ïindexamenfestival et jongeren in het spoor IDIO/TELEVISIE HYPERMODERNE APPARATUUR IN WOZENDSTATION jelgië tand t-TV d TV-Morgen Radio CcidócSouxcMit WOENSDAG 20 MEI 1987 PAGINA 13 eldomroep wellicht ook op de middengolf .VOLDE - Wereldomroep Nederland gaat in de toe- ade 1st misschien ook op de middengolf uitzenden. Daarover 079. (jt op initiatief van het Ministerie van WVC op dit mo- ut overleg gevoerd. Die mededeling deed drs. J. Riezen- onI lp» directeur-generaal van Culturele Zaken van het mi- «Ni erie, bij de officiële ingebruikstelling van het nieuwe 00. i?rpark van de Wereldomroep nabij Zeewolde. De pro- nma's van de omroep worden via de kortegolfband de eld ingezonden, doch zijn niet te ontvangen in Neder- Als de Wereldomroep via de middengolf uitzendt, dan aat die mogelijkheid wel. 345" '(nagels, voorzitter van de Wereldomroep, stond stil bii toekomst van zijn organisatie. „Wij willen, in ieder geval nen bomende twintig jaar, gebruik maken van satel- ot* radio. Dat zal dan in eerste instantie bedoeld zijn voor "45 endingen voor Europa, omdat voor de ontvangst van L» programma's dure apparatuur nodig is. Bovendien zou, doorgifte van de programma's via kabelnetten, censuur gepast- kunnen worden. Kortegolf blijft voorlopig de •te* Ikoopste en meest vrije" manier van communicatie over (16i pe afstand', aldus Hoefnagels. C2 F 8.45. ZEEWOLDE Vragend keek prins Claus naar de heren die om hem heen stonden. „Moet ik op die knop drukken?". Ja hoor, met een druk op de knop begon een staaltje van moderne techniek. Automatisch wer den telefoonverbindingen gelegd met 'sta tions' van de Wereldomroep op Madagas car, Bonaire en Bangkok. De medewerkers van de Wereldomroep in die landen brachten van daaruit hun felici taties over in verband met deze officiële in gebruikname van het kortegolf zendstation voor de Wereldomroep in Zeewolde. Ver volgens was voor één keer heel even de Wereldomroep ook in Nederland te beluis teren. Het nieuwsbericht maakte melding van dé feestelijke gebeurtenis in Zeewolde. Deze demonstratie liet niet alleen zien dat het zendstation van NOZEMA met hyper moderne apparatuur is uitgerust, het gaf ook een beeld van het bereik van de We reldomroep. Straks wordt misschien ook China van onafhankelijke informatie voor zien. Voor de officiële bijeenkomst was op het terrein van het zenderpark een grote tent opgezet. Tussen de toespraken door trad Pim Jacobs met zijn trio op. NOZEMA had verschillende redenen om 'een feestje te vieren'. De opening van het zendstation, het 40-jarig bestaan van de Wereldomroep en het 60-jarig bestaan van uitzendingen op de korte golf vanuit Nederland. Diverse sprekers uit de omroepwereld maakten van deze gelegenheid gebruik om hun ongerustheid over commerciële radio en televisie uit te spreken. WO-directeur van Dijke benadrukte niets tegen commer cie te hebben, maar er moeten volgens hem wel voldoende middelen beschikbaar blij ven om 'de competitie het hoofd te kunnen bieden'. Ook drs J. Riezenkamp van WVC en voorzitter H. Hoefnagels van de Wereld omroep lieten in hun toespraken het belang van onafhankelijkheid van de Wereldom roep doorklinken. De Wereldomroep is ont staan uit Radio Oranje, die in de oorlogsja ren vanuit Engeland vrije informatie uit-, zond. Vertegenwoordigers van de Engelse omroep BBC waren dan ook genodigden bij de ingebruikname van het nieuwe zender park. „De oorlogstijd is eigenlijk nog de band die we met de Oranjes hebben", aldus Hoefna gels van de Wereldomroep. „In '40-'45 ging het om het uitdragen van het vrije Neder land. Dat doel hebben we nu nog, maar dan met name voor andere landen". (161 400 ((a[ ,VERSUM -Jongeren met act» eindexamen achter de rug wel voor de boeg, met ook F®*1 bities op een redelijke bo- 0^ ham later, zomede dienst- 1.30 irheid aan de maatschappij, 3.45. rden verwacht op het ndexamenfestival" van de 5 0® 0 op zaterdag 23 mei. Meer IS™ 17500 zegden al toe op die 2.15 naar de Bossche Brabant- (18; [en te zullen komen, vanaf IUl$ jO uur. Er is plaats voor een ^5 ine 10.000 man en de rest 145 rdt aan buis en radio veron- teld. KRO-tv is er van negen tot half twaalf mee de lucht op Ned. I. De radio r nog drukker mee. Die is «indag aj begonnen met jjJJ wel dagelijks aandacht ir dit evenement in diverse )P& tendingen. KRO stelt geen specifieke roep vo r de jongeren te maar wel zodanig te pro- mmeren en te opereren, zij er. zich door voelen aan- iroken. Dit gebeurt onder motto „Zin in de toe- list". Dit moet doorwerken diverse programma's, zeker dit festival, dat bij welsla- i jaarlijks op de buis zal ko- dé eindredactie van Ton rlind wordt dit festival be- i"l- ild door drie elementen, nj{ jongeren in de markt met ■re, st en uitleg over mogelijk- p aj len in studie en werk, een irmatiecentrum (06-4188) t veertig deskundigen aan men over evenzoveel lij- ,It i allerhand vragen kan nis! irieggen en de bekroning j het geheel: pop-optredens. E ouders worden aan de ijst verwacht, want het gaat ulde om de toekomst van hun kin deren, de kansen die zij krij gen. In dit licht bezien wordt deze uitzending mede gedra gen door de bedoeling van een verkenning van de toekomst. Welke beroepen bieden per spectief, welke zijn werkloos- heidsgevoelig, welke liggen in de sociale sfeer, d.w.z. kan ik de medemens dienen door het beroep dat ik kies. Jongerenmark t Naar mogelijkheden voor de toekomst zal speciaal de aan dacht van Ton Verlind uit gaan. Hij toont oog voor lbo- leerlingen, voor wie in de be drijven verdere opleidingsmo gelijkheden bestaan. Hierin zal hij worden bijgestaan door re dacteuren van Brandpunt en andere rubrieken. Hoe liggen „Jongeren in de markt"? Hij zegt: „Ik los geen problemen Qp, maar probeer wel jongeren op het goede spoor te krijgen. Ik zal hen oog in oog zetten met vertegenwoordigers van bedrijfstakken waar een toe komst in zit. In het bijzonder krijgen aandacht de metaal, de bouw, confectie, grafische in dustrie, nieuwe media, infor matica en de verzorgende be roepen". Eerder werd een dergelijk fes tival georganiseerd, maar al leen uitgezonden door de ra dio. Nu komt ook de tv er bij, omdat de KRO nogal wat weerklank ondervond voor dit initiatief. Op een speciale pers conferentie over dit project voor schoolbladen verschenen niet minder dan zestig redac- teuren(trices). Het bieden van brede infor matie staat voorop in deze uit zending. Vandaar dat veel ge stelde vragen aan het informa tiecentrum zullen worden doorgespeeld naar Ton Ver lind, die daar nader op zal in gaan tijdens de uitzending. Het geheel wordt gevat in een omlijsting van popmuziek, waarvoor terdege auditie is ge daan dan wel op reputatie werd gekozen. Men krijgt te zien en te horen Style Council, Hollywood Beyond, Mai Tai, Het Goede Doel, Fatal Flo wers, Highchamber Nightmare uit Naaldwijk en Smoke and Dance. Jongeren brengen ook eigen activiteiten in. Leerlingen van _het Naaldwijkse Westland-col- lege halen drie ministers naar Den Bosch, t.w. Jan de Koning van Sociale Zaken en Deet- man en de Korte van Onder wijs en Binnenlandse Zaken. Het ligt in de bedoeling deze heren stevig aan de tand te voelen. De uitnodiging aan hen hield iets uitdagends in. Het Haagse Aloysiuscollege komt met twee eigen reporta ges, die samen met de KRO zijn gemaakt. Zij tonen gefilm de cq. gesproken portretten van jongeren in verschillende levenssituaties. Zo wordt een bijstandsjongere geplaatst naast een jongere uit een wel standsgezin. Waaruit bestaat het verschil in toekomstmoge lijkheden? Radio Onder supervisie van radio man J. Bruins doet KRO-radio niet alleen op de dag zelf vol op mee. Deze hele week al laat The Style Council met pop op het Eindexamen festival. hij in verschillende uitzendin gen van zich horen. Schoolverlaters, maar ook zit- tenblijvers en zakkers krijgen te horen welke mogelijkheden de samenleving hen te bieden heeft. Dit in de eindredactie van J. Bruins. Hij werkt onder het motto: wat ben je, wat wil je, wat doe je? Men krijgt dit aangekondigd te horen in een sportprogramma als „Goal", zowel als in „Echo", in „De ontbijtshow" en in „De Zonne bloem". Op dê zaterdag zelf gebeurt dit alles nog eens in geconcentreerde vorm. Een en ander wordt verlevendigd door speciale rubrieken, zoals het beroepenraadspel en ande re uitschieters in „Zin in pop" en „Egmondcomplex". Ook op tv in de middaguren op zaterdag wordt vooruit ge blikt op de avonduitzending. Omdat het om een multi me dia-project gaat zullen ook de KRO-bladen de nodige aan dacht geven. Er zal een extra uitgave met informatie gratis verstrekt worden aan alle be zoekers in Den Bosch. Dit blad is ook op aanvraag bij de KRO verkrijgbaar tegen betaling van f. 1,75 op giro 312703 on der vermelding van „Examen festival". De toegang tot het festival is gratis, mits tijdig een kaart werd aangevraagd. Dit festival, georganiseerd in examentijd, is niet speciaal be doeld voor examinandi. Die hebben in veel gevallen hun keus al gemaakt. Belangstel ling wordt zeker verwacht bij die jongeren die volgend jaar onder het mes moeten en zich al een idee beginnen te vor men hoe zij na het slagen, evt. zakken, verder moeten. Het effect van deze actie en uitzending zal door de KRO zo nauwkeurig mogelijk gemeten worden. Afhankelijk van de bevindingen zal in de komen de jaren dergelijke aandacht aan jongeren worden besteed. Niet alleen vermaak, ook le ring is een schone zaak. TON OLIEMULLER ^ederlanc^ NEDERLAND 1 15.20 15.40 15.50 16.15 17.46 18.08 18.30 19.00 20.00 20.28 20.33 VOO Ghostbuaters, tekenfilm serie De tik van..., serie pro gramma's van Anette van Trigt 0 Rambo, tekenfilmserie. Afl.: Aanval op Las Vegas Starsky and Hutch, Ame rikaanse politieserie met o.a. David Soul en Paul Mi chael Glaser. Afl.: Texas Long Horn. De echtgenote van een autohandelaar wordt vermoord. De we duwnaar is ziendend en wil het recht in eigen handen nemen (herh.) New wilderness, Canade se natuurfilmserie. Afl.: De koala NOS 1/r6-Journaal VOO Veronica sport Family Ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Daar gaan we weer. de kinderen hebben het moeilijk met de zwangerschap van hun moeder. Alsof het een schande is! TELEAC Andiamo, cursus Italiaans VOO 0 Countdown, poppro gramma met Adam Curry NOS mJournaal en weerover- zicht SOCUTERA Zestig jaar sterk voor wel zijn en werk, film van AVO-Nederland VOO Villa Valuta, amusements programma rond de derde trekking van de Staatslo terij. Presentatie: Bart Peeters Nieuwslijn, actualiteiten rubriek waarin opnieuw aandacht voor het pen sioen van de weduwe Rost van Tonningen. Aanleiding hiervoor is het overleg in de Tweede Kamer tussen fractievoorzitters en ka mervoorzitter Dolman over wetswijzigingen op dit punt. Tevens een reporta ge over de alarmoefening bij de kerncentrale in Borssele. Tenslotte aan dacht voor de psychische problemen van honderden militairen die bij het Unifil- detachement in Libanon hebben gediend A star is born, Amerikaan se speelfilm uit 1976 van Frank Pierson. Met o.a. Barbra Streisand en Kris Kristofferson. Een onbe kend zangeresje wordt 'ontdekt' door een ster. Zij krijgen een verhouding maar hoe bekender en succesvoller het meisje wordt hoe slechter hun re latie verloopt NOS Journaal 00.25 Nieuws voor doven en slechthorenden IOS 00.30-01.00 Heilige relikwieën in de Islam NEDERLAND2 VPRO 15.30 Batman, Amerikaanse avonturenserie met Adam West en Burt Ward. Afl.: De joker wordt wild. Deze misdadige clown heeft het weer op Batman en Robin gemunt 15.55 0 De zingende dokter, muziekprogramma. Afl. 7: Modder 16.05 Van hier tot Tokyo, por tretten van kinderen uit verre landen. Afl.: Mexico Mexico Manuel 16.25 E Laurel and Hardy: An gora Love, slapstickfilm uit 1929 16.45 Achterwerk in de kast 17.00 De Charlie Brown en Snoopy Show, tekenfilm serie 17.05 De mus met de lange po ten, kinderserie. Afl.: De wilde zwijnen 17.20-17.30 De babysitter, kin derserie. Afl.: de kliermei- ers FEDUCO 17.40 Meer culturen in één land (slot), achtdelige serie over de gevolgen van migratie voor onze samenleving. Afl. 8: De toekomst NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 Hi Jeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van de PSP NOS 19.22 Van gewest tot gewest, regionaal magazine. 1. Het ei van Breda. 2. Kanaal naar Raalte gaat dicht. 3. Zeeuwse trekpaarden straks werkeloos? 20.00 Wie, wat, waar en hoe laat? Evenementenover zicht 20.20 0 Avondvoorstelling: Een dikke zwarte vrouw als ik, toneelstuk van Jan Vene- ma. Met o.a. Gerda Cronie, Gerda Havertong, Hélène Kamperveen en Orsyla Meinzak. Scènes over de man-vrouw relatie in Suri name 21.25 Avondvoorstelling: Gyor- gy Sebok speelt Schu bert, registratie van een recital in de Bach-zaal van het Amsterdams Swee- linck Conservatorium. Fantasie in C gr.t., D 760, de 'Wanderer-Fantasie' 21.45 Nederland C, cultureel magazine 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Studio Sport 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden IT 1 5-17.30 Sprookjestheater (Fae rie Tale Theatre), serie van Shelley Duvall. Afl.: Roodkapje, met Malcolm Mcdowell en Mary Steenburgen 55 Nieuws in teletekst 00 Tik tak, kinderserie 15 Plons. Afl.: Plons en moeder kip 10 Zeppelin, informatief kinder magazine. Presentatie: Felix 35 De Wonderwinkel, Vlaamse tekenfilmserie. Afl.: Van leu genbeesten en donderpadjes 00 Uitzending door derden. Pro gramma van de Katholieke Ra dio en TV-Omroep 40 Mededelingen en program ma-overzicht 45 Nieuws 10 De Stripkwis, quizprogramma waarin drie stripfanaten wor den getest op hun kennis over het stripverhaal. Presentatie: Gie Luyten. Gast: Pirana 45 Allemaal beestjes, natuurma- gazine. Afl.: Panda's. Presen tatie: Gil Claes 15 Moviola, filmmagazine 05-22.25 Nieuws en Coda: Haar lichaam donkert, van Gwy Mondelinck RT 2 00 Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se- rie met Rowena Wallace, Pat McDonald, Peter Phelps e.a. Dee sleurt Wayne mee in haar strijd tegen Patricia. Terry wordt het slachtoffer van een tragisch ongeval 23 Intermezzo. Andante, van Georg Goltermann, uitgevoerd door J. de Beenhouwer, piano en E. Baeyens, cello 25 Oshin, Japanse tv-serie van Yukiko Okamoto en Sugako Hashida. Met Ayako Kobayashi en Shiro Ito 40 Mededelingen en program ma-overzicht >10 Kwidam, telefoonspelletje met Marleen Gordts 15-ca.22.00 Voetbal. Retum in de finale van het toernooi om de UEFA Cup: Dundee United - Góteborg TBF 1 W Nouba nouba 00 Carrefours, kinderprogramma 00 Journaal 03 Ce soir, regionaal magazine 27 Quick et Flupke, tekenfilm JO Journaal W Strip tease, amusementspro- gramma 00 Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnson, Phi lip Michael Thomas e.a. Afl.: On connait la musique. In naam van Calderone is een huurmoordenaar gecontrac teerd om Tubbs te vermoor den. Maar hoe kan Calderone een opdracht geven terwijl hij door de politie van Miami ge- Lu 2°°d i8? ■00 Coup do film, nieuwe films ge- presenteerd door Terry Focant Cargo do nuit, gevarieerd jon gerenmagazine gepresenteerd door Jean-Louls Sbille ■45 Nationale loterij 50 Laatste nieuws •<0-23.30 Informations, reflexions •f interrogations laïques DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Der Samenkrieg: Beobach- tungen im Agro-Business, re portage over de controle op het zaaigoed en de invloed op de ontwikkeling van planten soorten 16.45 Circusleute: Renè Strickler, portret van deze dompteur bij het Zwitserse circus Knie 17.15 Computerzeit: Die Welt der Elektronenrechner, informa tieve serie. Afl.: Die Roboter kommen 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Urlaub nicht nach Katalog, tv- serie. Afl.: Sardinas und Sau- dade 19.00 Papa ist der Grösste, tv-serie 19.57 Programma-overzicht 20.00 [ITagesschau 20.15 Ein Kartenhaus, tv-spel met Angelika Waller, Walter Plate, Lotte Löbinger e.a. Marion Wilke, werkzaam bij een archi tectenbureau, heeft sinds jaren een verhouding met haar chef Robert Konzock. Ze begint ook een verhouding met haar getrouwde collega Olaf Müh- lau. Beiden weten het perfect te verbergen tot het moment waarop ze op een boot verrast worden door Konzock 21.45 Brennpunkt, actualiteitenru briek 22.30 Tagesthemen 23.00 ARD-Sport extra. Voetbal: UEFA-cupfinale: Dundee Uni ted - I.F.K. Góteborg, samen vatting 23.45 Einsatz in Manhattan (Kojak), politieserie met Telly Savalas, Dan Frazer. Kevin Dobson e.a. Afl.: Zwischen zwei Feuern. De jonge agent Ken Murray is ont slagen. Hij probeert zijn zieke vrouw en baby zo goed als mogelijk te onderhouden. Als getuige in een rechtszaak her kent hij Fred Simpson, die hij zelf heeft aangehouden bij een roofoverval, ineens niet meer. Kort daarop wordt Simpson vermoord 00.30 Tagesschau 00.35 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kamp DUITSLAND 2 16.00 16.04 17.00 17.15 18.55 Heute Rappelkiste, kinderserie. Afl.: Unsere Familie andert sich (herh.) Kuachelbaren, poppenserie naar het boek van Margarete Thiele. Afl.: Das Sommerfest im Wald Heute Tele-llluatrierle, aktualiteiten, sport en amusement Ich heirate eine Familie..., tv- serie met Peter Weck, Thekla Carola Wied, Julia Biedermann e.a. Afl.: Kinderkrankheiten Lotto-trekking m Ondertiteling via TeleTekst. 0 Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wit-ultzendlng. ■IJZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders:- zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Jean-Pierre Aumont speelt de hoofdrol in de Franse speelfilm 'Allons z'enfants', op Duitsland 2 om 22.55 uur. 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 E Hitparade im ZDF, muziek programma gepresenteerd door Viktor Worms 20.15 Kennzeichen D, aktueel maga zine 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), Amerikaanse tv-serie met John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins e.a. Afl.: Eine Quelle verslegt 21.45 Heute-Journal 22.10 Der Denver-Clan (Dynasty, slot). Afl.: Der letzte Schritt. Nadat Ben er in Hong Kong voor heeft gezorgd dat Alexis en Blake hun Chinese oliecon cessies aan hem zijn kwijtge raakt, biedt hij Alexis een com pagnonschap aan. Zo kunnen ze hun krachten bundelen om Blake en Denver-Carrington te vernietigen 22.55 Kinder für daa Vaterland (Al lons z'enfants), Franse speel film uit 1980 van Yves Boisset. Met Jean-Pierre Aumont, Lu cas Belvaux, Jean Carmet e.a. November 1937: De jónge Si mon Chalumot begint met de cadettenopleiding van Andelys. Hij staat daar al gauw te boek als de beste van zijn jaargang, maar ook als een koppige re bel. dit zeer tot ergernis van zijn vader, een Verdun-vete- raan. Langzamerhand begint het leger hem zo tegen te staan, dat een conflict niet kan uitblijven 00.50 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus Engels. Afl.: A cottage in the country 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau 20.15 Ich stelle mich: Hans Jochim Kulemkampff, portret van deze bekende Duitse televisie presentator 21.45 Wissenachaftsshow: Aids - Was ist daa eigentlich? (1). in formatief programma over aids 22.30 K3 Komödie uma Geld (Ko medie om geld), Nederlandse speelfilm uit 1936 van Max Op- hüls. Met Herman Bouber, Matthleu van Eysden, Rini Otte e.a. Als bankbode komt Brand met veel geld in aanraking. Wanneer hij op een dag vijftig duizendgulden uit zijn tas mist. wordt hij ervan verdacht het 2stolen te hebben atete nieuws ^Engelanc^ BBC 1 18.00 18.10 18.35 19.00 19.35 20.00 20.35 22.00 22.30 23.20 23.50 00.40 00.55 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Phillip Schofield. Met o.a. 'Caterpillar Trail', "Ulysses 31', tekenfilmserie. Afl.: The seat of forgetfulness en 'Take Two' John Craven's Newaround, jeugdjournaal 0 The eye of the dragon, avonturenserie voor kinderen The Raccoons, tekenfilmserie Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine Wogan, praatprogramma met Terry Wogan Best of British, serie program- ma's waarin Sir John Mills een overzicht geeft van de beste Engelse speelfilms. Afl.: The All Singing Dancing Show, over musicalfilms. Met o.a. frag menten uit 'Sailing along', 'Chu Chin Chow' en I'll be your sweetheart' 0 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Barbara Bel Geddes, Pa trick Duffy, Linda Gray e.a. Laatste aflevering van dit sei zoen: 'J' Points of view, discussiepro gramma o.l.v. Anne Robinson waarin kijkers aan het woord komen Journaal, regionaal nieuws en weerbericht In at the deep end, serie do cumentaires, waarin Chris Ser ie en Paul Heiney kennis ne men van uiteenlopende soor ten vakmanschap. Afl.: Fastnet Race skipper Film '87, filmmagazine met Barry Norman Matt Houston, Amerikaanse misdaadserie Facing up to AIDS Weerbericht BBC 2 17.00 Nieuws en weerbericht 17.05 Paardenkoereen te Good wood 17.20 The animal roadshow, dieren magazine 17.55 Come home Julie, tv-serie 16.30 Swashbucklers: Moonfleet, Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Fritz Lang. Met Stewart Granger, Jon Whitely, George Sanders e.a. 20.00 Australian Cricket, samenvat ting 20.50 Only one earth, documentaire serie over een mondiale bena dering van ontwikkelingspro blematiek en ecologie. Afl.: China's changing face, over de economische ontwikkelingen in China 21.20 Painting with light, serie pro- gramma's waarin bekende schilders worden uitgenodigd deel te nemen aan een experi ment om via een 'paintbox' di rect op het beeldscherm te te kenen. Afl. 3: Howard Hodgkin 22.00 M.A.S.H., Amerikaanse come dyserie met Alan Alda, Loretta Swit e.a. 22.25 0A Dorothy L.Sayars myste ry: Gaudy night (2). misdaad verhaal In drie delen, met Har riet Walter, Edward Pether- bridge e.a. 23.20 Chelsea flower show, reporta ge 00.00 Newenight, actualiteitenmaga zine 00.45 Weerbericht 00.50-01.45 Open University SKY CHANNEL 16.00 0 US Chart Show, poppro gramma met Gary Davies 16.30 0 UK Despatch, popprogram- ma met o.a. Anita Chellamah, Anthea Turner en Mick Wall 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 Thriliseekers, documentaire serie 18.30 The Ghost and Mrs Mufr, Amerikaanse comedyserie met Hope Lange en Edward Mulha- re 19.00 The Flying Nun, comedyserie met Sally Field in de hoofdrol. Afl.: The Kleptomonkeyac 19.30 Custer, avonturenserie. Afl.: War Lance and Saber 20.25 Gaiety George, Engelse musi calfilm uit 1956 van George King. Met o.a. Richard Greene, en Ann Todd 22.15 Shell International Motor Sports 1987 23.20 Roving Report, actueel maga zine 23.50 0 UK Despatch (herh.) 00.20-00.50 0 US Chart SHow (herh.) SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 16.00 The Pepsi Live Show, poppro gramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 The long Chase, avonturense rie voor kinderen 18.30 Coral Island, kinderserie 19.00 Game for a Laugh, spelpro- gramma 19.30 The Living Body, documentai reserie over het functioneren van het menselijk lichaam 20.00 Music Special: Diana Roas, muzikaal portret van deze zan geres met als gasten o.a. Mi chael Jackson, Qulncy Jones en Larry Hagman (herh.) 21.00 Benny Hill, comedyshow 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Tomorrow's World, populair- wetenschappelijk magazine 00.00 Father Murphy, dramaserie met Merlin Olsen in de hoofd rol 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Martin Buchanan 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face TV 5 16.05 Tempa présent, documentai reserie. Afl.: Ouder worden 17.05 De Harlem a Caux, jazz met Bill Evans en Kenny Barret (herh.) 17.45 La Caméra Invisible 18.00 Récróation, kinderprogramma 18.40 Des chitfrea et des lettres, spelprogramma 19.00 La Caméra Invisible 19.20 Le Grand Raid 20.20 Tempa Présent, documentai reserie. Afl.: De sexbazar 21.20 De Harlem a Caux, jazz met Antonio Carlos Jobim 21.45 Photo de Familie 21.50 Musique classique. Werken van Bach voor piano en cello 22.00 Nieuws 22.30-23.30 Continents Francopho- NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Fauna, natuurfilmserie. Afl.: Het Australische eilandenrijk 15.55 Pablo, tekenfilmserie 16.00 Daktari, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Het monster van Wameru 16.50 D'r kan nog meer bij 17.15 Henkiea Droom boom NOS 17.30 'AS-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdaein-buitenland DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf 10.00 Heute 10.03 Schlange, Herz und Pantherkopf, tv-spel van Rudiger Kremer en Bernd Rachel. Met Hoa- chim Bissmeier, Britta Fischer, Gisela Freundenberg e.a. 11.35 Köln im Quadrat, oder: Wie man eine Innen- 8tadt wieder mit Leben erfüllt, re portage over Keulen 12.10 Kennzei chen D 12.55 Preaseschau 13.00- 13.15 Heute 16.00 Komische Ge- schichten mit Georg Thomalla: Tommi aucht Anachluaa, komedie 16.45 Daa Geheimnia dea 7. Wegea (De zevensprong), Nederlandse kin derserie. Afl.: Der Goldene Schlüssel 17.15 Achtung Klappe, Kinder als reporten Die Kicker von Werder Bremen, reportage 17.45 Tages schau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15 ZDF-info Arbeit und Beruf 13.30 Die Sport- Reportage. Tennis: World Team Cup vanuit Düsseldorf 16.00 Heute 16.04 Muaik, wie das Volk tie liebt 17.00 Heute 17.15 Tele-llluatrierte 17.45 Die Fills des Harry Fox, tv-serie BBC 1 08.00 Breakfast time 09.40 Watch dog 10.00 Journaal en weerbericht 10.05 Day to day 10.35 Neighbours 11.00 Journaal 11.05 Advice shop 11.20 Playschool 11.40 Cricket: Ben son and Hedges-toernooi 14.00 Journaal en weerbericht 14.25 Neighbours, tv-serie 14.50 Pinny's house 14.55 Bric-a-brac 15.05 Paar denraces te Goodwood 16.50 Chil dren's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.30 0 Sky Trax. Popmuziek 11.00 Woman's Day 12.00 E Sky Trax. Popmuziek 12.55 Space Shopping 13.10 The best of A Country Practice 14.00 City Lights 14.30 Roving Report 15.00 Tales of Wells Fargo 15.30 E Sky Trax. Pop muziek 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo, gevarieerd kindermaga zine 08.00 Amanda Redington 09.00 Sons and Daughters, Australische tv- serie 09.30 Tom Keating on painters 10.00 Follow me, cursus Engels 10.15 Play it Safe 10.30 Daytime: A London Moscow Exchange, Engelse kijkers wisselen van gedachten met Russische kijkers 11.30 Simon Potter 12.30 The Outsider 13.30 Some Mo thers do 'ave 'am, comedyserie 14.00 Sons and daughters 14.30 Hippo (herh.) 15.30 The really wild show 16.00 The Pepsi Live Show 17.00 Countdown, met Adam Curry RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 18.45 Waar waren we ook al weer? 18.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Accoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 NOS-Podium van de Neder landse lichte muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: Hier en Nu. 18.30 Praline. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.02 AVRO: Het woord aan de mu ziek. 19.00 Je hoort nog eens wat...! 20.00 Nieuws. 20.02 Rusalka, opera van Dvorak. 22.00 Parade. 23.00 Yuppie Ajee, Guppie AJoo. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 TROS: TROS Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van GVP. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30-21.20 FEDUCO: Medelanders Nederlanders. REGIONAAL Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 19.00-20.00 Geestelijk le ven. Verder als Radio 1. Radio Rijn mond: 16.30 Radio Rijnmond Getapt. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Incontro, voor Italianen. 20.03 In de club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee. 22.05 Jazz kaffee. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 De Rommelpot (12). 19.00 Symposium. 19.45 Jazz Criss-cross. 20.30-23.45 Musica Antlqua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aanl 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 AVRO magazine. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nells. 15.05 Van horen zien. 16.05 KRO: Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. 08.03 Hier en Nu, 08.54 Ontmoeting. 09.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Plein publiek. 11.30 Twaalfuurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 Kletsmajoor. 13.30 De familieshow. 15.03 Als de dag van toen. 16.03 De wereld zingt Gods lof. 17.03 VOO: Hollandse hits regionaal. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De TROS Drie om Drie show. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 Nationale hitparade top 100. RADIO 4 08.00 Nieuws 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.03 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metronomium in konsert. 15.30 Zeggen en Schrijven. 16.00 VPRO: Charles Mingus (3). RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De vrouw in de Islam. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.20 Jeugdkatechese. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 De 50+ Seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Op de eerste rang. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 13.30 Da Capo. 14.00 Het dossier. 15.00 Zin in muziek op 5. 15.20 Geloven met open ogen. 15.40 O Kwadraat. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtend actualiteiten. 12.00-13.00 Lunchprogramma met land- en tuinbouw (12.30), voorstel ling van de dag (12.50) regionaal nieuws en gesprek uit een bedrijfs kantine. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 11.00-12.00 Voor ouderen. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: Om 07.30. 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.15 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziekboetiek. 10.03 Parkeerschijf. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox Top 30-hits. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 18.30 Belgen spelen gitaar. 13.30 Namiddag bij BRT-3. 14.00 Musica Dalmatiae. 14.45 Interludium. 15.00 Zigeunerweisen. 16.00 Cello Centraal.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13