Strijd om punten is ontbrand Unicum en Dekker kampioen TOP grijpt laatste kans SeidoeSotKcmt Viermaal goud Dennis Schouten TUDENS DISTRICTSJEUGDKAMPIOENSCHAPPEN KUNSTGRAS NEKT NIEUW VENNEP i MAANDAG 1 JUNI 1987 PAGINA 16 LEIDEN De kop van het grootste jeugdtoernooi van het district Leiden, de districts jeugdkampioenschappen, is eraf. Op drie Leidse parken werden de eerste rondes in de diverse leeftijdsklassen ver speeld. De favorieten voor de eindzeges kwamen in hun ei gen categorie niet in aktie, zo dat de interesse vooral uitging naar de tweede categorie jeugdspelers. De plaatsing le verde meteen de eerste forse discussies op, want met Astrid Bouw op plaats 5 leek een po tentieel finaliste tekort ge daan, de Unicum-speelster zal in verband met een blessure echter toch niet spelen. Nieuw bij deze kampioen schappen is het puntensys teem, dat landelijk wordt bij- fjehouden, een plaats in de se- ectie is alleen nog maar te verwerven via zoveel mogelijk goede resultaten, die dan weer vertaald worden in een pun tenwaardering. Het totaal aan punten levert een plaats op op de nationale jeugdranglijst, de lijst die zalig makend moet zijn voor een plaats in de diverse selecties. Met de districtsjeugd kampioenschappen is dus in feite de strijd om de punten ontbrand. Bij de tienjarige jongens voe ren Harold van Schie en Mar- tijn van der Berg het veld aan, de pupillen van Herman van der Capellen ontmoeten in de halve finales de grootste te genstand van Ralph van der Velde en Wouter Koop. Bij de elfjarigen heet het sterkste kwartet Jochem van Doorn, Jerry Buys, Roeland Kuiper en Matthijs van Sterkenburg, terwijl bij de twaalfjarigen de winnar moet voortkomen uit het viertal Rogier van Duyn, Robbert-Paul Hartwijk, Ro nald Klein en Alexander Bos. Alexander v.d.Akker blijft hier de gevaarlijkste outsider. In de lijst van de veertienjari gen zal Patrick Kieboom de favorietenrol zeker waar ma ken, terwijl bij de zestienjari gen Kees-Jan Schuilenburg de eerste stapel punten voor een plaats bij zijn doelstelling Jong-Oranje wel zal weten binnen te halen. Erik Bakker en Mark Fleischeuer denken daar echter anders over. Het invitatie-toernooi voor de achttienjarigen kent een ster bezetting, de jeugdinternatio- nals Jan Siemerink en Jacco Eltingh zullen middels een te verwachten demonstratiefina le de districts luister bij zetten. Bij de tienjarigen meisjes wordt Judith Pietersen als winnares getipt, bij de elfjari gen moet deze gezocht wor- denbij het drietal Renske Jon keren, Ingrid Kruit en Barba ra Kieboom. Bij de twaalfjari gen is er weer zo'n grote kans- hebster, Saskia Paauw. In de groep veertienjarigen zal het een strijd worden tussen een grote groep favorieten, Liesbeth Hooghoudt voert de lijst aan, Nathalie v.d.Voort staat tweede, Miijam Sieme rink derde, Cindy Berkhout vierde, maar ook de nietge- plaatste Aukje Baayens is in voor de eindzege. Heieen van der Berg zal Astrid Bouw niet ontmoeten, maar zal nu op Bionda Zonderop stuiten. Mar guerite Patiwael en Carola Geerlings moeten uitmaken, wie in de andere halve meisjes t/m 16 jaar de als twee ge plaatste Madelijn Damen mag bestrijden. Ook bij achttienja rigen een invitatietoernooi, immers het officiële jeugdten- nis eindigt bij 16 jaar, Wil den Hollander en Irma van Seeters worden in de finale verwacht. De finales worden zondag 7 juni, le Pinksterdag, verspeeld op de banen van de Hillegom- se Tennisclub. LEIDEN Twee Leidse kampioenen vielen er te bewonderen in de eerste klasse. Unicum kwam met de hakken over de sloot in Rotterdam en wist zich bij een 3-3 stand kam pioen. Dekker overtuigde tegen concurrent Noor derlicht en zag de titel nooit in gevaar komen. Casino degradeerde en Uni cum 2 miste op miraculeuze wijze de eerste plaats. Ditzelf de is van toepassing op Nieuw Vennep, dat op het kunstgras van Nieuw Vennep niet uit de voeten kon. In de overgangs klasse B werden OLTC, Hille- gom en Unicum 3 kampioen. Eerste klasse Zuiderpark I - Unicum I 4-4 Het verwachte kampioenschap is binnen, maar wat kostte het een moeite. Drie punten wa ren genoeg voor Unicum en in Leiden werd het toch ook een 6-2 overwinning.... Jan Siemerink beet de spits af tegen A-2 speler Ralph Kok, die in het eerste duel verras send werd geklopt door de Rijnsburger. Een herhaling zat er ditmaal niet in, omdat Sie merink het baseline-geweld van Kok niet kon weerstaan: 3-6, 4-6. Jacco Eltingh com penseerde dit verlies door op zijn eigen gedegen wijze Andy Schaeffers te verslaan: 6-4, 6-1. Jacqueline van Wiik, speciaal ingezet voor dit belangrijke duel, miste wedstrijdritme op gravel. Goed verweer op slice- ballen was zij in Amerika ont wend en dat wapen gebruikte de hardslaande Joke Ritman veelvuldig én succesvol: 3-6, 4- 6. Margot van Overloop, dit jaar zo sterk op dreef, verloor onverwacht, maar regelmatig tegen Annemarie Smalt (6-4, 3-6, 2-6), waardoor Unicum te gen een 1-3 achterstand aan keek na de enkelspelen. De damesdubbel werd na een ver loren eerste set in winst omge zet door het koppel Van Wijk- /Van Overloop, die de achter stand tot 3-2 terugbrachten. De herendubbel van Siemerink en Eltingh zorgde voor een zinderende apotheose door een 4-2 achterstand in de derde set om te buigen in een 5-4 voor sprong, acht matchpoints te verspelen en in de allesbeslis- sende tie-break met 13-11 aan het langste eind te trekken. De gemengddubbels werden niet meer gespeeld. Unicum mag zich op gaan maken voor de promotiewedstrijd tegen Joy Mozaiek 2, waar Frans Grim bergen furore maakt en zal zich vooral in de singles moe ten hervinden, wil het de hoofdklasse niet aan zijn neus voorbij laten gaan. Dekker I - Noorderlicht I 4-4 Evenals Unicum vierde Dek ker het kampioenschap in de eerste klasse, maar de debu tant kende minder problemen dan de Leidenaars. De beno digde twee punten werden in een rechtstreekse confrontatie tegen concurrent Noorderlicht al in de enkelspelen binnenge haald. Heieen van den Berg, voor de afwisseling als eerste de baan op, bekampte Sandy Wenderhold en won na een goede partij met 7-5, 4-6, 6-4. Freek Tanis had om tactische redenen gewisseld met Step- han .Faas en verloor zoals ver wacht tegen René Gorter, al sleepte de knap spelende Tanis' een derde set uit het vuur. Faas had maar twee sets nodig om Frank Braspenning onder de duim te houden en de titel veilig te stellen. Brigitte Par- doel had, nadat de beslissing gevallen was, weinig zin meer in haar partij, maar leefde net op tijd op en won alsnog: in drie sets.'Na een verloren he rendubbel werden de overige partijen gedeeld. Dit onver wachte succes zal een vervolg moeten krijgen tegen Waran de, maar dan met het oog op promotie naar de hoofdklasse. Overgangsklasse A Casino I - Bosheim II 4-4 Casino degradeerde naar de overgangsklasse B ondanks het inzetten van Els Veentjer voor Hanneke Rother. Deze routinier kwam, evenals An nette van Ederen, niet tot winst. René van der Wilk en Ab de With waren sterker dan hun tegenstanders en bena drukten dat in hun singles. Na vijf partijen en een 3-2 achter stand was degradatie een feit voor de Noordwijkse formatie, waarna de overige partijen niet meer gespeeld werden. Deventer I - Unicum II 6-2 De fel beoogde titel ging niet naar Unicum, maar naar Til burg. Dit negatieve resultaat kwam hard aan bij het Leidse team, die op schlemielige wijze alsnog onderuit gingen. Jac queline van Wijk speelde ui teraard met het eerste team in Rotterdam, maar het wegval len van Astrid Bouw kwani als donderslag bij heldere hemel. Een bloedinfectie belette haar te spelen en dat kostte Unicum de titel. Doordat Carola Geer lings niet door werd gescho ven uit het derde team naar het tweede, reisden de Leide naars woedend af met slechts één dame. Michael van den Berg, Martijn Krans, Bob Overbeeke en Wil den Hollan der moesten daardoor optor nen tegen een 3-0 achterstand en kwamen niet over deze mentale klap heen. Michael van den Berg won zijn single via uitstekend spel bij een 5-0 achterstand en het koppel Krans/Den Hollander zege vierde in de laatste mixed. Over de 0-8 overwinning van Tilburg bij Racketeers zal waarschijnlijk altijd onduide lijkheid blijven bestaan. Overgangsklasse B Wilskracht II Leidse Hout I 1-7 Leidse Hout had geen enkel probleem met het reeds gede gradeerde Wilskracht en won alle partijen in twee sets. Wal do Jansen was de enige, die zijn tegenstander de hand moest schudden: 6-2, 7-6. Unicum III - Dekker II 6-2 Het derde van Unicum volgde het voorbeeld van het vlagge- schip en kroonde zich als sterkste. Freek van der Capel len won simpel van de voor Carel de Bruijn ingevallen Martijn Drijver. Erik Snellen berg klopte Matthijs Glastra en de zuqes Burgwerff kwa men er niet aan te pas tegen Carola Geerlings en Fleur Meyer. Doordat André Wee ning op werkweek was in Pa rijs, dubbelden Van der Capel len en Snellenberg en haalden het vijfde ,punt binnen. De overige partijen werden schriftelijk afgehandeld. Het kampi oensteam van Dekker Tennis dat over twee weken zal moeten trach ten de promo tie naar de hoofdklasse veilig te stel len. V.l.n.r: Stephan Faas, Heieen van den Berg, trai ner Carel de Bruijn, Freek Tanis en Bri gitte Pardoel. FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN De Munnik II - Bernisse 5-3 Evenals in de eerste wedstrijd, won De Munnik met 5-3. Tho mas Koemans, Mark Post en Marguérite Patiwael wonnen hun single, terwijl Marieke van Gilst na een prima eerste set door conditionele proble men in drieën verloor. Pati wael sleepte met Van pilst het vierde punt binnen om vervol gens aan de zijde van Post het winnende punt te scooren. Merenwijk I - Roosendaal I 7-1 Betrekkelijk eenvoudig bleef De Merenwijk aan de goede kant van de score. De Leide naars trachtten „Roland Gar ros" na te bootsen door alle partijen op te vrolijken met de aanwezigheid van ballenjon- gens. Deze handelingswijze werd ten zeerste gewaardeerd door de talrijke toeschouwers, die tussen de bedrijven door ook nog tennis zagen. Arnold van der Capellen smaakte weer eens het genoegen om ongeslagen te blijven en werd op dit punt geëvenaard door Pascal Jongmans en Simone den Hollander. Dave Wijn- veldt gaf alleen zijn single prijs, waardoor De Merenwijk zich simpel handhaafde. Castricum I - De Munnik I 6- 2 De Munnik kon het niet bol werken tegen kampioen Cas tricum, hoewel de Leiderdor pers zich verdienstelijk ver weerden. Mare Nagelkerken won zijn single met 6-3, 6-2 en Bionda Zonderop toonde zich andermaal oneganaakbaar. Enkele andere partijen wer den in drie sets verloren. OLTC I - Vinkeveen I 7-1 OLTC werd kampioen en Vin keveen degradeerde. Beide wapenfeiten zaten al in de pen en verrasten dus niemand. Alle partijen werden in twee sets gewonnen op de dubbel van Jasper van Marwijk en Marco Visser na. Dit koppel verloor met 6-4 in de derde set. Nancy Toole en Evelien Krul waren veel te sterk voor hun opponentes. Het relative rende commentaar van Van Marwijk: „OLTC heeft een middelmatig team op over gangsklasse B-niveau. Daarom zullen wij het erg moeilijk krijgen in de promotiewed strijd". Meppel III Hillegom I 0-8 Hillegom reisde af naar Mep pel en kreeg daar een papieren 8-0 zege cadeau. Zutphen II - Nieuw Vennep I 84 Welhaast de sensatie van de dag, maar dan in het nadeel uitvallend van Nieuw Vennep. Eén punt was voldoende voor Nieuw Vennep, hetgeen ook de reden was dat de schier on verslaanbare Madelijn Damen startte. Op het kunstgras van Zutphen werd Damen be stookt met diepe sliceballen en dropshots. Zelfs Damen, die evenals haar teamgenoten veel moeite had met het kunstve zel, was daar niet tegen be stand en verloor. Hetzelfde lot was Marijke Outshoorn be schoren. Marcel van Rijn moest het met enkele games stellen en Rogier Liefbroer bracht het tot drei sets. De dubbels werden allen in twee sets een prooi voor de thuis club, dat daarmee de titel bin nenhaalde. Strokei III - De Boekhorst 3- 5 Met Margot van der Haak als verliezer in de single, een ver loren herendubbel en dames- dubbel en de verliespunten zijn verklaard. Colinda Vos kuil won haar single in drie sets en speelde een spannende mixed met Onno van Paridon, die in de tie-break van de der de set in winst werd werd om gezet. Tweede klasse Tean I - Soest II 6-2 De Alphenaars hadden tegen Soest aan twee punten vol doende. Toen Richard Oskam en Irma van den Oudenrijn dat hadden verwezenlijkt, kon het feest beginnen. Na het he rendubbel dat door Liefbroer en Oskam in twee sets werd gewonnen, gaf Soest de reste rende partijen cadeau. Tean kan zich nu gaan opmaken voor de promotiewedstrijd te gen Hoofddorp I. Roomburg I - Heerenduin II 3-5 Na de singles keek het team van Joost van Leeuwen, dat Taco Janzen in plaats van de geblesseerde Rob van Marwijk in de gelederen had, een 0-4 achterstand aan. Van Leeu wen en Janzen pakten het eer ste Leidse punt en de ge mengddubbels maakten de drie punten vol. Merlenhove II - Lisse I 4-4 Het team van Inge van der Loo, dat vorig jaar in de vier de klasse overwinning na overwinning boekte, heeft dit jaar eveneens goed huisgehou den in de tweede klasse. Tegen Merlenhove was een 3-1 voor sprong genoeg voor het kam pioenschap. Daar de laatste drie partijen gedeeld werden, eindigde de match in 4-4. De Lissenaars spelen het promo tieduel tegen Waddinxveen. Unicum V - Forescate I 2-4 Natasia van Schayk en Bub van der Zee en Martin Hoek stra waren verantwoordelijk voor de twee verliespunten aan de zijde van Forescate. Omdat mede-koploper OTC Masemunster met 7-1 afdroog de, was de kans op een kampi oensfeest in Voorschoten ver keken. De gemengddubbels werden wegens de invallende duisternis niet meer ge speeld. Zoeterwoude I - Oude Eik I 6-2 Slechts de single van Tiny van Velzen en het damesdubbel (Van Velzen/Van Kampen) gingen verloren. Zowel Zoe terwoude als Te Werve (6-2 winst tegen Hoek van Hol land) stonden na hun zeges met 28-20 punten op een ge deelde eerste plaats. Dat de bloemen uiteindelijk toch naar Zoeterwoude gingen, kwam omdat zij ten opzichte van Te Werve een 9-7 voordeel in sets hadden. DDH III - Voorhout I 6-2 De 2-2 tussenstand (Liesbeth van Bakel en Jan van der Geest wonnen hun single) gaf de Voorhoutse formatie nog enige hoop. De dubbels maak ten echter aan alle twijfel een einde. Zowel Van der Geest vaan en Van Bakel/Van der Meer dolven het onderspit. De 4-2 achterstand betekende het definitieve vertrek van Voor hout naar de derde klasse. Im mers, DDH had voldoende aan een 4-4 gelijkspel. Derde klasse Haarlem II - De Rijnkanters I 3-5 Opnieuw waren het de dames die De Rijnkanters op de been hielden. Liz Weare en Mirjam Siemerink wonnen al hun par tijen tegen de verzadigde Haarlemse kampioenen en sleepten dus de vijf Rijnsburg- se punten in de wacht. Zee en Duin I - De Munnik V 2-6 Door deze nederlaag is het doek definitief gevallen voor het team van Willem Taat, dat het verloren terrein volgend seizoen in de vierde klasse zal moeten goedmaken. Helga den Hoed had een groot aandeel in de twee Katwijkse punten; zij pakte haar single en het ge- mengddubbel. Hazerswoudse TC I - Heem stede III 5-3 Omdat er voor beide teams niets meer op het spel stond, ging het er in Hazerswoude re laxed aan toe. Ondanks neder lagen van Marcel van Willi- genburg, Kitty van der Mey en Van Willigenburg/Van der Voort behaalde de Hazers woudse équipe toch een 5-3 overwinning. Sassenheimse TV I - KLTV I 5-3 Kampioen KLTV ging voor de eerste maal in deze competitie tegen Sassenheim onderuit. Jan Hein Bader, Paul Stroes, Nicole Bader en Astrid Leyten waren te sterk voor de Kat wijkse kampioen, die zich al concentreerde op de promotie wedstrijd tegen een team uit het district Utrecht. Herencompetitie Veenendaal I - Unicum I 5-1 Eelco van Adrichem was de enige speler van Unicum die de sterke Veenendaalse forma tie tegenstand bood. Hij was verantwoordelijk voor het eni ge Leidse punt. Anne Jan van der Meer, Bart Krans en Har Meiier kwamen er in hun duels tegen de kampioenen uit Veenendaal niet aan te pas. JELLE RAAP LOUIS HOOGENDOORN e«rsl« klaas* Poute 011: 1. Unicum 33-15; 2. Zuiderpark I 30-18; 3. Volley I 19-29; 4. GTR I 14-34. Poule 017: 1. Dekker I 35-13; 2. Noorderlicht I 30-18; 3. Hilversum II 25-23; 4. BLTV I 6- 42 Overgangsklasse A: Poule 028: 1. Pelllkaan III 38-12; 2. Bosheim II 24-24; 3. Bastion Baselaar II 20-28; 4. Ca sino I 16-32. Poule 027: 1 Tilburg I 29-18; 2. Unicum II 27-21; 3. Deventer I 24-23; 4. Racketeers II 15-33. Overgangsklasse B: Poule 046: 1 Barneveld I 37-11; Leidse Hout I 30-18; 3. Theseus l 22-26; 4. Wilskracht II 7-41. Poule 047: 1 Unicum III 33-15; 2. Overburg II 29-19; 3. Dekker II 21-27; 4. Zoetermeer I 13-35. Poule 051: 1. Popeye GS IV 37-11; 2. De Munnik II 24-24; 3. Bernisse I 21-27; 4. Dash'35 II 14-34 Poule 054: 1. BTCI II 38-10, 2. Joy Mozaiek IV 41-7; 3. Merenwijk I 13-35; 4. Roosendaal Poule 057: 1. Castricum I 37-11; 2. De Mun nik I 25-23; 3. Amstelland I 28-20; 4. Leeu- wenbergh IV 6-42. Poule 080. 1. OLTC I 35-15 2. Mattenklop pers I 27-21; 3. Son III 22-26; 4. Vinkeveen I 12-36. Poule 061: 1. Hillegom I 40-8; 2. Ramele I 34-14; 3. Seghwaerl I 18-30; 4. Meppel III 4- 44. Poule 062: 1. Zutphen II 27-21; 2. Nieuw Vennep I 27-21; 3. Wildbaan I 26-22; 4. Fes- tina II 16-32. Poule 063: 1. Groenekan I 31-17; 2.'Thor Rw IV 25-23; 3. De Boekhorst I 23-25; 4. Strokei III 17-31. poule 081: 1. Tean I 35-13; 2. Soest II 26-22; 3. Botesa I 22-26; 4. Gooiland I 13-35. poule 086: 1. Thor Rw V 34-14; 2 Room burg I 23-25; 3. Heerenduin II 22-26; 4. Hil legom III 17-31. poule 087: 1. Llsse I 38-10; 2. Merlenhove II 31-17; 3. Unicum IV 15-33; 4. Westerhout III 12-36. poule 092: 1. Oranje TC IV 29-19; 2. Fores cate I 26-20; 3. Unicum V 21-25 4. Mase munster I 18-30. poute 095: 1 Zoeterwoude I 28-20; 2. Te Werve I 28-20; 3. Hoek van Holland I 21-27; 4. Oude Elk I 19-29 Kil* 088: 1. Wateringen II 40-8; 2. Oud Ierland III 26-22; 3. DDH III 17-31; 4. Voorhout I 13-35. poule 039: 1. Haarlem II 33-15; 2. Rijnkan ters I 24-24; 3. Leidse Hout II 21-27; 4. Hille gom V 18-30. poule 040: 1. Hootddorp III 32-16; 2. De Munnik V 29-19; 3. Merlenhove V 19-29; 4. Zee Duin I 16-32. poule 041: 1 Brederode III 39-9; 2. Hazers woudse TC I 27-21; 3. Heemstede III 22-26; 4. Van Nispen l 8-40. poule 044: 1. KLTV I 37-11; 2. Sassenheim se TV 29-19; 3. Thor RW VII 17-31; 4. The seus II 13-35. LEIDEN TOP heeft haar enige kans om in aanmerking te komen voor de hoofdklasse met beide handen aangegre pen. De korfbalclub uit Sas senheim versloeg HKV met 9- 7 en speelt nu een beslissings wedstrijd tegen hoofdklasser LDO. De Danaïden werd door een overtuigende 6-17 zege op stadsgenoot Zuiderkwartier kampioen van de eerste klasse en kan zich opmaken voor promotieduels tegen Sportlust en Roda. Crescendo bereikte ten koste van Tempo (4-6 winst) de tweede klasse. Ook Fiks is in deze klasse terecht gekomen, nadat er met 13-11 van Snel werd verloren. Daar mee kwam het aantal degrada ties in de afgelopen veldcom- petitie op vijf, want De Alge mene, Fluks, Ons Eiland en Zuiderkwartier gingen de ploeg uit Oegstgeest reeds voor. Het duurde een klein half uur, voordat TOP en HKV tot sco ren kwamen en dat was teke nend voor het krampachtige spel aan beide zijden. „Wij wa ren iets sterker en hadden ook meer lengte, maar er kwam te weinig druk op de korf," ana lyseerde coach Hans Oele de tekortkomingen van zijn pu pillen, die desondanks steeds aan de goede kant van de sco re bleven (4-3 rust). Frank Nij- enhuis, Anne van der Zaag (beiden tweemaal) en Bob Springer leken het treffen in het vijfde kwartier met 8-5 te beslissen, maar de spanning zou toch nog terugkomen. In valler Peter Boeren maakte daar eerst in de slotminuut een einde aan door 9-7 aan te laten tekenen. Fiks begon het degradatieduel tegen Snel als favoriet, omdat er in de competitie tweemaal van deze tegenstander was ge wonnen. De Oegstgeesters na men na een slappe eerste helft (3-3) inderdaad via Nico van Weizen (2), Sandra van Gelde ren en Theo Vreeken als eer sten een ruimere voorsprong tussen 4-6 en 6-8, die echter halverwege de tweede speel periode verloren ging, toen er op 7-8 een straf worp werd ge mist. Snel stootte ogenblikke lijk door naar 12-9 en Diede- rick van Veen en Nico van Weizen konden met hun tref fers het 13-11 verlies en degra datie niet meer verhinderen..! De reeks derbies tussen Zui derkwartier en De Danaïden werd afgesloten met een ui terst eenzijdige aflevering, die een 6-17 eindstand zou meek- rijgen. Erik Kromhout, Heikp Locher (beiden tweemaal sco rend), Monique Slingerland, Hennie van der Top, Cees Christiaan6e, Enrico Mud en Erik Peters brachten met soms fraaie treffers de aanstaande kampioen al in de eerste helft ruim in veilige haven met een 1-9 tussenstand. De aan valient krachteloze thuisclub kroop via Annelies van der Blom en Ronald Siera ietwat terug (3- 9), voordat het twaalftal van» Kees van Vliet („het was geen sprankelende kampioenswed-t strijd, maar zeven keer op rij< winnen blijft toch knap") doors topscorer Erik Kromhout (5)1' en Enrico Mud (2) het krachts-c verschil verder opvoerde enk zich tenslotte als derde kam-k pioen in de Leidse regio kon'- laten huldigen. De overige twee kampioenen- Tempo en Crescendo streden! samen om een plaats in dej tweede klasse, die laatstge noemde club toeviel dankzij een 4-6 overwinning. „Onze routine en fysieke kracht heb-i ben de doorslag gegeven", wist de scheidende trainer Ruud Niesing, die voor rust Carolien van Noort en John Huigsloot voor de eerste voorsprong vanl 0-2 zag zorgen. Erik Pons (2P en Arjan Kolkman werkten die nog wel helemaal weg met hun 3-3, maar daarbij werden teveel kansen onbenut gelaten, waaronder zelfs drie strafwor-j pen. In de beginopstelling do-: mineerde Crescendo nadruk-fl kelijk, wat door Carolien vart, Noort en Peter Baak opnieuw in de sore tot uitdrukking* kwam (3-5). De Leidse ploegt volgend seizoen getraind dooié Lenie Slegtenhorst (ex-KNS) en De Algemene) ging rond™ spelen en scoorde nog door phons Cornelissen, waarm de zege en de terugkeer i de tweede klasse binnen i seizoen extra glans meek gen. Het team van De Danaïden dat zich middels een alleszeggend 6-17 zege op Zuiderkwartier tot kampioen kon laten kronen. FOTO: ANDRE VAN HAASTEREI LEIDEN In de afgelopen twee weken zijn de zwemkam- pioenschappen in de Kring Gouwe-Rijnstreek, verdeeld over een aantal zwembaden in de regio, met voor de Leidse verenigingen De Zijl/LGB en LZ'86 met redelijk succes ver lopen. Bij de onder tien- en onder twaalfjarigen werd het wedstrijdverloop met name bepaald door een aantal talent volle LZ-ers. Bij de m. geb. '76 waren Bianca Singeling en Bi- anca Hoeks goed voor elk vier medailles, waarbij er voor Hoeks tweemaal een eerste glaats was weggelegd. Ook Hga Bouwmeester wist zich, als derde LZ-zwemster, in de prijzen te zwemmen. De twee ling Schouten nam bij de j. geb. '75 veelal de hoofdrol op zich. Dennis Schouten, de sterkste van het duo, mocht viermaal het hoogste treetje van het ereschavot betreden. Verder verwierd hij tweemaal zilver, terwijl zijn broer nog eens driemaal brons aan het familietotaal toevoegde. Bij de twaalfjarigen trad naast LZ-er Karin Stastra ook Zijl/LGB- zwemster Danny Dubbelde- man op de voorgrond. Één maal goud en driemaal zilver voor Stastra stond tegenover één medaille van alledrie de soorten voor Dubbeldeman. Joachim de Ruysscher *en Fleur Bakker (beiden LZ) ver overden goud bij de onder tienjarigen. Remco Singeling, Bianca van Klink (beiden LZ) en Davina Juffermans (Zijl/ LGB) namen elk een bronzen medaille in ontvangst In de hogere leeftijdsgroepen nam het medaille-aandeel van De Zijl/LGB ten opzichte van dat van LZ traditiegetrouw toe. Met name bij de jongens was dit erg duidelijk. In de leef tijdsgroepen geb. '73, '72 en '71 kwamen slechts de namen van Zijl/LGB-ers voor op de erelij sten. Het meest succesvol was Niels Ouwerkerk ('72) met vier kampioenschappen en twee bronzen plakken. Dat ook zijn tijden van nationaal bezien goed niveau ware? moge blijken uit het feit da hij maar liefst viermaal onde de NZK limiet bleef. Ouwer kerk drong met zijn goed prestaties zijn clubgenoot ei veelal sterke concurrent Ro bert Janssen wat naar de ach tergrond. Deze laatste verlig het strijdperk met twee derd noteringen. Onno Regensbur en Marco Blokpoel ('71) bleke? op vijf onderdelen de concur rentie te snel af. Regensbur; zegevierde op de twee schools lagafstanden, Blokpoel tikte b de 100 vrij en de enkele e»J dubbele vlinderslagafstanderr als eerste aan. Bij de j. geb. '73 vielen Niels Joor en Laurem« van Kampen positief op.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16