Hazerswoude in beroep tegen bedrijfsterrein dagpuzzel Sportdag zet Alphen op stelten Roelofarendsveer vol obstakels voor rolstoelen Werkloosheid ronc Alphen gedaald LEIDEN OMGEVING Paarden gered Compostbakken zeer in trek Gasontploffing in Noordwijk Gitaarconcert in Dorpskerk Team Kleyweg wint toernooi Nieuwkoop laat agrariërs natuurgebieden beheren Kleutergroepen in één gebouw CfiidóG Souoant VRIIDAG 22 MEI 1987 PAGINA 1( aan tafel Spinazieschotel met eieren, kaas en aardappelpuree - vanille-rijstevla vegetarisch) Als u met zijn tweeën bent dan heeft u het volgende nodig: 2 eieren, 1 kg spina zie, 1 uitje, 1 lepel olie, zout. 100 g kaas in dunne plakken; O'/s tot 1 kg aardappelen, zout, melk, 10 g margarine, peper, 1 sla-uitje; OVi liter melk, 25 g rijst, 15 g custard, 30 g suiker (of 2Vt dl rijstepap en 2Vt gele vla), 100 g aardbeien, bas terdsuiker naar smaak. Zet de eieren onder koud water op, breng ze vlot aan de kook en laat ze vier mi nuten zacht koken. Giet het hete water af, zet de eieren even onder koud water en pel ze. Was de spinazie tot het spoelwater geen zand meer bevat. Laat de groente goed uitlekken en snijd haar grof. Fruit in een wijde braadpan de kleingesneden ui lichtbruin in de olie. Voeg de spinazie met handenvol tegelijk toe, laat zo'n portie al omscheppende slinken en doe er dan een nieuwe bij. Werk zo door tot de laatste blaadjes geslonken zijn. Maak de spinazie op smaak af met zout en leg haar in een vuurvaste schaal. Leg de eieren erop en bedek het ge heel met kaas. Zet het ge recht onder een hete grill of in een hete oven totdat de kaas gesmolten is. Werk deze schotel achter elkaar af, bij opwarmen van spinazie kan er in de groente een voor onze gezondheid schadelijke stof (nitriet) ontstaan. Maak van de gaargekookte aardappelen met melk en margarine een luchtige en smeuïge puree en roer daar peper en een kleingesneden sla-uitje door. Strooi de gewassen rijst in de helft van de aan de kook ge brachte melk en laat het mengsel een half uur zacht koken. Bind de rijstepap bij met een mengsel van cus tard, suiker en weinig koude melk en voeg van het vuur de rest van de koude melk toe. Bedek de koude vla met de geprakte en met basterd suiker gemengde aardbeien. JEANNE KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1- commissie van afge- vaardigden; 8. oude lengtemaat; 9. brandstof; 10. dat is (afk.); 11. boom; 12. tuinhaag; 13. voorzetsel; 14. slaapplaats; 16. vorm van mij; 17. flink; 19. gehoororgaan; 20. schulp- vormige holte; 22. voorbeeld; 25. voegwoord: 27. sleepnet; 28. muziek noot; 29. tenen mand; 30. hemelli chaam; 31. bijwoord; 32. halsdoek; 34 voorzetsel: 35. zeer onbezonnen. Verticaal: 1. vreemde taal; 2. joods profeet; 3. landbouwwerktuig; 4. ge sponnen draad; 5. vizierlijn v.e. verre kijker; 6. hetzelfde (Latijn); 7. vertrou welijk; 14. stijlperiode; 15. uitgebreide feestmaaltijd: 17. bisschoppelijke hoofdkerk; 18. kreet; 21. devoot be grip; 23. god van de donder; 24. Spaans rijpaard; 26. wreedaard; 28. ruwe steenmassa; 32. de dato (afk.); 33. muzieknoot. OPLOSSING •s ee "P P ZC -SIOJ 82 :ojeu "92 UeuaB pz Meuoa £Z peqeB IZ :||6 81 ;wop 71 :J3U!P 51 :>fOJ -eq >i :uaöie 7 :uiapi 9 :se 5 :uaje6 p :6e e *!I3 2 :suaea 1 qeeoijjeA iseopiop se pe :sbp Me ie :uoz oe :ueq '62 :ej 82 :"»f LZ 92 'lepouJ ZZ 02 Moo 61 'BIUBP 71 91 :P9P PI :eu ei :6eq Zl title ll P 01 :se6 '6 "ia 8 '-eiieSajap 1 qeeiuozuoH LEIDSCHENDAM Brandweer, politie en bewo ners van de Middenweg in Leidschendam hebben van nacht paarden gered. De die ren stonden in een stal bij een woning aan de Midden weg. Voor de deur van de stal stond een vrachtwagen, die door onbekende oorzaak in brand is geraakt. De eige naar was met bluswerkzaam heden begonnen en werd ge holpen door brandweer en politie. Een omwonende heeft met zijn tractor de vrachtwagen weggereden, waarna de paarden konden worden bevrijd. In de stal lag ook hooi en er stonden twee antieke automobielen. Vol gens de politie is er „aardig wat schade". Rijnstreek neemt kóppositie over ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense sportont- moeting kent een nieuwe koploper. Rijnstreek ver drong BVO gisteren van de eerste plaats. Hockey, bad minton en schieten waren de onderdelen die de dertig sportploegen gisteren moesten afwerken. Het ziet er naar uit dat de fietspuzzeltocht van zaterdag de beslis sing moet brengen, want de drie ploegen die nu boven aan staan moeten morgen alle drie voetballen en alle drie in een andere poule. Na gisteren staat Rijnstreek aan top met 2666 punten, twee is BVO met 2603 punten en drie Zegerplas met 2565 punten. Hockey werd gewonnen door Tean met 540 punten, Zei met 495 en Alphense Boys met 450 punten. Badminton werd gewonnen door Rijnstreek met 540 punten, ATTC met 495 punten en ZVC met 450 punten. Het schieten werd gewonnen door Nieuwe Sloot met 540 punten, Flair met 480 punten en Rijnland met 420 punten. Dit onderdeel kostte BVO de eerste plaats in net klassement. De basketballers behaalden op dit onderdeel slechts 60 punten. OPENDAG BRANDWEER LEIDSCHENDAM De brandweer van Leidschen dam houdt morgen samen met de plaatselijke afde ling van het Rode Kruis een open dag in het nieu we gebouw aan de Veurse Achterweg. Tussen tien en vier uur kan men kennis maken met alle onderde len van beide organisaties. Kinderen kunnen een ritje maken in een echte brand weerauto en wie iets voelt voor deelname aan het echte bluswerk kan zich op de hoogte stellen van de voorbereidende werk zaamheden als vrijwilliger. WOUBRUGGE De gemeenteraad van Woubrugge gaf gisteren in in een vergadering van precies 12 minuten 130.000 gulden uit. De interesse voor compostbakken in Woubrugge is flink. Van de veertig door de gemeente aaangeschafte exemplaren zijn er nog slechts een tiental niet verkocht. De basisscholen krijgen er eentje van de ge meente. De raad ging akkoord met het in totaal verstrek ken van 2000 gulden aan subsidie op de bakken. De acht jaar oude vrachtwagen van gemeentewerken is versleten. Men besloot tot de aanschaf van een nieuwe, 83.100 gulen kostende wagen. De Woubrugse raadzaal is vanwege een trap slecht toegankelijk voor personen, die minder goed ter been zijn. Besloten werd een lift voor 26.000 te laten aan brengen. die het euvel moet verhelpen. De electriciteitska- bels in de Kerkstraat en een gedeelte van de Comriekade verkeren in slechte staat. De raad besloot unaniem tot de aanleg van een nieuwe. Voor 19.000 gulden kan men in het oude gedeelte van Woubrugge de toekomst weer verlicht tegemoet zien. Nieuwe secretaris Nieuwkoop beëdigd NIEUWKOOP Onder zeer veel be- langstelling is gisteravond de heer Kwakkel geïnstalleerd als nieuwe ge meentesecretaris. VVD'er Niezen verge leek Nieuwkoop met Emmen, waar Kwakkel ruim elf jaar een functie heeft bekleed als gemeentesecretaris: „Ook al bestaat Nieuwkoop uit laagveen en Em men uit hoogveen, dit betekent nog wel dat er van de nieuwe gemeentesecretaris hoogstandjes worden verwacht". De zwijgzame functie die een gemeentese cretaris bekleedt tijdens raadsvergade ringen werd door Kwakkel op een leuke manier opgevangen: „Het moet een goe de spreker ziin die een zwijger verbe tert". Na de beëdiging was er gelegen heid om Kwakkel te feliciteren. NOORDWIJK Een lichte gasexpla I in een woning aan de Voorstraat Noordwijk heeft vanmorgen vroeg vo ongeveer 35.000 gulden schade aangerict De ontploffing gebeurde in een keuken J annex garage die aan een woning bouwd is. De brandweer vermoedt een lek in de gasleiding naar het gasfo nuis de oorzaak van de ontploffing is j weest. De waakvlam van de geiser zorg; ervoor dat het gas tot ontploffing kw* De bewoners waren op dat moment tii in het vertrek aanwezig. Er werd gr; schade aangericht De garagemuur li een scheur op, de garagedeur raakte zet en een scheidingswand tussen het kt kentje en de garage werd weggeslagen7|g' was geen vuur. HAZERSWOUDE Ha zerswoude gaat in beroep tegen de aanleg van het industrieterrein. Dit 40 hectare grote terrein is door de provincie ten wes ten van de wijk Groe- noord gepland. Na een in cidentrijke vergadering besloot de gemeenteraad in te stemmen met het meerderheidsvoorstel van B en W om protest aan te tekenen. Dit betekent dat Hazerswoude geen kei hard nee tegen de komst van het terrein zal laten horen. Mevrouw G. Hoogendoorn-Os- kam (CDA) betoogde dat de gemeente ziéh moet blijven in zetten voor de leefbaarheid van de wijk Groenendijk. Zij had echter niet de minste illu sie dat een besluit van een ho gere overheid (de provinciale) door een lagere overheid aan te vechten zou zijn. Daarom moest het college, conform het voorstel gelijk met het instel len van beroep, gaan onder handelen over de voorwaar den waaronder het eventueel wel te aanvaarden zou zijn. De heer D. van der Neut (CDA) vertolkte een ander stanpunt. Hij stelde dat kei hard nee gezegd diende te worden tegen de plannen van zo'n groot industrieterrein. Hiermee wordt een tijdbom onder de wijk Groenendijk ge legd. De wijk zal worden inge klemd tussen de Fasson ener zijds en het nieuwe terrein an derzijds. Ook zal het waar schijnlijk niet mogelijk blijken vervuilende industrie tegen te houden mocht het er onver hoopt wel komen. Ook het nut werd betwijfeld, omdat 10 ki lometer verder (Alphen aan den Rijn) een industrieterrein nog gedeeltelijk leeg staat, zo betoogde Van der Neut. De VVD was aanmerkelijk po sitiever over het industriege bied. Het vond het daarom ook niet nodig een beroep in te stellen. Ook buiten een beroep om zou de gemeente best in staat zijn randvoorwaarden te creëren. Dat die er moeten ko men staat ook voor deze partij buiten twijfel. Mevrouw C. .A M. van Putten (PvdA/ PPR) citeerde het rapport van de Kamer van Koophandel ge naamd „Bedrijfsterreinlocatie in de Leidse Agglomeratie". Dit stelt dat het betreffende terrein geen geschikte plaats is voor vestiging van industrie. Mevrouw van Putten vond het vreemd dat dit uit december 1986 daterende rapport niet aan de raadsleden was ver strekt. De heer J. F. Kaashoek (SGP/RPF) was onder de in druk van deze argumentatie. Hij voelde daarom ook meer voor een „nee zonder meer". De heer S. J. Fransen (Ge- meentebelangn) zei voor het bedrijfsterrein te zijn. De mi lieuaspecten zou Hazerswoude heel goed kunnen regelen. Daarbij moet de ondernemer ook een goede kans krijgen zich te ontwikkelen. Onderschat Burgemeester J. W. van der Sluis zei hij de belangrijkheid van het rapport van de Kamer van Koophandel niet op juiste waarde geschat. Wethouder P. A. Th. van der Werf (CDA) stelde dat een keihard nee de onderhandelingspositie sterk zou verzwakken. Het inge diende bezwaar zou als druk middel moeten fungeren. Bij het toezeggen van de rand voorwaarden, door de gemeen te gesteld, zou het bezwaar in getrokken worden. Eén van die randvoorwaarden is een eigen aansluiting van het ter rein op de nieuwe Rijksweg 11 om de verkeersdrukte op de Hoge Rijndijk niet verder te doen toe te laten nemen, zo zei de wethouder. Wethouder me vrouw G. van der Lecq-de Knikker (PvdA) betoogde dat juist door een keihard nee de onderhandelingen een betere kans van slagen hebben. De PvdA/PPR fractie kwam tenslotte met een motie waarin werd gesteld dat beroep zou worden ingesteld tegen het niet goedkeuren van het be drijfsterrein. Deze motie kreeg slechts de stemmen van de PvdA/PPR-fractie. Ook de heer van der Neut die eerder op de avond nog met applaus beloond was door de vele aan wezige Groenendijkers voor zijn gloedvol betoog stemde te gen. Daarna kwam dezelfde fractie met een afgezwakte motie. Hierin werd gesteld dat alleen meegewerkt zou wor den aan het bedrijfsterrein als aan de Hazerswoudse voor waarden zou worden voldaan. Wethouder van der Werf stel de verbaasd vast dat dit het voorstel van het college was. Het verschil zat hem in het feit dat het college wil onder handelen over de voorwaar den. Dit zou niet gebeuren als de motie aangenomen zou worden. Toen de wethouder echter toezegde geen duim breed te wijken betreffende de voorwaarden en alleen te on derhandelen over de andere aspecten van het bedrijfster rein, werd de motie ingetrok ken. Uiteindelijk stemde slechts Gemeentebelangen te gen het voorstel van het colle ge. En hoewel een beroep wordt ingesteld verlieten vele Groenendijkers teleurgesteld de Raadszaal. Fietser gewond ALPHEN AAN DEN RIJN Een 55-jarige man uit Alphen is bij een aanrijding op de Ziendeweg gewond geraakt. Hij wilde op zijn racefiets een tractor inhalen. Op datzelfde moment werd hij door een personenauto ingehaald die bovendien bij deze manoeuvre hard moest remmen. De fiet ser remde eveneens en slin gerde tussen de tractor en de personenauto. De man viel op de rijbaan. Hij liep daarbij een lichte hersenschudding, snij- wonden en een sleutelbeen breuk op. De automobilist is doorgereden. Koeien in de sloot SASSENHEIM Twee koei en zijn vanmorgen gewond ge raakt bij een ongeval met een aanhanger op de Rijksstraat weg in Sassenheim. De koeien zaten in de aanhanger, die was bevestigd aan een auto die werd bestuurd door een 51-ja rige inwoner van Oegstgeest, de eigenaar van de dieren. On verwacht schoot de koppeling los, waardoor de aanhangwa gen zelf verder reed en in een sloot terechtkwam. De koeien moesten worden afgevoerd naar het slachthuis. De rijks politie van Sassenheim stelt een onderzoek in. ZOETERWOUDE In de Zoeterwoudse Dorpskerk wordt zondag een gitaarmid dag gehouden. Een gitaaren semble onder leiding- van Erik Otte speelt werken van Duarte, Tsjaikovski, Poulenc, Albeniz en Grieg. Sologita rist Frank Mostert speelt werken van Bach, Carcassi, Brouwer, Sor en Sainz de la Maza. Aanvang 14.30 uur, entree vrij. In een bijzonder gezellige sfeer is gisteravond in de Klaverhal in Zoeterwoude een voetbaltoernooi gehouden voor „Bekende inwoners van Zoeterwoude". Acht teams, van de meest uiteenlopende pluimage, kwamen in actie. Honderden belangstellenden woonden de sportieve happening die werd gehouden in het kader van het eerste lustrum van de Klaverhal bij. Na een grote serie wedstrijden, waarbij het publiek vele malen genoot van onnavolgbare acties, plaatsen uiteindelijk de teams van coach Toon Kleijweg en van coach Gerard Versteegen zich voor de finale. Een aan trekkelijke partij voetbal die met 3-1 werd gewonnen door het team van de heer Kleyweg. Morgen avond wordt het lustrumfeest besloten met een happening in de Klaverhal waarbij Lee Towers als grote trekpleister fungeert. Hij wordt bijgestaan door de groep „Telephone". Voorts is er een op treden van Willem Duyn en zorgt Fer Giezen met zijn disco eveneens voor gezellige dansmuziek. Inwoners uit het dorp worden verzocht niet met de auto te komen, omdat het op last van politie en brandweer niet is toegestaan op het terrein van de Klaverhal te parkeren. NIEUWKOOP Een grote meerderheid in de Nieuwkoop- se gemeenteraad vertrouwt erop, dat de agrariërs de na tuurgebieden goed zullen behe ren. Dit bleek gisteravond tij dens de bespreking van een voorstel van Gedeputeerde Sta ten om grote delen van de ge meentelijke natuurgebieden als reservaat aan te wijzen. De raadsfracties van CDA, VVD en GPV/RPF meenden, met de Vereniging tot beheer en behoud van het veenweide- gebied, dat de noodzaak tot aanwijzing als reservaatsgebied niet is aangetoond. Door de agrariërs in het gebied worden de belangen van de landbouw wel degelijk tegen de natuur af gewogen. Daarom is er geen en kele noodzaak een reservaats gebied aan te wijzen en het ge hele gebied op termijn aan de agrarische bedrijfsvoering te onttrekken. Behoud van de landbouw en natuur zijn even waardig en kunnen goed sa mengaan. Aldus de meerder heid van de raad. ALPHEN AAN DEN RIJN Ruim 4.700 sporters en supporters komen zaterdag naar Al phen aan den Rijn voor hun bedrijfssportdag. Het zijn werknemers van de diverse dochteronderne mingen van de holding Buurman-Tetteroo. Het Alphense bedrijf Esveha behoort daartoe en kreeg dit jaar de organisatie van de tweejaarlijkse be drijfssportdag toegewe zen. Uit heel Europa ko men de werknemers. Zij komen met bussen uit Spanje, België, Duitsland en Nederland. Zo'n dag organiseren is een gigantische klus. Daarom schakelde Esveha de Al phense sportstichting in die de coördinatie van het hele gebeuren op zich nam. Sa men met de verschillende sportverenigingen in de ge meente werd het draaiboek voor de hele dag vastge steld. Omdat er zoveel men sen komen moest eerst het verkeer georganiseerd wor den. Besloten is om zater dag van de Sportlaan, een richtingverkeer te maken. De inrit vanaf de Kennedy- laan blijft open. Daar zullen 's morgens tussen 09.00 en 10.00 uur de ruim 600 per sonenauto's en 60 bussen aankomen. Zij worden naar het parkeerterrein bij Al phen gedirigeerd waar de gasten koffie krijgen en vervolgens met andere bus sen getransporteerd worden naar de diverse sportaccom modaties en sporthallen. De lunch wordt verzorgd door de organiserende vereni gingen. Zo hebben de voet balclubs voor maar liefst 1800 lunchpakketten te zor gen. Dat wordt betaald door Buurman Tetteroo. Geschat wordt dat zo'n dag het moe derbedrijf tussen de 300.000 en 400.000 gulden kost. Maar gezien het succes en de verdere motivatie bij de werknemers is het dat waard. Superloterij groot succes ZOETERWOUDE De Superloterij van SJZ is een ongekend succes geworden. Afgelopen maandag werden de laatste loten verkocht wat betekent dat binnen drie weken 1000 stuks 100 gulden aan de maa zijn ge bracht. De renovatie van het clubhuis op Haasbroek, waarvoor deze loterij werd opgezet, kan dus worden uitgevoerd. Het bestuur van SJZ wijst er nog eens met nadruk op dat de netto op brengst, geraamd op 55.000 gulden geheel zal worden gebruikt voor het clubhuis. Geruchten over eventuele andere bestemmingen zijn dan ook volledig uit de lucht gegrepen. Wel wordt overwogen om het restant van de nog uitstaande ren teloze obligaties, die werden uitgegeven bij de uitbrei ding van de kleedruimten in 1978, nu uit te betalen. Dit is mogelijk geworden omdat alle loten inderdaad zijn verkocht waardoor de maximale opbrengst werd verkregen. In augustus zal het eerste deel van de reno vatie, de vernieuwing van de voorpui, worden uitge voerd. Onder de supervisie van ir. L. Bosman, ontwer per van het gebouw en het aannemersbedrijf JOBO, sponsor van het eerste elf tal, zal bestuurslid Bert Hulsbos, als opvolger van Arie van der Voort, speciaal belast met de bouwkundige voorzieningen van SJZ, met vrijwilligers het werk ter hand nemen. De eerste van de acht maandelijkse trek kingen zal eind juni plaats vinden waarna de uitslag bekend zal worden gemaakt op de Wielerdag van 28 juni. RIJPWETERING In Rijp- wetering staat een integratie van de kleutergroepen in de r.k. basisschool Maria en Sint Joseph aan de Koppoellaan voor de deur. De gemeente raad bespreekt volgende week een voorstel van het college van B. W. daartoe. Het bestuur van de school heeft aan de raad gevraagd om financiële medewerking bij het realiseren van een aantal voorzieningen voor de integra tie. Het gaat hierbij om het creëren van speelgelegenheid voor de jongste leerlingen, het aanpassen en inrichten van de lokalen en toiletten en het aanbrengen van voorzieningen op de speelplaats alsmede een buitenberging. Het aantal leer lingen van de Ripse basis school zal in het komende schooljaar niet meer dan zes groepen omvatten. Op basis van dat aantal verleent het rijk een vergoeding aan het schoolbestuur, welke is geba seerd op een bruto vloeropper vlakte van 815 vierkante me ter. Hiermee kan het schoolbe stuur niet de huidige twee lo- katies in stand houden, omdat alleen al het hoofdgebouw aan de Koppoellaan een opper vlakte van achthonderd vier kante meter heeft. Dit bete kent dat de huidige kleuter school aan de Hertogsweg moet worden afgestoten. Over de bestemming van dit kleu terschoolgebouw is nog niets bekend. Nieuwe burgemeester in Bodegraven BODEGRAVEN Drs. A.W.M. Brugman (42) is met ingang van 16 juni benoemd tot burgemeester van Bodegra ven. Hij is nu nog burgmeester in Peize. Brugman is lid van D66 en volgt in Bodegraven J. Kok op, die 16 mei met ver vroegd pensioen is gegaan. Dit heeft het ministerie van bin nenlandse zaken meegedeeld. ei De drempel van de firma Schouten in Roelof arendsveen is een Pi te nemen hindernis voor rolstoelgebruikers. di ALKEMADE Twee invalide inwoonsters van Roelofara Gi veen nodigden onlangs burgemeester, wethouders en raadsU schriftelijk uit voor een tochtje per invalidenwagen door dorp. Hoewel de leden van het gemeentebestuur zich i" tot nu toe niet hebben gewaagd, heeft dit initiatief menigeen het denken gezet over de vele onneembare barrières, waan invaliden en in mindere mate ook kinderwagenduwers dagel staan. De 28-iarige Joke van der Veer-van der Slot uit de Hartev straat belandde vijf jaar geleden in een rolstoel als gevolg een skeletziekte die zich toen openbaarde. Marian VerdeN genboom (38) van de Middenweg, moeder van drie kinderei m.s.-patiënte, weet pas anderhalf jaar wat het is om je per ir lidenwagen door Roelofarendsveen voort te bewegen. J trottoirs zijn te smal en te hoog. Winkels zijn vaak alleen gankelijk via hoge drempels en trappetjes, om over tochtdei131 maar niet te spreken. Als er reclameartikelen of fietsen op it stoep staan, kan ik er niet door". Het zijn overigens niet all de winkels, die ontoegankelijk zijn voor invaliden. Ook het uj meentehuis, de praktijkruimten van huisartsen, de apothi kapperszaken, bankgebouwen, stemlokalen, dorpshuizen en fé's zijn „onneembaar" voor rolstoelers. 1 Joke: ik ben ontzettend blij met mijn accuwagentje; het geeft kt zo'n gevoel van vrijheid, maar als er obstakels zijn, vervloei >ji hem wel eens". De meeste winkeliers hoeven volgens haar grote uitgaven te doen om hun winkel beter toegankelijk te ken. Een hardhouten plankje voor een drempel is vaak al doende. Marian heeft telefonisch contact gehad met de voc: 1 ter van de RAAK-winkeliersorganisatie, Ed van Berkel, i 0 haar problemen. Hij heeft toegezegd deze in de eerstvolgendl 10 den vergadering ter sprake te brengen. Namens het gemeenti stuur is Marian inmiddels bezocht door de directeur var Dienst Openbare Werken, de heer A. J. A. Peters. Deze heeft haar beloofd om in ieder geval de route van;f huis naar het centrum van Roelofarendsveen te verbetó Daarvoor moest zij op een plattegrondje aangeven, waar ziek stakels bevinden. „Dat bleken er meer te zijn dan je zo op z eerste gezicht verwacht". Marian: „Achteraf ben ik blij dsf" die brief heb geschreven. Ik baalde zo dat ik vond dat er aan moest doen. Niet alleen voor mezelf, maar ook voor ai invaliden. Er wonen in Roelofarendsveen echt nog veel rolsl gebruikers, waaronder ook slecht-ter-been-ziinde oudere sen. Vroeger bleven die noodgedwongen tnuis zitten, dankzij het bestaan van moderne invalidenwagens gaan meer mensen over tot de aanschaf van zo'n wagen. Op de foto willen Joke en Marian -beslist niet. „Wij kaarte probleem namelijk niet alleen voor onszelf aan, maar ook al die mensen, die niet voor zichzelf durven opkomen", brieven worden komende maandag in de raadsvergaderin sproken. ALPHEN AAN DEN RIJN De werkloosheid in Alphl omgeving is in de maand april gedaald met 146 personen o 6,8 procent. Dat is meer dan het landelijke gemiddelde (3,6 cent). Momenteel staan er 2003 mensen als werkzoekend» het Alphense Gewestelijke Arbeidsbureau geregistreerd; mannen en 838 vrouwen. Dat komt neer op 5 procent van afhankelijke beroepsbevolking. Vooral in de kantoorsector daalde de werkloosheid flink. V maand viel er nog een stijging van het aantal werkzoekend deze sector te constateren. Ook onder de jongeren beneden jaar verminderde het aantal werklozen. De werkloosheid ontwikkelde zich de afgelopen maand Rijnstreek als volgt: Alphen a/d Rijn Hazerswoude Koudekerk Leimuiden Nieuwkoop Nieuwveen Rijnsaterwoude Ter Aar Woubrugge Zevenhoven Mrt. '87 812 105 37 26 108 16 15 46 44 18 Apr. '87 772 95 26 27 96 15 16 45 38 16 Mrt. '87 624 58 29 21 61 15 09 43 12 Apr.'87 573 55 32 17 62 12 09 tij 41 12 8

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16