Etappewinst en leiderstrui voor Eric Breukink in Giro uoetballerlei CeicUeSotwant port op tv Evert naar halve finale Michels wil naar rechter Ook Russische zege bij heren EK turnen Sportwereld sportuitslagen )RT ZATERDAG 23 MEI 1987 PAGINA 11 TAALD VOETBAL IAAG livisie Zwolle-Fortuna S Groningen-GA Eagles «te divisie Emmen-De Graafschap Willem ll-Telstar leimond Sport-NAC 3ndhoven-NEC Cambuur-SC Heracles <i NORGEN IT Eredivisie i Haarlem-PSV re Den Haag-Excelsior IJ FC WV-FC Utrecht li Feyenoord-AZ Den Bosch-Ajax j} Twente-SC Veendam poda JC-Sparta ZE Eerste divisie I yoïendam-FC Wageningen I HVV-DS79 >RKC IAAG land 1, 23.50 uur. Studio met EK-turnen. deriand 2, 22.40 uur Studio Si 22.30 uur Sport op za- rdag. ritsland 1,16.45 uur Sport Ex- i met EK-turnen; 18.05 uur ..-Wtschau. il.land 2, 13.00 uur Die ort-Reportage; 22.05 uur Das Sport-Studio. 1 3, 20.10 uur Sport lm 1,23.50 uur. Sports special. Tb, 13.05 uur Worstelen; uur turnen. Channel, 14.05 uur Golf; i uur: Motorsport; 21.00 uur and 1, 24.00 uur: Studio I met EK-turnen. rland 2, 17.05 uur Studio i met EK-turnen; 19.00 uur J idio Sport. ]S slgië 1, 20.05 uur Sportweek- J 2, 15.00 uur Stadion. ileland 1, 18.10 uur Sport- hau; 19 uur Sportschau Te- nm. land 2, 15.32 uur Die .-Reportage; 21.15 uur crt am Sonntag. litsland 3, 19.00 uur: Sport im 5 esten. )C 1, 00.45 uur Golf. BC 2, 14.30 uur: Sunday I andstand. ""lailia, 15.00 uur Turnen. Channel, 14.35 uur US Col- i Football; 15.35 uur Davis i tennis; 22^0 uur VFL Foot- serstips SSSSENAAR De amatri- 2!: en amateurs in de rensport morgenmiddag op 12 ndigt voor een fegentri-ren iii onderdeel van het Euro- kampioenschap. Bij de teurs komen rijders uit zes 2 chillende landen aan de en bij de amatrices rijd- i uit vijf landen. Ook een 8 vanger op Duindigt is de te Prijs van Den Haag een Hl waarin de Nederlandse top S3 de start zal verschijnen. 26 irste start is om 13.00 uur. Onze 0 uiden. 12 oers: Atos (8), Anton Riebrand Imigo Buitenzorg (3). 1 Iers: Wortwell (3), Starting Point 8X ollido Rivieren (7). oers: Zozo Nevele (7), Way Jewel n (3), Yerry Buitenzorg (5). oers: Liberty Belle (1), Boartday Hebi (4). :rs: Belinda W (8), Astiegaat (1), ma (6). ere: Anton Aldorp (10), Young- lora (6), Zenterfold Jacky (1). ere: Anthony's Dream (1), Miss Ie (5). Mana (10). ere: Beystone Master (6), Bea di i (7), Bianca S (5). )ere: Zeb Wolfrath (4), Zilver- (5), Amazone Cede (8). koers: Zimpuls P (1), Zanzibar son (3), Willow Bonusan (8). oere: Yoboko du Bois (1), Worhy Laren (6), Veric Brach (5). «ateurelftal luit met zege IFERMLINE Het Ne- ands amateurelftal heeft vierlandentoernooi in otland redelijk afgesloten, nederlagen tegen Schot- I en Engeland werd giste- het eerste (en laatste) punt aald tegen de toernooiwin- rs Italië, 0-0. Tijdens een rustpauze laadt Chris Evert zich op haar ma nier op voor de confrontatie met Mary-Jo Fernandez. GENEVE Chris Evert heeft gisteren de halve finales bereikt van het inter nationale tennistoernooi in Genève. De als eerste geplaatste Amerikaanse won in de kwartfinales met 7-6, 6-1 van haar landgenote Mary-Jo Fernandez. Eerder op de dag had Evert haar don derdag afgebroken partij tegen de Amerikaanse Kate Gompert met 6-3, 6- 1 winnend afgesloten. McNeil, Reggi en Malejeva zijn de andere halve finalis ten. Tsjecho-Slowakije heeft zich als eerste land geplaatst voor de finale van het tennistoernooi voor teams in Düs- seldorp, door een overwinning van 3-0- op Zweden. McDonald weggestuurd GRONINGEN Rob McDonald heeft drie wedstrijden voor het ein de van het seizoen te ho ren gekregen, dat zijn aanwezigheid bij FC Groningen niet meer op prijs wordt gesteld. De" 28-jarige speler, die sinds de winterstop bij de Gro ningers actief is, maar ei gendom is van PSV, kreeg van trainer Rob Jacobs te horen, dat hij ook niet meer op de trai ningen hoeft te komen. Nog geen zekerheid over bekerfinale UTRECHT Het informeel en oriënterend overleg dat de Utrecht se politie en de KNVB voeren over de mogelijkheid de finale voor de KNVB-beker tussen Ajax en FC Den Haag op 3 juni in Utrecht te houden, heeft nog niet tot definitie ve standpunten geleid. Politie en KNVB hebben dit gisteravond ge zamenlijk bekend gemaakt. Ze zul len het overleg voortzetten. Daarbij gaat het vooral om de betaling van de kosten voor de extra inzet van de politie. De KNVB vreest een precedentwerking en vindt de be taling van deze kosten „niet direkt op zijn weg liggen". EINDHOVEN Volgens Ri- nus Michels zit er geen schot in zijn pogingen de KNVB voortijdig te verlaten. Hij ziet als uiterste oplossing een uit spraak van de rechter. De technisch directeur van de na tionale voetbalbond reageerde gisteravond op een gesprek dat hij eerder op de dag in Zeist zou hebben gehad. Bondsvoor zitter Van Marle ontkende overigens dat er gisteren ge sproken was. Van Marle moest nog meer cijfers op een rij zet ten. MOSKOU De Europese titelstrijd turnen in Moskou is bij de heren geëindigd in een dubbele zege voor de Sovjet-Unie. De 20-jarige Valeri Ljoekin won met de fraaie score van 59.15 punten de individuele zeskamp voor zijn landgenoot en wereldkampioen Joeri Koroljev (58.65). Koroljev eindigde in 1981 en 1983 ook al op die plaats. Het brons ging verrassend naar de Hongaar Gyorgy Guczoghy (58,40). De Nederlandse inbreng was, zoals gebruikelijk bij dit soort evenementen, te verwaarlozen. Nationaal kampioen Ron Lamboo werd 51e, Cees de Kok 56e en invaller Wilko van Luijk 59e. Waar op de eerste dag van de Europese titelstrijd turnen de gammele organisatie niet kon den steunen met een kampioenschap, verliep de zeskamp van de heren wel volgens schema. SAN REMO Eric Breu kink uit Bergen op Zoom, lid van de dit jaar als her boren optredende wieler- formatie van Peter Post, is de nieuwe leider in de Ronde van Italië. Dank zij winst in het eerste deel van de eerste etappe en een verrassend optreden in de daarop volgende in dividuele tijdrit bleef Breukink de Ier Roche veertien seconden voor. Bleek het voor een Nederlan der jaren achtereen onmoge lijk het roze leiderstrico aan te mogen trekken, dank zij Breu kink is het nu voor het tweede achtereenvolgende jaar raak. Vorig jaar immers was Jean- Paul van Poppel voor korte tijd leider van de op één na belangrijkste etappekoers van Europa. Breukink won een ex treem korte etappe. Slechts 31 kilometer lang was het eerste deel, dat over een heuvelach tig parkoers werd verreden. Een demarage van Pagnin lokte alleen een reactie van Breukink uit. Met zijn tweeën mochten ze van het verbrok kelde peloton wegblijven. Breukink was vooral bij de be klimmingen de Italiaan de baas. Kort voor de finish liet hij deze dan ook alleen en kwam alleen in San Romolo aan. De tijdrit leidde grotendeels over net laatste deel van het parkoers van de voorjaarsklas sieker Milaan-San Remo. Ook de beruchte Poggio was daarin opgenomen, maar tot veras sing van alle volgers had Breukink daar geen enkele moeite mee. Hij verloor op de eerste twee kilometers, die nog bergopwaarts waren, wat tijd. In de lange vlucht van de niet eens hoge Poggio nam de als laatste gestarte Breukink net als Anderson geen overdreven risico. Halverwege het par koers had de Zwitser Freuler de beste tijd (6.29), gevolgd door Roche (6.30), Visentini (6.31) en Breukink (6.32). Held Op het laatste deel, drie kilo meter door San Remo, scha kelde Breukink naar de groot ste versnelling, om vervolgens vlak bij de boulevard met luid applaus te worden begroet door duizenden enthousiaste toeschouwers. Vijf meter na zijn aankomst moest Breukink in de remmen knijpen om on gelukken te voorkomen. Voor de Italianen was Breukink, ook eerste in het berg-, pun ten- en combinatieklassement, de held van de dag. Zo be merkte hij wat het is om suc cesvol profrenner te zijn in Italië. Zelfs zijn extra priis was typisch Italiaans: 60 flessen wijn en 20 bussen olijfolie. Voor de in Rheden geboren Breukink bleef het vorig jaar bij één overwinning in de Ronde van Zwitserland. Dit seizoen bemerkte hij dat hij te kort komt in de grote een daagse wedstrijden. „Ik deed het niet slecht. Maar in de klassiekers had ik te weinig inhoud om mee te tellen. Als je eenmaal in de anonimiteit vertoeft kom je er moeilijk uit". Het kenmerkte Breukink dat hij zich zonder mankeren in dienst stelde van de kop- Eric Breukink (links) torst met de winnaar van de tijdrit, de Ier Roche, een beker. mannen van Post. Zijn werk was een investering voor de komende wedstrijden. De vorm was er deze maand plot seling uitgerekend in Roman- dië. In de tweede rit werd Breukink op een paar honderd meter van de aankomst inge lopen. Op de slotdag reed hij vijftien kilometer alleen aan kop om wederom een groep aan zich voorbij te zien gaan. De veerkracht die Breukink in zich heeft, bracht hem het fel begeerde tricot in de Giro. „Ik heb geen enkele illusie, dat ik het eindklassement win. Mijn rol blijft er een van kansen pakken wanneer dat uitkomt", was de nuchtere reactie van Breukink. „Ik denk toch, dat ik in de komende weken heus wel een stapje terug zal moe ten doen, maar dan zal ik mij zonder enig probleem in dienst stellen van Phil Anderson". Als amateur imponeerde Eric Breukink vooral in tijdritten. Hij behoorde in Los Angeles in 1984 tot de Olympische ploeg die vierde werd in de 100 kilo meter ploegentijdrit Atletiek Het onneembaar geachte wereldrecord ver springen, acht meter negentig centimeter van Bob Beamon, is gistermiddag in de Armeen se stad Tsachkadzor tot op vier centimeter benaderd door Ro bert Emmijan. De 22-jarige at leet uit de Sovjet-wUnie kwam bij zijn eerste poging bij natio nale atletiekwedstrijden tot 8,86 meter. Dat betekende een verbetering van zijn eigen Eu ropese record met 25 centime ter. Tennis Marianne van der Torre heeft zich gisteren tus sen de buien door in Parijs ge plaatst voor de derde ronde van het kwalificatietoernooi voor de open Franse titelstrijd tennis. Ze won in drie sets van de Noorse Jönsson: 6-1, 4-6, 6- 3. Tennis Michiel Schapers 'heeft gisteren de kwartfinales bereikt van het internationale toernooi in Chartres. Hij ver sloeg de Westduitser Andreas Maurer met 6-3,7-5. Voetbal John de Wolf van FC Groningen is zodanig ge blesseerd, dat hij dinsdag niet met het Olympisch elftal tegen IJsland mee kan doen. De Wolf kampt met een armbles- sure en een onwillige knie. Voetbal De junioren van PSV hebben gisteravond de eerste wedstrijd uit de finale van de strijd om het Neder lands jeugdkampioenschap met 4-1 van Ajax gewonnen. Donderdag volgt in Amster dam de tweede wedstrijd van het slotstuk van de landelijke jeugdcompetitie. Ajax is titel verdediger. Voetbal De eerste paal voor de bouw van de nieuwe tribune van PEC Zwolle, inzet van een geschil tussen de ge meente en „eigenaar" Martin Eibrink, zal begin juni de grond ingaan. PEC heeft Jo- han Cruijff gevraagd de eerste klap te geven. Voetbal Real Madrid en verdediger Juanito gaan aan het einde van het seizoen uit elkaar. De Spaanse landskam pioen heeft de 32-jarige ex-in ternational geen nieuw con tract aangeboden. Atletiek De vroegere we reldkampioene veldloop Zola Budd (20) komt wegens een slepende knieblessure dit jaar niet meer aan de start in atle tiekwedstrijden. De in Zuid- Afrika geboren en voor Groot- Brittannië uitkomende mid den-afstandsloopster laat ook de wereldtitelstrijd in Rome schieten. riksen weer wduktief ok bij Servette is John riksen zeer produktief. De Deense international die in Nederland Roda JC en Feye- oord liet profiteren van zijn 'hutterskwaliteiten staat op rht ronden van het einde <n de Zwitserse competitie J et 25 doelpunten op de eer- e plaats van de topscorers- pi Hij heeft een ruime oorsprong op nummer twee, ft landgenoot Ulrich Thy- "osen die voor Lausanne Port twintig treffers maak- or I eg- «P 'oor de derde :iefl kti eer terug 1 'C Homburg, dat op het punt faat na één seizoen te degra- Wen uit de hoogste afdeling sn het Westduitse voetbal, a trainer Uwe Klimaschefs- i schijnen als een magneet !P elkaar te werken. De trai- de Ier /s er namelijk voor de 009 -fde keer teruggekeerd. limaschefski vervangt dit- in 1 'aal in Homburg de op non- :iu fte/ gezette Udo Klug die één wedstrijd ontsla- Fuchs opvolgde. Nu .r-yburg op degraderen staat •n', bet de bedoeling dat Kli- üsehefski, zelf trouwens ge- u«ne tijd geleden ontslagen [1 bet Zwitserse Sankt Gal- gaat redden wat er te m redden valt. Echter, Klima- schefski verblijft in het zie kenhuis voor een beenopera tie. Vijfde trainer in één seizoen Bij Hessen Kassei kan be paald niet worden gesproken van stabiliteit in de techni sche staf. De club, die de voorgaande vier seizoenen steeds op de deur naar de Bundesliga klopte en uitein delijk net niet promoveerde, kan ditmaal degradatie naar het Westduitse amateurvoet bal niet meer ontlopen. Dat moet ook geen wonder zijn, want de anders zo hoog in de Tweede Bundesliga mee draaiende club versleet dit seizoen al liefst vier trainers. Onlangs moest Werner Bis- kup het veld ruimen omdat hij geen perspectief biedende resultaten kon bereiken met Hessen Kassei. Kroner, Neh- me en Müller gingen hem op deze wipe voor. Oud-speler Holger Brück moet de ploeg als trainer door de weinig eervolle slotfase van de com petitie zien te loodsen. Zware tijden Schalke,04 Het met een miljoenenschuld worstelende Schalke'04 is door de Westduitse voetbal John Erlksen: Zwitsers top scorer. bond in eerste instantie de li centie voor het nieuwe sei zoen geweigerd. Indien daar in geen verandering komt moet de club uit Gelsenkir- chen het profvoetbal verla ten. De verkopen van Jilrgen Wegmann aan Bayern Mün- chen, Dietmar Roth aan Ein- tracht Frankfurt, Gerd Klep- pinger aan Borussia Dort mund en Tauber aan Bayer Leverkusen saneren de schuld nog niet voldoende. Daarom wordt er toch ernstig rekening mee gehouden, dat Schalke 04 zijn sterspeler Olaf Thon zal moeten verko pen. Hamburger SV heeft zich tot dusver als de meest serieuze kandidaat-koper aangediend. Hoewel Schalke de jonge international juist ten koste van veel wil behou den zou de miljoenen-op brengst bij eventuele ver koop redding kunnen bren-, gen. Tot 1990 geen verandering De discussies over competi tie-voetbal volgens het Scan dinavische systeem (van maart tot en met november) houden in diverse landen nog steeds aan. Als daartoe zou worden overgegaan (de Westduitse trainers hebben zich daarover in meerderheid (zestig procent) uitgesproken) moeten ook de schema 's voor de Europese bekercompeti ties worden aangepast. Vol gens secretaris Marc-Etienne Tapernoux van de UEFA kan daarvan - als er inder daad moet worden veranderd - vóór 1990 geen enkele spra ke zijn. De data liggen tot die tijd immers vast Overscha keling naar het Scandinavi sche systeem zoü inhouden dat de Europese bekercompe tities worden gespeeld in april/mei (eerste ronde), juni (tweede ronde), derde ronde UEFA Cup (juli), kwartfina les (augustus), halve finales (september) en de finales in oktober. In de jaren dat er een eindtoernooi om het EK of WK plaats heeft moeten drie ronden vóór het toernooi worden afgewerkt, de laatste ronden in september /oktober en de finales in november. Iets meer toeschouwers In bijna alle soorten competi ties is het gemiddeld aantal toeschouwers in Europa iets vooruitgegaan. Ook het door Ajax gewonnen toernooi om de Europa Cup II, die voor bekerwinnaars dus. Bij de 61 Olaf Thon: wellicht gedwon gen vertrek. wedstrijden kwamen bijna 1,4 miljoen toeschouwers, hetgeen neerkomt op een ge middelde van ruim 23.000 per wedstrijd. Vorig seizoen kwamen in totaal 1.330.000 toeschouwers af op 59 duels. Dit was goed voor een ge middelde van 22.500. Het hoogste gemiddelde dateert van 1967-1968 (26.200). Het laagste gemiddelde is 14.700 in de tweede editie van de strijd om de Europa Cup II (1961-1962). Voor de Europa Cup II zijn in totaal 1592 wedstrijden gespeeld. Daarin vielen 4750 doelpunten waar van 32.300.000 toeschouwers getuige waren. De best be zochte finale was die tussen Barcelona en Standard Luik in 1982 (100.000 toeschouwers in Nou Camp), de slechtst be zochte finale speelde zich af in 1974, toen FC Magdeburg AC Milan met 2-0 versloeg voor 5000 kijkers in de Rot terdamse Kuip. NICO GLASBERGEN: „Tijdwaarnemer heeft ons gepikt" LEIDEN Ziedend was Nico Glasbergen gisteravond na het 4-4 gelijkspel tegen Keelkam- pers. Ontzettend boos op de tijdwaarnemer in sporthal Hulshorst, die anderhalve mi nuut te lang had laten spelen, daarmee het Limburgse Keel- kampers in staat stellend de 4- 3 voorspong van Glasbergen ongedaan te maken. „We zijn door de tijdwaarnemer ge woon gepiktbrieste Glasber gen. „Toen ik een paar minu ten voor het eind van hem precies de resterende tijd wil de weten moest ik gaan zitten en stak hjj zijn stopwatch in - zijn zak. Pas toen Keelkam- pers 4-4 maakte blies hij voor het einde. Maar toen stond er 1 wel anderhalve minuut teveel op mijn stopwatch. Ik ben dan ook niet van plan het wed strijdformulier te tekenen". Het gehele duel hielden de ploegen de score aardig in evenwicht. Bij rust stond de Glasbergen-équipe weliswaar achter, maar de schade was beperkt tot 3-2, door treffers van de weer herstelde Huug Aandewiel en Hennie Koet Na de doel wisseling schoten Huug Aandewiel en Jan Hoge- woning hun ploeg naar een 4-3 voorsprong, waarna de Lim burgers in de teveel gespeelde tijd alsnog de 4-4 op het score bord brachten. Door het gelijke spel is Glas bergen de Best nog niet uitge- schakeld in de strijd om hét kampioenschap van Neder land. Maar moeilijk is het wel geworden. Maandag dient Glasbergen dan van koploper Tongelreep te winnen en te hopen op een verlies of gelijk spel van datzelfde Tongelreep tegen Keelkampers. Sponsorloop Meerburg een groot succes ZOETERWOUDE De gis teravond door Meerburg ge houden sponsorloop heeft ruim f 16.000,- opgebracht en was daarmee een groot succes. BADMINTON WK in Peking Herenenkelspel, kwartfinales: Frost (Den>-Sidek (Mal) 15-7,15-5; Jianhua- (Chi}-Qingwu (Chi) 15-4,15-2; Yang (Chi)-Frederiksen (Den) 15-3,11- 15,15-9; Sugiarto (lnd}-Guobao (Chi) 15-7,15-13. BASKETBAL Vierlandentoernooi in Amsterdam (heren) Nederland-Roemenië 77-76, Israël- Frankrijk 93-90. BILJARTEN Open Belgische driebandenkampi oenschappen 1e ronde: Van der Smissen (Ned>-De Wilde (Bel) 3-0, Habraken (Ned>-Rou- fos (Gri) 3-1, De Jong (Ned)-Van Hoy- landt (Bel) 3-1, Gieskens (Ned)-Djou- bri (Fra) 3-1, De Bruyn (Ned)-Anders- son (Den) 3-0, Bessems (Ned^De Cleene (Bel) 3-0, Weijenburg (Ned)- Raemdonck (Bel) 3-1, Bierens (Ned>- Vervest (Bel) 3-1. Laenen (Bel)-P.Z.C. Bakker (Ned) 3-0, Mashida (Jap)- Nieuwenburg (Ned) 3-1, De Wilde (Ned)-Wesenbeek (Bel) 3-0, Verlouw (Ned)-Velthuis (Ned) 3-2, Crispin (Zwe)-Jaspers (Ned) 3-2, Havermans (Ned)-Schumann (Ned) 3-2. Broeders (Ned)-Gijsels (Bel) 3-1, Van Cromvoirt (Ned)-Dupont (Bel) 3-2, Thögersen (Den>-Hida (Jap) 3-0. 2e ronde: Sumiyoshi (Jap)-Van der Smissen 3-2, Shimada (Jap)-Theriaga (Por) 3-1. Habraken-De Jong3-0, Gieskens-De Bruyn 3-1, Bessems- Henning (Den) 3-1, Weijenburg-Bie- rens 3-1. HONKBAL Hoofdklasse: UW-Sparta 1-6. PAARDESPORT Koersen van Schaersberg EERSTE KOERS. 2100 m: 1. Adelman Boszorg (B. Crebas) 2.52.6-1.22,2, 2. Bavonora, 3. Barbara de Noot. Niet gestart: Bonnasierra Majo. Toto: win nend 3,30; plaats 1.50, 1,10, 1,20; koppel 8,40; trio 99.20. TWEEDE KOERS. 2600 m: 1. Ameri can C (B. Crebas) 3.35.6-1.22,9. 2. Zygor Sammer, 3. Zerge Dorado. Niet gestart: Yonina Star en Yrifea du Bois. Toto: winnend 2,20; plaats 1,20, 2.80; koppel 4,80; trio 18,00. DERDE KOERS. 2000 m: 1. Wish me Luck (M. Riley) 2.06,3, 2. Grev Off. 3. S Travel. Toto: winnend 3,20; plaats 1,60. 2,10; koppel 9,20; trio 62.10. VIERDE KOERS. 2100 m: 1. Ami Nora (H. Grift) 2.50.3-1.21,1, 2. Zerto W, 3. Zarina T. Toto: winnend 1,10; plaats 1,10, 1,60, 1,70; koppel 4,90; trio 150,20. VIJFDE KOERS, 1609 m: 1. Ann Marshall (J. van der Pijl) 2.07,3- 1.19,1, 2. Ybert Elk. 3. Yamara of Horn. Niet gestart: Zetzlar Hanover. Toto: winnend 1,30; plaats 1,10, 2,80, 6,10; koppel 19,90; trio 241,70. ZESDE KOERS. 2000 m: 1. Silver BUI (A. de Vries) 2.09,3, 2. Happy Raap horst, 3. Moon Boy. Niet gestart: Joss's Muffin. Toto: winnend 4,10, plaats 1,30, 1,40, 2,10, koppel 9,00, trio 38.30. ZEVENDE KOERS. 2100 m 1. Always Again (H. Grift) 2.46.8 - 1.19,4, 2. Zaf- fra Voltary, 3. Yline. Toto: winnend 1,70, plaats 1,10, 1,10, koppel 1,50, trio 30,90. ACHTSTE KOERS. 1609 m: 1. Ank de Bloomerd (J. van der Pijl) 2,08,9 - 1.20,1, 2. Zorro Six, 3. Amon Marco. Toto: winnend 1,10, plaats 1,40, 1,10, koppel 19,70, trio 84,40. NEGENDE KOERS. 1609 m: 1. Weh- nes Dream (F. Gorter) 2.04,6 - 1.17,4, 2. Velino Majo, 3. Wanda Volo. Toto: winnend 43,20, plaats 6,00, 3,20, 2,30, koppel 47,90, trio 858,40. TIENDE KOERS, 1609 m: 1. Zenith Nora (F. van den Berg) 2.05,0 - 1.17,7, 2. Yromi W, 3. Wilgen du Bois. Toto: winnend 4,20, plaats 8.40, 7,20, 6,70, koppel 62,70, trio 586,10. SCHAKEN Zonetoernooi in Budel Heren, 3e ronde: Wians (Lux)-Kouatly (Fra) 0-1, Todorcevic (Mon)-Haik (Fra) 1/2-1/2, Renet (Fra)-Miralles (Fra) 0- 1, Ligterink (Ned>-Kuijf (Ned) 1-0, Van der Sterren (Ned)-Winants (Bel) 0-1, Scheeren (Ned)-Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2. Stand: 1. Winants 2 1/2 pun ten, 2. Kouatly, Renet en Scheeren 2, 5. Van der Wiel 1 1/2 en 1 afg., 6. To dorcevic, Miralles en Ligterink 1 1/2, 9. Haik en Wians 1, 11. Van der Ster ren 1/2, 12. Kuijf 0 en 1 afg. Dames, 3e ronde: Rear (Fra)-Lebel (Fra) 1/2-1/2, Birlenbach (Lux)-Tag- non (Fra) 0-1, Drewes (Ned)-De Greef (Ned) 0-1. Vreeken (Ned>-Bruinenberg (Ned) 1-0. Stand: 1. Vreeken 3 pun ten. 2. Flear 2 1/2, 3. Lebel 2. 4. Tag- non en De Greef 1 1/2, 6. Bruinen berg 1, 7. Drewes 1/2, 8. Birlenbach 0. TENNIS Landentoernooi in Düsseldorp Rode groep: Tsjecho-Slowakije-Zwe- den 3-0 (Mecir-Jarryd 6-2,6-3; Srej- ber-Nyström 6-2,6-2, Mecir/Smid- Jarryd/Nyström 6-4,6-2). West-Duits- land-Australië 3-0 (Jelen-Cash 6-7,7- 6,3-6; Keretic-McNamee 6-0,6-0; Mei- necke/Jelen-Masur/McNamara 6-2,6- 2) Eindstand: 1. Tsjecho-Slowakije 2 gewonnen wedstrijden (7 gewonnen partijen, 15 gewonnen sets), 2. West- Duitsland 2 (5-12). 3. Zweden 2 (5- 10). 4. Australië 0 (1-5). Blauwe groep: Verenigde Staten-Ar- gentinië 3-0 (Gilbert/Seguso-Vilas- /Jaite 5-7,6-4,6-2). Spanje-Frankrijk 2-1 (Casal/Sanchez-Leconte/Forget 6-2,5-7,3-6). TURNEN Europees kampioenschap in Mos kou Zeskamp heren: 1. LJoekln (Sov) 59.15 punten, 2. Koroljev (Sov) 58,65, 3. Guczoghi (Hon) 58,40, 4. Kroll (Odl) 58.30. 5. Mogilnl (Sov) 57,85. 51. Lamboo 50,50 (vrije oefening 8,45, voltige 8,75, ring 8,35, sprong 8,70, brug 8.20, rek 8,05), 56. De Kok 49,00 (8,00-7,90-7,80-8,55-8,75-8,00), 59. Van Luijk 48,65 (8,30-8,80-7,70- 8,45-7,30-8,10). VOETBAL Competitie West-Duitsland Werd er Bremen-Vfb Stuttgart 1-0, Leverkusen-Blau Weiss Berlin 2-2, Kaiserslautern-Borussla Dortmund 2- 3. Stand aan kop: 1. Bayern Mün- chen 29-45, 2. Hamburger SV 29-39, 3. Borussia Dortmund 30-36, 4. Wer- der Bremen 30-36, 5. Leverkusen 30- 34. Frankrijk RC Paris-Nice 3-1, Metz-Nantes 3-1, Saint-Etienne-Rennes 2-0, Brest-Bor deaux 1-1, Auxerre-Sochaux 0-0, Toulouse-Nancy 2-1, Monaco-Paris SG 1-1, Marseille-Lens 1-3, Lille-Tou- lon 1-1. Stand aan kop: Bordeaux 36-51; Marseille 36-49; Toulouse 36- 46; Auxerre 36-43; Monaco 36-42. VOLLEYBAL EK kwalificatietoernooi in Boeda pest Oost-Duitsland-Oostenrijk 3-0 (15- 4.15-3,15-3), Bulgarije-Hongarije 3-*" (12-15,15-9,15-4.15-8). WIELRENNEN Ronde van Italië 1e deel 1e etappe: 1. Breukink (Ned) 50.59 (10 sec. bon.). 2. Anderson (Aus) 51.18 (7 sec. bon.), 3. Millar (Gbr) 51.23 (5 sec.), 4. Roche (Ier) op 0.26.(3 sec.) 5. Winnen (Ned) 51.28, 6. Lejarreta (Spa), 7. Rominger (Zwi), 8. Baronchelli (Ita), 9. Visentini (Ita), 10. Skoda (Tsj), 21. Winnen, 29. Lubber- ding op 0.54. 60. Kuiper op 1.16, 63. Van der Velde op 1.33, 105. De Rooy op 2.43, 114. Talen op 3.19, 115. Kleinsman z.t., 125. Bogers op 3.55, t26. Habets z.t», 130. Hermans z.t., 132. Pieters z.t., 134. Schalkers op 4.09. 135. Lammertink z.t.. 150. Meij er op 5.22. 172. Lammerts op 6.40. 2e deel 1e etappe, individuele tijdrit: 1. Roche (Ier) 10.19 (met bonificatie 10.09), 2. Piasecki (Pol) 10.22, (10.15); 3. Breukink (Ned) 10.25 (10.20), 4. Rominger (Zwi) 10.26 (10.23), 5. Vi sentini (Ita) op 0.07, 6. Freuler (Zwi) op 0.09, 7. Anderson (Aus) op 0.11, 8. Bontempi (Ita) op 0.12, 9. Pagnin (Ita)" op 0.12, 10. Popp (Oos) op 0.14, 34. Lubberding op 0.24, 44. Bogers op 0.28, 60. De Rooy op 0.33, 74. Win nen op 0.35. 81. Hermans op 0.37, 86. Kuiper op 0.38. 87. Pieters op 0.38. 92. Van der Velde op 0.39, 95. Talen op 0.40, 102. Lammertink op 0.43, 115. Daems op 0.47, 129. Kleinsman op 0.53, 148. Schalkers op 0.57, 154. Lammerts op 0.59, 157. Meijer op 1 minuut en 1 seconden, 160. Habets op 1.03, 165. Verieyen op 1.06, 171. Bogaert op 1.12. Alge meen klassement: 1. Breukink 1.6.22, 2. Roche op 14 sec.. 3. Pia secki op 0.21, 4. Visentini op 0.29, 5. Rominger op 0.30, 6. Anderson op 0.30, 7. Bauer op 0.41, 8. Pagnin op 0.41, 9. Argentin op 0.46, 10. Peder- sen op 0.49, 11. Bombini op 0.52, 12. Corti op 0.52. 13. Lejaretta op 0.54, 14. Baronchelli op 1 minuut, 15. Chioccioli op 1.02, 16. Millar op 1.03, 17. Mujika op 1.04, 18. Cassani op 1.06, 19. Wyder op 1.23, 20. Kappes op 1.24, 24. Lubberding op 1.32. 38. Winnen op 1.48, 50. Kuiper op 2.14, 62. Van der Velde op 2.41, 89 De Rooy op 3.29, 94. Daems op 3.34, 106. Talen op 4.11, 115. Kleinsman op 4.32, 117. Bogers op 4.36, 120. Pieters op 4.44, 124. Hermans op 4.54. 127. Lammertink op 5.04, 133. Schalkers op 5.26, 138. Habets dp 5.30, 167. Meijer op 6.52, 173. Lam merts op 8.13, 177. Verieyen op 9.12, 179. Bogaert op 9.26. Vredeskoers 13e etappe: 1. Stumpf (Wdl) 4.32.49 (10 sec. bonificatie), 2. Saether (Noo) (5 sec.), 3. Novosad (Tsj) (2 sec.) z.t. als Stumpf, 4. Petrov (Bul) op 1.31, 5. Abdoezaparov (Sov). 6. Raab (Odl), 7. Jagt (Ned), 8. Ludwig (Odl). 9. Saitov (Sov), 10. Pelliconi (Ita) z.t. als Petrov. Algemeen klassement: 1. Aifipler (Odl) 45.5.27, 2. Petrov op 1.45, 3. Mierzejewski (Pol) op 2.34, 4. Abdoe zaparov op 4.20, 5. Jaskula (Pol) op 4.33. 6. Saether op 4.45, 7. Heppner (Odl) op 4.50, 8. Konisjev (Sov) op 4.59. 9. Poelnikov (Sov) op 5.38, 10. Kummer (Odl) op 5.47. ZEILEN Selectiewedstrijden WK Starklasse 1e race: 1. Bakker/Vandenberg (Ned), 2. Jensen (Den), 3. Van Leeu- wen/Vollebregt (Ned), 6. Staartjes- /Rob Douze (Ned), 7. Kees Douze/AI- tena (Ned). 2e race: 1 Heimig (Wdl), 2. Bakker. 3. Hagen (Wdl), 4. K. Dou ze. 6. Staartjes, 7. Van Leeuwen. Stand: 1. Bakker 3 punten. 2. Heimig 10, 3. Hagen 13.7; 5. Van Leeuwen 18.7.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11