Becker klaar voor open Franse titel Arnold Yanderli jde zeker van medaille Triest afscheid Simon Tahamata bij Feyenoord Basketballers kloppen Israël BONTEMPI iNEEMT WRAAK Oost-Duitsland heeft hoop niet laten varen £eidóe6oivtant sportuitslagen DONDERDAG 4 JUNI 1987 PAGINA 13 tastien dAlmere aanwinst voor Van Eykelenborg 'ASSENAAR Stal Westland Im- >rt International heeft er weer ■rsterking bij. Gisteren maakte op panauindigt de driejarige hengst Bas- Guyfn d'Almere voor het eerst met 1 hadtajner en rijder Gerard van Eyke- 'ïfde!nborg zijn opwachting bij het pu- fïiek. De zoon van Brogan uit Riset- SiMld'Almere deed eind april in Gro- Jees jngen een zeer verdienstelijke e befcralificatie-proef en zegevierde bij wirisjn eerste start gelijk op het Friese 'h^lvega. KLEfcor eigenaar Andre van Mierlo een re- >NVLjn om de driejarige draver als verster- ing voor zijn toch al sterke Westlandse al aan te trekken. Onder de regie van Gerard van Eykelenborg was het direct raak. Al kostte het nog even moeite in de laatste rechte lijn want de hengst was nog zo groen als gras. Niettemin mag de over winning in de kilometertiid van 1.21.9 ge zien worden. Banco Solo werd goede tweede voor Blizzard Pitt. Gerard van Eykelenborg kwam deze mid dag nog aan een tweede overwinning toe. Dat gebeurde in de draverij over 2520 me ter met bandenstart. In het veld van vier paarden sprongen Wevillon Nora, Zesta Rijnstroom, Zanzibar en Viola Marijke aan de start en ging Van Eykelenburg van start tot finish met Aty van de Lente aan de leiding en liet de vierde achtereen vol gende overwinning aantekenen. Zesta Rijnstroom kwam na de startfout goed te rug en werd tweede voor Volant Expres die aan de start twintig meter moest ge ven. Zege KV Mechelen WINTERSLAG KV Mechelen heeft in Winter- slag met moeite gewonnen van de plaatselijke club, die in het nieuwe seizoen ook in de hoogste klasse zal uitkomen. Den Boer maakte het enige doelpunt uit de eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Belgi sche voetbalbeker. In Brugge won Cercle met 2- 1 van Club Luik. Michel van de Korput gaat mis schien toch weer voetbal len. Zijn naam wordt in verband gebracht met het Belgische Germinal Eke- Coach slaat atlete ziekenhuis in SEOUL De zeventienjarige Zuidkoreaan- se hardloopster Lim Choon-ae, die tijdens de Aziatische spelen van vorig jaar in Seoul drie gouden medailles won, is in een zieken huis opgenomen nadat zij door haar coach op het hoofd geslagen was omdat zij niet ge noeg presteerde. Lim bleek een gescheurd trommelvlies te hebben. DWV schakelt Rheden uit AMSTERDAM DWV heeft Rheden gis teravond uitgeschakeld voor de strijd om de nationale voetbaltitel van de zondagama teurs. Op eigen veld won DWV voor dui zend toeschouwers met 2-0 door treffers van Post. De stand is: Geldrop 2-4; DWV 3-3; Rheden 3-1. PIRAEUS De Nederlandse basketbalploeg heeft bij het Europees kampioenschap in Pi raeus de nederlaag van gisteren tegen Polen (84-91) vanochtend laten volgen door een zwaarbevochten overwinning op Israël. In de turbulente slotfase hield Nederland één punt voorsprong over (61-60) van de negentien die het halverwege bezat (43-24). De Oranieploeg kon in de eerste helft zo ge makkelijk weglopen omdat de Israëli drama tisch slecht schoten (22 procent). Topschutter Doron Jamchi, die 17 van de 24 punten voor zijn rekening nam, deelde in de malaise met zes uit twaalf. De nationale ploeg speelde ondanks het vroege tiidstip zeer solide. Vooral Rik Smits was op dreef. Na zijn verdedigende wanpresta tie tegen de Polen was hij tegen Israël beter bij de les en liet zich niet opzij zetten door de tot Israëli genaturaliseerde Amerikaanse ex-prof Mercer. Het duel sleepte zich naar een dramatische slot fase, toen Jamchi 90 seconden voor het einde Israël met een drie punter voor de eerste keer aan de leiding bracht: 57-58. Smits sloeg terug: 59-58, waarna Jamchi (36 punten) opnieuw zijn ploeg op voorsprong bracht (59-60). Met nog 52 seconden bracht Kuipers Nederland vanaf de vrije worplijn aan de winst (61-60). In de slotse conden kreeg Israel door de medewerking van de Griekse arbiter Rigas nog twee keer balbe zit, maar de Nederlandse defensie hield het hoofd koel en liet Jamchi niet in stelling bren gen. Ilmon Tahamata kreeg gisteren in zijn laatste wedstrijd voor feyenoord (tegen VW) een rode kaart. Op de foto struikelt hij iver PSV'er Nielsen, eerder dit seizoen. FOTO: ANP ROTTERDAM Wat een vrolijke af scheid wedstrijd /oor Simon Tahamata had moeten worden, ontaard- Vede woensdag in één van igd Üe grootste teleurstellin- jd °fen van de kleine Moluk- Ku«» dribbelaar in zijn loop- In zijn laatste Ne- jerlandse competitieduel, gendegen VW, kreeg de naar 'rschot vertrekkende ivaller de rode kaart scheidsrechter Bul- ,uis uit Hengelo, die ie- ir gevoel voor het leiden nGui|aii deze „vriendschappe- seizoenaf sluiting, ie in 1-1 eindigde, miste. 'ahamata had kort na rust 153 fcel gekregen, omdat hij niet roldoende afstand nam bij een die Vrije trap. Twintig minuten foor het einde van het duel :ging de Molukker een klei- overtreding, die door Eltjo n Véulthuis met rood werd „be- f-bond". De eerste voor Tama- jjlata sinds zijn competitiede- >8; ij>uut bij Ajax, een dozijn jaar deden. overdreven rode kaart van lulthuis leidde tot chaotische taferelen. De kleine aanhang (nog geen vijfduizend man) van Feyenoord reageerde woedend op de beslissing en probeerde over de hekken te klimmen. De onderbreking duurde ruim acht minuten. De huilende aanvaller kreeg een staande ovatie van het pu bliek, dat minutenlang zijn naam scandeerde. Na het laat ste fluitsignaal. Bulthuis wei gerde de acht minuten na te spelen. Het vrij-uit spelende VVV stond na tien minuten al op voorsprong. Een intelligent steekpasje van Reynierse werd door Valckx bekwaam afge rond. Kort daarna was de stand gelijk. Hofman, die net als ploeggenoot Molenaar een gele kaart ontving, verraste Roox met een schuiver. Feyenoord-VW 1-1 (1-1): 11. Valckx 0-1, 14. Hofman 1-1. Scheidsrechter: Bulthuis. Toeschouwers: 4.959. Gele kaart: Molenaar (Feyenoord). Rode kaart: Tahamata (Feyenoord) Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Mon- kou, Van Herpen (Rietbroek) en Ba- rendse; Molenaar, Been (Blinker), El- strup; Hofman, Roos en Tahamata. VVV: Roox; Nijssen, Rutten, Van Berge Henegouwen en Coort; Valckx (Burhenne), Reynierse, Ringels en Libregts; Lammers en Berghuis (Ver beek). edeifJELLARIA-IGEA MARINA Guido Bontempi heeft de Ronde van Italië wraak genomen. De Italiaanse ^nellprinter won de twaalfde etappe, nadat hij maandag - ?s o£°lgens velen - de massale valpartij veroorzaakte. John •ijksBogers was gisteren een verlaat slachtoffer van dat on- i oigeluk. De 23-jarige Brabander gaf na tien kilometer op /anwege de knieblessure die hij had opgelopen. Ook Q IVim Meijer moest gisteren opgeven. kbafeij de overwinning van Bontempi moet aangetekend worden dat ""tie concurrentie in de finale liever in de remmen kneep dan isteifoeer bij een valpartij betrokken te raken. Ploeggenoten brach- »neiten de 27-jarige Italiaan in een goede positie. Een vluchtpoging an Lubberding, Van der Velde en Patry wisten zij in de kiem 1 smoren. De concurrerende sprinters Planckaert en Freuler erden vervolgens ingesloten, waarna de „Buffel" ook zijn ,-indgenoten Baffi, Rosola en Chesini versloeg. Ier Stephen Roche behield de leidende positie in het alge- ^bieen klassement. Zijn rose trui kwam gisteren nog wel in ge- ^vaar. De Italiaan Alberto Volpi was theoretisch klassementslei- "der, toen hij in een kopgroep oijna vijf minuten voorsprong had Opgebouwd. Twintig kilometer voor het einde werden de vluch- weiters teruggepakt. Hailn de individuele tijdrit gaat vandaag de aandacht weer uit naar de ploeggenoten Stephen Roche en Roberto Visentini, die hun gevecht om de eerste plaats kunnen leveren. In de schaduw hiervan probeert de dinsdag gevallen Eric Breukink de derde ^plaats te behouden. Adrie van der Poel is vierde geworden in de eerste etappe van r",de Ronde van Luxemburg. Hij eindigde op ruim een halve mi nuut van de de Deen Sören Lilholt, die de eindsprint won van !.de Zwitser Jörg Müller. De Belg Jef Lieckens werd derde. '°iJeannie Longo heeft gisteren de zesde etappe van Ronde van ^"Noorwegen voor dames gewonnen. De leidster in het klasse- ftient, die dinsdag ook al zegevierde, vergrootte haar voorprong P® Op de concurrenten met 21 seconden. Nederlands kampioene Heieen Hage was de beste Nederlandse met de achtste plaats. Zij bezit in het algemeen klassement Hage de derde plaats, op 47 ■seconden achter Longo. Boris Becker ver sloeg Jimmy Con nors gisteren op Roland Garros. De Westduitser speelt morgen in de halve finale tegen Mats Wilander. FOTO: ANP PARIJS - Boris Becker is er klaar voor om Roland Garros, zijn eerste grand slamtoernooi op gravel, te winnen. Tot die conclusie kwam niet alleen de tweevoudige winnaar van Wimbledon zelf, maar ook zijn gisteren versla gen tegenstander Jimmy Connors. Degenen, die Boris Becker gisteren hebben zien spelen tegen Connors kunnen alleen maar onderschrijven dat de. inmiddels negentienjarige Westduitser de derde grand- slamtitel uit zijn carrière in de wacht kan slepen. Waarmee Becker kan afrekenen met zijn reputatie dat hij alleen op supersnelle banen als het gras van Wimbledon tot de echt aansprekende successen kan geraken. Een reputatie die de West duitser overigens op geen en kele manier zorgen baart. „Tennis is voor mij synoniem aan Wimbledon", verklaarde Becker dezer dagen in Parijs. „Toen ik klein was kon ik op televisie alleen maar beelden van Wimbledon bekijken - iets anders werd niet uitge zonden. Ik hoorde ik die tijd niemand praten over Roland Garros of de US Open. Borg is. bijvoorbeeld de enige kam pioen die ik vroeger op televi sie heb spelen. Vorig jaar kwam ik hier in Parijs met het idee dat de kwart- of hal ve finales het hoogst bereik bare zouden zijn. Nu ligt dat anders. Ik hoop alleen nu nog twee goede partijen te spe len". Te veel De krachtmetingen, die Boris Becker nog te wachten staan zijn die van morgen tegen Wi lander, die gisteren afrekende met Noah en zondag Lendl of Mecir. Geen kinderachtige opgaven voor de Westduitser, die gisteren de derde speler R0LAN0 GARROS Schapers halve finalist in gemengd dubbel PARIJS - Miehiel Scha- pers heeft uitzicht op een historische prestatie, een titel op Roland Garros. De Rotterdammer plaatste zich gisteren met zijn Amerikaanse partner Ann Henrickson voor de halve finales van het gemengd dubbelspel. Schapers/Hen- rickson versloeg de Ar gentijnse combinatie Tara- bini/Luza. Medio en eind jaren zeventig slaagde Bet ty Stöve er in met Frew McMillan en Billie Jean King dubbelspeltitels in grand-slamtoernooien in de wacht te slepen. De beste prestatie van een puur Nederlandse combi natie staat nog steeds op naam van Tom Okker en Trudy Groenman, die in 1964 de finale van Wim bledon bereikten. uit de Bondsrepubliek was die Jimmy Connors in Parijs ont moette en door wie hem uit eindelijk een halt werd toege roepen na Westphal en Os- terthun. Becker kwam overigens met een aardige verklaring voor het feit dat hij tot dusver op trage banen nog niet tot hel dendaden is gekomen. „Vroe ger speelde ik alleen maar op gravel, andere banen beston den er niet. Toen ik twee jaar geleden plotseling Wimbledon won waren er ineens grote verwachtingen over mij ge schapen. Iedereen verwachtte dat ik meteen maar allerlei toernooien op allerlei soorten banen zou gaan winnen. Maar ik kreeg in feite de tijd ge woon niet om een ontwikke ling door te maken zoals leef tijdgenoten, geen gelegenheid op andere banen te groeien. Daarom heb ik lang het ima go gehad dat ik alleen op gras of andere snelle tapijten mijn beste resultaten zou kunnen boeken. Maar die tijd is voor bij. Ik voel me nu op gravel ook zeker van mezelf". Dat doet ook Miloslav Mecir. De Slowaak had zeer weinig moeite met zijn landgenoot Karei Novacek, die alleen in de eerste set weerwerk van betekenis bood. Mecir, die zich zoals hij later vertelde in Parijs nog niet heeft bezigge houden met zijn grootste pas sie, vissen, kan als de grote outsider worden beschouwd. Zeker nu Lendl in dit toer nooi tot dusver niet in aller beste doen lijkt te verkeren. De titelhouder heeft zich te veel het spel van opponenten laten aanleunen om echt te overtuigen. Dan heeft Mats Wilander meer een eigen koers gevaren. De Zweed ver sloeg gisteren op de bekende gedegen wijze de laatste Fran se hoop in bange dagen, Yan- nick Noah. Waardoor Wilan der de eerste barrière wordt waarover Boris Becker moet zien te geraken. „Het maakte mij niet uit", aldus Becker, „wie tegenover mij zou staan. Noah zou ook een hele lastige opponent zijn geweest. Zeker met het Franse publiek achter zich". De Duitse televisie zal de ver richtingen van Becker op de voet volgen. De tijd dat alleen Wimbledon daar op het scherm kwam is definitief voorbij. Dank zij Becker. FRANK WERKMAN De Italiaanse libero Tricella wordt ten val gebracht door de Zweed Ravelli. De doelman maakt zijn fout goed door de straf schop die zou volgen, te stoppen. FOTO: AP REYKJAVIK Oost-Duits land heeft het laatste restje hoop op plaatsing voor het Eu ropees kampioenschap van 1988 levend gehouden. Gister avond werd IJsland in Reykja vik met 6-0 (2-0) verslagen. De Oostduitse doelpunten op IJs land werden gemaakt door Ralf Minge (15e minuut), An dreas Thorn (36, 69 en 88), Thomas Doll (48) en Matthias Döschner (85). In Oslo heeft de Sovjet-Unie voor dezelfde groep met 1-0 van Noorwegen gewonnen, door een doelpunt van Sacha- rov. Stand groep 3: Sovjet Unie 5 4 1 0 9 10- 1 Oost-Duitsland5 2 2 1 6 8-2 Frankrijk4 12 14 2-2 IJsland 5 0 2 3 2 1-11 Noorwegen 3 0 12 1 0-5 Zweden heeft in Stockholm een wedstrijd voor groep twee tegen Italië met 1-0 gewonnen. Het doelpunt viel in de eerste helft door Larsson. De Italiaan Mancini miste een strafschop. Stand groep 2: Zweden 5 4 1 0 9 10- 1 Italië 5 4 0 1 8 11- 3 Zwitserland 4 1 1 2 3 7-7 .4 0 3 1 3 4-5 Portugal Malta Denemarken heeft gister avond in Kopenhagen gelijk fespeeld tegen Tsjecho-Slowa- ije: 1-1. Bij de rust was het nog 1-0 door een doelpunt van Jan Mölby. Vier minuten na de rust kopte Hasek de gelijk maker in. stand groep zes: Denemarken 4 2 2 0 6 3-1 Tsjecho-Slowakije ..4 1 3 0 5 5-2 Wales 3 1 2 0 4 6-2 Finland 5 0 14 1 1-10 TURIJN Arnold Van- derlijde brengt van grote internationale bokskampi oenschappen altijd een medaille mee. De lange Limburgse zwaargewicht is daar ook gisteren bij de 27e Europese titelstrijd in Turijn niet van afgewe ken. In de kwartfinale, die hij, door een vrijloting in de eerste ronde, meteen had bereikt, verzekerde Vanderlijde zich door een overwinning op punten (5-0) op de Deen Claus- Borge Nielsen van een plaats in de halve eind strijd. Het betekent dat hij in elk geval een bronzen medaille krijgt. Met brons is de bokser, die vo rig jaar bij het toernooi om de wereldkampioenschappen in Reno zilver veroverde en se dert zijn nederlaag daar tegen de Cubaan Felix Savon in 44 partijen niet meer verloor, echter niet tevreden. Vander lijde zegt naar Turijn te zijn gekomen voor de Europese ti tel. Als dat moet gaan op de manier waarop hij woensdag middag tegen Nielsen, een 25- jarige politie-agent, bokste, kan hij dat wel vergeten. De bokser die zijn naam drie jaar geleden met olympisch brons vestigde, maakte bepaald geen sterke indruk. In de eerste drie minuten was Vanderlijde heer en meester. Hij dwong met een linkse hoek Nielsen tot acht tellen rust. Na het be gin van de tweede ronde was hij het spoor echter volledig bijster. Knock down Vanderlijde had na de knock down van Nielsen, die hij in Reno in de eerste ronde van het toernooi uitschakelde, ver wacht dat het snel afgelopen zou zijn. „Ben ik in normale doen dan is het binnen twee ronden afgelopen". Na de partii tegen Nielsen, die direct bij net begin van de laatste ronde een openbare waarschuwing van de Bul gaarse scheidsrechter Stojadi- nov kreeg omdat hij stootte voor het reglementair voorge schreven handen schudden, bekende Vanderlijde blij te zijn een dag later weer te kun nen boksen. De jury-uitspraak van het duel Vanderlijde - Nielsen bewees weer eens hoe ver de beoorde lingen soms uiteen liggen. De Italiaan Leoni zag met 60-56 Vanderlijde als winnaar, de Ier Poucher en de Joegoslaaf Pavlovic scoorden 60-57. De Oostenrijker Wegschneider en de Hongaar Pajer zagen een kleiner verschil: 59-58. Regilio Tuur vond in de avonduren dat hij niet mocht achterblijven bij zijn grote voorbeeld en beschermer Ar nold Vanderlijde. De Rotter dammer, een pupil van trainer Jan Schildkamp, bokste tegen de Bulgaar Ilian Iliev één van de beste partijen van het toer nooi. Na drie technisch hoog staande ronden werd Tuur uit geroepen tot winnaar op pun ten (4-1). DEN HAAG De draverijen van Drachten, Schaesberg en Groningen vragen de komende dagen de aan dacht. Onze tips voor deze meetings luiden: Vanavond 18.00 uur Drachten. 1e koers: Brianne S (8), Aerobic Meadow (8). Asgard 80bel (5). 2e koers: Annebelle Baker (10). Alexis Loo (4), Bo Bo Batavus (2). 3e koers: Alex di Tricla (5), Aras de la Vesta (4), Bö- dam D (2). 4e koers: Alfred M (9). Zllvertip (10). Arle Meers wal (7). 5e koers: Zerllne S (6). Windy van Lady (2). Ylongka Randalls (1). 6e koers: Bas Wlellnga (3), Zoleo Boslust (2), Zetor O (9). 7e koers: Apple Buitenzorg (1), Zam Wlellnga (8), Angelique Grolloo (2). 8e koers: Acer G (6), Zariba dl Robles (9). Aspearea (3). 9e koers: Yiva Teb (4), York Fortune (6), Walkover (10). 10e koers: Yet Star Last (3), Whopper Oostwljck (4), Yan kee Rrst (2). 11e koers: Zodiac Boekelte (8), Ype S (4). Yrus du Bols (10). Vrl{dagavond 19.00 uur Schaesberg. 1e koers: All Buitenzorg (5), Astor (7). Bobby Buitenzorg (3). 2e koers: Boy de Bloomerd (5). 4e koers: Ameland (6). American C (I Avance Attaquer (2). 5e koers: Zamzam For tune (1). Yakka K (6), Yankee Dream (3). 6e koers: Silver 8111 (1). Moon Boy (7), Oscar (11). 7e koers: Ann Marshall (11). Abel Tas man (9). Ar)a Wold berg (3). 8e koers: Amor O (7), ZJngaro Last (4). At Speed Diepnow (1). 9e koers: Vellno Ma|o (5), Tantieme (6), Volant Princess (2). 10e koers: Zeros Boa- zorg (2), Waalpalm du Bols (5). Winn Toge ther (1). Zaterdag T7J0 uur Groningen. 1e koers: Bernedette M (8). Bram Buitenzorg (6). Bar- ke V (1). 2e koers: Angeliek Supreme (6), Zeblfera du Bois (7). Amlex K (2). 3e koers: BZN (5), Boemerang (10). Bllb the Throtle (4). 4e koers: Bongo (6). Best ot All (12). Beystone Master (13). Se koers: Arte Meers- wal (2). Adrians A (7). Alezan (1). 6e koers: Ankatranss R (4). Anion Woldberg (9). An- field Road (3). 7e koers: Ylbode Spirit (4), Zita Morgan (8). Amerle Uithuizen (2). 8e koers: Yemen II (10). Zilverstar G (4). Wll Noordlandla (2). 9e koers: Abrogan Veha (5), Yevillon Nora (4). Wldu Buitenzorg (2). 10e koers: Yme K (2), Whinny Promise (4), Walko B (7). BASKETBAL EK in Piraeus (Gri) Groep A: Griekenland-Roemenië 109- 77, SpanJe-FrankrIJk 111-70, Sovjet unie - Joegoslavië 100-93. Groep B: Israël Tsjecho-Slowakije 99-83, Polen-Nederland 91-84, Italië - West-Dultsland 84-78. HONKBAL Hoofdklasse: Giants-Pirates 7-1, HCAW-Nicol3 0-12, ADO-UVV 13-6. Pioniers-Tijgers 4-7, Neptunus-Sparta 1-2. PAARDESPORT Koersen van Duindigt EERSTE KOERS. 2.000 m.: 1. Bastlen d'Almere (G. van Eykelenborg) 2.43,8 - 1.21,9, 2. Banco Solo, 3. Blizzard Pitt. Niet gestart: Zokldo. Toto: win nend 2,30, plaats 1,20, 1,80, 2,00, koppel 21,30, trio 166,60. TWEEDE KOERS, 2.000 m.: 1. Amro Buitenzorg (H. Langeweg) 2.41,8 - 1.20,9, 2. August, 3. Bos Forest. Niet gestart: Alexis W. Toto: winnend 6.40, plaats 2,70, 4,30, 3,20, koppel 19,20, trio 274,50. DERDE KOERS, 2.000 m.: 1. Zuidster Voorne (E. Leeman) 2.44,4 - 1.22,2, 2. Zircon, 3. Zenterfold Jacky. Toto: winnend 10,10, plaats 3,80, 2,90, 2,00, koppel 36,60, trio 105,20. VIERDE KOERS. 2.500 m.: 1. Water- mlll First (M. Riley) 2.47.3, 2. Boxber ger Oskar, 3. Imperial Sky. Niet ge start: Corvinus. Toto: winnend 3,70, plaats 2,00, 1,40, koppel 4,50, trio 163,90. VIJFDE KOERS, 1609 m.: 1. Anne- miek Baker (J. OorthuIJsen) 2.07,7 - 1.19,4, 2. Ank Buitenzorg, 3. Astrid Supreme. Niet gestart: Yerry Dofier Toto: winnend 2,80, plaats 1,60, 4,30, 2,10, koppel 20,20, trio 66,00. ZESDE KOERS, 2.520 m.: 1. Aty van de Lente (G. van Eykelenborg) 3.27,1 - 1.22,2, 2. Zesta Rijnstroom. 3. Vo lant Express. Niet gestart: Toto: win nend 1,40, plaats 1,60, 2,70, 3,20. koppel 4,60, trio 29,70. ZEVENDE KOERS, 2.000 m.: 1. Afro- dite W (A. de Wrede) 2.38,9 - 1.19,5, 2. Yate Middelwijk. 3. Zebrano du Bois. Toto: winnend 1,30, plaats 1,10. 1,20. koppel 1,90, trio 12,90. ACHTSTE KOERS, 1.609 m.: 1. Zan- dor V (W. van der Pijl) 2.07,5 - 1.19,2, 2. Antoinet Vlctrlx, 3. Avantl S. Toto: winnend 9,80, plaats 1,30, 1,00, 1,10, koppel 5,80, trio 76,10. NEGENDE KOERS, 2.100 m.: 1. Za- catal du Bols (A. Suykerbuyk) 2.45,0 - 1.18,6, 2. Sam Avon, 3. Star van Epse. Toto: winnend 4,50, plaats 1,60, 1,90, koppel 5,50, trio 76.10. TIENDE KOERS. 2.000 m.: 1. Yok van de Lente (A. van Brederode) 2.38.4 - 1.19,2, 2. Ygor Peterhof, 3. Zorro P. Toto: winnend 10,50, plaats 1,60. 1,10, 1,40, koppel 14.00, trio 234.80. Omzet totalisator: 306.286,00 gulden. TENNIS Open Franse kampioenschappen in Parijs (Roland Garros) Becker <WDI>-Connors (VSt) 6-3, 6-3, 7-5. Wilander (Zwe)-Noah (Fra) 6-4. 6-3, 6- 2. Indeling halve finales van vrijdag: Lendl-Mecir, Becker-Wilander. Gemengd dubbelspel (kwartfinales): Henricksson/Schapers (VSt/Ned) - Tarabinl/Luza (Arg) 4-6, 6-3, 7-5. Dames dubbelspel (kwartfinales): Kohde-Kilsch (WDl)/Sukova (TsJ)-Fer- nandez/McNeill (VSt) 6-7, 6-1, 6-2. Byrne/Rinaldi (VSt>-Nagelsen (VSt)/Smylie (Aus) 5-7, 6-1, 6-3, Na- vratilova/Schriver (VSt)-Demongeot- /Tauziat (Fra) 6-3, 4-6, 6-4. Junioren toernooi Heren enkelspel (tweede ronde): Dogger (Ned)-Larsson (Zwe) 7-6 (7-2), 5-7, 10-8. VOETBAL ZwitserlMid: Lausanne Sports-Xa- max Neuchëtei 1-1, Xamax kampioen; Aarau-FC Luzern 1-1, FC Basel-Vevey 2-2. Bellinzona-Slon 3-0, La Chaux- de-Fonds-Locarno 0-1, Grasshoppers Zürich-St. Gallen 1-2, Servette Genè- ve-FC Zürich 1-1. Spanje (eerste wedstrijden halve bekerfinales): Real Madrid-Atletico Madrid 3-2, Real Sociedad-Athletic Bilbao 0-0. WIELRENNEN Ronde van Italië (twaalfde etappe over 197 kilometer van Osimo naar Bellaria): 1. Bontempi (Ita) de 197 ki lometer in 4 uur, 54 minuten en 20 seconden (20 seconden bonificatie), 2. Baffi (Ita) (0.15 bonificatie). 3. Ro sola (Ita) (0.10 bonificatie). 4. Chesini (Ita) 0.05 bonificatie), 5. Freuler (Zwl), 6. Planckaert (Bel). 7. Ricco (Ita). 8. Stefano Allocchlo (Ita), 9. Chaubet (Fra), 10. Van der Velde (Ned), (Ita), 16. Ciminl (Ita), 17. Sörensen (Den), 18. Di Basco (Ita), 19. Serra (Zwe), 20. Vilamajo (Spa), allen z.t. als Bontem pi; 21. Pieters (Ned), 30. Kleinsman (Ned), 31. Lammertink (Ned), 46. Lub berding (Ned), 55. De Rooy (Ned), 64. Breukink (Ned), 69. Winnen (Ned), 73. Talen (Ned), 96. Schalkers (Ned), 133. Kuiper (Ned), z.t. als Bontempi, 156. Habets (Ned) op 1.41. Algemeen klassement: 1. Roche 56.09.25, 2. Visentini (Ita) op 25 se conden. 3. Breukink (Ned) op 1.35. 4. Pagnin (Ita) op 1.43, 5. Millar op 2.18. 6. Romlnger (Zwl) op 2.21, 7. Gluppo- ni (Ita) z.t., 8. Anderson op 2.37, 9. Cassanl (Ita) op 2.52, 10. Winnen op 2.58, 39. Van der Velde op 8.08, Kui per op 13.50, 88. Lubberding 30.24, 96. Habets op 36.31, 105. Kleinsman op 40.24, 114. Schalkers op 47.27, 130. Talen op 1.00.20, 133. Pieters op 1.01.01, 140. Planckaert op 1.07.40, 147. De Rooy op 1.17.54, 148. Lam mertink 1.18.41, 149. lammerta op 1.20.16. Ronde van Luxemburg Eerete etappe: 1Lilholt (Den), 65 km In 1 uur 28 minuten en 45 seconden (met bon. 1.28.35), 2. Müller (Zwl) 1.28.47 (met bon. 1.28.42), 3. Uec- kens (Bel) 1.29.22 (met bon. 1.29.19), 4. Van der Poel (Ned). 5. Nevels (Bel), 6. Van Itterbeeck (Bel). 13. Boelhou wers (Ned) zelfde tijd als Lieckens. Ronde van Noorwegen voor damee (zeede etappe): 1. Longo (Fra) 77 ki lometer In 2 uur, 2 minuten en 4 se conden, 2. Silporlte (Sov) op 21 se conden, 3. Schönenberger (Zwl), 4. Schenk (VSt). 5. Westher (Zwe). 8. Hage (Ned), 17. Meijer (Ned) z.t., 20. Knol op 0.35, 26. Monique de Bruin (Ned) op 0.39, 53. Petra de Bruin (Ned) op 1.50. Algemeen klassement: 1. Longo 10.32.22, 2. Silporlte op 0.37, 3. Hage op 0.47, 4. Tobin (VSt) op 0.53, 5. Larsen (Noo) op 0.57, 14. Meijer op 2.02, 15. Knol op 2.05, 16. Monique de Bruin op 2.36, 38. Petra de Bruin op 7.56. I

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13