Clin t Eastwood in twee films op één avond in de zomer met s en verstrooiing IDIQ/TELEVISÏÊ EeidócSouiant Uitgevers en TROS onderzoeken kans op commerciële televisie ^RadjcT 19 DONDERDAG 41UN11987 PAGINA ,UM - Films ontbre- ook bij de VARA niet in """"bmerprogramma, maar er ïrnaast gezorgd voor ver- iïng in de vorm van se- en spelen. Maandag ik direct al van start ge- Aimet drie series, t.w. „Fly- ^Cloctors", spelend in de Au- fSjsche natuur in achttien iringen. „Golden girls" 4 fl.) over vier samenwo- middelbare dames in da en „Jenny's war" (4 ,ver een moeder die haar oorlog vermiste zoon 'denf un 688 avonden nadien staan weer andere series gepro- meerd, zoals de detective jerac" en „Operation Ju- over het oprollen van joof-handelaren. ,0^de spelen, waarmee op 15 wordt begonnen, moet ge- ud worden „Labyrinth" e presentatie van Peter Rens. Het gaat om een waarin twee koppels en getest op parate ken- Voor goede antwoorden goed geld te verdienen. 184 het minste geld vangt valt aarna het winnende kop- rerder gaat op zoek naar iart van het labyrinth, nnen werd al met de or Spel Show", gepresen- I door het duo „Circus >rs", bekend van „Moni- Felicitaties naar familie, tden en bekenden kunnen omende zomer verzonden len via Hans de Graaf >rauwer. De beste wensen r het motto „De groeten" I gepaard met een present en tv-fragment, een lied of .......acrobatische toer. Aan de J van dergelijke toevoe- i moet het een verras- programma worden. Douwe Kroeske maakt, I we al berichtten, onder itel „Zomerpop" acht pro gramma's. Vooral evenemen ten op dit gebied zullen op de voet worden gevolgd, zoals het Nijmeegse Pinkpop, het Park Pop Festival op het Haagse Zuiderpark en kleinere regio nale festivals. Als extra's staan op het programma David Bo wie, U 2 en Prince. Pieter Jelles Jaap v.d. Merwe is lang ge noeg bezig geweest met het schrijven en „verkopen" van zijn musical „Pieter Jelles" over de grote socialistische voorman Troelstra om er iets van terug te mogen zien op de tv. De komende zomer komt het ervan. Leerlingen van de Akademie voor de kleinkunst, de Rietveld Akademie en het Rotterdams Conservatorium gaven er al een uitvoering van in de Amsterdamse Stads schouwburg. VARA-tv was er bij en verzorgde opnamen. Men krijgt het te zien op don derdag 11 juni met Rob Ponsin als Troelstra en in de regie van Peter Römer en Egbert van Hees. En niet alleen aan dacht voor André Hazes, maar ook voor de bejaarden, die op 9 juli uitkomen in het bejaar- denzangconcours. Gedurende de gehele zomer volgen de films elkaar met grote regelmaat op. Op het programma staan „Zuster Ben jamin", „Dood in Venetië", „My brothers wedding", „Asp halt jungle" en „Ragtime". In de informatieve sfeer wordt Frits Bom op de voet gevolgd op zijn bustocht door Europa. Op Tweede Pinksterdag staat een documentaire genoteerd in verband met het feit, dat tien Sar geleden bij de Punt in rente een trein werd ge kaapt. Aan het alcoholpro bleem zal een thema-avond worden gewijd. 9 doctors' wordt vanaf maandag achttien weken lang na het rnaal uitgezonden, foto: anp AMSTERDAM Drie dagbladuitgevers de Nederlandse Dagblad Unie, de Pers combinatie en De Telegraaf en de om roeporganisatie TROS hebben besloten ge zamenlijk een verkennende studie te ver richten naar de economische haalbaarheid van commerciële televisie in Nederland. Hiertoe is een opdracht verstrekt aan het adviesbureau McKinsey Company. Dat heeft de voorzitter van de hoofddirectie van de Perscombinatie, M. de Jong, mee gedeeld. De betrokken uitgevers en de TROS onderkennen dat de opkomst van commerciële televisie in Europa „een dui delijke trend blijkt te worden Dit werkt door tot in ons land. Tegen deze achter grond wordt het onderzoek gedaan. In het regeerakkoord wordt de mogelijkheid opengelaten de onlangs aanvaarde Media wet te wijzigen om commerciële televisie in Nederland mogelijk te maken. Het commerciële station zou in dat geval een van de drie Nederlandse netten krijgen toebedeeld plus nog een radiozender. De overige radio- en televisiezenders blijven in handen van de publieke omroep. Enke le omroepen willen wel (ATV), maar de uitgeverijen hebben zich tot nu toe huive rige getoond voor deelname aan een com merciële zender. Nog onlangs liet VNU- topman Brentjes tijdens een symposium in Haarlem weten er weinig heil in te zien. Hij heeft geen idee van het rendement. Voorzitter J. van Tienen van de Neder landse Dagbladpers wees er in een reactie op dat uitgevers van dagbladen en tijd schriften samen met de NOS bezig zijn de participatie in de exploitatie van de STER (binnen een publiek bestel) nader uit te werken. Dit model, zo stelt Van Tienen verdient vooralsnog de voorkeur, „mits het leidt tot een reële schadevergoeding aan de uitgevers". De VARA stelde in een reactie „de grootst mogelijke bezwaren" te hebben tegen het besluit het organisatiebureau McKinsey in te schakelen. Het bureau, zo zegt de VARA, heeft vorig jaar een uitgebreid on derzoek verricht in verband mnet de re organisatie van de NOS. „Daarbij heeft het bureau McKinsey ten laste van de om roepmiddelen niet alleen een schat aan in formatie verzameld, maar bovendien on der strikte vertrouwelijkheid informatie verkregen over de organisatie van indivi duele zendgemachtigden". De VARA vreest dat deze informatie gebruikt zal worden ten behoeve van mogelijke toe komstige concurrenten. VOO-tv heeft Clint Eastwood uitgeroepen tot de man van de maand juni en begint gelijk morgen al met twee films van hem te vertonen. Eerst om 20.35 uur „A fistful of dollars" en om 23.35 uur „The Gaunt let", beide op Ned. II. Later in de maand volgen er nog vijf. Clint maakte tientallen films, meestal als cowboyheid, en werd er beroemd en miljonair door. Toen hij daarop uitgeke ken raakte, ver in de vijftig, liet hij zich benoemen tot bur gemeester van Carmel by the Sea, een klein plaatsje in Cali- fornië, toevluchtsoord voor kunstenaars waar hij zelf ook al jaren woont. Hij vangt daar een kleine vergoeding voor, maar kwijt zien bovenmate van zijn taak. In „Een vuistvol dollars", een Wild West-film van Italiaanse makelij en daarom spaghetti- western genoemd, speelt hij de gewiekste jongen Joe, die twee smokkelbendes tegen elkaar weet uit te spelen en boven dien nog een vrouw uit de handen van de onverlaten houdt. Hierin gedraagt Clint zich als de koene held. De film „The gauntlet" laat hem in een heel andere situatie zien. Hij beweegt zich daarin als po litieman. Die krijgt te maken met een vrouw, die als getuige moet optreden in een rechts zaak. De vrouw in kwestie heeft vijanden en voelt zich niet veilig buiten politiebe scherming. Tegenover haar moet Clint zijn mogelijkheden tot psychologische benadering aftasten. Dat is geen kleinig heid, temeer waar hij deze film ook zelf regisseerde. Hij komt er evenwel redelijk uit, al zijn er nogal wat filmrecen senten, die vraagtekens plaat sen bij de oplossing van dit moeilijke gegeven. Populair De Amerikaanse belustheid op polls, publieksonderzoeken naar van alles en nog wat, heeft uitgewezen, dat Clint on der jongeren hoog scoort als de meest populaire „oudere". Dat heeft te maken met een reeks persoonlijke eigenschappen, waarover hij niet ongaarne praat. Hij gaat er ook niet prat op, omdat nij zichzelf heeft le ren accepteren zoals hij is. Zijn vele films hebben Clint nogal wat geld opgeleverd. Dit heeft er in elk geval toe geleid, dat hij niet meer zo nodig hoeft te acteren, tenzij hij zich als zodanig gedraagt in zijn nieuwe rol van burgemeester. Hij heeft daarin een mooi voorbeeld aan Reagan, die als voormalig acteur de rol speelt die hij op tekst krijgt aange reikt van de politieke voor mannen uit zijn naaste omge ving. Al wordt hij dan als idool be schouwd, hij hecht hier niet aan. Het liefst beweegt hij zich buiten het publiek om. Men ziet hem ook niet vaak in ge zelschap van collega-sterren. In dat opgepepte wereldje voelt hij zich niet direct thuis. Van aard is hij een „loner", d.w.z. dat hij het liefst op zijn eentje is. Hij denkt liever over Clint Eastwood, onder jongeren de meest populaire filmster. foto: WARNER BROS. de dingen na dan dat hij er met zijn omgeving over discus sieert Hij ondergaat het leven als te complex om dat achter een biertje in gezelschap even uit te praten. Bovendien kan hij er niet te gen als er te hoog van de toren wordt geblazen door mensen die van toeten noch blazen weten, maar het air aannemen overal over geïnformeerd te zijn. Politiek Kenners van zijn carrière valt het op, dat hij eigenlijk geen rollen, maar vooral zichzelf speelt. Hij spreekt dat ook niet tegen, noemt dat zelfs een voordeel. „Als ik speel ben ik mezelf", zegt hii. „Dat garan deert een eerlijke benadering van de mens die ik neerzet". Als burgemeester doolt hij graag door het dorp, maakt hij nier en daar een praatje. Hij is zich niet zozeer zijn waardig heid alswel zijn verantwoorde lijkheid bewust. „Een gemeen te dient zo bestuurd te worden als de inwoners zich voorstel len dat er een leefbare ge meenschap ontstaat". Hij heeft daar ook wat voor over. Bij elke officiële gelegen heid wil hij zich van zijn plichten kwijten. Zijn geheime telefoonnummer heeft hij weggedaan om dag en nacht voor zijn gemeentenaren be reikbaar te zijn. In politieke kringen wordt al beweerd, dat Eastwood leiderscapaciteiten heeft en dat hij het nog eens tot senator zal schoppen. Hier houden wii het voorlopig liever bij zijn films, twee op één avond en in de loop van de maand nog een paar. TON OLIEMULLER l^ederland^ mmmsSÊF NEDERLAND 1 EO 15.30 Vrouw zijn, serie praat programma's voor de vrouw. Aft.: Voorbereidin gen op de bruidstijd, ge sprekken met bruiden over verwachtingen en realiteit ten aanzien van het huwe lijk 16.10 Daktari, Amerikaanse tv- serie met o.a. Marshall Thompson, Cheryl Miller en Yale Summers. Af!.: Judy in levensgevaar. Judy wordt heel erg ziek als ze bespoten duiven heeft ge geten 17.00 D'r kan nog meer bij, kin derprogramma NOS 17.30 v>6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdaein-buiten- land, buitenlandse actuali teiten toegelicht door Aad Kamsteeg IOS 18.15-18.30 Ritueel slachten EO 19.00 Nathalie (Little girt on the farm), tekenfilmserie. Aft.: Het oude nest. Het wordt veel te gevaarlijk voor Nat halie om op de koeien te blijven passen. Er zijn na melijk gevaarlijke beren in de buurt 19.20 Op naar da top, verslag van een bergexpeditie waarin gehandicapte jon geren een hoge steile bergtop in het Californi- sche Sierre Nevada ge bergte 'beklimmen' in hun rolstoel NOS 20.00 Journaal an weerover- zicht EO 20.28 Holland ze zeggen». Fle- Louis de Funès is te zien in 'De gendarme op vrijersvoeten'. Ned. 2 om 20.05 uur. FOTO: CITY FILM m Ondertiteling via TeleTekst. IS Tweetalige of stereo-uitzen ding. e Zwart/wit-uitzendlng. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. BI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. voland. Programma vanuit het museum in Ketelhaven, waarin de problemen, mo gelijkheden, het verleden en de toekomst van de nieuwste Nederlandse provincie Flevoland wor den belicht met films, in terviews en muziek. Pre sentatie: Janny Fijvan- draat, Henriëtte Laan en Hans Ie Poole 22.00 STER-radame 22.07 Tijdsein, actualiteitenru briek met een reportage vanaf de westelijke oever van de Jordaan, naar aan leiding van 20 jaar Israëli sche bezetting Bewoners geven hun visie op toe komstige ontwikkelingen. Voorts aandacht voor het geschuif met de zorg voor thuiswonende verstande lijk gehandicapten, die rijk, provincie noch gemeente op zich wenst te nemen 22.35 Vuur in Zuid-Afrika, docu mentaire over Kwasiza- bantu, waar blank en zwart samen leven en bouwen aan de toekomst NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 12.00 Studio Sport extra. Recht streeks verslag van de Open Franse tenniskampi oenschappen op Roland Garros. Halve finales da mesenkelspel 17.45 Paspoort voor Turken 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Joegosle- 18.30 18.45 19.00 22.30 22.45 23.00 23.30 Sesamstraat m Jeugdjournaal Journaal KRO KRO'a Wereldcircus, re portage van het 12e Inter nationale Circus Festival van Monte Carlo De gendarme op vrijers voeten (Le gendarme se marie), Franse speelfilm uit 1968 van Jean Girault. Met o.a. Louis de Funès, Clau de Gensac en Jean Lefèb- vre. De gendarme Cruchot wordt tot over zijn oren verliefd op de weduwe van een hoge militair KRO/RKK cd Polen: Kerk en staat, documentaire naar aanlei ding van het bezoek van de Paus aan Polen, waarin een beeld geschetst wordt van de invloed van geloof en kerk in het communisti sche Polen NOS Journaal Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek Studio Sport. EK Boksen vanuit Turijn Nieuws voor doven en slechthorenden Nieuws In tslstskat Tik Tak, kinderserie Anderwereld (Otherworld, slot), achtdelige sclence-fic- ttonserie met o.a. Sam Groom, Grether Corbett en Tony 0'Dell. Aft.: Vrouwen brullen Kwizlen, tips voor koken en lekker eten. Aft.: Een lekker j Juke Box, videoclips I Uitzending door derden. Pro- j gramma van de Syndicale I Stichting Omroep •I Programma-overzicht I Nieuwe Kunst-zaken Matlock, Amerikaanse mls- daadserie van Robert Day. Met Dick van Dyke, Andy Griffith, I Linda Purl, Steve Inwood e.a. Alt.: De rechter I Panorama, actualiteitenrubriek I Dallas, Amerikaanse tv-serie over het wel en wee van de Amerikaanse famHie Ewing. t Met o.a. Larry Hagman, Unda Gray en Victoria Principal. Aft.: I Cliff maakt het goed *3.10 Nieuwe en Coda 0 Open Frsnee Tenniekampi- J oenschappen vanuit Roland J Garros. Halve finales dames gil enkelspel y Zonen en dochters (Sons and Hi daughters), Australische tv-se- 3 rie met Rowena Wallace. Pat J McDonald. Peter Phelps e.a. '1 John twijfelt aan Lisa's liefde 9 Intermezzo. Avondlied. Schu- 1 mann, uitgevoerd door J. de Beenhouwer, plano en E. 1 Baeyens. cello •5 Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashl en Shlro Ito Programma-overzicht 4 Nieuws 0 Kwidsm, videospelletje v Allemaal beestjes, dier en ma- ie? Da amaak van watar, Nederlandse speelfilm uit 1982 van Ortow Seunke. Met Gerard Thoolen. Dorijn Curvers, Hans van Tongeren e.a. Hes, een so ciaal assistent, werkt strikt vol gens de regels, wat betekent tien minuten per sociaal geval. Als bij een Inboedelopruiming oen vervuild en verwilderd meisje in de wandkast wordt gevonden, komt er een omme keer in Hes' leven La bolts aux imegaa Journaal Ca eoir, regionaal magazine Journaal Autant savoir, Informatief pro gramma F4.8.T., Amerikaanse speelfilm uH 1978 van Norman Jewlson. Met Sylvester Stallone, Rod Steiger, Peter Boyle e.a. John ny Kovak helpt bij het ontladen van vrachtwagens. HIJ Is het ideale aanvoerderstype en de vakbonden krijgen aandacht voor hem. Hij mag nieuwe le den werven. Dan wordt er een staking georganiseerd die op bruuske wijze eindigt met de dood van hun chef lumlèra Bleue: De clou i Clou, kunstfilm Journaal George Peppard en Mr. T. In 'The A-Team'. Duitsland 1 om 19.00 uur. foto: tros DUITSLAND 1 17.45 17.55 18.25 19.00 19.57 20.00 20.15 21.00 21.03 22.30 23.00 00.00 00.05 l ARD-Sport extra. Internationa le Tenniskampioenschappen van Frankrijk op Roland Gar- rof. halve finale dames enkel spel i Das Geheimnis dee 7. Wages, kinderserie naar een boek van Tonke Dragt. Afl.: Geburtstag- plSne i Achtung K lappaI Serie repor tages gemaakt door kinderen. Afl.: Het Duitse museum in München Hier und haute, regionaal ma gazine Loeberg, tv-serie. Afl.: Schwarzbrenner The A-Team, Amerikaanse avonturenserle met o.a. Geor- Ki Peppard. Dirk Benedict en r. T. Afl.: Zwart stoken Programma-overzicht (STegeeechau Rotarier, Minnerfreund- •ch aft rund urn die Welt Do cumentaire over de Rotaryclub Der 7. Sinn, verkeerstips E Scheibenwischer, cabaret van en met Dieter Hlldebrandt Titel, Thesen, Team peramen- te, cultureel magazine Tageethemen, actualiteiten ARD-Sport extra. 1: Tennis - Open Franse kampioenschap pen op Roland Garros. Samen vatting van de halve finale da mes enkelspel. 2: EK Boksen voor amateurs In Turijn (halve finale). 3: EK Basketbal. Sa menvatting van de wedstrijd Tsjechoslowaklje West-Duits- land Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 16.00 16.04 17.00 17.15 Programma-overzicht Heute Musik, wie daa Volk ele Hebt (2). Liederen en dansen uit Portugal (herh.) Die Pflanzen leben: Geheim- nleee und Wunder - Der Bui tenstaat, natuurfilm Heute Tele-llluatrierte. Actualiteiten, sport en amusement Die Fill# dee Harry Fox, tv-se rie met Jack Warden, John Ru binstein, Penny Peyser e.a. Afl.: Die Rolle seines Lebens 18.56 19.00 19.30 21.45 22.10 Programma-overzicht Heute Tele-As, spel programma met Carolin Reiber en Peter Rapp Ideal - Emahrung *87: Praxie- Dokumentation, informatief programma over voeding en gezondheid Heute-Journal Wae nun, Herr Lafontaine? In terview met de minister-presi dent van Saarland en een on verwachte gast. Presentatie: Klaus Brosser en Wolfgang Heries Das schóne Ende dieeer Welt, Duitse tv-film van RaJner Erier. Met Robert Atzorn, Claire Oberman, Judy Winter e.a. De chemicus Michael Brandt reist voor zijn firma naar Austral ié om de mogelijkheden van een nieuwe bedrijfsvestiging te on derzoeken. HIJ reist Incognito, want de bedoeling Is om de produktie van In het westen verboden bestrijdingsmiddelen te verplaatsen naar de Derde Wereld (herh.) DUITSLAND 3 18.30 19.00 20.00 20.15 Tetekolleg IL Cursus natuur kunde. Afl. 8: Wisselstroom Het programma met de muls Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van do re gionale studio's Tagaaachau E Film am Donnerstag: Dain Leben in meiner Hand (Wo man In hiding), Amerikaans® speelfilm uit 1950 van Michael Gordon. Met Ida Luplno, Ho ward Duff, Stephen McNally e.a. Deborah Chandler, mole naarsdochter, wil trouwen met Selden Clark, maar haar vader Is tegen het huwelijk. Wanneer hij door een ongeval om het le ven komt Is voor Deborah de weg vrij. Maar tijdens de hu welijksreis duikt de ex-vriendin van Selden op, die beweert dat hij Deborahs vader zou heb ben vermoord (herh.) Vor Ort Bauer und Kónig, re portage over het 125-Jarlg be staan van de boeren belangen organisatie Rheinlsches Musikfest Köln 1987, reportage van het mu ziekfeest In Keulen met optre dens van Montana Blue, Die Firma en Die toten Hosen. Aansluitend: Laatste nieuws BBC 1 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip Schofield. Met o.a. 'The adventures of spot', 'Johnny Brigs', tv-serie met Ri chard Holian, Jane Lowe, Les lie Schofield e.a. 'Yogi bear' en 'Thundercats' 17.55 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.05 CE Blus Peter, Informatief jeugd magazine 18.35 London plus, regionaal 19.00 Journaal an weerbericht 19.40 On the spot (3). serie speciale verkiezingsprogramma's waar- In kijkers vragen kunnen stel len aan een politicus. Van avond: Nell Kinnock van de Labour Party. Presentatie: Sue Lawley 20.30 mEaatEndsrs, dramaserie met Bill Treacher. Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. 21.00 Tomorrow's world, nieuws uit wetenschap en technologie, ditmaal geheel gewijd aan de 8upernova-explosie die op 23 februari van dit jaar plaats vond. Het Is voor het eerst dat een dergelijk fenomeen met behulp van telescopen kan worden waargenomen 21.30 Dont wait up, comedyserie met o.a. Tony Britton, Nigel Havers en Dinah Sheridan (herh.) 22.00 Uitzending politieke partijen 22.05 Nieuws en verkiezingen V7 23.05 Victoria Wood - as seen on tv, gevarieerd amusementspro gramma 23.35 Campaign Question time, speciale verkiezingseditie van dit discussieprogramma waarin kijkers vragen kunnen stellen aan politid. Presentatie: Sir Robin Day 00.35 dThe wild side of town, do cumentaireserie over het die renleven In de steden. Aft.: 01.00 Wi Vanishing wetlands eerbeocht BBC 2 16.40 17.00 17.10 19.15 Cricket Cricket Joen Crawford In: Possessed, Amerikaanse speelfilm uit 1947 van Curtis Bernhardt. Met Joan Crawford, Van Heflln, Raymond Massey e.a. ETha Celts, Informatieve se rie over de Kelten, hun religie, kunst, literatuur en muziek. Afl. 3: The open-ended curve The search for the Marcos millions, documentaire over de financiële praktijken van de ex-presldent van de Filippij nen. Na zijn overhaaste vertrek vonden aanhangers van Cory Aquino in het paleis van Mar cos, naast duizenden schoe nen en jurken, kratten cham pagne en stapels bankbiljet ten, ook honderden documen ten die betrekking hadden op het vermogen van Marcos. Het grootste deel daarvan Is be legd In buitenlandse bedrijven en gestori op Zwitserse bank rekeningen Cricket Uitzending politieke partijen Newsnlght, actualiteltenmaga- 23.00 23.30 23.35 00.25 00.30-01.00 On the hustings, verslag van de verkiezingscampagnes SKY CHANNEL 16.00 IS The greet video-race. pop programma met Pat Sharp en Ronnie the runner 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms en een aflevering uit de serie 'Sklppy1 18.00 Falcon island, avonturenserle 18.30 The Goet and Mrs Muir, Ame rikaanse comedyserie met Hope Lange en Edward Muiha- re 19.00 The flying Nun, Amerikaanse comedyserie met Sally Field In de hoofdrol. Afl.: The Paola Story 19.30 The Green Hornet, avonturen serle met Bruce Lee In de hoofdrol. Afl.: Alias the Scarf 20.00 My Favourite Martian, come dyserie. Afl.: When a Martian makes a Violin Cry 20.30 Special Friends 21.20 All American Wrestling 22.15 Championship Wrestling 23.20 Formula 2 World Cham| ship 23.50-00.50 Ice Hockey SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 16.00 The Popel Live Show, poppro gramma met Nino Flretlo 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Blake's 7, science-Actlonserle met o.a. Gareth Thomas, Paul Darrow, Michael Keating en Sally Knyvette 19.00 Game for a Laugh, spelpro- gramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 Armchair Adventure, docu mentaireserie over expedities. Aft.: Cioudwalker 20.30 Kenney Everett cornedyshow 21.00 Mistral's Daughter, dramase rie met o.a. Stacey Keach, Stephanie Powers en Lee Re- mick 22.00 Super Channel News, nieuws overzicht met John Suchet 22.30 Super 8port 23.00 Europese weerbericht 23.05 Wold Cinema: The Blood of Hussein. Engels/Pakistaanse speelfilm uit 1977 van Jamil Dehlavf. Met o.a. Salmaan Peerzada en Klka Markham 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Eddie Kidd 04.00 The Pepei Live 8how 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face TV 5 16.05 La Jugs Fayard dit Ta Shér- WT, Franse misdaadfilm uit 1976 17.45 LTcota daa Fans, kinderpro gramma 18,00 Récréations 18.40 Des Chlffres et des Lettres, spelprogramm 19.00 Champs Elysèss, cultureel nieuws 20.30 lis Diaent Tout Me man, repor tage over pleegkinderen 21.30 Afrique, Le demler matin du 21.50 Aujourd'hui en Frsnee, actua liteiten 22.00 Journaal 22.30-23.30 Concours Musical In ternational Reina Elisabeth NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Een kleintje cultuur (4) TROS 14.30 Meet me In SL Louis, Amerikaanse musical uit 1944 van Vincente Minnelli 16.20 Nationale jeugdkampioenschappen goochelen *87 16.57 Het geheim van Vreden hof (1. herh.) NOS 17.30 'A6-Joumsal TROS 17.46 TROS Sport NEDERLAND 2 NOS 12.00-18.15 Studio Sport extra. Rechstreeks verslag van de Open Franse tenniskampioenschappen op Roland Garros BRT 2 14.00-18.45 Tennis Roland Garros DUITSLAND 1 10.00 Tagaaachau und Tageethemen 10.03 Der Traum vom Schlachten der Heiligstee Kuh (herh.) 10.55 CE Scheibenwischer 11.50 Umschau 12.10 Idsal CrWahrung *87 12.55 Preeaeschau 13.00-13.15 Heute 14.50 Salto Mortals, die Geechichte einer Artiatanfamilie (5. herh.) 15.50 Tageeschau 16.00 E Daa sind Keria (Men of boys town), Amerikaanse speelfilm uit 1941 van Norman Tau- rog 17.45 DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 12.00 Dia Sport-Reportage. 1: Internationale tenniskampioenschappen van Frank rijk te Parijs: Halve finale voor heren. 2: EK Basketbal: Israël - West-Duits- land 17.00 Heute 17.15 Tele-illu- strierte 17.45 Ein Engel auf Erden (Heavens gate) Amerikaanse tv-serie BBC 1 08.00 Breakfast time 10.00 Journaal 10.05 Verkiezingsprogramma 11.00 Journaal an weerbericht 11.05 Neighbours 11.25 Children's BBC 11.55 Nieuws 11.58 Cricket Enge land Pakistan 14.35 Neighbours 15.00 King Roilo 15.05 PhTlomena the cat 15.15 Cricksh Engeland - Pakistan 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.30 B Sky Trax. Popmuziek 09.00 Brussels Insi de and Out 09.30 is Sky Trax. Pop muziek 12.55 Space Shopping 13.10 The beat of A country practica 14.00 Fashion TV 14.30 City Lights 15.00 Thrillaeekera 15.30 e Uva on Friday 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 8ons and Daughters 09.30 Play Golf 10.00 Follow Me 10.15 De lia Smith's one is fun 10.30 Emmer- dale Farm 11.30 Simon Pottar 12.30 Mistral's Daughter 13.30 The Hot Shoe Show 14.00 Europe#» weerbe richt 14.05 Sons and Daughter* 14.30 Hippo 15.30 Ulyeses 31 16.00 The Pepsi Uva Show 17.00 Count- RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 184)5 KRO: Man en paard. 1820 Derde Wereld. 194)2 KRO'S country time. 19.55 Maria ter Steeg. 204)2 VARA: Voor wie niet kijken wil. 2220 Moordbrigade Stockholm. 22-50 Voor wie niet kijken wil. 234)5 NOS: Met het ooQ op morgen. 004)2-07.00 VPRO: VPRO's Nachtle ven. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 174» VOO: Hollandse hits regionaal. 1900-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 184» NOS: De Avondspits. 194» TROS: Ferry Maats Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en LP Show. 22.02 TROS Country. 234» Sesjun. RADIO 4 18.02 VPRO: De beweging. 2000 Nieuws. 204» NOS: Holland Festival '87: En semble Modern der Jungen Deutschen Philharmonic en het Nederlands Kamerkoor oJ.v. Peter Eötvis m.m.v. solisten. 234» VPRO: Het evenement. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 1840 IOS: Turks programma. 194» NOS: Voor buitenlanders. 204» TELEAC: Andiamo (1. herh.). 214» Gezond sporten (7). 2120 Structuur In Basic (12). REGIONAAL Radio We»t: 174)0-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten. column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 184» Ga jij de klas maar in (onder wijsprogramma) 19.00-2a 00 Kunst uur. Verder als Radio 1. Radio Rijn mond: 16.30 Radio Rijnmond Getapt. 174)0-1020 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. 18.10 Actueel 18.30 De BRT Big Band. 1825 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel 19-33 Paso a Daso. 204» Folk op donderdag. 214» Passage '87. 21.30 De taalstrijd. 224» 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music 23.10-0200 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 224» Boem Boem. 2030-02.00 Twee tot Twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Belgen spelen gitaar. 194» Dossier: „Zamjatin-Huxley-Or- weil, de continuïteit van een science-flctlonthema". 19.45 Home-Made. 2020 Laureatenconcert van de ko ningin Elisabethwedstrijd. 22-30-2045 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 074» VPRO: Het Gebouw. 1008 NCRV: Hier en Nu. 13-35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 104» VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). KRO: Het levende Woord. Ontbijtshow. Pater Adri Maat. Adres onbekend. In antwoord op uw schrijven. M/V - Magazine. Pater Adri Maat. Van Twaalf tot Twee. Ratel. TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. Nederlands Httwerk. 074» 07.12 11.03 11.50 12.03 14.03 15.03 154)0 174» RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 074» VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. 114» Adam Curry. 124» Bart en De Zwart. 154» De top 40. RADIO 4 074» Nieuws. 074» VARA: Vroeg Ochtend concert. 094» Het Int. Concertcircuit. 10.25 Muziek van deze eeuw. 124» Jazz-op-vier-concert. 134» Nieuws 134» NOS: Holland Festival Jour naal. 13.10 VARA: Operette-rubriek. 144» EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 1520 Tussen Golden Gate en State Island. 164» Crème du Baroque. radio 5 09.00 Nieuws. 004» NOS-Sporltef. 0925 Waterstanden. 09.30 RVU- Japan. 104» AVRO: Meer dan Muziek. 114» Hobby-vitaminen. 11.45 Onder anderen. 124» Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 134» Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 134» De berg. 144» De stofzuiger. 1425 Muziek maakt alles mooier. 1445 Meet Mr. Money. 154» Sonja's Tip Tijd. 1620 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Weafc (vla FM-frequentie Radio 1) 07.15-004» Ochtend actualiteiten. 124X1-134» Lunch programma met land- en tuinbouw (12.30), voorstel ling van de dag (1220) regionaal nieuws, film- en video-tip en 'Heb bes'. Radio Rijnmond: Om 0720. 084» en 0620 Regionaal nieuws, weer en verkeer en de column. 0521 Met 1 «rakker. 0620 Uit de band. 1120 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1323 Tussendoor. 144» 78 Toeren tijd, Jo Leemans. 154» Zo d'ouden zongen. 164» Neem je tijd. brt 2 0520 Dag en dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platen poets. 124» Regioprogramma. 13.10 Hadiemtcha. 144» De stemming. 164» Abraham al gezien?. 174» Focus. brt 3 074» Goede morgen. 00.15 Ochtendvarlatlea. 09.15 Matinee 12.00 Tafel muziek. 13.10 Aktueel. 1320 Eigen BRT-opnamen. 14.10 Solo-Instrumenten. 1425 Concert In de namiddag. 1620 Wiegende wijsjes...

Leidse Courant | 1987 | | pagina 21