Sassenheim kan woningzoekenden niet herbergen „Ik ben streng, maar rechtvaardig BIJZONDERHEDEN Noordwijk moet meer vrouwen in dienst nemen :IDEN OMGEVING fi&idócSou/uwt an voor flats op parkeerterrein van Leidsenhage p; Bouwvereniging Volksbelang gaat weer bouwen Stilte rond kraakactie Veurseweg larinet 8Hopteert 0 onument 9? DINSDAG 26 MEI 1987 PAGINA 15. )SCHENDAM Er ziin nen voor de bouw van 400 op de huidige parkeerter- >n van het Leidschendam- f. winkelcentrum Leidsen- Wethouder J.C. van Erp t de commissie ruimtelijke Oning gisteren, onder alle slijke voorbehoud, op zijn [kamer tekeningen en een nette laten zien. plan voorziet in stroken ouw langs de Noordsingel Ie plaats van de huidige ut, op het parkeerterrein le meest zuidelijke hoek Leidsenhage en een flat- Oin een gebogen lijn vanaf te bouwen Hotel Chagall de Heuvelweg. Op dat laatste punt zou de bebouwing eindigen in een flatblok van circa tien verdiepingen. Het verlies aan parkeerplaatsen zou worden opgevangen door op delen van de huidige par keerterreinen onder het maai veld te gaan en op twee ver diepingen te parkeren. De markt zou worden ver plaatste naar het parkeerter rein langs de Heuvelweg. Voordelen daarvan zouden volgens Van Erp zijn dat de markt gunstiger komt te lig gen ten opzichte van het open baar vervoer en dat bovendien meer gelegenheid tot de door de marktkooplieden gewenste uitbreiding komt te bestaan. De plannen voorzien ook in mogelijkheden het winkelcen trum wat het aanzien betreft aantrekkelijker te maken. On der of naast de flatblokken zouden bijvoorbeeld winkeltjes kunnen worden aangebracht. Er zijn besprekingen geweest tussen de Nederlandse Mid denstands Bank (de financier destijds van het winkelcen trum) en de Ondernemers Vereniging Leidsenhage (OVL) waartoe ook directeur Siliakus van Chagall behoort. De heer Siliakus heeft de uit drukkelijke wens uitgesproken dat het toekomstige hotel geen onderdeel van de bebouwing wordt. LISSE Na een jaar van stil te op het bouwfront gaat de woningbouwvereniging Volks belang over enige tijd toch weer wat woningen bouwen. „Het gaat om 25 woningen in De Blinkerd, meer zit er niet in", aldus voorzitter G. Wasse naar gisteravond tijdens de le denvergadering in De Beurs. „Het is de laatste jaren niet meer gebeurd dat we niet kunnen bouwen, maar er wa ren geen contingenten be schikbaar en er kon alleen nog worden gebouwd door onze zustervereniging", aldus Was senaar die het toekomstbeeld ook somber inziet. „Als be stuur hebben we ons inmid dels wel beraden over de ge dachte om ook in de goedkope koopwoningen iets te gaan on dernemen, om op die wijze wellicht de doorstroming te bevorderen". Wassenaar stipte verder aan dat er een goede samenwerking is met de zus tervereniging en de gemeente en dat helaas de woningen in de Van Speykstraat nog niet onder handen kunnen worden genomen voor groot onder houd, omdat ook daarvoor de toestemming ontbreekt. Secretaris W. de Bruin memo reerde dat de vereniging thans 2063 leden telt en 2047 wonin gen heeft en dat de woningen van Volksbelang in een goede staat verkeren. Administra teur Kpek memoreerde in zijn verslag dat de huurachter stand ten opzichte van het lan delijk gemiddelde erg laag is en dat de verzekerde waarde van het woningbezit zo'n 200 miljoen gulden bedraagt. Tij dens de jaarvergadering wer den ook verkiezingen gehou den. Voorzitter G. Wassenaar werd herkozen voor een nieu we periode en het bestuur werd uitgebreid met 2 vrou wen: mevrouw M. v.d. Poel en A. Langeveld. VOORSCHOTEN De spandoeken „Stop leegstand en ver krotting" waren gistermiddag alweer verdwenen van de gevel van Veurseweg 20, het voormalige doktershuis dat sinds septem ber vorig jaar leegstaat nadat de firma Hoogvliet het pand vier jaar geleden had aangekocht. De heer P. Hoogvliet heeft enige tijd het pand bewoond en volgens de familie Hoogvliet is het Ëand nu alleen nog geschikt om afgebroken te worden. »e tien krakers dachten er zaterdag nog anders over, maar al heel snel kwam aan het licht dat de electriciteitsleidingen en de waterleidingen niet meer deugen. Officieel is het pand nog steeds gekraakt, maar maandagmiddag was er geen kraker meer te zien. Wel te zien waren de opengebroken balkondeuren en een half vermolmde kast, die uit een vroeger luxueuse slaapka mer door de krakers maar op het balkon was gegooid. De politie neemt voorlopig nog geen maatregelen. Zowel Hoog vliet als de gemeente Voorschoten wachten nog steeds op de uit spraak van de rechter of het pand als gemeentelijk monument moet blijven staan of afgebroken mag worden ten behoeve van de supermarktketen Hoogvliet T T SE De kinderen van de sschool De Klarinet adop- 0. n het verzetsmonument in e. Dit gebeurt tijdens een liele bijeenkomst op zater- 0 6 juni in het gemeente- Buiten de schoolkinderen n het college van B en W, fgenwoordigers van de iting Februari 1941, de jnissaris van de koningin 'atijn en oud-verzetsstrij- aanwezig zijn bij dc !le adoptie van het monu- L Na de officiële adoptie- 0 leling wordt door de kin- n een krans gelegd bij het ument. i* Klarinet doet mee aan het et „Adopteer een monu- dat is opgezet door de _ting Februari 1941. De 1 itie is onderdeel van het 7L ijkse schoolproject Oorlog r) Vrede. De school krijgt de ende 15 jaar 3500 gulden de stichting. Daarmee kan r andere op 4 mei een is worden gelegd bij het ument. De stichting stuurt school verder gegevens het verzet tijdens de lede Wereldoorlog die bij onderwijs kunnen worden uikt. krant ontvangen Bel tussen en 19.00 uur, zaterdags tussen, en 15.00 uur, telefoonnr.071- B en uw krant wordt nog dezelf- ond nabezorgd. SASSENHEIM Het aantal geregistreerde wo ningzoekenden in Sas senheim is, volgens tel lingen van 1 april, opge lopen tot 473. Er zal in de komende jaren niet genoeg gebouwd worden om in de bestaande be hoefte te kunnen voor-, zien. Dit was de conclu sie van de gisteravond door de Sassenheimse PvdA georganiseerde thema-avond. De bijeen komst was bedoeld om duidelijkheid te ver schaffen over woning bouw en woningtoewij zing in deze gemeente. H Drenth (PvdA) gaf in zijn functie van wethouder van volkshuisvesting een uiteen zetting over het provinciaal en gemeentelijke gevoerde woningbouwbeleid. „Het is met de toekomstige woning bouw in ons dorp niet zo fraai gesteld als we zouden willen," lichtte hij toe. Het nieuwe streekplan Zuid-Hol land West dat door Provinci ale Staten gedurende het af gelopen jaar werd vastgesteld en dat als uitgangspunt de leuze „Terug naar de stad" propageert, zou er debet aan zijn dat sociale woningbouw in de steden prioriteit krijgt. Voor de regio Bollenstreek' zou dat betekenen dat er in de periode tot 1989 door de gezamenlijke gemeenten slechts 600 woningen ge bouwd zullen mogen worden. „Een droevige zaak," volgens Drenth die er eveneens op wees dat er in het jaar 2000 voor 21.000 bewoners van de bollenstreek geen woning in hun eigen leefomgeving be schikbaar zal zijn zodat zij „hun onderkomen elders zul len moeten zoeken". Het beeld dat de woning bouw in Sassenheim oplevert is overigens niet afwijkend van elders in Nederland. „De toegewezen contingenten ne men overal af," voegde Drenth hier aan toe, „en ook op de subsidieverleningen wordt drastisch gekort". De gemiddelde wachttijd voor ingeschreven woning zoekenden bedraagt momen teel in Sassenheim 2 2 x/i jaar. „Een relatief korte pe riode", merkte W. Maris- Dikker op die als VVD wet houder belast is met de wo ningverdeling en toewijzing. Deze mening werd niet ge deeld door raadslid J. Hens- kens (PvdA), die naar voren bracht dat de betreffende ge middelde wachttijd zeker langer zou worden wanneer ook./woningzoekenden in de van 18 tot 21 ge- dit in vrijwel alle omliggende gemeenten het geval is. Voor de toekomstige ouderen in Sassenheim zullen omstreeks het jaar 2010 duidelijke huis vestingsproblemen ontstaan, meende A. Mazee (CDA), wanneer er niet meer kleine re wooneenheden gebouwd worden. Mazee pleitte in dit kader dan ook voor de bouw van multi-functionele kleine woningen die in de dorps kern van Sassenheim gesi tueerd dienen te worden. w i louder mevrouw drs. J. Meulemans-Seelen werkte gister- flag de eerste paal van het nieuw te bouwen parkeerdek/dak et winkelcentrum Blokhuis in de grond. Niet door het welbe-' le heien, maar door een soort schroefinstallatie die gaten t en deze vervolgens vol stort met beton. parkeerdek/dak wordt gebouwd omdat de supermarkt Al- Heijn gaat uitbreiden en daardoor een aantal parkeerplaat- verloren dreigde te gaan. Omm daar een oplossing voor te ten werden plannen gemaakt om op het dak van de nieuw- iw parkeerruimte te creëren en boven een gedeelte van het ieerterrein eveneens een dek te maken en bovendien de toe-, wegen te reconstrueren. Al met al heeft het plan heel wat »g heeft gebracht, niet in het minst omdat de gemeente ter king van de kosten een baatbelasting heeft ingevoerd. let najaar is het karwei achter de rug en beschikt Lisse weer ir voldoende parkeerruimte. Tot dat moment is het behelpen fleldt op het parkeerterrein Blokhuis en op het Meer en Hout- n een blauwe zone. Dat houdt in dat men daar met gebruik- van een parkeerschljf ten hoogste een uur mag parkeren. (FOTO: HENK VAN DEN ENDE) J. de Kluiver draagt sinds kort drie directeurspetten. „Ik ben streng, maar rechtvaardig, en ik ben meer eerlijk dan be leefd", zegt J. de Klui ver, directeur van de Noordwijkse gemeente bedrijven, over zichzelf. Op maandag 1 juni is hij precies 25 jaar in dienst van de gemeente Noord- wijk. Deze feestelijke ge beurtenis wordt gevierd met een receptie (vanaf vier uur) in de raadzaal van het gemeentehuis. Deze bijeenkomst krijgt een extra dimensie nu De Kluiver vorige week is benoemd tot interim- directeur van gemeente werken. Daarmee is in Noordwijk de unieke si tuatie ontstaan, dat ge meentebedrijven èn werken onder één direc tie vallen. De jubilaris (54) groeide op in Sliedrecht, het dorp van de baggeraars. Hij studeerde electro-techniek aan de HTS in Dordrecht en ging in deze stad als technisch ambtenaar bij het elektriciteitsbedrijf Bijdrage: C. Leeflang Foto: Wim van Noort aan de slag. In 1962 sollici teerde De Kluiver met succes in Noordwijk en hij werd op Op 1 iuni van dat jaar be noemd als opvolger van de il lustere Jan Gravendaal, de toenmalige chef van de afde ling elektro-techniek van de gemeentebedrijven. Een van zijn eerste taken was de om zetting van de netspanning van 127 naar 220 volt. Een ander wapenfeituit die tijd was de automatisering van het pompstation in het Lan geveld. „Van gas wist ik al leen dat het stinkt en dat het gevaarlijk kan zijn, en van water dat het nat is", aldus De Kluiver. Met gas, zowel als met water, zou hij niette min in zijn functie nog heel wat te maken krijgen. Zo moest ook Noordwijk na de ontdekking van de bel van Slochteren in 1964 overscha kelen van stads- naar aard gas. In 1972 volgde zijn pro motie tot directeur van de gemeentebedrijven. De kwaliteiten van de jubila ris, niet alleen als directeur, maar ook als onderhandelaar voor de gemeente, trekken in brede kring de aandacht. De Kluiver heeft een vlotte bab bel, is een man zonder pre tenties en beschikt over een verbazingwekkende kennis van zaken. Ingewikkelde materies weet hij zonneklaar uiteen te zetten. Toen de heer F. Boelen enkele jaren geleden met pensioen ging, benoemden burgemeester en wethouders de heer De Klui ver tot directeur van het grondbedrijf. Vanaf dat mo ment droeg hij dus twee di recteurspetten. „Ik doe dit werk met veel genoegen", vertelt de jubilaris. „Het kost alleen veel tijd". Praten, ge ven en nemen behoren bij de rol van onderhandelaar. In dit werk voelt de directeur zich als een vis in het water. Zelf zal hij het nooit zeggen, maar ingewijden weten dat hij vele tonnen geld voor de gemeente heeft verdiend. Aan de beide directeurschap pen van de heer De Kluiver is sinds vorige week nog een derde toegevoegd, door zijn benoeming tot interim-direc teur van gemeentewerken. De heer ing. A. P. Sijens, die tot nog toe de directie voer de, is reeds geruime tijd ziek, en adjunct-directeur ing. J. H.B. Ha man is in de loop van deze maand met de VUT gegaan. Bij de dienst van ge meentewerken heeft men een personeelsbestand van ongeveer honderd mensen, terwijl bij de gemeen ten be drijven ongeveer veertig mannen en vrouwen werk zaam zijn. Smeuïg De Kluiver vindt Noordwiik een „smeuig" dorp. Wat hij betreurt is het verdwijnen van de antieke gaslantaarns uit de historische kom van Noordwijk-Binnen. „Daar mee is een stuk romantiek verloren gegaan. Hoe jammer ook, het is niet anders, want openbare verlichting is te vens een stuk openbare vei ligheid", zegt hij. „De gaslan taarns en de daaraan verbon den werkzaamheden zouden onbetaalbaar zijn". De direc teur maakt zich ook op ande re manieren verdienstelijk voor de gemeenschap. Zo is hij al vele jaren voorzitter van de Noordwijkse IJsclub, secretaris-penningmeester van de Vereniging van Wa terleidingbedrijven, bestuurs lid van de Vereniging voor Buitengewoon Onderwijs en lid van de Lions Club NOORDWIJK De ge meente Noordwijk moet meer vrouwen in dienst nemen. Daarvoor moeten voor elke afdeling en dienst streefcijfers worden vastgesteld die binnen een bepaalde periode moeten worden gerealiseerd. Ver der moet het werken in deeltijd voor elke functie mogelijk zijn en moeten vrouwen gestimuleerd worden carrière te ma ken. Tevens moet Noord wijk een kinderdagver blijf krijgen. Dat zijn enkele beleidsaanbe velingen uit de Notitie Eman cipatiebeleid die vanavond wordt aangeboden aan de Noordwijkse gemeenteraad. De notitie is opgesteld door de Rooie Vrouwen in de PvdA. Aanleiding was het voorne men van de politieke partijen om in de periode 1982-1986 een emancipatienota op te stel len. Dit is niet gebeurd. De Rooie Vrouwen hebben nu het initiatief genomen de nota zelf op te stellen. In september 1985 werd begonnen met op zetten van de nota. B. Visser, een van de rapportschrijfsters: „We hebben een realistische nota opgesteld waarvan we hopen dat alle partijen zich erin kunnen vinden. Wat ons betreft kan er een nieuw kaf tje om heen en kan hij dienen bij toekomstig gemeentelijk beleid. We hebben ons beperkt tot de terreinen waar de ge meente een vinger in de pap heeft". Vrouwen vormen een kwart van het aantal werknemers van de gemeente Noordwijk. Daarvan werkt, in vergelij king met de mannelijke colle ga's, een groot deel in deeltijd en dan met name in de lagere functies. Door een voorkeurs behandeling bij werving, se lectie en opleiding voor func ties waarin vrouwen onder vertegenwoordigd zijn, hopen de Rooie Vrouwen deze situa tie te veranderen. Verder wordt in de nota aan dacht gevraagd voor het op richten van een kinderdagver blijf in Noordwijk. Ook het op zetten van buitenschoolse op vang en de uitbreiding van de capaciteit van de peuterspeel zalen verdient aandacht, aldus de Notitie Emancipatiebeleid. De Rooie Vrouwen vinden verder dat de patiëntenraad, die zich nu alleen richt op de patiënten van de huisartsen van het Gezondheidscentrum Wantveld, moet worden uitge breid. Deze raad kan fungeren als belangenbehartiger van de Noordwijkse vrouwen. Ook pleit de nota voor het op richten van een raad voor bij- stand-gerechtigden die als in spraakorgaan kan dienen. In Noordwijk zitten 244 vrouwen in de bijstand. Verder wordt een lans gebroken voor een onderzoek naar slecht verlich te en onveilige plaatsen voor vrouwen in Noordwijk. De Rooie Vrouwen zéggen wel vertrouwen te hebben in de ontvangst van de nota. „We hebben het werk van de amb tenaren gedaan. Nu de nota er eenmaal ligt, kan de gemeente niet meer om emancipatiebe leid heen. Tenzij er sprake is van onwil", aldus Visser. Via de PvdA zal de nota tijdens de commissievergaderingen aan de orde worden gesteld. K. KERKDIENSTEN OP HEMELVAARTSDAG EN O. L Vr. Hemelvaart/ Kef: wo. 27 mei: 19 u., do. 28 930 u.. 11 u. Hoogmis, met da- en herenkoor. H. Leonardus: IB mei: 10.30 u. Gezongen Euch- "9. H. Middelares: do. 28 mei: u Euch.viering. H. Lodewijk: wo. e«: 19 u.; do. 28 mei: 8.30 u.: 10 egmis; 11.30 u.: 18 u.; 19 u. Lof. nthonius van Padua: wo. 27 mei: :do. 28 mei: 10 u. Viering m.m.v. K/herenkoor. H. Petrus: do. 28 '0 u. Hoogmis. O. L. Vr. Onb. - do. 28 mei: 9.30 u. Gelezen H. jO-45 u. Hoogmis; 12.15 u. Gele- t Mis. Oud Katholieke Kerk: do. geen. ONDERVEEN Heilige Petrus •ulus: wo. 27 mei: 19.30 u.; do. Ji: 10.30 u. Hoogmis. Dep. Tltus «makapel: do. 28 mei: 9 u. i; 12 u. jen aan DEN RIJN H. Plus: 8 mei: 10.30 u. Hoogmis. H. Bo ws: wo. 27 mei: 19 u., Euch.vte- do. 28 mei: 9.45 u. Hoogmis; u- Euch.viering. De Heilige Kerk (De Bron): wo. 27 mei: IjJ-; do. 28 mei: 10 u. tOOP st. Jan de Doper: wo. 19 u.; do. 28 mei: 10 u. «SWOUDE H. H. Engelbe waarders: do.28 mei: 10.30 u. PI. Hoogmis. HAZERSWOUDE RIJNDIJK Ber- narduskerk: do. 28 mei: 10 u. Bernar- duskoor. Het Anker: do. 28 mei: 8.45 u. Volkszang; 11.15 u. Parochiekoor. HILLEGOM St. Jozef: wo. 27 mei: 19 u. Ned. liederen; do. 28 mei: 10 u. Dameskoor; 11.30 u. Ned. liederen. H. Martinus: wo. 27 mei: 19 u. m.m.v. Dameskoor; do. 28 mei: 10 u. met Ned. gezangen. HOOGMADE O. L. Vr. Geboorte: do, 28 mei: geen. KATWIJK AAN DEN RIJN H. Jo hannes de Doper: do. 28 mei: 10 u. Feestelijke Euch.viering m.m.v. paro chieel koor. Dep. Rijnsburg: do. 28 mei: 10.30 u. Euch.viering. BUITENKAAG Johannes Evange list: do. 28 mei: 9.30 u. LANGERAAR H. Adrianus: wo. 27 mei 19 u. gemengd koor; do. 28 mei: 9.30 u.; 11.30 u. LEIDERDORP wo. 27 mei: 19.15 u. Euch. met samenzang; do. 28 mei: 10 u. Euch. met dames- en herenkoor. LEIMUIDEN St. Jan de Doper: do. 28 mei: 9.30 u. Hoogmis; 11.15 u. Sa menzang. LISSE St. Agatha: do. 28 mei: 10 u. Hoogmis. Dep. Poelpolder: do. 28 mei: 10.30 u. H. Mis. Mariakerk: wo. 27 mei: 19 u. Hoogmis; do. 28 mei: 9 u.; 10.30 u. H.H. Engelbewaarders: do. 28 mei: 10 u. Hoogmis met da- mes- en herenkoor. NIEUWKOOP O. L. Vr. Hemelvaart: do. 28 mei: 9 u.; 10.45 u. NIEUWVEEN H. Nicolaas: wo. 27 mei: 19 u.; do. 28 mei: 9 u.; 11 u. NIEUW VENNEP Maria Onb. Ontv.: do. 28 mei: 10 u. Hoogmis. NOORDEN St. Martinus: do. 28 mei: 9 u.; 10.30 u. Hoogmis. NOORDWIJK BINNEN St. Jeroen: do. 28 mei: 9.30u. Hoogmis; 11 u. H. Mis. NOORDWIJK AAN ZEE Maria Ter Zee: do. 28 mei: 10.30 u. NOORDWIJKERHOUT St. Victor: do. 28 mei: 10.30 u. Hoogmis, da mes- en herenkoor. St. Jozef: wo. 27 mei: 19 u.; do. 28 mei: 9 u. 10.30 u.: 1e Communie. OEGSTGEEST St. Willibrord: do. 28 mei: 10.30 u. Hoogmis. OUDE ADE St. Bavokerk: do. 28 mei: 8.30 u. H. Mis; 10.30 u. Hoogmis. OUDE WETERING Jac. De Meer dere: do. 28 mei: 9.30 u.; 11.30 u. ROELOFSARENDSVEEN Maria Presentatie: do. 28 mei: 10 u. St. Pe trus Banden: do. 28 mei: 9.30 u. Hoogmis; 11.30 u. RIJPWETERING O. L Vr. Geboor te: wo. 27 mei: 19 u. Avondmis; do. 28 mei: 9 u. Hoogmis; 10.30 u. laatste H. Mis. SASSENHEIM St. Pancratius: do. 28 mei: 9.30 u. Hoogmis; 11 u. Euch .viering met samenzang. STOMPWIJK H. Laurentius: do. 28 mei: 10 30 u. Euch.viering met sa menzang. VOORHOUT Bartholomeuskerk: do. 28 mei: geen opgave. VOORSCHOTEN H. Laurentius: do. 28 mei: 11 u. Euch.viering. Moe der Gods: do. 28 mei: 9.30 u. Euch .viering. WARMOND St. Matthiaskerk: wo. 27 mei: 19 u.; do. 28 mei: 8.30 u.; 10 u. Hoogmis. WOUBRUGGE Goede Herder: do, 28 mei: 10 u. 1e Communie. ZEVENHOVEN Heilige Johannes Geboorte: do. 28 mei: 10 u. Hoogmis. ZOETERWOUDE-RIJNDIJK Meer burgparochie: wo. 27 mei 19 u.; do. 28 mei: 9.30 u. Hoogmis; 11 u.. ZOETERWOUDE St. Jan's Ont hoofding: do. 28 mei: 9.30 u. Woord en Communiedienst. 9.30 u. Woord en Communieviering. Chr., Dienaar- kerk: do. 28 mei: 10 u. Hoogmis. DE ZILK Heilige Hartkerk: do. 28 mei: 10.30 u. Hoogmis. PROT. KERKDIENSTEN HEMELVAARTSDAG LEIDEN Herv. Gemeente: Mare- kerk: 9 u. dr. S. Meijers. De Regen boog: 11.15 u. pastoor J. A. A. v. Well. Bevrijdingkerk: 10 u. ds. L. C. Rietveld. Stevenshof: 10 u. ds. R. J. Koolstra. Geref. Kerk: Bevrijdings kerk: 10 u. ds. L. C. Rietveld. Chr. Geref. Kerk: 9 u. ds. G. C. den Her tog. Geref. Kerk Vrijg.: 10 u. Dienst des Woords. AARLANDERVEEN Herv. Gemeen te: 10 u. ds. G. van Driel. Geref. Kerk: 9 u. ds. J. Cziria, Rijnsburg. Chr. Ge ref. kerk: 9 u. ds. J. C. Maris. TER AAR Herv. Gemeente: 9.30 u. ds. P. J. Stam. Geref. Kerk: 9.30 u. ds. N. de Reus. ABBENES Herv. Gemeente: 9.30 u. ds. L. M. Verseput, Oegstgeest. ALPHEN AAN DEN RIJN Herv. Ge meente: Adventskerk: 9 u. ds. P Wil schut. Geref. kerk: Salvatorikerk: 9 u. ds. A. Jonkman. ALPHEN NOORD (Herv./Geref.dlen- sten): Goede Herder: 9 u. ds. P. Tase- laar. De Bron: 9 u. ds. J. Verheul. Herv. Gem. Sionskerk: 9.30 u. ds. J. Ouwendijk. BODEGRAVEN Herv. Gemeente: Dorpskerk: 9.30 u. ds. R. J. v.d. Hoef Salvatorkerk: 9.30 u. ds. l. Terlouw. Bethlehemkerk: 9.30 u. ds. J. Wie man. Geref. Kerk: 9 u. ds. D. H. Ei- derman. BOSKOOP Herv. Gemeente: 9 u. ds. G. de Jong, gez.dienst Herv. kerk. Geref. kerk: 9 u. ds. G. de Jong. ge z.dienst Herv.kerk. Chr. Geref. kerk: 9.30 u. ds. P. N. Ribbers. HAZERSWOUDE Herv. Gemeente: 9.30 u. ds. P. Huisman, gez.dienst Herv.kerk. Geref. kerk: 9.30 u. ds. P. Huisman, oez.dienst Herv. kerk. DE KAAG"— Herv. Gemeente: 10 u. ds. Chr. Koldewijn. KATWIJK AAN DEN RIJN Dorps kerk: 9.30 u. ds. J. van Breevoort, Herv. Geref. dienst. KATWIJK AAN ZEE Herv. Ge meente Nieuwe Kerk: 10 u. ds. D. Driebergen. Pniélkerk: 9.30 u. ds. J. Vroegindewelj. Geref. kerk Vredes- kerk: 9.30 u. ds. P. v.d. Horst. Open Hof kerk; 9.30 u. ds. J. van Bree voort. Chr. Geref. Kerk: 9.30 u. ds. Slagboom. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Herv. Gemeente: 9 u. ds. H. Bade, rz.dienst in Herv. kerk. Geref. Kerk: u. ds. H. Bade, gez.dienst in Herv. kerk. LEIDERDORP Dorpskerk: 9 u. ds. Tj. Doesburg. LEIMUIDEN Herv. Gemeente: 9.30 u. ds. J. A. Schilt. Geref. kerk: 9.30 u. ds. C. v.d. Kooi. LISSE Herv. Gemeente Dorpskerk: 9 u. ds. P. C. 't Hooft. Geref. Kerk: 10 u. ds. E. Boswijk. Chr. Geref kerk: 10 u. ds. J. van Dijken. Geref. Gemeen te: 10 u. ds. A. M. den Boer. NIEUWKOOP Herv. Gemeente: 9.30 u. ds. J. A. Wegerif Geref. Kerk: 9.30 u. drs. G. P. Nooteboom. NIEUWVEEN Herv. Gemeente: 9.30 u. ds. L. f. de Graaff. NIEUW VENNEP Herv. Gemeente: 9.30 u. ds. H. W. B. ten Voorde. Ge ref. Kerk: 9.30 u. ds. T. den Boer, Hoofddorp. Chr. Geref. Kerk: 9.30 u. ds. D. Visser. NOORDWIJK Herv. Gemeente Grote Kerk: 10 u. ds. R. S. Elgersma. De Rank: 10 u. ds. W. Chr. Hovius, Katwijk. Geref. Kerk: Buurtkerk: 9.30 u. ds. G J Ruitenburg. NOORDWIJKERHOUT Herv. Ge meente: 9 u. ds. A. v.d. Mey. OEGSTGEEST Pautuskerk: 9.30 u. ds H. R. Plomp. OUDE EN NIEUWE WETERING Herv. Gemeente: 9.30 u. ds. G. Zijl, gez.dienst Herv. kerk. Geref. kerk: 9.30 u. klem. RUNSATERWOUDE Herv. Ge meente: 9 30 u. ds. W. v.d. Kamp. RIJNSBURG Herv. Gem. Grote Kerk: 9.30 u. ds. Smaling Geref. Kerk: 8 30 en 10 u. ds. Snei. Chr. Ge ref. Kerk: 9 u. ds. W. van Sorge. SASSENHEIM Herv. Gemeente: 9 u. ds. G. H. N. Germans. Chr. Geref. Kerk: 9.30 u. ds. J. M. Aamoudse VALKENBURG Herv Gemeente 9 u. ds. S. Oegema. gez.dienst Geref- .kerk. Geref. kerk: 9 u. drs. S. Oege ma. oez.dienst in Geref. kerk. VOORSCHOTEN - Geref. Kerk: 9.30 u. ds. A. K. v.d. School. Ontmoeting: 9.30 u ds. J. D. A. de Zwart. WARMOND Herv. Gemeente: 10 u. ds. J. Muis. WASSENAAR Herv. Gemeente: Dorpskerk: 9 u. kand. C. N. van Dis. Kievletkerk, Samen op weg: 10 u. ds. I. C. Visser-Schroot. Messiaskerk: 10 u. ds. C. v.d. Woud. Samen-op-weg dienst. Geref. kerk: 10 u. ds. C. v.d. Woude, idem. WOUBRUGGE Geref. Kerk: 9.30 u. ds. C. van t Hof. gez.dienst Geref. kerk. ZEVENHOVEN - Herv. Gemeente: 9.30 u. dhr. M. Schreuder. Ge z.dienst. ZWAMMERDAM Herv. Gemeente: 9.30 u. ds. T. A. Eijsenga. Geref. kerk: 9.30 u. drs. P. B. Buikema.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15