Met nieuws moet geld verdiend worden" ^RADIO/TELEVISIE Dorenbos neemt ifscheid van de EO Opening Mariajaar op Super Channel WITTE HUIS-CORRESPONDENT SAM DONALDSON: Nederland ^Engelanc^ Satelliet-TV ficidócSommit WOENSDAG 3 JUNI 1987 PAGINA 11 [ILVERSUM Stichtingsdirecteur drs. L. P. dorenbos neemt zaterdag 13 juni officiéél af- cheid van de Evangelische Omroep. Dit zal febeuren tijdens de jaarlijkse EO-familiedag, lie in de Jaarbeurshallen te Utrecht wordt ge- jouden. Drs. Dorenbos is 12 1/2 jaar in dienst •an de EO geweest en verlaat de omroep om e gaan werken voor de door hem op te zetten rganisatie Rainbow. Per 1 juni zal hij zijn werkzaamheden bij de EO staken. De EO-fa- oiliedag zal hoofdzakelijk bestaan uit muziek tl sprekers. Muzikale medewerking wordt •erleend door het zangduo Gert en Hermien ^mmerman, de jongenssopraan Jeroen de faal en diverse koren o.l.v. Jan van de Driest •n Pieter Stolk. Sprekers zijn EO-programma- oaker Henk Binnendijk en ds A. H. Agtereek lit Leiden. De dag begint om tien uur. LONDEN Het Rozenkrans gebed voor de wereldvrede van paus Johannes Paulus II, ter gelegenheid van de ope ning van het Mariajaar, zal door het Britse commerciële televisiestation Super Channel rechtstreeks worden uitjgezon- den. De uitzending begint za terdag om 18.00 uur en zal on geveer een uur duren. Het ge bed zal in zeven talen door de paus worden uitgesproken vanuit de Santa Maria Maggio- re-basiliek in Rome. In de zon met Marion HILVERSUM - „In de zon met Marion" gaat het nieuwe NCRV-radio-programma he ten, dat vanaf heden in de zomermaanden wordt gepre senteerd door Marion Post- huma. Elke donderdag vanaf 11.30 uur op radio 2 een klein uur in de ether met aan de vakantie aangepaste muziek. Hierbij wordt de medewerking van de luiste raars gevraagd. Zij wijzen de „Gouwe ouwe van de week" aan en vullen met hun ver halen de rubrieken „De thuisblijvers" en „Vakan tiekriebels". Het eigentalige lied krijgt aandacht in „Een 10 voor Nederlands". Marion Posthuma met haar ra dioprogramma in de zon. FOTO: NCRV VPRO van woensdag naar de zondag HILVERSUM - Met ingang van 1 oktober krijgt VPRO-tv zend tijd op de zon dagochtend tus sen 09.00 en 11.00 uur op Ned. I in plaats van op woensdagmid dag. Chef van de jeugdafdeling Burny Bos zal dan in elk geval een kinderpro gramma verzor gen. Toelichting gevraagd benoemingen NOS-top DEN HAAG Het Tweede Kamerlid Van Nieuwenhoven (PvdA) heeft de regering ge vraagd om een toelichting op een aantal benoemingen in de top van de programmastich ting van de NOS. Hij vindt dat daarbij geen rekening is ge houden met politieke stromin gen in ons land. De benoemingen betreffen o.m. oud-staatssecretaris Van der Reijden (voorzitter) van het CDA, oud-VARA-voorzit- ter Van den Heuvel (vice- voorzitter) van de PvdA, en oud-Kamerlid Geurtsen (com missaris media) van de VVD. liet ftver „25 jaar tv-journalistiek" Deeft de KRO een brochure la ten verschijnen, waarin een /an lantrekkelijk element vooral !aat rormen de visies van buiten st jndse tv-journalisten, speciaal ,an Ingeland en Amerika. ca* Witte Huis-correspondent Sam 'm" )onaldson stelt in zijn bijdrage b?" an deze brochure, dat er in de Jit- pumalistiek geld verdiend dat noet worden. Hij heeft in de ten oop der jaren toenemende "J5 »ncurrentie ondervonden van lieuwsnetten van omroep- naatschappijen, vooral lokale tations. iedereen kan iemand I luren om op het gras voor het Vitte Huis te gaan staan en >er satelliet een verslag te ver- turen. „Ik zal meer moeten loen dan de uitspraken van de ►resident samenvatten", aldus Jonaldson. Vroeger gaven kranten geld lit om een goede nieuwsafde- ing op touw te zetten. Nu ziet lij hoe 60 minuten CBS- ïieuwsuitzending op zondag leze maatschappij per jaar 70 "S niljoen dollar oplevert. Hij "e loemt dat niet niks. Bij de lc*- IVBC gaan ook enorme bedra- [en om. Hij noemt dat hele- Ön naai geen slechte zaak en en taat achter het vrije onderne- iZ.e nersschap, waaruit ook zijn alaris wordt betaald. Letter- ^Je ijk zegt hij: „Ik wil dat ik be- °e aald word uit de opbrengsten "e ran reclamespots". ,®r. Iet irriteert hem een beetje "Üs ls collega's pretenderen een eilige rol te vervullen en me en over meer wijsheid en ge- oel voor waarheid te beschik- ken dan de gemiddelde mens. „Wij hebben net als in elk an der beroep een ethische code. We proberen eerlijk te zijn en volledig, we proberen het nieuws niet te vervormen. Maar het is ons vak om infor matie te brengen. We zitten in dat vak om geld te verdienen". Concurrentie David Brinkley van ABC heeft de tijd meegemaakt, dat de mogelijkheden van de tech niek vooral de inhoud van de nieuwsrubrieken bepaalde. Verbetering van de techniek deed de concurrentie toene men. De grote maatschappijen begonnen zich te wapenen te gen de lokale omroepen, die ook overal ter wereld hun nieuws weg kunnen halen. Deze slag om de kijker rond het tv-nieuws duurt nog steeds voort. Brinkley kan nog niet zeggen waartoe het zal leiden. Om krant en tv in stand te houden is veel geld nodig. In. Amerika is de tv overwegend commerciëel opgezet, in ande re landen vindt financiering op andere wijzen plaats. Maar het blijft business wie er ook voor betaalt. Tom Brokaw van de Ameri kaanse NBC is al jaren „an chorman", d.w.z. eindredac teur van de nieuwsuitzendin gen. Hij bepaalt de inhoud van de nieuwsrubriek, leidt corres pondenten in. Hii heeft in een kwart eeuw veel zien veran deren in het brengen van het nieuws, in de vorm werd het steeds populairder. Toch kun nen bazen niet verlangen, dat „met nieuws winst kan wor den gemaakt in de hoeveel heid die zij wensen. De journa listen van de omroepen, die veel geld verdienen, hebben de plicht de journalistieke re gels te onderschrijven, d.w.z. naar best vermogen naar waarheid te werken". Ed Turner van CNN, Cable News Network, staat de opvat ting voor, dat het tv-nieuws commerciëler moet worden. Zijn dienst is 24 uur van de dag in de lucht en moet een ruim assortiment kijkers be dienen, niet alleen met beel den uit Beiroet, maar ook hoe het staat met het drugsgebruik door jongeren. Voor binnen landse reportages heeft hij de beschikking over een vervoer baar tv-station, dat in twintig minuten tijd opgezet kan wor den en dan via de satelliet rechtstreeks het nieuws naar de kijker kan brengen. Zonder tussenkomst van een eindre dacteur. Hij moet vaststellen, dat er een nieuwe lichting van tv-journalisten zich ontwik kelt, die over steeds grotere vaardigheid beschikt om nieuws toegankelijk verslagen direct in de huiskamer te brengen. Amusement De schrijver van het veelgele zen boek „Wij amuseren ons kapot", de Amerikaan Neil Postman, een kritische be schouwing over hedendaagse tv, ziet veel verandering ten kwade. Hij acht de invloed van de tv op de Amerikaanse samenleving zeer groot. Zowel de politiek als de godsdienst, Neil Postman, de Amerikaanse mediakenner, hier in gesprek met Aad v.d. Heuvel, ziet in de media veel verandering ten kwade. FOTO: KRO de wijze waarop dit in „nieuws" wordt omgezet, zijn er niet beter op geworden. Te levisie betekent volgens hem amusement, plezier hebben. Een nieuwsrubriek op de tv onderscheidt zich volgens hem in niets van een Broadway- show: knappe nieuwslezers, gezellig muziekje en veel film beelden. Bovendien wordt een veelheid van onderwerpen ge presenteerd, die binnen een minuut worden afgehandeld. Zo ontstaat een razendsnelle, fragmentarische versie van het wereldgebeuren, waartus sen tenauwernood oorzakelijke verbanden worden gelegd. Voor de redacties geldt dan ook nog het parool, dat geen nieuws is waarvan geen film beelden beschikbaar zijn. Postman geeft daarvan een duidelijk voorbeeld. De gemid delde Amerikaan had geen weet van de opkomst in de af gelopen jaren van de Japanse industrie. De tv liet er niets van zien, omdat dit moeilijk op film is uit te beelden. Intussen bleef de Amerikaanse tv-kij- ker verstoken van die kennis, die overigens wel ruime weer slag vond in de bladen. Deze stijl van werken wordt voornamelijk gevolgd door de commerciëel opgezette sta tions. Die zijn altijd uit op het aantrekken van veel kijkers, omdat de reclametarieven worden bepaald door kijkdich- theden. De serieuze nieuwssta- tions willen ook graag kijkers en tonen zich daarom geneigd zich te richten naar de opzet van de commerciële stations. Hij geeft wrange voorbeelden van de manier waarop com merciële stations met het nieuws omgaan. Er wordt een ramp gemeld, een aardbeving met 12.000 doden. Na de aan kondiging hiervan onder breekt de nieuwslezer zichzelf met de woorden: „En nu even dit". Dan wordt een reclame tekst uitgesproken van een be drijf, dat de hoogste prijs heeft willen betalen om juist direct na de aankondiging van de rampspoed op het scherm te komen. In de naaste toekomst ziet Postman niet veel ten goede veranderen. Men wil kijken en daar dient de tv voor. Zijn enige hoop heeft hij gevestigd op het onderwijs, dat zich moet richten op het kritisch leren kijken. De gemiddelde Amerikaanse jongere heeft op zijn achttiende jaar 13.000 uur op school doorgebracht en 16.000 uur voor de tv gezeten. TON OLIEMULLER De brochure „25 jaar tv-joumalis- tiek" kan gratie verkregen worden bij de KRO op aanvraag via Postbus 9000 1201 DH Hilversum. NEDERLAND 1 VOO 15.45 0 Rambo, tekenfilmserie. Afl.: Het Suezkanaal 16.10 Only one earth, elfdelige Engelse documentairese rie over het milieu en ont wikkeling. Afl. 1: De Solo- moneilanden 16.35 Family Tiea, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Heb je naaste lief. Jennifer is nog al opgewonden over het feit dat haar oude buurjon gen Scott, die ze al vijf jaar niet meer gezien heeft, komt 17.00 De heilige koe, auto- en motormagazine NOS 17.30 1A6-Journaal VOO 17.46 Starsky A Hutch, Ameri kaanse politieserie. Afl.: Gevaarlijke bedrieger. Starsky Hutch helpen een oude vriend die zijn zoontje en ex-vrouw, die opnieuw getrouwd is, wil opsporen TELEAC 18.30 Andiamo, cursus Italiaans (3. herh.) VOO 19.00 0 Countdown Classics (1), zevendelige serie hoogtepunten van live- acts ooit in de Countdown- studio opgenomen. Pre sentatie: Adam Curry NOS 20.00 CE Journaal en weerover- zicht SOCUTERA 20.28 Schip ahoy, film van het Nederlands Rode Kruis VOO 20.33 Miami Vice, Amerikaanse politieserie met o.a. Don Johnson en Philip Michael Thomas. Afl.: Knock out (1). Crockett moet Gu zman, één van de grootste narcotica-dealers, inreke nen omdat hij een 19-jari- ge drugs-informant heeft doodgeschoten 21.27 Verona, compilatie van de leukste onderdelen en liedjes uit het afgelopen seizoen. Samenstelling: Henk Spaan en Harry Ver- meegen 22.12 Dirty Harry, Amerikaanse speelfilm uit 1971 van Don Siegel. Met Clint East wood, Andy Robinson, Reni Santoni e.a. Harry Callahan heeft een nogal brutale en harde manier van aanpakken. Hij wordt dan ook door de politie losgelaten op een psy chisch gestoorde moorde naar NOS 00.02 Journaal 00.07 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 VPRO 15.30 Sprookjestheater Asse poester, Amerikaanse sprookjesserie waarin be roemde filmsterren sprookjesfiguren spelen. Met o.a. Jennifer Beats, Matthew Broderick en Jean Stapleton. Assepoes ter wordt voortdurend ge pest door haar stiefmoe der en -zusters. Op een dag komt er een uitnodi ging van de prins 16.20 0 De zingende dokter, muziekprogramma. Afl.: Tandartsfeest 16.30 D Laurel A Hardy: Bacon grabbers, slapstickfilm uit 1929. Stan en Ollie gaan bij de politie. Zij krijgen de opdracht de radio van een wanbetaler in beslag te ne men 16.50 De dolle domme dame tjes, theaterstuk van het Speeltheater Gent. Met Jeanne Pennings, Ineke Nijssen en Nadien Vanvos- sem NOS 17.30 Studio Sport extra. Ver slag van de tenniskampi oenschappen op Roland Garros 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 0 Jeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van het CDA NOS 19.22 Van gewest tot gewest, regionaal magazine. 1. Klederdracht in Neder land. 2. Motorrun. 3. De Helling Stichting 20.00 Wie, wat, waar en hoe laat? Rubriek over evene menten op het gebied van kunst, cultuur, recreatie en toerisme 20.20 0 Avondvoorstelling: Oorlogsdroom van 'n stel heilige mannen, docu mentaire over 40 jaar Hol land Festival, waarin o.a. critici, artiesten en festival directeuren aan het woord komen. Interviews: Hans Heg 21.45 Panoramiek. In verband met het officiële bezoek van de Oostduitse partijlei der Erich Honecker aan Nederland een exclusief interview met hem 22.05 Studio Sport, met een sa menvatting van de voet balwedstrijd Denemarken -Tsjechoslowakije 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nederland C, actualiteiten en achtergronden op het gebied van kunst en cul tuur in binnen- en buiten land. m.m.v. Berend Bou- dewijn, Cees van Ede e.a. 23.30 Studio Sport, met o.a. KNVB-Bekervoetbal 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 17.55 Nisuws in teletekst eef.i8.00 Tik tak 18.05 Plons. Afl.: Plons en de bloem rale (herh.) Jen-18.10 Nils Holgsrsson, tekenfilmse- zijn rie naar het boek van Selma hij Lagerlöff. Afl.: De rupsenplaag :„JlB.35 Ds terugkeer van de Antilope ®r (The return of the Antilope), de dertiendelige Engelse tv-serie de met John Branwell. Gail Harrh /er-j son. John Quentin e.a. Afl. 1: ,ipn Schipbreukelingen L JI9.00 Uitzending door derden. Pro- _er gramma van de Katholieke Ra- >cus dio en Televisie Omroep "tog19.40 Mededelingen en program- uist ma-overzicht 0919.45 Nieuws T0.10 I lalptr Pak de poen, de show van 1 miljoen, loterijshow vanuit het Amerikaans Theater. Presenta tie: Luc Appermont i|2t.45 Eiland, maandelijks kunstma gazine gepresenteerd door Jo- han Thielemans. M.m.v. Kenny Burrel, jazzgitarist; Charles Jencks, architekt en Holger r~7 Czukay, hedendaagse kompo- rZ' nist ™£2.45-23.05 Nieuws en Coda: Heer 0 L- Dong stond In zijn jonge jaren, 1 van Hanshan BRT 2 314.00 1 Tennis. Verslag van de open Franse kampioenschappen op io,„ Roland Garros Jaar19 00 Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se- i a_ rie met Rowena Wallace, Pat McDonald, Peter Phelps e.a. Amanda neemt weer wraak op uot Lyrm 19.23 Intermezzo. Warum, van Schumann, uitgevoerd door J. JTL de Beenhouwer, plano Jz 19.25 Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito 19,40 Mededelingen en program- TT ma-overzicht 5?Ij 19.45 Nieuws .hTr 20.10 Kwidam, videospelletjes met Jz' Marleen Gordts 20.20-21.50 Matlock, Amerikaanse iimÜ tv-serie met Andy Griffith, Lori 'T Lethln, Steve Inwood e.a. Afl. 1 (pilot): Dagboek van een vol maakte moord. Ben en Charle- J ne Matlock, vader en dochter, zijn succesvolle advocaten. Ze behartigen de belangen van een TV-vedette, Steve Emer son, die beschuldigd wordt van moord op zijn ex-vrouw. Door in- Ro de tegenwerking van zijn cliënt gaat het er somber voor hem gS rtbf 1 Ellr jen, 18.15 La bolts aux images, teken- Rl- filmmagazine ap 19.00 Journaal ren 19.03 Ca soir, regionaal magazine :or- 19.30 Journaal 'OW 20.00 Au nom da la lol, Juridisch ma- lob gazine isto 21.00 Las olsaaux sa cachant pour liet, mourir (The Thornblrds, 9), tv- 'ut- serie naar het boek van Col- >r* leen McCullough. Met Richard ow Chamberlain, Rachel Ward, tuk Jean Simmons e.a. 'er? 21.50 Coup da film iap. 22.05 Concert: Musique Balsde 3M 22.55 Journaal Ao 23.25-23.35 Informations réflexions at interrogations laTquee, voor vrijdenkers ■h DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Deutschlandbilder Aua ainan Musikerleben - Coco, der Ghattoswinger. Documentaire over de 63-jarige Berlijnse Jazz gitarist, die dankzij zijn muziek de oorlog overleefde 16.45 Die Spialbude, kinderpro gramma 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Flucht in die Nacht (1). Au stralische misdaadserie over twee mannen, die na een bank overvallen te hebben de bin nenlanden van Australië in vluchten 19.00 Papa 1st der Grösate, tv-serie 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagssschau 20.15 Uebe 1st ksin Argument, tv- film naar de roman van Leonie Ossowski. Met Erika Pluhar, Günther Lamprecht, Friedrich- Kart Praetorius e.a. Een vrouw van middelbare leeftijd, al twintig jaar met een succesvol advocaat getrouwd, raakt ver liefd op ds Jonge vriend van haar achttienjarige dochter 21.50 Brennpunkt, actualiteitenru briek 22.30 Tagssthemsn, actualiteiten 23.00 Einsatz in Manhattan (Kojak), Amerikaanse politieserie met Telly Savalas, Dan Frazer, Ke vin Dobson e.a. Afl.: Rückkehr eines Schattens. Bij de jonge zangeres Francesca Milan) is ingebroken. Ze geeft Kojak duidelijk te verstaan dat ze, sinds haar vader veroordeeld is voor moord, niets met de politie te maken wil hebben. Kojak ontdekt echter dat de inbraak waarschijnlijk Iets met haar vader en de moord te maken heeft (herh.) 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgsdanksn, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kamp DUITSLAND 2 15.56 16.00 16.04 17.00 17.15 18.55 16.58 19.00 19.30 20.15 21.00 21.45 22.10 Programma-overzicht Heuts Rappelkists, kinderserie (herh.) Kuschelbaren, poppenserie naar het boek van Margarete Thiele. Afl.: Die Rëuberlaiter nach Hause Heuts Tela-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement Ich heirats sins Familie...., tv- serie met Peter Weck, Thekla Carola Wied, Julia Biedermann e.a. Afl.: Wie sagen wir's den Kindern? Lotto-trekking Progremma-overzicht Heuta E So aln Zoffl Gevarieerd amusementsprogramma Kennzeichen D, nieuws uit Oost- en West-Dultsland tl Die Schwarzwaldklinik, tv- serie met Klausjürgen Wus- sow, Gaby Dohm, Sacha Hehn e.a. Afl.: Der Weltreisende Heute-Journal Ökumene lm Alltag Bewah- rungsproben in der Gemein- de, reportage over de ontwik keling van de oecumene In Duitsland Dia Sport-Reportage. EK Bas ketbal: Duitsland - Italië vanuit Athene. Commentaar: Rüdeger Luding Dar bssonders Film: Dia Zait Gaby Dohm speelt de rol van zuster Christa in 'Die Schwar zwaldklinik', op Duitsland 2 om 21.00 uur. FOTO: AVRO des Windes (Finye), Malinese speelfilm uit 1982 van Souley- mane Clssé. Met Bala Musa Kèyita, Fusénl Slsoko, Gundo Gisé e.a. Een provinciehoofd plaats in Mali staat onder mili tair gezag. De bewindvoerder ziet zich geconfronteerd met een toenemend verzet van de bevolking. Bovendien ontwik kelt zijn dochter haar eigen wil. Hin wil dat ze in Frankrijk gaat studeren, maar zij wil liever bij haar vriend in Mali blijven 00.40 Heute DUITSLAND 3 18.00 18.30 19.00 19.45 20.00 20.15 21.45 22.30 Telekolleg II, cursus Engels. Afl.: Going on Holiday Sesamstraat, kleuterprogram ma Aktuslls Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van de re gionale studio's Tagssschau Bürgerforum: Auf den Hund gekommen, discussie over de problematiek rond het fokken en houden van honden Hobbythek: Grüne Fassaden, blumige Balkons, vrije tijds- magazine BS en deels E Ein Zimmer In der Stadt (Une chambre en vil- le), Franse speelfilm uit 1982 van Jacques Demy. Met Domi nique Sanda, Danielle Dar- rleux, Richard Berry e.a. Nan tes 1955: De arbeiders slaken. Een van hen, Francois Guil- baud, woont op kamers bij een berooide barones, madame Langlois. Hij begint een affaire met de dochter wiens huwelijk is stukgelopen. Maar het blijkt dat zijn eigen vriendin zwanger Is van hem. Terwijl de staking verder gaat worden de illusies een voor een kapot gemaakt Laatste nisuws CD Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wlt-ultzendlng. ■HZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 13 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. H3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-ultzending In orglnele versie met ondertitels. BBC 1 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Phillip Schofield. Met o.a. 'Caterpillar Trail', 'Ulysses 31', tekenfilmserie. Afl.: The magie Speels of the circle en 'Take Two" 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 E The eye of the dragon (slot), vijfdelige serie met Da niel Evans, Mali Tudno, Glan Davies e.a. 18.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 19.00 Journaal en weerbericht 19.40 On the spot (2), serie van drie speciale verkiezingsprogram ma's waarin kijkers vragen kunnen stellen aan een politi cus. Vandaag is dat Norman Tebbit van de Conservative Party 20.30 Best of British, tiendelige serie t.g.v. het 50-jarig bestaan van de Rank Studios, waarin Sir John Mills terugkijkt naar suc cesvolle Engelse films Afl.7: Things that go bump in the night, over horrorfilms. Met o.a. fragmenten uit 'Countess Dracula', "Hands of the Ripper' en 'I see a dark stranger' 20.50 Mastermind, spelprogramma gepresenteerd door Magnus Magnusson 21.10 EThs Colby.'s, Amerikaanse tv-serie met Charlton Heston. Stephanie Beacham, John Ja mes e.a. Afl.: The legacy 21.50 Points of visw, discussiepro gramma 22.00 Uitzending politieks partijen 22.05 Journaal sn Verkiezingen '87 23.00 QDIn at deep end, documentai reserie. Afl.: Bookmaker 23.50 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 00.25 Rugby Union 01.10 Weerbericht BBC 2 17.00 Nieuws en weerbericht 17.10 The animals roadshow 17.45 Around with Allies, program- ma van Peter Alliss 18.16 The water margin, tv-serie met Atsuo Nakamura, Kei Sato, Hajime Hana e.a. 19.00 The southern star, Engels/ Franse speelfilm uit 1969 van Sidney Hayers. Met George Segal. Ursula Andress, Orson Welles e.a. 20.40 Tekenfilm 20.50 Only ons earth, documentaire- serie over een mondiale bena dering van ontwikkelingspro blematiek en ecologie. Afl.5: The munck and mystery men 21.20 Painting with light, serie kunstprogramma's waarin be kende schilders worden uitge nodigd deel te nemen aan een experiment om via electron!- sche apparatuur (de z.g. 'Paintbox') direct op het beeld scherm te tekenen. Afl.: de Amerikaanse schilderes Jenni fer Bartlett 22.00 M.A.S.H., Amerikaanse come dyserie met Alan Alda, Loretta 22.25 Lizzie's pictures (1), vierdelige dramaserie van Nicholas Ren- ton. Met o.a. Lisa Harrow, Phi lip Jackson en Pam Ferris 23.25 Uitzending politieke partijen 23.30 Newsnight, actualiteiten 00.15 Weerbericht 00.20-00.50 On the hustings, verslag van de verkiezingscampagnes SKY CHANNEL 16.00 BUS Chart Show, poppro gramma met Gary Davies 16.30 B UK Despatch, popprogram- ma 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms gepresenteerd door Linda de Mol en DJ Kat 18.00 Falcon Island, avonturenserie 18.30 The Ghost and Mrs Muir, Amerikaanse comedyserie met o.a. Hope Lange en Edward Mulhare 19.00 The Flying Nun, Amerikaanse comedyserie met Sally Field in de hoofdrol. Afl.: Speak the Speech, I Pray You 19.30 Custer, avonturenserie. Afl.: Desperate Mission 20.25 Arms and the Man, tv-film van Phiiip Casson met o.a. Richard Briers en Peter Egan 22.25 Shell International Motor Sports 1987 23.30 Roving Report, actualiteiten 00.00 E UK Despatch (herh.) 00.30-01.00 EUS Chart Show (herh.) SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 16.00 The Pepsi Live Show, poppro- aramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 The long Chase, avonturense rie voor kinderen 18.30 Coral Island, avonturenserie 19.00 Gams for a Laugh, spelpro gramma 19.30 The Living Body, documentai reserie over het functioneren van het menselijk lichaam. Afl.: Shares In the future, over de puberteit 20.00 Music Special: Kid Creole and the Coconuts 21.00 Rafferty's Rules, comedyserie over een chaotische recht bank-president. Met John Wood in de hoofdrol 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tomorrow's World, populalr- wetenschappelljk magazine 00.00 Father Murphy, avonturense rie met Merlin Olsen in de hoofdrol. Afl.: By the bear that bit me 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Eddie Kidd 04.00 Tha Pepsi Uve Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 Tha Face TV 5 16.05 Temps présant, documentai reserie. Afl.: Vanavond ban ik alleen 17.05 De Harlem Caux, jazz met James Brown 17.40 La Caméra Invisible 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Das chiffrea et des lettres, spelprogramma 19.00 La Camera Invisible 19.20 Le Grand Raid 20.15 Temps présent, documentai reserie. Afl.: Vivisectie 21.15 De Harlem Caux, jazz met Mike Oldfield (2) 21.55 Photo de Familie 22.00 Journaal 22.30-23.30 Concours Musical In ternational Rains Elisabeth ds Belgique 1987 NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Vrouw zijn: Voorberei dingen op de bruidstijd, gesprekken met bruiden over verwachtingen en realiteit ten aanzien van het huwelijk 16.10 Daktari, Amerikaanse tv-serie 17.00 D'r kan nog meer bij NOS 17.30 '/^B-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-buitenland, actualiteiten NEDERLAND 2 NOS 12.00-17.45 Studio Sport extra. Rechtstreeks verslag van de tennis kampioenschappen op Roland Gar ros. Halve finales dames enkelspel BRT 2 14.00-19.00 Tennis Roland Garros DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Arbeit und Beruf 10.00 Heute 10.03-11.40 Die schone Lügnerin, Duitse speelfilm uit 1959 12.00 ARD-Sport extra. Internationa le Tenniskampioenschappen van Frankrijk, halve finale dames enkel spel vanuit Parijs 16.45 Das Geheim nis des 7. Weges, kinderserie 17.15 Aehtung Klappel Serie reportages gemaakt door kinderen 17.45 Tages schau DUITSLAND 2 09.45 Zia Duitsland 1 13.15-13.30 ZDF-Info Arbeit und Beruf 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Muaik, wie daa Volk ais liebt (2) 16.35 Uie Pflanzen leben: Ge- heimnlsse und Wunder - Der Blüten- staat, natuurfilm 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Die Falie des Harry Fox, tv-serie BBC 1 08.00 Breakfast time 10.00 Journaal en weerbericht 10.05 Verkiezings programma 11.00 Journaal 11.05 Neighbours, tv-serie 11.25 Chil dren's BBC 11.55 Nieuws sn weer bericht 11.58 Cricket: Engeland - Pakistan 14.35 Neighbours, tv-serie 15.00 Pinny's house 15.05 Bric-s- brac 15.15 Cricket: Engeland - Pa kistan 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax. Popmuziek 12.55 Space Shop ping 13.10 The best of A country practice 14.00 Roving Report 14.30 City Lights 15.00 Thrillseekere 15.30 E Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 18.45 Waar waren we ook al weer? 18^8 EO-Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Accoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 NOS-Podium van de Neder landse lichte muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: Hier en Nu. 18.30 Praline. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondsplts. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.02 AVRO: Het woord aan de mu ziek. 19.00 Je hoort nog eens wat...l 20.00 Nieuws. 20.02 Octaaf. 2240 Voor het stil wordt en wat later. RADIO 5 18.10 TROS: TROS Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van het GVP. 18.30 TROS: Tempo Doeioe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 FEDUCO: Hollandse nieuwe. 2045 Medelanders Nederlanders. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten en column. Omroep Rijnland: (Vla FM-frequentie 105,7 MHz) 19.00- 20.00 Geestelijk leven. Verder als Ra dio 1. Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijnmond Getapt. 1740-1840 Cultuur, nieuws en sport. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel en weerbericht. 1943 Incontro, voor Italianen. 20.03 Sport en muziek. 22.30 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee. 22.05 Jazz kaffee. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 1840 De Rommelpot (14). 19.00 Symposium. 19.45 Jazz criss-cross. 2040-2345 Muslca antiqua. MORGEN SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Tom Keating on painters 10 00 Fol low me 10.15 Play it Sate 10.30 Wild World 11.30 Simon Potter 12.30 The Outsider 13.30 Some Mothers do 'eve 'em 14.00 Europees weerbe richt 14.05 Sons and daughters 14.30 Hippo 15.30 Start Here 16.00 Pepsi Uve Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 AVRO magazine. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 15.05 Van horen zien. 16.05 KRO: Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08-54 Ontmoeting. 0943 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Plein publiek. 1140 In de zon met Marion. 1240 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 Kletsmajoor. 13.30 Coup soleil. 17.03 VOO: Hollandse hits regionaal. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De TROS Drie om Drie show. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop ot een envelop. 14.03 Nationale hitparade top 100. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VOO: Ochtendstemming. 09.02 Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws 13.03 Holland Festival Journaal. 13.10 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metronomium in konsert. 1540 Zeggen en Schrijven. 1640 VPRO: Gesprek met dirigent componist Peter Eötvos. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 0940 RVU: De zorgzame samenle ving (2). 10.00 KRO: Viering van Hemelvaart. 11.00 De 50+ Seniorenshow. 12.00 Nieuws 1245 Op de eerste rang. 13.00 Nieuws 13.10 Kruispunt. 13.30 Da Capo. 14.00 Het dossier. 15.00 Zin in muziek op 5. 1540 Geloven met open ogen. 15.40 O Kwadraat. 1640 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio Weat: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtend actualiteiten. 12.00-1340 Lunchprogramma met land- en tuinbouw (1240), voorstel ling van de dag (12.50) regionaal nieuws en gesprek uit een bedrijfs kantine. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 11.00-12.00 Voor ouderen. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: Om 0740. 08.00 en 0840 Regionaal nieuws en tegen ach ten de column. BRT 1 0541 Met 1 wakker. 06.15 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 1343 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden^ongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 0540 De eerste ronde. 09.00 Muziek boetiek. 10.03 Parkeerschijf. 1240 Regioprogramma. 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox. 1740 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Voor 3 kwartjes Mozart. 10.00 Een uurtje op de piano. 1140 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 1340 Met de poes op de schoot. 1. Variaties op vijf thema's van Georges Brassens. Roland Dy- ens (naar Georges Brassens). 2. tango en skai, Roland Dy- ens. 1440 Boa Compositor. 1640 Lyndon Baglin's Brass.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11