der wet We willen werkgelegenheid in de binnenstad behouden Stop op kabeljauwvangst dupeert Katwi jkse vissers Nieuwbouw in Leiderdorpse Buitenhof te saai ALLER LEI(DS) .EIDEN OMGEVING ■v° Zwaaien GEMEENTE HELPT JONGE BEDRIJVEN OOK IN MOSTERTCOMPLEX OP WEG A. Hogenackerprijs voor F. Swaak Sterke mensen in Zoeterwoude BURGERLIJKE DINSDAG 26 MEI 1987 PAGINA 13 A Met ogen vol onschuld ?rk keek ze kantonrechter Rigters aan, de Leidse die het stopteken van een po litieagent had geïnterpre teerd als „zwaaien". „Echt waar, want als ik politie tegen kom, dan zwaai ik ook altijd. En ze zwaaien vaak genoeg terug". Ver heugd over haar goede verstandhouding met de Hermandad, moest de kantonrechter de verdach te er toch aan herinneren dat die vriendelijke agent niet alleen had gezwaaid, maar ook luid en duidelijk had gezegd dat zij stil moest houden. Zij reed im mers met haar bromfiets op het voetpad en droeg die dag geen helm. De irdachte zag het anders: Eerst zwaaide hij, toen werd ik klem gereden". Niet veel later was geble ken dat haar vriendschap met de politie van een niet alledaagse soort was: tegen de agent die proces-ver- ial tegen haar opmaakte, had de Leidse gezegd dat zij het „verrotte" om een helm op te zetten. „Ik moest alleen maar effe naar de overkant", was haar verklaring op de zit ting. En dat zij dat niet lo pend, maar op de brom mer had gedaan, kwam omdat haar been in het gips zat. Een reden die de agent niet had kunnen overtuigen, waarop die zijn boekje tevoorschijn had gehaald. Tot grote woede van verdachte, die hem toevoegde dat zij hem „aan een mes zou rijgen met z'n tyfuskop" als zij hem in burger tegen het lijf zou lopen. „Met die vriendschap valt het dus ook wel mee", .4 constateerde de kanton rechter met een understa tement. Hij kon zich hele maal vinden in de eis van de officier van justitie: een boete van drie maal zestig p gulden, waarvan een maal voor het negeren van het stop verbod. De vrouw knikte dat zij het begrepen had. Maar kon zij als te genprestatie dan wel haar brommer terugkrijgen? En triomfantelijk keek fij achter zich de zaal in, waar haar tegenstrijdige vertelsels tot meerdere lachsalvo's hadden geleid. De officier zag de humor er niet van in. Boos beet hij de vrouw toe dat het kantongerecht geen marktplaats is waar boetes tegen bromfietsen worden geruild. Zij moest gewoon betalen en of zij haar voer tuig nog terugkreeg, dien de zij maar af te wachten. „Verbaasd" over de gang van zaken liep de Leidse de zaal uit. Vreemd volk, daar bij het kantonge recht. Met een luide gaap vanaf de publieke tribune had hij te kennen gegeven dat het hem allemaal niets in teresseerde. Totdat hij zelf voor kantonrechter Rig ters moest verschijnen. In een klap had alle verve ling bij de Leidenaar plaatsgemaakt voor op rechte boosheid. Boosheid over het feit dat de politie hem twee maal een boete had gegeven omdat hii verkeerd had geparkeerd aan de Steenstraat. „Ik kan mijn werk niet eens normaal doen", deed hij zijn beklag bij de kanton rechter. Verdachte was namelijk leverancier van twee middenstanders aan de Steenstraat. De kisten die hij bij hen moest afle veren, wogen liefst vijftig kilo. En dan pas je er voor om je auto een stuk ver derop neer te zetten, waar hij wel officieel mag staan. De kantonrechter begreep de man volkomen. „Maar wij kunnen weinig voor u doen. U mocht daar niet staan. Als u daar klachten over hebt, moet u naar de gemeente gaan". Naar de gemeente? Honderd keer had hij dat al gedaan, maar de ambtenaren had den hem keer op keer met een kluitje in het riet ge stuurd. En zowaar, de offi cier van justitie viel de man bij. „Het is bezopen dat de gemeente er niet voor zorgt dat die mensen hun werk normaal kun nen doen. Een laad- en losplaats is toch wel het minste. Ik ben er ziek van dat het strafrecht keer op keer wordt gebruikt als vuilnisvat voor de fouten van anderen", zo haalde hij uit naar de gemeente. Wel schuldig, geen straf derhalve, luidde zijn eis en ook het vonnis. Waar de foutparkeerder bijzonder over te spreken was, getui ge de op „Yeah" gelijken de kreet waarmee hij de zaal verliet, ziin duim in de hoogte stekend. Zó'n vent, die rechter! PIETER EVELEIN rda LEIDEN De gemeente Leiden is druk op zoek naar nieuwe locaties voor bedrijfsverzamelgebou wen. Panden die vooral startende bedrijven een relatief goedkoop onder dak bieden en waar de gemeente jonge onderne mers begeleidt op weg naar zelfstandigheid. Een constructie die bijzonder blijkt aan te slaan, zowel bij gemeente als bij on dernemers. Deze staan in de rij voor een plaatsje in een van de twee verza melgebouwen, die Leiden op dit moment telt: het Olga complex aan de Evertsenstraat en het Mostert complex aan de Middelstegracht. J. Spee, manager bij de gemeente lijke Stichting Werkgele genheid (SWL) en belast met het beheer van de gebouwen, gelooft „dat je inderdaad van een suc cesvol initiatief van de gemeente kunt spreken. Maar als een jonge onder nemer niet over een knokkersmentaliteit be schikt, redt hij het niet. Wij reiken hem de hel pende hand, maar hij zal het werk zelf moeten af maken". „Wij zijn geen arbeidsbu reau", haast Spee zich te zeg gen als hij vertelt hoe de ge meente Leiden probeert jonge ondernemers aan werk te hel pen. „Het is niet zo dat ie mand naar ons toe kan ko men en wij voor hem werk gaan zoeken. Het is andersom: hij heeft ideeën over het star ten van een bedrijf of een project en vervolgens kan hij bij ons advies inwinnen hoe hij dat het beste kan aanpak ken". Eén van de voornaamste pro blemen voor deze jonge on dernemers is het vinden van een geschikte bedrijfsruimte. Die ruimte is in de complexen Olga en Mostert aanwezig. Tot voorkort althans, want LEIDEN De heer F. Swaak, directeur van Eri- ka bv, heeft vanmiddag de Arent Hogenackerprijs ontvangen uit handen van wethouder J. Fase- Dubbelboer. De prijs werd uitgereikt voor de wijze waarop de heer Swaak in het afgelopen jaar zijn onderneming heeft vertegenwoordigd. De prijs is ingesteld ter gelegenheid van de officiële inge bruikname van de nieuwe bedrijfsruimte van het adviesbureau voor public relations en vakfotogra fie Pieters Van Diest in het Mostert complex. De Arent Hogenackerprijs is vernoemd naar de man die rond 1615 met zijn broer Bartholomeus een lettergieterij had aan de Haarlemmerstraat. Hij was daarmee een van de eerste drukkers die zich in Leiden vestigden. De thans ge ïntroduceerde prijs is vooral bedoeld om het belang van goede communicatieve eigenschappen te onderstrepen. Het is de bedoeling jaarlijks de prijs uit te reiken. A. Helmich van het gelijknamige ambachtelijk timmerbedrijf: „Een goed initiatief van de gemeente". FOTO: WIM VAN NOORT beide gebouwen zitten inmid dels helemaal vol. De belang stelling voor een plaats in deze gebouwen is zo groot, dat de vraag het aanbod ver over treft. Namens de gemeente vertelt S. Groenewegen dat „een enkele advertentie waarin ruimte in het Mostert complex te huur werd aange boden genoeg was om het ge bouw vol te krijgen". De laat ste huurder trok hier begin mei in. Het Olga complex, dat eerder tot verzamelgebouw werd verbouwd, was toen al geheel bezet. In het voormalige onderko men van verhuisbedrijf Mos tert hebben achttien bedrijven een plaats gevonden. Het zijn deels nieuwe, pas gestarte be drijven, maar ook reeds be staande bedrijven die om di verse redenen uit de binnen stad weg moesten. De grootte van de bedrijven varieert. Het ambachtelijk timmerbedrijf van A. Helmich heeft alleen Helmich zelf als werknemer, bij andere bedrijven werken meerdere mensen. Daaronder bevinden zich een drukkerij, een openhaardencentrum, een ontwerpbureau maar ook een dansstudio. Het laatste bedrijf dat vandaag de poorten open de is het p.r.-bureau van Pie ters Van Diest, dat de offi ciële opening luister bijzet door een jaarlijkse prijk te in troduceren voor een Leidse ondernemer die zich in com municatieve zin onderscheidt. Daglicht De reacties op het nieuwe on derkomen zijn bijna louter po sitief. Maijolein Briër van de gelijknamige dansstudio voelt zich er „bijzonder gelukkig. Het is een heel mooi gebouw met een aparte sfeer. De men sen die hier binnenkomen voelen .zich er meteen thuis". Zij heeft haar plaats op één van de zolders van het Mos tert complex niet zonder slag of stoot gekregen. „Eind '84 heb ik de gemeente gemeld dat ik op zoek was naar ruim te. Die had ik wel via make laars kunnen krijgen, maar dat zou teveel gaan kosten. Aanvankelijk liet de gemeen te niets meer horen, totdat ik twee jaar later bericht kreeg dat ik hier naartoe kon. Het was dus een kwestie van ge duldig afwachten en dat is be loond". Makkelijker verliep het voor A. Helmich, die met z'n am bachtelijk timmerbedrijf reeds een plaats had verworven in het Olga complex toen hij naar Mostert verhuisde. „De ruimte in Olga was eigenlijk niet zo geschikt", verklaart Helmich. „Ik miste daar het daglicht bij m'n werk en kon de ruimte niet verwarmen. Hier komt het licht door twee ramen naar binnen en be schik ik over een gevelka chel". Hij laat zich lovend uit over de kans die de gemeente hem heeft geboden om een bedrijf op poten te zetten. „Ik ben met niets begonnen. Hier kom je als beginner terecht in een ruimte met faciliteiten, die je nergens anders vindt. Je moet je ruimte zelf inrich ten, maar ze laten je niet zwemmen: je wordt op allerlei manieren begeleid. Je krijgt advies bij het opstellen van een bedrijfsplan, je leert boek houden en andere practische zaken". Namens economisch eigenaar SWL spreekt ook Spee van een geslaagd initiatief van de gemeente. Andere gemeenten zijn hun licht al komen opste ken over de opzet in Leiden. „Belangrijk is, dat wij het hier sober hebben gehouden", ver klaart hij het succes van Olga en Mostert. „In Rotterdam en in het oosten zijn soortgelijke gebouwen failliet gegaan doordat zij te duur waren op gezet". Toch moet hij beken nen dat, ondanks het strenge toelatingsbeleid, in Leiden drie projecten zijp mislukt. „Eén van de criteria om in aanmerking te komen voor een plaats is een goed be drijfsplan. Soms gaan we bij de beoordeling daarvan de mist in. Dat kan gebeuren". Voorwaarde voor vestiging is ook, dat de gemeente niet meewerkt aan concurrentie vervalsing. Bedrijven die vijf jaar of meer bestaan, komen daarom niet in aanmerking. De bedrijfsverzamelgebouwen zijn niet alleen toegankelijk voor jonge ondernemers. Ook bedrijfjes die noodgewongen hun behuizing in de binnen stad hebben moeten verlaten, kunnen bij de SWL aanklop pen. „Ons doel is tweeledig", licht Spee toe. „We willen werkgelegenheid helpen creëren door jonge bedrijven op weg helpen en tegelijk werkgelegenheid in de bin nenstad behouden. Bedrijven die daaruit door ruimtegebrek dreigen te verdwijnen, blijven behouden als ze bij ons ruimte vinden". Makelaars met panden in Lei den slaan de ontwikkelingen met de bedrijvencentra met goedkeuring gade. „Nee, ze hebben helemaal niet het idee dat de gemeente bedrijven uit hun handen wegplukt", is de ervaring van Spee. „Bedrij ven die wij niet kunnen hel pen, verwijzen wij naar hun door". Een goede relatie met de gemeente is, aldus Spee „ook in het belang van de ma kelaars. Bedrijven die bij ons uit hun jasje knappen, gaan naar hun toe". De makelaars zelf onderzoeken inmiddels ook de mogelijkheden om be drijfsverzamelgebouwen te stichten. Zo heeft Wildschut een plaats op het oog op het industrieterrein in de Mors. Voor Spee is dat een teken dat de gemeente zich „terug moet trekken". „Wij willen pas in actie komen als de prijs van particulieren te hoog ligt. Maar verder willen wij het initiatief aan hen laten". PIETER EVELEIN LEIDERDORP De eer ste fase van de nieuw bouwwijk Buitenhof Mid den/West is te saai van opzet. Deze kritiek viel gisteravond te beluisteren op een vergadering van de raadscommissie Ruim telijke Ordening. Het meest ver ging het raads lid R. Stam (D'66), die weinig goede woorden had voor de stedebouw- kundige aanpak. „Er is te weinig nagedacht over de vormgeving van het be stemmingsplan en meer aan het zo snel mogelijk neerzetten van zo veel mogelijk huizen. Het stedebouwkundige con cept ontbreekt in Leiderdorp", aldus Stam, die de Oegstgeest- se wijk Haaswijk en het Leidse Stevenshof ten voorbeeld stel de. Hoofdpunt van kritiek van Stam was dat het in de nieuw bouwwijk, waar thans meer dan driehonderd woningen in aanbouw zijn, ontbreekt aan variatie in bouwtypes. „Ka rakterloos zonder enige identi teit", zo typeerde Stam de nieuwbouwwijk. Bijval kreeg Stam uit de hoek van de VVD. Het raadslid Kruidenier weet het falende beleid aan de angst om net als bij de ontwikkeling van Buitenhof-Oost was ge beurd, dat men achteraf de plannen uit financiële overwe gingen moet bijstellen. Wet houder J. den Boeft (CDA) er kende dat de doelstellingen uit het bestemmingsplan niet wa ren gehaald. Hij weet dat ech ter aan de slechte situatie op de woningmarkt. De vooruit zichten voor de tweede fase zijn intussen heel wat gunsti ger. De vrije sector en met name de verkoop van kavels grond aan particulieren langs en bij de Dwarswatering moet de wijk een gevarieerder aan zien geven. Eind dit jaar, begin volgend jaar wordt met de bouw een aanvang mee ge maakt. Den Boeft stelde de commissie ook in de gelegenheid een zeg je te doen over de ontwikke ling over de verdere ontwik keling van Buitenhof Midden/ West. Centraal daarin komt wellicht een „torengebouw", die de wijk een stedebouw kundig aanzien moet geven. Gedacht wordt aan een appar tementengebouw met een ge varieerde hoogte van twee/ drie bouwlagen voor de huis vesting van 50-plussers. Aan de Dwarswatering ter hoogte van de brug die naar de toe komstige uitbreiding in de Bloemerd II moet leiden, zou volgens Den Boeft een flatge bouw kunnen komen. Uit de reacties van de commissiele den viel op te maken, dat men daar niet erg enthousiast voor te krijgen was. Voor voldon gen feiten, zo beloofde Den Boeft, zal de commissie even wel niet worden gezet. Hij be loofde de commissie zo veel mogelijk bij de ontwikkeling van de nieuwbouwwijk te be trekken. ZOETERWOUDE Ro- nald Hoogervorst en Wils van der Lubbe zullen op 31 mei en 6 juni moeten bewijzen dat zij vorig jaar niet bij toeval respectieve lijk de sterkste man en sterkste vrouw van Zoe terwoude zijn geworden. Op genoemde dagen orga niseert jongerenvereni ging Utopia namelijk weer de krachtmeting om uit te maken wie zich de sterk- sten van het dorp mogen noemen. Zondag 31 mei vormt het Loe- the-terrein de arena voor de deelnemers. Vanaf 10.00 uur moeten de heren de volgende onderdelen afwerken: met ge wichten lopen (in iedere hand 50 kilogram), boom gooien, auto omgooien en gewicht op trekken. De dames moeten de krachten met elkaar meten in het deegrol werpen, gewicht optrekken en met gewichten lopen. Na die eerste ronde volgt zaterdag 6 juni de finale in clubgebouw De Westender. De heren moeten dan staven buigen, deadliften, boomstam tillen en been drukken terwijl de dames stenen moeten tillen, gewichten hoog houden met gestrekte arm en tenslotte ook been drukken. Voor de win naars zijn wissslbekers be schikbaar. De wedstrijden worden georganiseerd in sa menwerking met de Leidse sportschool The Champ. Be langstellenden kunnen zich opgeven bij Peter Berg, tele foon 01715-1609. KATWIJK In Katwijk- se visserijkringen is be hoorlijk wat deining ont staan nu blijkt dat minis ter Braks (landbouw en visserij) zonder uitzonde ring de vangst op kabel jauw voor de Nederlandse vissers aan banden heeft gelegd. Voor een twintig tal Katwijkse kottereige- naren betekent dat een steek in de rug. Als zoge naamde K-documenthou- ders hebben zij bescherm de rechten op het vangen van kabeljauw. Rechten, die Braks nu met een pen- nestreek ongedaan heeft gemaakt. Het gevolg voor de Katwijkse vissers lijkt een onafwendbaar faillis sement. Nog geen twee jaar geleden beloofde minister Braks in het vervolg rekening te houden met de houders van een K-do- cument. Vissers, die nagenoeg alleen aangewezen zijn op de vangst van rondvis zoals de kabeljauw. Het betreft hier vrijwel alleen Katwijkse sche pen, die aan hun eigen „kwan tum" voldoende hebben om rendabel te vissen. Doordat andere vissers, vaak tegen de geldende regels in, meer kabeljauw aangevoerd hebben dan het landelijk toe gestane quotum, stelde de toch al binnen het visserijbeleid ge plaagde minister Braks vorige week een vangststop voor de kabeljauw in. Voor die vissers, die niet aangewezen zijn op slechts de vangst van rondvis een vervelende, maar niet pro blematische wettelijke ver plichting. Voor de Katwijkse K-docu menthouders betekent het echter een bedreiging van hun op zee te verdienen boterham. Vooral omdat uit de bijgehou den administratie blijkt dat ze nog circa twaalfhonderrd ton kabeljauw mogen vangen en aanvoeren. De opgelegde stop van Braks betekent derhalve dat zij moeten boeten voor de overtredingen van anderen, of, zoals de Katwijkse schipper Dirk Hoek het noemde: „Het falen van het controlebeleid van de Nederlandse overheid". Tegen de wil van minister Braks is de vloot van circa twintig schepen gistermorgen toch uitgevaren om precies binnen hun eigen kwantum, toch op kabeljauw te gaan vis sen. Kabeljauw die zij zonder vluchtwegen aan de Neder landse markten gaan aanbie den. Concreet betekent dit, dat minister Braks de AID (Alge mene Inspectie Dienst) op dracht moet geven de vissers te beboeten bij aanvoer van kabeljauw. Op die manier lok ken de vissers een rechtzaak uit om aan de hand van hun K-document de minister te la ten berispen. Lukt dat niet, dan wordt bekeken of docu menthouders de schade kun nen gaan claimen op die vis ser, die dit jaar onrechtmatig kabeljauw aanvoerden. Als de twintig kottereigenaren gedwongen worden niet meer op kabeljauw te mogen vissen, betekent dat een strop van on geveer twintigduizend gulden per week. Een strop, die de vissers onafwendbaar naar de ondergang brengt, aldus Hoek. LEIDEN Overleden: J. Bodijn, geb. 2-5-1921, man; J. de Visser, geb. 31- 1-1906, man; L. Plug, geb. 21-1-1905, vrl., geh. gew. met C. Haasnoot; B. Favier, geb. 6-6-1924, man; M. Krom hout, geb. 30-10-1918, vrl., echtg. van S. W. Buijs; H. van der Riet. geb. 29-3-1918. man; J. C. Verschragen, geb. 18-1-1904, vrl., geh. gew. met O. J. B. Baijer; G. A. van Tiem, geb. 20-4-1919. man; M. Roest, geb. 19-3- 1928, man; H. A. P. Iklnk, geb. 11-1- 1945, man; L. M. van Brero, geb. 20- 5-1926, vrl., echtg. van H. L. Fillppo; J. van Beelen, geb. 23-3-1917, vrl., echtg. van J. de Jong; K. Kingsma, geb. 15-3-1987, man; J. H. Notten, geb. 31-7-1917, vrl., echtg. van J. A. van Beusekom; H. A. Elfring, geb. 31- 5-1913, vrl., geh. gew. met M. H. Stam; M. da Jong, geb. 17-2-1895, vrl.. geh. gew. met T. Kleyn; M. M. van Oosten, geb. 19-3-1919, vrl., echtg. van H. C. van Meurs; K. A. van der Veek, geb. 22-5-1920, man; M. M. Lubbe. geb. 2-4-1930, vrl.; M. L. J. Aarts, geb. 29-3-1983, man; P. C. Priester, geb. 30-3-1914. man; J. de Jong, geb. 2-5-1917, vrl., echtg. van D. Tel; C. van Kooperen. geb. 13- 2-1920, vrl., echtg. van J. W. de Goelj; N. Kagenaar, geb. 15-5-1908, vrl., echtg. van P. Hoppenbrouwer; W. Goddijn, geb. 13-1-1910, man; H. J. Webbers, geb. 16-1-1907, man; M. Postma, geb. 23-1-1952, vrl., echtg. van E. E. van den Hoek; S. J. Witteman. geb. 12-2-1925; R. C. Bak huizen van den Brink, geb. 11-9-1911, man; J. van Oosten, geb. 26-6-1902, vrl., echtg. van F. T. M. Zilverentant. Gehuwd: M. A. Siera en T. van der Blom; R. C. Teske en M. Filippo. Ondertrouwd: P. A. Neuteboom en W. J. M. Hartwijk; H. N. op den Kel der en J. E. van der Geer; W. F. Llbo- chant en A. Ginjaar; G. J. de Roode en P. C. Mleloo; T. SardJIto en E. Su- lasti; M. L. J. F. Scheeren en E. P. Groot; W. F. Haasbeek en J. W. J. Onderstal; D. J. Falentijn en T. K. de Ligt; A. B. J. van Leeuwen en J. B. Mulder; R. F. M. Konings en E. M. C. Zeiss; V. Boutier en W. Kleljn; P. C. G. Glas en R. B. Bolk; T. G. A. Mul en A. Blikman; A. J. van Weeren en M. G. J. van Cleef; P. C. J. van Kalmthout en M. L. Reimert; W. Gres- sle en M. C. H. Knol; W. A. M. God dijn en M. C. Habraken; F.W. Sebens en S. J. Hoekzema; M. B. Janssen en P. Zonderop. Voorhoutse wint ontwerpwedstrijd LEIDERDORP Nicolette Hoek uit Voorhout heeft de eerste prijs gewonnen in een ontwerpwedstrijd die op het Rijnlands Instituut voor On dernemersonderwijs in Lei derdorp is gehouden. Het ging erom een „outfit" te ontwer pen voor het peloton van de Wieier Tour Club van de bus onderneming Centraal Neder land. Meer dan driehonderd leerlingen uit het tweede leer jaar deden hieraan mee. Twee de werd Annemarie Juffer- mans uit Leiden en de derde ging naar Angela van 'ijk uit Rijnsaterwoude. Wijk Kampioenschap Jeugdvissen LEIDSCHENDAM/STOMP- WIJK De Leidschendamse Hengelsport Vereniging (LHV) houdt zaterdag 30 mei in samenwerking met de Fe deratie De Randstad een selec tiewedstrijd voor het Neder lands Kampioenschap Jeugd vissen. De wedstrijden waar voor deelnemers uit heel Zuid- Holland en Zeeland komen worden van 10.00 tot 13.00 uur gehouden in de Nieuwe Vaart te Stomp wijk. Voor de LHV zullen acht jeugdleden probe ren zich bij de selectie te plaat sen. De uitslag wordt om 14.00 uur bekend gemaakt in het pa viljoen De Nieuwe Vaart te Stompwijk. Promotie M. Hofker is donderdag gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde aan de Leidse universiteit. Het onderwerp van zijn proef schrift was de ontwikke ling van prenatale diag nostiek voor spierdystrofie van Duchenne, een erfelij ke ziekte die bij 1 op de 3000 jongens voorkomt Promotor was prof.dr. P. Pearson. Hofker werkt bij het instituut voor anthro- pogenetica van de univer siteit Dagtocht Buurth uis Morsch wijck (Topaaslaan) houdt don derdag (Hemelvaartdag) een dagtocht naar de Efte ling. Het vertrek is om 8.30 uur vanaf Morse - h wijck. De prijs bedraagt 25 gulden per persoon. Er kunnen telefonisch kaar ten worden gereserveerd: 765656 of 134819. Superbingo Het buurthuis Morse- h wijck houdt vrijdag de laatste bingo-avond van dit seizoen. De hoofdprijs van de ze bingo is een da mesfiets. De bingo begint om 20.00 uur en de toe gang is gratis. Vrouwenziekte Het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhandels- kanker onder vrouwen in de Meren wijk duurt tot 12 juni. Van 24 augustus tot en met 18 september heeft het onderzoek plaats in het GG en GD-gebouw in de Roodenburgerstraat. Op 22, 23 en 24 september wordt onderzoek verricht in de Stevenshof. Vrou wen die een bewijs meene men dat ze een uitkering genieten, kunnen een kor ting van tien gulden krij gen.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13