Zuidhollandse land en tuinbouw goed voor 4,6 miljard gulden Wijzi jn vaak de laatste strohalm BIJZONDERHEDEN Geen toegangsweg naar velden ARC dagpuzzel grnFN OMGEVING CcidócSotnont dienstuerlening Riolering Galgekade en Noorderhemweg Minder nieuwbouw in Alkemade UIT PROVINCIALE STRUCTUURNOTA BLIJKT: DONDERDAG 4 JUNI 1987 PAGINA 17 aan tafel maten-paprika- uillon - asperge- ade met gebakken rdappelen "hocoladepudding it slagroom tt menu is voor eerste toterdag, zodat er vol gde tijd is voor de voor- tiding- Eronder staat menutip voor morgen), or twee: 100 g runder- jjet, 6 dl water, zout, ui, trselie, selderij, tijm, rierblad, foelie, stukje ianse peper, tomatenpu- r halve paprika, madei- i g asperges, wat blaad- sla, 3 hardgekookte eie- j( j tomaat, een stuk pa- to, 10 olijven, 1 lepel jonaise, 1 lepel yog- Tt, zout, peper, peterse- tot 1 kg aardappelen, fe, boter, zout; g maizena, 20 g cacao, 40 .suiker, 4 dl melk, half i ?Jjde vanillesuiker, Vt dl erSgroom, 10 g basterdsui- -i.C«r. n c seulek van het poulet met wa- oto» zout, ui en kruiden in DSitee uren een geurige bouil- a. Zeef deze bouillon en KE0r hem nog drie minuten Pt reepjes paprika, de stuk- I poulet en tomatenpuree aar smaak). Roer er van t vuur een scheutje made- door. ook de asperges gaar en 3t ze koud worden. Beleg p schotel met sla en schik iarop de asperges met par- n ei, plakken tomaat, reep- j paprika en de olijven, eng mayonaise, yoghurt ut en peper en leg dit engsel als een band midden ■er de asperges. Strooi over fijngeknipte peter ing maizena, cacao, suiker weinig koude melk tot papje. Kook de rest van melk, schenk er al roe- Ie wat van bij het papje doe het mengsel in de n. Laat de pudding onder vig roeren een minuut ko- 3, voeg de vanillesuiker en doe de massa in een tgemaakte vorm. Schud de dding na ongeveer een dag de vorm en garneer hem t de met basterdsuiker {geslagen room. nutip voor morgen: lek- bekje met spinazie, aard delen en botersaus - bit- koekjesvla. JEANNE b<EN De avond- en nacht van de apotheken in de re- Leiden worden tot vrijdag 5 juni Brgenomen door apotheek Zuid- in Leiden en apotheek Linnaeus jvallendienst ziekenhui- leiden Ongevallendienst e dag Academisch Ziekenhuis be- ve van dinsdag 13.00 u. tot woens- b 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli- i tel 155543, afdeling S.C.U. tel en van vrijdag 13.00 u. tot 13.00 u. (Elisabeth-zieken- riminatie centraal leiden. Ketelboeter- 10. Ma. t/m vr. telefonisch be- ibaar van 10.00 tot 16.00 via 071- Spreekuur ma. 13.00-15.00 do. 18.80-20.30. SE RECHTSWINKEL Jurl- ich Adviesbureau. Ketelboeters- Ng 10. tel. 130775; afdeling belas sen: alleen op afspraak, klachten- reeu: di. en do. 18.30-20.30, afde- f vreemdelingenrecht: ma. 13-15 i do. 18.30-20.30. afdeling vrouw: 10-12. LS.-DIENST Telefonische hulp- tel. 071-125202. Voor allen die llljkheden verkeren of eenzaam Vertrouwelijk. Dag en nacht be lli VOOR RECHTSHULP acht 50. tel. 123942; spreeku- n ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo. 16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. en ambulance- Hulpverlening in Leiden, rp. Oegstgeest. Rijnsburg. ienburg. Voorschoten. Warmond I Zoeterwoude. Tel. 071-174141. ifflgerraadsueden Koren- ■ugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru- n). Spreekuren ma., di. en wo. 1.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. noer- en jongerentelefoon Dagelijks geopend van 15.30 tot L30 uur. Het nummer is 071- 0611. jrpuzzel agisch figuur ielk vakje dient een letter te worden ngevuld, waardoor zowel horizontaal p verticaal woorden van navolgende pokenis verkregen kunnen worden. 6 tussen haakjes geplaatste getallen *"~n de plaats van verticale invulling i) beroep; 4. (4) schaker van Hele- C 6. (2) gereed geld. contanten; 8. B onbezorgd; 9. (3) schuimend spoor it een schip in het water achterlaat; (5) gegraven waterscheiding; 11. B soort hond). lossing "Cop u :joois oi tBozieiJt 6 'sooi mfiwM -O 'ZI ROELOFARENDSVEEN Nog dit jaar worden zowel de Galgekade als de Noorderhemweg voorzien van riolering. Dat staat in een voorstel van B en W van Alkemade aan de raadscommissie ruimtelijke ordening. De kosten bedragen 620.000 gulden. Voor dit jaar staat op de meerjarenbegro- ting ook vermeld de aanleg van riolering langs de Noord kade en de Witte Singel. De uitwerking van deze riole ringsplannen is echter nog niet gereed, omdat het rioleren vend gedetailleerd onderzoek vergt. Nog steeds niet be kend is of aanleg van riolering langs de Noordkade en de Witte Singel technisch en financieel verantwoord is. Om toch tijdig te kunnen starten met de aanleg van riolering adviseert de wethouder om alvast maar te beginnen bij de Galgekade en de Noorderhemweg. Het rioleringsplan voorziet tevens in het aansluiten van het clubhuis van Wa tersportvereniging Braassemermeer. Trapveldje Zonnegaarde laat op zich wachten ZOETERWOUDE Aaftleg van een trapveldje in of nabij de Zon negaarde in Zoeterwoude zal nog zo'n anderhalf jaar duren. Ook wil het gemeentebestuur de grond waarop nu nog de voormalige kleuterschool Zonnegaarde staat zo snel mogelijk verkopen en bebou wen. De voormalige kleuterschool is thans een doelwit voor vandalis me. De omwonenden vinden ove rigens de aanleg van een trapveld je belangrijker dan een speelter- reintje binnen de wijk. Inmiddels wordt ook gedacht aan een trap veldje op de locatie waar nu enke le speelwerktuigen. Dat plekje zou dan uitgebreid worden. ALKEMADE In Alkemade worden dit jaar slechts 147 huizen gebouwd. In Roelof arendsveen 9, 5 in de Kaag, 17 in Rijpwetering, 9 in Nieuwe Wetering, 95 in Oude Wetering, 7 in het landelijk gebied en 5 in Oud Ade. Dit staat in een gemeentelijk overzicht dat is ver zonden aan de provinciale dienst Ruim te en Groen, de voormalig PPD (Pro vinciale Planologische Dienst). In dit overzicht staat voorts dat Alkemade volgend jaar en de daaropvolgende ja ren telkens slechts tussen de 60 en 65 huizen zal bouwen, waarvan de meeste ie Gogh 1||' j. In R< goed als uitgebouwd. in de Gogh Noord III in Oude Wete ring. In Roelofarendsveen is men zo Haken en ogen aan fietspad ZOETERWOUDE De aanleg van een fietspad tussen de Westeindseweg en de Dr. kortmannstraat is gisteravond in de commissie ruimtelijke ordening op moei lijkheden gestuit. Het Zoeterwoudse CDA- raadslid S. van der Salm vond de door snijding van een „landschappelijk waar devol gebied" bezwaarlijk. Bovendien zouden de bewoners van de Westeindse weg geen voorstander zijn van het fiets pad. Ook wees Van der Salm op de ge vaarlijke situatie op de Westeindseweg. De commissie wilde daarop eerst meer duidelijkheid. Het gegeven dat de ruilver kavelingscommissie graag nog voor de zo mervakantie het werk zou willen aanbe steden maakte niet echt veel indruk. Om de zaak echter niet te vertragen zal er in de eerstkomende raadsvergadering nader op worden teruggekomen. Zoeterwoude verdeeld over windmolen ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse raad is verdeeld over de vraag of er een windmolen in de Grote Polder kan komen, zo bleek gister avond in de commissie ruimtelijke ordening. Progressief Zoeterwoude is bereid medewer king te verlenen, maar CDA en VVD hebben hun bedenkingen. CDA-woordvoerder Van der Salm bracht landschappelijke bedenkingen naar voren, terwijl de liberaal Mulder zei lie ver eerst elders te kijken hoe zo'n 60 meter hoge molen werkt en met welke gevolgen voor de omgeving. Ringersma (Progressief Zoeter woude) wees op mogelijke problemen die in de toekomst zouden kunnen ontstaan voor de ge meente. Immers als er een windmolen komt is bebouwing in de directe omgeving uitgesloten omdat dan de molen zijn werk niet kan doen. Tevens is er zowel geluid- als optische hinder. DEN HAAG De land en tuinbouw in Zuid-Hol land brengt jaarlijks 4,6 miljard gulden op en le vert 65.000 manjaren werkgelegenheid. Circa de helft daarvan wordt voortgebracht op de land en tuinbouwbedrijven zelf, de rest in de toeleve ring, verwerking en dienstverlening. Dat is te lezen in de landbouw structuurnota van de pro vincie Zuid-Holland 1987, die is uitgebracht door de Provinciale Raad voor de Bedrijfsontwikkeling. De voorzitter van de raad, de heer J. van Nieuwenhuyzen, bood de nota gisterochtend op het Provinciehuis aan aan de gedeputeerde voor landbouw zaken in Zuid-Holland, me vrouw I. Giinther. De nota geeft een overzicht van de agrarische structuur van de provincie en de ontwikkelin gen die zich de laatste vijf jaar daarin hebben voorgedaan. Verder wordt aandacht be steed aan een aantal facetten, die voor de verdere ontwikke ling van de land- en tuinbouw van bijzonder belang zijn. De Provinciale Raad ontwikkelde daarbij een visie die onder meer aanknopingspunten kan geven voor het beleid van de provincie. Verstedelijking Ondanks de grote mate van verstedelijking is Zuid-Hol land één der belangrijkste landbouwprovincies van Ne derland. De teelt van glas groenten en bloemen draagt daartoe bij, maar ook de volle- grondsgroente-, de bloembol len- en de boomteelt zijn sterk ontwikkeld. Ondanks de ver mindering van het landbou wareaal en het teruglopen van het aantal bedrijven, nam de winst de afgelopen vijf .jaar verder toe en nam het aantal arbeidskrachten maar weinig af. Hoewel de bedrijfsomvang verder is toegenomen, vindt de landbouwproduktie plaats op relatief kleine bedrijven. Het doorsneebedrijf kent 1 a 2 arbeidskrachten. Alleen in de glastuinbouw ligt dat wat ho ger. Van een aantal produkten valt door de slechte verwach tingen over de afzet maar een beperkte toeneming van de produktie te verwachten. In de zuivelsector zal de produk tie zelfs verder afnemen. Al met al wordt verwacht dat de produktie zal verschuiven in de richting van de tuinbouw. De Provinciale Raad ziet het als een opgave voor de land en tuinbouw om de concurren tiepositie op de vrije markt te verbeteren. Eén van de mid delen is verlaging van de pro- duktiekosten door middel van de landinrichting. In het bij zonder wordt aandacht ge vraagd voor de reconstructie van oude glastuinbouwgebie den. Ook vraagt de Raad aan dacht voor het oplossen van landinrichtingsproblemen in de boomkwekerij en de bollen teelt. Wat het milieu betreft verwacht de Raad van recircu latiesystemen bij de substraat- teelt een aanzienlijke bijdrage aan de verbetering van de kwaliteit van het oppervlakte water. Scholing De ongunstige perspectieven in een aantal takken van land en tuinbouw en de nieuwe technologische ontwikkelin gen stellen steeds hogere eisen aan de ondernemerscapacitei ten. Een goede schoolopleiding van de toekomstige onderne mers is daarom van groot be lang. Dit verdient des te meer nadruk, zo stelt de Raad, om dat het opleidingsniveau van de agrarische ondernemer in Zuid-Holland relatief laag ligt Een geïntegreerde inzet van landbouwkundig onderzoek, voorlichting en onderwijs moet volgens de Raad uit gangspunt zijn voor een gezon de bedrijfsontwikkeling. ALPHEN AAN DEN RIJN De voetbalver eniging ARC heeft teleur gesteld gerageerd op de mededeling van de ge meente Alphen dat er geen geld is om de toe gangsroute naar de ac commodatie van ARC te verbeteren. De voetbal vereniging had daarop ge hoopt met de aanleg van het nieuwe kruispunt op de Oranje Nassausingel. Dat kruispunt is bedoeld als toegangsweg voor het bouwverkeer, en later het woonverkeer vanuit en naar de nieuwe wijk Beer- endrecht. Vorige week werd dit kruis punt, een driesprong, openge steld. Toen het bestuur van ARC hoorde van de plannen voor dit kruispunt meende het meteen een oplossing gevon den te hebben voor de bereik baarheidsproblemen van de velden en de chaos bij de twee parkeerterreinen van ARC. Het bestuur stapte naar de ge meente met het verzoek om van de driesprong een vier sprong te maken. Dat zou, vol gens ARC een kleine moeite zijn en ook geen kapitalen kosten omdat men toch met de aanleg bezig was. Dat bleek echter een misvatting. De overgang van drie- naar een viersprong zou volgens de ge meente veel te duur uitkomen. Andere verkeersmaatregelen, andere opstelstroken en niet te vergeten de weg naar de voet- De kruising bij de Oranje Nassausingel, waar geen nieuwe toegangsweg naar het ARC-complex zal komen. foto; wim van noort balvelden toe zouden de kos ten te hoog opjagen. Teleurstelling bij ARC, want de huidige toegangsroute voert via de Oranje Nassausingel, de Anslag naar de Westkanaal- weg waar men een van de twee parkeervelden op kan rijden. Deze toegangsweg is niet ongevaarlijk. De Oranje singel is vrij druk zodat men naar de Anslag af moet slaan via een onbeveiligde kruising. De Anslag zelf is erg smal zo dat het gevaar bestaat dat wanneer twee auto's elkaar daar tegemoetkomen, de ene tegen de huizen rijdt en de an-' dere in de sloot raakt. Het ver volg van de route voert over de ook zeer smalle Westka- naalweg met aan de ene kant het Aarkanaal. Aan deze weg kan de gemeente weinig ver anderen omdat deze in handen is van de provincie. Naast de onveilige verkeerssituatie kampt ARC ook met de on overzichtelijkheid van de toe gangsweg. Vooral de bezoekers van buiten Alphen weten niet hoe ze moeten rijden om bij de velden te komen. De gemeente heeft wel toegezegd om te on derzoeken of er iets met de be wegwijzering naar de velden te doen is. Door de weigering van de ge meente blijft ARC ook kam pen met een parkeerprobleem. Een oplossing was er geweest als de gemeente van het kruis punt op de Oranje Nassausin gel een viersprong had ge maakt met een vertakking naar ARC. Aan deze kant van de voetbalaccommodatie ligt een terrein dat dan bereikbaar zou zijn en waar 150 parkeer plaatsen gemaakt kunnen worden. Het echtpaar Van Os oefent sinds begin deze week een praktijk voor natuurgeneeskunde en yoga uit in Zevenhoven. Met man en macht is er de afgelopen weken gewerkt aan de nieuwe woon/prak tijkruimte van de heer C.J. van Os en zijn echtgenote mevrouw M. van Os-van der Windt. Begin deze week was het karwei geklaard en kon de nieuwe praktijk natuurge neeskunde en yoga aan de Dorpsstraat 101 in Zevenho ven geopend worden. Het echtpaar heeft onlangs zijn praktijkpand aan de Emma- laan in Alphen aan den Rijn verlaten. Dit moet wijken voor nieuwbouw. De heer Van Os is natuurthe- rapeut en aangesloten bij de Nederlandse Werkgroep voor •Praktizijns. Hij behoorde tot de groep van achttien kandi- daten die na een vierjarige, studie in 1981 voor de eer ste maal officieel afstudeerde aan de Nederlandse Akade- mie voor Natuurgeneeskunde in Hilversum. Geboren en getogen in de Rotterdamse wijk Kralingen in een handelsfamilie ging ook hij als vanzelfspre kend in eerste instantie de handel in. Hij werd bedrijfs leider en inkoper van schoe nen. Het bleek echter niet zijn favoriete beroep te zijn. Door avondopleidingen on dervond hij dat hij meer ple zier had in vakken als ortho pedie en massagetechnieken. Zijn eigen gezondheidspro blemen en de lege plekken in de behandeling die de regu liere geneeskunde niet kon helpen oplossen, waren de aanleiding zich te verdiepen in de natuurgeneeskunde. Hij waagde de stap naar de vier jarige dagopleiding in Hilver sum en verdiende 's avonds wat geld bij met een praktijk massagetechnieken in Rotter dam. Alphen Na zijn studie begon hij een Bijdrage: Margret de Groot Foto: Henk van den Ende praktijk in Alphen aan den Rijn. Van Os heeft zich nu gespecialiseerd in de homeo pathie, de iriscopie waarbij ziekten en stoornissen in het oog herkend worden, in com binatie met fysische^ pols- gezichts- nagel- en handdiag nose de phytotherapie of wel kruidengeneeskunde en de acupunctuur, waarbij door het zetten van naalden in het lichaam aandoeningen van een orgaan of orgaansysteem behandeld worden. Hij heeft nu een drukbezoch te praktijk met patiënten uit Alphen en omgeving, maar ook uit andere delen van Ne derland, zoals Den Helder, Vlissingen en zelfs Heerlen. De mensen die bij hem ko men zijn vaak, zoals hij het zelf zegt, „het puin uit de maatschappij". Wij zijn veel al de laatste strohalm waar men zich aan vast probeert te klampen. De mensen zijn dan al overal geweest, bij dokto ren en in ziekenhuizen. Het is jammer dat er nog zo wei nig mensen zijn die vrij zijn om te kiezen naar welke arts ze gaan: de reguliere of de al ternatieve. Er zijn nog maar enkele particuliere ziektekos tenverzekeringen die de na tuurgeneeskunde standaard in hun pakket opgenomen hebben". De therapieën die Van Os toepast zijn afhankelijk van' de persoonlijke omstandighe den en conditie van de pa tiënt Een nauwkeurig onder zoek en het stellen van vra gen zijn daarom noodzakelijk om een juiste individuele be handeling te kunnen bepa len. „Als er twee patiënten met dezelfde klachten ko men, zullen ze na een consult van een half uur tot drie kwartier veelal op verschil lende manieren behandeld worden en met verschillende geneesmiddelen naar huis gaan De voeding neemt in de natuurgeneeskunde ook een belangrijke plaats in. Ge zondheid en ziekte hangen nauw samen met de voeding. „Een dieet en het gebruik van volwaardige voeding zijn een eerste stap op weg naar genezing". Yoga Mevrouw Van Os heeft zich gespecialiseerd in yoga-ont- spanning, ademtherapie en Shiatsu (drukpuntmassage). Zij was als directie-secreta resse in de hotel- en zaken wereld niet tevreden met haar beroep. „Ik kwam niet toe aan de wezenlijke dingen in het leven. Ik vond het om gaan, het contact met de ziel en het karakter van de mens belangrijker en verdiepte me daar in de yoga-leer". Al weer zo'n vijftien jaar geeft zij les in yoga. Ook verzorgt zij ademtherapie. „Het is heel belangrijk dat mensen zich leren ontspannen en leren omgaan met hun ademha ling. Door bewust met de ademhaling bezig te zijn kun nen lichamelijke ongemak ken verlicht of verholpen worden, zoals bijvoorbeeld hyperventilatie". In Alphen start zij binnenkort een cur sus Shiatsu die zij bij voor keur aan (echt)paren geeft, zodat ook thuis geoefend kan worden. „Met eenvoudige handelingen kan een zeer gunstig effect bereikt worden in de behandeling van onder andere hoofdpijn, rugpijn en algehele lichaamsspanning". Eind augustus start mevrouw Van Os een cursus yoga in Zevenhoven. Deze lessen zul len worden gegeven in dorpshuis 't Trefpunt De praktijk in Zevenhoven is maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag tussen negen en tien uur 's ochtends telefo nisch bereikbaar, 01723-9853. Biljarten In café Rijnegom in Zoeter- woude-Rijndijk vindt van avond vanaf acht uur de fina le plaats van het onderlinge kampioenschap van de biljart vereniging Rijnegom. De fina listen zijn Piet van Gent Piet Wondergem, Mat Bruines en André Vlasveld. Weefkollektiet Het Weefkollektief exposeert tot en met zondag 21 juni in Artopa, Grevelingstraat 50 ip Lisse. De exposanten zijn: Veronica van Gijlswijk (De Zilk), Els Schuitemaker (Hil- legom), Annemarie Honder- dos (Hillegom), Lidy Ubels (Schoonhoven), Stanny Ver- ster (Loenersloot), Jopie de Wijs (Papendrecht) en Eliza beth Bal (Mijnsheerenland). De expositie is open op don derdag, zaterdag en zondag van half twee tot half vijf. Verder is de expositie te zien op donderdagavond tussen half acht en half tien. Slagharen De postkantoren in Sassen- heim, Lisse, Hillegom en de Haarlemmermeer verkopen sinds kort kaartjes voor het ponypark Slagharen. De kaartjes zijn het hele seizoen 1987 eeldig en kosten een rijksdaalder minder dan bij de ingang van het ponypark zelf. Expositie De Lissese tekenaar en schil der Hans van den Berg expo seert van zaterdag tot en met zaterdag 13 juni in Jaap Kooy's Tuincentrum aan de Heereweg in Lisse. Van den Berg heeft een serie penteke ningen gemaakt van Lisse. Van den Berg is tekenleraar aan het Fioretti-College in Lisse. Barbeque Jaap Kooy's Tuincentrum in Lisse geeft in samenwerking met Weber op zaterdag een barbeque demonstratie. Fabri-\ kant Weber uit Amerika is beroemd geworden met de bolvormige barbeque. Het trio Funjazzo zorgt voor de muzi kale omlijsting. Veronica De Veronica Drive-in-show is vrijdag in de Voorhoutse jon- gerensociëteit Ex-Voto aan Gaasbak 1 in Voorhout De zaal is vanaf half negen open. De toegang bedraagt vier gul den voor leden. Niet-leden betalen zes gulden. Wielrentoernooi Zo'n 175 jeugdrennertjes in de leeftijd van 8 tot 14 jaar strij den zaterdag in zeven wed strijden om een ereplaats in het B-toernooi. De wedstrij den, die georganiseerd zijn door de ren- en toervereni- ging De Bollenstreek, begin nen om tien uur en duren tot drie uur. Het circuit is geves tigd aan de Spekkelaan in Lisse, Rockinitis De groep Rockinitis treedt za terdagavond op in De Twee Wezen in Sassenheim. Deze formatie is opgebouwd rond de zanger van de legendari sche rock roll-formatie De Bintangs. Zij brengen een rock- en so ulprogram m a Aanvang half elf, toegang gratis. De Swinging Crash besluit za terdagavond het seizoen van Jazzclub De Wagenschuur. De groep, met zangeres Tiny Schenkel, bestaat uit twaalf musici en speelt muziek uit de eind dertiger en begin veerti ger jaren. Het concert vindt plaats in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat 24 in Lei derdorp. De toegangsprijs be draagt zes gulden. Amnesty De markt voor tweedehands- boeken van Amnesty Interna tional, die op 22 en 23 mei werd gehouden in Voorscho ten heeft 10.500 gulden opge leverd. De opbrengst komt ten goede aan het werk van Amnesty. Line De Rotterdamse rockformatie Line treedt vrijdagavond op in de Sater aan de Koningin Juliana weg 44 in Leidschen- dam. De toegangsprijs be draagt zeven gulden vijftig, in de voorverkoop moet vijf gul den worden betaald. Het con cert begint om tien uur. Tent Het tienjarig bestaan van Tent (Van Zuylen van Nije- veltstraat 204, Wassenaar) wordt gevierd met tal van ac tiviteiten. Morgen treedt Haunters of the Dark op, vrij dag Eddy Vaganca rockabilly en zondag de drie bands Lan caster, Isolation en Feedback. Maandag is er een dichtersa- vond met Adriaan Bontebal en Erik Linder en dinsdag meidendisco. Alle activiteiten beginnen om half tien en de toegang is gratis. Alleen vrij dag moet drie gulden vijftig worden betaald. Vragen over Titanine-terrein LEIDSCHENDAM M. van der Meule en D. Meuldijk van PvdA en D66 in Leidschen- dam, hebben B en W schrifte lijke vragen gesteld over de bodemsaneringsoperatie op het terrein van de voormalige verffabriek Titanine aan de Oostvlietweg in deze gemeen te. Het college wordt een spe- de be- cificatie gevraagd van i steding van drie door de raad goedgekeurde kredieten. Het gaat om het raadsbesluit van iuli 1982 over de aankoop van het terrein, van mei 1984 over het bouw- en woonrijpmaken van hetzelfde terrein en van mei 1985 over het krediet voor afvoer van licht verontreinig de) grond/puin. Verder wordt gevraagd of in de met Gleym BV aangegane overeenkom sten bedongen is dat afvoer van het verontreinigde puin en de grond plaats diende te vinden langs legale weg.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17