Zonneweide pas begin juni open BIJZONDERHEDEN „Kijken naar kunst, dat is zoiets moois Bewoners Weipoortseweg vrezen sneller verkeer Ouders Zevenhoven! willen fietspont je LEIDEN OMGEVING aan tafel Alphen blijft leider Eerste paal in oktober Supermarkt aangepakt Scholieren Woodbridge op bezoek in Woubrugge Eeid&e. Qowiamt DINSDAG 19 MEI 1987 PAGINA Snel-goelasj met sla en aardappelen - griesmeelvla met ananas Als u met twèeën bent dan heeft u nodig: 1 ui, 15 g margarine, 200 g gehakt, mespunt bloem, 2 dl water, 1 bouillonblokje, 1 papri ka, tomatenpuree, paprika poeder, zout, peper, (2 le pels zure room); sla, 2 lepels zure room, zout, peper, mosterd, sui ker, 1 lepel azijn of ci troensap, bieslook hardge kookt ei; lh tot 1 kg aardappelen; V2 liter melk, 30 g gries- meel, 30 g suiker, 2 schij ven ananas. Fruit de kleingesneden ui langzaam lichtbruin in de margarine. Bak vervolgens al omscheppende het gehakt mee tot het los en lichtbruin is. Roer er de bloem en het water door en voeg het bouillonblokje en de kleinge sneden paprika toe. Laat de massa drie minuten trekken en breng haar op smaak met tomatenpuree, paprikapoe der, zout en peper. Roer des gewenst de zure room, van het vuur, door de goelasj. Doe het lelijke blad en de grofste nerven van de sla weg. Scheur de groente in kleinere stukken, was haar en laat haar uitlekken. Meng een saus van zure room, zout, peper, mosterd, suiker, azijn of citroensap en fijngeknipte bieslook. Schep de sla kort voor het op tgfel zetten door de saus en garneer haar met plakjes ei. Breng de helft van de melk aan de kook. Strooi er al roe rende een mengsel van gries- meel en suiker in en laat de vla onder geregeld roeren vijf minuten zacht koken. Doe er van het vuur de rest van de koude melk bij en zet de pan in koud water. Roer af en toe terwijl de vla af koelt zodat er geen vel op komt. Snijd de ananas in ge lijke stukjes en meng die door de vla. Een blik met stukjes ananas (goedkoper dan schijven) kunt u voor dit toetje heel goed gebruiken, maar snijd dan de meestal ongelijke stukken even bij. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 22 mei waargenomen door apotheek Zuid- West in Leiden en apotheek Linnaeus in Leiden. ONGEVALLENDJENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775; afdeling belas tingen; alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulp dienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u., wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren brugsteeg 2, tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u„ do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging, Rem- brandtstraat 17. tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELEFOON Dagelijks geopend van 15.30 tot 19.30 uur. Het nummer is 071- 120611. WERKENDE JONGEREN Klach ten- en informatieuur Elke dinsdag avond van 17.00 tot 20.00 u. KWJ- kantoor Koppenhinksteeg 2, Lelden. Tel. 071-121139. Borstvoeding Begeleidingsgroep Leiden. Telefonische hulpdienst (voor praktische hulp en informatie): tel. 170083, 215332 of 312556. FIGUURPUZZEL MAGISCH FIGUUR Horizontaal: 1. heraldiek wapen; 2. niet compact; 3. geneigdheid, nei ging- Verticaal: 1. beslissing; 2. waterdier; 3 op geen enkele plaats. OPLOSSING Horizontaal: 1. blazoen; 2. luchtig; 3. tendens. sue6jeu :p4oqeaz z 'linisaq mi :|eeo!JjeA. ALPHEN AAN DEN RIJN Alphen blijft ook na de derde avond van de Al- phense sportontmoeting aan kop. De wedstrijden van gisteravond leverden winst op voor Rijnstreek en Zegerplas. Het onderdeel atletiek werd gewonnen door Rijnstreek met 540 punten, Al- phense Boys volgde met 501 en DOS met 463 punten. Zwemmen werd ge wonnen door Zegerplas met 540 pun ten, gevolgd door BVO met 473 en een gedeelde plaats voor ARC en Alphen met 371,5 punten. In het algemeen klassement staat Alphen nog steeds aan kop met 1676,5 punt over vier afge werkte onderdelen. DOS staat nummer twee met 1652 punten over vier onder delen. BVO staat drie met 1553 punten maar heeft pas drie onderdelen afge werkt. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De eerste paal voor de bebouwing van de tennis- en voet balvelden gaat eind oktober de grond in. Gis teravond werd in de raadscommissievergade ring openbare werken, volkshuisvesting en pla nologie het ontwerp bouwplan gepresenteerd van de eerste fase van de bebouwing van de velden aan de Kerklaan. Voor de bouw van 17 premie-A woningen en 10 woningwetwoningen heeft de gemeente gekozen voor een ontwerp van architectenbureau Van Egmond uit Noord- wijk. Thunnissen Heemstede B.V. zal de huizen gaan bouwen. De woningwetwoningen zullen neergezet worden in twee blokken. De premie- A woningen zijn verdeeld over drie blokken. Alle commissieleden waren zeer tevreden over de ontwerpen. De huurprijs van de woningwet woningen zal ongeveer rond de 470 gulden per maand komen te liggen. LEIDSCHENDAM De gemeente Leid- schendam zal de overlast van de super markt aan de Prins Frederiklaan door mid del van wijzigingen van de hinderwetver gunning gaan aanpakken. Dit heeft wethou der mevrouw J.J. van Nievelt-Volmuller gisteren in de raadscommissie oenbare wer ken geantwoord op vragen van de D66'er D. Meuldijk. B en W hebben het bedrijf vorige week al aangeschreven over verwijdering, op straffe van een boete van 250 gulden per dag, van twee containers aan de achterzijde van het bedrijf langs de Dillenburgsingel. De aanpassing van de hinderwetvergunning betreft de overlast die aan de voorkant van het bedrijf wordt veroorzaakt. Ook de over last die aan omwonenden door de kraam (of kramen) van de visboer wordt veroorzaakt wordt door de gemeente via de hinderwet vergunning nader bekeken. Alphense (15) wint Steinway Concours ALPHEN AAN DEN RIJN De 15- jarige Edith Woudstra uit Alphen is winnares geworden van het Steinway Concours dat dit weekend in Eindho ven is gehouden. Zij deelt de eerste plaats met de 16-jarige Paolo Giacomet- ti uit Hilversum. Edith en Paolo vallen in de categorie 13 tot en met 19 jaar. Het Steinway Concours is een piano concours voor jeugdige pianisten dat jaarlijks gehouden wordt. De winnaar krijgt een uitnodiging voor het Interna tionale Steinway Concours in 1988, een zilveren vleugeltje ter waarde van 1.500 gulden en een aantal recitals in het land aangeboden. Het Internationa le Steinway Concours wordt in april volgend jaar in Eindhoven gehouden. Transport naar Polen LEIDERDORP Het Co mité TBC-bestrijding in Polen te Leiderdorp zal op 23 mei weer inentingsmid delen tegen tuberculose naar Polen brengen. De laatste keer werden 50.000 injectiespuiten en -naalden overgebracht, waarmee di verse Poolse ziekenhuizen konden worden geholpen. De Rijnsburgse firma's Den Haan en LIAM hebben vrachtwagens ter beschik king gesteld voor de tocht van 23 mei. Giften kunnen worden overgemaakt op gi ronummer 4880714 of banknummer 865607710 van de Nutsspaarbank ten name van het comité. Inbraak: 20 mille aan sportkleding ALPHEN AAN RIJN Uit een tr portbedrijf aan de delsweg in Alphe zondagavond voor ker twintigduizend den aan sportkl gestolen. De kleding in zeven dozen in magazijn in afwach van transport. De deii van het magazijn wer zondagavond om uur opengebroken. H« alarm ging wel af, maj; toen de politie ter plek ke arriveerde waren dieven met hun buit verdwenen. H «J llof ALKEMADE De zon neweide bij het buitenbad van De Tweesprong in Roelofarendsveen kan waarschijnlijk pas begin juni in gebruik worden genomen. Dit heeft de Grontmij, die de Zonne weide geschikt moest ma ken voor gebruik als pu- pillenvoetbalveld in de winter, aan het college van B en W laten weten. Volgens de Grontmij is de grasgroei tot nu toe dermate traag dat er nog niet gespro ken kan worden van een „aaneengesloten en draag krachtige grasmat". Openstel ling van de zonneweide op dit moment zou volgens de Gront mij tot gevolg hebben dat de graSmat sterk wordt bescha digd. „Kans op herstel is dan niet meer mogelijk". Het be drijf adviseert het terrein met behulp van een verplaatsbare afrastering af te schermen. Borden met de tekst „Niet be treden, ingezaaid" moeten de rest doen. Wethouder L. Beel- en liet gisterenavond aan de leden van de beheerscommis sie sport- en jeugdaccommoda- tie weten dat er voor de zeker heid toch maar een strook grond aan de zijde van het zwembad zal worden vrijge houden. Naar eerst nu bekend is ge worden is er onlangs voor meer dan 25.000 gulden schade aan de machinekelder van het zwembad geweest. De water schade ontstond bij het vullen van het buitenbad. Wethouder Beelen liet weten dat de scha de inmiddels is hersteld. Het commissielid P. Deen eiste een onderzoek naar beweerde hy giënische tekortkomingen van het binnenbad. Met name wil de hij weten of het binnenbad wel geschikt is voor baby's. De bedrijfsleider van De Twee sprong, de heer H. Paasman deelde in antwoord hierop mede dat het zwembad tot nu toe alle, van overheidswege uitgevoerde keuringen op hy giënisch gebied glansrijk heeft doorstaan. Er was hem overi gens niets bekend van even tuele klachten. Een initiatief van de Zwem en Poloclub Alkemade voor het houden van een enquête of behoeftepeiling op zwemge- bied is door het gemeentebe stuur overgenomen. Men vond de oorspronkelijke door de Zwem- Poloclub opgestelde enquête namelijk te summier. De wethouder kon nog niet zeggen wanneer de gemeente met de enquête op de proppen komt. Zwem- en Poloclub Al kemade heeft in een brief aan de leden van de gemeenteraad opnieuw aandacht gevraagd voor de bouw van een spik splinternieuw 25-meter-bad of de overkapping van het be staand 50-meter-bad. „Als zwemvereniging die voor de organisatie van elke zwem wedstrijd naar een andere plaats moet uitwijken, hebben wij er alle belang bij dat op zo kort mogelijke termijn een nieuw zwembad wordt gereali seerd" ,zo schrijft de secreta resse van de club, mevrouw De Jeu-de Boer aan de raads leden. Zij is ervan overtuigd dat een nieuw en groter binnenbad de totale exploitatie ten goede zal komen. Zij verwacht namelijk oen veel groter bezoekersaan tal, mede door de vele zwem wedstrijden, die de Zwem- en Poloclub organiseert en die nu noodgedwongen elders worden gehouden. De extra inkomsten voor de Tweesprong begroot zij op minstens veertig- a vijf tigduizend gulden per jaar. De Kingston Middle School uit Woodbridge heeft gisteren een kort bezoek gebracht aan de zustergemeente Woubrugge. De belangrijkste indrukken deden de kinderen van de school op tij dens een boottocht over de Woudwetering en df Braassemer- meer. Sinds vijf jaar hebben Woubrugge en Woodbridge in En geland contact met elkaar. Voor de Engelse scholieren, die deze week een bezoek aan Nederland brengen was Woubrugge dan ook een belangrijk onderdeel van het programma. De werkgroep Woubrugge-Woodbridge ontving de jeugdige gasten met eten drinken, want een lange reis maakt ten slotte hongerig en do: stig. Bakker Quint uit Woubrugge had voor de gelegenheid spslllt ciale broodjes gebakken in de vorm van een W. Dat werd d<xUI de gasten zeer op prijs gesteld. Nadat Wim Korteling als dorfl| historicus wat over de geschiedenis van het dorp had verte' gingen de bezoekers aan boord van de rondvaartboot, die sp ciaal voor de gelegenheid had afgemeerd langs de Comriekaó Op de foto leerkrachten en leerlingen van de Kingston Midi [i School met leden van de werkgroep Woubrugge - Woodbridg 99 Het boerenbedrijf en schil derijen. Dat zijn de twee grote liefdes van de Nieuw- koper Thijs Rijlaarsdam (34). Na zeven jaar hard werken ziet hij sinds enkele dagen zijn droom verwe zenlijkt waarin deze twee verweven zijn; een schilde rijen-boerderij. Na jaren van „bloed, zweet en tra nen" is de grote stal annex hooizolder van de uit 1908 stammende boerderij aan de Nieuwveenseweg 59 in Nieuwkoop omgetoverd tot een expositieruimte in stijl. Een deel van de ruim drie honderd schilderijen, aqua rellen en tekeningen die hij in twaalf jaar tijd bij elkaar verzamelde, zijn met veel zorg opgehangen tussen de stalraampjes, de boeketten wilde bloemen en de rieten stoelen. „Kijken naar kunst, dat is zoiets moois", vertelt de kersverse galeriehouder. „Door écht naar schilderij en te kijken, leer je ook be ter naar dingen in de wer kelijkheid te kijken" De liefde voor schilder kunst is Thijs Rijlaarsdam niet aangeboren. „Dat kwam twaalf jaar geleden plotsklaps. Tot dusver hield ik me voornamelijk bezig met mijn boerenbedrijf. Op een dag kreeg ik het idee om een boerentafereel te la ten schilderen om in het huis op te hangen. Toen het schilderij klaar was, vond ik het van zo'n schitterende eenvoud. Ik was er hele maal weg van. Vanaf die dag ben ijf door de schilder kunst gegrepenaldus Thijs die zich nadien behal ve met verzamelen van kunstwerken, ook bezig is gaan houden met het ma ken van lijsten, de restaura tie en verhuur van schilde rijen en het bemiddelen tussen kunstenaars en klan ten. Zelf schilderen doet hij ook. „Maar dat mag geen naam hebben", voegt hij daar bescheiden aan toe. Bijzondere sfeer Vol bewondering is hij voor de verrichtingen van de door hem tentoongestelde schilders op het doek. Daar kun je uren naar kij ken", zegt hij bij een schil derij van een typisch Nieu wkoops vergezich t. De schilders van de Haagse School trokken rond 1850 tot 1900 veelvuldig naar de Nieuwkoopse Plassen om de bijzondere sfeer in dat landschap en de grillige wolkenluchten vast te leg gen. In galerie Rijlaarsdam zijn deze dan ook sterk ver tegenwoordigd. Zo hangen er schilderijen van de Leid- se kunstenaar Rosemeier, A.J. Zwart en de gebroe- Bijdrage: Jeannette Schreuder Foto: Wim van Noort Thijs Rijlaarsdam heeft zijn schilderijen met zorg opgehangen tus sen de stalraampjes, de boeketten wilde bloemen en rieten meu belen. ders Jan en Aris Knikker. Een schilderij uit 1919 van een Katwijkse vissersvrouw met een mand met vis op haar hoofd van de hand van A bram Segaar is pas aangekocht door het Kat- wijks Museum. „Het past daar precies. De kopers wisten zelfs hoe de vrouw heette", weet Thijs te ver tellen. Mesdag, Isaac Israels, Arie Scheffer en Henricus Rol zijn verder enkele schilders waarvan werken in de boerderij te bewonderen zijn. Behalve het tentoonstellen van kwalitatief hoogwaar dige schilderkunst, stelt Thijs Rijlaarsdam zich ook ten doel om nieuw talent te ontdekken. „Ik wil graag jonge kunstenaars waar ik een sterke verwachting voor de toekomst van heb een kans geven hier te ex poseren. Er is zoveel talent aanwezig". Voor de opening van de ga lerie vroeg Thijs de oud- voorzitter van het Europees Parlement Cornelis Ber khouwer. Ter gelegenheid van die gebeurtenis ver vaardigde Berkhouwer zelf een abstract schilderij dat nu ook een plaatsje heeft gekregen in de expositie ruimte. „Ik heb Cornelis Berkhouwer gevraagd de schilderijen-boerderij te openen, omdat hij zelf ook op een boerderij woont en een groot kunstkenner en - verzamelaar is". De expositie van voorname lijk schilderwerken uit de periode 1850 tot 1900, Nieuwkoopse schilders en landschappen, is nog tot zondag 24 mei te zien. ZOETERWOUDE De bewoners van het zoge noemde „voor-end" van de Weipoortseweg en de Ommedijkseweg vanaf de spoorlijn vrezen dat de snelheid van het gemoto riseerde verkeer zal toe nemen als de weg is gere construeerd. Dit bleek gis teravond tijdens een in spraakavond in het ge meentehuis van Zoeter woude. Hoewel er ook diverse posi tieve punten waren te mel den (aanleg fietspad en het verleggen van de rijbaan ter hoogte van de meest inten sieve bebouwing zoaat ae ne- woners minder last hebben van het verkeer) is men toch bevreesd omdat burgemees ter Houdijk zich nogal nega tief uitliet over de provincie die een heel belangrijke stem in het geheel heeft. Allerlei remmende maatregelen die de bewoners juist aange bracht willen zien, zullen vrijwel zeker niet de goed keuring van de provinciale overheid krijgen. Maar bur gemeester Houdijk zegde in ieder geval toe de wens van de bewoners „luid en duide lijk" over te brengen en reeds op heel korte termijn zal overleg met de provincie plaatsvinden. Dat moet ook wel op korte termijn want reeds op donderdag 4 juni moeten de plannen rond de Weipoortseweg en Omme dijkseweg aan de orde ko men in de raadscommissie openbare werken. Er staan ingrijpende veran deringen op het programma. Tussen de percelen Wei poortseweg 8 en 24 wordt het wegdek zo'n 14 meter ver legd zodat tussen de wonin gen en de gereconstrueerde weg parkeerplaatsen ge creëerd kunnen worden en de overlast voor de bewoners wordt beperkt. Daartoe zul len twee bochten moeten worden aangebracht die dan tevens voor een remming moeten zorgen. Maar daar hadden de bewoners (er wa ren zo'n 60 belangstellenden) weinig vertrouwen in omdat de onoverzichtelijke bocht ter hoogte van perceel 27 ook niet snelheidsremmend werkt, terwijl in de nieuwe situatie het uitzicht voor de automobilist nog beter wordt. Probleem is dat de provincie geen voorstander is van weg versmallingen en omdat de provincie de belangrijkste „geldschieter" is zal die stem ook duidelijk hoorbaar zijn. Het toenemende sluipver- keer is tevens een bron van ergenis voor bewoners en ge meentebestuur. De verwach ting dat na gereedkoming van Rijksweg 11 die situatie zal verbeteren werd met ge mengde gevoelens voor ken nisgeving aangenomen. Wel zal de verkeerslichteninstal latie nabij de gelijkvloerse kruising Ommedijkseweg/ Rijksweg 11/ Burgemeester Smeetsweg zo worden afge steld dat het niet aantrekke lijk wordt van de sluiproute gebruik te maken. Gepleit werd voor een stren gere politiecontrole op snel heid en de zwaarte van het verkeer. Ik word 's morgens wakker als er zwaar verkeer voorbij komt want dan tril len de pannen van het dak", aldus een van de bewoners. Rijkspolitie-man A. Rozen- boom legde uit dat er best wel controles worden uitge oefend, maar dat de beschik- bare mankracht te beperkt is om het toenemend aantal overtredingen het hoofd te kunnen bieden. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. ZEVENHOVEN Een groep Zevenhovense ou ders heeft onlangs actie ondernomen voor een vei liger fietsroute voor hun kinderen die vervolgscho- len in Mijdrecht bezoeken en gaan bezoeken. De ac tie is op gang gekomen na een ongeval in maart op de Achterweg (gemeente Zevenhoven), waarbij twee fietsende scholieren uit Zevenhoven gewond raakten. Op deze weg en de kruising Achterweg/Oude Spoorbaan vinden regelmatig ongevallen plaats; de afgelopen 2 jaar wa ren 3 doden en 15 gewonden daarvan het gevolg. De ouders pleitten gisteravond in de ge meenteraad voor een fietspon- tje over de Kromme Mijdrecht. De actiegroep, I bestaande uit een achttal ouders, heeft bij de Zevenhovense gemeenteraad gepleit voor de aanleg van een fietspad langs de Achterweg en de Oude Spoorbaan. „De voor de uit Zevenhoven ko mende scholieren te fietsen weg naar Mijdrecht is een con stante bron van gevaar. Niet alleen lapt men consequent alle snelheidsbeperkingen aan zijn laars, maar bovendien ontbreekt het de Rijkspolitie aan middelen dit doelmatig te controleren. Voor een juiste beoordeling van deze gevaar lijke verkeerssituatie raden wij u aan deze route zelf eens per fiets of per auto te volgens tijdens de ochtendspits", aldus een schrijven van de groep aan de gemeenteraad. Cpe actiegroep realiseert zich dat een oplossing op korte ter mijn niet haalbaar is, mede ge zien het feit dat er hier sprake is van een interprovinciaal aan te leggen fietspad. Onder steund door de twee plaatselij ke basisscholen, de middelbare scholen in Mijdrecht, een schrijven van de plaatselijke huisarts P. Waelen en een handtekeningenactie stelt men een tijdelijke oplossing voor: een fietspontje over De Krom me Mijdrecht ter hoogte van café Broekhof. „De kinderen rijden vanuit Zevenhoven on der de Molenweg, alias Rooie Dijk en het paadje Zuydervliet naar de Kromme Mijdrecht en vervolgen na de oversteek met het pont via veilig wegen hun route naar de Mijdrechtse scholen. De route is veiliger en ruim 5 kilometer korter dan de gevaarlijke route via de achterweg en de Oude Spoor baan", aldus mevrouw L. Met selaar-Dreef, woordvoerdster van de aktiegroep. het pontje zou in de „schoolspitstijden" ingezet kunnen worden. De gemeenteraad boog zii °f gisteravond tijdens de raad "I vergadering over dit verzoc 01 De heer B. Bartels (GBÏVl droeg nog enkele ideeën ai n£ omtrent alternatieve rouli 5 De kinderen mijden daarbij: Achterweg en de Oude Spoom( baan en rijden via de Jonjmi Zevenhovenseweg naar de H e gedijk. Hij pleitte voor et"1 veiliger oversteek van de Jone ge Zevenhovenseweg ter hoe 28 te van de overgang in de Kost| weg naar de Hogédijk. AlsaPe ternatieven voor het fietspad tje noemde hij de doorgai N1 van de Hogedijk naar de Wes !r zijde in De Hoef via het pi door bungalowpark Sans Sojja ci; een andere mogelijkhe 30 vond hij de dijk achter de nts" len van de familie Verha: |e (Hogedijk). Dit pad kon Di eveneens uit op de Westzijd fP Vanaf De Hoef zijn fietspadi aanwezig naar Mijdrecht. V£ Burgemeester J. Huigslo 6e deelde mee dat de gemeen !n ook driftig op zoek is naar efvc goed verantwoorde veilige y lossing. „Op zeer korte termint hebben we een onderhoud ffi 28 gedeputeerde. We zullen he de mogelijkheden voorleg# en de financiële consequentVl onder* de loep nemen". We !E houder P. de Boer (CD/ meende dat de verbeteriii20 van het pad achter de moleV| de snelste en goedkoopste dfZE lossing is. „In overleg met b z! Waterschap, de beheerder ve deze dijk, kunnen we deze i» N gelijkheid bovenaan stellen". hi Mevrouw Metselaar toonf to zich zich tevreden over de n di aktie van de ZevenhoveB w gemeenteraad. De actiegrc* di heeft ook de gemeentera; d; van Mijdrecht aangeschreve hi Men hoopt nog dat voor 1* 0 nieuwe schooljaar een tiidelj bi ke oplossing gerealiseerd k' w worden. 0' De gemeente Zevenhoven 1» weer aan een aantal woninf e zoekenden tegemoet konrë k Voor 1987 werd enige tijd n leden een contingent van 1 p woningwetwoningen toege« di zen. Architectenbureau P# s< ker uit Aalsmeer heeft zi dracht gekregen een bouwpl» li te ontwerpen. De 10 won® V gen, waarvan de stichtingskï li ten ruim 1.2 miljoen guld gi bedragen en waarvoor de ral E gisteravond haar goedkeurii ,v gaf, zullen ongeveer 625 o den aan maandhuur gaan of h brengen. In bouwplan De Vlijt zal i u het najaar gestart worden d de bouw van 10 premicj n koopwoningen. De kavf ti grond voor deze woningen A l te koop voor een bedrag vj A 21.500 gulden exclusief BT» a Bij meer dan 10 gegadigden S geloot worden aan wie de» kavels toegewezen worden.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 10