Plantsoenen kunnen bloeien zonder gif Zoeterwoude wordt getest op zakelijkheid LEIDEN OMGEVING fieicUeSoiwmit aan tafel >dienstuerlening Onderkomen voor politie in recreatiegebied Vlietland Bazar en wedstrijden in Aarlanderveen Voetbalkennis bij Meerburg HANEPOELLOOP as Geslaagden jeugd EHBO in Zevenhoven VERVUILING MET DIESELOLIE Deel grond voor sporthal Ter Aar wordt afgegraven Trek Broekweg door richting Ommedijkseweg COMMISSIE NOEMT GEMEENTELIJKE AFWUZING NIET ZORGVULDIG Subsidie-aanvraag Leefbaar Leiderdorp terecht afgewezen Tijdelijke baileybrug vervangt Zwanenbrug WOENSDAG 27 MEI 1987 PAGIN Jj Gebakken scholfilet met sla en peterselie, aardappelen - mokka vla met banaan (Dit menu is bedoeld voor vrijdag, voor .morgen stond gisteren al een menu in de krant.) Voor twee: 300 g scholfilet, zout, peper, bloem, 2 lepels olie, 20 g margarine, 1 klein hardgekookt ei, bieslook; sla, 1 lepel azijn, 1 lepel yog hurt, zout, peper, suiker, mosterd, bieslook, radijs; 0,5 tot 1 kg aardappelen, zout, 15 g margarine, peter selie; 0,5 liter blanke of gele vla (0,5 liter melk, 25 g maizena of custard, 30 g suiker), 2 theelepels oploskoffie, 1 pakje vanillesuiker, 1 ba naan, 2 lepels rum likeur of limonadesiroop. Spoel de scholfilets af met koud water en laat ze vijf mi nuten in een vergiet uitlek ken. Bestrooi de stukken vis met zout en peper en haal ze door bloem. Bak de filets bruin en gaar in een mengsel van olie en margarine (dat bakt mooi en smaakt goed) in vier a vijf minuten. Leg de fi lets op een warme schotel en garneer ze met het fijngeprak- te ei. dat gemengd is met zout en fijngeknipte bieslook. Doe lelijk blad en grove ner ven van de sla weg. Scheur de groente in kleinere stukken, was die en zet ze in een ver giet. Meng een magere slasaus van azijn, yoghurt, zout, peper, suiker, mosterd en fijngeknip te bieslook. Schep de sla kort voor het presenteren door de saus, leg er plakjes radijs op en strooi daarover nog wat fijnge knipte bieslook. Giet de gaargekookte aardap pelen af en schud er de marga rine en fijngeknipte peterselie door. Los de oploskoffie en vanille suiker op in de vla, dat kan in een paar minuten in een kou de fabrieksvla; in een nog warme zelfgekookte vla gaat het vlugger. Meng plakjes ba naan met rum, likeur of limo nadesiroop en leg er de (kou de) vla op. JEANNE ARTSEN Leiden: Groep 1: Tan. Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. van Leeuwen. Verhage, Groeneveld en De Ruiter: do. dr. Groeneveld, tel. 218661 Groep 2: Bergmeyer. Pie- terse. Van Gent. Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus. Kruis en E. de Lange: do. dr. De Lange, tel. 212025. Groep 3: Pleiter. J. van Leeuwen, Smit. W. de Bruijne. J. de Bruijne, Stolk, Jürgens, Fogelberg en Muy- senbergh: do. dr. De Bruyne. tel. 134345. Groep 4: Van Wingerden, Lahr, Van Rijn. Bènit, Nieuwenhuis. Roos, Boer. Van de Waardt, Arnou. J. Zaaijer en R. Zaaijer: do. dr. Nieu wenhuis, tel. 768918. Groep 5: Schaeter. Jasperse. Crul. Kooyman. De Jong, Prince. Reinders. D. Ham- merstein en A. Hammerstein: do. dr. Jasperse, tel. 124961. Oegstgeest: do. dr. Voorraat, tel. 176867. Kaag - Abbenes -Nieuw Vennap: tel. 02526-72850. Voorschoten: do. dr. Prescott, tei. 2356. Warmond - Voorhout: dr. Lempers, tel. 02522- 10140. Noordwijk: Groepspraktijk tel. 19300. Katwijk aan Zee: dr. Lodder, tel. 22322. Katwijk - Rijns burg - Valkenburg: dr. Van der Wa ter, tel. 12921. Sassenheim: dr. Schmidt, tel. 11253. Alkemade - Rijnsaterwoude: dr. Van Dongen, tel. 01713-4044. Roelofarendsveen Praktijk Saeys/van Mierlo/Roelen- /Brock: dr. Roeien en dr. Broek. tel. 01713-2329. Alphen: groep 1. do. dr. Visser, tel. 22088 en groep 2 dr. Klein-Haneveld. tel. 72170. Hazere- woude-Koudekerk: dr. Uhlenbeck. tel. 01728-9281. Benthuizen - Bos koop: dr. Harderwijk, tel. 01727- 7540. Langersar - Nieuwveen - Ter Aar - Woubrugge: dr. Gorissen, tel. 01722-2139. Nieuwkoop - Noorden: dr. Sluis. tel. 01725-9301. TANDARTSEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Warmond: dr. Tjaarda, tel. 071-123739. Alkemade - Leimuiden: eigen tandarts bellen voor 15.00 uur. Leidschendam: Voor spoedgevallen tel. 974491. Bollenstreek: dr. Tegelaar, tel. 02521-12369. APOTHEKEN Leiden Leiderdorp - Oegstgeest Voorschoten: Apo theek Kok. Topaaslaan 15. Leiden, tel. 071-763439. en apotheek Kooi. Surinamestraat 7. Leiden. tel. 214060. Alkemade: Apotheek Alke made. open: zat 12-13. 17.30-18 u. zon feestdagen 12.30-13 en 17.30- 18 u. Noordwijk - Katwijk - Rijns burg: Apotheek Katwijk aan de Rijn. Rijnstraat 38. tel. 01718-30833. Leid schendam: Heuvelapotheek. Burg. Keiizerlaan 2. tel. 274121. Noord- wijkerhout: za geopend van 9-13. u. en van 17-18 u. en zo van 12-13 u. en 17-18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of dienstbel. Sassenheim: 02522- 10169. WIJKVERPLEGING Leiden - Noordwijkerhout - De Zilk - Voor hout: tel. 071-122222. Bollen streek: Wijkverpleging Gezondheids centrum. tel. 02522-14147. Hille- gom: Opgave via het antwoordappa raat. tel. 02520-16217. Leidschen dam: Kruisvereniging, tel. 070- 455300. Oegstgeeet: Kruisvereniging, tal. 071-177444. DIERENARTSEN Leiden: dr. Kos ter. tel. 01717-3836. Voorschoten - Leidschendam: Antwoordapparaat eigen dierenarts. Bollenstreek: dr. Verschueren, tel. 01719-15305. Kat wijk: Opgave via het antwoordappa raat. op zaterdag tussen 11.00 - 12.00 uur spreekuur bij dr. Snel. Sassenheim: dr. Scheele. tel. 02521- 10874. Leiderdorp: dr. Muurling. tel. 071-125057. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). SOCIALE RAADSVROUW VOOR SCHOTEN Spreekuren: ma. 19.00- 20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. Leid- seweg 33. Voorschoten. Tel. 3254. LEIDSCHENDAM De gemeentebesturen van Leidschendam en Zoeterwoude hebben de provin cie gevraagd een voorlopig en later definitief, on derkomen te bouwen voor politie, reddingsbrigade en EHBO in het recreatiegebied Vlietland. De rijkspolitie, post Hazerswoude, gemeente Zoeter woude en de gemeentepolitie van Leidschendam hebben overleg gepleegd over samenwerking in het gebied. Dat heeft burgemeester W. F. de Vree- ze gisteren de raadscommissie algemeen bestuurlij ke aangelegenheden (ABA) meegedeeld. Voor de samenwerking bij de surveillance te water en op de parkeerterreinen die gedeeltelijk op het grond gebied van Zoeterwoude liggen zijn tal van afspra ken gemaakt. Na afloop van de ABA-commissie- vergadering hebben de commissieleden in besloten vergadering van gedachten gewisseld met gewest- voorzitter Labohm. AARLANDERVEEN De sportvereni ging Aarlanderveen, houdt vrijdag en zaterdag in de voetbalkantine haar jaar lijkse bazar. De bazar is geopend vrijdag avond van 19.00 tot 23.30 uur en zater dag van 14.00 tot 23.00 uur. Tevens wordt er op de vrijdagavond een voet balwedstrijd gehouden tussen het rondje van Aarlanderveen en de Old-stars van het dorp, aanvang 18.00 uur. Op zater dagmiddag is er een sponsorloop op het voetbalveld om 18.00 uur en een voetbal wedstrijd tussen een oud-eerste elftal en het tweede van Aarlanderveen. Tijdens de bazar wordt zaterdagavond om elf uur door notaris J. G. Bergsma de trek king verricht van de grote verloting die de afgelopen maanden werd gehouden. ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse voetbalvereniging Meerburg houdt vrijdag en zaterdag twee feest dagen voor de jeugd. Er is een voet- balkermis (met bekende eredivisie- spelers), record-wedstrijden, pudding gooien op voorzitter Hogenelst, boeg sprietlopen, ononderbroken draait de disco en nog veel meer. Disco „Eagle Corner" begint vrijdag om 19.00 uur en zal dat 24 uur volhouden. Degenen die de hele nacht blijven kun nen 's morgens om 8 uur ontbijten. Om 10.30 uur is er een voetbalkermis met verschillende Meerburg-trainers en eredivisiespelers onder wie Haarlem- doelman Edward Metgod. Van 12.00 tot 13.00 uur is het etenstijd (men moet zelf brood mee nemen) gevolgd door re cordwedstrijden zoals: wie kan het verst een ei gooien naar een ander zon der dat het breekt, het langst op één been staan, bierviltjes flippen enzo voorts. Heel attraktief wordt ongetwij feld het pudding gooien op voorzitter Hogenelst. Daarvoor moet men uiter aard wel wat betalen, maar men mag zelf bepalen welk bedrag. Rond de klok van 16.00 uur is er boegsprietlopen over de Meerburgerwatering. De Meerburg- feestdagen worden om 20.00 uur afge sloten met het uitreiken van de prijzen. Ook niet-leden van de voetbalvereni ging zijn welkom. RIJPWETERING Gymnastiekvereniging rambee uit Rijpwetering houdt morgen haar tiende Hanepoelloop. Er is een 5 km loop vooi jeugd tot 15 jaar en voor dames, aanvang 10.501 De 10 km loop voor dames, heren en vetera tm start om 11.00 uur. De 21 km afstand voor daj ii heren en veteranen start eveneens om 11.00 u je Het inschrijfgeld voor de 5 en 10 kilometer a] draagt vier gulden. Voor deelname aan de 21 aC bedraagt het inschrijfgeld acht gulden. Inschrij van 9.45 uur tot 10.45 uur in net Hertogspari i v Rijpwetering. Iedere deelnemer ontvangt na het beëindigen het parcours een fraaie herinneringsmeda 'r Voorts zijn er fraaie bekers te winnen. De de™ merskaart is tevens een lot met kans op mooie zen. Nabij het Hertogspark is voldoende parkir en kleedgelegenheid aanwezig. Nadere inlich13 gen op tel. 01712-8857. dr LEIDERDORP Het is mo gelijk gemeentelijk groen te beheersen zonder de gifspuit te hanteren. De Vereniging Milieudefensie is daarvan overtuigd en kan inmiddels ook talloze voorbeelden aan dragen van gemeenten die hun plantsoenen met succes milieuvriendelijk beheren. Gisteren werd door Milieude fensie in Leiderdorp op de gemeentewerf het boek „Het plantsoen, het gif eruit en de natuur erin, hoe krijg je de gemeente zover" van Hans Muilerman gepresenteerd. Deze uitgave is het voorlopi ge hoogtepunt van de actie „Spuiten kan niet meer" die door de Vereniging Milieude fensie in 1983 werd begon nen. De actie is tot nu toe goed verlopen, want inmid dels gebruiken 50 gemeenten geen gif meer in hun plant soenen en veel gemeenten gaan er geleidelijk toe over de bestrijdingsmiddelen af te schaffen. Gemeente die het gif hebben afgeschaft zijn naast Leider dorp onder meer Zwolle, Le lystad, Drachten, Schiedam, Hillegom, Laren, Hilversum, Ede en Linschoten. In Lei derdorp en Zwolle heeft het natuurlijke beheer inmiddels al geleid tot besparingen op het onderhoud van 60 pro cent. Onder de gemeenten die bezig zijn het gif weg te werken bevinden zich onder meer Leiden, Noordwijker hout, Utrecht, Arnhem en Rotterdam. Er zijn ook ge meenten waar de acties van Milieudefensie tot nu toe geen weerklank hebben ge vonden. Dat geldt dan bij voorbeeld voor Katwijk en Haarlemmermeer. Leider dorp werd door de Vereni ging Milieudefensie gisteren als actieplaats uitgekozen omdat deze gemeente al sinds 1972 de bestrijdingsmiddelen uit de plantsoenen weglaat. De heer J.J. Janssen, chef van de afdeling groenvoor ziening in Leiderdorp kreeg dan ook gisteren het eerste exemplaar van het plant- soenboek uitgereikt. Overbodig Volgens de heer Janssen had het boek eigenlijk overbodig moeten zijn. „Het is droevig dat er nog steeds gif wordt gebruikt. Overal is het moge lijk om over te schakelen naar natuurlijk beheer. Het heeft echter geen zin om zo iets van de ene op de andere dag als college van burge meester en wethouders op te leggen. De medewerkers van de plantsoenendienst moeten er goed op worden voorbe reid, en ook de plaatselijke politiek en bevolking moeten er goed over worden voorge licht". Volgens de heer Jans sen is de omschakeling niet eenvoudig. „Er gaat natuur lijk wel wat fout in het begin, want de natuur is ongrijp baar. Uiteindelijk levert het toch goede resultaten en flin ke besparingen op het onder houd", aldus Janssen. Vol gens de Leiderdorpse milieu- wethouder J. den Boeft valt het niet altijd mee om de be volking van de zin van het gifloze systeem te overtuigen, omdat het er op lijkt dat de gemeente de natuur maar zijn gang laat gaan. „De men sen klagen er over dat de pluisjes van de paardebloe men in hun tuinen terecht komen", aldus de wethouder. Volgens Milieudefensie is het gebruik van bestrijdingsmid delen in plantsoenen uit den boze. Mensen, en dan vooral kinderen kunnen makkelijk in contact komen met gif dat zo dicht bij hun woonomge ving wordt gebruikt. Belang rijk is verder om in plantsoe nen de van nature voorko mende planten en dieren weer een vestigingsplaats te bieden. Contact van bewo ners met natuur in de directe omgeving leidt waarschijnlijk tot een groter natuurbesef. Leiderdorp en Zwolle zijn pioniers geweest op het ge bied van natuurlijk groen. De omschakeling werd bereikt door te kiezen voor een goe de inrichting en het gebruik van en natuurlijk assorti ment, passend bij de omstan digheden. Bodembedekkende heesters en kruiden, of ande re methoden om te bodem te bedekken. Op plaatse^ waar dat mogelijk is wordt sponta ne kruidengroei toegestaan. De grond wordt op veel plaatsen bewust „arm" ge maakt aan voedingsstoffen. Daarmee wordt het onkruid in zijn ontwikkeling geremd en krijgen andere gewassen een kans. De besparing op het onderhoud wordt bereikt door de natuur het werk te laten doen. Het op de natuur lijke manier terugdringen van gras maakt bijvoorbeeld uiteindelijk het maaien over bodig. Kennis Het gebrek aan kennis is vaak nog een knelpunt. Veel gemeenten zijn wel bereid tot een omschakeling, maar we ten niet hoe ze ze dat moeten aanpakken. De tuinbouw scholen zouden volgens Mi lieudefensie een belangrijke bijdrage kunnen leveren aan de kruidenkennis, die nogal gebrekkig is. Het betrekken van de bewoners bij de om schakeling wordt door de Vereniging Milieudefensie ook als een knelpunt gezien. De zich natuurlijk ontwikke lende plantsoenen worden door veel mensen, met name degenen die over een keurig aangelegde tuin beschikken, vaak nog gezien als slordige, onkruid producerende gebie den. In Leiderdorp wordt de voorlichting gegeven door middel van de nu 15 jaar oude Heemtuin. Daarin is een grote verscheidenheid aan plantensoorten te zien die van nature in de gemeen te thuishoren. De Heemtuin was en is ook een belangrijke proeftuin voor de mensen van de plantsoenendienst. ZEVENHOVEN De leerlin gen van groep 8 van de chris telijke basisschool De Zeven hof hebben gistermorgen exa men gedaan voor het diploma jeugd EHBO. Alle leerlingen voldeden aan de gestelde eisen en vernamen aan het eind van de ochtend van examinatrice mevrouw J. van de Sluis, dat zij allemaal het diploma had den behaald. Gisteravond werden in de aula van de school, in het bijzijn van de ouders, de diploma's uitgereikt door mevrouw W. Bloos, secretaresse en ad-inte- rim voorzitter van de plaatse lijke EHBO-vereniging. Daar aan voorafgaand was een dia serie vertoond over ongelukjes in en om huis en het belang van preventie en het eerste hulp verlenen daarbij. De kin deren lieten vervolgens nog een staaltje van hun kunnen zien in de vorm van enkele demonstraties. De dames J. Bruins, M. de Poorter en T. Rademaker wer den bedankt voor hun inzet en medewerking om de leerlin gen op te leiden voor dit diplo ma. Zij kregen een levensmid delenpakket en een plant aan geboden. De geslaagden zijn: Kasper Heyting, Joost Metselaar. Tine Kempenaar. Linda Dreef, Rudy Fransen, Jeroen Bloos, Natasja van Leeuwen, Gilbert Plasmeyer, Maurice Griffioen, Francine Rekers, Martijn Has- sing, Arthur van Berge Hene gouwen, Robin Bartels, Nico- lette van Baren, Eddy Sloesar- wij. TER AAR Een deel van de grond voor de nieuw te bouwen sporthal is vervuild met dieselolie. Het betreft hier het voor malige NAL-terrein. Het gaat daarbij met name om de stukken grond waar vroeger de smeerput en de tankstations stonden. De rest van de grond is niet vervuild. Dit deelde wethouder Van Rijn gis teravond mee tijdens de vergadering van de com missie Openbare Werken. Het plan Middelland 1 is door het provinciaal bestuur goed gekeurd. De goedkeuring bete kent dat de inmiddels al weer groter geplande sporthal gere aliseerd mag worden. Uit het onderzoek naar bodemveront reiniging van het voormalig NAL-terrein is gebleken dat de bodemverontreiniging mee valt. „Er zitten geen zware metalen in de grond. Wel aan wezig is een natuurlijke, on schadelijke hoeveelheid zwa vel en een onschadelijke con centratie aromatische kool-wa terstoffen. Plus dieselvervui ling op plekken waar de smeerput en tankstations ston den", aldus wethouder Van Rijn. Het afgraven van de grond kost ƒ250 per ton. Het gaat daarbij om ongeveer tien procent van het totale grond oppervlak. Verkeersremming Voor verkeersremmende maatregelen in Aardam, waar de gemeente overigens al jaren mee bezig is, is voor dit jaar ƒ28.000 geraamd. De maatre gelen in de vorm van drem pels en wegversmallingen worden vanwege financiën be- Eerkt tot de oversteekplaatsen ij de scholen Kompas en de Hoeksteen. De heer H. Roeien (VVD) wil in tegenstelling tot het college niet teveel nadruk op de financiële aspecten leg gen als de veiligheid van de kinderen hiermee gewaar borgd is. Dit punt zal nog in de raad terugkomen. „Het college hoopt niet met 28.000, :t 18.000,klaar te Van Rijn. Hij ver- maar met zijn" zei wacht enige bezwaren van omwonenden omdat bij de maatregelen enkele parkeer plaatsen zullen verdwijnen. Ook vanwege de veiligheid stelde wethouder Van Rijn voor Korteraar van een bord „bebouwde kom" te voorzien, zodat hier geen 80 maar 50 km per uur gereden mag worden. De heer Roeien (VVD) en van Deudekom (PAK) meenden dat dit weinig effect zou heb ben en bepleitten snelheids- remmende maatregelen. NIEUW IDEE TEGEN SLUIPVERKEER WEIPOORT: ZOETERWOUDE Wethouder A.R. van der Heijden van Zoeterwou de lanceerde gisteravond tijdens een informatoeve bijeenkomst vooraf gaande aan de vergadering van de gemeenteraad een nieuwe idee om van het sluipverkeer in de Weipoort af te komen: het doortrekken van de Broekweg richting Ommedijkseweg zodat het zogenaamde „voor end" van de Weipoort ontlast wordt. Er zal in ieder geval onderzoek naar worden gedaan of dat mogelijk is en wat de kosten zijn. Geheel nieuw is het idee overigens niet, zo deelde wethouder Van der Heijden mee. Het blijkt dat zo'n 10 jaar geleden ook al eens is gespro ken over die mogelijkheid maar vanwege allerlei ruilverkavelingsperi kelen is dat idee toen niet echt uitgezocht. De heer Van der Heijden: „Als we praten over reconstructie van de Weipoortseweg en Omme dijkseweg alsmede aanleg van een fietspad, dan praten we toch over zo'n 3,5 miljoen gulden. Voor zo'n bedrag is best te onderzoeken of er andere mogelijkheden zijn. De huidige Weipoort kan dan wellicht wor den herstraat en een fietspad is niet nodig. Maar het is nu natuurlijk nog wel erg prematuur." Dinsdag 2 juni zal een delegatie van het gemeentebestuur op bezoek gaan bij de provincie om over het gebied te praten. Op voorhand is al duidelijk dat de provincie duidelijke denkbeelden heeft over de zoge naamde tertiaire wegen. ZOETERWOUDE Het or ganisatie-onderzoek dat het Accountantskantoor van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten binnen het ge meentelijk apparaat van Zoe terwoude neeft uitgevoerd kost ƒ10.800 méér dan aan vankelijk was begroot. Zowel de fractie van het CDA als de VVD gingen akkoord met het voorstel bijna 11.000 gulden extra op tafel te leggen. De fractie van Progressief Zoeter woude was iel tegen en woordvoerder W. Ooijendijk had geen goed woord over voor de wijze waarop het Zoe- terwoudse gemeentebestuur zaken doet. De heer Ooijendijk: „Er is sprake van een zakelijke over eenkomst. Op basis van een offerte is voor dat bureau ge kozen en daarbij speelde de prijs die werd opgegeven een belangrijke rol. Er is nooit be richt ontvangen dat het onder zoek niet mogelijk was binnen het beschikbaar gestelde kre diet. Nu verzoekt het bureau om extra geld en dat verzoek wordt wat ons betreft niet ge honoreerd". Burgemeester Houdijk noemde het een vervelende zaak en LEIDERDORP De subsi die-aanvraag van de Stichting Leefbaar Leiderdorp is door het gemeentebestuur van Lei derdorp niet met de vereiste zorgvuldigheid afgehandeld. Tot deze conclusie is de ge meentelijke commissie Beroep en Bezwaarschriften gekomen. Het bestuur van de stichting zal vermoedelijk weinig vreugde aan deze uitspraak ontlenen, omdat de commissie tevens in haar advies aan de raad stelt, dat de subsidie-aan vraag terecht is afgewezen. De stichting Leefbaar Leider dorp die in eerste instantie het verzoek om een startsubsidie van 50.000 gulden door het college van B en W zag afge wezen, kreeg vervolgens ook bij de gemeenteraad geen voet aan de grond. „Instellingen met een zó ruime doelstelling als uw stichting, zoals bijvoor beeld óók politieke partijen, worden van gemeentewege niet gesubsidieerd. Er is bo vendien geen subsidie-regeling op basis waarvan subsidie zou kunnen worden verleend. Daarnaast zijn er voor dat doel op de gemeentebegroting geen middelen beschikbaar ge steld", zo motiveerde het colle- f;e destijds zijn beslissing. Het ijkt er op alsof de commissie Beroep- en Bezwaarschriften college en raad niet echt in ge breke wil stellen. In het admi nistratiefrechtelijke jargon geijkte formulering als „in strijd met beginselen van be hoorlijk bestuur" wordt niet gebezigd. Slechts wordt ge sproken van vormfouten, die overigens in de ogen van de commissie nog in deze be zwaarschriftenprocedure kun nen worden hersteld. Volgens de commissie had het college er betere aan gedaan, alvorens afwijzend op de subsidie-aan vraag te beschikken, de raads commissie Welzijn te raadple gen. Inhoudelijk is de commis sie Beroep- en Bezwaarschrif ten het met college en raad eens, dat de stichting Leefbaar Leiderdorp niet voor subsidie in aanmerking komt. De com missie ziet geen reden een plaats voor de stichting in te ruimen in het sociaal-culturele programma van Leiderdorp. Op grond daarvan worden ac tiviteiten in de sectoren wel zijn, educatie en recreatie ge subsidieerd. De commissie stelt zich verder achter de opvat ting van het gemeentebestuur, dat de Stichting Leefbaar Lei derdorp niet kan worden aan gemerkt als een lokale organi satie van huurders, eigenaar bewoners of woningzoeken den. Daardoor kan geen be roep worden gedaan op de bij drageregeling voor wooncon sumentenorganisaties. „In be ginsel kan slechts subsidie worden verleend ten behoeve van concrete activiteiten die vallen onder een geldende subsidieregeling, ter uitvoe ring waarvan gelden op de be groting zijn uitgetrokken", zo motiveert de commissie haar standpunt. Over de afwijzende houding van het gemeentebestuur ten opzichte van verzoeken van de stichting voor gebruik van ruimten in het gemeentehuis en toezending van gemeente lijke stukken, heeft de com missie zich niet willen uitla ten. Omdat het om burgerlijke rechtshandelingen gaat, wordt de stichting in deze bezwaren niet ontvankelijk verklaard. Op maandag 1 juni zal de ge meenteraad zich over het ad vies van de commissie uitspre ken. stelde dat het bureau méér werk heeft verricht dan aan vankelijk begroot. „En dat ex tra werk is best zuinig geweest en daarom stellen wij nu voor extra geld te betalen," aldus Houdijk. VVD-woordvoerder P. Mulder voelde zich voor een voldongen feit geplaatst. Ook CDA-fractievoorzitter R. Hogenelst betreurde het niet tijdig te zijn ingelicht. „En het college van B en W wist al eerder dat er extra geld moest komen. Nu voel ik me net een ja-knikker," zo stelde Hoge nelst. Wethouder A.R. van der Heijden gaf toe eerder op de hoogte te zijn geweest van het feit dat er extra geld op tafel moest komen, maar niet om welk bedrag het ging. Toen dat bekend was, is die infor matie direct doorgespeeld. De P.Z.-fraktie ging niet akkoord met de zienswijze van CDA en VVD om toch overstag te gaan. „Als we nu instemmen zal de algemene tendens wel worden dat je met de gemeen te Zoeterwoude leuk zaken kan doen. Ik heb zelfs het ge voel dat het bureau de ge meente heeft getest op zake lijkheid," aldus Ooijendijk. Burgemeester Houdijk zwakte de zaak wat af door te stellen dat een rapportcijfer niet is ge baseerd op één momentop name maar de vorderingen over een heel jaar en dat er dan een gemiddelde uit komt rollen. De uitsmijter was voor CDA'er Sj. van der Salm: „Ik ben bezorgd over alle over schrijdingen die al hebben plaatsgevonden sinds ik één jaar geleden raadslid werd. RIJPWETERING vernieuwing van de Zv nenbrug tussen Rijpwe K ring en Hoogmade is gis ren na jaren van afwat y ten eindelijk begonn j" met het in elkaar zetir van een 27 meter lan baileybrug. Deze tijdelij „mecano" oeververbi ding zou vandaag al in bruik worden gesteld vi plaatselijk landbouwvi keer en scholieren. gende week begint Rijpweteringse aanrn( mingsbedrijf Hoogenbw f>f met het slopen van 'n oude brug. De bovenbo daarvan is er allang j den grotendeels vanai reden. Ook de onderbo j* is min of meer aan fl 11 den. Er is dan ook ge enkel onderdeel van D.' oude Zwanenbrug dat i 11 kan wordep hergebruik De nieuwe brug die van dit jaar gereed zijn, wordt eenzelfde so ophaalbrug als de oude. as van de brug komt exact dezelfde plaats voorheen. Alleen de op: ten worden iets breder. 5j noodbrug is een gehuul demontabele brug van 3 meter breed en beeft draagvermogen van ton. Met een enon Jj veertig meter hoge, mot le kraan die een hefvi |j mogen van honderd I itj had, werden gisteren j, onderdelen aan elkaar plaatst. Men moest ov gaan tot de bouw vany noodbrug, omdat een di n| wand niet tot de mogel j heden behoorde. Van I Hoogheemraadschap Rijnland mocht het wa van de Ripse Vaart nas lijk niet worden afgf^ ten, vanwege de noo kelijke doorstroming, nieuwe Zwanenbrug inclusief alle bijkomet onkosten ongeveer miljoen gulden kosten. c

Leidse Courant | 1987 | | pagina 20