foorrang voor parkeren onder an Kroonsplein/Beukterrein Gratis. Maar niet zo maar 'n weggevertje. We zien u graag terug. Valkenburg leent drie miljoen ÏDEN OMGEVING ütidózQowiarit Ooievaarsnest in slechte staat plossing voor Moleneind 17 EHBO-oefening in Oegstgeest I Wethouder Glasbergen opent volleybaltoernooi Paardenmarkt Rijnsburg Tweede fase restauratie Voorstraat 11 van start DINSDAG 19 MEI 1987 PAGINA 13 sparing op [onderwijs g B en W van Lisse de overschrijdingsre- s vakonderwijs aan de letten. Deze regeling in dat de kosten, die de door het rijk be regeling voor het iderwijs uitgaan, door neente worden betaald 86 stond in Lisse 70.000 en voor overschrijding begroting. Dit staat in oncept- nota die giste- in een vergadering van aadscommissie onder en culturele zaken gepresenteerd. WARMOND Het gebruiksklaar maken van het ooievaarsnest in het weiland aan de Herenweg is in het afgelopen weekeinde niet gelukt. De van gemeentewerken geleende ladder bleek te kort te zijn. Boven dien bleek het nest in zeer slechte staat te verkeren. Al enige weken werd de ooievaar in de nabijheid van het nest waargenomen. Aan vankelijk was heer ooievaar steeds alleen maar in de laatste week werden twee ooievaars gezien.Bur- gemeester Hendrickx heeft toege zegd overleg te plegen met de dienst gemeentewerken zodat de huisvesting voor volgend jaar wel in orde wordt gebracht. Hengelen heeft succes SASSENHEIM Dieven hebben vannacht toegesla gen in een woning aan de Saksenhorst in Sassenheim. Aan de achterkant van het huis werd een bovenlicht geopend, waarna er werd ge hengeld naar de klink van een gro ter raam, dat kon worden openge trokken. De inbre kers namen geld en eurochequepasjes mee. Tasjesdieven slaan toe SASSENHEIM Een 48-jari- ge Duitse toeriste is vanmor gen in Motel Sassenheim be roofd van haar handtas. De vrouw zat in de eetzaal van het hotel. Haar aandacht werd even afgeleid door een dief, waarna zijn handlanger er met haar tas vandoor ging. In de tas zaten onder meer cheques, geld en een paspoort. De da ders zijn vermoedelijk afkom stig uit een Zuid-Europees land. Zij ziin de laatste weken in diverse hotels in Nederland gesignaleerd, waarbij zij steeds brutaalweg de eetzaal binnen lopen en hun slag slaan. Velgen gestolen VOORSCHOTEN Van het terrein van een garagebe drijf aan de Voor- schoterweg is voor tienduizend gulden aan velgen, banden en sierringen gesto len. De auto-onder delen werden van tweedehands auto's die buiten gepar keerd stonden afge haald. In totaal zijn er ongeveer veer tien velgen met banden weggeno men. Historische expositie trekt 3000 bezoekers NOORDWIJK De expositie „Noord- wijk rond de eeuwwisseling", die door leerlingen van de Willibrordmavo is opge steld, is zaterdag, zondag en gisteren door ruim 3.000 Noordwijkers bekeken. „We hadden gerekend op 2.000 bezoekers. Dit is voor ons een verrassing", vertelt Saskia Mulder, een van de organiserende leer krachten van de Noordwijkse mavo. Vooral de maauette van Noordwijk rond de eeuwwisseling was een belangrijke trekpleister. Ook de verkoop van n« boek, dat bestaat uit bijdragen van de leerlingen, is bijzonder voorspoedig verlo pen. Praktisch de hele oplage van 1.200 exemplaren is verkocht. De expositie die het bejaardenhuis St. Jeroen plaatsvond is gistermiddag om vier uur gesloten. Hondenroute in Haaswijk OEGSTGEEST De Buurtgroep Haaswijk houdt in de nieuwe Oegstgeester wijk zaterdag een pleintjesfeest. Vanaf één uur zijn er op een zestal pleintjes diverse festiviteiten. Vooraf gaande aan dit gebeuren opent wethouder A. Kohlbeck (openbare werken) om half één te 12.30 uur het eerste deel van een zogenoemd hondenroute door de wijk. Dat het pleintjes- feest met de opening van genoemde route sa menvalt is geen toeval, laat de Buurtgroep we ten. Men wil er nog eens extra mee benadruk ken dat de pleintjes in de wijk echte speelplaat sen zijn voor kinderen en niet geschikt om er honden op uit t£ laten. Met het aanleggen van een pad langs de terrasflats en het slaan van bruggetje over de houtwal is een deel van de route klaar. In de toekomst kan deze nog aan zienlijk worden uitgebreid, zodat hondenbezit ters een ronde met de hond kunnen wandelen. De route wordt aangeduid met speciale bordjes. Bromfietser gewond OEGSTGEEST Een 54-jarige bromfietser uit Katwijk is gister ochtend gewond ge raakt bij een aanrijding met een automobilist. Het ongeluk gebeurde op de kruising van het Rijnhofweggetje met het Rustenburgerpad in Oegstgeest. Een auto mobilist die vanuit een zandpad kwam, ver leende geen voorrang aan de bromfietser. Het slachtoffer is met een gebroken onderbeen en knieletsel overgebracht naar het Academisch ziekenhuis in Leiden. JRDWIJK Het ont velen van een par- rkelder onder het Jan onsplein en het voor- je Beukterrein moet len doorgezet. Verder t voorrang worden ven aan het herin- ten van de Parallel- levard. Daardoor kun- extra parkeerplaatsen den aangelegd. Dat d de meerderheid van raadscommissie ruim- Ve ordening en ver- gisteravond tijdens gecombineerde verga ing. Daarmee stelde de missie zich achter het igestandpunt dat aan aanleggen van par- ■plaatsen op deze twee ties prioriteit moet den gegeven. Het verkeer en het parkeren werd gisteravond uitgebreid besproken in het kader van de dorpsvernieuwing Noordwijk aan Zee. Uit een door een ex tern onderzoeksbureau opge steld rapport waren een aantal toekomstige parkeerlokaties naar voren gekomen. Tussen het Picképlein en de Abraham van Royenstraat zouden par keerplaatsen kunnen komen. Onder het Picképlein zou een overdekte parkeerkelder ge maakt kunnen worden voor 190 auto's. Verder werden de Parallelboulevard, het Palace plein en het Jan Kroonsplein /Beukterrein genoemd als op lossing voor de parkeerproble men van Noordwijk aan Zee Onder het Jan Kroonsplein /Beukterrein zou een parkeer kelder kunnen komen. Ook het Vuurtorenplein zou bij herinrichting dienst kunnen doen als parkeerplaats. Daar zouden 100 auto's kunnen staan. De parkeercapaciteit van de Koningin Wilhelmina- boulevard zou verder kunnen worden opgevoerd van 80 naar 200 plaatsen. Het college van B en W liet gisteravond weten voorrang te willen geven aan het ontwik kelen van parkeervoorzienin gen onder het Jan Kroons plein /Beukterrein en aan de Parallelboulevard. Wethouder V. Salman (ruimtelijke orde ning): „Er is nu een initiatief voor het Jan Kroonsplein- /Beukterrein. Het college geeft de voorkeur aan onder gronds parkeren en bebou wing aan de rand van het Jan Kroonsplein. Ik denk dat we met de projectontwikkelaar Noorlander aan tafel moeten gaan ziten en kijken wat de fi nanciële consequenties zijn van onze wensen". Noorlander is de eigenaar van het Beuk terrein. De commissie had hier weinig problemen mee. Moeilijker lag het feit dat het college op het Jan Kroonsplein graag een ho tel wilde zien verrijzen. J. Smit (VVD): „Een hotel wordt beslist te hoog en te groot voor dit gebied. Anders is het niet rendabel. Een dergelijke be bouwing is een verslechtering want het sluit niet aan bij de omgeving". De liberaal werd gesteund door J. Voorham- Bartens (PvdA), die pleitte voor het bouwen van wonin gen op het terrein. „Het is een slechte zaak om de woonfunc tie van dit gebied terug te dringen. De leefbaarheid zou gebaat zijn bij meer woningen en dus meer sociale controle". Voorham plaatste overigens vraagtekens bii het bouwen van parkeerkelders. „Het fi nanciële plaatje ontbreekt en ik heb mijn vragen over de ge bruikersvriendelijkheid van dergelijke kelders". 'ver de Parallelboulevard was de commissie verdeeld. R. Dessing (CDA):„Meer parkeer plaatsen is een aantrekkelijke optie die bovendien snel gere aliseerd kan worden. We moe ten er alleen wel rekening mee houden dat het hier gaat om een belangrijke verkeers ader". Salman stelde dat de gemeente bij de herinrichtingt die volgens de gemeente maar 50 parkeerplaatsen zou opleve ren. rekening zou houden met de verkeersdrukte op de Pa rallelboulevard. Hij kon echter niet alle commissieleden over tuigen want zowel de VVD'er Smit als A. van Rijnberk (Noordwijks Belang) bleef hui verig voor het creëren van ex tra parkeerplaatsen op de Pa rallelboulevard. De commissie was duidelijk geporteerd voor een idee van CDA'er R. Dessing. Hij stelde voor bij het Hoogheemraad schap van Rijnland uit te zoe ken wat precies de mogelijk heden zijn voor het Palace- plein. „Misschien kunnen we het plein laten zakken en dan overkappen", meende hij. „Onder het dak zouden we au to's kwijt kunnen". Dessing kreeg steun vanuit de andere fracties. Wethouder Salman zegde toe de mogelijkheden te zullen onderzoeken Een overdekte parkeergarage onder het Picképlein zagen de commissieleden voorlopig nog niet gerealiseerd. Zowel com missie als college meende hier geen hoge prioriteit aan te moeten, geven. Parkeren op het Vuurtorenplein werd ook niet door alle fracties toege juicht. J. Voorham-Bartens: „Je kunt het 'blik' dan al van ver zien staan. Wij zijn daar geen voorstander van". De an dere fracties reageerden posi tiever. Iers hting De Kringgang, ont- •tingscentrum voor ou- i, houdt in samenwerking de Centrale voor Pleeg- f in Den Haag donderdag thema-avond over pleeg- l Na algemene informatie •dt de film „een vreemde d in de bijt" getoond. film gaat over de relatie ?gkind-ouder-pleegouder thema-avond begint om r uur in de Springplank het prof. Eykmannof in orschoten. Waliteit veiling Flora in Rijns- Tg houdt donderdag een diedag die in het teken ur van de kwaliteit. De bij- komst begint om half één middags en wordt om zes r afgesloten met een re- itie en een koud buffet. De ir A.C.M. Oostdam, pro vider kwaliteit bij de •M, houdt een inleiding het thema kwaliteit arna formumdiscussies 'hrijtavond Het Onderdak aan de toldstraat in Sassenheim ordt donderdag van half ht tot half tien weer een fa vond van Amnesty ternational gehouden. Deze ünd gaat men schrijven n de autoriteiten van Af- toistan, Haïti en Zuid- fnka. torjaarsmarkt HUJegomse jaarmarkt ndt plaats op donderdag en wordt van één uur 's middags tot negen uur 's avonds ge houden in de Hoofdstraat. Daar worden meer dan 200 kramen neergezet. Er zijn standwerkers, oude ambach ten en verschillende groepen spelen muziek. Hoogtepunt is het optreden van het duo May wood. Assertiviteit In het Vrouwentrefcentrum aan de Van Ruysdaellaan in Leidschendam begint don derdag een assertiviteitscur- sus voor vrouwen. De cursus (deelname kost 25 gulden) bestaat uit acht bijeenkom sten op donderdagochtend van half tien tot half twaalf. De cursus moet mensen leren niet bang te zijn in allerlei sociale situaties en hierbij zo op te treden dat men tevre den is over het eigen gedrag. Men gaat positiever over zichzelf denken en krijgt meer zelfvertrouwen. Inlich tingen via de telefoonnum mers 274194, 203571 of op woensdag in het centrum, 202434. Toneel De toneelgroep van college Leeuwenhorst uit Noord wij- kerhout geeft van dinsdag 19 mei tot en met vrijdag 22 mei de traditionele leerlingenuit voeringen. Schermutselin gen, een bewerking van De Herkul van de Internationale Nieuwe Scène uit Vlaande ren, wordt gespeeld. Aan vang 20.00 uur. Toegang kost twee gulden. Regisseur is Kees Thielen. Sjef van Leeu wen zorgt voor muziek. Disco In het kader van het eerste lustrum van Swetterhage en de Klaverhal wordt morgen middag vanaf twee uur in de Herberg van Swetterhage in Zoeterwoude een disco ge houden voor de schooljeugd. Vanwege de lustrum-activi teiten is de entree gratis. Muziek De leerlingen van de Mu ziekschool Zoeterwoude- dorp verzorgen morgenavond vanaf half acht een uitvoe ring in het Muziekcentrum aan de Schenkelweg. NSBURG Er komt wellicht op korte termijn een oplossing r het in zeer slechte staat verkerende monumentale pand tneind 17. Voor het pand blijken meerdere gegadigden te Wethouder W. Glasbe en (CDA) liet gisteravond in een idering van de raadscommissie welzijn op vragen van de A. laas (PvdA) en D. Oudshoorn (RPF) weten dat dat met de spoed zal worden getracht het pand van de hand te doen. tenteel is echter een onderzoek gaande naar de toekomstige wnming van de gronden achter het monumentale pand. Vol- Glasbergen is het zaak om eerst dit onderzoek af te ronden, n ook pas zal duidelijk zijn welk gedeelte van de achter de roerij liggende grond kan worden verkocht aan de nieuwe ®*araldus Glasbergen. kwestie Moleneind 17 speelt al een aantal jaren. Het betreft r*«n monumentale boerderij die nagenoeg op instorten staat. Jemeente heeft geen geld om de restauratie van het pand ter te nemen. De Rijksdienst voor monumentenzorg heeft neens geen geld beschikbaar in de eerstkomende jaren. Po sen van de gemeente om het pand van de monumentenlijst tnrappen zijn tot op heden op niets uitgelopen. Pand heeft in het verleden ook geruime tijd te koop gestaan, euze gegadigden boden zich toen echter niet aan. Nu echter |*n die serieuze gegadigden er wel te zijn. De beide commis- ■uen De Haas en Oudshoorn drongen gisteravond aan op een afronding van het onderzoek, zodat de gemeente op korte JJ® kan proberen de boerderij (met restauratieplicht) van de te doen. „We moeten deze zaak niet te lang laten sudderen j| gezien de slechte staat van het pand dringt de tijd", aldus EHBO'ers hielden gisteravond in Oegstgeest de grote buitenoefening. Medewerking werd verleend door een autosloopbedrijf uit Katwijk, de Lotus-groep leverde slachtoffers, de rijkspolitie was pa raat en de ambulance De Jong „deed" het vervoer. De pas geslaagde EHBO'ers en gevorderden van de Oegstgeester EHBO-afdeling moesten het „varkentje" wassen. Vooral de eerste oefening was indrukwekkend van echtheid. Een dronken automobilist was, in een gestolen auto, tegen een fout geparkeerde wagen opgebotst. Dat gaf voor ledereen, ook de politie, de nodige hoofdbrekens. Het gebeuren, er volgde nog een oefening tussen marktkramen aan de Lijtweg, werd door dokter Voorzaat ter nabespreking op video vastgelegd. VALKENBURG De ge meente Valkenburg gaat bij de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten drie miljoen gulden lenen. De rente bedraagt 6.98 pro cent, de looptijd is 25 jaar. Het geld is nodig voor de bouw van woningen aan de Rijnstroomlaan en het Castellumplein, de ver bouw van het gemeente huis en de nodige bestra tingswerkzaamheden. De raadsfracties gingen gis teravond de raadscommis sie financiën akkoord met dit voorstel van B en W. Dat werd anders bij het voor stel van B en W om een kre diet van 76.000 gulden be schikbaar te stellen voor de herinrichting van het Castel lumplein. A. Bremer (PvdA/ PPR) vondt het plan wel leuk, maar vroeg zich af gezien de laatste financiële ontwikkelin gen of daarbij de gemeente wel voldoende ruimte voor be schikbaar zal zijn. Hij zag het B en W voorstel graag uitge steld tot het najaar. Ook het GPVRPF-raadslid A. de Vries vond het plan niet verstandig. P. Mizee (VVD) kon zich wel vinden in het voorstel, maar zag graag de post opknappen van de Paar denmarktzuil en verplaatsen naar het Castellumplein (1.200 gulden) geschrapt. H. Dijkhui zen (CDA) wil nu eindelijk eens de plannen van langduri ge aard gaan verwezenlijken. Het wordt tijd dat het plein nu eens een groen aanzien krijgt merkte hij op. Tevens vond ook hij het geen ramp als de Paardenmarktzuil - „een on ding in beton samengevat" - nog rustig een poosje aan de Hoofdstraat blijft staan. Wet houder M. Vos zag graag een einde komen aan deze langs lopende zaak. De begroting maakt het bedrag van 76.000 gulden aanvaardbaar. Boven dien kunnen we putten uit het fonds reserve dorpsvoorzienin gen, meende de wethouder. Woningen De Nationale Woningraad is druk doende met verbete ringsplannen voor 61 gemeen telijke woningen. Voor deze plannen is rijkssubsidie be schikbaar gesteld. Achten twintig woningen hiervan (aan de Burg. Lotsystraat, Marktveld en Mar Poststraat) staan echter op de reservelijst en komen in aanmerking als andere gemeenten hun plan nen niet kunnen verwezenlij ken. De kosten van de verbe teringen aan de 28 woningen benaderen het bedrag van 75.000 gulden per woning, 52.000 gulden staat er voor re kening van het woningbedrijf. Dit komt ruwweg in het totaal van het gehele complex op 1.5 miljoen. Geraamd was een ei gen aandeel van 495.709, zodat er één miljoen meer geïnves teerd moet worden. Wethouder M. J. Vos hield de commissie economische, maat schappelijke en sociale zaken voor, dat 93.000 gulden neer gelegd zal moeten worden voor vervangende nieuwbouw per woning. Renovatie ziet hij niet zitten. Dat vergt een maandelijkse huurverhoging van 200 gulden en daar voelen de merendeel oudere bewo ners zeer waarschijnlijk wei nig voor. Nieuwbouw plegen en deze woningen van de hand dien, is ook weer schade lijk voor het woningbezit van de gemeente aldus Vos. Bo vendien staan er teveel parti culiere woningen tussen het woningbezit van de gemeente zodat er niet aan afbraak ge dacht kan worden. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, tefefoonnr 071-122248 en uw kr^it wordt nog dezelfde avond nabezorgd Rijnsburgs wethouder W. Glasbergen heeft gisteren met een flin ke klap tegen de wedstrijd-volleybal het vijfde Pater Buistoernooi geopend. Even daarvoor zei hij In een toespraak de Rijnsburgse Volleybal Vereniging te feliciteren met het eerste lustrum van het recreatietoernooi. Een toernooi waar geen volleybalverenigingen, maar alleen anderssoortige verenigingen aan mee mogen doen. Na de openingsslag kwamen vier teams in het veld om tegen el kaar te strijden en zo zullen er 75 wedstrijden volgen waaraan maar liefst 30 teams mee zullen doen. Twintig uit Rijnsburg en 10 uit de regio. De afsluiting vindt plaats op zaterdag 13 juni en dan zal bekend zijn wie dit jaar de winnaar van het Pater Buistoer nooi is geworden. Voorlopig zal de sportzaal van het sportcom plex van Waterbos gedurende twee maal per week gevuld zijn met sportieve volleyballers en wel op de maandag en de woens dag. RIJNSBURG Het gemotori seerde verkeer in Rijnsburg moet morgen een stukje ter rein prijsgeven. Paarden, po ny's en veulens nemen vanaf 7.00 uur de Rijnsburgse Vliet Z.Z. en de Graaf Florislaan in beslag. Handelaren uit heel Nederland komen op deze dag naar Rijnsburg voor de tradi tionele paardenmarkt. Overi gens worden niet alle paarden verkocht. Een flink aantal wordt gebracht om de markt te vullen. Van de paarden die wel van eigenaar veranderen, wordt de koop bezegeld met het aloude handje-klap. Het begin van de paardeh- markt wordt om 7.00 uur aan gekondigd doordat de Klink (dorpsomroeper) door het dorp gaat. Tot 10.00 uur worden de viervoeters aangevoerd. Af hankelijk van het weer kun nen dat er wel 125 zijn. De paardenmarkt stopt om 12.00 uur. Naast de paardenmarkt is het 's morgens feest in Rijnsburg. Er draait een kermis op het Hoftuinplein, die de hele dag doorgaat en er is een braderie. 's Middags zijn er activiteiten in het dorp. Om 15.00 uur wordt de bazar in de Voorhof ten bate van de Hervormde Kerk geopend. Tussen 16.00- 18.00 uur start een auto-puz- zelrit van Ondosa vanaf het oude Veilingterrein. Rond 14.00/14.30 uur is er ringrijden bij het raadhuis. De gymnas tiekvereniging DWS geeft ver dér een demonstratie achter het raadhuis. Het is de laatste keer dat de paardenmarkt op de 'oude' Vliet plaats vindt. Maandag 25 mei begint de restauratie van de Vliet. VOORSCHOTEN Burgemeester P. Cannegieter heeft gis teren de tweede fase van de restauratie van de vroegere boerderij Koopmans Welvaren op de Voorstraat 11 gestart. Hij deed dat door het opspijkeren van een bordje met de tekst. „Hier wordt Voorstraat 11 afgewerkt". Cannegieter memoreerde dat de gemeente het gebouw 20 jaar geleden kocht en zelfs heeft overwogen het te slopen. Dankzij de Stichting Diogenes kon op het laatste nippertje toch nog een economisch rendabele oplossing gevonden worden in de vorm van wooneenheden. De voorzitter van de Stichting Diogenes Voorschoten, D. E. Krantz, bood burgemeester Cannegieter het ere-voorzitterschap van de Stichting aan omdat de burgemeester een van de mensen is geweest, die er alles aan gedaan hebben om te zorgen dat het monument Voorstraat 11 voor Voorschoten behouden kon blijven. (ADVERTENTIE) Voor 18 spaarkaarten met BP Premie-punten deze solide metalen autosafe gratis. Winkelwaarde f 66,60. Met de bij te leveren parkerschroeven zet u 'm zo vast als een huis op elke gewenste plaats in uw auto. Een ideale kluis, als u uw waarde volle papieren, geld of kostbaarheden met steeds bij u wilt dragen. Ga dus tanken bij BP en pak de premie- punten mee. BP Premie- pompen herkent u aan het spandoek

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13