orgen voor toekomst De Rank JOUR NAAL Dansschool mag voorlopig boven bank blijven Mil Mil BIJZONDERHEDEN IIDEN OMGEVING isj-fabriekje opgerold: arrestaties oninklijk goud voor Warmerdam d omngbouw in Boonrak-West INFORMATIEKASTEN Sluiting dreigt voor Meubelplein In de zomer is dit een prachtbaan Ceidóc <2ou/uwt WOENSDAG 27 MEI 1987 PAGINA 21 ISENAARDe Wassenaarse gemeentepolitie heeft gisteren etera menwerking met de Haagse politie vier mensen gearres- in een huis in de Wassenaarse villawijk Rijksdorp waar de een compleet hasj-fabriekje aantrof. Later werd in Am- jm nog een Engels echtpaar gearresteerd. Het zestal wordt icht van handel in hasj en het bewerken ervan. In de villa chrij je politie 200 kilo hasj en een laboratorium. In dit fabriekje van hasj olie gemaakt. Verder werden drukpersen, twee ktmolens, verpakkingsapparatuur en een vuurwapen aange ven* i^8 olitie is het fabriekje op het spoor gekomen na geruchten r op het strand van Scheveningen en Katwijk 's nachts wel .1 rlrnp drugs aan land zouden worden gebracht. Na onderzoek ach olic! a^e P°^^e de identiteit van nieuwe bewoners van een enaarse villa, die bekend bleken te staan als drugshandela- Vijftig tips over roofoverval na tv-uitzending HAARLEMMERMEER Bü de gemeentepoli tie in Haarlemmermeer zijn 50 reacties binnen gekomen op het tv-programma „Opsporing ver zocht", waarin maandagavond aandacht werd besteed aan de roofoverval op een benzinesta tion langs de rijksweg A4 bij Nieuw-Vennep. Bij die overval werd vorige week een 51-jarige pompbediende uit Buitenkaag doodgeschoten en raakte een tweede man zwaar gewond. Over de waarde van de binnengekomen tips kan de politie nog niets zeggen. Het recherchebij standsteam Noord-Holland heeft de zaak in on derzoek. Uit getuigenverklaringen is inmiddels gebleken dat er vier daders zijn. De overvallers maakten bij het pompstation slechts een paar honderd gulden buit. Noordwijk start badseizoen NOORDWIJK Het badseizoen gaat mor gen in Noordwijk met een grote show van start. De festiviteiten op het strand voor de Koningin Wilhelminaboulevard beginnen, als het weer het toelaat, om twee uur met het afschieten van een lichtkogel door de reddingsboot Kurt Carlsen. Er zijn demon straties en presentaties door hengelsportver eniging De Sportvisser, de Noordwijkse Reddingsbrigade, de Koninklijke Noord- Zuid-Hollandse Reddingsmaatschappij, de Zeilvereniging Noordwijk, de Kustsurfvere- niging Noordwijk, de strandpolitie, de stich ting Zeebad en de rondvaartboot Jo van der Lippe. Om half drie worden door een heli copter van de Koninklijke marine twee „drenkelingen" uit zee gevist en om kwart over drie drie springen drie parachutisten ter hoogte van hotel Oranje naar beneden. OUDEREN VOORHOUT TEVREDEN OVER WONING VOORHOUT De meeste ouderen in Voorhout zijn tevreden met hun woning en willen er nog geruime tijd blijven. Extra voorzieningen zoals handgrepen in de douche, het wegnemen van drempels en een verhoogd toilet worden op prijs gesteld. Dit blijkt uit een onderzoek van de Stichting Ouderenzorg Voor hout. De resultaten van dit onderzoek onder 424 ouderen (65 jaar en ouder) werd gisteren aangeboden aan wethouder dr. D.J.W. IJdo tijdens de vergadering van de raadscommissie ruim telijke ordening. Van de ondervraagden meende 8 procent dat ze gezond waren en 8,5 procent liet weten geheel voor zichzelf te zorgen. De huis arts is voor nagenoeg iedereen de spil in het hulpverleningscir cuit. Hij/zij wordt niet alleen ingeschakeld bij ziekte, maar ver vult ook een informatie- en adviesfunctie; is „praatpaal" en wordt vaak als eerste ingeschakeld. Acht procent voelde zich eenzaam. Opmerkelijk gegeven is, dat éénderde van de ouderen hulp aan anderen geeft. Deze hulp wordt gegeven in de vorm van: vervoer, oppassen kleinkinde ren en morele steun. „Vissen" in brievenbussen ALPHEN AAN DEN RIJN Twee Amsterdamse jongens van 16 en 17 jaar oud zijn gis termiddag bij de Lupine- en de Wederikflat betrapt op het „vissen" in brievenbussen. De jongens bleken bij de aanhou ding geen gestolen goederen bij zich te hebben. Bij de poli tie bestaat echter wel het ver moeden dat dit iets heeft te maken met de veelvuldig ge stolen girobetaalkaarten uit de brievenbussen in de portieken van de flats. Een onderzoek is ingesteld. y IORDWIJK De ge- ps ïenteraad heeft gister- ond zijn fiat gegeven d een voorstel van bur- neester en wethouders aan de Stichting j rpshuizen Noordwijk subsidie van 186.054 verstrekken voor de J ipassing van de grote al en de foyer van het entrum De Rank. and had eigenlijk raar tegen de bijdra- veel meer zorgen akte men zich over de :omst van het pand de Golfbaan. het sociaal-culturele Yj a dienen nu eenmaal ac- imodaties beschikbaar te zijn, aldus J. Smit (VVD). Het opknappen van de grote zaal was naar zijn mening nood zaak. Waar Smit twijfels over had was de vraag of de ex ploitatie van De Rank binnen drie jaar kostendekkend zou kunnen zijn. Dit was namelijk uitgangspunt geweest toen het dorpscentrum door de ge meente werd aangekocht en aan de stichting werd overge dragen. In dit verband merk te Smit nog op, dat het cen trum op dit moment niet al leen onderdak bood aan het sociaal-culturele werk. Ook bijvoorbeeld dansscholen ma ken gebruik van het gebouw. Aanmerkingen had de frac-. tievoorzitter van de VVD te gen de huurprijs van de grote zaal. Een bedrag van 200 per avond achtte hij aan de lage kant. Smit drong aan op een meer aktief beleid, onder meer door het aantrekken van aktiviteiten in de zomer maanden. Thans heeft De Rank een begroot tekort van 12.000. Als het zo door gaat is De Rank in 1989 failliet, zei Smit. De gemeente heeft nu al meer dan 600.000 in het dorpscentrum gestoken. Drs. M. de Jong (CDA) herin nerde er aan, dat de gemeen teraad indertijd had besloten dat er in de gemeente twee dorpshuizen zouden zijn ten behoeve van het sociaal-cultu rele werk. Over de problema tiek van de dorpshuizen, en speciaal die van De Rank, wilde de woordvoerder van het CDA in de raadscommis sie nog eens uitgebreid pra ten. P.J. Barnhoorn (Noordw. Bel.) zei zorgen te hebben over de toekomst van de dorpshuizen. Het raadslid miste een visie op langere ter mijn. Hij vreesde dat de ex ploitatie van het dorpscen trum een bodemloze put zou worden. Wethouder J. Bedijn atten deerde er op, dat de exploita tie en de populairisering van De Rank, geen eenvoudige za ken zijn. Door deze problema tiek dient het sociaal-culture le werk echter niet in de knel te komen. De wethouder deel de mede dat het stichtingsbe stuur echt wel zomerevene- menten voor De Rank wil aantrekken. Het probleem is, dat de grote zaal geen sfeer heeft. Teveel wekt zij de in druk kerkzaal te ziin. Dit stoot gegadigden af. Over de vraag of in De Rank het kan- stoot gegadigden 'er de toor van SKAN kan worden omgebracht, moest de wethou der het antwoord schuldig blijven. heer P.C. Warmerdam its) is gisteren in het ge- 1\ ntehuis van Lisse onder- pwe Wen met de eremedaille in i gis d verbonden aan de Orde [wa( Oranje Nassau. De onder- onn Wing werd hem opgespeld zett burgemeester G.J. van lar Krolt. De heer Warmer- deli gd dam, hoofd van de afdeling onderwijs, sport en recreatie en personeelszaken van de ge meente Lisse, nam gisteren na 42 jaar overheidsdienst af scheid. Hij maakt gebruik van de mogelijkheid vervroegd uit te treden. Warmerdam begon zijn loopbaan op de secretarie van de gemeente Noordwijker- hout. Na gewerkt te hebben In Voorhout en Haarlemmermeer werd hij op 16 februari 1952 benoemd tot adjunct-commies op het kantoor van de ge meente-ontvanger In Lisse. Warmerdam, die ook tweede loco gemeentesecretaris was, was nauw betrokken bij de bouw van het overdekte zwem bad, de sporthal, diverse gym nastieklokalen en de hele ont wikkeling van het sportpark aan de Spekkelaan. foto: henk van den ende ■erb «i LKENBURG Er zullen aani nenkort 11 premie-A-wo- ^T|en worden gebouwd in 't nrak-West. De raad nam nbo ^oor gisteravond zonder ite een voorbereidingsbe- De gemeente Katwijk rbo hiervoor een deel conti n- i fl afgestaan, op voorwaarde een aantal woningen be nd wordt voor Katwijkse j lingzoekenden. -uiki bouwbedrijf De Lange- der Plas krijgt subsidie einf 8emeente Valkenburg t het opknappen van 18 gingen aan de M. Post- mits de rijksoverheid steun toezegt, voorstel van B en W om de Stichting Zuidhollands j zetsmuseum 500 gulden jsidie te verlenen had meer ten in de aarde. Gevraagd 1.000 gulden te subsidië- De VVD en PvdA-fractie ion ren daar voorstander van. vrouw A. v.d. Broek wees ,fv het oorlogsverleden van j j kenburg en vond daarin n tand van P.T. Mizee die het sngrijk vond dat de jeugd het oorlogsverleden betrok- i gaat worden. Th. van Es 'V/RPF) stelde dat Val- Jjiburg met voorstel 30 cent inwoner subsidieert terwijl den 5 cent per inwoner NOORDWIJK Een voorstel om in Noordwijk 15 wjjk-in- formatiekasten te plaatsen of te verplaatsen, leverde com mentaar op van het VVD-raadslid J. Hogervorst. In de com missievergadering had hij gepleit om ooven deze vijftien kasten in het Langeveld nog eens drie soortgelijke kasten te plaatsen. Daarmee was de commissie het toen unaniem eens. In het gisteravond aan de gemeenteraad voorgelegde voor stel werd echter over de plaatsing van informatiekasten in het Langeveld met geen woord gerept. Dat bevreemde hem, temeer omdat het Langeveld een belangrijk toeristisch ge bied is met een groot aantal kampeerterreinen, hotels en bij zondere attracties. W.N.M. Wijnands (CDA) sprak zich even eens uit voor plaatsing van informatiekasten in het Lange veld. P.J. Barnhoorn (Noordw. Bel.), eveneens voorstander van de informatieborden, informeerde naar de stroom- en aansluitkosten, terwijl mevrouw J. J. Voorham-Bartens (PvdA) aandrong op juiste informatie op de borden. Zo bleek op de kast aan de Duinweg zelfs de Grashoek niet voor te komen. Zender de kasten in het Langeveld komt deze wijze van informeren de gemeente op een uitgave van DEN HAAG/SASSENHEIM Dansschoolhouder J. van de Pavert mag tot 1 december 1987 les blijven geven in de ruimte boven de Am robank aan de Hoofdstraat in Sassen- heim. Dat heeft rechter Offers gistermorgen bepaald tijdens een kort geding dat de Amro- bank tegen Van de Pavert had aangespannen. De bank wilde dat Van de Pavert de school nog deze maand zou ontrui men. Van de Pavert huurt al enkele jaren de ruimte boven de Am- robank. Al twee jaar wordt door een buurman geklaagd over geluidsoverlast door de dansschool. Dit probleem leek aanvankelijk binnenkort van de baan te zijn. Van de Pavert is al geruime tijd bezig om een nieuwe dansschool te bouwen op de hoek van de Hoofd straat /Concord iastraat. Zijn eerste bouwplan, waarbij onder de dansschool parkeer plaatsen waren geprojecteerd, kon niet worden uitgevoerd omdat Van de Pavert de fi nanciering niet rond kreeg. Een aangepast bouwplan, waarbij voor de dansschool parkeerruimte komt, ligt op dit moment bij de gemeente ter inzage. De bouwvergun ning moet nog worden afgege ven. Omdat de nieuwbouwplannen door de financieringspêrikelen vertraagd werden, kon Van de Pavert ziin toezegging aan de Amrobank, dat hij per 1 mei vertrokken zou zijn, niet na komen. De bank wilde de ont binding van het huurcontract per 27 mei nu via een kort ge ding afdwingen. De rechter vond de belangen van de dansschoolhouder zwaarder wegen dan de belan gen van de bank en besloot het huurcontract pas per 1 de cember te ontbinden. Een te vreden Van de Pavert: „Als er geen bezwaren komen tegen het veranderde bouwplan, kan de vergunning binnen vier, vijf weken rond zijn. Uiterlijk denk ik de papieren op 1 sep tember binnen te hebben Het nieuwe pand staat er dan nog voor 1 december". per ii verleent. H. Dijkhuizen ia*?A) vond dat Valkenburg 3000 inwoners zeker naar oren bijdraagt en werd fin gesteund door wethou- Van der Nagel die meende ■netf ^et k*eine Valkenburg al f I 500 gulden subsidie een ot gebaar maakt. Van den *k wenste stemming. Met 3 8 werd het voorstel voor gulden aangenomen. Concert De COV Exultate Deo en de Gesangverein Liederkranz uit Sandhausen (West-Duits- land) geven vrijdagavond een concert in de Neder lands Hervormde Kerk in Voorschoten. Het gezamen lijk concert heeft plaats in het kader van een uitwisse ling door beide koren. Het programma bestaat uit een onderdeel van „Die Schöp- fung" van Hay dn en verder uit geestelijke-, romantische- folkloristische- en volkslie deren. Medewerking wordt verleend door Peter Döser (piano) en Aad van der Hoe ven (orgel) De leiding berust bij Prof. Dr. Hans Rectanus en Sander van Marion. De toegangsprijs bedraagt zeven gulden vijftig. Het concert begint om acht uur. Ewan Mach De zanger Ewan Mack, ook wel de Nederlandse Cliff Ri chard genoemd, treedt vrij dagavond op in Blues Bro thers aan het Henri Dunant- plein in Hillegom. De zaal gaat om negen uur open. Gymnastiek In Leiderdorp wordt elke vrijdagavond van zeven tot acht uur zwangerschaps- gymnastiek gegeven. Dat ge beurt in het gymnastieklo kaal Zijlkwartier aan de Van der Marckstraat 19. De gymnastiek staat onder lei ding van mevrouw W. van Hempen, lerares lichamelij ke opvoeding en gespeciali- seerd in zwangerschapsgym- nastiek. Onder meer wordt geleerd het lichaam te ont spannen en verder zijn li chaamshouding en ademha lingstechnieken van belang. Het tweede gedeelte van de les is recreatief en bestaat uit sport: badminton en vol leybal bijvoorbeeld. Eén les kost tien gulden, vier lessen dertig gulden. Voor meer in formatie: telefoon 071- 890535. Ruilbeurs Gemeenschapscentrum De Poel houdt zaterdag in 't Poelhuys aan de Ruishorn- laan in Lisse een grote ruil beurs. De zaal is open van tien tot vier uur. Expositie De heer W. Loos, voorzitter van de kunststichting tussen Dever en Poelgeest, opent zaterdagmiddag om vier uur in het atelier aan de Kerk- laan 31 in Sassenhelm een expositie van werk van cur sisten. De tentoonstelling duurt tot en met zaterdag 6 juni en is dagelijks geopend van twee tot vijf uur en van zeven tot negen uur. Postzegelruiidag De vereniging van postze gelverzamelaars Noordwijk houdt zaterdag een ruildag in dorpshuis De Kuip, Zee straat 1, Noordwijk. De dag begint om tien uur en duurt tot vijf uur. Entree kost voor leden een gulden, niet-leden betalen twee kwartjes extra. Nieuwe haring De Hollandsche Tuyn orga niseert zaterdag in samen werking met Ouwehands Vishuisje en Jazzclub De Wagenschuur „De Nacht van de Nieuwe Haring". Het haring/jazz-feest begint om tien uur met een optreden vah de Funny House Jazz band met oude stijl dixieland jazz. Burgemeester Brugge- man van Leiderdorp zal de eerste haring verorberen. De toegang is gratis. De Hol landsche Tuyn is gevestigd aan de Hoofdstraat 24 in Leiderdorp. Countryshow In dorpsgebouw de Rank, Golfbaan 97 in Noordwijk treedt zaterdag de zeven mansformatie Desperado op bij de countryclub Nashville. Desperado speelt buiten-tra ditionele country-muziek, ook muziek van Emmy-Lou Harris en De Eagles. De Bel gische groep Ra wide speelt gospels en olue grassmuziek. Verder treden onder andere de Nederlandse solo-arties ten Steven Mark, Esther en Petra op. Toegang tot deze avond kost vijftien gulden. In de voorverkoop bij de VVV Noordwijk en de Rank zijn kaarten een rijksdaalder goedkoper. Aanvang half negen s avonds. Gigantjes De rhythm blues-groep De Gigantjes treedt zaterdag in De Lindehoeve in boten. In het voor programma speelt de Voor-1 schotense bluesband Wild' Pigeon. De zaal gaat open om negen uur. De entree be draagt acht gulden vijftig in de voorverkoop en een tien tje aan de zaal. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV Leiden, Plato Leiden en Eu reka Voorschoten. Excursie De Stichting Oud-Zoeter* woude gaat zaterdag op ex cursie naar het oude haven stadje Goedereede op het eiland Goeree Overflakkee en het geuzenstadje Brielle op Voorne Putten. Deelna me kost 22 gulden voor do nateurs, andere belangstel lenden moeten 27 gulden be talen. Opgeven bij voorzitter A.C.J. Duindam, telefoon 071-894080 (bij geen gehoor 01715-2448). De bus vertrekt om half negen vanaf de Dirk van Santhorstweg en om vijf over half negen van af de Meerburgkerk. LEIDERDORP Het Leider- dorpse Meubelplein loopt kans gesloten te worden totdat de Kroon uitspraak heeft gedaan over het bestemmingsplan Eli- sabethof, waarin de meubel concentratie staat. Dat is het gevolg van de uitspraak van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, waarin de ge meente Leiderdorp en de pro vincie worden gesommeerd binnen twee weken hun bouwvergunning en verkla ring van geen bezwaar voor het Meubelplein in te trekken op straffe van een dwangsom van 500 gulden per dag. Deze uitspraak is bereikt door de Zoeterwoudse meubelzaken Casba en Leski, die de zaak bij Raad van State hebben aange spannen. De twee Zoeter woudse bedrijven stellen om zetverliezen te lijden als ge volg van de bouw van de meu belconcentratie. Het feit dat de Raad van State enige tijd gele den uitsprak dat ten onrechte door gemeente en provincie was vooruitgelopen op de goedkeuring van het bestem mingsplan gaf Casba en Leski de kans het Meubelplein aan te pakken. Overigens had mr. Van der Pluijm, de advocaat van de twee bedrijven, een dwangsom geëist van 100.000 gulden per dag. Die is nu aan zienlijk teruggebracht De ge meente Leiderdorp kon nog geen commentaar geven, om dat rij nog geen officieel be richt had ontvangen. Man valt van ladder RIJNSBURG Een Rijns- burgse werknemer van een plaatselijk bouwbedrijf is gis termiddag om half vijf tijdens werkzaamheden aan gebou wen aan de Hofstraat van een ladder gevallen. De man werd met een schedelbasisfractuur naar het Diaconessenzieken- huis in Leiden vervoerd. De arbeidsinspectie stelt een on derzoek in. A. Daudeij: meer wegwijzer dan postbesteller. foto: henk van den ende Bijdrage: Roza van der Veer 99 99 Uitslapen is er nog steeds niet bij. Postbode A. Dau deij, die komende vrijdag na 35 jaar afscheid neemt van de Lissese PTT, is dat na jaren vroeg opstaan helemaal verleerd. „Ik heb hoofdpijn als ik om acht uur niet uit bed ben", verklaart hij bijna veront schuldigend. Daudeij heeft nooit een hekel gehad aan het om zes uur 's morgens beginnen met wer ken. „Je bent ook lekker op tijd thuis", zegt hij ver genoegd. De 64-jarige Daudeij, een geboren en getogen Lisser, was de laatste vijf jaar elke morgen in de Kanaalstraat te zien. Be halve met post bestellen hield hij zich vooral in het voorjaar bezig met toeristen de weg naar De Keukenhof te wijzen. „Ik was soms meer wegwijzer dan postbesteller", lacht hij. Geiten Daudeij heeft in de afgelopen 35 jaar alle wijken van Lisse korte of langere tijd onder zijn hoede gehad. Op de fiets en lopend legde hij menig kilometertje af om ook bij het meest afgelegen woonhuis post te brengen. Dit ging niet altijd even goed. Daudeij kan zich nog levendig herinneren dat hij op een dag half afgekloven brieven moest afleveren. „Ik moest bij een boer zijn. Mijn fiets met posttassen liet ik achter bii het toegangshek waar ik overheen moest klimmen. Toen ik terugkwam hadden de geiten de post half opgegeten Dat is de enige keer dat er echt iets misging met Daudeij's bestel lingen. Verder leverde hij altijd tot ieders tevredenheid de post af. „Er waren weieens kinderachtige mensen die on middellijk naar het kantoor belden als je eens een brief in de verkeerde bus had gedaan. Zo'n vergissing maakt elke postbode weieens. Je bent uiteindelijk ook maar een mens. Over het algemeen heb ik echter niet te klagen over de Lis- sers. Ze hebben mij altijd goed behandeld". Zo goed zelfs dat Daudeij onmogelijk alle koppen koffie, die hem elke dag werden aangeboden, kon accepteren. „AJs je wilt kun je de hele dag op de koffie gaan. Je werk komt op die manier alleen nooit af", zegt hij. Daudeij was in zijn laat ste wijk beslist een graag geziene gast. Aangezien hij nog va kantiedagen had, stopte hij twee weken geleden met wer ken. Inmiddels heeft één wijkbewoner een grote afscheid staart thuis laten bezorgen. Anderen stuurden kaarten. Slecht betaald Daudeij werd op 29-jarige leeftijd postbode. Voor die tijd werkte hij in de bollen op het land, iets dat hem niet beviel. Toen hij op een gegeven moment werd gevraagd om postbo de te worden, besloot hij direct te solliciteren. „Ze hadden te weinig bestellers omdat de post slecht betaalde", vertelt hii. „Bovendien kreeg je niet gelijk een volledige baan bij de PTT. Als er geen werk was werd je naar huis gestuurd en kreeg je niets uitbetaald". Later verbeterden de arbeidsom standigheden voor de postbestellers en Daudeij is achteraf zeer tevreden over zijn werkgever. „Ik zal het werk én de collega 's wel missenzegt hij een beetje triest „Het is toch heel raar om opeens niet meer je bed uit te hoeven". Verve len zal Daudeij zich de komende tijd nog niet want hij gaat zijn huis opknappen. Verder houdt hij van lezen, dagtochtjes maken naar steden in de omgeving, fietsen en schilderen. Iets waar Daudeii in geen geval rouwig om is dat het voorbij is, is werken in de winter. Weer of geen weer, de post moest worden rondgebracht „Zeker als je ouder wordt merk je dat dat moeilijker wordt", vertelt hij, om er direct aan toe te voegen dat postbode in de zomer een „prachtbaan" is. „Het is ook gezond werk", meldt hij vol overtuiging. „Ik heb in 35 jaar maar één keer verzuimd wegens een griepje". Aan boze honden, die het bij voorkeur nebben voorzien op de broek van de postbode, is hij ook altijd ontsnapt. Het is wel een keer gebeurd dat een hond dwars door het glas van de voordeur vloog. Mij heeft hij toen in ieder geval niet te pak- ken gehad". Op vrijdag 29 mei is tussen vier uur en half zes 's middags een afscheidsreceptie in de kantine van het postkantoor.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 21