- PIO/TELEVISIE Wereldomroep aan ooravond gevecht m sterkste zender i-s» Li gekleurd gezien -aag het begin van de eede helft in beeld! TROS mag NCRV niet beconcurreren met sport op zaterdagmiddag rr 2 ,en eland j Satelliet-TV d Radio ficidócSotmmt DINSDAG 19 MEI 1987 PAGINA 1S NAl 07< lease, zou toch mogelijk moeten zijn een leuke 7, lei ngr'jke. historische, interessante) voetbal- "In* nijd, die op de televisie wordt vertoond, te 18 45 den met een randprogramma dat ook aar- iquiio 5 om naar te kijken en te luisteren. Bij ons 21.30. lederland duswil dat maar niet gelukken. Ti Ba- ge week speelde dan eindelijk weer eens' o°'1 1Nederlands clubteam in een finale van een a U 2130 de Europese bekertoernooien. De redactie Studio Sport was zo te zien haast waanzin- f hor- ^worden van de ideeën om vooraf, na af- )-.,wo 'en in de pauze de zendtijd te vullen met igheden. Jammer dat precies het verkeerde uit de hoge hoed werd getrokken en uitge- Ï&4I j; het Amsterdamse voetbalcafé. '"'«St t Smeets himself had zich in het centrum °°k het in Hilversum nagebouwde dranklokaal stelling verkerend dat hij nu eenmaal de leuk ste is. Van daaruit voerde hij tientallen mini- -conversaties met ex-Ajacieden, alweer ten on rechte in de veronderstelling dat die iets zou den kunnen bijdragen aan de gezelligheid of aan onze informatie. Ik geef graag toe: het heeft iets aardigs om te zien hoe oud al of hoe jong nog verscheidene van die voormalige sportidolen er vandaag de dag uitzien. Maar in de meeste gevallen moet je ze niet horen praten, zeker niet als ze Wim Suurbier heten en al een paar jaar in Amerika Wonen. Een andere misvatting in de programmaformu le was dat het leuk is om op de achtergrond van dit dynamische randgebeuren van die ty pisch Amsterdamse galmmuziek te laten horen. U weet wel: van die Jordaanse volkswijsjes, ten gehore gebracht door ongeschoolde heldenteno ren met harmonicabegeleiding. Dat gaat weer eens uit van het bekende misverstand dat heel Nederland automatisch 'uit zijn bol gaat' als het iets typisch Amsterdams te horen of te zien krijgt Ik heb nieuws voor Amsterdam en voor de ge middelde programmamaker in het Gooi: dat is niet zo. Amsterdam mag dan honderd keer de hoofdstad van ons land zijn (al is het geloof ik de enige hoofdstad ter wereld waar de landsre gering niet zetelt), het is zeker niet voortdurend het middelpunt van onze aandacht. Al met al werd de reportage van Ajax-Lokomo- tive ingebed in een totaalprogramma dat stijf stond van Amsterdams chauvinisme, flauwe onbenulligheden en oeverloze adoratie voor de technisch directeur van de Amsterdamse club. Vroeger moesten we wel eens glimlachen om die naïeve Spanjaarden die 'Kroef' inhaalden als 'De Verlosser'; nu zien we dat Amsterdam geen haar beter of verstandiger is. De rellen bij de opvolgendefeestelijkheden bewezen dat laatste nog eens pijnlijk duidelijk. Die vrolijke Smeets-aanpak om de wedstrijd heen, en het ontbreken van een serieuze sport journalistieke benadering op de televisie, het is misschien allemaal niet zo erg, en de kijkcijfers voor deze uitzending zullen straks best bevredi gend uitpakken (zeker na de winst van de Ne derlanders - zo werkt dat nu eenmaal), en we zijn hèt ook gewend van de zondagse afleverin gen die door Mart worden doorspekt met grap pen en vergissingen. Maar zou er nu niemand in de redactie van Studio Sport zijn, die wakker ligt van het feit dat noch de regisseur, noch de centrale presen tator, enig oog had voor het moment dat de rust ten einde was en de tweede helft begon? Smeets mocht eerst doodrustig zijn prietpraatje afmaken, om zich heen kijken naar een nieuw slachtoffer, toen we pas overschakelden naar Athene en daar in de tweede minuut van de tweede helft binnenkwamen. Er zal maar een doelpunt vallen in de eerste dertig seconden: zo uniek zou dat toch niet zijn? RENÉ DE COCQ ellu VERSUM Bandoeng, a, zestig jaar geleden. Ra- amateur en PTT'er A.C. Groot zit midden in de ht te spelen met zijn ont- ger. De korte golfbanden hij afluistert zitten volge- jjjj it met de pieptonen van aair seberichten. Plotseling rt hij muziek en dan, na half uur, een stem. „Hal- Nederlands-Indië. Hier IJ, de kortegolfzender der lips Laboratoria, Eindho- ;'i; Holland". tss» ontvangst door De Groot is ste bevestiging die Philips dat de door het natuur- 5 laboratorium ontwikkel- rins Claus opent ndstation Zeewolde rins Claus heeft vandaag d Zeewolde het kortegolf- adstation Flevo officiëel bedrijf gesteld. Het zend- ition werd gebouwd door Nederlandse Omroep ndermaatschappij (NO- MA) ten behoeve van Ra- lesl Nederland Wereldom- nw ep. De in bedrijf stelling in het kader van het [g bestaan van Radio land Wereldomroep en n de eerste kortegolf-uit- vanuit Nederland iding v iek itig jaar geleden. de korte golfzender van 25 kilo watt in staat blijkt de afstand van 12.000 kilometer naar Ne- derla-nds-Indië te overbruggen en het communicatiegat tussen beide landen verder te dichten. De experimenten van Philips leggen de basis voor wat 20 jaar later de onafhankelijke publieke zender Radio Nederland Wereld omroep zou worden. Voor het zover was, moest eerst strijd worden geleverd tegen Philips zelf, die tot de oprichting van de N.V. Philips Omroep Holland- Indië had besloten en later tegen de in opstand gekomen binnen landse omroepen, met name KRO en NCRV. Zendmachtiging De twee omroepen zien in de plannen van Philips een recht streekse aanval op het prille Ne derlandse omroepbestel en die nen een eigen zendmachtiging in. Aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog dient mi nister Van Boeyen van binnen landse zaken een wetsontwerp in voor een verzuilde wereldom roep, waarin ook plaats is ge maakt voor de VARA en de VPRO. De AVRO had geen be langstelling. Het uitbreken van de oorlog voorkomt dat deze wet wordt uitgevoerd. In plaats daarvan wordt in 1940 in Londen Radio Oranje opge richt met hulp van de BBC. Voormalig Telegraaf-correspon- dent en medewerker bij de ver- zetszenders Radio Vrij Neder land en Radio Brandaris, Henk Het complex van de Wereldomroep in Hilversum. van de Broek, wordt in '42 aan gesteld als programmaleider bij Radio Oranje. Het was uiteinde lijk Van de Broek die in '46 de taak kreeg een volwaardige we reldomroep op te bouwen. Op 15 april 1947, nu 40 jaar geleden, was het zover en werd Van de Broek benoemd tot de eerste di recteur van de onafhankelijke Radio Nederland Wereldomroep. Na de aanloopfase die begon in 1945 met zes medewerkers en een eerste „echte" werelduitzen- dig op 13 oktober vanuit Huizen, is de Wereldomroep uitgegroeid tot een fors bedrijf met meer dan vierhonderd medewerkers en een begroting van zeventig mil joen gulden. Na aanvankelijk al leen Nederlandstalige uitzendin gen te hebben verzorgd werd nog voor de officiële oprichting van de Wereldomroep besloten tot uitbreiding in het Bahasa In donesia, „ten einde den band met de bevolking in Indonesië te versterken en daar de nodige voorlichting te geven over Ne derland en de Nederlandse denkbeelden". Inmiddels wordt 24 uur per dag uitgezonden in negen talen en is het oorspron kelijke doelgebied Indonesië uit gebreid tot vrijwel de gehele aardbol. Om dat te kunnen bereiken moest nog al wat worden gesleu teld aan het vermogen van de korte-golfzenders. De experi mentele Philipszender van 25 ki lowatt moest al snel worden ver vangen om nog boven de kaka- fonie van geluiden op de korte golfbanden uit te komen. De po pulariteit van deze golflengte - je kunt er zonder hulpzenders dui zenden kilometers ver mee ko men - nam hand over hand toe. Het was en is nog steeds het bes te communicatiemiddel voor lan den die om welk motief ook, de bevolking in een verafgelegen staat willen bereiken. HILVERSUM - TROS-radio mag geen sportuitzendingen verzorgen op Radio 1 tijdens de uren dat de NCRV haar sport programma op Radio 3 brengt. Dit heeft de programma-coördinatiecommissie van de NOS gisteren mondeling aan de be trokken partijen meegedeeld. De TROS zal binnen veertien dagen tegen deze uitspraak in beroep gaan bij het NOS-be- stuur, deelde de TROS in een reactie mee. De NCRV had bij de programmacommissie ern stig bezwaar gemaakt tegen het voornemen van de TROS in augustus met een eigen sportpro gramma op Radio 1 te beginnen. Met name het feit dat het TROS-programma gedurende een uur het NCRV programma „Zaterdag Sport" op Radio 3 zou overlappen, schoot de christelijke omroep in het verkeerde keelgat. Plaatsvervan gend hoofd van NCRV-radio, Piet van Tellin gen, beschuldigde de TROS in een open brief zelfs van piratenpraktijken, omdat de stap van de TROS er alleen op gericht zou zijn de tegen vallende luistercijfers op de zaterdagmiddag op te krikken. De NCRV, zo redeneerde hij, is in middels al bijna 20 jaar in staat gebleken een goedbeluisterd sportprogramma op 3 te bren gen. De TROS moet daarom ophouden met deze kostbare en zinloze concurrentie tegen de NCRV. Volgens de woordvoerster van de TROS heeft de programmacommissie een besluit van het NOS-bestuur van 28 juni 1985, waarin de be staande traditie van de NCRV een sportpro gramma te brengen op de popzender radio 3, nog eens uitdrukkelijk werd toegestaan, als zwaarste argument laten wegen. „Maar", zo zegt zij, „op dat moment was er nog geen spra ke van een nieuws- en actualiteitenzender Ra dio 1. De komst van deze zender heeft een nieuwe situatie geschapen, immers Radio 1 is bij uitstek geschikt voor sportprogramma's. Het gevolg is dat een gedoogsituatie nu prevaleert boven het Radio-1 contract". De woordvoerster kon nog niet zeggen wat de TROS met het sportprogramma gaat doen als de omroeporga nisatie de beroepsprocedure zou verliezen. l^edeNancT NEDERLAND 1 AVRO 16.05 AVRO Service Salon, in formatief programma ge presenteerd door Amanda Spoel en Catherine Keyl, dat ditmaal voor een groot deel uit Griekenland komt. Amanda Spoel geeft vanaf het eiland Samos consu menteninformatie en prak- tischestips over dit zonnige vakantieland. Het salon probleem gaat in deze uit zending over vakantiek waaltjes (zonnesteek, ver keerd voedsel, allergieën). Léonie Sazias laat zied hoe zij zich weet te kleden voor minder dan tweehonderd gulden en de muzikale gast is Margriet Eshuys NOS 17.30 V>6-Journaal AVRO 17.46 Toppop, popprogram ma gepresenteerd door Bas Westerweel en Léonie Sazias TELEAC 18.30 Structuur in Basic( 10) AVRO 19.00 CD Fabeltjeskrant, kinder programma 19.05 Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazine gepre senteerd door Han Peekei 19.30 AVRO's Sportpanorama, sportmagazine NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht AVRO 20.28 In de hoofdrol, hoogte punten uit drie seizoenen 'In de hoofdrol', waarin Mies Bouwman een be kende Nederlander con fronteerde met personen en momenten uit zijn of haar leven 22.00 STER-reclame 22.07 AVRO's Televizier, actua liteitenrubriek 22.47 Het concert, registratie van deze theaterproduktie van Mini" en Maxi, waarin zij de draak steken met gangbare concertpraktij ken. Zij worden begeleid door het Nederlands Stu dentenorkest, onder lei ding van Louis Stotijn. Dit programma werd op het Gouden Roos Festival in Montreux onderscheiden met de Zilveren Roos (herh.) 23.47 Ontdek je plekje. Afl.: Haarzuilens NOS 00.00 Journaal 00.05 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 FEDUCO 17.40 Open Universiteit. Afl.: Natuurwetenschappen aan de Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 CD Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Dagmar (2), driedelige Duitse speelfilm uit 1985 van Frank Strecker. Met o.a. Katrin Frölich en Hans Peter Korff. Dagmar neemt wraak op haar leraar. Ze daagt hem uit door zich sexy te gedragen en haar buurjongen in de klas uit voerig te zoenen IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- briek NOS 20.00 Moordkuil, televisie ter discussie. Presentatie: Dirk Kuin 20.20 Alleman8recht (slot), serie programma's over juridi sche zaken, gepresenteerd door Leo Spigt. Ditmaal aandacht voor de het func tioneren van de rechter, waarin vragen aan de orde komen als: Hoe groot is de macht van de rechter en hoever kan hij gaan met het richting geven aan za ken in onze samenleving? 21.00 Panoramiek, actualiteiten 21.30 Maria, serie van vier pro gramma's waarin de Ma- ria-devotie in onze tijd centraal staat. Presenta tie: Gerard Reve. Afl. dr. De Zwarte Madonna 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05-23.35 Gezond sporten. Les 5: Het opbouwpro gramma voor teamspor ters Léonie Sazias en Bas Westerweel presenteren hits uit de Toppop 20 in 'Toppop', op Ned. 1 om 17.46 uur. t. I Schooltelevisie 5 Nieuws in teletekst ^on 0 Tik Tak, kinderserie (herh.) letti 5 Plons. Afl.: Plons en de mievi- ;lot- ten (herh.) ov 0 Jacobus en Corneel (herh.) Juke Box, videoclips Madicken, tiendelige Zweedse jeugdserie naar een verhaal van Astrid Lindgren. Afl. 6: Liesbeth heeft een erwt in de neus 114 0 Sociaal huren. Afl. 4: Koning *1 in mijn sociale woning (herh.) W Programma-overzicht Nieuws Kunst-zaken LQ., quiz met denk- en weet- vragen, gepresenteerd door Herman van Molle 0 Horizon, wetenschappelijk ma gazine met: Het "space center' op de beurs Flanders Techno logy: Cellulaire mobilofoon: Software voor begeleiding van zwemmers; De zoektocht naar het Aidsvirus. Presentatie: Mieke Scheldeman en Wim van Cotthem O Uitzending door derden. Pro gramma van de Christen De- mokratische Omroep I "pO-22.40 Nieuws en Coda: La mystérieuse, uit 25ème Ordre, F. Couperin, uitgevoerd door Robert Kohnen, klavecimbel 10 Zonen en dochters (Sons and lib Daughters), Australische tv-se rie. Wayne's dankbaarheid brengt hem ertoe Patricia te verraden Intermezzo. Après un rêve, v. Fauré, uitgevoerd door J. de Beenhouwer, piano en E.Baey- ens, cello Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito JO Programma-overzicht Nieuws Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts Argus, praatprogramma waar in Jan van Rompaey en Jessie 4e Caluwé de media doorlich- «2.25 Dempsey Makepeace, tiendelige Engelse politieserie f niet Michael Brandon, Glynis Barber, Ray Smith e.a. Afl. 8: De val. Dempsey en Makepea ce gaan achter een aantal dia mant-diefstallen aan. Het blijkt echter een val te zijn BF1 f Nouba Nouba Carrefours Journaal Co solr, regionaal magazine wtto sn Joker-uit.lagen Quick et Flupke, tekenfilm Journaal - 50 Minute Papil Ion, consumen- Jonrubriek 85 Las oiseaux sa cachent pour mourlr (The Thornbirds), Ame rikaanse tv-serie naar de ro ss S3" van Colleen McCullogh Plantte des hommes, docu- mentaireserie nieuws «•23.55 Woody Allen-cyclus: La rose pourpre du Caïre (The Purple rose of Cairo), Ameri kaanse speelfilm uit 1985 van Woody Allen. Met Mia Farrow, Jeff Daniels. Danny Aie<io e.a. ^uitstarnc^ DUITSLAND 1 15.50 16.00 17.45 17.55 19.57 20.00 20.15 21.00 21.45 22.30 23.00 00.30 00.35 Tagesschau Frauengeschichten: Angé Loock, portret van deze ergo therapeute en fotomodel Spass am Dienstag, kinder programma met Werner en Zini. Vandaag o.a.: Die drei Verrückten en Rotkcippchen Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine Yes Minister, Engelse come dyserie met o.a. Paul Edding- ton en Nigel Hawthorne. Afl.: Das trojanische Pferd. Minister James Hacker moet op natio naal niveau een nieuw ver keersbeleid invoeren Christian Rother - Bankier ftir Preussen, tv-serie. Afl.: Die Kraftprobe. Om de handelspo sitie van zijn vaderland te ver beteren. knapt Christian Ro ther eerst het wegennet van Pruisen op. Hij roept een maatschappij in het leven Programma-overzicht [DTage8schau Wörtschatzchen, spelpro- gramma voor slimme mensen. Presentatie: Magarethe Schrei- nemakers Monitor, actualiteitenrubriek Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnson, Phi lip Michael Thomas. Michael Talbott e.a. Afl.: Samurai. Jack Gretsky verzoekt zijn vriend Castillo om zijn vrouw Lara en zijn zoontje, die beiden in groot gevaar verkeren, te hel pen. Castillo vertelt de jongen het verhaal van een Samurai die zijn vriend moest doden. Het is in wezen zijn eigen ver haal Tagesthemen, actualiteiten Kulturwelt: Schaufenster der Traume, reportage over 40 jaar filmfestival in Cannes Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 Heute m Ondertiteling via TeleTekst. Hl Tweetalige of stereo-uitzen ding. O Zwart/wit-uitzending. ■DZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. KJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 17.00 17.15 18.56 19.00 19.30 21.45 22.10 Pfiff, sportstudio voor jeugdige kijkers Heute Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement Teufel8 Grossmutter, tv-serie met Brigitte Horney, Peter Pa- setti, Lonl von Friedl e.a. Afl.: Wie soil das Kind heissen? Wartoaaal zum kleinen Gluck, tv-serie met Grit Boettcher, Gerd Baltus, Rijk de Gooyer e.a. Afl.: Ein Geschenk des Himmels Programma-overzicht Heute Die Reportage: Betrug im Kül- haus, reportage over interna tionale oplichterspraktijken bij EG-marktprodukten Der Kapitan, Duitse speelfilm uit 1971 van Kurt Hoffmann. Met Heinz Rühmann, Johanna Matz, Terry Torday e.a. Kapi tein Ebbs heeft er genoeg van om over het oude vrachtschip de Martin Luther het bevel te voeren en vraagt aan de rede rij om op een ander schip te mogen varen. Al snel komt hij op het cruise-schip de Julia er achter dat zijn spreuk 'Alle schepen zijn hetzelfde, alleen de lading is anders' niet op gaat, omdat hij hier met men sen te maken heeft Heute-Journal Ehe - nein danke, rechtstreek se discussie met Marieluise Beck-Oberdorf, Prof. Dr. Hans Maier, Dr. Annegret Overbeck e.a. DUITSLAND 3 20.00 20.15 20.45 21.00 21.45 22.15 23.00 Schooltelevisie Telekolleg II, cursus wiskunde. Afl.: parabolen Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van de re gionale studio's Tagesschau Auslandsreporter Apartheids zweite Front, reportage vanuit Mozambique en Zimbabwe Rückblende. 'Vor 140 Jahren: Frauen In der Musik', portret van Fanny Hensel-Mendels- sohn Formol Eins, overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanie Tücking Menachen in NRW: An der Schleuse, reportage over het dagelijks leven In Wanne-Elc- kel aan het Rijn-Herne-kanaal Monitor im Kreuzfeuer Ein Tag in Prag. 'Die kollektlve Flucht aus der Realitat', repor tage over de actuele situatie in Praag Laatste nieuws Scène uit de film 'Der Kapitan', vanavond op Duitsland 2 om 20.15 uur. Paul McCartney levert een speciale bijdrage aan het portret van Buddy Holly, op BBC 2 om 19.00 uur. BBC 1 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine, gepresen teerd door Philip Schofield. Met o.a. 'Bertha', 'Laurel and Hardy', 'Jonny Briggs', 'Bana- naman' en 'Lift off with Cop pers Co' - 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Duncan Dares, Peter Duncan onderzoekt waaghalzerij en stuntwerk 18.35 Wild Britain, rechtstreekse uit zending van natuuropnamen met radiografisch bestuurde camera's 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 UNo place like home, zeven delige comedyserie. Afl. 3: Co mings and goings (herh.) 20.30 EEastEnders, dramaserie met Bill Teacher, Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. 21.00 mBru8h strokes, comedyserie met Karl Howman, Gary Wald- horn, Elizabeth Counsell e.a. (herh.) 21.30 Lenny Henry Tonite, comedy- show 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 E Strike it rich, tv-serie over een persbureau. Afl.5: Search find 23.20 Network 00.10 CDThe wild side of town, serie documentaires over dierlijk le ven in de steden. Afl. 1: Wildli fe network 00.35 Weerbericht BBC 2 16.30 Gardener's world, tuinmagazi- ne 17.00 Journaal en weerbericht 17.10 Don't break your heart 17.35 Botham is out 18.15 The water margin 19.00 Rock greats: Buddy Holly, mu zikaal portret m.m.v. Paul McCartney, Keith Richard e.a. 20.05 The Birdsville races 20.30 Hookedl International, finale van de viswedstrijden 21.00 Top gear, auto- en motorma gazine 21.30 Brass tacks, informatieve serie 22.00 Best of TV-movies: The night stalker, Amerikaanse tv-film uit 1972 van John Llewellyn Moxey. Met Darren McGavin, Carol Lynley, Simon Oakland e.a. 23.10 BBC Design Awards 23.50 Newsnight, actualiteitenmaga zine 00.30 Weerbericht 00.35-01.05 Continuing education SKY CHANNEL 16.00 E Live on Tuesday, poppro gramma met Anita Chellamah 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 Thriilseekers, documentaire- serie 16.30 The Ghost and Mrs. Muir, Amerikaanse comedyserie met Hope Lange en Edward Mulha- re 19.00 The flying Nun, Amerikaanse comedyserie met Sally Field in de hoofdrol. Afl.: Great Casino Robbery (2) 19.30 Matt Helm, avonturenserie. Afl.: The Deadly Breed 20.30 Chuck Connors - Great Wes tern Theatre 21.30 Peugeot Spanish Open, hoog tepunten van dit golftoernooi 22.30 Nederlands voetbal 23.30 US College Football 00.30-01.15 The Business program me, economisch magazine SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 16.00 The Pepsi Live Show, poppro gramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Young Sherlock, dramaserie over de jeugdjaren van Sher lock Holmes. Met in de hoofd rol Guy Henry 18.30 Heidi, tv-serie naar de roman van Johanna Spyri. Met o.a. Emma Blake en Dame Flora Robson 19.00 Game for a Laugh, spelpro- gramma 19.30 David Attenborough Presents: Life on Earth, documentaire- serie over het ontstaan van le ven op aarde. Afl.: The com pulsive communications 20.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 21.00 Assassination Run, misdaad serie met in de hoofdrol Mal colm Stoddard 22.00 Super Channel News, Euro- pees nieuwsoverzicht met John Suchet 22.30 Super Sport 23.30 Feature Film: Prime Suspect, politiefilm die zich afspeelt in San Francisco 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Martin Buchanan 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face TV 5 16.05 Claire, tv-fllm over een ideale en tegelijk tragische passie 17.35 La maison de TF1, knutselma- gazine 18.00 Rècréation, kinderprogramma 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Les Vacances de Monsieur Léon, amusementsprogramma met o.a. Johnny Halliday 19.15 Cocoricocoboy, kinderpro gramma 19.30 La Méthode Rose, film over de wereld van de haute couture 21.00 Sports la une 21.45 Premier plan 22.00 Journal Télóvisé 22.30-00.00 Providence, Engels/ Frans/Zwitserse speelfilm uit 1977 (herh.) ^TV-Morger^ NEDERLAND 1 VOO 07.00-10.00 Sport-Ontbijt, ge varieerd programma met veel aan dacht voor sport. Presentatie: Simo- ne Wiegel en Harry Vermegen RVU 14.00 Energie en milieu (2) VOO 14.30 Seaber» 14.45 Kuifje 14.55 E De grote meneer Kaktus show 15.20 Ghostbusters 15.40 De tik van... 15.50 IS Rambo 16.15 Starsky and Hutch (herh.) 17.00 New wilder ness NOS 17.30 Vi6-Journaal VOO 17.46 Veronica sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Batman. Afl.: De joker wordt wild 15.55 E De zingende dokter 16.05 Van hier tot Tokyo 16.25 E Laurel and Hardy: Angora Love 16.45 Achterwerk in de kast 17.00 De Charlie Brown en Snoopy Show 17.05 De mus met de lange poten 17.20-17.30 De babysitter BRT 1 15.15 Speel op sport 16.05 Nils Hol- gersson 16.30 Vrouwtje Theelepel 16.45-17.30 Sprookjestheater DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Bobby Deerfield 12.10 Monitor 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 15.50 Tagesschau 16.00 Der Samenkrieg 16.45 Circusleute 17.15 Computerzeit 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15 Die >Sport-Reportage. Tennis: World Team Cup vanuit Düsseldorf 16.00 Heute 16.04 Rappelkiste 16.35 Ku- schelbaren 17.00 Heute 17.15 Tele- lllustrierte BBC 1 08.00 Breakfast time 09.40 Watch dog 10.00 Journaal 10.05 Day to day 10.45 Advice shop 11.00 Journaal 11.05 Neighbours 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Journaal 12.05 The bird's eye view 13.00 Nieuws 13.05 Open air 14.00 Journaal 14.25 Neighbqurs 14.50 Pie in the sky 15.05 Tekenfilm 15.15 Paardenraces te Goodwood SKY CHANNEL 07.30 The DJ Wake Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax 12.55 Space Shopping 13.10 The best of A Country Practice 14.00 City Lights 15.00 Tales of Walls Far go 15.30 S Sky Trax 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Ken Horn's Chinese Cookery 10.00 Follow Me 10.15 Everyday Yoga 10.30 Emmerdale Farm 11.00 Girls on top 11.30 Simon Potter 12.30 Hot Pursuit 13.30 Tomorrow's World 14.00 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ghostbusters 16.00 The Pepsi Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuw (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Residentie Pauze Dienst. 21.35 Ik zal opstaan, hoorspel. 22.02 Metterdaad hulpverlening. 22.06 Hemelsbreed. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Ruth Laredo, piano. 20.00 Nieuws. 20.02 NCRV Klassiek. 21.30 Literama. 22.30 Orgelmuziek. 23.10 De Canadese componisten (3). RADIO 5 18.10 NCRV: Literama-Poëzie. 18.20 PP: Uitzending van de PvdA. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Programma voor buitenlan ders. 20.30 TELEAC: Personal Computer II. 21.00 Gezond Sporten. 21.30 Gezondheidsvoorlichting kan ker. 22.00 Leiding geven. REGIONAAL Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.30 Actualiteiten. 18.00 Leiden Politiek 19.00 Voorschoten Lo kaal 20.00-21.00 Popwetenswaardig heden. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijnmond Ge tapt. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: het ACV. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas. voor Grieken. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 De BRT Big-Band. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-Ü2.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Etnische en volksmuziek. 19.00 Orale historie van Afrika (3). 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Liedrecital Karita Mattila. 21.35 Actualia. 21.55 Mozart: „De Praagse symfo nie". y? m Luisterspel. 23.30-23.45 De avondmuziek van Die trich Buxtehude. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 13.07 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Rozegeur en prikkel draad. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3 13.03 VPRO: Toga Party 14.03 De Wilde Weréld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek. 10.30 Orkestpalet. 12.07 Symfonische muziek uit Enge land (1). 12.36 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leesvoer. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtend actualiteiten. 12.00-13.00 Lunchprogramma met land- en tuinbouw (12^0). voorstel ling van de dag (12^0) regionaal nieuws en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: Om 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en verkeer. Tegen ach ten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neqm je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.00 Nieuws 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 12.00 Hegioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 12.20 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Namiddag bij BRT-3 13.30 Kamermuziek van Donizetti. 14.00-17.00 La Favorita, opera van Gaetano Donizetti.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15