i VDA TEGEN VAN DER REIJDEN ;LS VOORZITTER NIEUWE NOS erlijk stuk toneel over „Nieuwe dood" van Jos Brink a I)IO/TELEV~ üüdócQowianL Nederland i !LL Duitsland eland ïlliet-TV Radio VRIJDAG 29 MEI 1987 PAGINA 21 HAAG - Oud-staatsse- ipn is J. van der Reijden (60) [volksgezondheid is voor in voor het voorzitter- van de NOS-nieuwe de Nederlandse Omroep rammastichting. NOS- voorzitter A. van den el (55) wordt vice-voor- van de programmastich- De benoemingen moeten q| n per 1 januari 1988 vol- het voornemen van de terraad als de nieuwe Mediawet in werking treedt. De PvdA heeft tegen deze be noemingen onmiddellijk be zwaar aangetekend. De coali tiepartners CDA en VVD zou den samen de belangrijkste posten in omroepland heoben verdeeld. Er is geen enkele re kening gehouden met de ver schillende politieke stromin gen in Nederland. De plurifor miteit waarvan ook de nieuwe Mediawet spreekt vertaalt zich op deze manier niet in het ge voerde beleid. De PvdA wil hierover op korte termijn in debat treden. Het kabinet heeft verder voor malig VVD-Tweede Kamerlid Geurtsen voorgedragen als voorzitter van het commissari aat Media, oud-vice-voorzitter van de raad van bestuur van Unilever Goudswaard als pre sident-commissaris van het Nederlandse Omroep Produk- tiebedrijf NV (het zelfstandig wordende facilitair bedrijf), en adjunct-regeringscommissaris voor de omroep Reinholt en plaatsvervangend hoofddirec teur radio, tv en pers bij WVC Heyne de Bak als commissaris sen bij het commissariaat Me dia. Het commissariaat Media gaat een aantal taken die tot nu toe ingevolge de Omroep wet onder het ministerie van WVC vallen, overnemen. Die taken zijn onder meer het ver delen van de zendtijd en con trole op de voorschriften. Eurocity-trein op VARA- en AVRO-radio HILVERSUM - AVRO- en VARA-radio haken zon dag in op de rit van de al lereerste Eurocity-trein van Amsterdam naar Frankfurt. Vanaf zondag verbinden 64 Eurocitytreinen 200 ste den in Europa. VARA-ra- dio besteedt er aandacht aan in het programma „Vroege vogels" op radio 2 tussen 8.00 en 10.30 uur. Nadien neemt de AVRO het op dezelfde zender over. Willem Duys, Fred Oster, Karei Prior en tal van artiesten vullen het programma. TWEE DAGEN LANG CABARET OP KRO-RADIO HILVERSUM Morgen en zondag zal KRO-radio in zijn geheel de ca baret-marathon uitzenden in het Rotterdamse Luxor theater. Toon Hermans, Freek de Jonge, Brigitte Kaandorp, Conny Stuart, Purper, Joke Bruijs, Jenny Arean, Youp van 't Hek en Paul van Vliet zijn enkele gevestigde namen. Ook zijn er min der bekenden. Het programma wordt verdeeld over de zenders Ra dio 1, 2, 3 en 4. Zaterdag van 16.00 tot 19.00 uur via Radio 2. Daarna van 19.00 tot 24.00 op Radio 4. Zon dag van 00.00 tot 07.00 uur via Radio 2. Van 07.00 tot 08.00 op Radio 1 en de laatste acht uur worden onder deel van KRO's Zalige Muziekzon- dag op Radio 3. KRO-tv zal opna men maken voor uitzending later. bijna honderd opvoe- gen door het gehele d en in België komt toneelstuk „Een nieu- dood" over de ge- esde ziekte aids van Brink ook op de tv. RO-tv zendt het zater- 30 mei uit op Ned. II 23.15 uur in een nieu- tv-bewerking van Iter v.d. Kamp, die t in te korte tijd uitge- oken toneel in beeld- in te hebben moeten letten. middel van uitsnedes, ups van gezichten, ikt hij het drama nochtans erp voelbaar. Bovendien eg hij voor de sceniek de lewerking van Frank San- 5, die van stonde af deze duktie voor de zaal in m heeft gezet en van zaal- sseur Horst Mentzel. RO-chef Wibo v.d. Linde de dit stuk hebben, omdat het als een „waardevol iselijk document" ziet. ik schreef het recht en ijk vanuit het hart. zegt niet ongelukkig te met het late tijdstip van iding: „Ik zie het ais een nachtfilm. Al te jonge trs, zo mogen we aanne- zijn dan ai naar bed. En iker met wat meer on- eidingsvermogen zal er t voor kiezen dan wel ider meer aan voorbij- n. Dit houdt in dat men se- ief zal kijken. Juist die kij- i hoop ik aan te spreken, gaat niet zomaar om een stuk. De er in uitgetekende personen bestaan echt of heb ben bestaan. Ik heb hun erva ringen met een zekere vrij moedigheid verwerkt, maar het gaat om authentieke ge beurtenissen". Het sluipende kwaad van de onverhoedse ziekte werkt in dit stuk als een bedreiging voor de harmonie die tussen twee mensen kan ontstaan. Met uitwisseling van gevoe lens dient voorzichtig te wor den omgegaan, maar niets menselijks is de onderwijzer (Eddy Brugman) vreemd die op zekere dag tedere gevoe lens opvat voor een jongere vriend (Jasper de Moor, zoon van Guido van de Haagse Co- medie). De onderwijzer komt daardoor tot een licht conflic tueuze verhouding met zijn moeder, die als katholiek le vend volgens haar gelovige beginselen het moeilijk heeft met de acceptatie van de uit stapjes van haar zoon. Hetty Verhoogt als arts vormt daar tussen een middelares, die met verstandige adviezen komt, zowel in haar relatie tot de beide geliefden als tot de moeder bij wie zij begrip poogt te vinden. Humor De humor, die de schrijver in dit stuk opvoert om het dra ma menselijker proporties te geven, zou groepen kijkers te gen de borst kunnen stuiten. Die stoelen nogal eens op het onbegrip in het katholieke milieu voor de homofiele le venssfeer. Hij zet zich ook af tegen discriminatie. Hiermee is Brink vertrouwd. Zelf van doopsgezinde huize trok hij destijds wonend in het zuiden des land met ka tholieke vriendjes op. Met hen liep hij ook mee naar de ka tholieke kerk, die hij uit nos talgische overwegingen ook nu nog vaak bezoekt, waar hij ook wel preken houdt, met name in de Amsterdamse Duif. Zijn grappen over ka tholieken zou men kunnen verklaren uit een behoefte aan galgehumor, ongeveer zo als joden schalks kunnen pra ten over hun uitverkoren zijn. „Zo leuk is het niet als je an ders ben", zegt Jos, die de teerspijze wil blijven ontvan gen. Gegeven het feit, dat Jos Brink met grappen zijn brood verdient en bovendien de hu mor nodig heeft om al te gro te zwaarte aan dit ernstige stuk te ontnemen, zou men Brinks vrijpostigheden voor lief dan wel met een korreltje zout kunnen nemen of van passend commentaar voor zien. Zijn „komische" kritiek is soms niet mals. Met het aangrijpende stervensproces in dit stuk zou hij zonder zijn vermogen tot relativeren wel licht tot een loodzware behan deling zijn gekomen. Het speelt trouwens ook nog in de donkere dagen voor Kerstmis. Discussie Jos Brink kreeg na opvoerin gen van zijn toneelstuk, maar ook na zijn optreden onlangs in de rubriek „Tussen hemel en aarde" van KRO-tv talrij ke brieven. In het merendeel daarvan werd hij bijgevallen in zijn gedachtegang. Zijn „te genstanders" noemt hij noch tans hem niet onwelgezind. Ook zij begonnen hun brieven met „Lieve Jos" om vervol gens over te gaan tot citaten uit de bijbel op grond waar van zij kwamen tot afwijzing van zijn standpunten en le venshouding. Jos Brink zegt hierover: „Zij krijgen van mij allemaal een brief terug. Ik laat er niet één onbeantwoord. De inhoud daarvan zal toch ongeveer neerkomen op wat ik in mijn toneelspel duidelijk heb wil len maken. Ik heb het van de KRO zeer gewaardeerd, dat zij mij de kans gaven op het scherm mijn gedachten uit te spreken, nadat kard. Simonis eerder zijn visie had gegeven op de homofiele levenswijs. Ik zou er bijzonder aan hechten als het op KRO-tv tot een openlijke discussie zou kun nen komen tussen kard. Si monis en mij. Dan moet de kijker zelf maar oordelen wie met de beste argumenten komt". Hij heeft hierover nog geen contact gehad met de KRO. Bij navraag onzerzijds liet men weten deze zaak in be raad te houden. Voor een dis cussie zijn er twee nodig. Het stuk wordt momenteel in het Duits vertaald. De moge lijkheid bestaat, dat het ook in Duitsland zal worden opge voerd, in de zaal of op de tv. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 TROS 16.00 Beren in Alaska (Bdrenge- schichte aus Alaska), Na tuurfilm van Eugen Essig. (herh.) 16.45 TROS Top Formule, met Linda de Mol en Jeroen Soer NOS 17.30 ^6-Journaal met Maartje van Weegen TROS 17.46 TROS Sport, sportmagazi- ne. Presentatie: Jack van Gelder 18.15 De mooiste foto's maak je zelf, cursus basisfotogra fie. Deel 2: Landschap, (herh.) TELEAC 18.30 Structuur in basic, les 11. (herh.) TROS 19.00 Alf. Afl.22: Waar...of niet waar? (Weird science). Alf probeert Brian enige ken nis omtrent het heelal door te spelen, dit pakt echter vrekeerd uit... 19.25 Dierenmanieren. Magazi ne met Martin Gaus. On derwerpen onder meer: opsporing, asieldier van de maand, mensenmanieren, het Wereldnatuurfonds en terugbijten. NOS 20.00 CC Journaal TROS 20.28 Goeie buren (Run for your wife), Nederlandstalige klucht van Dennis Rams- den. Met Diana Dobbel- man, Tanneke Hartzuiker, John Leddy, Piet Bamber ger Jacques Fortuné en Rudy Falkenhagen. Door het wisselende werksche ma van haar man, lukt het een vrouw er twee huwelij ken op na te houden... 22.20 TROS Aktua export (slot), magazine. Vandaag: Ja pan. Aan bod komen on der meer de firma Baardse uit Aalsmeer, die dit jaar alleen al voor Moederdag in Japan 1,4 miljoen rode anjers exporteerde en de firma Vitatron uit Dieren, die met haar pacemakers ook de Japanse markt heeft weten te bereiken. Interviews met IOC-lid An ton Geesink, die zijn erva ringen met Japan en de Japanners graag met an deren deelt en tekenaar Dick Bruna, wiens boekje en tekeningen in Japan erg populair zijn. De uitzen ding komt vanuit het World Trade Center in Amster dam 23.00 Uw week in de sterren 23.10 TROS Weekend-film: Een dodelijk spel (The Veneti an affair), Amerikaanse speelfilm uit 1967 van Jer ry Thorpe. Een Ameri kaans diplomaat blaast alle hoofdkwartieren van een vredesconferentie op, dat daarbij slachtoffers vallen telt voor hem niet. Een journalist raakt bij de zaak betrokken en pro beert door te dringen tot de oorzaken van dit ge weld 9 NOS 00.45 Journaal 00.50-00.55 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 m Jeugdjournaal 19.00 Journaal NCRV 19.12 Olympische Sportkwis, spelprogramma voor de jeugd 20.50 THe Cosby Show. Tijdens een kaartavondje wordt Cliff overtroefd door oude kameraden van zijn vader 21.15 Hill Street Blues, afl.: City of refuse. Bobby Hill wordt bedreigd en Hunter mag de straat weer op 22.00 Meditatief moment 22.10 Gesprek met de minister president NOS 22.30 Journaal IKON/RKK 22.45 Daar sta ik voor (slot), maandelijks programma waarin een speciale gast een opmerkelijke stelling verdedigt tegenover een aantal opponenten. The ma: De waarde van het strafrecht. Gast: oud-offi cier van Justitie en politie rechter J.J. Abspoel. 23.28 Een bericht van de Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden NCRV 23.35-01.25 The Formula, Ame rikaanse speelfilm uit 1980 van John G.Avildsen. Een strijd van leven en dood om geheime dokumenten die tijdens de oorlog van de Duitsers werden ont vreemd Het eigenzinnige buitenaardse wezen Alf is om 19 u. op Ne derland 1 te zien. Tak, tovenaar van Oz (The wi zard of Oz), Japanse serie naar de boeken van Frank Baum. Afl. 10: De waterval Bingol Wekelijks hitparadepro gramma met o.m. de clip van de week Presentatie: Bart Pee- ters en Paul de Groeve Programma van de Socialisti sche Omroepvereniging Mededelingen 'Weerbericht Extra time Wereldoorlog II: Het Verzet. Afl.: Vechten om te overleven. De Jodenvervolging wordt voor de Belgische bevolking pas zichtbaar in de zomer van 1942. In de eerste drie maan den is bijna eenderde van de Joodse bevolking al opgepakt. Maar er ontstaat een brede steun aan de Joden onder de bevolking Première, filmnleuws met Jo Röpcke >•23.30 Nieuws en Coda: Mu ziek in mirabell, van Georg Trakl. vertaling: Jozef L de IT 2 Babel, magazine voor Turken Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Afl.: 325. Met: Rowena Walla ce, Pat McDonald, Peter Phelps e.a. Dee's verjaardag spartijtje wordt grondig ver stoord door een ruzie met Bar bara Intermezzo: Bourrèe anglaise, §ult partita in a kl.t., BWV 1030, Bach, uitgevoerd door F. Theuns, dwarsfluit Oehin, Japanse serie van Yuki- ko Okamoto en Sugako Hashl- da. Met: Ayako Kobayashi en Shiro Ito. Afl. 120 I4J Mededelingen '*■00.00 Koningin Elisabethwed- •trijd voor piano. Rechtstreek se uitzending van de finale. Gelijktijdig in stereo op BRT 3 st Vaketurebank Nouba Nouba, met MimlCra- cra; Petit Poney en Lucioles Carrefours week-end. Met 18.02 Laf Bits; Vidèo, films, agenda des spectacles du week-end; 18.33 Mlcro-défl Journaal Ce eoir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Nickel Odéon, spelprogramma gepresenteerd door Déslrèe Nosbusch Grand écran: Lino Venture- cyclus. Le Ruffian, Frans/Ca nadese speelfilm uit 1982 van José Giovanni. Met: Lino Ven tura, Bernard Giraudeau, Clau dia Cardinale, e.a. Aldo werkt in een goedmijn in Canada. Op oen dag wordt zijn ploeg over vallen door een gewapende bende die er met de loonzak- |es vandoor gaat. Alleen Aldo an twee Indianen overleven de overval Journaal Rox Box, popmuziek met Ray Cookes DUITSLAND 1 22.30 23.00 01.20 01.25 Pappi, was machst Du eigent- lich den ganzen Tag? (2) Ge zinsmagazine waarin telkens een ander broep belicht wordt. Vandaag: Een boekhandelaar en een beeldhouwer Zwei Cowboys, een western uit het jaar 1978 Julia und der rentenkavalier, serie. Afl.5: Lustige Witwe Tagesschau Hier und heute, actualiteiten Solo für 12, spelprogramma WWF-Club-live aus dem Studio Programma-overzicht □0 Tagesschau Die schone LOgnerin, Duitse speelfilm uit 1959 van Axel von Ambesser. Met: Romy Schnei der, Hans Moser, Helmuth Lohner e.a. Door een per soonsverwisseling krijgt de eenvoudige korsettenmaakster Fanny Emmetsrieder de kans aan het hof te komen Gott und die Welt: Muss die Lust denn Sünde sein? docu mentaire over het verschil In moraal van verschillende groe pen Tagesthemen, met bericht aus Bonn, actualiteiten Heut'abend... De ARD-Talk- show met als gast Petra Schürmann, presentatie Joa chim Fuchsberger Betrug (Betrayal). Engelse speelfilm uit 1982 van David Jones. Met: Jeremy Irons, Ben Kingsley, Patricia Hodge e.a. Emma heeft een buitenechtelij ke verhouding met Jerry maar wanneer dit voorbij Is, komt hij er al snel achter dat haar man - zijn beste vriend - vanaf het begin op de hoogte was Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 17.00 17.15 18.56 19.00 19.30 21.45 22.10 22.50 Freizeit und was man dasaus machen kann. Vrijetljdsmaga- zine met vandaag Joegoslavië als onderwerp. 1: Het Ohrid- meer in Macedonië. 2: Monte negro, het strand en het bin nenland Heute en Aus den Landern Tele-illustrierte: Actualiteiten, sport en amusement Ein Engel auf Erden (Heavens gate) Amerikaanse serie. Met: Michael Landon, Victor Franch, James Trösh e.a. Afl.: Denn du bist ein Mensch. Aansl.: Heute-Schlagzeilen Programma-overzicht Heute Aualandsjournal: berichten van buitenlandse correspon denten Der Alte, misdaadserie met Rolf Schimpt, Michael Ande, Charly Muhamed Huber e.a. Afl.: Verwischte Spuren. Clau dia Bernsdorf wordt dood aan getroffen. Niet alleen haar stiefzoon Michael kan het ge daan hebben, maar ook Ga- brieli, haar zuster Der Sport-Spiegel: Das Millio- nending im Armenhaus. re portage over het opbloeiende voetbal in Napels sinds Diego Armando Maradona daar de leiding heeft Heute-Journal Aspekte, cultuurmagazine Die Sportreportage met Wol fram Esser Jeremy Irons en Avrll Algar in de Britse speelfilm „Betrayel". Duitsland 1 om 23.45 uur. FOTO: SP 23.20 11 Uhr 20, Misdaadfilm in drie delen van Herbert Reinecker. Met: Joachim Fuchsberger, Gila von Weitershausen, Frie- drich Joloff, e.a. Afl. 1: Mord am Bosporus. De ingenieur Yhomas Wassem werkt voor een Duitse firma in Perzië. Wanneer zijn vrouw op bezoek komt, brengen zij enkele da gen door in Istanboel. Op hun laatste dag raken zij echter verwikkeld in een moord 00.25 Heute DUITSLAND 3 17.00-18.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg il, cursus econo mie, les 7: Wettbewerb und Konzentration 18.30 Hallo Spencer, kinderserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau met weerbericht 20.15 Lander-Menschen-Abenteuer Eden auf Erden, documentaire over het leven op het eiland Samoa 21.00 Unerhört - Die Geschichte der deutschen Frauenbewegung von 1830 bis heute, 12-delige documentaire-serie over de geschiedenis van de Duitse vrouwenbeweging. Afl.8: Grundsetzlich gleichbereich- tigt: 1918-1924 21.45 Stunde der Fenster 22.15 Das Juwel der Krone (The ju- wel in the crown), Engelse tv- serie naar de roman van Paul Scott. Met: Judy Parfitt, Geral- dine James. Wendy Morgan, e.a. Afl. 11: Reisegefahrten. Barbie Batchelor sterft in een missie-ziekenhuis. Ondertus sen gaan Sarah en haar vader per trein naar Panket, alwaar zij worden opgewacht door Ronald Merrick 23.10 Nachgospiolt: Dollar brand, fllmportret van de Zuid-Afri kaanse jazz-pianist Abdullah Ibrahim, die sinds 1976 in New York in ballingschap leeft 00.40 Laatste nieuws O) Ondertiteling via TeleTekst. IS Tweetalige of stereo-uitzen ding. C Zwart/wit-ultzending. ■UZwart/wit-uitzendlng met on dertiteling via TeleTekst. (Q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. Hl Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-uitzendlng in orglnele versie met ondertitels. BBC 1 15.15 Knott's landing, serie 16.05 Film '87 16.35 Popeye 16.50 Children's BBC met The ama zing adventures of Morph, Corners en Ulysses 31 17.40 The battle of Billy's pound, Engelse speelfilm uit 1976 van Harley Cockliss. Met: Ben Buckton en Andrew Ashby. Twee broertjes weten te bewij zen dat hun favoriete visvijver wordt verontreinigd door ille gale lozingen van de chemi sche fabriek 18.35 Tha Flinstones 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus. Magazine 20.00 Wogan Praatprogramma 20.35 Every second counts, spel show met Paul Daniels 21.10 mDynasty, Amerikaanse serie met Gordon Thomson. In Au stralië ontmoet Adam een doodgewaande Carrington, maar komt ook achter de iden titeit van de mysterieuze vrouw die Ben het leven zuur maakt 22.00 Politieke partijen 22.10 Journaal en verkiezingen '87 23.05 mWhicker's World, serie re portages, waarin Alan Whicker praat met Engelse die naar de VS zijn geëmigreerd. Afl.: Li ving with uncle Sam. Alan praat met Dawn Langley Sim mons die als man van kent naar Callfornië emigreerde daar vrouw werd en trouwde. 0.00 Omnibus, serie documentaires. Afl.: Michael Angelo revealed, documentaire over de restau ratie van de beroemde pla fondschildering in de Sixtijnse kapel, die inmiddels halverwe ge is gevorderd 00.50 Champion, Amerikaanse speelfilm uit 1949 van Mark Robson. Met: Kirk Douglas. Een bokser slaat zich een weg naar de top. waarbij hij ieder een en alles meemaait 02.25 Weerbericht BBC 2 17.00 Nieuwsoverzicht 17.04 Regionaal nieuws 17.10 Around with Allia: Helen Wo gan and Pauline Tarbuck 17.40 The heart of the matter 18.15 The Water margin: A dutiful son and the love of a brother 19.00 Tall man riding, Amerikaanse speelfiln uit 1955 van Lesley Selander. Met: Randolph Scott. Larry Madden wil wraak nemen op Tucker Ordway. die hem jaren geleden verjaagde omdat Larry met Ordways dochter Corinne omging. 20.20 Tekenfilm 20.30 The Education Programme 21.00 Verkiezingsprogramma 21.30 Gardener's world 22.00 The hitchhikers guide to the galaxy, serie met Simon Jo nes, David Dixon, Peter Jones e.a. Afl.3. Het ruimteschip He art Of Gold landt op de pla neet Margrathea. Daar maken de ruimtevaarders kennis met een wonderlijke wereld 22.30 The Ritz, komische serie, waarin het nachtleven van de jaren 80 centraal staat 23.20 Politiek partijen 23.30 Newsnight, actualiteiten 00.15 Weerbericht 00.20 Rugby Union World Cup: Ton ga-Wales 01.10-01.35 The hustings, verslag van de verkiezingscampagnes SKY CHANNEL 15.30 Live on Friday. 17.00 The DJ Kat Show. Met Roger Ramjet, Dennis, Mask en Po peye 18.00 Falcon Island. Serie. Paul, Jock en Kate blijven zoeken naar bewijzen om zo aan te to nen dat Dutchman Bay een be langrijke historische plaats is. 18.30 The Ghost and Mrs. Muir. Ko mische serie met Hope Lang 19.00 The Flying Nun. Afl.: The Lot tery. Een arme boer geeft zijn lot aan het klooster. 19.30 Seven Little Australians. Dra- ma-serie naar het boek van Ethel Turner. Afl.: What are fa ther's for Anyway? Judy blijft lastig. Kapitein Woolcot besluit haar naar een kostschool te sturen 20.00 Ritter's Cove. Canadese serie. Afl.: In the Nick of Time. Het verhaal speelt zich af in Brits Columbia. Karl Ritter is de 64- jarige eigenaar van een klein vliegtuig-transportbedrijf. Sinds de dood van zijn vrouw en de verdwijning van zijn zoon heeft hij de verantwoordlijheid op zich genomen om zijn klein kinderen Robert en Arnie op te voeden. In deze eerste afleve ring breekt er brand uit. Zowel Robert als het vliegtuig zijn in gevaar 20.30 Emerald Point. Afl.: The Wed ding. Celia is eindelijk in staat om degene die haar heeft aan gevallen te identificeren 21.25 Cimarron City. Afl.: The Res- pactable Girl. Western-serie. Lane wordt verliefd op een vrouw, het blijkt zijn onder gang te worden. 22.20 TDK Opel Dutch Football. 23.20 Ask dr. Ruth. 23.50-00.50 Monsters of rock. SUPER CHANNEL 16.00 17.00 18.00 18.30 19.00 19.30 20.30 22.00 22.30 23.30 00.00 01.00 02.00 03.00 04.00 05.00 06.00 The Pepsi Live Show Countdown. Under the Mountain Moon Jumper Game for a Laugh. Spel Wild World. Documentaire Some Mothers do 'ave 'em. Komische serie met Michael Crawford als Frank Spencer Hot Pursuit. Drama. Een meis je wordt beschuldigd van de moord op haar baas. Super Channel News Super Sport Tales of the Unexpected. Royal Jelly Rox Box met Ray Cokes Rockin at the speed of light. Power Hour. Boogie Box. Disco-muziek Chart Attack. Maximum Music Box The Face. TV 5 16.05 18.00 18.40 19.00 19.30 20.35 21.20 21.30 22.00 22.30 Roland Garros. Tennis Récróation. Jeugdprogramma Des chiffres et des lettres. Millèsime. Documentaire over wijn. Afl.: Bordeaux Le Rodeur. In 'n lege ruimte reageert 'n man ziln woede af Concours Choreographique International de Bagnolet Calibre Journal Télévisè Concours Musical Internatio nal reine Elisabeth de Belgi- que 1987. Vierde finalist RTBF 1 08.30 Nouba nouba, gevarieerd kin derprogramma met o.a. Mimi Cracra; Woody Woodpecker; L'oiseau des mers; Croque note: Cadichon; Plasti cine; Auelqu'un et quelque chose. Aansl.: Nouba-News, gepresenteerd door Francoise Wailemacq 09.30 Spreek met ons mee, cursus Nederlands 10.40 Interwallonië, voor Polen 11.20 Interwallonië: voor Italianen 12.00 Rox Box (herh.) 13.00 Tribunes Economique et soci ale: Les organisations patronales 13.40 Le coeur et l'esprit, katholieke uitzending 14.10 L'ome sinsamour, toneelstuk van Ludovic Bastin DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe men, actualiteiten 10.23 Die Sport-Reportage 10.55 Gusli Bayrhammer in: Weiss- blaue Geschichten 11.50 Umschau 12.10 Aualandsjournal 12.55 Pre88eschau 13.00 Tagesschau 13.15 Programma-weekoverzicht 13.40 Deutschlandbilder Harmonie, die Kraft kommt von innen 14.30 Sesamstraat DUITSLAND 2 11.00 Programma-overzicht 11.30 Biotechnologie Afl.9: Gene zum Anfassen 12.00 Nachbarn in Europa, informa tief magazine voor buiteblanders en Duitsers. 14.00 S3 Diese Woche, actualiteiten. 14.20 Damals: Vor vierzig Jahren - Medien '47 14.30 Wir stellen una. ZDF-redac- teur Reinhard Appel in gesprek met kijkers BBC 1 07.45 TV-cursuasen 09.30 The family Ness 09.35 Dogtanian and the three Mua- kehounds, tekenfilmserie 10.00 It's wicked 11.52 Weerbericht 11.55 Grandstand, sportprogramma met nieuwsoverzicht: Milk-race te Londen, concours hipplque te Hick- stead; WK Badminton SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. Met Emily, The Popples, Dennis, Inspector Gadget. Presentatie: Andy Sheldon 08.30 The Cisco Kid. Western 11.10 Barrier Reef. Avonturenserie 12.05 Sky Trax. Popmuziek 14.35 NHL Ice Hockey SUPER CHANNEL 07.00 08.00 Funbua. Met Heathdiff, Ro land Rat. Start Here en Ghostbusters. Presentatie: Josephine Buchan en Wayne Jackman 11.30 Rox Box met Ray Cokes 12.30 Chart attack 13.30 Armchair Adventures 14.30 High Chapparal RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad 19.02 AVRO De burgemeester is ja- 20.02 n8rV: Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-Vrijdag-sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 TROS: Nederlands Hitwerk 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjon magazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 15.02 VOO: De De top 40 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO. Curry Van Inkel. 22.02 Countdown café RADIO 4 16.00 NOS: Crème du Baroque. 17.20 De cantates van Bach 18.00 Nieuws. 18.02 Aspekten van de kamermuziek. 19.00 De bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 NCRV: Europees Concert Podi um. het Deens Radio Symfonie Orkest o.l.v. Zollman m.m.v. Rafael Ramos, cello. 20.50-21.05 Muziekspiegel 22.00 Horizon. 23.00 NOS: NOS Jazz RADIO 5 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. 17.46 O.V Nederland en de Derde Wereld. 17.56 NOS: Mededelingen en nieuws 18.10 EO: België totaal. 18.20 P.P.: Uitzending van de RPF. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 De schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen REGIONAAL Radio Rijnmond 16.30 Radio Rijn mond Getapt, een dagelijkse talk show vanuit het Radio Café Rijn mond. Na 17.00-18.20 cultuur, nieuws, sport Quiz en Waarachtig en aan dacht voor het onderwerp van de BRT 1 16.05 Heem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 18.40 Pinksterfeest-Sjavoeot. 19.10 Actueel. 19.35 „Beraber". Programma voor Turkse migranten. 20.03 Imago. Informatief programma voor jongeren. 21.03 Klapstoel. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Abraham al gezienl 17.00 Focus. 17.05 Radio twee. 22.05 Country-side. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 16.30 Wel thuis. 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Instrumentaal recital. 19.00 Kroniek 2: Magazine van het kulturele leven in eigen land en onmiddellijke buurlanden. 19.45 Koningin-Elisabethwedstrijd voor piano. MORGEN RAOIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. 09.45 Kieskeurig. 11.03 TROS Kamerbreed. 1240 TROS Nieuws Show RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VARA: De wind. 07.13 Hallo Hier Hilversum. 10.03 De stand van zaken. 11.03 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Lost Vast Special. 14.03 Tussenuur. 1543 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Affiche - 4. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert: Maastrichts Salon Orkest. 12.00 VOO: Strauss Co. 13.00 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Je woordje doen. waarom niet?, (herh.) 09.45 Dag dokter, les 6. (herh.) 10.00 Taal van alledag, les 8. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-Thema. 12.05 Hallo Nederland. 1245 EO...in de regio. 1245 Vragen naar de weg. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 EO: Ronduit Praise. 13.30 Opo Doro (Open deur). 14.00 VPRO: Euroburo. 15.00 Het spoor. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 11.00-13.00 Aad de Korte met mu ziek uit de regio. Omroep Rijnland (Via FM-frequentie 105.7 MHz) 13.00- 15.00 Noordwtjk Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnland 10.00 Nieuws. 10.03 Een uur amusement met Hans van Vliet. 11.00 Nieuws. 11.03 Thema-uitzending. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat nu weer?. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het kraaienest. 13.15 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 1440 Radio Rljswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Ochtendconcert met Mozart. 09.20 Ochtendconcert 1 Largo ma non troppo uit Sonate in D opus 12. Henri Vieuxtemps. 2 Pianotrio nr. 2 in C opus 64. Charles de Beriot, 3 Exil, Euge ne Ysaye. 10.00 Italiaans (5). 1040 Wijswijzer (18). 11.00 Harmonies en fanfares. 1140 Koormuziek. 12.00 Tafelmuziek. 1 Concerto in C „Alexander's Feast", George Frederick Handel 13.15 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 21