„Er zouden meer jongenskoren moeten komen" ALPHEN WIL MEAO dagpuzzel LEIDEN OMGEVING QeidtaQowuvnt Inspraak voor bewoners van Derde Poellaan Fietspad bij Westeindseweg Hanepoelloop vlekkeloos Handstand onthuld Bezwaren tegen plan Weidedreef ingetrokkei Minicontainers in Wassenaar Geen dancings in Hoofdstraat VRIÏDAG 29 MEI 1987 PAGINA aan tafel Gebakken tahoe-sticks met pindasaus, Chinese kool en rijst - aardbeienkwark (vegetarisch) Nodig voor twee: 250 g tahoe (heet ook tofu of soja kaas), zout, peper, bloem, ei, pa neermeel, olie, 1 tomaat; knoflook, sambal, 2 dl wa ter, 2 lepels pindakaas, 1 le pel tomatenpuree, azijn, bruine basterdsuiker, ket jap, zout, (maizena); 500 g Chinese kool, 1 ui, 1 le pel olie, knoflook, sambal, djahé, 2 dl water, 2 lepels santen of gemalen kokos, zout; 250 g droogkokende rijst; 150 g aardbeien, basterdsui ker naar smaak, 225 g kwark, 1 dl melk. Snijd de tahoe in vingerdikke plakken en vervolgens in staafjes. Bestrooi de stukken met zout en peper en laat ze een half uur staan. Haal de ta hoe door bloem, met een lepel water losgeklopt ei en paneer meel. Bak de tahoe-sticks in een koekepan met een dun laagje olie rondom bruin, houd ze op een bord warm en gar neer ze met partjes tomaat. Fruit de geperste knoflook met iets sambal in de nog vette pan van de tahoe lichtbruin. Voeg water, pindakaas en to matenpuree toe en laat het mengsel een minuut koken. Breng de saus op smaak met iets azijn, bruine basterdsui ker, ketjap en zout en bind haar desgewenst licht met een mespuntje maizena. Verwijder lelijk blad van de kool, spoel haar schoon en snijd haar fijn. Fruit de klein gesneden ui lichtbruin in de olie, bak nog even de geperste knoflook, iets sambal en djahé mee en vervolgens al om scheppende de kool. Doe er na een paar minuten water, san ten of kokos en zout bij en laat de groente in acht minuten beetgaar worden. Spoel de aardbeien af en ver wijder de groene kroontjes. Snijd de vruchten in plakjes en zet ze een half uur weg met basterdsuiker. Roer de kwark luchtig met melk en basterd suiker en leg het mengsel op de aardbeien. JEANNE FIGUURPUZZEL MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1. wanhopig: 2. zeer vergiftige plant: 3. geneesheer: 4. kalf van èèn winter; 5. hijswerktuig; 6. ijzerhoudende grond: 7. bijbeldeel (afk.). OPLOSSING: •j/0 L '9 :j®!l 'S "Jejue '.jawop e UewoMB z :sooiepej i LISSE De gemeente Lisse gaat op korte termijn praten met de bewoners van de Der de Poellaan over de herinrich ting van deze laan. Pas als in overleg met de bewoners over eenstemming wordt bereikt over een concreet plan zal de gemeenteraad worden ge vraagd de§iaarvoor benodigde gelden beschikbaar te stellen. De Lissese raad besloot woens dagavond het voorstel om nu al 22.200 gulden voor de herin richting beschikbaar te stellen aan te houden tot de juniver- gadering. De Derde Poellaan moet op nieuw worden ingericht om sluipverkeer te weren. Om dit te bereiken werd voorgesteld een asverschuiving aan te brengen op de Derde Poellaan en de Lijsterlaan af te sluiten. Tegen dit plan had een aantal bewoners, die niet vertegen woordigd waren in de bewo nerscommissie, bezwaren waardoor het oorspronkelijke voorstel op losse schroeven kwam te staan. Wethouder H. Meulemans kondigde aan eerst met de bewoners te willen praten voordat een nieuw plan zou worden vastgesteld. Het college stelde wel voor de 22 mille te verlenen zodat de pro cedure snel zou kunnen verlo pen. De Lissese raad ging hier niet mee akkoord. F. Prins (PvdA/PPR) uitte zijn verba zing over de gevolgde proce-, dure: „Volgens ons moet je eerst een plan hebben en dan pas geld vragen. Aanvankelijk hadden we de indruk dat de bewoners akkoord gingen met het eerste plan. Dat blijkt niet het geval te zijn. Probeer nu eerst maar een nieuw plan te maken". Hij werd gesteund door de andere partijen. Ontsluitingsweg Zonneveld open HAZERSWOUDE De verkeers lichteninstallatie en de ontsluitings weg van de wijk Zonneveld zijn woensdag officieel in gebruik gesteld. Wethouder van openbare werken P. van der Werf haalde enkele hekken weg die de doorgang Melkweglaan- Rijndijk blokkeerden. Het verkeer kan nu gebruik maken van de nieu we weg. De werkzaamheden aan de ontsluitingsweg van de wijk Zonne veld hebben een jaar geduurd. In september 1986 werd begonnen met de reconstructie van de Rijndijk. In april 1987 kon de verkeerslichtenin stallatie worden neergezet. De totale kosten van het project bedragen 775.000 gulden, hiervan is 275.00 gul den betaald door Rijkswaterstaat. Jeugd Olympiade in Rijpwetering RIJPWETERING ROAC viert dit week- einde in Rijpwetering voor het tweede ach tereenvolgende jaar een Jeugd Olympiade. Vanaf vandaag tot en met zondag is het Hertogspark dag en nacht het domein van spelende en sportende kinderen. De opening vandaag geschiedt met het hijsen van de vlag, het ontsteken van het Olympisch vuur en het afleggen van de eed. De plaatselijke drumband Noméro verleent daarbij muzika le medewerking. De kinderen worden van avond beziggehouden met een speurtocht. Tal van spelletjes worden morgen en zondag gedaan. Een van de hoogtepunten van de Olympiade is zaterdag een demonstratie en training door oud-Ajaxied Gerrie Muhren. Zondag komt een bekende ere-divisie-kee- per naar Rijpwetering voor het penalty- schieten van de ROAC-jeugd. Bejaardenwoningen Merelhof geopend VOORSCHOTEN Met het onthullen van een zonnewijzer in de binnentuin van de 56 woningen voor bejaarden, die samen de Merelhof vormen, opende wethouder L. Marselis woensdagmid dag officieel dit bouwplan. De woningen zijn ontwikkeld voor bejaarden, die zelfstandig willen wonen. Het zijn twee en drie kamerflats, geheel passend gemaakt aan de wensen van de ou deren. Wedstrijden om sterkste man afgelast ZOETERWOUDE De wedstrijden om de sterkste vrouw en sterkste man van Zoeterwoude die gepland waren voor zon dag 31 mei en zaterdag 6 juni gaan niet door. Om organisato rische redenen heeft jongerenvereniging Utopia besloten de ti telstrijd af te gelasten. Wellicht zal op een later tijdstip de krachtmeting alsnog plaatsvinden. Twee gewonden bij botsing WASSENAAR Vier automobi listen waren woensdagavond be trokken bij een aanrijding op de Rijksstraatweg/A44 ter hoogte van de ingang landgoed Backershagen in Wassenaar. Een automobilist uit Tilburg die richting Den Haag reed, raakte door onbekende oor zaak over de doorgetrokken mid- denstreep en kwam frontaal in botsing met een automobilist uit Katwijk die richting kruispunt Den Deyl reed. De Katwijker raakte daarop in botsing met een Wassenaarse automobilist en deze kwam weer tegen de auto van een man uit Hillegom aan. De Tilbur- ger liep kneuzingen op en de Was senaarder raakte gewond aan zijn oor. Leidschendams kabelnet sterk uitgebreid LEIDSCHENDAM Als over zes maan de vernieuwing van het kabelnet in schendam een feit is kan de televisiekij een keuze maken uit vijftien programm Dat is een ruime verdubbeling van het h dige aantal van zeven kanalen. Het p grammapakket gaat de twee Nederlan zenders omvatten (volgend jaar ook Nej land 3), de drie Duitse programma's, BR en 2 en de franstalige Belgische RTBF, B 1 en 2, Sky Channel en Super Channel, Franse TV 5 en een kanaal voor inform en lokale omroep. Leidschendam is aai sloten op het zogeheten lokaalverdeel van Casema in Den Haag, dat 18 kan< ter beschikking heeft zodat drie kanalen reserve blijven. ZEEUWSE KOORSCHOOL IN RUN- EN BOLLENSTREEK ROELOFARENDSVEEN De Zeeuwse Koor school uit Goes is tijdens de Hemelvaartvakantie in de buurt. Morgen avond treden 44 leerlin gen op in de R.K. Kerk Maria Presentatie in Roelofarendsveen. Daar zingen zij een uit het En gels vertaalde en door dirigent Evert Heyblok bewerkte, mis. Deze beroemde mis was in 1982 door de Engelse compo nist Duffy speciaal gecompo neerd voor het Pausbezoek. Dezelfde mis heeft het koor gisteren al in de R.K. kerk van Voorhout ten gehore ge bracht. Het koor treedt aan staande zondag om 11.00 uur weer op in de R.K. kerk Ma ria Presentatie in Roelofa rendsveen. Dan laten zij een meerstemmige mis met mo tetten, de zogenoemde „Jaco- bi-mis" van Peter van der Peet, horen. Deze mis heeft het koor afgelopen woensdag al ten gehore bracht in de R.K. parochiekerk Sint Jo seph in Noordwijkerhout. De leerlingen van de Koor school zijn tijdens de Hemel vaartvakantie ondergebracht bij pleegouders. Van woens dag tot vandaag in Noordwij- kerhout en vanaf vandaag tot en met zondag in Roelofa rendsveen. De bijzondere band die de beroemde Zeeuwse koorschool met Roelofarendsveen heeft, is voor een deel te danken aan het feit dat een van de bege leiders van het koor, Patrick de Jonge, in Roelofarends veen woont. Patrick is voor de duur van zijn accountants studie „in de kost" bij pastoor De Munck van de parochie „Maria Presentatie" en heeft het daar prima naar zijn zin. Als organist maakt hij zich zo nu en dan in de kerk ver dienstelijk. Tevens heeft hij in Roelofarendsveen het „kantorschap" opgezet. Dat wil zeggen één zanger pro beert, als er geen koor is, om samen met de mensen in de kerk de liturgie muzikaal te omlijsten, daarbij bespeelt Patrick samen met anderen afwisselend het orgel. In het kantorschap zijn drie zangers opgenomen. Sinds de oprichting in 1954 van de Zeeuwse Koorschool, heeft de school zich tot een hoog artistiek niveau ontwik keld. Drijvende kracht ach ter het jongenskoor, als diri gent en muziekpedagoog, is Evert Heyblok. Achter de in totaal tachtig jongens van de Koorschool staan tientallen ouders, die in allerlei functies voor de koorschool beschik baar zijn. Het gaat daarbij om bestuursleden, begeleiders, chauffeurs, technische en or ganisatorische medewerkers en verzorgers van kleding en muziek. In 1972 trad de Zeeuwse Koorschool in Amsterdam op met het Concertgebouwor-, kest onder leiding van Ber nard Haitink. In „het jaar van het kind" werd opgetre den tijdens de huldiging van Danny Kaye in Amsterdam met een eigenUnicef-lied „Alle kinderen van de we reld". Dit lied wordt nu ook buiten de landsgrenzen in vele talen gezongen. In ruim 150 radio-uitzendin gen en een dertigtal T.V.- programma's werd de Zeeuwse cultuur uitgedragen, het repertoire van het jon genskoor wordt veelvuldig door de BBC uitgezonden. Er zijn al vele toernees gemaakt ondermeer naar Engeland, Duitsland, België en Oosten rijk. Vorig jaar was het koor zelfs geruime tijd in de Vere nigde Staten. Patrick de jonge (20) is al vanaf zijn zevende jaar aan de Zeeuwse Koorschool ver bonden. Hij genoot er een foede muzikale opleiding en reeg kerkelijke belangstel ling. De leerlingen van de school oefenen elke doorde weekse dag één uur. Op za terdag en zondag verzorgen ze de zang tijdens missen in de omgeving. Van belang is dat de Zeeuwse koorschool het Gregoriaans in ere houdt. Van de tachtig leerlingen van de Koorschool zitten er twintig nog in de voorberei dende klas. Dat zijn kinderen van 5, 6 en 7 iaar. Die oefe nen slechts één keer per week. De overige zestig oefe nen zoals gezegd dagelijks. Velen maken op de school hun huiswerk, want dat mag, onder geen beding, onder het zangplezier lijden. Patrick houdt zich in de weekeinden, wanneer hij te rug is in zijn geboortestad Goes, intensief bezig met de Koorschool. Hij organiseert de toernees, helpt de jongens met van alles en nog wat en valt in als organist of diri gent. Hij vindt dat hij veel van zijn algemene ontwikke ling te danken heeft aan de koorschool. „Er werd ons spelenderwijs discipline bij gebracht, naar het voorbeeld van Engelse koorscholen. We hadden altijd de verantwoor ding voor elkaar, leerden res pect te hebben voor anderen en kregen veel interesse voor musea en kerken, die tijdens de toernees werden bezocht. FOTO: HENK VAN DEN ENDE We leerden er om ons te pre senteren en zijn op vele plaatsen in de wereld ge weest Van die ervaringen trek ik nog dagelijks profijt. Het is een uniek koor, vooral als je bedenkt dat er in Ne derland nog maar dertien jongenskoren zijn, waaronder slechts drie echt grote. Koren als het Zeeuws jongenskoor, waarvan de leerlingen zó in tensief repeteren en optreden rijn er echt niet veel' Patrick de Jonge raakt niet uitgepraat over „zijn" koor school. „Wij proberen ande ren ook enthousiast te maken voor jongenskoren in de hoop dat er meer ontstaan". ELLEN VERHAAR ZOETERWOUDE Bin niet al te lange tijd zal fietspad worden aange; tussen de Westeindseweg de Dr. Kortmannstraat. H door zal de in Zoeterwoude legen Westeindseweg niet ger doodlopend zijn voor langzame verkeer. Het zoek tot aanleg van het f; pad is gedaan door de Larv richtingscommissie van ruilverkaveling Rijnstr; Zuid. Ter hoogte van het ceel van de familie Veldh zen, woonachtig aan de W eindseweg, zal het fiets door het weiland, richting Kortmannstraat gaan en komen in de buurt van perceel dat wordt bewo door de familie Van Haasi De aanleg van het fieti past goed in de gemeente filosofie om het open veen degebied zoveel mogelijk de fietsende recreant te sluiten door de aanleg fietspaden in dat geb Voorts, zo deelt het Zoe woudse gemeentebestuur i zal het fietspad een fun kunnen hebben in de (naar hoopt wordt) ooit tot stam brengen en mede door de meenten Voorschoten en den nagestreefde oost-i fietsverbinding (via de landen) Zoetermeer rich kust. V Dronken automobili richt ravage aan ALPHEN AAN DEN RIJ! Een 25-jarige Alphenaar, onder invloed van alcohol1 keerde, heeft woensdagm met zijn auto op de Bu meester Bruins Slotsingel ravage aangericht. De verloor volgens de politie d zijn hoge snelheid de m; over het stuur. Hij ramde ti geparkeerde auto s en onts telde een boom en een j Zijn eigen wagen werd gel vernield. Na een bezoek het ziekenhuis Rijnoord w de man, met hechtingen in en voorhoofd, in het politie reau een bloedproef afgi men. RIJPWETERING De zes tiende Hanepoelloop verliep gisteren vlekkeloos. Op een schitterend parcours dwars door Rijpwetering en Oud Ade vertrokken in totaal 524 en thousiaste lopers. Honderdvier van hen liepen de 5 kilometer afstand, 257 deden de tien ki lometer, terwijl 163 lopers zich aan de halve marathon waag den. Uitslag: 10 km heren: 1 Kees van Klink, Nieuwerbrug (33.24), 2 J. van Wieringen, Hazerswoude (33.33), 3 Jans Mulder, Utrecht (34.29). Vete ranen: 1 dhr. Ravensbergen, Leiden (34.57), 2 Th. van Wet ten, Noord wijkerhout (36.10), 3 A. van Tol, Wassenaar (36.59). Dames: 1 Carolien Rijkelijk- huizen, Hoogmade (40.12), 2 H. Stout, Rotterdam (40.59), 3 Carla Alkemade, Noord wijk (41.38). 5 km: Dames: 1 Mar- greet van der Peel, Heemstede (19.15), 2 Monique Zwetsloot, Rijpwetering (21.51), 3 C. van den Boogaard-Willis, Voor schoten (23.04). Meisjes: 1 Ma- riken Kruyff, Rijpwetering (19.15), 2 Marijke Baars, Nieuwveen (21.57), 3 Maudy Uit den Boogaard, Rijpwete ring (22.45). Jongens: 1 Miquel van Kessel, Ter Aar (17.53), 2 Bram de Groot, Zevenhoven (19.07), 3 Christian Mark, Am sterdam (19.08). Halve mara thon: 1 John Buskermolen, Leimuiden (1.10,16), 2 Hans Pleyster, Hoofddorp (1.12,35), 3 Theo van der Veek, Lisse (1.12,44). Veteranen: 1 De heer V. Zonneveld, Noordwijk (1.11,06), 2 Henk Versteegen, Hazerswoude (1.14,17), 3 Jan Versteegen, Hazerswoude (1.14,18). Dames: 1 mevr. God- dijn, Leiden (1.28,06), 2 Lies- beth Vergeer, Noord wijker hout (1.28,52), 3 Nel van der Voort, Katwijk (1.34,45). Omgevallen dozen LISSE Een 18-jarige werk nemer van een supermarkt uit Blokhuis is woensdagmiddag ernstig gewond geraakt. De iongen was aan het werk in net magazijn. Door onbekende oorzaak viel een stapel dozen om. De jongen werd met ver lammingsverschijnselen naar het Diaconessenhuis in Heem stede vervoerd. Wethouder G. van der Lecq-De Knikker heeft woensdag bij het gemeentehuis in Hazerswoude het beeld Handstand, gemaakt door de kunstenares Wilma Hafmans, onthult. Tegelijkertijd onthulde zij symbolisch twee andere kunstwerken, de Haan en Mummie, die respectievelijk aan de Corellistraat en bij be jaardentehuis De Driehof zijn geplaatst. De beelden zijn be doeld om het dorpsbeeld van de gemeente Hazerswoude te verfraaien. De Hazerswoude- naren hebben bij de keuze van de beelden hun voorkeur uit kunnen spreken, althans bij twee ervan. De derde keus is gemaakt door de Culturele Raad, die samen met de Stich ting Nieuw Perspectief de initi atiefnemer was van het plan om de kunstwerken te plaat sen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeenteraad van Alphen heeft zich bereid verklaard mee te werken aan de stich ting van een gezamenlijke meao-school in Alphen. In het gemeentelijk beleid voor de ja ren 1986-1990 staat dat Alphen moet streven naar versterking van het middelbaar beroeps onderwijs. Er is grote behoefte aan vooral het middelbaar eco nomisch- en administratief on derwijs. Ook vanuit het bedrijfsleven is veel vraag naar mensen met een meao- opleiding. Tot nog t 'ot nog toe gaan leerlingen voor een meao meestal naar Leiden. Dat komt neer op on geveer 250 leerlingen. Een an der deel bezoekt het Rijnlands instituut voor ondernemerson derwijs in Leiderdorp. Door dat Alphen zelf geen meao heeft is dit noodzakelijk. Er waren al plannen om een de pendance door het ministerie van onderwijs afgewezen. In middels zijn er ook nieuwe normen voor een eigen vesti ging gesteld. Bij het stichten van een nieuwe school voor meao moet de prognose voor 1995 minimaal 500 tot 600 leer lingen bedragen. Hierdoor kan geen van de in Alphen aanwe zige schoolzuilen zelfstandig een meao stichten. Wel is het mogelijk om een meao te stich ten samen met een andere vorm van het middelbaar be roepsonderwijs. De norm van 500 leerlingen zou dan verlaagd kunnen wor den omdat dan de regels voor een zogenaamde multi-sectora- le school gelden. In dat kader past de aanvraag van de Stich ting Christelijk Beroepsonder wijs. Deze wil een meao ver binden aan de al bestaande school voor mdgo Castellum. Dit bestuur verwacht onge veer 340 leerlingen voor meao in 1995. Dat zou zelfs bii een verlaagde leerlingenorm niet genoeg zijn. De minister heeft wel te kennen gegeven dat deze school gesticht kan wor den als daar ook andere schoolzuilen bij betrokken zijn. De schooi is dan breed toegan kelijk. Daarom heeft het colle ge van Alphen het christelijk bestuur gevraagd om samen te werken. Het bestuur heeft toe gezegd, middels een intentie verklaring, dat hun school toe gankelijk zal zijn voor leerlin gen van alle gezindten en be volkingsgroepen. Ook wil het bestuur een vertegenwoordi ger van de gemeente en het bedrijfsle^n in haar midden opnemen. Omdat deze inten tieverklaring gegeven is heeft de gemeenteraad nu haar me dewerking gegeven en onder steunt de stichting van een meao, die verbonden zal wor den aan de school voor mdgo Castellum. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Acht bewoners van de 1 hebben de gemeente per brief laten weten, dat zij hun inged de bezwaarschriften tegen het ontwerp-bestemmingsplan dedreef hebben ingetrokken. De bezwaarschriften werden ii trokken omdat de acht bewoners bij nader inzien beseften da onvoldoende en onvolledig waren ingelicht door de initiatie mers van de actie om bezwaarschriften op te stellen. De pro ten werden enige weken geleden ingediend bij de gem« door in totaal 18 bewoners van de Deel, de Weidedreef en Kerklaan. In de bezwaarschriften werd geprotesteerd tegei parkeeroverlast die de komst van het voetbal- en tenniscom met zich mee zou brengen. De bewoners van de Weidedreei de Deel hebben ook grote moeite met de situering van het plande woonwagenkamp. Door de indiening van de bezw schriften kan de bouw van vrije sectorwoningen met maxin 3 jaar vertraagd worden. De gemeente zal nu gaan bekijka de protesten die nu al naar de provincie zijn doorgestuurd snel mogelijk nietig kunnen worden verklaard. WASSENAAR Er komen belangrijke wijzigingen in het halen van het Wassenaarse vuil. De grijze vuilniszak gaat dwijnen. Vrijwel alle huishoudens van Wassenaar moeten oi gaan op de 240 liter zwart plastic minicontainers. Huisvuil bieden in een griize vuilniszak zal dan niet meer mogen, gens wethouder C. Barning hebben de plastic zakken als nai dat honden en katten ze s nachts kunnen openscheuren. zal niet meer eens in de twee weken dagen de kraakwagen de gemeente rijden om het grof vuil mee te nemen. De Wi naarse ingezetenen zullen, wanneer zij afval voor de kraal gen hebben, de gemeente moeten bellen en een afstraak mo maken wanneer en waar de wagen langs komt. „Het gesch van de kereltjes in het grofvuil die er een heidense troep maken, is dan afgelopen aldus een der leden van de con Economisch Overleg Wassenaar. DEN HAAG/NOORDWIJK Gedeputeerde Staten (GS) ben De bezwaren tegen het bestemmingsplan Kop Hoofdsl in Noordwijk afgewezen. Doel van het plan is om de win functie van de Hoofdstraat te versterken en de vestiging bar-dancings tegen te gaan. Tegen dit plan hadden drie bewoners bezwaar aangetekeni heer P. Lamens wilde de bestemming horeca op zijn pand de Grent 30 hebben. GS kunnen echter instemmen met het leid van de gemeente om de bars en dancings te beperken wege overlast voor omwonenden. Zij vinden daarom dat de stemming detailhandel op het pand van Lamens moet bi; rusten, maar staan hem wel een andere vorm van horeca dan een bar of dancing. Een verzoek voor het vestigen van bar-dancing aan de Hoofdstraat 94 werd afgewezen. Ook het zwaar van de heer en mevrouw Diederiks die protesteerden gen de vestiging van een discotheek aan de Gr' nt 20 werd a wezen. Er mag geen koetshuis worden gebouwd op het land Offem in Noordwijk. Volgens GS zou dit de landschappe waarde van het landgoed te veel aantasten. Wel mag de naar van het landgoed een portierswoning en acht woningei de zuidwesthoek van het landgoed bouwen. Verder mag landhuis worden herbouwd. Tegen deze laatste twee bei wingsmogelijkheden was bezwaar gemaakt door de Vereni voor Natuur- en Vogelbescherming en de Leefbaarheidsver ging Kritisch Noordwijk. Het bestemmingsplan Offem 19U door GS goedgekeurd.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14