I Publieke omroepen moeten uitkijken gekleurd gezien L r ADIO/TELEVISIE Nederland telgië ^Duitslanc^ j Satelliet-TV ^TV-Morgeii N QeidteQowuvnt DINSDAG 26 MEI 1987 PAGINA 17 ijkcijferterreur beteken t \nde van een aardige serie kers van televisiedrama hebben de keuze uit "s- schillende mogelijkheden. Ze kunnen kie- i voor het laten zien van 'het leven zelf' #d voorbeeld: 'Eastenders', VARA, maan- SN middag), *e kunnen kiezen voor sfeerteke- 0 goed voorbeeld: The jewel in the crown paar seizoenen geleden), ze kunnen kiezen r stilering (goed voorbeeld: 'The dinner ta- 14 VPRO, zondagavond). 27, èstal wordt natuurlijk gekozen voor kijkcij- 1 s, wat dan onwaarschijnlijke produkties op- ie' -èrt als Dallas en Dynasty. Een serie die be- sq, met sterke banden met 'het leven zelf' 21 oward's Way', ook door de VARA op maan- Jm middag vertoond), zie je steeds verder afglij- n in de richting van Dynasty, omdat de ma- —i ervan door hun bazen onder druk worden 21 van die kijkcijfers. Eerst ging het gewoon - om de problemen van een gezin en de leden daarvan in hun contacten buiten de deur, nu zie je allemaal verwikkelingen in het bedrijfs leven, onverwachte familierelaties, intrige, be drog: het wordt steeds onwaarschijnlijker alle maal en het wordt steeds minder om aan te zien. Om grote problemen aan te orde te kunnen stellen als armoede, onderdrukking en discri minatie wordt ook nog wel eens de vorm geko zen van het tv-drama. De VARA deed dat met 'Nieuwe buren' (op de komische toer, meren deels slecht gespeeld, matig doordacht); de NOS vertoonde in dit kader woensdagavond een tv-bewerking van het toneelstuk 'Een dikke zwarte vrouw als ik'. Goed bedoeld, zonder eni ge twijfel, dit werkstuk waarin het leven wordt geschetst van een Surinaamse vrouw uit de 'on derlaag' die zich opwerkt tot arts. Maar het had niets 'dramatisch' in de artistieke zin van het woord, omdat gekozen was voor een symbo lisch, statisch toneelbeeld en er niet in werd ge acteerd maar opgezegd. Zodoende werd het stuk veel meer een saaie documentaire, die denkelijk vrijwel geheel aan haar doel voorbijschoot. Je werd als kijker niet gepakt door de persoonlijkheid, het leven en denken van de hoofdpersoon, maar van het scherm gejaagd met onpersoonlijke, geslileerde zinnetjes, zonder emotie in beeld gebracht in een min of meer surrealistische entourage. Het woord 'surrealistisch' in verband met een televisiespel is op zichzelf zeker geen negatieve kwalificatie. Het was immers ook van toepas sing op de tv-serie 'The singing detective', on langs door de VPRO vertoond, en daar was met de slechtste wil van de wereld niks negatiefs over te schrijven. Een prachtige serie, waarin drama, emotie, sfeer, verhaal, fantasie, muziek, werkelijkheid en droom op weergaloze wijze in elkaar overliepen. Surrealistisch, jawel. Maar van een kwaliteit die je genadeloos aan de buis kluisterde. Iets surrealistisch hebben ook de Maria-docu- mentaires van Jef Rademakers (vanavond de laatste aflevering bij de NOS). Want, met alle respect voor iedereen die op welke manier dan ook het heil zoekt in het leven en eventueel in het hiernamaals, je kijkt toch je ogen uit op de bizarre verschijningsvormen waarin zich dat verspreid over de wereld voordoet in verband met Maria, bijgeloof bijna. Kleurrijk is het allemaal zeker, en fascinerend om te zien. En de droge commentaartjes van volksschrijver Reve geven er een al dan niet bedoeld ironisch ondertoontje aan dat me per soonlijk wel bevalt. Op z'n minst is het plezierig te zien dat Jef Rademakers nog iets meer kan dan met een cameraploeg de eerste de beste nachtclub binnen te vallen om een sociaal be wogen reportage te maken van het aldaar aan wezige vrouwelijk bloot. RENE DE COCQ jj* j 21 ONTREUX - Ruim zestig *4 ar geleden maakte de wereld E 3 ennis met de radio en de eer- e omroepen ontstaan. Al snel rordt duidelijk wat voor iacht dit medium kan hebben. - ele miljoenen "kunnen ogen- kkelijk bereikt worden, dag nacht, boodschapper en pu- liek hoeven hun huis niet leer uit. Grenzen bestaan in j I ;ite niet meer. En de bood- lON ;hap hoeft geen vorm meer 21 an te nemen als een brief, een k' jeenkomst enz. overheden zien heel snel in het medium in de hand oe. worden gehouden. Nor- ten worden bepaald, eerst ^-or de radio, later voor de tv. Amerika worden de uitzen- 21 ingen overgelaten aan grote, immerciëel werkende onder- "J jmingen die echter niet van lies voor hun sponsor kunnen oen. In het Oostblok is de ïat tevens de enige zendge- ichtigde en in landen als Ne erland en West-Europa ont laat een mengvorm: zelfstan- lige organisaties krijgen de lachtiging, beuren geld hier- oe van de overheid en kunnen innen de grenzen hun gang aan. en nieuwe j_ iakers heef laakt: de Onafhankelijken. at zijn bedrijven die televisie laken en die niet aan een pu- lieke omroep gebonden zijn. ij verkopen gewoon hun pro akten aan hun klanten, de indgemachtigden die daar- lee de eindverantwoordelijk- aid op zich nemen. Ie grootste in Nederland is Pi van den Ende die een io in een voormalige bloe- enveiling te Aalsmeer heeft e groep programma- left zich nu losge- ingericht waar het facilitaire bedrijf van de NOS met zijn 4000 medewerkers jaloers op kan zijn. Daar komen de laat ste jaren al die gigantische shows vandaan die voor Hil versum te duur zijn. Er zijn da gen waarin produkties van Van den Ende op beide netten tegelijk te zien zijn en hij zich zelf beconcurreert. Andere Nederlandse Onafhan kelijken zijn Belbo (journalis tiek gericht), Jef Rademakers (reportages met veel aandacht voor ontspanning), Ivo Niehe (welbekend), Nico Knapper (regisseur van series als Nieu we Buren), Rene Stokvis (tob- bedansen), Idee TV van Harry de Winter (jongeren en pop) en dan zijn er nog een paar. Deze Onafhankelijken krijgen een idee, gaan leuren bij een om roep of die belangstelling heeft en gaan dan aan de slag. De Maria-reeks van Rademakers is hier een recent voorbeeld van. De NOS heeft het betaald en uitgezonden, maar heeft er zelfs geen seconde aan toege voegd. Het is gewoon een kant en klaar produkt. In het buitenland zijn de Onaf hankelijken al veel meer uitge zaaid. Ook hier hetzelfde ver schijnsel. Ze rukken onstuit baar op, ze worden steeds meer gevraagd door de Publieken en vaak hebben ze meer geld om iets goeds te maken. De kwali teit van hun werk is regelma tig uitstekend. De meeste omroepen zitten op gezadeld met een enorme, his torische overhead. Teveel per soneel, een te log lichaam en zovoort. Dat verhindert slag vaardigheid. Alles moet voor een duppie. Het belangrijkste punt waar naar gekeken wordt Dit is „Fire and Ice", gemaakt door London Weekend Television. Kosten: 5 miljoen gulden. Het Is een ijsballet waarin het Rome en Julia-motief weer eens wordt uitgebeeld. Kosten noch moeite zijn gespaard. De belichter, die in deze produktie de hoofdrol vervult, is de enige ter wereld die zich gespecialiseerd heeft in het uitlichten van ijsballetten. Dit was het meest ambitieuze pro gramma dat meedong naar de Gouden Roos van Montreux, maar ondanks de enorme inzet haal de „Fire and Ice" geen Roos. is niet de artistieke kwaliteit, maar het budget. In Nederland is Veronica wat dat betreft een uitzondering. Deze omroep heeft maar wei nig mensen in vaste dienst, be steedt daarom veel uit, kan rustig de markt opgaan en kieskeurig zijn en heeft nog zo veel in de portemonnee dat zij zelfs aan het einde van het jaar geld kan FOTO: PERSUNIE ;eld aan minister Brinkman teruggeven. Cannes en Montreux zijn twee markten waar dat fenomeen zichtbaar is. Daar verrijzen de stalletjes met de programma's, daar strijken producers, verko pers en inkopers neer. TV is voor hen een produkt. Het moet natuurlijk kwaliteit heb ben, maar voor de rest maakt het in principe niet uit of we met een creatie te maken heb ben, of met schoensmeer. Bij de Gouden Roos van Mon treux, midden mei, werd er in twee categorieën gekeken: naar het werk van de Publie ken, en naar dat van de Onaf hankelijken. Op de vraag waarom, valt het antwoord: Ja, maar die Onafhankelijken hebben veel meer geld en mo gelijkheden en dan is de con currentie met de Publieken niet eerlijk. De scheiding tussen deze twee fronten is dus wat de juries be treft gebaseerdop medelijden. Als we voorts bedenken dat veel werk van de Publieken in feite door een Onafhankelijke gedaan is, (zie het Maria-voor- beeld) dan mag de vraag ge steld worden hoe lang het nog met die Publieken zal duren. In Montreux werden 33 pro gramma's van de Publieken en 7 van de Onafhankelijken be oordeeld door een jury. Daar buiten werden nog 47 pro gramma's van de Onafhanke lijken buiten mededinging ver toond. Een duidelijke meerder heid dus voor de Onafhankelij ken. Ook vertonen zij meer durf. De tekenen aan de vidi-muur zijn duidelijk. De door de Staat gesteunde omroepbas tions moeten overstag gaan. Poen is niet het enige dat ze redden kan. Creativiteit is belangrij ker. Plus de beschikking over echte tv-personalities. JAN KOESEN NEDERLAND 1 14.55 Milieudag: Milieu en jon geren. Jongeren laten zien waarmee ze bezig zijn In het kader van het Europe se Jaar van het Milieu. Ook geven vijf cineasten zoals Bert Haanstra, Marjan Haarsma en Maurice Nij- sten hun persoonlijke visie op een voor hen belangrijk deel van het milieu. Muzi kale gasten: Circus Custer, de Dolly Dots en Frank Boei jen Groep 16.15 Milieudag: Service en mi lieu, programma over mi lieuvervuiling In en rond het huis gepresenteerd vanuit het schilderachtige Orvelte in Drente. Muziek wordt verzorgd door Jo- han Verminnen en Nadieh. Presentatie: Amanda Spoel NOS 17.30 Vjft-Journaal met Maart je van Weegen AVRO 17.45 Milieudag: Diner tijd. wat krijgen we allemaal op ons bord? Korte documentaire over hoe het met de ver vuiling In Nederland staat. Karl van de Graaf praat na afloop met een aantal des kundigen. De muziek is van De Drie Heren TELEAC 18.30 Structuur in Basic. Les 11 AVRO 19.00 Milieudag: Milieu en In spectie, programma over de uitvoering en naleving van milieu-wetten. Een deel van de documentaire gaat over milieu-delicten. Presentatie: Ria Bremer NOS 20.00 03 Journaal AVRO 20.28 Miliaudag: Milieu, beheer sing en calamiteiten, re portage over de slachtof fers van de milieuramp bij het Italiaanse plaatsje Se- veso. Ria Bremer praat met mensen over de vraag in hoeverre ze zich door het vervuilde milieu be dreigd voelen, met name dat deel van de bevolking dat in de buurt van fabrie ken en gifgronden woont 21.15 Milieudag: Milieu en in ventieve oplossingen. Ge sprek met mensen die zich actief bezighouden met het vinden van oplossin gen om milieuvervuiling te gen te gaan. Presentatie Ria Bremer en Karl van de Graaf 22.07 Milieudag: Minister Nil- pels, een ontmoeting van milieugroeperingen, des kundigen en betrokkenen met de minister van VROM. Ed Nijpels. Ge spreksleider Karl van de Graaf 23.20 Ontdek je plekje. Van daag: Blokzijl. Zondag Is er In Blokzijl een wandelpuz zel-tocht NOS 23.35 Journaal 23.40-23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40-18.10 Open Universiteit: Aft.: Antirookmagiërs NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat. Wat is nou een bedelarmband? 18.45 m Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Dagmar, (3) Wanneer Dag- mar's leraar haar zijn liefde verklaart, wordt Dagmar razend. Zo heeft ze het niet bedoeld! IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- briek. De Kenmerk-ploeg die in de afgelopen weken de noodsituatie In Mocam- blque versloeg is in Neder land teruggekeerd en brengt nu een afsluitende reportage uit het grensge bied tussen Mocamblque en Zimbabwe, waar 80 procent van de ziekenhuis patiënten hongerslachtof- fers zijn. Verder mogelijk een gesprek met de In fe bruari van dit jaar uit ge vangenschap ontslagen Russische psychiater Kori- agin die op dit moment in Nederland Is. NOS 20.00 Moordkuil. Rubriek waarin de NOS televisie-program ma's worden bekritiseerd 20.20 Rok en rol. Laatste afleve ring van dit emancipatie programma. De uitzending is gewijd aan sexualiteit Aan het woord komen twee zeventigers die pra ten over hun LAT-relatle en mode-ontwerpster El len Schippers praat over haar huldstrakke ontwer pen 21.00 Panoramlek 21.30 Maria, 4-tal programma's waarin Maria centraal staat. Afi.4: Maria, heil der zieken. Gerard Reve spreekt In Lourdes onder meer met een man die al zestig jaar assisteert bij de baden waarin zieken en gezonden zich kunnen on derdompelen 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag. Parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05-23.35 Cursus Gezond sporten, les 6: Sportbles sures ns <Wi ;,e 5 ef 10 Tik Tak, kinderserie. Afl.200. UK (herh.) n.) Plons, Afl.: Plons en Holle Bol le Gijs. (herh.) Jacobus en Corneal. Afl.: Ja cobus gaat goochelen. Met: Jos Kennis en Jean-Pierre Claes. (herh.) D Comedy Capers: Oe jager (The hunter), Met Stan Laurel Madicken, Zweedse jeugdserie van Göran Graffman naar het verhaal van Astrld Undgren. Afl.7: Wie niet horen wil, moet voelen. De lente begint. Madic ken heeft rode schoenen kregen en is er heel gelul mee... totdat ze door de mod der moet lopen 8ociaal huren. Afl.5: Mee be slissen? ,15 Kunst-zaken Argus, praatshow waarin Jan van Rompaey de media door licht. Gastvrouw Jessie de Ca- luwé Uitzending door derden: Pro gramma van de Liberale Ra dio- en TV-Omroep "1.25 Nieuws en Code: Flo wers. van Fritz Paver, uitge voerd door Mare Matthijs, pia- 9 Zonen en dochters. (Sons and Daughters), Australische serie. Afl. 322. Met: Rowena Wallace, Pat McDonald. Peter Phelps, e.a. Voor haar tijdige tussen- komst krijgt Beryl van Oee een i. genereus aanbod t Intermezzo: Das MSdchen spricht, van Brahms, uitge- voerd door Ria Bollen, zang en Jozef de Beenhouwer, piano p Oshin, Japanse serie van Yukl- ko Okamoto en Sugako Hashl- da. Afl. 117. Met: Ayako Ko- bayashl en Shlro Ito me-overzicht 0.00 Koningin El strijd voor plano. se uitzending van de finale. Gelijktijdig in stereo op BRT 3 m HF 1 0 Noutoa Nou ba, gevarieerd kin derprogramma met o.a Die Zugmas w Carre tours. 3 Ce eoir, regionaal magazine I Quick et Flupke, tekenfilm 0 Journaal 0 Minute Papil Ion, consumen- ten rubriek 5 Lee oiseaux so cechent pour mourir (The Thornblrds), tv-se- rle naar de roman van Colleen McCullogh. Met: Richard Chamberlain, Rachel Ward, ianJM Jean Simmons, e.a. TO Planète dee hommes, docu mentaire serie. Afl. 11: Chronl- que d'un salson sèche (2): Fu- néarailles Minyanka in Journaal )e B-K*-55 Théétre Club: La Béte li- de la Jungle, toneelstuk van d' Henry James. Met: Corinne Coderey, Richard Vachous, Ml- Roerende taferelen wanneer Bobby Ewing niet dood blijkt te zijn.Dld-1, 12.45 u. FOTO: AP zijn Intrek in zijn geboortehuls. Maar niet alles is koek en el. Zo leeft hij op gespannen voet met zijn zoon, eveneens een succesvol arts. DUITSLAND 1 15.50 Spats am Dienstag, kinder programma met Werner en Zini. Vandaag o.a.: Dlsney- schow en Das Grubenpferd Nelly 16.50 Berlin-Betuch der britischen Kóningin Elizabeth IL Repor tage over de aankomst van ko ningin Elizabeth II van Enge land In Berlijn 17.30 Berlin Tatoo '88, feestreporta ge vanuit de Beriijnse Deutsc- hlandhalle 17.45-17.55 Taoeeachau 18.25 Yas Minister, Engelse serie. Afl.: Der Whisky-priester 19.00 Christian Rothar-Banklar fOr Prsusaen, serie. Afl.: Sophie. 19.57 Programma-overzicht 20.00 m Tagesschau 20.15 Waa Din ich? Amusementspro gramma waarin het beroep van iemand moet worden geraden 21.00 Report 21.45 Dallas, Amerikaanse serie met Patrick Duffy, Barbara Bell Hedges, Linda Gray. e.a. Afl.: Bobby's Riickkehr. Tot Pams verbazing leeft Bobby. Hij blijkt zo snel mogelijk te willen trouwen 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Kulturweltaplogal 23.45 Tagesschau 23.55 Nachtgedankan, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 Haute 16.04 Dia Walt doe MArchens: Daa Zauberwölkchen, tekenfilm 17.00 Haute. Aansl.: Aus dan LAn- 17.15 Tsle-lllustrierte: actualiteiten, spot en amusement 17.45 Teufets Gross mutter, serie met Brigitte Horney, Peter Pa- setti, Loni von Frledl, e.a. Afl.: Glückllch restauriert. Aansl.: Heute-Schlagzeilen 18.20 Wartesaal zum kleinen Gluck, serie met Grit Boettcher, Gerd Baltus, Rijk de Gooyer e.a. Afl.: Vatertag 16.56 Programma-overzicht 19.00 Haute 19.30 Dia Reportage: Die Queen In Berlin. Reportage vanuit slot Charlottenburg van het bezoek van Queen Elisabeth II ter ere van Berlijns 750-jarig bestaan 20.10 Dia Schwarzwaldklinik. serie. Met: Klausjürgen Wussow, Gaby Dohm, Sascha Hehn, e.a. Afl.: Die Heimkehr. Professor Brinkmann wordt In zijn geboortestad chef-arts van de schwarzwaid-kllnlek. Hij neemt 21.45 22.10 Mein Kind 1st homosexuelL Reportage waarin de ouders van homosexuele kinderen praten over hun gevoelens, de hulpverlening en hun kind (DSpuren des Verbrechens (The element of crime), Deense tv-film. Met: Michael Elphlck, Me Me lei, Esmond Knight, e.a. Wanneer de detective Fisher uit Europa terugkeert naar Cairo, probeert hij van een al daar opgelopen trauma af te komen. De enige manier is door middel van hypnose terug te keren in zijn herinneringen DUITSLAND 3 Telekolleg II, cursus wiskunde. Afl. 1: Folgen und Grenzwerte Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van de re gionale studio's Tagesschau met weerbericht Auslandsreporten Auf den Spuren der Habsburger, repor tage van Carl Weiss vanuit Bel gië Rüekbtende: Vor 140 Jahren: HAPAG gegrllndet, documen taire over dit zeetransportbe drijf uit Hamburg Formal Eins, de ARD-hltpara- de gepresenteerd door Stefa- nle Tücklng Menschen in NRW: Kunstaus- flüge, reportage over de 62-Ja- rige kunstvlieger Erich Wie- 22.15 Deutschlsndbllden Das Haus am Ende des Tunnels, docu mentaire over de omgang van slachtoffers en hulpverleners met AIDS 23.00 Wie und die Nachbarn sehen, magazine. Vanavond: Das Deutschlandblld lm Spanl- schen und Portugleslschen fernsehen 23.45 Laatste nieuws 18.30 19.00 20.00 20.15 20.45 21.00 21.45 CD Ondertiteling via TeleTekst. B Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wlt-ultzendlng. ■SZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 0 Bij nlet-Nederlandstailge zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. E3 Bij nIet-Nedertandstalige zen ders: zwart/wit-ultzending In orglnele versie met ondertitels. ^ngelanc^ BBC 1 16.55 17.10 Laurel and Hardy 17.15 Jonny Briggs, serie met Ri chard Holian, Jane Lowe, leslle Schofield e.a. Afl. 15 17.25 17.30 16.00 18.10 19.00 19.35 20.30 21.00 21.50 22.00 22.10 Nieuws en verkiezingen '87 23.05 m Strike It rich, serie over een persbureau. Afl.6 (slot). 23.50 Sportsnight. Met boksen van uit Wembley waar Herol 'Bom ber' Graham zijn titel verdedigt tegen Sumbu Kal am bay uit Ita lië. Voetbal de wedstrijd Schotland-Brazllië vanuit het Hampden Park in Glasgow. 01.10 Lift off with Coppers Co, serie met Sally Dewhurst, An thony Howes, Wendy Leavrsley e.a. John Craven's Newsround, jeugdjournaal Duncan Dares, Peter Duncan onderzoekt waaghalzerij en stuntwerk Wild Britain, rechtstreekse uit zending van natuuropnamen met radiografisch bestuurde camera's Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazlne No place like home, 7-dellge serie met William Gaunt, Patri cia Garwood, Marcla Warren e.a Afl.4: The Summons. Vera besluit haar buurman voor het gerecht te slepen mEastenders, familiefeuilleton met: Bill Teacher, Wendy Ri chard, Susan Tully, e.a Panorama. Sir Robin Day praat met David Owen en Da vid Steel Points of view BBC 2 16.30 Gardener's world, tuinmagazi- no 17.00 Journaal en weerbericht 17.04 Regionaal nieuws en weerbe richt 17.10 Don* breek your hoert 17.35 The animal roadschow 18.10 The Weter Margin 19.00 The Everiy Brothers contest 20.35 Jennifer Johnston 21.00 Top goer, auto- en motor sportmagazine (slot). William Wollard doet een voorspelling over de beste acht auto'e van de twintigste eeuw en hij test de uit 1894 afkomstige Santier. Verder wordt de MOT-test on der de loep genomen. Is het Inderdaad een garantie dat de auto veilig is? 21.30 Brass lacks, Informatieve se rie. De vraag die wordt gesteld Is: hoe zal de Jeugd uit Telford in Shropshire straks stemmen? 22.00 Right to kill?, Amerikaanse speelfilm ui 1985 van John Er- man. Met: Frederick Forrest, Christopher Collet, Karmln Murcelo e.a. Een psychisch ge stoorde vader heeft zijn huis gezin In z'n greep, totdat zijn zoon Richard besluit zijn vader te doden. Het verhaal Is geba seerd op een waargebeurde geschiedenis. 23.35 Uitzending van dt politieks partijen 23.45 Nswsnight, actuaJiteitenmaga- 00.30 00.35-01.00 Tbs hustings, verslag van de verkiezingscampagnes SKY CHANNEL 15.30 The Pat Sharp Show. Popmu ziek 16.00 Live on tuesday. Popmuziek met Anita Chellemah. 17.00 The DJ Kat Show. Presentatie Linda de Mol en DJ Kat. Met Popeye, Roger Ramjet en In spector Gadget 18.00 Falcon Island. Serie. Jock, Kate en Paul proberen Brady er van te weerhouden zand te winnen. Ook de locale bevol king komt In opstand 18.30 The Ghost and Mrs. Muir. Se rie. 19.00 The flying Nun. Afl.: Cast your bread upon the waters. 19.30 Matt Helm. Afl.: Death Rods. Uranium-smokkelaars zijn ver antwoordelijk voor de verdwij ning van een jong meisje. Matt Helm komt In actie. 20.30 Boney. Afl.: Boney and the Black Virgin. Boney onder zoekt de dood van een ont snapte gevangen. Als hij denkt de dader gevonden te hebben, wordt deze vermoord 21.30 Cuck Connors Great Western Theatre. Afl.: Cowards die many times en The sins of the father. 22.30 TDK Opel Dutch Football. Commentaar: Martin Tyler 23.30 US College Football 00.30 The Business programma 01.15 SUPER CHANNEL 16.00 17.00 18.30 19.00 19.30 21.00 22.00 22.30 23.30 01.00 02.00 03.00 04.00 05.00 06.00 Ths Pepsi Live Show Countdown with Adam Curry vanuit de Countdown studio In Hilversum. Young Sherlock. Komische serie Heidi. Serie Game for a Laugh David Attenborough Presents: The living planet I Spitting Image. Engelse komi sche serie The Challenge. Serie Super Channel News met John Suchet Super Sport Privilege. Britse Speelfilm uit 1967. In de jaren zeventig is Engeland uitgegroeid tot een welvaartsstaat. De massa wordt gemanipuleerd door middel van de media zoals popzangers. Slmon Potter. Amanda Redington Ths Papal Live Show Countdown with Adam Curry Tha Face TV 5 16.05 Roland Garros. Tennis. 18.00 Récréation 18.40 Des chlffrea et des lettres. Spelprogramma 19.00 Les Vr 19.15 Cocoricocoboy 19.30 L'ombre des Bateaux sur la Villa. Tv-film. Een Jonge werk loze vindt de dood op een 21.00 Sports a la una 21.45 Premier plan 22.00 Journal TMsvfsé 22.30 Concours Musical Internatio nal Reine Elisabeth de BeigH que 1987. NEDERLAND 1 NOS: 10.00 en 13.00 doven RVU: 14.00 Energie en mi lieu, serie over onze energievoorzie ning. Afl.3: Na zure regen komt zon neschijn VOO: 14.30 Saabert, Afl.: Chantage 14.45 Kuifje, Afl.: Kuifje en hel haaienmeer. Deel 5 14.55 EDe grote meneer Kaktus show 15.20 Ghoatbuatere. Afl.: Het geheim van de Mastodan Vallei. (Eddy takes charge) 15.40 Club Veronica 15.50 ERambo. Afl.: Uitwisseling. (Cult of the Cobra) 16.15 8tarsky and Hutch. Afl.: Sneeuwstorm. Starky en Hutch worden ervan beschuldigd een partij cocaïne achterovergedrukt te hebben. 17.00 New wilderness, natuurserie. Vandaag: De prairiewolf. (Old dog. new tricks) NOS: 17.30 W6- DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 16 00 Haute 16.04 Rappelkiste, kinderserie. Afl.: Wenn's Krach glbt lm Kindergarten, (herh.) Aansl.: Heute-Schlagzeilen 16.35 Kuse hel bi ren, poppenserie naar het boek van Margarete Th Iele. Afl.: Der Weg zur Talmiihie 17.00 Heute en Aus den LAndern 17.15 Tele-illustrierle, aktualltelten. sport en amusement 17.45 Ich heira ts eine Familie.-, serie met Peter Weck, Thekla Carola Wied, Julia Ble- dermann e.a. Afl.: Die Kinder sind un- terwegs. Aansl.: Heute-SchlagzeUen en de lotto-trekking (NOS). 1102 VPRO: Boeken. 2102 EO: Samen zingen met Arte Pronk. 2135 De vader van da vertelier, kort 7902 Metterdaad hulpverlening. 2206 Hemelsbreed. 23.05 NOS: Met hel oog op morgen. 0032 VARA: De nacht kMnkt anders. 0102 Muziek In de nacht. 0502 VARA'S Ochtendhumeur RADIO 2 teder heel uur nieuws (NOS) T703 Nacht van de Voordrachtkunst 1JL03 Pluche en Plastic. 190041700 Zie Radio I RADIO 3 teder heet uur nieuws (NOS) 1803 NOS: De Avondspita mm VARA: Dubbeilisjes 20.02 Popkrant. 2102 VARA's Vuurwerk. 22J02 VARA's Poppodium. 2102 Tracks RADIO 4 1800 NOS: Nieuws. 1102 NCRV: Lied van de week. 1115 Leger des Heilskwartier. 1130 Muziek in vrije tijd. 1130 Ruth Laredo, piano. 2000 Nieuws. 20.02 Gilbert an Sufltvan. 2100 Monteverdi, klankb. 2200 Utrechts Madrigaal Ensemble. 22 30 rei nier van der Sandt, orgel. BBC 1 07.35 Nieuwe. Aansl.: Pink Panther 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.55 Regionaal nieuws 10.00 Journaal 10.05 Verklezinge- pecial (Gelijktijdig op radio BBC 4) 11.00 Journaal 11.05 Neighbours, serie. 11.25 Children's BBC met Andy Crane 11.30 Play school, kleu terprogramma 11.50 Cricket: Kwart finale Benson Hedgestoernooi 13.55 Regionaal nieuws 14.00 Jour naal en weerbericht voor de (and- bouw 14.35 Neighbours, serie. Met: Francis Bell, Dasha Blahova, David Clencie e.a 15.00 Pie in the sky, sf- serie voor de jeugd met Chloe Ash- croft, David Hargreaves en Ben Tho mas 15.15 Cricket Kwartfinale Ben son Hedgestoernooi 16.50 ChiL dren's BBC: Phillip Schofleid presen teert 16.55 Caterpillar Treil 17.10 Utyssos 31, tekenfilmserie. Afl.: Phantoms from the i7 K T.lr- T*»" RADIO 5 1130 NOS-Ombudsman. 17.46 O.V.: Voor de landbouw. 17.56 NOS: Mededelingen en Nieuws 1110 NCRV: Uterama-Poëzie. 1120 P.P.: Uitzending van het CDA. 1130 NOS: Homonoa. 194)0 Buitenlandse werknemers. 2030 TELEAC: Personal Computer II 2100 Gezond Sporten, les 5. 2130 Gezondheidsvoorlichting kan ker, afl. 3. 224» Leiding geven, afl. 17 REGIONAAL - Omroep Rijnland: (Vla FM-frequentie 105,7 MHz) 17.30 Actualiteiten, 1100 Lelden Politiek 194» Voorschoten Lokaal 204)0-214» Popwetenswaardigheden. 2100-2100 Sport Café. Varder als Radio 1. Radio Rijnmond 1130 Radio Rijnmond Ge tapt 174)0-1120 Gevarieerd progr SKY CHANNEL 1130 BRT Big Band. 1145 Standpunten van de Dalglache Nijverheid: het V.B.O. 07.30 The DJ Kat 8how 08.30 Sky Trax. Popmuziek 12.55 8pace Shop ping 13.10 The Beat of a Country Practice 14.00 The Beat of a Holly wood Close-up 14.30 City Ughta 15.00 Thrillaeakera 15.30 Sky Trax. 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Madhur Jeffrey's Indian Cookery 10.00 Follow 10.15 Everyday Yoga 10.30 dale Farm 11.00 Girls 11.30 Simon Potter 12.30 suit 13.30 Tomorrow's 14.00 8ons and 14.30 Hippo 15.30 16.00 Tha Pepsi Live 17.00 Countdown on top 19.10 Actueel. 1133 Voel je thuis. 204» Pandora Muziek magazine. 2103 Jazz Middelheim. 224» 't Chanson. 2110 Crooners en soft music. 2130 „Twee tot twee". BRT 2 174» Focus. 17.10 Radio twee rocfcgolf. 224» Je weet het maar nooit 2130 Twee tot twee. BRT 3 18.10 AktueeL 1130 Etnische muziek en volksmu ziek. De traditionele Muziek van de Azande (Zaïre), deel IV. 194» Essay: Willem Frederik Har mans over Multatuli (1). 19v45 Voorprogramma 20 00-2145 Koningin-EUaabethwed- strijd voor piano. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 074» VARA: De rode draad. X2M NOS: Land- en tuinbouw. 1107 TROS: TROS Aktua 1120 Het Joumalistenforum. 144» TROS Klantenservice. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 074» VOO: Ook Goeiemorgeo. 094» Muziek terwijl u werkt. 1103 Kletskop. 124» Will wil wel. 144» Terug In de tijd. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 EO: Ronduit Music-Tima 094» Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 104» Gospelsound. 1103 Country Trail. 124» Ronduit op 3. 1103 VPRO: Toga Party. RADIO 4 0102 NCRV: Hat levende Woord. 0110 Preludium. 0645 Te Deum Laudamua 0115 Onder de hoogtezon. 104» Kamermuziek: Joseph Haydn KL30 Orkestpalet. 1155 Symfonische muziek uit Enge land (2). 12J0 Promenade. 1102 EO: Lunch Concert 144» Songs of Praise. 1430 Solisten. RADIO 5 094» NOS: Nieuws. 0102 NOS-S port lef. 0125 Waterstanden. 0930 RVU: Leesvoer, afl.4. 104» TROS: De duvel Is oud. 1100 TROS Postbus 270 124» IKON: Nieuws. 124» Het oog van de naald. 1100 NOS: Nieuws. 1110 NOS Midweekmagazine. REGIONAAL Radio Wast (vla FM- frequentie Radio 1) 07.15-0100 Och tend actualiteiten. 124)0-134» Lunch- programma met (1230), voorstelling van de dag (1230) regionaal nieuwa, consumentenrubriek en 'Hebbes'. Radio Rijnmond Om 0730, 0100 en 0630 Region, nwi Tegen de klok van achten de column en om 0745 en 0115 Quiz en Waarachtig. Verder stu- d log asten en reportages en achter- gronden 1630-174» Radio Rijnmond BRT 1 0531 Met 1 wakker. 0120 Uit de band. 1130 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1333 Tussendoor. 144» Van kattekwaad tot erger. BRT 2 0530 Goede morgen, morgen. 0112 Servicetelefoon. 104» Met de deur in huia 1135 Medlatlpa 1110 Made in BRT 3 074» Goede morgen. 0115 Ochtendvariatiea 0115 Matinee (1). 104» Schoolradio. 1100 Matinee (2). Oimu Upettl met historische opnemen van de k» 1950 overleden Roemeense pi- an 1st en componist H10 AktueeL 1330 The Musical Snuflboa *44» Lee Brigands, opera van ques Offenbach.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17