Alfons Groenendijk: bekertoernooi met 'n laeh en n traan Renée Richards moet Martina redden '87 Bontempi lust Hermans rauw Eerste medaille voor Nederland bij EK-boksen £eid6e(2otwa/nt TORT Druppers verandert van trainer Gullit en 2 Van Basten veroorzaken ialoezie McEnroe speelt op Wimbledon sportuitslagen fieidoeSouacmt WOENSDAG 3 JUNI 1987 PAGINA 7 Groningen sluit ,in stijl IONINGEN FC Groningen en Fortuna Sibben het publiek in de laatste competitie wedstrijd niet vermaakt. Twee uitgebluste iloegen bleken tot vrijwel niets positiefs in «Haat. Vooral de Groningers lieten het afweten. 93% ontevredenheid van de kijkers kwam tot 129%ing in fluitconcerten. Pas halverwege de ugwïrste helft brak Linford de score open. Cre- SOjnrde Fortuna tenminste enkele kansen, de 73j(tuisclub presteerde niets. 124J0C Groningen-Fortuna Sittard 0-1 (0-1): 26. Linford 0-1. 15M0:heidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 5997. Gele 120.50iarten: Boessen' (Fortuna S) en Verkuyl (FC Gronin- 5710C Groningen: Storm, Boekweg, Van den Berg, Verkuyl, Hason. Brooke, Van Dijk, Olde Riekerink, Gall (Reus- 47J0nf»), koster (Waslander), De Koek. 45.(0ortuna S: Körver, Koevermans, Duut, Boessen, Maes- 41%, Mordang, Evers, Reijners, Janssen, Lens, Linford. Schrijvers naar Wageningen ZWOLLE Piet Schrijvers heeft een tweejarig contract ge tekend als hoofdtrai ner bij Wageningen. De assistent-trainer van PEC Zwolle was al eerder tot een mon delinge overeenstem ming gekomen, maar moest met het tekenen wachten tot er een ontslagvergunning voor Arie Schans, de huidige trainer, werd verkregen. UTRECHT Rob Druppers zal de komende weken niet deelnemen aan wedstrijden. De Utrechter heeft af gezegd voor een race in Madrid, waar hij morgen zou starten. Ook laat Druppers een Grand-Prixwed- strijd (23 juni in Praag) en mogelijk de EC-wedstrijd in Athene schieten. Druppers neemt een wedstrijdpauze omdat hij deze week van trainer is veranderd. „Ik wil voorlopig alleen maar trainen", zegt de 24-jarige at leet. Dat gebeurt nu onder leiding van Henk Kraayenhof, die ook Nelli Cooman en Arjen Visserman onder zijn hoede heeft. Jarenlang werd Druppers begeleid door trainer Jon Wellerdieck van Hellas. TURIJN Nederland zal het 27e toernooi om de Europese bokskampi oenschappen in Turijn in elk geval met één bronzen medaille verlaten. Gisteravond plaatste lichtwelter Reino van der Hoek zich voor de halve fina les. De Fries versloeg de Pool Dariusz Czerny en bokst morgen tegen de Rus Vjatsjeslav Ianowski. De Nederlanders Silvio Mezzenga en René van den IJs- sel werden, na Peter Zwezerijnen vrij dag, uitgeschakeld. Reino van der Hoek liet Czerny mis sen en scoorde soepel en snel met uit stekende links/rechtse combinaties. Twee keer kreeg Czerny acht tellen rust. Na nog een linkse hoek beëindig de de scheidsrechter de partij. Voor halfzwaargewicht René van den IJssel duurde het optreden tegen de Turk Ahmed Kambakis precies zes minuten. Met een forse wond aan de rechterwenkbrauw moest de Rotter dammer naar de kant. Lichtgewicht Silvio Mezzenga liet zich gistermiddag tegen de Italiaan Michele Caldarella, een knokker van het zui verste water, volledig uit zijn doen brengen. De 20-jarige Limburger ver loor uiteindelijk op punten. Spakenburg gelijk tegen NSW SPAKENBURG Door een gelijkspel in het tweede duel tegen NSW is Spakenburg een stap dichter bij het alge meen kampioenschap zater dagvoetbal gekomen. NSW kan zich als uitgeschakeld be schouwen. ACV heeft nog evenveel kans als Spakenburg. Gisteravond werd het aan het IJsselmeer 1-1 in een aantrek kelijk duel tussen twee aan vallend ingestelde ploegen. Spakenburg nam in de 69e mi nuut de leiding door Van de Groep uit een strafschop. Vijf minuten later maakte Van der Stel gelijk. 66.« 158 00 'den HAAG Hoe de afloop van de strijd om de knvb-beker ook zal zijn, voor Alfons Groenendijk is dit toernooi reeds een zeer bijzondere. Een toer- nooi, waarvan hij nu al kan zeggen er met een lach en een traan op te rug te zien. De 23-jarige Leidenaar denkt immers nog knarsetandend terug aan de vijfde mei toen FC Den Haag in Den Bosch verrassend de eindstrijd be reikte ten koste van de plaat selijke FC. De rossige linker middenvelder was er niet ac tief bij betrokken, volgde het gebeuren met gemengde ge voelens vanaf de reserve- bank. Hoewel één en ander achteraf enigszins is bijge draaid, zou hij niet delen in de toen te verdienen premie en kreeg hij er nog een boete bovenop wegens „onsportief gedrag door niet juichend aan de ereronde mee te doen. In zo'n balorige stemming verkerend trof zijn oud-trai ner Rob Baan hem 's avonds na de wedstrijd thuis aan de telefoon. Of hij interesse had in een eventuele overstap naar Roda JC, waar Baan in middels niet zonder succes als trainer-manager fungeert. Een uitgelezen moment om geïnteresseerd te geraken bleek het voor Alfons Groe nendijk, die op Hemelvaarts dag de zaken afrondde (hij te kende een tweejarig contract als full prof, bekeek huizen en zijn juist voor de HAVO de vriendin vond een taan plus opleiding bij de shirtsponsor van Roda JC in de computer-branche). De clubs kwamen tot overstem ming, de vergoedingssom schommelt iets boven de twee ton. Meegewerkt Alfons Groenendijk vertrekt na vijf jaar door die schlemie lige gang van zaken rond de vijfde mei zeker niet met „hard feelings" bij FC Den Haag. „Dat zeker niet", meldt hij resoluut. „Daarvoor heb ik hier te veel geleerd, te veel ervaring mogen en kunnen opdoen. Alleen het stak mij heel erg, dat alleen de basis spelers een premie van 2500 gulden zouden krijgen voor het bereiken van de finale. Weet je, ik speel nu vijf jaar voor FC Den Haag, heb ge voetbald tegen SC Amersfoort voor anderhalve man en een paardekop. Nooit heb ik voor premies gespeeld omdat de club eenvoudig het geld niet had. Tegen FC Den Bosch was dat voor het eerst. Begrijp je nu hoe ik mij voelde? Ik was in de competitiewedstrijd tegen Roda JC geschorst. FC Den Haag won glansrijk, dus had ik er ook nog wel begrip voor dat ik in ae wedstrijd daarop tegen FC Den Bosch niet in de basisformatie stond. Dat ik niet zou meedelen in de premie, dat stak me. In de bekerwedstrijd tegen Feye- noord heb ik als het ware nog mijn leven gegeven door in de baan van een schot te sprin- Altons Groenendijk en de oorzaak van zijn transfer naar Roda JC: de reservebank^ gen. Die bal staat nog in mijn zij. En wat dacht je van de competitiewedstrijd tegen Feyenoord, in september. Bij na 25.000 toeschouwers in het Zuiderpark, daar heb ik al die jaren aan meegewerkt". Op het moment dat Alfons Groenendijk zich enigszins miskend voelde, kwam uit het informatieve telefoontje uit Kerkrade het gevoel voor er kenning naar boven. „Roda JC staat op de vierde plaats, een sub-topclub. Die overstap kan ik dus een promotie noe men. Geloof me, FC Den Haag heeft mogelijkheden zo ver te komen. Financieel ga ik er op vooruit. Aan de ande re kant ga ik naar een nieuwe omgeving, ver van huis, ik ga samenwonen. Da's nieuw voor mij, zal wennen worden. Maar ja, je bent profvoetbal ler, je kan toch nooit twintig jaar op dezelfde plek blijven. Ik heb er bij FC Den Haag over gesproken met Martin (Jol, red.) en Heini (Otto, red.), die hebben per slot van rekening toch ook overal ge zeten", aldus de speler, die zijn jeugd doorbracht bij de Leidse clubs LFC en UVS, een proeftraining volgde bij Ajax maar koos voor FC Den Haag omdat hem de perspec tieven om door te breken daar groter leken. Vervolgens droomt hij hardop en vooruit. „Ze zijn daar in Kerkrade nog al wat van plan. Goeie gena de, wat zeg je van een mid denveld met Suvrijn, Boere- bach en mijn persoontje? En als Van Geel er helemaal fit bij komt? En stel, dat Ron de Roode, voor wie Baan ook be langstelling heeft, ook wordt aangetrokken? Om samen met Huub Smeets in de aan val te spelen". „Baan wil mij vooral voor de „stilstaande momenten", mijn vrije trappen dus. Hij gaat er speciaal op trainen zoals wij dat vorig seizoen bij FC Den Haag op zaterdagmorgen ook deden. Dat miste zijn uitwer king niet. Weet je nog, die vrije trap uit tegen Veendam? Als een raket ging die bal het doel in". Ondanks alles trekt Alfons Groenendijk de zaken gaan deweg in redelijke proporties. „Ik heb het gevoel momenteel bij FC Den Haag ook te wor den gewaardeerd. Door de supporters, door de technische staf. Inmiddels heb ik al weer gewoon in het eerste gespeeld, tweemaal gescoord tegen Ex celsior en dus een bijdrage ge leverd aan het behoud van het eredivisieschap. Samen met Frans Danen op het mid denveld, die ook tweemaal scoorde. Verder hoop ik op een goede bekerfinale en dus een mooi afscheid. Dat ik vrij gemakkelijk weg kan heeft, denk ik, te maken met het feit dat voorzitter Stoop de tijd rijp acht om iets terug te halen van zijn geïnvesteerde geld. Hij koopt er misschien wel clausule-spelers voor te- FOTO: TJERK HERINGA rug, jongens "die bij andere clubs hebben bedongen voor een gelimiteerde vergoeding te kunnen vertrekken. Met Stoop heb ik in ieder geval een goede band zoals ik die ook denk te hebben met de supporters. Lastige suppor ters? Die zullen er bij zijn. Er zijn toch overal lastige sup porters. FC Den Haag moet toch niet overal de schuld van krijgen. Er is maar een paar keer wat gebeurd in het Zui derpark. Ik ervaar het Zui derpark als iets prachtigs. Die grote, trouwe aanhang, het al tijd volle stadion. Goh, als ik daaraan denk, wat zal ik dat missen. Zoals ook die Leidse boys (Ron de Roode, Joop Lankhaar, Marco van Alphen en René Stam, red.), met wie ik steeds naar Den Haag reis de, die bij mij op visite kwa men, bij wie ik op visite ging. Dit alles is een deel van mijn leven geworden. Ik zal dat héél erg gaan missen". FRANS LEERMAKERS mi (Van onze correspondent vl Gerard Kessels) ïooROME De miljoenen- *J*bedragen die AC Milan 16joheeft betaald voor de Ne- Mderlandse voetballers ^3Gullit en Van Basten heb- o,55ben de jaloezie opgewekt Wyan andere topspelers van club. SÊÊVooral de spits en topscorer Ipvan de competitie, Pietro Pao- ™io Virdis, kijkt met scheve ogen naar de Nederlanders. iffet contract van Virdis, die 560 zware financiële eisen gesteld Éft, dreigt niet verlengd te •den. „Er zou waarschijn- geen probleem zijnzo ft Virdis zich laten ontval- „als ik Van Virdis zou he ll it ten". 53/4 Met zeventien doelpunten is Virdis voor Altobelli van Inter j7/,iMilan geëindigd als topscorer 71/2 van de Italiaanse competitie. 83/4 De 30-jarige spits, die gezien heeft hoeveel Milan-president Berlusconi bereid is neer te ,3/4 tellen voor de Nederlanders, wil nu ook het onderste uit de kan. Hij heeft gevraagd om een driejarig contract met een netto-inkomen van 1,6 miljard lire per jaar. Dat is ruim 2,5 miljoen gulden. Milan wil ech- Iter niet verder gaan dan een twee-jarig contract met een verdienste van f 1,6 miljoen per jaar. Het verschil is zo groot dat Virdis niet uitsluit dat hij bij Milan vertrekt. Mi lan de club die zich ergert sn. over de houding van Virdis, en eist dat hij deze week zijn con- ats tract tekent. Doet hij dat niet, lar dan zal Milan hem op de f 1 transferlijst zetten. Velen en hebben gekregen wat ze ge- ;er vraagd hebben", klaagt de spe- Ier, „maar kennelijk ontstaan »r- er bij mij moeilijkheden omdat ik niet Van Virdis heet. Wanneer Virdis vertrekt zal e- Van Basten in de Milan-aan- 20 V&1 gesecondeerd worden door o- Stefano Borgonovo, die bij de de Milanese club onder contract ld staat, maar uitgeleend is aan 50 Como. S 20 O- WASSENAAR De W5-draverijen >p W5-TIPS zijn zondag op de Wassenaarse baan Duindigt. Onze W5-tips luiden: W5-1: Blitz Uithuizen (3), Aphrodite D(2), Bellinda White (1). W5-2: Zim- 'se Alkestis (8), Zeddertrans R (1), 'fra Voltary (10). W5-3: Amazone pulse Zaffr; Cede (2), Young Maxi (3), Zanzibar Oldeson (7). W5-4: Yick Buitenzorg (8), Zanzibar Jacky (1), Zozo Nevele (11). W5-5: Zorg van Boko (8), Yzeren Hein (6), Yogi Bear (1). PARIJS - Nu ook Renée Richards weer is terugge keerd, is alles weer bij het oude in het damestennis- wereldje. Geruime tijd heeft de transseksuele arts zich niet bemoeid met Martina Navratilova, maar nu Roland Garros zijn be slissende fase ingaat heeft zij/hij zich weer aan de zijde van 's werelds num mer een geschaard. „Omdat Martina daarom had gevraagd", verklaart de vroe ger onder de naam Dick Ras kind als mannelijke tennisser actief zijnde Richards. Die voor een unicum zorgde in de sportieve historie door zowel in het dames- als herenenkel spel van de us Open uit te ko men. Renée Richards behoorde een aantal jaren geleden tot het circus dat Martina Navratilova rond zich had verzameld. Een bonte groep bestaande uit een trainer, een coach, een arts, een fysiotherapeut, een voed seldeskundige, een diëtist en een psychologische begeleider. Renée Richards verzamelde een aantal eigenschappen op deze terreinen in zich en groeide al snel uit tot boezem vriendin en persoonlijk raad geefster, zonder wie Martina Navratilova bijna geen stap meer kon doen. Nu de vroegere Tsjechoslo- waakse (30) in een wat minde re periode in haar carrière lijkt te zijn aangeland en dit jaar nog geen toernooi op haar naam wist te brengen, heeft ze Renée Richards weer te hulp geroepen. Een opmerkelijke stap, die de steun en toeverlaat als man slechts in kleinere toernooien eind jaren vijftig en begin jaren zestig wel eens zegevierende Richards in 1977. Toen bereikte ze de finale van het damesdubbelspel van Fo rest Hills, de voorganger van Flushing Meadow. Inmiddels al volledig als vrouw geaccep-. teerd boekte ze als 47-jarige haar opmerkelijkste triomf door een toernooi in nota bene een Amerikaans jeugdcircuit op haar naam te brengen. De transseksueel Renée Richards (I) begeleidt Martina Navratilo-i va weer. Met Judy Nelson, vriendin van Navratilova, volgde Ri chards gespannen hoe haar/zijn pupil de kwartfinales van Roland Garros bereikte. FOTO: AP uit New York begin deze week zelfs verleidde tot het geven van een heuse persconferentie in Parijs. Waar ze overigens nauwelijks iets vermeldens waardigs had te vertellen. Want veel verder dan dat ze Navratilova op technisch, tac- ;hologisch gebied zou gaan begeleiden, reikte sych< begi haar informatie niet. Verleden Het aardige schuilt dan ook niet zo zeer in het heden van Renée Richards (52) als wel in het verleden. Medio jaren ze ventig zorgde de toen nog als man door het leven gaande Raskind voor wereldwijde pu bliciteit door een operatie te ondergaan, waardoor hij tot de vrouwelijke sekse ging beho ren. Althans die mening was ze zelf toegedaan. Officials hadden een andere opinie. Ri chards wilde in 1977 aan Wim bledon meedoen in het dames enkelspel. Maar kort voordien moest ze een sekstest onder gaan in Rome en de resultaten daarvan konden de gezagsdra gers niet overtuigen. Ze zag af van inschrijving voor Wimble don, maar nam vervolgens als ruim veertigjarige wel deel aan het Amerikaanse circuit. Haar grootste succes boekte de Oogchirurg In 1955 studeerde Dick Ras kind af aan de universiteit van Yale en beeindigde in 1959 een medische vervolg-opleiding. Daarna specialiseerde hii zich in oogchirurgie en bouwde een succesvolle praktijk op in New York, waar hij zich vooral toe legde op afwijkingen bij kin deren. Raskind of Richards maakt overigens deel uit van een familie, waarin vader, moeder en zuster zich allen op medisch gebied hebben bege ven. Na een streep onder haar ei- fen tennisactiviteiten te heb- en gezet nam Renée Richards in 1981 Martina Navratilova onder haar hoede. De samen werking duurde twee jaar, Lendl naar halve finales PARIJS - Ivan Lendl Reeft zich gisteren als eni ge geplaatst voor de halve finales van de open Franse tenniskampioenschappen in Parijs. De Tsjechoslo- waak versloeg Andres Go mez in vier sets, 5-7, 6-4, 6-1 en 6-1. De andere ont moeting tussen Miloslav Mecir en zijn landgenoot Karei Novacek werd we gens regen bij de stand van 4-2 in de eerste set voor Mecir gestaakt. In het jeugdtoernooi be reikte Brenda Schultz de derde ronde door de Fran- caise Julie Halard met 6-2, 6-1 uit te schakelen. De partij Paul Dogger-Carls- son werd bij 7-6, 5-7, 3-2 eveneens wegens regen gestaakt. waarna uitgerekend op de plaats waar het duo elkaar nu weer heeft getroffen, op Ro land Garros, een breuk ont stond nadat Navratilova een dramatische nederlaag had ge leden tegen de Amerikaanse Kathy Horvath. Bionisch Nu is Renée Richards, inmid dels getrouwd met Randy Crawford, dus terug aan de zij de van de speelster die op nieuw Roland Garros wil win nen. Met behulp dus van een ooit door een zeer ophefma kende operatie van man in vrouw veranderde chirurg. Maar of de eens als bionische vrouw aangeduide en niet zel den als meest mannelijk spe lende tennisster gewaardeerde Martina Navratilova daarin slaagt, wordt door menigeen betwijfeld. De papieren van bijvoorbeeld Steffi Graf wor den wat dat betreft hoger aan geslagen om Richards' pupil ook van haar vijfde finale winst dit jaar af te houden. Zelfs de na haar scheiding als herboren opererende Chris Evert moet Navratilova in Pa rijs in de halve finales al kun nen stuiten. Tenzij de huidige nummer een zich tijdig her pakt. Eerste aanzet De eerste aanzet leek Martina Navratilova gisteren in haar partij voor de kwartfinales te gen de Westduitse Claudia Kohde-Kilsch te geven. De vroegere Tsjechoslowaakse, die sinds twee weken met een ander, kleiner racket speelt, leverde haar beste prestatie van het toernooi tot dusver aft „Het ging heel gemakkelijk", vertelde Navratilova. „In het begin leek het net of er een enorme kogel op me afkwam, maar als ik de bal raakte ging dat automatisch goed. Ik hoef de er zelfs niet bij na te den ken. Voor het vervolg van het toernooi en eerst de ontmoe ting met Chris Evert (zij re kende gisteren af met de Itali aanse Reggi; red.) heb ik nu geweldig veel zelfvertrou wen". Het eerste resultaat van de aanwezigheid van Renée Ri chards? Het lijkt er op. FRANK WERKMAN OSIMO De elfde etappe van de Ronde van Italië werd gisteren nog over schaduwd door de massale valpartij van maandag. Guido Ëontempi, die werd beschouwd als de veroor zaker van het ongeluk, schoof de schuld door naar de de Nederlander Matthieu Hermans. „Als ik Hermans tegenkom, sla ik hem met een linkse di recte tegen de grond", zei de Italiaan strijdlustig. De in Spaanse dienst rijdende Nederlander liep bij de valpartij een gebroken sleutelbeen op en is giste ren voor een operatie naar Den Bosch vervoerd. De woorden van de „Bufalo" noemde hij „onzin". Van de ton na de Fransman Alleen de Italiaan Romano Randi kon hem gisteren in de laatste stijgende kilometers naar Osimo volgen. Eric Breukink bemerkte dat het erg moeilijk is de derde plaats in het algemeen klasse ment te behouden. De Neder lander werd 52e op bijna an derhalve minuut van Forest Rose-truidrager Stephen Ro che verloor zeven seconden van zijn voorsprong op Visen- tini. De Ierse klassementslei der liep maandag kneuzingen en schaafwonden op aan heup en bovenbeen, terwijl zijn ploeggenoot en voornaamste belager ongeschonden bleef. Peter Tolhoek was gisteren in Mtlnchen de beste Nederlan der in de Ronde van Oosten rijk voor amateurs. In de vijf de etappe eindigde hij als der de achter de Rus Vassili Iva- nov en de Oostenrijker Bern- hard Rasinger. De leiding in de algemene rangschikking bleef in handen van Dimitri Koniqev, eveneens uit de Sov jetunie. Heieen Hage eindigde gisteren als zevende in de zesde etappe van de Ronde van Noorwegen voor dames. De bergachtige rit rond Gjövik werd gewonnen door wereldkampioene Jean- nie Longo. In het algemeen klassement bezet Hage nu de derde positie, zestien seconden achter de Franse etappewinna- De Spaanse wielrenner Inaki Gaston heeft gisteren de pro loog van de Ronde van Asturië (Spanje) gewonnen. In de tijd rit eindigden zijn landgenoten Federico Echave en Juan Ma nuel Dominguez als tweede en derde. LONDEN John McEnroe is speelgerechtigd op Wimble don. Dit heeft hoofdscheids- rechter Alan Mills van het be langrijkste tennistoernooi gis teren in Londen beslist. De deelneming van de Ameri kaan stond ter discussie sinds hij in Düsseldorf na een heftig dispuut met de umpire van de baan liep. Voor deze overtre ding werd hij inmiddels be straft met een boete van 10.000 gulden. Algemeen werd ver wacht dat het Newyorkse „en fant terrible" bovendien met een onvoorwaardelijke schor sing zou worden geconfron teerd, waardoor hij Wimble don zou kunnen mislopen. McEnroe mag komen en wordt achtste geplaatst. Yegua, 3. Zandy H. Toto: 18.90, plaats 1.80, 1,50, jpel 32.80, trio 267,10. D00 m.: 1. Arlzo- v. Eykelenbora) nne shoeing, 3. rt: Zarpa. foto: PAARDESPORT Koersen van Hilversum EERSTE KOERS, 2.000 m.: 1. Boris Boshoeve (L. Dooper) 2.43,9 - 1.22,0, 2. Baronet O, 3. Bariska H. Toto: win nend 16,10, plaats 3,90, 2,20, 2,90, koppel 18,90, trio 499,30. TWEEDE KOERS, 2.000 m.: 1. Atomic Power (Mej. M. S. Poort) 2.40,7 - 1.20,4, 2. Anna Hanover, 3. Astor. Toto: winnend 1,70, plaats 1,10, 2,00, 5,10, koppel 7,30, trio 72,10. DERDE KOERS, 2.000 m.: 1. Ascot K (J. L. Meertens) 2.04,4 - 1.20,2, 2. Ambar, 3. Zestful Dream. Toto: win nend 3,60, plaats 1,80, 2,80, 1,50, koppel 25,60, trio 191,30. VIERDE KOERS. 1609 m.: 1. Blitz Uit huizen (J. van Dooyeweerd) 2.07,8 - 1.19.4, 2. Aquavit, 3. Blib the Throtle. Toto: winnend 3,10, plaats 1,50, 2,30, 3,20, koppel 10,10, trio 142,70. VIJFDE KOERS, 2.000 m.: 1. Zenith Impulse (J. J. Glimmerveen) 2.40,0 - 1.20,0, 2. Zarina Gregor, 3. Acer G. Toto: winnend 13.40, plaats 2,20, 3,10, 2,50, koppel 51,10, trio 584,30. ZESDE KOERS, 2.440 m.: 1. Zudella Beroona (J. de Leeuw jr.) 3.21,2 - 1.22.5, 2. Yegua, 3. 7"^ winnend 1,80, kopt 1HBI ZEVENDE KOERS. 2.000 m.: 1. Arizo na Guapa (G. w. v. Êy - 2.42,0 - 1.21,0, 2. Anne Yvo Ann. Niet gestart: Zarpa. winnend 3,30, plaats 1,40, 1,50, 1,70, koppel 3,40, trio 28,40. ACHTSTE KOERS. 1.609 m.: 1. Yco Bonnl (A. J. M. v. Brederode) 2.08,1 - 1.19.6, 2. Victor L., 3. Zaza de Mon- pelou. Toto: winnend 15,90, plaats 4,00, 5,40, 29,70, koppel 65,50, trio 1221,60. NEGENDE KOERS, 2.000 m.: 1. Ann- fine Mountain (L. Dooper) 2.40,7 - 1.20,4, 2. Zanko aidorp, 3. Zilvermald. Niet gestart: Zoon van Jensen. Toto: winnend 2,30, plaats 1,90, 2,40, 2,40, koppel 31,30, trio 98,20. TIENDE KOERS, 1.609 m.: 1. Ysvink K (H. W. Schoonhoven) 2.06,4 - 1.18,6, 2. Upsalin H, 3. Tantieme. Toto: winnend 1,90, plaats 1,30, 1,70, 1,90, koppel 6,30, trio 43,40. ELFDE KOERS, 2.000 m.: 1. Vina O (F. Ordas) 2.37,0 - 1.18,5, 2. Way Je wel Laren, 3. Zenith Nora. Toto: win nend 4,30, plaats 1,70, 2.50. 2,00, koppel 9,60, trio 106,00. TOTALISATOR-OMZET: 344.608,00. SCHAKEN Zöne-toernooi in Budel (elfde en laatste ronde): Haik (Fra>-Ligterink (Ned) 1/2-1/2, Kouatly-Winants 1/2- 1/2, Todorcevic-Kuijf 1-0, Renet-Van der Sterren 1/2-1/2, Miralles-Scheer- en 0-1, Wians-Van der Wiel 0-1. Eindstand: 1. Todorcevic 8 1/2 pun ten, 2. Renet 7 1/2, 3. Winants, Van der Wiel en Llgterink 7, 6. Van der Sterren 6, 7. Miralles en Kuljf 5. 9. Kouatly en Scheeren 4 1/2, 11. Haik 2 1/2, 12. Wians 1 1/2. SOFTBAL Hoofdklasse: HCAW-Onze Gezellen 3-0. TENNIS Open Franse kampioenschappen in Parijs (Roland Garros) Herenenkelspel (kwartfinales): Lendl (TsjVGomez (Ecu) 5-7, 6-4, 6-1, 6-1; Mecir (TsjFNovacek (Tsj) 4-2, wegens regen afgebroken. Herendubbelspel (kwartfinales): Jarryd/Seguso (Zwe/VSt)-Nyström- /Wilander (Zwe) 6-3, 6-0; Fleming- /Donnelly (VSt)-Warder/Willenborg (Aus/VSt) 6-3, 7-6; Noah/Forget (Fra)-Stewart/Warwick (VSt/Aus) £2, Damesenkelspel (halve finales): Na vratilova (VSt)-Kohde-Kilsch (WDI) 1, 6-2; Evert (VSt)-Reggi (Ita) 6-2, Damesdubbelspel^(a_chtste finales): It. f/Sabatii z (S^T) 7 Gemengd dubbelspel (achtste flns- IpaMStt ken/Chamberlain (VSt) 6-3, 6-3; Gil- demeister/Slozil (Peru/Tsj)-Magers- Rush/Warnecke (VSt) 6-2, 6-3; fara- bini/Luza (Arg)-Reinach/Levine (ZAf) 6-3, 5-7, 6-4; Scheuer-Larsen/Mor- tensen (Den>-Field/Tyson (Aus) 6-2, 6-2. Meisjesenkelspel (tweede ronde): Schultz (Ned>-Halard (Fra) 6-2, 6-1. VOETBAL Reserve divisie A: Ajax-Sparta 1-3. Districtsbeker West II (finale): Rijns- burgse Boys-Excelsior 2 2-1. WIELRENNEN Ronde van Italii (elfde etappe): 1. Forest (Fra) 245 km In 6.44.12 (gem. 36,368 km/u, 20 sec. bonificatie), 2. Randi (Ita) op 12 sec. (15 sec.), 3. Wahlqvist (Zwe) op 20 sec. (10 sec.), 4. Elli (Ita) op 30 sec. (5 sec.), 5. Mas- Wahlqvist (Zwe) op 20 4. Elli (Ita) op 30 sec. sl (Ita) z.t., 6. Bombini (Ita) op 34 7. Jules (Fra) op 45 sec., 8. Zadrobl- lek (Oos) op 47 sec., 9. Argentin (Arg) op 49 sec., 10. Lejarreta (Spa) z.t., 11. Vlsentin! (Ita) z.t., 12. Saronni (Ita) op 56 sec., 13. Pedersen (Noo) z.t. 14. Romlnger (Zwl) z.t., 15. Van der Velde (Ned) z.t., 16. Fondrlest (Ita) z.t., 17. Roche (Ier) z.t., 18. Winnen (Ned) z.t., 19. Cimlnl (Ita) z.t., 20. Mu- z.t.,^45^ Kuipe^ (Ned) z.t.. z (Spa) Breuki bets (Ned) op 1.56, 101. Bogers (Ned) op 2.53, 1Ö9. Schalkers (Ned) op 4.31, 113. Kleinsman (Ned) op 5.18, 120. Talen (Ned) op 6.00, 124. De Rooy (Ned) z.t., 130. Lubberdlng (Ned) z.t., 136. Lammertlnk (Ned) op 8.14, 153. Lammerts (Ned) op 28.32, 154. Meijer (Ned) z.t., 155. Pleters (Ned) z.t.. Niet gestart: Sklbby (Den), Cerin (Joe), Hermans (Ned) en Moroni (Ita). Algemeen klassement: 1. Roche (Ier) 51/15.05. 2. Visentinl (Ita) op 25 sec., 3. Breukink (Ned) op 1.35, 4. Pagnln (Ita) op 1.43, 5. Millar 2.18; 6. Romin- ÏZ Tl Cassani (Ita) op 2.I i 2.58, 11. Bombini (Ita) op Bagot (Fra) op 3.Ö7, 13. Argentin (Ita) P 4.09, Mujika (Spa) op 4.13, 18. Andersen (Den) op 4.33, 19. Saronni (Ita) op 4.41, 20. Cortl (Ita) op 4.43, 39. Van der Velde (Ned) op 8.08, 55. Kuiper (Ned) op 13.50, 08. Lubberdlng (Ned) 13.24, 96. Habets (NrJ' Kleinsman Schalkers (Ned) op r (Zwl) op 2.12, 7. Glupponl (Ita) 8. Anderson (Aus) op 2.37, 9. issanl (Ita) op 2.52, 10. Winnen (Ned) op 2.58, 11. Bombini (Iti 3.04, 12. Bagot (Fra) op 3.07 Bauer (Can) op 3.41, 14. Argentii op 4.07, 15. Lejarreta (Spa) op 16. Volpl (Ita) op 4.11, 17. ki (Ned) op 34.50, 105. (Ned) op 40.24, 115. (Ned) op 47.27. 132. Talen (Ned) op 1.00.20, 133. Bogers (Ned) op 1.00.22, 136. Pieters (Ned) op 1.01.01, 150. De Rooy (Ned) op 1.17.54, 151. Lammertlnk (Nea) 1.18.41, 152. Lammerts (Ned) op 1.20.16, 160. Meijer (Ned) op 1.38.38. (ADVERTENTIE) Zaterdag 27juni verschijnt bij deze krant de ICII IT spec'al TourFrance'S7. Wö r- Informatie over de adverteermogelijkheden Cj" n"/7f1/"P in deze bijlage wordt u graag I UI iLC verstrekt door Rob de Kleij. nen, die bereikbaar is onder nummer 071-122244.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7