegeleefd. Ik ben echt blij dat we vandaag heb ben kunnen constateren dat zich niets ernstigs heeft voor gedaan. Dit moet een stap in de goede richting zijn". De tevredenheid over de gang van zaken was te begrijpen, al was het natuurlijk onzin te be weren dat er helemaal niets was gebeurd. De normen zijn dit seizoen duidelijk verlegd. Waar na de uitwedstrijd van DEN HAAG Hoewel de luctie van Remco Boere in competitie ver achter bleef ij de verwachtingen, bleek de spits op weg naar de fi- van het KNVB-beker- looi wel goed op schot. [Boere scoorde vijfmaal en was Net zijn treffer van gisteren 'de meest productieve speler. Jp bekertoernooi begon voor j FC Den Haag op 12 november 111986 met een uitwedstrijd te gen SC Cambuur. De Friese dub werd met 6-1 het slacht offer van de Haagse daden drang. karakteristieken van de bekerwedstrij den FC Den Haag rijn als volgt Cambuur - FC Den Haag 1-4 (1-2): «wens 0-1, 12. Purvis 0-2, 45. Van der «k 1-2, 61. Morley 1-3, 74. Bouwens 1-4, 80. 1-5. 82. Jol 1-4. Scheidsrechter. Ban- Toeschouwers: 8.000. Gele kaarten: jj£fky en Erkelens (SC Cambuur). fC Den Haag: Stam; Van Alphen. Jol ««haar. Van Oosten; Otto. Purvis, Groe- «>dijk (Danen); Bouwens (De Boodc). Boa- «■Morley. k Enschede - FC Den Haag 1-7 (Mk 5. v««d 141 31. Purvia 1-1, 3ABoere 1-2, 40. Groenendijk 1-3, 44. Jol 1-4, 59. Purvia 1-5, 71. Boere 1-4, 77. Purvis 1-7. Scheidsrechter Van Riel. Toeschouwers: 1600. Rode kaart: Soetman (SC Enschede). Gele kaarten: Maasdam (SC Enschede) en Bouwens (FC Den Haag). FC Den Haag: Stam; Van Alphen, Jol, Lankhaar, Van Oosten (Plak); Otto, Purvis, Groenendijk; Bouwens (De Roode), Boere. Morley. Fe yen oord - FC Den Haag 1-2 (n.v. 0-1, 1- Ik 16. De Roode 0-1, 69. Blinker 1-1,116. De Roode 1-2. Scheidsrechter Keiter. Toe schouwers: 10.906. Gele kaarten; Heus (Fey- enoord), Lankhaar en Jol (FC Den Haag). FC Den Haag; Stam; Van Alphen, Jol Lankhaar, Van Oosten; Danen, Otto, Groe nendijk; Ling (Morley), Schellevis (De Vos van Steen wijk). De Roode. FC Den Haag - Excelsior 3-1 (3-lk 10. Boere 1-0. 32. Otto. 41. Schapendonk. 43. Boere 3- l. Scheidsrechter Keizer. Toeschouwers: 4.200. Gele kaart Beukers (Excelsior) FC Den Haag; Stam; Van Alphen, Jol Lankhaar, Van Oosten; Otto, Purvis (Da nen), Groenendijk; Ling, Boere (Schellevis), Bouwens. FC Den Bosch - FC Den Haag 0-3 (0-0k 52. De Roode 0-1, 75. Morle>0-2, 79. Morley 0- 3. Scheidsrechter Van Swieten. Toeschou wer»; 5.000. Gele kaart Morley (FC Den Haag7. FC Den Haag; Stam; Van Alphen, Lems, Otto, Lankhaar, Danen. Purvis, Plak; De Roode (Schellevis). Bouwens. Morley. FC Den Haag bij Ajax nog gro ve schande werd geroepen over de anti-semitische leuzen uit de monden van Haagse fans, werd gisteravond moeite loos aan deze spreekkoren voorbij gegaan. Ze gingen het ene oor in en het andere weer 'uit. Zoals bij bijvoorbeeld doelman René Stam, die eerder bij FC Den Haag-Ajax het heetste supporteregeweid achter zijn doel aan den lijve ondervond. „Ik heb me vanavond hele maal op de wedstrijd kunnen concentreren. Zeker na die 1-1 geloofden we er helemaal in. Er was een gevoel van: het kan". En aanvoerder Martin Jol: „We hebben er aan gero ken. Maar de klasse van Ajax gaf de doorslag. Want we had den natuurlijk na die voor sprong ook verder moeten sco ren". Teleurgesteld Misschien wel het meest te leurgesteld was Edwin Purvis. De middenvelder, die samen met zijn ploeggenoten de pre mie van 5.000 gulden bij winst had misgelopen: „Pas na af loop hoorde ik dat er zich geen problemen buiten het veld hebben voorgedaan. Natuur lijk vind ik dat een goede zaak. Maar als voetballer ben ik doodziek. We waren er zo dichtbij. Ik ga me nu maar eerst eens flink bezatten. Pas daarna ga ik weer aan voetbal denken' Marco van Alphen, met een colaatje-tik in de hand, was zelfs al weer een beetje met het treffen van overmorgen Joop Lankhaar, In het shirt van Ajax, toch tevreden als verliezer. foto: tjerk heringa tegen Sparta bezig. „Want in theorie kunnen we nog tiende worden. Dat levert meer pre mie op". Van Alphen werd na afloop door zijn trainer tot de meest constante, waardevolle factor in het elftal uitgeroe pen. De verdediger was daar mee duidelijk verguld. „Dat doet me wel wat ja", zei hij, geconfronteerd met de loven de woorden van Van de Meent. „Ik heb, denk ik, ook een heel goed seizoen ge draaid. Dat komt mede door Van de Meent Ik heb constant op een vaste plaats mogen spe len. Bij Baan werd ik vaiT de ene naar de andere positie overgeheveld. Dat was veel moeilijker. Ik speelde nu met vertrouwen". De lege staantribune aan de Noordzijde was slechts toegankelijk voor een boerenkapel. Dat lever de een hoop vrolijke noten op, maar FC Den Haag geen geld. foto-, tjerk heringa DEN HAAG Vlak voor de jaarwisseling legde een trotse voorzitter Dé Stoop tijdens een feestelijk koud buffet voor spelers, tech nische staf, bestuur en sponsors zijn gehoor uit dat FC Den Haag met ge noegen kon terug zien op de eerste seizoenhelft. FC Den Haag had goed ge boerd en aan het einde van de voetbaljaargang zou er zeker geld overblij ven. Gisteren moest Stoop die woorden tot zijn spijt echter weer inslikken. Want de voor zitter van FC Den Haag moest constateren dat de Haagse club een fors verlies had geleden. Stoop schatte het totale tekort voor dit seizoen op circa 150.000 gulden. „Die bekerfi nale heelt ons waarschijnlijk niets opgeleverd. We hebben veel extra kosten gemaakt. Moesten bijvoorbeeld ook een waarborgsom van 75.000 gul den storten voor het busver voer van Amsterdamse sup porters naar Den Haag. Ajax voelde daar namelijk niets voor. FC Den Haag heeft dit seizoen erg veel geld verloren aan zaken die niets met voet bal hebben te maken". Volgens collega-bestuurder Hans van Muyen valt het met- dat tekort overigens wel mee. „Het ligt er maar aan hoe je het bekijkt", zei de penning meester. „We sluiten dit sei zoen af met een tekort dat praktisch te verwaarlozen is. Hooguit enkele duizenden gul dens. Maar als je bedenkt hoe veel extra geld we hadden kunnen verdienen zonder alle supportereproblemen, dan kom je inderdaad aan een be hoorlijk bedrag. Ik denk dat Stoop dat met die anderhalve ton bedoeld". Gemeenteraad Als het aan Stoop ligt zullen de beperkende maatregelen van dit seizoen - en zeker van gisteren - in de volgende voet baljaargang nog slechts voor een klein deel van toepassing zijn. „Midden-Noord moet weer open", stelde de voorzit ter, die meldde dat het fraaie plan met een spionkop en een supporterehome aan de West zijde verleden tijd is om gelde lijke redenen. „De supporters willen dat nu eenmaal graag. En het zijn tenslotte klanten van ons. Ze willen graag staan. Dat moet mogelijk zijn. We zijn in overleg met de gemeen te. Op 29 juni moet de gemeen teraad een beslissing nemen. Maar we kunnen zo in elk ge val niet doorgaan. Dit kost de club te veel geld". En burgemeester Havermans: „We denken inderdaad hard na over het volgend seizoen. Want zo kan het inderdaad niet doorgaan. We hebben veel te veel politiemannen in moe ten zetten. Die mensen hebben ook recht op een vrije dag. Ik denk in eerste instantie aan een goed padjes-systeem. Waardoor we minder man kracht nodig hebben om de orde te handhaven". En Stoop: „We moeten de supporters zo danig opvoeden dat ze begrij pen dat wangedrag gewoon niet kèn". Ten aanzien van de sportieve toekomst van FC Den Haag kon de voorzitter van FC Den Haag nog niets melden. Al naar gelang de opbrengst uit verkoop van spelers zullen er uitgaven worden gedaan om nieuwe voetballers aan te trekken. Stoop is daar - gezien de financiële balans van dit seizoen - tamelijk somber over. Aankopen Geld voor spectaculaire aan kopen lijkt niet voorhanden. FC Den Haag onderhoudt via, via nog wel contacten met John Linford. Stoop, die on dervond dat Rob McDonald hoge financiële eisen had, ziet echter niets in de komst van deze Engelse spits die door PSV eerst aan Sporting Lissa bon en vervolgens aan FC Groningen was uitgeleend. Echter, technisch directeur Van de Meent wil hem graag bij de selectie. Die overigens volgend seizoen wellicht twee aanvallers ontbeert Remco Boere schermt met een aanbie ding van het Zwitserse Luga no, maar is nog onwetend om trent het tranferbedrag dat FC Den Haag voor hem wil ont vangen. Tony Morley, de laatste maan den in goede vorm, tast nog in het duister over zijn sportieve toekomst De vleugelaanvaller heeft wat vage contacten in Engeland, maar weet dat ge zien ziin leeftijd van 31 jaar de topclubs daar niet echt op hem zitten te wachten. Komende dinsdag, wanneer de spelers van FC Den Haag met een feestelijk samenzijn het sei zoen afsluiten, vertrekt hij naar Engeland. „Ik denk niet dat ik voor die datum praat", zegt Morley. „Dat heeft ook met privé-zaken te maken". DENNIS MULKENS OEGSTGEEST De elf de ontmoeting op het voetbalveld tussen teams van de Leidse sportpers en in de regio Leiden werkzame trainers, is gis teravond een prooi gewor den voor de oe'enmees- ters. Bij rust leidden de mannen van coaches Piet Kantebeen en Freek Fi- lippo met 1-0; aan het eind van de voetbalrit stond er een 3-1 zege op het niet aanwezige score bord. Beide ploegen wogen in dit duel voor de verandering eens goed tegen elkaar op. De oe- ïenmeesters mochten dan het iets meer verzorgde spel op de grasmat van het ASC-terrein leggen, het karakter van de journalisten compenseerde dat surplus moeiteloos. Sterker nog, de sportpers kreeg in dit duel duidelijk de meeste en beste kansen. Waar de oefen- meestere evenwel op de be langrijke momenten net hoofd koel hielden, bleken de jour nalisten (Jelle Raap, Sieto Schalkere) aanzienlijk minder slagvaardig. Mattie Kantebeen opende hal verwege de eerste helft de sco re met de mooiste treffer die in deze cyclus tot nu toe werd gescoord. Kantebeen nam de bal na een hoekschop van Arie Kurver ineens en zeer vol op de slof. Gastspeler Schalkere nivelleerde die achterstand vrij snel na de pauze door Mat Keereweer in twee keer te verelaan, maar daarbij zou het gisteravond, wat de sportpers betreft, blijven. De trainers daarentegen scoorden nog wel twee keer. Eerst was het Rob Theuns die de afweer van de journalisten te snel af was, vervolgens was het Sportpers- verdediger Rob Onderwater die de bal iewat onfortuinlijk, maar wel heel fraai èn beslis send voor de derde maal ach ter doelman Onvlee deponeer de. Voetbal De tuchtcommissie van de KNVB heeft de vol gende spelers een schorsing van een wedstrijd opgelegd: Maddock (Willem II), Van der Wiel (DS'79), Vos (RBC), Bos (Vitesse), Fraser (FC Utrecht), Brandts, Wildschut en Bl&ttler (allen Roda JC) en Verkuyl (FC Groningen). Bowling De Nederlander Ad Opheldere is in Helsinki gekozen tot vice-voorzitter van de internationale bowling- federatie (FIQ). Opheldere is directeur van het nationale bondsbureau.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11