KNAU wil af van bondscoach Yerhoorn TOTO Michel Platini gaat verder als zakenman -SPORT Wielrenner verongelukt Zege voor Yan Helden Nationale titels voor Kensmil en Van Raamsdonk Kees Kist van jj] training weggestuurd Russische gewichtheffer uit kritiek op ministeries KNVB neemt nog geen beslissing over Michels sportuitslagen WIM BOUCKAERT HOUDT GLASBERGEN IN DE RACE CcidócSouoant DINSDAG 19 MEI 1987 PAGINA 7 Z Den Haag ontracteert fOnno Sterk )en haag Jnno Sterk voetbalt in het nieuwe seizoen voor FC Den Haag. De 23-jarige, technisch vaar dige speler van SU amateur-twee deklasser vcs ondertekende bij de eredivi sieclub een con tract voor één WARSCHAU De Oostduitse wielren ner Jürgen Trawny is bij een ongeluk tij dens de Ronde van Walbrzych in Polen om het leven gekomen. Trawny verloor de macht over zijn stuur bij het aanne men van een etenszakje en reed tegen een boom. De coureur was op slag dood. Jürgen Trawny was de vierde wielren ner, die dit jaar door een valpartij het le ven verloor. De Spanjaard Vicent Mata, de Belg Michel Goffin en de Portugees Fernando Almeida, allen beroepsrenners, verongelukten tijdens wedstrijden in fe bruari. Tijdens de Nederlandse amateur- klassieker Omloop van de Kempen over leed zondag de Brabantse wielrenner Cees Evers door een hartstilstand. Eén winnaar in lotto DEN HAAG De overwin ning in de lotto was dit week einde 352.347 gulden. Er is één winnaar van de hoofdprijs. De verdelening van de prijzen is: Lotto: le prijs: lx/ 352.347,00; 2e prijs: 10 x 15.000,00; 3e prijs: 376 x 357,20; 4e prijs: 8.884 x 15,10; 5e prijs: 95.146 x f 5,00. Cijferspel: 6 goed: geen win naar; 5 goed: 3 x 10.000,00; 4 goed: 32 x 1.000,00; 3 goed: 232 x 100,00; 2 goed: 2.287 x 10,00. Toto: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 6 x 2.523,90; 3e prijs: 66 x 573,60. Toto-gelijk: 1 en 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 21 x 100,70; 4e prijs: 471 x 6,90. VIERLING DEBUTEERT IN CRICKETELFTAL DEN HAAG Dick Vierling van het Haagse Quick zal op zaterdag 30 mei debuteren in het Ne derlands cricketelftal, dat op het terrein van zijn club een eendaagse wedstrijd speelt tegen Surrey. Vierling verdiende zijn selectie mede door in de afgelopen twee weken 209 runs bijeen te slaan. Eergisteren baarde Vierling opzien met een totaal van 157. De speler van Quick bevindt zich in het Nederlands elftal in een gezelschap van in totaal zes Hagenaars, onder wie ook zijn clubgenoot Je roen Coster. HBS'er Diederick Visée ontbreekt vanwege een handblessure. Het Nederlands elftal bestaat uit de "olgende spelers: Peter Entrop (aanvoerder, HCC), Reiner "an Es (wicketkeeper, Quick Den Haag), Paul-Jan Bakker (Hampshire CC), Jeroen Coster, Ab van Lomwell en Dick Vierling (Quick Den Haag), Eric Dulfer (Excelsior), Ron Elfrink (Kampong), Roland Le- febvre (VOC), Steven Lubbers (Kon. UD), Huib Visée (HBS). Twaalfde man is Cees Ruskamp (Kon. UD). TUSCALOOSA Atleet Robin van Helden van het Haagse V&LTC heeft tijdens studentenwedstrijden in Tus caloosa in de Amerikaanse staat Ala bama de 1500 meter gewonnen in 3.43,44. Hii trof in Tuscaloosa slechte omstandigheden: het was heet en er stond veel wind. Mirjam Knijn van het Haagse Sparta heeft bij wedstrijden nabij Washing ton de 400 meter horden gewonnen in de tijd van 58,41 seconden. De prestatie van de atlete van Sparta Den Haag wordt nationaal alleen overtroffen door Olga Commandeur (56,51). AMSTERDAM Pedro van Raamsdonk en Romeo Kensmil zijn gister avond in de Eden-hal in Amsterdam Nederlands bokskampioen bij de profs geworden. Van Raamsdonk veroverde de titel in het half-zwaargewicht ge wicht door op punten te winnen van Vlaardinger John Held. Kensmil won in de strijd om de vacante titel in het zwaar-weltergewicht door interventie van de scheidsrechter in de zevende ronde van John van Elteren. Het kostte Pedro van Raamsdonk, die voor het eerst als beroepsbokser in zijn woonplaats in actie kwam, bloed, zweet en tranen om kampioen te wor den. John Held, in vijf partijen als prof ook ongeslagen, bleek een minder gemakkelijk tegenstander dan Van Raamsdonk verwacht had. Heel wat overtuigender werd Romeo Kensmil nationaal kampioen. De 23- jarige Amsterdammer, die voor zijn zevende profpartij in de ring stond, was veruit superieur aan John Van Elteren, die voordat hij in de zevende ronde door scheidsrechter Schulein naar zijn hoek werd gestuurd, alleen maar ach ter zijn tegenstander had aangelopen. Feyenoord wacht ontwikkelingen rond Kraay af ROTTERDAM Het bestuur van Feyenoord wacht af wat er gaat gebeuren rond de po gingen van financiers van de dub om Hans Kraay weer in beeld te brengen in de Kuip. :U| De geldschieters, die in het sa verleden transfers als die van 5U|Gullit, Valke en Roth naar 'eyenoord mogelijk maakten, rillen dat de vier jaar geleden «j bij de club vertrokken en on langs bij PSV op een zijspoor gezette Kraay commercieel diecteur wordt. Hij zou de ^geldbronnen bij Feyenoord j kunnen bundelen, aldus de fi- nanciers, om de club er weer bovenop te helpen. Voorzitter Gerard Kerkum weet officieel nog van niets en zegt initiatie- 82] ven van de financiers af te i22i wachten. 97] MS 2 LEEUWARDEN Kees Kist 0,2 is gistermiddag door het be- )7M stuur van eerste divisieclub uil Heerenveen van de training 21 gestuurd. Aanleiding tot deze disciplinaire maateregel was 4, een intervieuw in de Leeu- ittl warder Courant, waarin Kist II onder meer meedeelde dat hij p voor Jan Joker wordt ge- Iwuikt. Verder zette hij grote vraagtekens bij de technische ioti leiding, in casu Foppe de •Haan, en suggereerde dat hij gevoelens van de meerder- d van de selectie vertolkte, kans dat Kist vanavond iSSineespeelt in de thuiswedstrijd Stegen SVV kan als nihil wor- den beschouwd. 24i |J imateurs verliezen .5! n laatste minuut 0 'J ULMARICK Het Neder- 4) ands amateur voetbalelftal, 3» net in de gelederen Hans iuiker (DHC) en John van der Zwan (Wilhelmus), is het vier-landentoernooi in Kil- narick (Schotland) begon- ten met een nederlaag. Het ichotse elftal won met 1-0 loor een doelpunt van Ro- lertson in de laatste minuut. Ingeland en Italië zijn de indere deelnemende landen, lederland kreeg vrijwel 1 [een doelkansen. DEN HAAG De Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) heeff bondscoach Wim Verhoorn, de verant woordelijke man voor de wegatletiek ontslag aan gezegd. Verhoorn (46) kreeg al half maart te horen, dat hij „niet meer in de organisatie past". De atletiekunie wilde niet in de openbaarheid komen met het ontslag en bood Verhoorn een jaarsalaris als gouden handdruk aan. Verh'oorn is op dat aanbod niet ingegaan. De KNAU wil nu via de kantonrechter pro beren het arbeidscontract met de Hoek van Hollander te ontbinden. Verhoorn: Er is maandenlang verstoppertje gespeeld. Vorige week heb ik met technisch directeur Arie Kauffman nog een uitvoerig gesprek gehad over de Olym pische Spelen van komend jaar. Ik heb hem toen nog ge vraagd wat dat voor zin had. Wim Verhoorn, die een gouden hand druk van de KNAU i afsloeg. wanneer ik toch zou moeten vertrekken. Kauffman zei toen dat het zo'n vaart wel niet zou lopen. Het blijkt nu toch dat men mij gewoon kwijt wil". Verhoorn, die se dert januari 1983 in vaste dienst is en daarvoor een part-time dienstverband had, zal zich niet bij het ontslag neerleggen. „Ik heb een ad vocaat ingeschakeld. Dezelf de die al meer met de KNAU te maken heeft gehad bij het ontslag van bondsdirecteur Peter Ensdorff en bij de pro blemen, die er destijds waren met trainingscoördinator Herman Buuts". Verhoorn, die nooit een blad voor de mond neemt als hij vindt dat de belangen van zijn atleten worden geschaad, kreeg vorig jaar een „uitste kende aanbieding" voor een andere baan in de sport. „Ik heb toen een gesprek gehad met de KNAU. Omdat er wel eens meer problemen waren geweest heb ik toen gevraagd of men mij kwijt wilde. Daar was, zo verzekerde men mij, geen sprake van. En nu ge beurt dit. Ik leef al van half maart onder grote spanning. Een week nadat Arie Kauff man, die had aangekondigd als coördinator op te stappen, toch besloot te blijven, kreeg ik te horen dat ik kon ver trekken. In onderling over leg hebben wij de zaak stil te houden. Nu blijkt de KNAU het ontslag via de kanton rechter te willen spelen". Aan het begin van het jaar schoof een aantal wegatleten, ontevreden over de geringe som geld die de KNAU ter beschikking stelt, Wim Ver hoorn naar voren als hun vertegenwoordiger voor het regelen van met name finan ciële zaken. Verhoorn zou moeten zorgen voor het aan trekken van sponsors, een rol die hem op het lijf geschre ven lijkt. Maar hoewel alle betrokkenen zich haastten om te melden dat Verhoorn zelf hiervan niets afwist, werd dit binnen het KNAU- bestuur beschouwd als een ontoelaatbare vermening van functies. Wim Verhoorn heeft inmiddels van vele kanten uit de atletiekwereld steun toegezegd gekregen. „Het is ongelooflijk maar de telefoontjes stromen binnen. Zoiets doet je toch goed". ADVERTENTIE Afgelopen zondag had |H WM niemand 12 goed in de Toto. Daarom pakt de Toto deze week twee keer uit. Met 'n beetje geluk wint u de hoofd prijs incl. de jackpot van circa f 65.000,-. yvrjO Dus als u 'ns echt uw slag wilt slaan... I Jvr~' FRANKFORT De voorzit ter van de krachtsportbond van de Sovjet-Unie heeft tij dens een bezoek aan Frank fort stevige kritiek geuit op de bestaande verhoudingen in de sport in zijn land. Joeri Vlas- sov, in 1960 Olympisch kam pioen in het zwaargewicht, kritiseerde „de te grote macht die de ministeries op het ge bied van de sport hebben". Tevens verklaarde Vlassov, die ooit als de sterkste man ter wereld te boek stond, dat „het beoefenen van prestatiesport door kinderen moet worden teruggedrongen". Doping kwa lificeerde hij als „een mis daad". Op uitnodiging van het blad Wij willen Kraay, omdat we I geen heil zien in een man I van buiten de voetballerij. In I dat geval duurt het minstens I een jaar voordat hij is inge- I werkt. Dat is geen zakentem- >o. Kraay heeft een snelle >abbel en zegt niet meer ge- I ïnteresseerd te zijn in het I veldwerk. Daar heeft hij zijn I buik van vol. Hii hoeft daar om niet op de tribune en niet in de dug-out. De problemen waaronder hij bij Feyenoord is weggegaan kunnen zich niet meer herhalen. Boven dien wil ook Israel een man als Kraay". (Financier John van Nieu- wenhuizen van Feyenoord in de Haagsche Courant) „Ik ben hier publiekslieve ling, maar misschien veran dert de stemming wel. PSV is voor mii een goede keuze, omdat ik hier kan blijven wonen, ik ben nog al „Hei- mat-gebunden" en PSV heeft het in zich om internationaal aan de top te komen. Daarom kies ik ook niet voor Italië of Spanje. Dat kan misschien la ter nog, als ik een jaar of 27 ben". (Voetballer Uwe Rahn van Borussia MG in De Tele graaf) „Het wereldje in Nederland is veel te smal om op twee fronten te mikken. Ik heb een A-selectie van acht da mes. Vier meisjes vormen de B-groep. In Heieen Hage heb ik mijn enige klassementrijd ster. In feite is het zo, dat je eerst de dames Canins en Longo krijgt, dan kilometers lang niets, om daarna de rest van het internationale pelo ton tegen te komen. Nee, voor ons is de komende Tour gewoon onderdeel van de voorbereiding op het wereld kampioenschap. Want het zou toch eng zijn de Ronde zonder klassementsrijdster tot hoofddoel te bombarde ren?" (Wielerbondscoach Rinus Verboom in het Algemeen Dagblad) „Contacten in de voetbal sport? Nee, die zijn gauw ver dwenen. In mijn positie is het moeilijk om als belangstel lend voetballiefhebber ergens een koffiekamer van een sta dion binnen te stappen. Ie dereen krijgt geldtekens in de ogen. Dus doe ik dat maar niet meer. Ik lees VI, ik praat op de zaak met Dick Schouten, Hans de Koning en Henk van Rijnsoever over voetbal. Daar doe ik het maar mee". (Oud-bestuurslid Klaas Molenaar van AZ in Voet bal International) „Ploegsma heeft sinds de openlijke invloed van Ajax op de KNVB (wel of niet la ten doorgaan van wedstrij den, uitstellen of datum ver anderen, halve en hele oe fenwedstrijden aflasten of ei sen, wel of geen trainings kampen, en zo voort) beslo ten om ook slim te worden. Fantastisch gezicht is dat. Hij kan het niet. Hij blijft een nette man met het vereiste diploma die de leergroothan- del van zijn vader heeft overgenomen. Je ziet 'm lie gen en denken aan wat de kinderen daar van zullen zeggen als hij thuiskomt. Kees Ploegsma besloot door te bijten: een slimmie wor den, anders slaag je niet in deze branche, dat was hem nu wel duidelijk. En warem pel, hii zei na het ontslag van Michels bij de KNVB zonder een spier te vertrekken dat Ties Kruize: „Cruijffs aanpak fascinerend". PSV nog geen contact met de heer Michels had gehad. Jammer genoeg verscheen Ploegsma niet veel op de te levisie". (Columnist Jan Mulder in De Volkskrant) „De spelers hier zijn om ver schillende redenen zeer ge motiveerd voor badminton. Je hoeft ten eerste geen spe ler van wereldklasse te zijn om een redelijk bestaan te kunnen hebben. De beste spelers van een club, die op landelijk niveau aardig mee kunnen draaien, krijgen al een soort salaris van hun vereniging. Er is in Indonesië ook prijzengeld te verdienen. Als je een van de beste spe lers ter wereld bent is net heel gemakkelijk om spon sors te krijgen, daarnaast geeft de overheid financiële steun aan topspelers. Bad minton kan dus echt een middel zijn om maatschappe lijk vooruit en misschien zelfs boven de middelmaat uit te komen. Nog een reden voor die motivatie is het feit dat badminton vanaf 1992 of ficieel op het programma van de Olympische Spelen staat Ons land is niet rijk aan olympische kampioenen. Met het badminton komt einde lijk de kans gouden medailles te halen". (Rudy Hartono in Sport In ternational) „Laat ik mijn werk hier nu maar afmaken en zorgen dat KZ niet degradeert. En ik wil nu echt ook eens wat tijd bij mijn gezin doorbrengen. Ik heb twee kleine kinderen, de derde is in augustus op komst. Nee, voor de Olympi sche Spelen van Seoul ben ik niet beschikbaar als bonds coach. Wat daarna gebeurt, zien we wel. Het lijkt me leuk om te doen. Maar Jor- ritsma zit er nu, en hem vind ik een prima trainer. Ook van Johan Cruijff heb ik een hoge pet op. Natuurlijk ligt er een wereld van verschil tus sen ons. Hij kan kopen en verkopen, ik niet. Ik ben een week of drie geleden bij Ajax geweest. Cruijffs aanpak is fascinerend. Soms weet-ie het Ei van Columbus nog over te brengen. Dat vind ik knap". (Hockeyer Ties Kruize in De Volkskrant) Hans Kraay: snelle babbel. „Sport" brengt Vlassov een be zoek van een week van het westen. In zijn twaalf jaar om vattende loopbaan als topspor ter verbeterde Vlassov 31 we reldrecords. Hij veroverde olympisch goud in Rome en zilver in Tokio (1964). „Er wordt de laatste maanden aan gewerkt de afzonderlijke sportbonden meer macht te verschaffen", liet Vlassov we ten. De 51-jarige functionaris doelde op de door partijsecre taris Gorbatsjov bepleite open heid. „Volwassenen buiten kinderen uit teneinde hun prestatieve doel te bereiken. Helaas zijn nog niet alle bon den daarvan doordrongen". In zijn eigen bond heeft Vlassov een leeftijdslimiet ingevoerd; pas op vijftienjarige leeftijd mag met training voor top sport worden begonnen. Vol gens Vlassov is het zeker dat de Sovjet-Unie een afvaardi ging naar de Olympische Spe len van volgend jaar stuurt „Wij willen hoe dan ook naar Seoel. Dat staat al vast". Wielrennen De kans dat de gastrennersverenigingen voor de amateurwielrenners ver dwijnen blijft levensgroot aan wezig. Een gesprek tussen de KNWU en de gesponsorde ploegen gisteravond heeft bei de partijen niet nader tot el kaar gebracht. Integendeel, de standpunten zijn nog eens ver scherpt. Michel Platini neemt afscheid van de fans van Juventas. (Van onze correspondent Bob van Huët) PARIJS De prima don na van het Franse voetbal heeft zijn schoenen in de wilgen gehangen. Alle Franse kranten hadden gisteren wel een 'Ciao Platini' of 'Merci Michel' op hun voorpagina. Platini heeft de buik vol van voetbal en vooral het cir cus er omheen. Een maand voor zijn 32ste ver jaardag zette hij er daarom een streep onder. Loepzuivere passes en vrije trappen hebben Platini tussen 1975 en 1986 naar schatting tien miljoen gulden netto op geleverd. Exclusief reclame- -contracten en andere inkom sten, want Platini was behalve een bekeken voetballer ook een geslepen zakenman. „Als je slim bent op het veld, ben je dat ook daarbuiten", zei hij zelf. In Frankrijk werd dat realisme niet door iedereen op prijs gesteld en werd hij vaak afgeschilderd als geldwolf. De supporters floten hem uit bij de eerste de beste misser. Met de pers kwam Platini al vroeg op gespannen voet te staan en alleen voor veel geld was hij bereid nog wat in de micro foon te zeggen. In wat wel zijn testament wordt genoemd (een interview met het Italiaanse weekblad Special) zei de beste Franse voetballer aller tijden dat het voor hem eigenlijk afgelopen was na het Heizeldrama. Pas de volgende dag werd hij zich bewust hoe misplaatst zijn vreugde-explosie was temid den van de doden en gewon den. Het topvoetbal mag dan voor bij zijn, niet het bestaan van de zakenman Platini. Met zijn partner Alain Genestar heeft Platini vele miljoenen in zijn toekomst geinvesteerd. Zo is hij onder meer directeur van een sportcomplex in de Pyre neeën, heeft hij een eigen mo dehuis en is hij 'adviseur' bij een electronica-concern. Hij zal daarmee genoeg verdienen om een navordering van de belastingdienst wegens het in nen van zwart geld, verdiend bij Saint Etienne te kunnen betalen. Een nieuw gezicht toonde Mi chel Platini onlangs toen hij een stichting oprichtte, die jonge drugsgebruikers een nieuwe kans in de maatschap pij wil geven. Hij kreeg hier voor de zegen van president Mitterrand, nadat ook premier Chirac zijn steun had toege zegd. „Ik verzeker dat het een oprechte zaak is. Als iemand zo'n prachtig leven heeft ge had als ik, dan kan hij niet an ders dan daarvoor iets terug doen", aldus Platini onlangs. ZEIST Het bondsbestuur van de KNVB heeft in zijn vergade ring van gisteravond geen beslissing genomen over de ontsla gaanvrage van bondscoach Rinus Michels en over de benoeming van een mogelijke opvolger. Het gesprek zal in de komende dagen worden voortgezet omdat het onmogelijk bleek de zaak rond te krijgen. Eerder al had het sectiebestuur afwijzend gereageerd op het verzoek van Michels met dien verstande dat de huidige bondscoach een afkoopsom zou dienen te betalen bij zijn voortijdige vertrek. BADMINTON WK in Peking Herenenkelspel, 1e ronde: Pelupessy (Ned)-Ci (Hong Kong) 15-4.15-11. Ge- mengddubbel, 1e ronde: Pelupessy- /Coene-Adolfsson/He (Usl/Mex) 15-3,15- 0. Rausch (Wdl)/Hoogland-Valdez/Mon- tero (Per) 15-4,15-6. BOKSEN Profwedstrijden in Amsterdam NK halfzwaar: Van Raamsdonk (Am sterdam) w.o.p (3-0) van Held (Vlaardin- gen). NK zwaarwelten Kensmil (Am sterdam) wint door interventie van arbi ter in de 7e ronde van Van Elteren (Landgraaf). Middengewicht: Hallie (Amsterdam) wint op punten (3-0) van Taylor (Rotter dam). Zwaar: Emmen (Tilburg) wint door interventie van arbiter in de 2e ronde van Voorn (Amsterdam). PAARDESPORT Koersen van Alkmaar EERSTE KOERS: 2040 meter: 1 Angeli- que (G.Hulleman) 2.53.4-1.25,0, 2. Bonny Marco. 3. Betty Albo. Niet gestart: Björn Tulpenburg. Toto: winnend 1,60, plaats 1,50, 2,00, 3.10, koppel 5,50, trio S8.50. TWEEDE KOERS: 2040 meter: 1. Ascot (J. Meertens) 2.52,4-1.24.5, 2. Zonne bloem. 3. Zany Robel Toto: winnend 25,90, plaats 12,50, 2,20. 4,30, koppel 39,00, trio 1447,70. DERDE KOERS: 2040 meter: 1 Anquetit (T.Kooyman) 2.53,0-1.24,8, 2. Zarnelle Eden, 3. Zion Vredenburch. Toto: win nend 14.70. plaats 4,00, 6,20, 6,90, kop pel 155,40, trio 3154,60. VIERDE KOERS: 2040 meter: 1 Amigo de Queen (P. de Bruyn) 2.51,3-1.24,0, 2. Willi Oostende. 3. Zegneur, Niet gestart: Vamp Hanover. Toto: winnend 5,70, plaats 1,40, 2,40, 2,70, koppel 42,40, trio 567,80. VIJFDE KOERS: 2380 meter 1 Amazone Capello (R.Pools) 3.23,36-1.25,5, 2. Ares Wogmeer, 3. Arie S. Toto: winnend 1,40. plaats 1,00, 1,70, 1,60, koppel 8,30. trio 135,10. ZESDE KOERS: 1700 meter. 1 Beauty Pitt (P. Zandt) 2.21,1-1.23,0, 2. Yust At tack. 3. Yarn Spinner. Toto: winnend 4,70, plaats 2,50, 6,80, 4,80, koppel 59,30, trio 681,40. ZEVENDE KOERS. 2040 meter: 1. Yoniet Taxis (R. Hauber) 2.50,5-1.23,6, 2. dead heat Yvet Zuydhoeve en Ymirames. Toto winnend 2,50, plaats 1,20, 2,60, 1,60, koppel 10,40/3,60, trio 100,20/64,30 ACHTSTE KOERS. 2040 meter: 1 Wal kover (S. Hartman) 2.48,4-1.22.5, 2. Worthy Dillon, 3. Uncle Tom. Niet ge start: Woerden. Toto: winnend 8,90, plaats 3,00, 4,30, 1,60, koppel 96,70, trio 666,60. NEGENDE KOERS, 2380 meter: 1. Zip Cartouche (C. Hetteling) 3.20.1-1.24.1, 2. Zeno Ostland, 3. Yonker Star. Niet ge start: Wacky Women. Toto: winnend 2,30, plaats 1,20, 2,40, 1,70, koppel 8,40, trio 125,10. TIENDE KOERS, 2040 meter 1. Worthy Hollandia (H. Hylkema) 2.47,0-1.21.9, 2. Wish of Thijssen, 3. Wanda Volo. Toto: winnend 11,00, plaats 1,60, 1,20, 1,50, koppel 11,80, trio 216,50. ELFDE KOERS, 2040 meter: 1. Ysidoor Odilia (J. Oorthuijsen) 2.47,4-1.22.1, 2. William Weber. 3. Yke Bakker. Toto: win nend 8,80, plaats 1,80, 4,20, 1,30, koppel 54,50, trio 291.90. Totalisatoromzet: 232.017,00. TENNIS Lsndentoernooi in Dusseldorp Rode groep: Zweden-West-Duitstand 2- 1 (Edberg-Jelen 6-3,6-7,6-4; Nyström- Kerelic 4-6,2-6; Edberg/Jarryd-Meinec- ke/Jelen 6-2, 6-3). Blauwe groep: Vere nigde Staten-Spanje 2-0 (Gilberl-Casal 4-6,6-4,6-3; McEnroe-Sanchez 7-5,3-6,7- 5, dubbelspel uitgesteld) VOETBAL Eerste klasse B, inhaalwedstrijd: ADO-Spartaan '20 1-1. WIELRENNEN Profronde van Woerden: 1. Zoetemelk in 2 uur 5 min. en 10 sec., 2. Pieters op 10 seconden, 3. Anderson, 4. Rooks z.t. 5. Lammerlink op 0.35, 6. Van der Poel. 7. Beuker. 8. Stevenhaagen, 9. Van Pop- pel, 10. Boelhouwers z.t. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS.MUZIEK THEATER. RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA KATWIJK Wim Bouckaert is niet alleen een zeer talentvol (zaal)voetballer, Bouckaert is ook een speler die zich niet al tijd even gemakkelijk in een team laat inpassen. Een speler die op het veld en in de zaal veelal zijn intuïtie volgt en op die wijze ondanks de onmis kenbare kwaliteiten voor zijn medespelers tot een ware plaag kan worden. Eens kostte die eigenschap hem naar alle waarschijnlijkheid een plek in de definitieve Nederlandse zaalvoetbalselectie. Terwijl Bouckaert dit jaar de strijd om een basisplaats binnen het kam pioensteam van Glasbergen ook al regelmatig „verloor". Na gisteravond echter, zit het voor de schitterende voetballer die Bouckaert ook is, wel weer een tijdje goed bij de titelhouder van het District West 2. Een ge niale ingeving zoals alleen spe lers van het type Bouckaert die in zich hebben, bezorgde Glas bergen gisteravond vijf secon den voor tijd de winnende tref fer in het duel met Keelkam- pers uit het Limburgse Nuth. Een overwinning (3-2) die de Rijnsburgers hard nodig had den om serieus mee te blijven spelen in de wedstrijdenreeks van vier met als inzet een plaats in de finale van het zaal voetbalkampioenschap van Ne derland. De 2-4 nederlaag die Glasbergen vorige week vrijdag bij de kampioen van het Dis trict Zuid 2 (Tongelreep) leed, moest immers wel gevolgd wor den door een eigen zege, omdat de ploeg van coach Nico Glas bergen de kansen dan nog in eigen hand zou houden. „Mede door het gelijkspel tussen Keel- kampers en Tongelreep, zijn we er weer helemaal bij", realiseer de Glasbergen zich na afloop dan ook als geen ander. „En dat uitgerekend dankzij Bouckaert. Twee maanden lang lijkt het wel alsof hij dje bal er niet meer in kan trappen en nou doet-ie zoiets. Ongelooflijk..." Dat „zoiets" mocht er inder daad bepaald zijn, gisteravond. Op een moment dat werkelijk niemand meer iets gaf voor de spelen kwam Bouckaert als bij toeval in balbezit De frêle Lissenaar bedacht zich geen moment, kapte met een tweetal onnavolgbare bewegingen evenzovele Limburgse tegen standers uit, omspeelde vervol gens ook nog eens klasse-goalie John Frauenrath en stuurde de bal vervolgens hoog tegen de touwen. Met die weergaloze treffer be zorgde Bouckaert opponent Keelkampers direct het meer dan verdiende loon van de angst. De formatie van coach Jan Bruis had zich het laatste kwartier van de strijd onledig gehouden met het op irritante wijze consolideren van het ene winstpunt en zag zelfs in de ontstane man-meer-situatie (Koet was het tijdrekken zat geworden, liet zich enigszins gaan en werd door perfect flui tende Gremberghe uit het Zeeuwse Axel terecht naar de bank verwezen) geen reden titelkansen van Glasbergen j meer offensief te gaan denken, de 2-2 stand bood nauwelijks Iets wat Keelkampers op een nog uitzichten; Hennie Koet korte periode direct na rust in was net voor twee minuten Katwijk toch niet overdreven naar de kant gestuurd en er had gedaan. In die periode boog was nog maar tien seconden te Keelkampers overigens wel een 1-0 achterstand door twee tref fers van koele kikker Frank Visser in een 1-2 voorsprong om. Een dubbele tegenslag die door Jan Hogewoning snel voor de helft ongedaan werd ge maakt. De in de eerste helft zelf scorende Koet verzorgde de voorbereiding voor die gelijk maker, maar verder leek het niet altijd even slagvaardige Glasbergen niet meer te ko men. Nadat de Rijnsburgers vijf minuten voor tijd ook nog eens hadden verzuimd een man- meer-situatie uit te buiten en Glasbergen zelf zonder Koet verder moest, was er in de ma tig gevulde Cleijn Duinhal he lemaal niemand meer die nog een cent wenste te geven voor de kansen van de thuisclub. Behalve Wim Bouckaert, na tuurlijk. Diens weergaloze actie zorgde ervoor dat Glasbergen vrijdagavond niet als een kans loze ploeg naar Hulsberg trekt voor de „return" tegen datzelf de Keelkampers. Zeker niet nu die tocht mèt de gisteravond nog geblesseerd aan de kant vertoevende Huug Aandewiel kan worden ondernomen... GERT-JAN ONVLEE

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7